Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) ajaxon válasza warcat (#49100) üzenetére


ajaxon
csendes tag

Köszi! Pickpack pont itt van mellettem, párszor már hozattam oda cuccot.
Akkor lehet hogy bepróbálkozok majd vele. :R

(#49102) Root Banane


Root Banane
tag

Sziasztok,

1 TB-s külső merevlemezt szeretnék venni, kizárólag képek tárolására.
Mit ajánlotok, típusban?
Mekkora fordulatszámú legyen minimum?

Azt hallottam, hogy erre a MyPassport szériás WD a legalkalmasabb, abból is az Ultra.

Köszi. :)

(#49103) bajaki


bajaki
őstag

Egy WD Blue megbízhatóságot tekintve mennyire marad el egy WD Red-től? Mindenképpen megéri a felárat (jelen esetben kb ~4k-t) a Red?

(#49104) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Sziasztok! PS4-hez keresek hdd-t, amit egy külső házba tennék bele. Jelenleg még a ház sincs meg. 1TB-os nagyságú kellene. Elsősorban filmek tárolására és mozgatására kellene.
Mit ajánlanátok?
Köszi!

(#49105) bajaki válasza bajaki (#49103) üzenetére


bajaki
őstag

Illetve most olvasom, hogy a Green, a Blue és a Red esetében is fennáll a leállási gond? Játékra, torrentre alkalmas valamelyik?

(#49106) Teaway válasza Root Banane (#49102) üzenetére


Teaway
veterán

Külső merevlemezek

Nincs itthon csokid??

(#49107) StSanya válasza bajaki (#49105) üzenetére


StSanya
őstag

A Green felejtős.

A Red árában benne van a +1 év gari is.

Játékok futtatására picivel jobb lenne talán a 7200 RPM-es Blue. Torrentre tökéletes a Red is, ami ugye 24 órás, folyamatos üzemre van tervezve, halkabb és hűvösebb is, de csak kb. 5400 RPM-es.

Ezeket mérlegeld, neked mik az igényeid.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#49108) Alteran-IT válasza bajaki (#49103) üzenetére


Alteran-IT
őstag

A WD Blue egy ilyen általános merevlemez (rendszer, játék, tárolás), a Red meg inkább csak tárolásra van, tehát ha esetleg játékra, vagy hasonlóra kell merevlemez, akkor én a Red-et hanyagolnám, gyakran a Blue minősége is megfelel neki, hacsak nem gyári hibásat fogsz ki véletlenül, de az az elején rögtön kiderül lehet garanciáztatni is.
Meg ha esetleg a minőség is szempont és a játék is, vagy hogy oprendszer is fusson a lemezen, akkor ott a WD Black. Nem sokkal drágább, mint a Red, viszont 5 év garanciát adnak rá. Igaz, hogy hasonló paraméterekkel rendelkezik mint a Blue, viszont minőségben jobb.

A leállási gond alatt meg nem tudom, hogy mit értesz, de ha esetleg a parkoltatást, akkor az a legtöbb merevlemeznél van, viszont ahol gondot okozott a WD lemezek közül az a Green, azt inkább hanyagolnám is.
Bár van nekem is Green lemezem, aminek több mint 3 éve semmi problémája nincs, de azért nem ajánlanám, mert sokaknak problémája volt velük, bár az is igaz, hogy a legtöbb esetben nem arra használták amire kellett volna (tárolásra van, valaki meg rárakta a rendszert és mellé még a játékokat is és mellette még tárolt is rajta).

Revoltek: 2.5-es, vagy 3.5-es? Bár ha csak tárolásra kell, akkor egyértelműen Red, abból van 2.5-es és 3.5-es is.

[ Szerkesztve ]

(#49109) UnSkilleD válasza Alteran-IT (#49108) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

sztem bizonyos szitukban megéri a green jobban mint a drágábbak, én pl raid tömbbe raktam be párat tárolásra, ha elromlik gariztatom vagy veszek újat úgyis olcsóbb mit a többi, bár a parkolást tényleg ki kell kapcsolni rajta

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#49110) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Netezős, töltögetős (no seed), brand gépbe szeretnék vinyót vásárolni használtan. 500gb elég lenne nekem (de ha jóáras akkor nagyobb). Milyen típusúak az ajánlottak? WD5003ABYX mi a véleményetek?

Köszi

(#49111) bajaki válasza Alteran-IT (#49108) üzenetére


bajaki
őstag

Igen a parkolási gondra gondoltam, csak hirtelen nem tudtam megfogalmazni. :)

Igazából SSD van a gépben, a mellé kellene másodlagos winchesternek. Sorozatokat, filmeket tárolnék és játszanék le róla, torrenteznék is, de nem 0-24-ben, illetve valamennyi családi felvétel és fotó tárolására lenne használva.

Erre a célra akkor inkább a Blue? Nem fog gondot okozni a játékok betöltésénél, filmek lejátszásakor a parkolási probléma?

Illetve még egy kérdés: Garancia szempontjából melyik boltból érdemes rendelni? Milyen garanciát tudok érvényesíteni a WD winyókra? Csak boltit, vagy esetleg van olyan szerviz az országban ahol foglalkoznak velük? (cserélik)

:R

(#49112) Zsivaagoo válasza bajaki (#49111) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha tárolás, filmlejátszás és torrent, akkor WD Red, ha játékbetöltés is van, akkor Blue.

Seagate oldalon is körül lehet nézni, csak azokat régen használtam. Ott is vannak fürge és stabil vinyók.

---------
Én 2008 óta mindent Aqua-ból rendelek, 2-szer volt garis ügyem, az elsőt 5 perc alatt, a másodikat a régi szaki kb. 2 perc alatt intézte, amikor személyesen mentem be.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49113) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok! Őt év garanciát már csak a WD ad bizonyos modelljeire, illetve az összefoglalóban mi az a 24/7 egyes típusok mellet? Az gyártói ajánlás vagy fórum tippelés?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#49114) Zsivaagoo válasza sysrq (#49113) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

24/7 -- folyamatos - üzem, 3 műszak, stb. megszakítás nélkül, pusztulásig.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49115) sysrq válasza Zsivaagoo (#49114) üzenetére


sysrq
őstag

Ok. Keresztkérdés, a NAS-ra ajánlottak mivel tudnak többet ha a többi is 7/24?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#49116) Zsivaagoo válasza sysrq (#49115) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

RPM különbségek lehetnek - 5400-5900 helyett 7200 vagy afelett, több cache 16MB helyett 32/64 MB, strapabíróbb mechanika, típus függőek. (Szerverbe valók, etcetera...)

Nekem tárolásra van még SATA2-es 1TB-os Greenem, elmúlott 4 éves, de hibátlan. (Nem 24/7-es.) Az még megbízható volt.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49117) sysrq válasza Zsivaagoo (#49116) üzenetére


sysrq
őstag

Még az árvíz előttről lévő 3TB-s WD Green lépet a halál útjára, megszolgálta már az árát, de nem vagyok biztos benne hogy kifizetem az 5 év felárát az utodjának, kicsit furcsa nekem tűnik csak úgy mintha az itthoni boltok nem mindig adnák tovább a WD garanciaidőit?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#49118) Zsivaagoo válasza sysrq (#49117) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nem, nem csak neked tűnt fel. (Én az Aqua-ban megbízok, ilyennel eddig nem trükköztek soha, tapasztalatom szerint.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49119) sysrq válasza Zsivaagoo (#49118) üzenetére


sysrq
őstag

20PURX lesz, (pont ott írnak 2 évet, ez lehet elírás), kamerák alá ajánlják, tehát írást bírja, gondolom az olvasás sem fekszi majd meg a gyomrát. torrent
Nem túl régi sorozat, panasz nincs rá eddig, és olcsóbb mint a RED, 3 év garral, más ötlet?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#49120) Zsivaagoo válasza sysrq (#49119) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kamerák alá ajánlott HDD nem jó adattárolásra, kevesebb a hibajavítás, ami egy videón nem gond, de ha a cuccod CRC hibás lesz, akkor meg lehet cseszni.

Inkább RED, vagy akár Blue is lehet, vagy pedig valami Seagate, de azt másoktól kell kérdezned.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49121) sysrq válasza Zsivaagoo (#49120) üzenetére


sysrq
őstag

Ez tapasztalat? Mert crc hiba nem gond, a torrent program javítja, leszedi újra a nagyi_születésnapja.mkv-t.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#49122) Zsivaagoo válasza sysrq (#49121) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Na erről már írtak nálam tapasztaltabbak HDD fronton. Rőgzítéskor bekövetkező hibák hw szinten.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49123) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Attól tarotk új vinyó után kéne néznem, mert a HP 8740w-s ElitBook-omban sajna a 250-es elég karcsú, még úgy is, hogy egy 120 gigás Samu 840-es SSd már van benne. Tettem bele caddyt, és úgy tudom, hogy ezek max 1 terrás vinyót támogatnak. Kérdésem lenne tehát, hogy milyen típusú 1 terrás 2,5"-es SATA 3-as HDD-t tudnátok ajánalni? Angliában élek, szóval itt venném majd meg. Eddig a WD Red-eket nézegettem, bár azok NAS-ba valók, szerintem ez nem kizáró ok a vásárlásnál. 7200-as lenne a legjobb, de asszem abból csak ez HGST van, azt meg nem tudom milyen. Tehát maradna akkor az 5400-as.

Köszi előre is a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#49124) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Ma vettem egy új vinyót, lefuttattam rajta a HD tune-t és teljesen laikusként kíváncsi lennék a véleményetekre. Mennyire jók ezek az eredmények?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#49125) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

a gépbe ssd van és külső usb-s hdd-n szeretném kikapcsolni a parkolást de ha jól értem usb-vel csatlakoztatott vinyóval nem lehet megcsinálni...vagy van rá vmi megoldás? csinált már vki ilyet?

a válaszolóknak előre is köszönet!

(#49126) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv! Külső vinyót szeretnék vásárolni. HD filmek tárolására, amelyet smart tvre kötve nézni szeretnék! Fontos, hogy gyors legyen az adatátviteli sebessége! Milyet érdemes venni?

Battletag: hojszi#2983

(#49127) Superhun válasza Intel fan11 (#49126) üzenetére


Superhun
addikt

(#49128) Alteran-IT válasza UnSkilleD (#49109) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Na igen, de ez is a felhasználási céloktól és az egyéb elvárásoktól függ, amik emberenként eltérők. Én pl. már nem is nagyon ajánlok olyan vinyókat, amiknél a hibalehetőség jóval nagyobb az átlagnál (WD Green, Blue 250-es széria - bár már felesleges róla beszélni, Seagate Barracuda 3.5-es lemezek), mert gondolom nem sokan akarnak szívni velük, meg garanciáztatni stb. legalább is most magamból indultam ki.

gorje: Az jó amit kinéztél, bár használtan nem sokat várnék el tőle, természetesen ez függ attól is, hogy mennyi idő van benne, mennyi a jelenlegi kondíciója stb. Egyébként bármelyik 500-as vinyó jó, amelyik jó állapotban van, persze az eladó szerint.

bajaki: Igazából bár 0-24-re lett tervezve, ettől függetlenül a Red tökéletesen alkalmas átlag felhasználásra is, persze csak adattárolási célra, mivel említetted, hogy játékok is mennének rajta, azért már inkább a Blue és nincs a Blue-nál parkolási probléma, az csak a Green lemezek sajátossága, de lehet, hogy csak volt, mert állítólag az újaknál már kijavították, de még így is elég panaszt hallok rájuk.

Ami a garanciát illeti, ez is bolt függő, de általában a legtöbb helyen megadják rá a gyártói garanciát, bár már a legtöbb boltban (helyi, illetve webshop) nem adják meg rá, ez a felháborító a Black lemezeknél is, amik 5 év gyártói garanciával rendelkeznek és néha csak 2 évet adnak meg rá a viszonteladók is.
Én pl. pcx-ről, illetve hardverker-ről szoktam rendelni, még egyikben se csalódtam, legtöbb esetben megadják a termékekre a gyári garanciát és még jó árban is szoktak lenni, a többi boltról meg sajnos nem nagyon tudok nyilatkozni :)

sysrq: Kamerák alá inkább a WD Purple ajánlatos, de sokan csak sima adattárolásra is használják.

GrooveHero: Azt azért vedd figyelembe, hogy a nagyobb fordulatszámú vinyó azért jobban is melegszik. Ha nem kell játékra, akkor tökéletesen elég a sima 5400 rpm-es, amiből ott van a WD Blue és a Red, vagy Seagate-ből ott van a Momentus, illetve az SSHD-k, amik bár 5400 rpm-esek, de az SSD rész miatt általában jobb teljesítményűek. Tapasztalatom sajnos nincs velük, viszont panaszt se hallottam még róluk, mivel eléggé újdonság.
7200-as HDD-k közül meg ott van a Black, bár az csak sajnos 750 GB-ig van, vagy esetleg még a Seagate-nek van az Enterprise széria, bár azt nem nagyon ismerem, így véleményt se tudok mondani, illetve a Hitachi, viszont azt nem nagyon ajánlanám, mert eléggé érzékeny lemezek (rázkódás, nyomódás - vigyázni kell, hogy hol érsz hozzá, hő stb), bár 1 TB-oshoz még nem volt szerencsém, de azért elmondtam a véleményem/tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#49131) ViZion válasza Alteran-IT (#49128) üzenetére


ViZion
félisten

De ha egyszer marhaságokat írsz bammeg, akkor mit lehet mondani??? :U

1. "Red tökéletesen alkalmas átlag felhasználásra is, persze csak adattárolási célra, mivel említetted, hogy játékok is mennének rajta"
Jelentem RED-ről mentek a játékaim, majd kaptak SSD-t. BF3 betöltési idő kicsit csökkent, de SEMMI más változást nem tapasztaltam. SSD csalódás volt nekem játékok alá. De legalább csendes. Mindegy, RED is jó játékra, ha van elég ram...

2. "5400 rpm-es, amiből ott van a WD Blue" Erről van szó? ebből nincs 5400-as... ;)

3. "ott van a Black, bár az csak sajnos 750 GB-ig van" WTF??? [link]

Szal. olvassál kérlek, mielőtt tanácsot adsz. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49132) ggg666 válasza ViZion (#49131) üzenetére


ggg666
őstag

2.Mivel laptop van 5400-as (WD Scorpio Blue 500GB HDD, 2,5", 5400rpm, 8MB WD5000LPVX)

3."Attól tarotk új vinyó után kéne néznem, mert a HP 8740w-s ElitBook-omban sajna a 250-es elég karcsú, még úgy is, hogy egy 120 gigás Samu 840-es SSd már van benne. "

Na akkor azokat tuszkold bele az elitbookba!

[ Szerkesztve ]

(#49133) sysrq


sysrq
őstag

Ez a topik nagyon szórakoztató de kevés hasznos tanácsot olvasok.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#49134) Alteran-IT válasza ViZion (#49131) üzenetére


Alteran-IT
őstag

[moderálva]

1. Az átlagfelhasználás alatt azt értettem itt a Red-nél, hogy nem 0-24 (ugye a 0-24 max nas esetén átlagfelhasználás, de ott se megy mindenkinél 0-24, nyilván felhasználótól függ), hanem napi pár óra (ez is felhasználótól függ), de ez a szövegkörnyezet miatt magától értetődő, bár látom egyeseknek nehezen megy, holott kiemeltem azt is, hogy adattárolásra, ami a játékot jelenti és ezt most Te hoztad fel, akkor nem értem hol is van itt a probléma, főleg hogy mondtam, hogy ha játékra is kell, akkor ott a Blue.

2. A 2.5-es HDD-kről beszéltem (Scorpio és úgy tudom azok 5400 Látod?), de m1, szerintem nem is mondok többet.

3. Ismét csak 2.5-es lemezekről beszéltem végig, tehát nem értem a problémát. Ha látsz itt 750-esnél nagyobbat, szólj kérlek.

Szóval most olvasd el még egyszer az előző hozzászólásomat és a mostanit is kérlek, mielőtt kiosztasz. Van még valami? :)

[ Módosította: radi8tor ]

(#49135) Zsivaagoo


Zsivaagoo
őstag

Na, látom, hogy ez a topik is mehet a klozettba. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49136) jim bcs válasza Zsivaagoo (#49135) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nema, csak az utolsó fél évet kell likvidálni :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49137) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok. Melyik HDD lenne a jobb választás ? WD1003FZEX vagy WD1002F9YZ egy árban tudom őket megvenni ? Sokat számít a 128 cache ? Miben különböznek egymástól még ? A gépemben van már egy ilyen WD1003FZEX és meg vagyok vele elégedve. Rendszer nem lesz rajta . A stabilitás és a hosszú megbízható élettartam a fő szempont.

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#49138) dethroner válasza jim bcs (#49136) üzenetére


dethroner
veterán

A "milyen vinyót vegyek" kérdésre a szakmai tanács abból áll hogy rendszer alá wd black, amúgy meg wd red. Mintha más nem is lenne :F

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#49139) Teaway válasza dethroner (#49138) üzenetére


Teaway
veterán

Nem értettem hozzá, ezért megfogadtam a „szakmai tanácsot”. Nem bántam meg :)

Nincs itthon csokid??

(#49140) tom_tol válasza dethroner (#49124) üzenetére


tom_tol
addikt

Átlagos.
Köszönet a HD Tune tesztért. Nagyon jó lenne, ha minden mostanában vásárolt lemezről lenne.

#49138 Kevesen vannak tisztában a mai HDD-k tényleges paramétereivel. A sablon szöveg még mindig jobb mint a semmi.

[ Szerkesztve ]

(#49143) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Általános célra keresek 2.5-ös HDD-t: a rendszer SSD-ről menne, de mellette kell egy meghajtó játékoknak, torrentre, egyebekre. Fő szempontok: megbízhatóság, normális sebesség, ne legyen túl zajos.

Egy WD Black megfelelne a célra?
Illetve nem gond, ha a fentiek egyszerre futnak a HDD-ről?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49144) jim bcs válasza AxBattler (#49143) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Scorpio Black (LPLX)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49145) AxBattler válasza jim bcs (#49144) üzenetére


AxBattler
félisten

WD7500BPKX ?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49146) jim bcs válasza AxBattler (#49145) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mehet ha kell akkora, az újabb LPLX csendesebb viszont még nincs belőle 750-es.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49147) AxBattler válasza jim bcs (#49146) üzenetére


AxBattler
félisten

:R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49150) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az offokat kérem befejezni, elvégre szakmai topikban vagytok!

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.