Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) mikk2000 válasza Alteran-IT (#48498) üzenetére


mikk2000
őstag

Samsungnál pedig az Evo SSD-ket kell nézni, ott azok a legjobbak.

Korábban is csodálkoztam azon, hogy a samsung ssd-ket ajánlod, most meg hangsúlyozottan az evo-kat. Akkor ezek szerint igen lemaradtál arról, hogy az összes szar. Pedig erről cikkeztek is rendesen. A hiba az, hogy a régebbi fájlok elérési ideje iszonyatos mértékben lelassul. Jött ugyan javított fw, de az csak annyit csinált hogy újraírta a szektorokat, de egy idő után persze újra előjött ugyanaz a hiba. Szóval én nem ajánlgatnám őket ennyire bőszen.
Persze a tapasztalatok vegyesek, lehetséges hogy csak a meghajtó egy része kapott valami hulladék memóriát.

(#48502) _Balee_ válasza _Balee_ (#48500) üzenetére


_Balee_
aktív tag

A gyártó ezeket a vinyókat ajánlja a géphez:

"Javasoljuk belső vagy külső HDD használatát, legalább 500G kapacitással. Használat előtt kérjük formázd NTFS formátumban. Kompatibilis eszközök: (frissítve: Oct., 2013)

Seagate ST9250315AS 250G SATA
Seagate ST9500420ASG 500G SATA
TOSHIBA MQ01ABD050 500G SATA
Toshiba V63700-B 750G USB 3.0
Hitachi HTS547564A9E384 640G SATA
Hitachi HTS547575A9E384 750G SATA
I-O DATA HDPC-CUT500S 500G USB3.0
WD WDBBEP0010BBK-01 1T USB3.0
WD WDBY8L0020BBK-01 2T USB3.0
VERTEC4 VTX4-25SAT3-128G 128GB SSD

A Game Capture HD II NEM támogat USB Hub-okat, kártya olvasókat, FAT formátumot, NAS-t és 2TB-nál nagyobb kapacitású eszközöket."

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#48504) mikk2000 válasza _Balee_ (#48500) üzenetére


mikk2000
őstag

A manuálban 20 Mbps van írva, ez 2.5MB/sec full HD-ben.

Bár nem nagyon hiszen neki, mert 720p-re és 1080p-re is ugyanez az érték van írva. De lehet ennyit tud, így limitálja a sávszélességet.

Szóval 2.5MB/sec-ből kiindulva, ez túró. A mai nagyobb vinyók olyan 150MB/sec - 50MB/sec-et biztos tudnak (eleje-vége) (3,5"-osok)

Még ha a vinyó nekiáll is kalibrálni, és ez mondjuk tart 5 MP-ig, az kb 13MB, amit egy 16MB-os cache már áthidal. Persze a 32MB-os vagy nagyobb cache még jobb. Tehát olyan vinyót kell nézni, aminek a kalibrálási ideje belfér a cache-ba, hogy annak végeztével ki tudja írni az adatokat, vagy eleve folyamatos rögzítésre való hdd-t kell venni, aminek van annyi esze hogy rögzítés alatt nem áll neki kalibrálni.

Fentebb valaki idézett ajánlott vinyókat, én ilyen listát hirtelen nem találtam, jó lett volna link is ;)

Amúgy ahogy nézem, internal (beépíthető) vinyóbol 7 vagy 9,5 mm magasat fogad, tehát az nem a normál asztali HDD kategória, hanem a notebookoké (2,5").

[ Szerkesztve ]

(#48505) Alteran-IT válasza mikk2000 (#48501) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Azokról hallottam, de akikkel beszéltem és olyan volt nekik, azok meg voltak elégedve velük és semmi bajuk nem volt vele, sőt sokan is ajánlják még mindig, tehát annyira nem lehet rossz. Mindenesetre én csak másodikként ajánlom a Samsung SSD-ket, nálam az Intel az első.

_Balee_: Csak így beleolvasgattam gyorsan a hozzászólásokba és láttam, hogy a videó rögzítés sebessége csak 2-2.5 MB/s, amit szinte mindegyik új vinyónak semmiség.
Viszont még mindig érdemes egy normális vinyót nézni, ami a folyamatos rögzítéssel megbírkózik. A WD-nek külön a Purple szériája az, amint folytonos videó, illetve adatrögzítésre találtak ki, ott nincs kalibrálás és egyéb probléma ha jól tudom, viszont áruk is van, tehát kinek hogy.
Azt is láttam, hogy ilyen 500 GB-os HDD-ket néztél, azokat már teljesen felesleges megvenni, főleg külső HDD-ben, mert az USB port is okozhat problémákat felvételeknél, illetve folyamatos adatátvitelnél.
Meg ha már csak az árat nézzük, akkor egy 1 TB-os HDD-t jobban megéri megvenni, mint egy 500 GB-ost. 1 TB-os vinyók közül meg tudom ajánlani a WD Blue-t, illetve ha jó minőséget akarnál, akkor ott a WD Black, csak az valamivel drágább.
Nagyobb, illetve kisebb HDD szerintem nem szükséges, de ha esetleg nagyobb kellene, akkor a WD Purple fele vedd az irányt, mert külön ilyen célra vannak, persze szerintem nem használnád ki őket így még.

Szerk.: A listát nem is láttam, meg hogy ilyen válogatós, na mind1 :D

[ Szerkesztve ]

(#48506) mikk2000 válasza Alteran-IT (#48505) üzenetére


mikk2000
őstag

A purple jutott eszembe nekem is elsőre, de belsőnek az annyira nem jó, mivel ahogy nézem a listát az 3.5"-os mind. [link]

(#48508) jim bcs válasza Alteran-IT (#48505) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A Purple csak 3.5"-es, helyette WD Red amiből van 2.5"-es.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48509) Alteran-IT válasza mikk2000 (#48506) üzenetére


Alteran-IT
őstag

és jim bcs: Igaz, bocsi, nem vettem figyelembe, hogy csak 2.5-es lenne jó neki. A Red lehet, hogy tényleg alkalmasabb lenne, legalább is a mobil széria, bár azon gondolkoztam, hogy nem sima Red kellene, hanem Pro, viszont ha jól emlékszem, abból is csak 3.5-es van.

(#48510) jim bcs válasza Alteran-IT (#48509) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Adattárolásra az 5400rpm doszt elegendő így a sima red tökéletes.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48511) kvio1


kvio1
tag

Sziasztok! Szeretnék egy új hdd-t veni,mivel a mostani samsung merevlemezem nagyon belassult. Gondolkodom egy WD 1 terrás blue-ról, vagy a mostani megmaradna, és beraknám háttértárolónak, vennék mellé egy ssd-t amin menne a rendszer. Melyikkel járnék jobban? Tudom, h az ssd-vel egyértelmű. A kettő kiszemelt: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX, vagy Kingston 120GB SV300S37A/120G . A WD mennyire gyors? Ezen lenne a rendszer is persze,ha azt venném.

(#48512) tpeter77 válasza Alteran-IT (#48498) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

120GB-osban gondolkozok legalább, nem kell kisebb, a nagyobb meg 40ezer, szóval ez nekem ideális.

A korábbi 1834MB környékén lévő szektorhiba közel a kétszeresénél előjött, újabb 3 hiba van 3243MB-nál, úgyhogy előbb Red-et kell vennem, eldőlt.....

az intel SSDSC2BW120A401 tippet köszi, elraktam könyvjelzőbe.

1TB Red EFRX vinyó 5400 fordulatos? Ezt nem találtam meg a WD oldalán, igaz most járok ott először...

[ Szerkesztve ]

(#48513) StSanya válasza tpeter77 (#48512) üzenetére


StSanya
őstag

Hivatalosan "IntelliPower" van megadva a forgási sebességnél, ez marketing nyelven gyakorlatilag 5400 RPM-et jelent. :K

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#48514) Alteran-IT válasza kvio1 (#48511) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ugye egyértelműen az SSD, viszont nem Kingston, hanem Intel. Ha jól emlékszem, azoknál is elég nagy botrány volt jó pár SSD-nél, viszont ott már a felhasználók is eléggé elégedetlenek voltak és azóta nem nagyon ajánlom őket.
A vinyóra rátérve, ha csak a rendszer futna rajta és nem játszanál, meg nem lenne intenzívebb torrentezés, akkor bőven elég lenne a Blue, ha viszont lennének az előbb említettek, akkor már inkább Black-et ajánlanék, az direkt nagyobb terhelésre van. De sokaknak elég a Blue, viszont a Black így is jobb + 5 év gari van rá, tehát jobban megéri, DE még mindig lényegesen nagy a sebesség különbség egy SSD-hez képest, persze ez mindegyik HDD-nél így van jelenleg.

rokafiu77: A sima Red-eknél az van a fordulatszámnál, hogy "IntelliPower" (ahogy a Green szériánál is), viszont erősen 5400 rpm mindegyik, csak a szabályzás meg egyéb hülyeség miatt van IntelliPower-ként feltüntetve, érdemes utána olvasni. A Red Pro viszont már 7200 rpm, de normál adattárolásra a sima Red is tökéletesen elég.

[ Szerkesztve ]

(#48515) tpeter77 válasza Alteran-IT (#48514) üzenetére


tpeter77
addikt

kösz, akkor az adatok tárolására (fotók, videók a gyerekről, nyaralásról) és torrent mappa megosztására alkalmasabb a normál RED, mint a Black, ha jól értelmezem szavaitok.
Red pro 2TB-tól és 40 rugótól indul, ez nekem túl sok, feleannyiba kerülő 1TB Red is alkalmas a célra.
Akkor viszont "meg is vagyok", mert egy Redet kell vennem adattárnak és egy SSD-t rendszernek.

(#48516) kvio1 válasza Alteran-IT (#48514) üzenetére


kvio1
tag

Tudom, h kingston nem a legjobb ssd, de elsőnek ez is jó lenne. Néztem róla tesztet is, meg hozzászólásokat is. Voltak negatív értékelések,viszont rendszernek használva jó, egy átlagfelhasználónak. Szoktam játszani, meg torrentezni is, nem intenzíven, 10-15 szokott menni kb.

[ Szerkesztve ]

(#48517) Alteran-IT válasza tpeter77 (#48515) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nincs mit és igen, alkalmasabb egy Red, mint egy Black, ugyanis a Red-nek ez a lényege, a Black meg nagyobb terhelésre lett kitalálva (rendszer, játék, mellette torrent stb), de akár azt is használhatsz, de felesleges, főleg a nagy fordulatszám miatt, ezért még a Red Pro-t is kizárnám, de ha úgy érzed, hogy később másra is szeretnéd még használni (több torrent, több adat stb), akkor már lehet Red Pro, rajtad múlik, főleg hogy lassan már egy merevlemez vásár is olyan mint egy hosszútávú beruházás, tehát érdemes jól meggondolni.

kvio1: Én még mindig úgy vagyok vele, hogy elsőnek se főleg azért, mert elég magas ára van már egy SSD-nek ahhoz, hogy csak úgy kidobáljuk az ablakon, de ahogy tudod, én még mindig azt mondom, hogy egy Intel SSD sokkal megbízhatóbb, főleg a maga 5 év garanciájával, a legtöbb Kingston meg ki se bírja még azt a 2-3 évet se, mert meghal pár hónap után, vagy egyéb hibája keletkezik és lehet majd vele szórakozni (garancia, adatmentés stb.).

[ Szerkesztve ]

(#48518) Andrew.f79


Andrew.f79
csendes tag

Sziasztok !

2,5" 2TB méretben mit lenne érdemes megvenni, oprendszer + programok SSD-n lesznek.Fotók filmek + torrent-re lenne használva a HDD, A WD green 2TB egy lehetőség lenne de sehol sincs jó híre, nem olcsót keresek hanem hosszú távon megbízhatóan működő megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#48519) tpeter77 válasza Alteran-IT (#48517) üzenetére


tpeter77
addikt

rendben :)
2.5" -> 3.5" átalakító keretből mit javasolnál?

(#48520) Alteran-IT válasza Andrew.f79 (#48518) üzenetére


Alteran-IT
őstag

A WD Green olyan, hogy egyik darab jó, másik nem, van aki éveken át használja hibátlanul (nálam is van már ilyen), valakinél meg pár hónap után döglődik, viszont ez az ára annak, hogy megpróbálták takarékosra csinálni, meg hogy annyit spóroltak rajta.
Bár a 2.5-es része nem is olyan régi, rosszat még nem hallottam róla, viszont jót se. Ami neked kellene az WD Red, annak is van 2.5-es változata és adattárolásra, valamint torrentezésre tökéletes, viszont a baj az, hogy 2 TB-osban nincs 2.5-es lemezük, legalább is nem tudok róla.

Tehát marad a Green, vagy van 2 TB-os Samsung ST2000LM003 (30 K ipon), illetve Toshiba MQ01ABB200 (50 K ipon), vagy 2 db 1 TB-os Red és így biztonságosabb lenne az adattárolás is, viszont gondolom nem véletlenül kell 2.5-es lemez, tehát gondolom csak 1 db jöhet szóba.

rokafiu77: Sajnos ebben nem sokat tudok segíteni, főleg hogy én eddig beértem az ilyen pár száz forintos keretekkel is (logilink, gembird), amik bőven elegek arra, mire ki lettek találva. Egynél volt csavarmenet probléma, de cserélve lett, így semmi gond nem volt.
Esetleg annyit tudok mondani, hogy olyan keretet nézzél, ami csak egy részből áll és nem két külön oldali részből, mert ha esetleg a két oldali lemez miatt feszülne a HDD a 3.5-es helyen, akkor az lehet hogy később problémákat okozna a HDD-ben, hacsak a keret nem engedne annyit idővel, de ez is a keret gyártójától, minőségétől és anyagától függ. De ezek is jók szoktak lenni, mindenesetre felhívtam a figyelmet az esetlegesen felmerülő problémákra.

[ Szerkesztve ]

(#48521) Andrew.f79 válasza Alteran-IT (#48520) üzenetére


Andrew.f79
csendes tag

Egy egyedi építésű mini itx házban lesz ami max 205 X 205 x 70 mm lesz. Én is a 2 db 1TB 2,5" WD Red-ig jutottam el és ha muszály akkor be fog férni egy M.2 SSD mellé, gondoltam hátha van valami ami nem WD green és 2,5" 2TB

(#48522) Alteran-IT válasza Andrew.f79 (#48521) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Sajnos WD-ben a Green-en kívül más megoldást nem nagyon tudok, a Green 2.5-es HDD-ekkel pedig nincs tapasztalatom, így nem tudom ajánlani, viszont ha neked is megfelel a 2 db WD Red-es megoldás, akkor az lesz a legjobb, már csak adatbiztonsági és terheléselosztási okokból is, viszont ha esetleg hajlasz más gyártók fele, akkor ott vannak 2.5-es 2 TB-os lemezek. Ha jól emlékszem, akkor a Seagate-nél is láttam 2 TB-os 2.5-es HDD-t, ha jól emlékszem, akkor valamilyen Enterprise volt, de azt se ismerem annyira, hogy ajánlani tudjam, meg gondolom a beszerzése is nehézkesebb.

(#48523) béke


béke
aktív tag

Sziasztok kérdésem a következő:
Alkalmam lenne a mostani lapimban lévő wincsit ami egy WDSB 500GB Sata3-as kb. 20 napos.
Egy teljesen ingyen adta lehetőséggel élve lecserélni egy Segate SSHD 750GB-os kb. 3 hónapos wincsire.

Érdemes volna? a tárhely most nem szempont.

Alá írás :)

(#48524) Alteran-IT válasza béke (#48523) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Őszintén szólva, a WD Scorpio Blue lemezek eddig nem nyerték el a tetszésemet, főleg mert gyakori a hamar előforduló meghibásodások száma, illetve a gyárilag hibás lemezek száma is ebben a szériában (nekem is volt Black előtt, illetve találkoztam vele új laptopoknál is).
Na meg ugye 20 napnál még semmi se derül ki az a baj.
A Seagate meg megint olyan, hogy ... viszont ennek az SSHD-nek (már ha tényleg erről van szó) elég jó specifikációja van és ha minden igaz, akkor sokkal jobb, mint az a WD Scorpio Blue, ami jelenleg a laptopodban van és ha nem hibás jelenleg, vagy esetleg nem gyári hibás véletlenül, akkor jól is járhatsz vele (ugye nekem a csere az, ami kicsit bűzlik, de nem szólok bele).
Na de majd a netről tájékozódó Seagate szakértőnk megmondja.

[ Szerkesztve ]

(#48525) béke válasza Alteran-IT (#48524) üzenetére


béke
aktív tag

Értem.. mind a két wincsi az enyém szóval nincs benne baki.
csak is a teljesítmény miatt kérdeztem és persze hátha valakinek van tapasztalata az SSHD-kal.

Alá írás :)

(#48526) Alteran-IT válasza béke (#48525) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Jaj hát így mindjárt másabb, azt hittem, hogy a csere úgy lesz, hogy egyik jön másik megy, vagy marad úgy, ahogy, viszont ez esetben nyugodtan próbáld ki, az előzőt kiveszed a laspoból, úgy is rajta marad minden (adatok és rendszer), ezt meg beteszed meg ráraksz egy rendszert, meg pár dolgot tesztképpen, valamint nézhetsz egy állapotot is esetleg egy HD Sentinel-el és ha semmi probléma, akkor gondolom úgy is váltasz és elfoglalja a végleges helyét, ha pedig problémás, csak visszarakod az előző lemezed és ugyan úgy megy minden, mint ahogy a kivétele előtt volt.

[ Szerkesztve ]

(#48527) Pazolini válasza Alteran-IT (#48524) üzenetére


Pazolini
senior tag

"Seagate szakértőnk megmondja." :O

Egyszerűen undorító, amit csinálsz. Elképesztő nagy az arcod... :o

Ad hominem vitát folytatsz, és folyamatosan osztod az észt. Szakértőnek tünteted fel magad, alázat nulla.
Ehhez képest 300 soványka "szakmai" hozzászólással büszkélkedhetsz, amelynek kb. a felét az utóbbi napok offolásaival harácsoltad össze.

Nicknevedből ítélve kb 20 éves suhanc lehetsz, még két éve sem vagy itt a ph-n, tapasztalatod nyilván nem megy vissza ovis, kisiskolás korodra, de javíts ki, ha már a jászolban is diskekkel játszogattál volna...

Lényeg: nem kell emberkedni, arcoskodni, piszkálódni. Szerényebben, szakmaibban, inkább többet olvasgatva, mint írogatva... Hátha szimpatikus maradsz pár embernek. :K
Nézz meg egy igazi szakértőt: ott van pl. liksoft kolléga. Komoly szakmai háttér, elképesztő tapasztalat, és visszafogott szöveg, szakmai alázat. :R

Ennyi. :(((

(Remélem, többek helyett beszéltem. Ja, és nem akartam vitát nyitni. :DDD )

(#48528) béke válasza Alteran-IT (#48526) üzenetére


béke
aktív tag

Köszi rá nézek mindenképp.

Alá írás :)

(#48529) Alteran-IT válasza Pazolini (#48527) üzenetére


Alteran-IT
őstag

"Egyszerűen undorító, amit csinálsz. Elképesztő nagy az arcod"

Az a vicces, hogy ahogy most ellenem felléptél a hozzászólásod végét kivéve, kb. sikerült felvenned a "nagy arc" részt, hogy majd Te jössz és megmondod mi van. Sajnos nem jött össze, legalább is szerintem.
Azt meg nem hiszem, hogy osztanám az észt, főleg nem ott, ahol nem is konyítok a témához.

Most őszintén megkérdem tőled, hogy az a 300 hozzászólás meg miért lenne kevés, vagy felteszem úgy a kérdést, hogy mihez képest kevés és miért számít??? Talán valakinek van dolga is és nem a fórum meg a facebook előtt tölti az egész napját, vagy akár az életét azóta, mióta regisztrált és nem folyton azt nézi, hogy ki mihez szólt hozzá, hogy ő is hozzá tudjon rögtön szólni több hozzászólást generálni? Mióta számít a hozzászólás? A könyvet sem a borítója alapján ítélik meg, vagy igen? Mert ha igen, akkor az már igen szánalmas.

Meg az is szánalmas, mikor az embert és a szakértelmét a korához próbálják meg viszonyítani, illetve csak akkor nézik is valamibe, ha már elmúlt 100 éves, csak aztán egy 100 éves már lassan a nevére se emlékező embertől ne várjunk túl sokat. Én azt mondom, hogy sose árt, ha valamit túl korán kezdesz el, főleg ha olyan környezetben nősz fel talán, ahol lehetőséged is van rá, vagy egyszerűen muszáj, hogy ebbe az irányba menj el, de inkább az előbbi. Nem tudom, hogy mi van abban, ha azt mondom, hogy én pl. már 10 éves koromtól a fizikával és az informatikával foglalkozom, meg hogy én már jó 5-6 éve gépeket szerelek meg rendszereket telepítek és konfigolok és egyes részeihez még jól is értek, viszont mert még nem vagyok 30-40 éves, akkor már nem is ér semmit az amit csinálok? Ha teszek egy kis kitérőt és pl. az ország irányítását nézzük, akkor azt 40-50 éves emberek végzik, mégis a legtöbb embernek fő a feje attól, amit csinálnak, a többiről meg nem is beszélek.
Tessék megtanulni azt, hogy a technika, a környezet és a kor múltával, valamint fejlődésével az emberek egyre hamarabb beleesnek a kornak egyes sajátosságaiba (pl informatika fejlődése), illetve hamarabb elsajátítanak valamit, azt hogy mit, már környezet függő.

Az alázatra visszatérve, tudod úgy vagyok vele, hogy aki megérdemli, illetve aki adja, az ugyan úgy megkapja, különben semmibe se vesznek, most pl. kb Te is lenéztél arra alapozva, hogy a nicknevemben ott van a 95 és akkor már ebből biztos tudod, hogy én 20 éves vagyok és nem értek semmihez és akkor ha jól sejtem még el is várod az alázatot. Lehet, hogy nem így gondoltad, viszont nagyon így jön ki, ez már csak nézőpont kérdése, de ezért nem fogok veled vitatkozni és nem tanúsítok hasonló viselkedést.
Gondolom, sőt tudom, hogy lionhearted kapcsán írtad azt ami, na akkor elmondanám neked, hogy ha alaposan visszaolvastál volna, akkor láttad volna, hogy az arcoskodást lionhearted kezdte célozgatva, utána meg amilyen napom volt aznap, nem gondolhatta komolyan, szó nélkül fogom hagyni.

És igen, én is felnézek egyes szakértőkre, akiknek az ego valahol a 0 körül van, a szakértelem pedig jó magasan és szeretnék is olyan lenni, viszont kérdem én, hogy egy olyan környezetben Te meg tudnád ezt valósítani, ahol az emberek szó szerint lenéznek és számba se vesznek, ha csak esetleg nem vagy ugyan olyan velük szembe?? Vicces, hogy nem tudod, hogy igazából ki vagyok és hol vagyok, valamint milyen környezet vesz körül, de azért megmondod a frankót. Bár olyan ember vagyok, aki díjazza az őszinteséget, de ez azért kicsit más. Azért meg elnézést, ha esetleg magammal hozom és olyanokkal szembe is ezt a viselkedésformát tanúsítom, akik nem érdemlik meg, viszont én is ember vagyok, nekem is vannak gondjaim, azt meg kiemelném, hogy lionhearted megérdemelte azt amit kapott, sőt eléggé finom volt szerintem, főleg ahogy elnéztem, nem csak engem próbált már osztogatni. Ha meg van a véleménye, akkor legyen, mindenkinek meg van, de azért mert más a véleményünk, nem kell személyeskedni, sem pedig feltűnően célozgatni, mert a fagyi a végén visszanyal.

Én meg csak ennyit szerettem volna írni, remélem választ kaptál az esetlegesen felmerülő kérdéseidre.

Szerk.: Bocsi, nem figyeltem a hozzászólás hosszára, valamint akkor se vettem észre, mikor visszaolvastam és átszerkesztettem benne pár dolgot küldés előtt, ezért ha valahol van egy vagy több érthetetlen sor, vagy olyan sor, ami nem pont oda illik és ezáltal nem érthető, akkor elnézést kérek, kicsit siettem :D

[ Szerkesztve ]

(#48530) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Kis kapacitású winchesterre lenne szükségem, 15E-ig bezárólag egy internetezős gépbe.(80GB is bőven sok)
Sata2-es csatlakozóval
2 particióra fogom osztani, egy rendszernek és egy az adatoknak.(Win7x64)
Átmérő lényegtelen.
Megbízhatóság a fő szempont.
Asztali számítógépbe.

[ Szerkesztve ]

(#48531) Alteran-IT válasza béke (#48528) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nincs mit :)

Bár azt elfelejtettem említeni, hogy valahol olvastam olyat az ilyen SSHD-kel kapcsolatban, hogy egyes eszközök nem "támogatják", vagy nem ismerik fel, de ez rögtön kiderül majd azután, miután behelyezted a laptopba. Hátrány nem származhat belőle.

Mustármag:
Szia!
Gondolom az nem probléma, ha nem 80 GB-os merevlemezt ajánlok, ugyanis olyat már nem gyártanak újonnan (legalább is úgy tudom) + nem is éri meg megvenni az ilyet már, főleg hogy már egy 1 TB-os merevlemezt is tudsz venni 15 ezer forintból, arról meg nem is beszélek, hogy a kisebb kapacitású merevlemezek már lassan drágábbak, mint a nagyobbak, vagy csak egy kicsivel olcsóbbak, mint a 2x akkora lemezek
A SATA csatlakozók meg csak sebességben különböznek, tehát egy SATA 3-as merevlemez is tökéletes lenne, főleg hogy alatta már nem is éri meg lemezt venni.

A lemezre térve, bár vannak még 80 GB-os lemezek a piacon (pl WD800JD) ilyen 6-7 ezer forintért, viszont nem éri meg megvenni őket, legalább is szerintem nem.
A megbízhatóság miatt szívesen ajánlottam volna egy 250 GB-os WD Scorpio Black-et, viszont mikor megláttam, hogy drágább, mint az 500 GB-os változata (ami 16-17 ezer körül van), rögtön elvettetem az ötletet, így inkább egy WD Blue WD5000AAKX 500 GB-os (13-14 ezer körül már kapható), illetve egy WD Blue WD10EZEX 1 TB-os (15 ezertől kapható) lemezt tudok ajánlani. Netezésre, illetve átlag felhasználásra tökéletesek és ha nem gyári hibás darabot fogsz ki véletlenül, akkor semmi gond nem lesz a megbízhatóságával, bár ez szinte mindegyiknél így van.

Szerk.: Így utólag hozzátenném, hogy ha a merevlemez külső mérete mindegy, viszont fontos, hogy alacsonyabb legyen az ár, akkor vannak 320, illetve 500 GB-os Toshiba, Hitachi, illetve Seagate 2.5-es merevlemezek 10-11 ezer forinttól, bár a megbízhatóság tekintetében annyira nem ajánlanám őket.

[ Szerkesztve ]

(#48532) Andrew.f79 válasza Alteran-IT (#48522) üzenetére


Andrew.f79
csendes tag

A Seagate enterprise egy picit drágább mint amit bárki 2TB HDD-ere költene, 120.000- Ft tól kezdődik az ára :-) WD Red lesz

(#48533) tom_tol válasza Andrew.f79 (#48532) üzenetére


tom_tol
addikt

A 6 TB-s, a 2TB-s azért nem annyira drága :D [link]

(#48534) balikapatrik


balikapatrik
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy külső HDD-hez adatkábelt is szoktak adni?Vagy azt külön kell venni?

(#48535) codec válasza balikapatrik (#48534) üzenetére


codec
senior tag

Szia!
Igen, azt adják hozzá.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#48536) balikapatrik válasza codec (#48535) üzenetére


balikapatrik
csendes tag

Köszönöm a választ :R !

(#48537) lionhearted válasza tom_tol (#48533) üzenetére


lionhearted
őstag

2.5" méretben kellett, de a helyi WD viszonteladó csak tippelget, és elijeszt ST vásárlókat... ezt kereste: [link]

Tegnap még működött...

(#48538) Aske válasza lionhearted (#48537) üzenetére


Aske
aktív tag

Én a tárhely miatt vettem végül ilyen 2TB-osat, három napja van beépítve.

(#48539) mikk2000 válasza Pazolini (#48527) üzenetére


mikk2000
őstag

Az hogy ki "szakértő" az nagyon relatív. :)

(#48540) Tradiator


Tradiator
csendes tag

[link]

Szerintetek ez tényleg WD3000FYYZ winyo és csak az IBMnek lett felmatricázva?

[ Szerkesztve ]

(#48541) tom_tol válasza mikk2000 (#48539) üzenetére


tom_tol
addikt

Esetünkben aki annak tartja magát

(#48542) Alteran-IT válasza lionhearted (#48537) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Még jól is hangzik, amúgy a WD hibáit is elmondom szóval nem ijesztgetem az embereket a ST-től, ja és nem, nem arra gondoltam, bár volt már nálam Momentus 500 GB-s és nagyon meg voltam vele elégedve (még új volt), egyedül annyi gondom volt vele, hogy csak egy tányéros volt és lassabb volt az írási sebessége, mint egy hasonló paraméterekkel rendelkező két tányéros lemezé, de semmi baja nem volt.

Tradiator: Igen az, az IBM-nek és egyes nagyobb cégeknek néha mániája, hogy levédet egy típust és átmatricázza, de attól még ugyan az marad, ami, csak ugye a saját gépeikben használják.

(#48543) lionhearted válasza Alteran-IT (#48542) üzenetére


lionhearted
őstag

Aha, szóval lasabban írt egy nagyobb adatsűrűségű lemez, mint egy ritkább. Seems legit.

Tegnap még működött...

(#48544) ubyegon2 válasza Tradiator (#48540) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

WD3000FYYZ itthon alig drágább 5 év garanciával.
Amit linkeltél, arra van 6 hónap, az is lehet, hogy refurbished.
Egyébként érdekes a termék linkje, a címke alján www.wd.com látható, bár odavisz a wdc.com- ra. :) Az Item specifics- től lefelé pedig már 2 TB- os HDD- ről írnak! :U
Technical Features
Platform Linux
:)

(#48543) lionhearted
acess time- ra gondolt fórumtársunk! ;)

[ Szerkesztve ]

(#48545) Bnorbu válasza ubyegon2 (#48544) üzenetére


Bnorbu
tag

Sziasztok!

SSD mellé szeretnék venni 1TB-os winchestert.
Ár 15k-nál ne legyen több.
Eddig ahogy nézegettem a WD-vel járok a legjobban de tapasztalatokat szivesen fogadok ;)

Üdv.

UI: Erről vélemény? Western Digital AV-GP 1TB (WD10EURX)

(#48546) Alteran-IT válasza lionhearted (#48543) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igen és ezért is volt probléma, mert nem értettem, hogy egytányéros létére miért ír lassabban, pedig úgy tudom, hogy minél nagyobb egy disk adatsűrűsége, annál jobb.
Bár annyi van még a dologban, hogy a Seagate csak 5400 rpm, az ellenfele (talán WD Black, vagy Toshiba) pedig 7200 rpm volt, de mindegy, mert azért nem volt egy egetrengetően nagy különbség a két lemez között, ezért is mondtam, hogy elégedett voltam vele.

(#48547) Alteran-IT válasza Bnorbu (#48545) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Szia!

Az AV-GP-t nem ajánlanám, hacsak nem egy box-ba, vagy hasonlóba (egyéb média lejátszó) kell (film/média tárolás, felvétel, lejátszás stb), bár nem mondtad, hogy mire kellene, mindenesetre 15K-ból egy WD Blue 1 TB (WD10EZEX) -val járnál a legjobban, legalább is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#48548) Bnorbu válasza Alteran-IT (#48547) üzenetére


Bnorbu
tag

Köszönöm szépen!
Leginkább háttértárolói szerepkör lenne.
Film,adat stb.

:R

(#48549) mikk2000 válasza Alteran-IT (#48546) üzenetére


mikk2000
őstag

Talán mert ha kéttányéros, akkor párhuzamosan írja a két lemezt? Nem tudom így van-e, csak gondolkoztam.

(#48550) Alteran-IT válasza Bnorbu (#48548) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nincs mit.

Viszont itt jól meg kell fontolni, mert egy WD Blue is jó háttértárnak, de a legmegfelelőbb egy Red lenne, viszont az 2-3 ezer forinttal drágább, viszont jobban megéri, ha csak adattárolásra kell, ha másra is (esetleg játék stb.), akkor a Blue is tökéletes, csak ugye az mégis nagyobb fordulatszámú, ami felesleges lehet.
Egyébként semmi gond sincs a Blue-val, csak páran panaszkodnak rá a 250 és 320 GB-os széria miatt, mert azokból sok volt hibás, viszont 500 GB-os és 1 TB-os idő előtt meghibásodó (3-4 év) WD vinyóval még nem nagyon találkoztam és sok pozitív visszajelzés van róluk (ipon, pcx).
Gondoltam leírom ezt is, sose árt egy kis plusz infó, bár így lehet kicsit megnehezítettem a döntést :D

mikk2000: Lehet, viszont mi van, hogy ha az egyik tányér teljesen tele volt? Elvégre nem lehet tudni, főleg hogy a merevlemezek véletlenszerűen és szétszórtan írják fel az adatokat és bár a fej egyszerre mozog, nem biztos, hogy mindig egyszerre írja/olvassa mind a két tányért. Amúgy én se tudom, csak gondolkoztam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.