Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) ToXeN válasza kukulec (#49700) üzenetére


ToXeN
tag

Ez az, hogy senki nem tudja... a 3Tb-os merevlemezeket gyengébbnek és kevésbé megbízhatónak gondolják, azok akiknek sok volt már (értsd szerverpark). EZ a legfrissebb statisztika.

"The days are long but the years are short"

(#49702) M107 válasza kukulec (#49700) üzenetére


M107
addikt

:R

WD RED ajánlott HDD, nekem a toshibákkal sincs gondom, s nem is volt gyors, halk (kinek mi) hűvös,.
WD RED 3 év gari a Toshik 2 évvel jönnek a WD 5900 a Toshik 7200 RPM-esek.

WD REdről játszom gond nélkül és kisebb tárnak is van használva, az 1 éves 1 hónapos múlt Toshi 2 TB torrent HDD kezdetektől, gond nélkül teszi dolgát pedig olyan 5-13 TB átment már rajta.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#49703) M107 válasza ToXeN (#49701) üzenetére


M107
addikt

:R

Fontos a jó táp és a kábel + a normális ACHI vezérlő s 95%-ban jót tettél a HDD-ért ill annak egészségéért.

Független a méretétől, de nem azt állítom ezzel hogy nincsenek rossz hibás sorozatok mivel tömeggyártás zajlik.
Személyem ha most venne HDD-t akkor 2-3 TB RED vagy Toshiba HDD-t torrentre 4 TB WD Black-et tárolásra, s játékra.

UI:

A rendszer csak is SSD-n ami vagy 120 GB (bőven elég vagy 250 GB lenne a WEAR leaving miatt.
Samu 850 EVO PRO vagy INTEL

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#49704) ToXeN válasza M107 (#49703) üzenetére


ToXeN
tag

Én biztos nem vennék Black-et, nemhogy tárolásra, semmire, nincs az a játék, aminek Black kell. Azok az idők elmúltak. Drágább, nem is gyorsabb annyival, hangos. WDRed 125 MB/s hova nem elég az? Torrentre is tárolásra is vagy Red vagy Purple.

Szerk: a lényeg mellett elmentél, az hogy neked bevált valami nem jelenti azt, hogy egy szerverparkban nem az hullik a legjobban (3TB) LINK

[ Szerkesztve ]

"The days are long but the years are short"

(#49705) Hilpi


Hilpi
csendes tag

Sziasztok van egy hddm és recsegő hangot ad windows élményindexen 5.2
szeretném ha ez a szám felmenne 7,00 re erre van lehetőség manapság ? :R

"Értem én hogy gőzgép de mi hajtja? " Tel :06 70 42 55 996 WOT : wotankerhun

(#49706) ToXeN válasza Hilpi (#49705) üzenetére


ToXeN
tag

A leggyorsabb HDD is 5.9-nél megáll, ha feljebb akarsz menni akkor SSD kell.

"The days are long but the years are short"

(#49707) cyberkind válasza Hilpi (#49705) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, vagy SSD, vagy max 5.9, rendszernek ajánlott egy SSD, játékoknak totál felesleges.

Paranormal Cocktivity

(#49708) Hilpi válasza cyberkind (#49707) üzenetére


Hilpi
csendes tag

Értem És milyen ssd-t ajánlanátok csak a rendszernek? :R

"Értem én hogy gőzgép de mi hajtja? " Tel :06 70 42 55 996 WOT : wotankerhun

(#49709) cyberkind válasza Hilpi (#49708) üzenetére


cyberkind
félisten

Én egy Intel 530-ast, 5 év gari, korlátlan írható adatmennyiséggel, az SSD topikban is ajánlott. :K

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#49710) Hilpi válasza cyberkind (#49709) üzenetére


Hilpi
csendes tag

Köszi
Mekkora lenne elég a rendszernek ?

"Értem én hogy gőzgép de mi hajtja? " Tel :06 70 42 55 996 WOT : wotankerhun

(#49711) cyberkind válasza Hilpi (#49710) üzenetére


cyberkind
félisten

120 bőven elég, sőt ha azt nézzük az éri meg a legjobban.

Paranormal Cocktivity

(#49712) Hilpi válasza cyberkind (#49711) üzenetére


Hilpi
csendes tag

:R
Köszi a segitséget

"Értem én hogy gőzgép de mi hajtja? " Tel :06 70 42 55 996 WOT : wotankerhun

(#49713) kukulec válasza ToXeN (#49704) üzenetére


kukulec
őstag

a linkelt oldal ezelőtti összesítését már láttam, most megnéztem ezt is. ha jól értem, akkor a red-et egyből kilövöm. ellenben ez roppant ígéretes. van tapasztalatotok vele?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#49714) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Vettem egy Toshiba külső házat. Ilyet. Szép, de hogy jó e azt még nem tudom. Amit bele szántam (750-es WD blue) az a műanyag háznak köszönhetően rendesen melegszik benne. 52-54 fok. Milyen hasonló méretű wincsit rakjak bele, ami kevésbé melegedős típus?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#49715) King Unique válasza oncsi (#49714) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem külső HDD ház :N , hanem egy gyári kompakt külső merevlemez. Az, hogy vki kibelezte és eladta a burkolatot, az csak egy dolog, a Toshiba így biztos nem forgalmazza hivatalosan.
Ha azt akarod, hogy ne melegedjen, akkor vegyél egy normális 2,5" full alumínium külső merevlemez házat, mert ebbe hiába raksz másik notivinyót, vsz az is melegedni fog. Érdekes módon az enyémben 7200-as 7K1000 van, de mégsem megy fel 50°C-ra, sőt 40 fölé se gyakran ebben a nagy melegben.

Itt a topikja és benne alternatívák, tesztek hada.

[ Szerkesztve ]

(#49716) oncsi válasza King Unique (#49715) üzenetére


oncsi
őstag

Köszi.
Vaterán vettem, le szerettem volna cserélni Ezt az egyébként teljesen megfelelő házat, mert a csatija valami számomra ismeretlen USB szabvány. És már nem mindig kapcsolódik a géphez rendesen. ugyan ilyen kábelt meg sehol nem találtam. Másik kábellel viszont csak USB 2.0-nak használható.
Az eredeti Toshiba wincsit sem érdemes keresni bele?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#49717) King Unique válasza oncsi (#49716) üzenetére


King Unique
titán

Ja, ott, akkor nem meglepő... :DDD

Elég jónak tűnik ez az Eminent ház, 5 év garis és talán full alu is. Ennek USB 3.0 Mini-B csatlakozója van, nem a szokványos Micro-B, de szerintem előbbi jobb, strapabíróbb, itthon is kapható [link]. Bár lehet nem teljesen szabványos, vagy nem tudom USB-IF-nél hogyan áll, de számos más gyártó is alkalmazza. Pl. a népszerű LC-Power 2,5" házakon szinte csak ilyen van [link].
Itt szerintem nem a HDD a fő ok a melegedés tekintetében, hanem a zárt, műanyag burkolat. Nálam is melegszenek a műanyag 2,5 colosok, míg aluházban már kevésbé, ott a 7200-as se problémás különösebben ilyen tekintetben.

majd Eminent házzal kapcsolatban későbbiekben akarok kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#49718) oncsi válasza King Unique (#49717) üzenetére


oncsi
őstag

A mini USB 3.0 csati más, mint a 2.0? Mert a WD Elements mini dugója sem megy bele.

"majd Eminent házzal kapcsolatban későbbiekben akarok kérdezni."
Csak bátran.
:)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#49719) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv szaktársak!

Jelenleg wd red-et használok.
Most vásárolnék 4 db 3tb lemezt. Valaki megtudná nekem mondani a sebességen kívül milyen különbségek vannak a wd red, wd red pro, wd purple között?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49720) vond válasza Mezga Aladár (#49719) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tárolásra, alap szintű munkára (főleg RAID-ben) sima Red. Szerverbe, NAS-ba, kicsit komolyabb teljesítményhez Red Pro. Videómegfigyelő rendszerekbe Purple. Ez utóbbi inkább a folyamatos írásra van kihegyezve.

Ha számít valamit, akkor a munkahelyi NAS-ban majd' 2 éve hibátlanul megy 5 db 3 terás Red RAID5-ben. Gyorsak, hűvösek, csendesek. A DS1813+ ki tudja használni a gigabites hálózat max. sebességét, így 100-110 MB/s-mal megy az írás és az olvasás is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49721) ToXeN válasza Mezga Aladár (#49719) üzenetére


ToXeN
tag

Mások majd megírják, hogy a Red nas-ba való míg a Purple kamerákhoz. Én azt mondom, hogy annyi a különbség, hogy a Red leáll ha nincs dolga kb negyed óra után, míg a Purple sosem áll le. SEMMI más. Ugyanolyan gyors mindkettő. Ugyanúgy átugorja mindkettő az olvasási hibákat, egyik azért mert NAS-ban nincs általában egyedül, másik meg azért mert videónál elviselhető ha kimarad egy képkocka. Sok sikert egy ilyen olvasási hiba előidézéshez. A Red Pro meg 7200-as ennyi.

[ Szerkesztve ]

"The days are long but the years are short"

(#49722) Mezga Aladár válasza ToXeN (#49721) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

És (#49720) vond.

Köszi a válaszokat, akkor ahogy néztem marad a sima red.
A purple fele annyi parkolásra van specifikálva mint a red, ez utalhat gyengébb mechanikus alkatrészekre.
A red pro pedig eszementen túl van árazva. Egy lemez megy a nasba, egy másik red mellé, egy re4-et vált.
A másik három, munkaállomásba egy 500gb ssd mellé. Ezek 8x1 tb green-eket váltanak.

"Red leáll ha nincs dolga"
Ezt a sajátomnál soha nem tapasztaltam.

"Ugyanúgy átugorja mindkettő az olvasási hibákat, egyik azért mert NAS-ban nincs általában egyedül, másik meg azért mert videónál elviselhető ha kimarad egy képkocka. Sok sikert egy ilyen olvasási hiba előidézéshez"

Ezt nem értem.
Ha ez valóban így lenne akkor a számítástechnika alapjait döntené össze. Adat integritás.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49723) ToXeN válasza Mezga Aladár (#49722) üzenetére


ToXeN
tag

Jogos, nem átugorja, hanem kevesebb időt tölt egy gyengébb vagy rossz szektor olvasásával, mondván, hogy úgyis ott van az adat egy másik vinyón. Tudod amikor ráfutsz egy bad sectorra és megakad az egész windows vagy 20 másodpercre, na ezek ezt nem csinálják, mert összeomlana a teljes RAID-tömb. "With built in intelligent error recovery controls, NASware also prevents hard drives from being dropped off the RAID due to extended error recovery."
Purple ugyanezt csinálja, csak más kifogást találtak ki rá.

Szerk: az én Red-em csak tárolásra van (nem nas) és leáll.

[ Szerkesztve ]

"The days are long but the years are short"

(#49724) Mezga Aladár válasza ToXeN (#49723) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha tükrözött a kötet akkor nincs ezzel gond, idle állapotban ránézhet a gyenge szektorra.
De önálló/csíkozott tömb esetén ez nem müxik. Tehát valamit biztos trükköztek a belső szoftverrel.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49725) férfiállat


férfiállat
tag

szeretnék venni egy külső vinyót, ami csak usb-ről kapja a feszt. nem is kell nagy egy ilyen fél tb-s elég, mit tudnátok ajánlani és mellé boltot ahonnan megrendeljem?

(#49726) kp59


kp59
aktív tag

Sziasztok!

Hálózati audió lejátszóba ([link];[link]) szeretnék venni egy 1TB kapacitású merevlemezt.

A fő szempont hogy minél csendesebb legyen (az sem baj ha energiatakarékos is). Mivel ilyen célra lenne a sebesség nem számít.

Találtam két WD merevlemezt ami most jó áron beszerezhető lenne ezek a WD10EZEX és a WD10EZRX.

Valaki esetleg tudna segíteni hogy melyik lenne erre a célra a jobb választás?

Persze más javaslatokat is örömmel fogadok.

(#49727) kp59 válasza férfiállat (#49725) üzenetére


kp59
aktív tag

Ha csak az USB tápellátás jöhet szóba akkor szerintem neked a külső 2,5"-os merevlemezek között kell keresgélned.

Ezeknek a laptop merevlemezeknek elegendő az USB csatlakozóról leszedett áram a működésükhöz.

Ezt találtam legolcsóbban :
Western Digital My Passport Ultra 2.5" 500GB USB 3.0 WDBPGC5000ABK-EESN
[link]

Az emagnál 17.900Ft díjtalan házhozszállítással ([link]).

(#49728) szállitó válasza kp59 (#49726) üzenetére


szállitó
senior tag

Nekem a Touro MX3 nagyon bevált már 3 db van belölle... 1TB 23virágszál

(#49729) Zroo


Zroo
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, h most van a gépben egy wd green 1TB (WD10EZRX), viszont úgy érzem, hogy visszafogja a gépet, néha szoktam játszani is, de észrevettem, h néha meg-megakad a játék és ez szerintem a winyó miatt van.
Egy olyan kérdésem lenne,h megérné-e lecserélni egy ilyenre WD Red ,,h ne akadjon a játék?
A válaszokat előre is köszönöm

(#49730) szállitó válasza Zroo (#49729) üzenetére


szállitó
senior tag

szerintem inkább vegyél egy 120as ssd t a rendszernek meg a játékoknak

(#49731) Zroo válasza szállitó (#49730) üzenetére


Zroo
csendes tag

van egy 64es ssd de arra max 1 játék fér, midenképp kéne a másik winyóra is rakjak és most van aprón használtan jó áron a red és akkor az enyémet elpasszolnám (nem kell 1TB).
Amúgy köszi a válaszod :)

(#49732) szállitó válasza Zroo (#49731) üzenetére


szállitó
senior tag

Én tegnap vettem ssd t és nagyon rákattantam nekem merevlemez Seagate van és nagyon jó szerepel a teszteken

az én eredményeim itt láthatod

http://www.userbenchmark.com/UserRun/303048

amikor boltba 26 pénzért már jó 250GB ssd van én játékra op rendszerre csak azt vennék fejlesztenék.

(#49733) fecs


fecs
senior tag

Van néhány nem használt merevlemezem. Vagy meghibásodott, vagy a csatlakozó felett múlt el az idő. Veszélyes hulladékként kezelem, de most már leadnám valahova. Mit tegyek, hogy az esetlegesen kinyerhető adatokkal ne éljen vissza a cég, ahova leadom?

Pixel 6a

(#49734) szállitó válasza fecs (#49733) üzenetére


szállitó
senior tag

amelyiket lehet írd tele használhatatlan adatokkal pl mesefilm illetve ha van lánghegesztő ismerős akkor az a legjobb a tányérokat felhevíteni...

illetve van cég aki megsemmísiti előtted de az nem occó mulatság...

[ Szerkesztve ]

(#49735) Zroo válasza szállitó (#49732) üzenetére


Zroo
csendes tag

Akkor leegyszerűsítem a kérdést.
Jobb az a red teljesítményben mint a mostani green?

(#49736) szállitó válasza Zroo (#49735) üzenetére


szállitó
senior tag

nézd meg a Userbenchmark on

(#49737) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Kérdéssel fordulnék hozzátok. Nas-t szeretnék üzemeltetni és keresek bele merevlemezt 7/24-ben kellene mennie. Méret nem terrás egy 500GB-os darab megfelel 1 lemez 2 fej ez alapvető, azt hiszem manapság ez nem is olyan nagy elvárás. Gyorsaság lehet 5400-is vagy 7200, melyik a legmegbízhatóbb erre a célra? manapság teljesen kiestem a merevlemezek fejlődéséből. Utoljára raid edition lemezeket használtam de az sem ma volt, és az árakat nézve nem is lesz :) (akkoriban nem ennyibe kerültek)
Típus mindegy a megbízhatóság a fontos!!
Köszönöm a válaszokat előre is :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#49738) kp59 válasza Razermazer (#49737) üzenetére


kp59
aktív tag

NAS-ba sokan ajánlják a WD Red sorozatú merevlemezeit amelyek direkt erre a célra készültek.
[link]

500GB-os ugyan nincs köztük mert 750GB-tól indulnak de ez 2,5"-os méretű.
[link]

3,5" méretűek 1TB kapacitástól indulnak és érdemes is inkább ebben gondolkodnod mert a 2,5"-os 750GB-os változat drágább (mivel a laptop merevlemezek amúgy is drágábbak mint az asztali gépekbe való nagyobb 3,5"-os változatok) [link].

A tárolókapacitásukhoz mérten ugyan nem éppen a legolcsóbbak de mivel ezek 7/24 működésre készültek ezért indokolt is a magasabb ár. [link]

Egy ilyen Western Digital Caviar Red 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EFRX merevlemezben biztos nem csalódnál.

(#49739) Razermazer válasza kp59 (#49738) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Köszönöm a választ egyébként nem véletlen az 500GB, csak így tudom magam féken tartani, mert csak gyűlik gyűlik a sok adat és nem törlök, 500GB-nál simán szortírozok, azt bármikor le tudom menteni, nem nagy az adatmennyiség.
Szóval találtam raid edition 4 lemezt 500GB méretben 23k-ért ez még elgondolkodtató(WD5003ABYZ).
De természetesen az általad ajánlott 1 terrás változat is versenyben van, az kb ugyanilyen árban van sőt most látom hogy olcsóbb 3k-val(sőt valahol még 5k-val is).
WD5003ABYZ mennyire hangos ? raidek még mikor én használtam nem a csendességükről voltak híresek!
Valakinek tapasztalata velük? bár ha 1 lemez 2 fej akkor olyan vészes nem lehet.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#49740) kp59 válasza Razermazer (#49739) üzenetére


kp59
aktív tag

Amit néztél az a WD Black sorozatú lemezek egyik tagja. Bizonyára tudod hogy a Western Digital a merevlemezeit a felhasználási célterületeik szerint egy ideje színkódokkal jelöli.


[link]

A Black sorozatnál így elsősorban a teljesítményt vették figyelembe és nem a zajszintet a melegedést vagy az energiatakarékos működést amelyek viszont egy NAS lemeznél sokkal fontosabb szempontok.

Egy vásárlói véleményben ezt írják : "keresés közben a fej elég hangos, és a chip hőmérsékletére ügyelni kell" ([link])

Neked viszont NAS-ba kellene így szerintem jobban jársz egy olyan merevlemezzel amit a gyártó olyan felhasználásra is szánt.

Persze a te döntésed.

(#49741) jim bcs válasza kp59 (#49740) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Black zajszint ellenpélda -> Scorpio Black LPLX, annyira halk hogy még az ssd-met is eladtam, egy test bench-en foglal helyet közvetlenül mellettem ;)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49742) kp59 válasza jim bcs (#49741) üzenetére


kp59
aktív tag

Remélem ezzel nem azt akartad mondani hogy annyira halk hogy még az SSD-től is halkabb volt :DDD
Amúgy amit írtam az annak a vásárlónak a véleménye aki azt a Black sorozatú merevlemezt vette.
Saját tapasztalatom nincs ez ügyben de számomra hihető hogy egy nagyobb fordulatú merevlemez hangosabb mit egy kisebb fordulatú (a Red sorozat ugyanis intellipoweres fordulatszám vezérlésű ami sokak szerint leginkább 5400RPM-et vagy 5900RPM-et jelent).
Amúgy van egy WD Raptor 10000RPM-es merevlemezem aminek új kora óta iszonyatos kerregő hangja a fejműveletekkor (ezt csak azért írtam mert csodák nincsenek).

(#49743) oncsi válasza kp59 (#49742) üzenetére


oncsi
őstag

Viszont a Raptornak lehet szabályozni a hangerejét, a teljesítmény kárára.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#49744) kp59 válasza oncsi (#49743) üzenetére


kp59
aktív tag

Megveszel egy 10000RPM-es merevlemezt jóval drágábban mint ha egy 7200-ast vennél aztán lecsökkented a fordulatszámát hogy halkabb legyen.

Ezzel pedig visszafogod a teljesítményét.

Logikus. Logikus? :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#49745) kukulec


kukulec
őstag

erről valakinek van valami véleménye?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#49746) oncsi válasza kp59 (#49744) üzenetére


oncsi
őstag

Én is Raptorokat használok. Melegszenek, meg zörögnek. Csodák tényleg nincsenek. De nem is kel a teljesítmény mindig. Én le szoktam halkítani őket (2db van a gépben, és éjjel az ágyunktól fél méterre).
Nappal, amikor meg kell a sebesség, akkor meg had szóljon. (kellene egy progi, amire bökve elvégzi ezt az át állítgatást) :)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#49747) jim bcs válasza kp59 (#49742) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD természetesen nem.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49748) Razermazer válasza kp59 (#49740) üzenetére


Razermazer
őstag

Köszönöm a választ :R

Akkor lehet hogy én néztem félre de WD black-ből ez az egyetlen 500gb-os WD5003AZEX
[link]

Míg amit írtam az arany matricás RE végződéssel[link]WD5003ABYZ
ezek mellett természetesen ott vannak a red lemezek is[link]

Hát hangra tényleg hangos a raid 4-es 27-30dB írnak,(relatív kinek mi az ingerküszöbe) míg a red az elvan 21-22dB-el. A hangot tekintve egyiket sem fogom igazán hallani, mert a nas olyan helyen lesz ahol senkit sem zavar.

Szerintem egy red 1 terrás lesz a végén belőle, majd visszafogom magam, hogy a sok szeméttel ne telítsem meg.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#49749) abyssc2


abyssc2
tag

Sziasztok,

Adattárolásra keresek HDD-t, árukeresőn nézelődtem és a Toshiba 2TB 64MB 7200rpm SATA3 DT01ACA200-n akadt meg a szemem, csupa 5-ös értékelése van, és árban is elég barátságos.

Érdemes kifizetni a felárat a WD Red-ért, vagy tényleg ilyen jó lenne ez a Toshiba, és vegyem nyugodtan ezt?

(#49750) Schooby


Schooby
újonc

Szeretném valahol tárolni a fotóim,videóim.Rengeteg van,nem igazán családi,hanem több ezer olyan kép ,mely egy alapítvány munkájából adódóan összegyűlt.A laptopomról szeretném ezt kimenteni,fogalmam sincs milyet vegyek.Segítsetek kérlek.Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.