Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) vond válasza membrandj (#48350) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, innentől már neked kell döntened. ;) Én vagy 64 gigás JF-et rendelnék 6-7 ezerért, vagy 1 terás külső vinyót 20-ért, viszont akkor mást is tárolnék rajta. Egy plusz biztonsági mentés sosem árt a fontos dolgokból.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48352) King Unique válasza membrandj (#48350) üzenetére


King Unique
titán

Na, az komoly. Akkor lejátszáshoz szükséges sebességgel meg pláne nem lesz gond, de még külső vinyó áramellátása is okésabb.
Te döntesz, neked melyik praktikusabb, mennyit ér meg anyagilag. :K
Én ilyen téren kényelmesebb vagyok és szeretek rápakolni egy nagy adagot, amik közül tudok válogatni.

[ Szerkesztve ]

(#48353) vond válasza King Unique (#48352) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Én ilyen téren kényelmesebb vagyok és szeretek rápakolni egy nagy adagot, amik közül tudok válogatni."

Régebben mi is ezt csináltuk. Aztán bekötöttem a TV-t a hálózatba, és most már a PC-ről nézzük a filmeket. Úgyis megy egész nap alapjáraton. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48354) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Ő miért nem ajánlott?
Toshiba HD SATA 64MB MD04ACA400

Ha jól látom mindenki WD-t ajánl, de a netet végigbogarászva erről is nagyon jókat írnak, és árban a difi kb 30%. Elvileg a Toshiba 5 év garit ad erre is (SN alapján lehet checkollni).

Csak adatok tárolására kellene (esetleg később játékok futtatására, de ez utóbbi minimális lenne, ameddig tudom SSD-re pakolnék mindent). Esetleg mostanában fognak csökkenni a HDD árak, lehet erre számítani?

[ Szerkesztve ]

(#48355) King Unique válasza vond (#48353) üzenetére


King Unique
titán

Az még kényelmesebb és praktikusabb. ;]
Bár ahhoz gondolom nem árt nagy sávszélesség, hogy akadozásmentes legyen.

(#48356) vond válasza King Unique (#48355) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem kell hozzá olyan durva sávszél, hiszen így is csak ugyanazokat a max. 30-40 Mbit/s-os filmeket kell áttolni a hálózaton. Wifi-n sajnos két szobával odébb már csak a sima Xvid/x264 filmek mennek, de vezetéken semmi gond nincs a legdurvább filmekkel sem.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48357) King Unique válasza vond (#48356) üzenetére


King Unique
titán

Jelenleg viszonylag lassú netem van, a Wi-Fi meg szakadozik sokszor, úgyhogy nálam kilőve. Marad a jól bevált megoldás. :DDD
Azért kösz a plusz infókat!

(#48358) membrandj : na, látom végül mégiscsak pendrive lesz a winchester vásárlásból. :))

[ Szerkesztve ]

(#48358) membrandj válasza vond (#48351) üzenetére


membrandj
nagyúr

Jó lenne,csak kell a számla.

[link]

Ezek közül amúgy melyiket ajánlanád?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#48359) vond válasza membrandj (#48358) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mostanában a 790-es megy a legjobban (talán az is a legjobb ár/érték arányban). Ez teljesen megfelel a célra. Benézhetsz a pendrive sebességes topikba is, de úgy rémlik, olyan 100/35 körül tud, de van belőle egy újabb, K-s verzió, ami még gyorsabb is (bár neked a sima is bőven elég). ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48360) membrandj válasza vond (#48359) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi.
Hát még átgondolom. Ár/érték arányban egyértelműen a 1TB-os samsung ~ 20k, ha igazán spórolni akarok, akkor ebay 64GB 7k, ha meg számla is fontos, akkor 12-13k.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#48361) lacko6


lacko6
senior tag

Heló.

Torrentre kellene hdd wd red vagy Purple 24/7 be menne? Valamelyik zselés csillapitású vagy inkább más márka?

(#48362) jim bcs válasza lacko6 (#48361) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

wd red

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48363) lionhearted válasza vond (#48356) üzenetére


lionhearted
őstag

Ha opció az 5GHz-es hálózat, akkor érdemes azt használni.

Tegnap még működött...

(#48364) nimfas válasza membrandj (#48358) üzenetére


nimfas
addikt

Filmnéző vállalkozásod van, hogy az otthoni videózáshoz való adattárolót elszámolod?
Anyám könyveléssel is foglalkozik, az ilyen dolgoktól szokott az égnek állni a haja :)

(#48365) Agyzuzo válasza nimfas (#48364) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem olyan nagy dolog ez, mi is elszámolunk minden ilyesmit - informatikai cég, ennyi. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#48366) M107


M107
addikt

:R

Sima USB 3 és 2-es külső 2.5" HDD egy usb kábelel tv-hez kötve van rajta 3 usb is (USB 2.0) visz mindent gond nincs illetve mégis, a fejparkolás 1 hónap alatt 1200 ról - 12000 re nőtt a parkolás száma mióta csak ultrabokk és számítógép között használom azóta normális a szám :

Mivel a win újra lett rakva így a gyors megemelkedést nem tudom illusztrálni, de most ha az nem lett volna, olyan 2 ezer körül járhatnék.

USB-3 pen 32-64 128 GB bőven elég a filmeknek s egyebeknek 2 db 32 és egy 64 GB Sandisk Ultra 8 év garis USB 3 penem van hozzá usb hosszabbító vezeték rádug ,(hogy kíméljük a tv usb portjait) váltogatva bőven elég

HD-s sorozatok 1.5 GB-2.7 GB egy egy rész sőt filmből is néztem egy 27 GB és egy u.az 17 GB változat nagyon nem vettem észre semmit :P :B ;)

UI:

9 hónapos WD Elements 2.5" 1TB USB3

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#48367) vond válasza lionhearted (#48363) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tudom, de sajnos jelenleg nem tudják az eszközeink. Mondjuk egyáltalán nem gond, hisz bekábeleztem minden fontos végpontot a házban, így csak a mobileszközöknél jönne elő a probléma, de azokon meg nem nézünk otthon filmeket.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48368) fotobolond


fotobolond
tag

Sziasztok!

Közelmúltban cseréltem le 1Tb-os WD Blue merevlemezemet egy Toshiba 2Tb DT01ACA200 típusra, rövid, kb 15-20 perc után kerregni kezd majd a Windows nem látja. Találkozott e valaki már hasonló hibával?

Emellett mit javasoltok ha cserére kerülne a sor (72órán belül vagyok)? Maradjak ennél a típusnál vagy váltsak WD Purple/Red duó valamely tagjára? Ha utóbbi, akkor mi a lényegi, műszaki különbség a két típus között?
Elsősorban adattárolásra kellene, de vannak bizonyos esetek amikor a gép több napig, folyamatosan bekapcsolva üzemel.

Előre is köszönöm, üdv:

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#48369) vond válasza fotobolond (#48368) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Adattárolásra, folyamatos üzemre WD Red.

Munkahelyen volt egy ugyanilyen Toshiba. Ugyanezt csinálta, csak ezen még adatok is voltak, amik elvesztek. Cserélve lett egy WD Black-re. Az azóta is rendben van.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48370) fotobolond válasza vond (#48369) üzenetére


fotobolond
tag

Köszönöm!

Nekem mázlim van, mert a mentést még nem töröltem le.

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#48371) M107 válasza fotobolond (#48368) üzenetére


M107
addikt

:R

Valószínű hdd hibás, csere..... Nálam kettő is hibátlanul teszi a dolgát egy 2013 jun és egy 2014 nov gyártású
Az egyik 10 hónapos, a másik 2 hónapos hiba mentesek. A 10 hónapos folyamatos torrent terhelés alatt van.

Minden szériában vannak rossz hibás darabok.. Arra cseréled amire szeretnéd.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#48372) d.sanzii


d.sanzii
csendes tag

hogyan kössek be két winchestert,mindkettö ide csatlakozásu,de az alaplapon 1 ide és 1 sata csati van.ja és 1 dvd irom is van ide-s. van 1 sata -ide átalakitom. hogyan kössem be hogy jo legyen ?melyik milyen dzsamper-be legyen ?

(#48373) Balathruin válasza d.sanzii (#48372) üzenetére


Balathruin
veterán

A CD/DVD meghajtók nem működnek átalakítóval, szóval a másodlagos vinyót kell átalakítóra kötni. Az átalakítós vinyót Primary állásra, a másik kettőt pedig Cable Select-re kösd, úgy mennie kell.
Amúgy nem itt kellett volna kérdezni és ha lehet írj egy kicsit érthetőbben.

(#48374) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy adattárolásra megfelelő lenne ez a seagate archive 8Tb-os winchester?

Olyan adatok lesznek rajta, amit jó ha havonta néha elő kell venni egy-két órára.

(#48375) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok,

2,5" laptop merevlemezt szeretnék venni adattárolásra.

Szempontok:

kapacitás: 1-2TB
fordulat: 5.400 RPM
minimális zajszint
alacsony fogyasztás
fejparkolásos probléma ne legyen vele
megbízható működés

Tudtok ajánlani néhány típust, esetleg best-buyt?

Üdv

András

[ Szerkesztve ]

(#48376) jim bcs válasza Aske (#48375) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Scorpio Blue WD10JPVX 2 év
WD Red WD10JFCX 3 év

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48377) tpeter77


tpeter77
addikt

torrentezésre melyik vinyót ajánljátok, ami nem purcan ki tőle hamar?

(#48378) goli11


goli11
tag

Sziasztok!
320-as Samu vinyóm kezdi feladni a harcot amit tárnak (torrent) használtam. Mellette egy WD500AAKX van, ezen van a rendszer is. Teljesen hétköznapi használatra kellene, a gépet naponta 1-2 alkalommal kapcsolom be meg ki alkalmanként 2-5 órára. Tervben van még egy 120-as Samu SSD-is.
Amit néztem:
- Western Digital (WD5000AZRX) Caviar Green
- Western Digital (WD5000AAKX) Caviar Blue
- Western Digital ( WD10EZRX) Caviar Green
Esetleg egy Western Digital (WD10EFRX) Red, bár nem tudom, hogy az ilyen napi használatot hogy bírja.

Ezek közül bármelyik jó lehet? Mert pl. az AZRX és az EZRX nincs az ajánlóban. Ezekkel van valami gond?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#48379) alfiboy válasza tpeter77 (#48377) üzenetére


alfiboy
aktív tag

WD Red

(#48378) goli1
Blue és a Red is megfelelő. Green nem ajánlott, max. tárolásra a fiókba.

[ Szerkesztve ]

...

(#48380) goli11 válasza alfiboy (#48379) üzenetére


goli11
tag

Köszi.
A Red tényleg megéri azt a 4-5eFt felárat? Tudom +1 év gari. De ezen kívül mit tud többet ha nem 24h-ban van használva?

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#48381) StSanya válasza goli11 (#48380) üzenetére


StSanya
őstag

Pl. 600 ezer fej parkolásra van tervezve, szemben a Green 300 ezerjével... :U

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#48382) M107 válasza goli11 (#48380) üzenetére


M107
addikt

:R

WD RED 1 TB 2014 jun gyártású 2014 szept lett vásárolva, napi ki-be kapcsolgatások Game HDD hűvős gyors bőven kiszolgál.
Bár keveset ment még, a durván 7 hónap alatt, csak azt sajnálom hogy mivel nem volt rá több cash megvettem volna a 2 TB-át is, én voltam akkor a hülye......



A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#48383) tpeter77


tpeter77
addikt

Aquánál a WD Blackre 5 év garit adnak. Ez tényleg igaz vagy csak kamu?
Egy ismerősöm a helyi sztech boltjban dolgozik, de ő csak 3 évet tud adni rá.
Akkor ez hogy van, hogy az egyik bolt 3 évet ad, a másik 5-öt?!
Árban is egyformák.

Rendszernek Blacket vagy Toshiba ACA100-ast vegyek? Ugye a Tosi 15e, a WD meg 20. Megér ennyi pluszt a WD?

(#48384) M107 válasza tpeter77 (#48383) üzenetére


M107
addikt

:R

A Black-re 5 év van ha tényleg annyi megvenném, 3 év én az ilyet alapból hanyagolnám vidéki vagyok de még nálunk is bemegyek egy számboltba, mondom kell Wd Black de csak 5 év garival no problem hozzák hétfőn bemegyek csüt-re itt van.
A 3 év garist hanyagold nem éri meg úgy !!!!!!
De te tudod.

"Rendszernek Blacket vagy Toshiba ACA100-ast vegyek? Ugye a Tosi 15e, a WD meg 20. Megér ennyi pluszt a WD?"

A kettő nem egy kategória, rendszernek egy 120 GB SSD-t.
Jó a toshi de én nem tenném rendszernek, csak akkor ha netezős gépbe, s se ssd-t nem akar bele vagy nem akar sokat költeni.
De ha választani kell csak is Black-et !

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#48385) mokas_gizi válasza tpeter77 (#48383) üzenetére

Értelemszerűen ott vegyed meg ahol több garanciát adnak rá...

(#48386) tpeter77 válasza M107 (#48384) üzenetére


tpeter77
addikt

NEM játszunk! 99% internetezésre használjuk, maradék 1% filmnézés...
Ennek fényében Toshi vagy Black?
ha 2 hónapig kibírja a vinyóm, akkor beruházhatok egy Blackre, ha kezd romlani a helyzet, akkor gyorsan kell egy olcsó merevlemez, mert most más fontosabb kiadásaink vannak.

mokas_gizi
igen, persze hogy ott veszem meg ahol több a gari. csak furcsálltam, hogy van az hogy egyik helyen 3 máshol 5 év garit adnak ugyanarra a termékre.

[ Szerkesztve ]

(#48387) M107 válasza tpeter77 (#48386) üzenetére


M107
addikt

:R

Mint írtam a kettő nem egy kategória de WD Black, főleg ha rendszer alá kell.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#48388) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

NAS-ban van WD Red vinyóm (2TB). Nagyon hangos a NAS gyári ventije,nagyobbat meg csak nagy mókolással lehetne beletenni,úgyhogy egyelőre lehúztam.
Figyelem a hőfokokat (CPU,és a HDD),de nem tudom pontosan mennyi amikor már nem annyira jó.
Melyik az a max hőfok amit még hosszútávon is biztonságosan bír? (most 40 fokos)

Köszi előre is ha valaki válaszol.

(#48389) jim bcs válasza szata.68 (#48388) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

cseréld le a ventit

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48390) Emperor_ válasza tpeter77 (#48383) üzenetére


Emperor_
addikt

Én is az auqa-nál vettem a Black-et, pont ezért. Az ipon csak 3 évet adott.

A WD 5 év gyári garit ad a Black-re.

Ezt sajnos egyes kiskerek nem adják meg. A maradék 2 évben neked kell intézni közvetlenül a gyártóval, ha garis problémád van. De sokkal jobb abban a kiskerben venni, ahol megadják a teljes gyári gari időtartamot.

Rendszernek egyértelmű, hogy WD Black :R . /Alternatíva: Intel 530 SSD 120 GB+Toshiba vagy WD Red HDD tárolásra./

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48391) lionhearted válasza tpeter77 (#48386) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem kell oda Black, ha van ennyi rá, akkor SSHD, ha nincs akkor bármelyik 7200-es megteszi

Tegnap még működött...

(#48392) warcat válasza szata.68 (#48388) üzenetére


warcat
veterán

40 fok az sok ilyen hűvös tavaszi időben,hacsak nincs durva légkondi,nyáron nagyon el fog szállni.

A jól hűtött hdd -szerintem- csak kicsit van szobahőmérséklet felett, 27-30 fok.Nem csokiból vannak,bírják a magasabbat is,csak csökken az élettartam

EA: It's in the crate!

(#48393) szata.68


szata.68
senior tag

Köszi a válaszokat!

(#48394) SchumiBácsi válasza warcat (#48392) üzenetére

Dobozban aktív hűtés nélkül mind1 hogy van e klíma vagy nincs. 35fokon kell tartani őket az az ideális.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#48395) tpeter77 válasza szata.68 (#48388) üzenetére


tpeter77
addikt

mekora venti van benne?
ilyet javaslok:

http://webshop.xilence.hu/haz_ventilator/szamitogep_haz_ventilatorok.htm

(#48396) ló úr válasza tpeter77 (#48395) üzenetére


ló úr
őstag

Link gombot látom te sem ismered ....

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#48397) jim bcs válasza tpeter77 (#48395) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

olyat pont ne javasolj

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48398) tpeter77 válasza ló úr (#48396) üzenetére


tpeter77
addikt

telefonról nem működik. megbocsátható bűn? :)

jim bcs
mi a baj ezekkel a ventikkel? Ismerős 2 éve ezt használ, én most rendelek ilyet, azt mondja amióta ezek vannak a gépben nincs zaj.

(#48399) Balathruin válasza tpeter77 (#48398) üzenetére


Balathruin
veterán

Nálam működik. :P Asztali nézet.

(#48400) tpeter77 válasza Balathruin (#48399) üzenetére


tpeter77
addikt

opera minit használok egy CM10-es (4.1.2-es rom) Defy+ telón és valahogy nem az igazi már...
Az újabb 4.4-es romokkal meg baromi lassú szegény, úgyhogy ez már csak ilyen marad. Majd ha veszek egy új telót, azzal már nem lesz ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.