Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) M107 válasza TeebyKay (#48300) üzenetére


M107
addikt

:R

WD Black

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#48302) M107 válasza mikk2000 (#48299) üzenetére


M107
addikt

:R

Teljesítményt akarsz, vagy csendességet a kettő együtt nincs......

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#48303) fodor0410


fodor0410
tag

Sziasztok!

Laptop bontás után megmaradt egy ilyen kis 40 gigás HDD.
http://76.my/Malaysia/toshiba-mk4025gas-40-gb-4200-rpm-2-5-hdd2190-hard-drive-beginner28-1310-14-beginner28@20.jpg

A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e ajánlani valami olyan átalakítót, amivel vagy usb-ről vagy a legjobb, ha berakom a nagy gépbe (IDE) el tudom érni a hdd tartalmát?

Néztem ezt: http://www.aqua.hu/files/pix-image/4/delock-dl61297-adapter-hdd-25-35-53460.jpg
Valahol azt írják, hogy jó, valahol azt, hogy nem jó...

Van ilyen is: http://staticx2.edigital.hu//files/kepek/d_68505.jpg
http://staticx4.edigital.hu//files/kepek/d_68506.jpg

Az utóbbinál attól félek, hogy rádugom a molex csatlakozót, akkor ez 12V-ot is fog neki adni, de ennek csak 5V kell.

Lécci segítsetek, ha tudtok. Előre is nagyon köszönöm!

(#48304) Balathruin válasza mikk2000 (#48299) üzenetére


Balathruin
veterán

Gyors és csendes HDD nincs (talán az FZEX 1TB van a legközelebb ehhez), az az SSD. Rendszersebességet a komoly HDD-k is visszafogják, nem kell még lerontani.

(#48305) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, HTPC-be kellene egy torrent HDD ami egy rendszer SSD és egy 3,5-ös adat HDD mellé menne. MiniItx kuckó, már csak 2,5"-es HDD-nek van gyári helyem, de nem tudom, hogy egy notihdd mennyire bírja a 0-24 torrentet. Használtan venném, 250-320GB eleg, tehát viszonylag nem drága ha megdöglik, csak kíváncsi vagyok a véleményekre. Illetve melyik típusok/gyártók a megbízhatóbbak ilyen viszonylag nagyobb terhelésre?

[ Szerkesztve ]

(#48306) Madn!ght válasza Balathruin (#48304) üzenetére


Madn!ght
addikt

Tegnapelőtt jött meg a FZEX-em, tényleg halkabb a FAEX-hez képest. :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#48307) tpeter77 válasza M107 (#48298) üzenetére


tpeter77
addikt

majd idővel lesz SSD is, de pont költözés előtt állunk, legrosszabbkor jött ez a vinyóhalál.

Azt tudjátok, hogy a Toshiba DT01ACA100 vagy a WD Black FZEX a halkabb?

a Black nem arról volt híres, hogy gyors, de hangos?
búgás és seek+fejmozgás hangot kerülném.

esetleg valami 2.5" méretű szóba jöhet? azok halkak szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#48308) Madn!ght válasza tpeter77 (#48307) üzenetére


Madn!ght
addikt

A FAEX-szal eddig volt egy halk búgó alapzaja a gépnek, de most csak a ventiket hallom. Teljesen csendben teszi a dolgát. :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#48309) tpeter77 válasza tpeter77 (#48307) üzenetére


tpeter77
addikt

18 alatt maradék árban, de lejárt az időm hogy szerkesszek.

2.5"
egyedül a Hitachi 2.5" 7200rpm HTS721010A9E630 vinyót találtam, ami férne bele árban, a WD 20 felett lenne.

3.5"
Seagate ST1000DM003, Toshiba DT01ACA100, WD AV 10EURX

Az akván néztem az árakat, de ha jóval olcsóbb helyet tudtok ajánlani azt örömmel venném.

[ Szerkesztve ]

(#48310) villámló


villámló
csendes tag

Sziasztok!

Hdd vásárlás előtt állok és a segítségeteket szeretném kérni. Adatok tárolására és torrentre keresek vinyót ami csendes, megbízható, hosszú garanciaidővel rendelkezik és 3 TB-os.

(#48311) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy rosszalkodó Wd 1TB ezex vinyóm (össz van 4db ebből).
Megjelent rajta 1db hibás szektor amit a gyári program nem tudott javítani.
A raw read error rate 2000 felett van, HDsentinel önteszt nem megy végig hibás fejre hivatkozva...
Windows fagyogatott rajta.

PCX-nél vettem (10 hónapja), indítottam a WD-nél RMA-t (még sohasem csináltam)...
Kérdés:
- Ezek a hibák már garanciális cserére jogosítanak, vagy még várnom kell?
- WD-n keresztül vagy a PCX-el intéztessem a garit? A WD-s gari pénzbe kerülhet (szállítási díj)?

Köszönöm! :R

(#48312) ati888


ati888
senior tag

Hello.

Mennyire megbízhatók a WD vinyók, mert mindenki ezt ajánlja mégis itt a fórumon sokaknak van valami baja vele? Már megrendeltem egy black-et az 5 év gari miatt, de kezdek elbizonytalanodni. Mondjuk a garancia megnyugtató.

Ati

[ Szerkesztve ]

(#48313) Songo


Songo
senior tag

Égetővé vált a vásárlás mit javasoltok?
Tárolásra kell.
Sajnos a 2tb kb 1/4ét nem tudom olvasni ami elég frusztráló...

(#48314) cyberkind válasza Songo (#48313) üzenetére


cyberkind
félisten

WD Red.

Paranormal Cocktivity

(#48315) kabar válasza ati888 (#48312) üzenetére


kabar
senior tag

Ugyanolyan megbízhatósági ráta mellett, ha valami elterjedtebb, akkor több lesz rá a panasz. Nekem van egy jó pár, meg a környezetemben is(zöld, kék, piros és egy fekete is), és nem volt eddig egyikkel sem gond. Ettől még az is lehet, hogy más márkákkal sem lenne...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#48316) Songo válasza cyberkind (#48314) üzenetére


Songo
senior tag

ez jó választás asztali gépbe?

(#48317) cyberkind válasza Songo (#48316) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem ebből van kettő, meg tudatlanságom miatt egy Green, de már csak Red-et veszek.

Paranormal Cocktivity

(#48318) kabar válasza Songo (#48316) üzenetére


kabar
senior tag

Asztali gépbe talán nem annyira elterjedt a Red, de ha a sebesség másodlagos, akkor akár... Ha nincs 24/7-ben használva, akkor akár más is lehet.

(#48317) cyberkind
És milyen problémáid adódtak a Green-nel? Bad sector, teljes halál...?

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#48319) cyberkind válasza kabar (#48318) üzenetére


cyberkind
félisten

Semmi baj nincs vele, csupán ugyanannyi mint a Red csak szarabb minőségben és a gari is kevesebb.

Paranormal Cocktivity

(#48320) kabar válasza cyberkind (#48319) üzenetére


kabar
senior tag

Csak azért kérdeztem, mert nekem egyelőre nem tűnt fel semmi minőségbeli különbség. De még elromolhat bármi. :Y

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#48321) Songo


Songo
senior tag

Na megvettem a 3tbos wd redet. Már csak 1 kérdésem van :D
Manapság mivel illik particionálni illetve formázni?

Egybe szeretném használni a 3tbot.

Köszönöm

(#48322) FollowTheORI válasza Songo (#48321) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Windows disk manager... GPT... google a barátod. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#48323) jim bcs válasza Songo (#48321) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A windows sajátja elegendő és hogy mire hát mindenképpen GPT-re, mivel egy fejlettebb és biztonságosabb partíciótípus mint az MBR.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48324) Songo válasza jim bcs (#48323) üzenetére


Songo
senior tag

Köszönöm. már mentem át az adatokat. és ha szerencsém van még garis a döglött wd is szóval még lehet ezt is megnyerem.

(#48325) Chalez


Chalez
őstag

Sziasztok!

250GB SSD mellé szeretnék játékokhoz venni 2-3-4TB-os vinyót.

Mik az ajánlottak, amik gyorsak, és megbízhatóak is? Tudom, hogy a WD Black, de alternatívája esetleg olcsóbbért...? :R

(#48326) jim bcs válasza Chalez (#48325) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nemigazán van.
WD Black
WD Red Pro
esetleg WD SE

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48327) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

Az összefoglalóban olvastam a cache témát és ebből az következik, hogy ha egy médialejátszó mellé akarok venni egy külső vinyót(ugye filmek vannak tárolva rajta nagyrészt) akkor gyakorlatilag mindegy hogy 8mb vagy 32 mb a puffer?

köszi

(#48328) jim bcs válasza Rekro (#48327) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Red + egy usb 3.0-ás külső ház

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48329) Rekro válasza jim bcs (#48328) üzenetére


Rekro
aktív tag

Köszi a gyors választ!

Az alap pufferes kérdésre még mindig kiváncsi vagyok, ha szinte kizárólag 10gb+ filmek tárolására szolgál van értelme 32mb puffereset venni drágábban 8mb puffer helyett?

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#48330) Chalez válasza jim bcs (#48326) üzenetére


Chalez
őstag

Köszi! Sejtettem valahol... :)

(#48331) FollowTheORI válasza Rekro (#48329) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Semmi... ez sok apró fájl cache-elésére szolgált anno, pl OS betöltés futtatás, apró programok játékok sok kis fájlból. De nagy jelentősége nincs.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#48332) jim bcs válasza Rekro (#48329) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nem, de még jól jöhet valamikor a 32mb

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48333) lionhearted válasza FollowTheORI (#48331) üzenetére


lionhearted
őstag

Ez így ebben a formában téves egyébként. Ma is ugyanúgy jól jön, ha nem egy darab szekvenciális IO megy rá.

Tegnap még működött...

(#48334) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Na megvettem végül az 1TB-s WD Black-et, féltem, hogy hangos lesz, de ennek szinte semmi hangja nincs. A sebesség jónak tűnik, az 5 év gari meg elég megnyugtató. Köszi a segítséget mindenkinek.

ati

(#48335) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv!
Tv-re kötve használnánk egy külső hdd-t. Mit tudtok ajánlani erre a feladatra? Még nem biztos,de valószínűleg LG tv-re lesz kötve, esetleg sony, ha befolyásol valamit.
1-2 Filmnél soha nem lesz több rajta,tehát 500GB-os bőven elég szerintem, bár ha 1-2k-val drágábban van jobb, nagyobb, akkor az se probléma. 20k fölé nem szívesen mennék.

Köszi előre is !

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#48336) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

SSD-t szeretnék berakni egy 1 terás HDD mellé újításnak.
Főleg fotók szerkesztésére (PS, Lightroom), játékra, böngészésre lenne használva, illetve maga a rendszer ezen menne.
256 gb-os kellene, keret az maximum 30 ezer (ha nem fér bele, akkor lejjebb adom :) ). Lényeges lenne, hogy sok gari legyen rá vagy ha nem, akkor köztudottan megbízható legyen. Köszi!

(#48337) membrandj válasza marcyman (#48336) üzenetére


membrandj
nagyúr

[link]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#48338) lionhearted válasza membrandj (#48335) üzenetére


lionhearted
őstag

ST500VT000 ez sajnos nem annyira elterjedt idehaza, szóval:
WD7500BFCX

Tegnap még működött...

(#48339) membrandj válasza lionhearted (#48338) üzenetére


membrandj
nagyúr

+ vegyek hozzá külső hdd tartót? Abból mi ajánlott? Samsung m3-at néztem. 1TB ~ 20k, 3 év gari.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#48340) King Unique válasza membrandj (#48339) üzenetére


King Unique
titán

TV-hez jó az M3, külső winchester topikban teszt is készült róla [link]. Esetleg még a My Passportok, amit sokan vesznek és használnak ilyen célra is.
De a külső rackes megoldás is jó (bár előző gyáriak kompatibilitása jobb szokott lenni TV és egyebekkel), rack topikban a 2,5" Red 1 TB-os verziója + egy ajánlott RaidSonic házról is van teszt.

[ Szerkesztve ]

(#48341) vond válasza membrandj (#48335) üzenetére


vond
MODERÁTOR

King Unique válaszát kiegészítve: Ha tényleg max. 1-2 film lesz rajta, akkor miért nem veszel olcsóbban egy nagyobb fajta pendrive-ot?

Ebay-en ajánlott eladótól 64 gigás Transcend Jetflash 6-7 ezerért, 128 gigás meg 13 körül.

Itthon meg 64 gigás ADATA S102Pro 12-ért, UE700 meg 15-ért. Esetleg S102-esből 128 gigás 24-ért.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48342) King Unique válasza vond (#48341) üzenetére


King Unique
titán

Ja, mondjuk ilyen célra (ilyen mértékű kihasználatlanság mellett), lehet felesleges neki ekkora merevlemez...illetve egy pendrive-ot talán TV is biztosabban lekezel, kitérve külső vinyóknál az esetleg felismerési és áramellátási problémákra (HDD vs USB jelölésű port). Igaz, az említett gyári típusokkal sem szokott különösebb gond lenni.

[ Szerkesztve ]

(#48343) vond válasza King Unique (#48342) üzenetére


vond
MODERÁTOR

De megemlíthetnénk akár a médialejátszókat is (20 ezer körül már elérhetőek). Ha megoldható otthon, hogy hálózaton keresztül elérhetőek legyenek a PC-n, NAS-on, egyéb más helyen tárolt tartalmak, akkor egyértelműen a legkényelmesebb megoldás. Nem kell másolgatni, várni, ki-be dugdosni, csak pár gombnyomás a távirányítón és indul is a kívánt film. :)

De lehet, hogy a leendő (?) TV tudni is fogja ezeket a funkciókat. Akkor meg még egyszerűbb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48344) jim bcs válasza membrandj (#48339) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Egyetértek (#48341) vond kollégával, vagyis ha tényleg max. 1-2 film lesz rajta, akkor jobban járnál egy 64GB-os pendrive-al --> ADATA UE700 vagy S102 Pro . Az S102 Pro-ra 1-2 helyen megadják a 10 év garit.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48345) membrandj válasza King Unique (#48340) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi, szerintem a samsung m3 mard, már csak a 3 év gari miatt is.

vond
Komolyabb filmekre nem alkalmas elvileg.

TV tud lejátszani,de a topicjába írták,hogy wifin keresztül, ezek a 30-40 GB-os filmek már neccesen jönnek át.
Gondolom pendrive se jobb sokkal, ezért gondoltam a külső hdd-re.

Pendrive tudja a külső hdd sebességét?
Csak itthoni beszerzés játszik, még pendrive esetén is.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#48346) King Unique válasza membrandj (#48345) üzenetére


King Unique
titán

Full HD filmekhez elég az USB 2.0 20-3x MB/s átviteli sebessége is bőven (ami ugye TV-n is van) 3D FHD filmeknek nem tudom mennyi kell, de vsz ahhoz is.
Pendrive-ok USB 3.0-án olvasásban (lejátszás) gyorsabbak is lehetnek, mint egy átlag 2,5" külső merevlemez, viszont írásban általában gyenge a legtöbb modell. Persze a megfelelő modell + méret párosítás esetén ez is ok:
- Adata UE700 (64 & 128 GB)
- Adata S102 (16 - 64 GB)

Ha csak tényleg 1-2 film lesz rajta és semmi más(ra nem lesz használva), azokat cserélgeted, akkor pendrive praktikusabb. Ha idővel mégis több film, vagy egy nagyobb kollekció kerülne rá, akkor nyilván a plusz tárhely miatt is nyerőbb a külső merevlemez.

[ Szerkesztve ]

(#48347) vond válasza membrandj (#48345) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nézd, vegyünk egy nagyon durva minőségű filmet, mondjuk 70-80 Mbit/s-os bitrátával, de ilyet mostanában nem is nagyon fogsz találni, max. 4K/8K felbontásban (az 1080p MKV-k, meg BluRay filmek max. 30-40-50 MBit/s-osak, de már ez is nagyon kemény).

Ehhez a 80Mbit/s-hoz 10 MByte/s-os olvasást tudó pendrive-ra, vagy merevlemezre van szükséged. Namost, ezt nagyjából mindegyik teljesíti is. Az említett, nagyon olcsó Transcend-ek is tudnak 100 MB/s körül olvasni, ahogy az S102 is, az UE700 meg 200-zal. A Samsung M3 külső vinyó meg olyan 110-120 körül.

King Unique: ;)

(#48348) membrandj: Akkor rendelj Jetflash-t 6500-ért. Az nagyon jó ár egy 64 gigásért. Van, amikor másfél hét alatt ide is ér a linkelt eladótól.

De nem akarunk ám rábeszélni, csak pár filmnek tényleg felesleges 20 ezres, terás vinyót venni. ;)

JF700: A célnak megfelel, de fele ennyiért vannak újabbak, gyorsabbak.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48348) membrandj válasza King Unique (#48346) üzenetére


membrandj
nagyúr

Csak ahogy nézem, 64GB-ba ezek már 13-17 ezrek, ami majdnem 1TB samsung külső hdd ár.
Ha még ilyen 7-8 lenne, akkor talán.

Vond
[link]
Ez esetleg?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#48349) King Unique válasza vond (#48347) üzenetére


King Unique
titán

Na igen, ilyen bitrátájú filmekhez, elég ezen eszközök teljesítménye, illetve a TV 2.0 portja amúgy is limitálja.

(#48348) membrandj: egy ilyen külső merevlemez az abszolút nagy tárhelye miatt sok minden egyéb tárolására is alkalmas lehet, akár egy csomó film rátolható, így nem kell mindig rámásolgatni. És Ft/ GB aránya is jobb. Tárhelyből sosem elég. :N
Viszont csak és kizárólag1-2 db (<< 100 GB) film tárolgatásához tényleg felesleges TB-os külső adattár.

(#48350) membrandj válasza King Unique (#48349) üzenetére


membrandj
nagyúr

1 db usb3 csatlakozó van a tv-n elvileg.

Hát azért írtam,hogy 1-2 db, mert megnénéznék aztán úgy is új lenne másolva rá. 32GB is elég lenne,de félek,hogy lesz 1-2 film, ami ennél nagyobb és ezzel semmiképp nem akarok szívni.

Hát nehéz döntés..:D

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.