Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Pont a nemreg felvetett temahoz kapcsolodoan kerdeznek : western digital 500gb azrx green 64mb ,
Vinyorol kerdeznek.
SSD melle talaltam egy ilyet ~6500 forintert. Szigoruan adat tarolasra jo lesz ez nekem ? Igazabol felarba lenne, ujjonnan.
Amugy, 1 teras WD red melle lenne. Keves a hely :)
Koszonom szepen

(#49902) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Bocsanat, letelt az ido.
Allitolag nem hasznalt csak bontott. Jo ar ennyiert? Boltba 14-15 tol mozognak.

(#49903) Alteran-IT válasza Sterilzona (#49902) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Persze, hogy jó ár, főleg ha nem is használt és ha csak adattárolásra kell akkor tökéletes választás.

(#49904) vond válasza Alteran-IT (#49877) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Dehogy voltam topikgazda. :N Nincs énnekem arra időm. Mostanában még arcképezni sem sok, pedig lenne rá igény.

Csak ha idetévedtem, megosztottam a kevés tapasztalatomat, és válaszoltam olyan kérdésekre, amikre tudtam. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49905) Alteran-IT válasza vond (#49904) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Akkor elnézést kérek. Pedig meg mertem volna esküdni, hogy régebben ott volt jobb oldalt fent ennél a topiknál a neved, hogy topikgazda, talán még valamikor kiemeltet is írtál, bár azt nem tudom visszakeresni :D

(#49906) vond válasza Alteran-IT (#49905) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Itt a kiemelt HSZ. :) A topik nevével és kereshetőségével volt kapcsolatos.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49907) Glaz-dozfhut válasza Alteran-IT (#49900) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én a Red-től kicsit ódzkodom mióta nyilvánvalóvá vált, hogy semmivel nem jobb az átlagos meghibásodási aránya. wd_red_nem_csak_nas-ba

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#49908) Alteran-IT válasza vond (#49906) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Na ez az, úgy emlékeztem, hogy akkor topikgazda voltál, bár lehet rosszul emlékszem, na mindegy :)

Glaz-dozfhut: Még mindig ott van rá a 3 év garancia (Green-re pl. csak 2 év jár), így ha meghibásodik, akkor garanciáztatni kell, meg fontos megemlíteni még azt is, hogy sokan nem arra használják, amire kellene (pl. arról fut a rendszer és még a játék is stb.).
Gondolom egy olyan ember sincs ott, aki csak úgy és csak arra használta volna, amire való és úgy mondta azt, hogy ugyan olyan mint a többi.

(#49909) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A mostani 3TB-os WD Redek kapcsán segítsetek! Mi a helyzet jelenleg a fejparkolással? Mert amikor én utoljára vettem Redet (2014 tavasza), akkor a WD oldalán volt egy fw update, amit fel kellett tenni.
Most is ugyanolyan gondok vannak a fejparkolással?

(#49910) grimmer


grimmer
csendes tag

Sziasztok!

Milyen 1T-ás merevlemezt ajánlotok most SSD mellé adatárólasnak 15-20k Ft-ért?
A gépem zajszintje most elég alacsony, így jó lenne egy kevésbé hangosabb darab.

Ennyiért tudtok ajánlani valamit, vagy érdemesebb lenne még rászánni kicsit, vagy kisebbet venni?

Esetleg Western Digital WD Green 1TB?

[ Szerkesztve ]

(#49911) Sterilzona válasza grimmer (#49910) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Nem vagyok szaki, csak kb másfél éve, én is feltettem ezt a kérdést :) Én akkor Wd redet vettem.
Még egy jó éve - másfél éve a WD redeket ajánlották. Most itt a topikba valaki írta, hogy nincs külömbség tapasztalatok alapján, vagy valami ilyesmit mondott. Picit olvass vissza, pont téma volt :)
Amúgy talán a garancia ideje a Rednek több. Sőt biztos.

(#49912) Alteran-IT válasza NoOne1976 (#49909) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Én nem tudok semmi ilyen problémáról a jelenlegi lemezeknél, már még a Green-nél is javították ezt a "hibát". Ha csak nem régebbi típust fogsz ki, akkor semmi probléma nincs vele, bár szerintem amúgy se (egyrészt ha van fw, akkor könnyű frissíteni, a parkolás állítására meg van külön szoftver).

grimmer: Jó a Green is, de ha kicsivel többet rászánsz, akkor már tudsz Red-et venni, ami valamivel megbízhatóbb és plusz egy év garancia van rá. Egyébként mindkét lemez adattárolásra van, így mindegy, hogy melyiket választod.
Kisebbet meg szerintem nem éri meg, mert olyan az ár-érték arány és később az lesz a probléma, hogy kevés a tárhely és jobb lett volna a nagyobb (most magamból indultam ki).

(#49913) grimmer válasza Alteran-IT (#49912) üzenetére


grimmer
csendes tag

Köszi a segítséget alteran95!

[ Szerkesztve ]

(#49914) generic válasza grimmer (#49910) üzenetére


generic
senior tag

Szia, megéri redre az a plusz pár ezer. Nekem már halt meg garancia után 1 és két TB-os green is. Egyáltalán nem ajánlom.

(#49915) #95561216


#95561216
törölt tag

Sziasztok!

Raid1-es tömböt akarok csinálni, linux rendszer, napi backup menne rá, egy-két service (nyomtató, vpn), valamint egy adatbázisszerver. A használat közel sem lenne folyamatos, az adatbázis max napi 2-3 óra, a vpn, nyomtató miatt futna "üresen", torrent, fileszerver külön vinyót használna. Erre mit ajánlotok? Méret szinte nem számít, annyira, hogy az is felmerült, két olcsóbb 120 gigás SSD-vel is megoldhatnám a dolgot. Erről mit gondoltok, árban csaknem hasonló, adatbázison dobna, halkabb lenne és talán még kevesebbet is fogyasztana.

(#49916) Milo629


Milo629
aktív tag

Üdv. mostani gépben az volt régen az alapfelállás, hogy egy WD 320-ason volt a rendszer, programok, játékok és egy Hitachi 250-esen a letöltések, filmek, zenék, ezek mellé került egy 120-as SSD, amire átköltözött a rendszer és a programok, mivel így is kezd kevés lenni a hely és ezek most a leghangosabbak a gépben, ezért a 2 HDD helyére kellene egy nagyobb, 1TB-os. Lehetőség szerint maradni szeretnék a WD márkánál, mivel játékok is futnának rajta és pl. multiplayerben ha kidob a játék számít, hogy milyen gyorsan tölt be / csatlakozok vissza, ezért az 5400-asok (Green/Red) kiestek, az itt sokszor ajánlott WD10EZEX-et néztem, viszont erről írtak itt sokféle véleményt, valaki szerint halk, más szerint hangos (de ez nagyban függ a háztól is, gondolom), van ennél jobb alternatíva az 1TB-osok között?

Másik itt lehet off, WD 320-as HDD ezek után menne egy külső házba, létezik 3,5"-osokhoz olyan keret, ami USB3-as és nem kell neki külön táp? (Esetleg 2 USB-s mint pl. egy külső CD/DVD író?)

(#49917) bolic válasza generic (#49914) üzenetére


bolic
őstag

Miért nem ajánlott a WD Green HDD? Már 11 db WD Green HDD-et vettem és mindegyik hibátlanok. Szigorúan csak adattárolásra szolgál és nem gazdawinyóként! Nekem pl. csak DVD, 720p és 1080p MKV és Bluray filmeket szokom tárolni, néha visszanézek. Most tárolva vannak a szekrényemben. :U :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#49918) DemonDani


DemonDani
addikt

Némi tapasztalatot megosztanék 2,5 év után a saját Seagate ST1000DM003 vinyómmal kapcsolatban.

Elfüstölt valamivel több mint 13 ezer bad sectorral, éppen hogy el tudtam róla menteni a fontosabb adatokat.
4900+-100 órányi munka volt benne mindössze.

Köszöntem szépen ezt a kitérőt a Seagate-nek, és váltottam egy WD Blue Caviárra, alias WD10EZEX.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#49919) ló úr válasza DemonDani (#49918) üzenetére


ló úr
őstag

2-3 év alatt egy Blue is megadja magát ez a tendencia sajnos. Ha jobbat akarsz WD Black.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#49920) vond válasza DemonDani (#49918) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nálam a munkahelyen meg egy WD10EZEX füstölt el másfél éve, de arról még az adatokat sem tudtam lementeni. Azóta minden melós gépbe 5 év garis WD Black-et veszek, tárolásra Red-et, rendszer alá meg természetesen SSD-t.

Nem riogatni akarlak (mert bármelyikkel előfordulhat), csak némi tapasztalat. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49921) Mezga Aladár válasza vond (#49920) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyetértek, a blue nem egy jó sorozat.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49922) Alteran-IT válasza grimmer (#49913) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nincs mit!

flimo: Ha merevlemez, akkor WD Black, legalább is ezt ajánlom erre a feladatra. Az SSD-vel meg ugye annyi baj van csak, hogy a mérete eléggé kevés és ott van a korlátozott újraírhatóság, de ha elég a célra egy 120 GB-os SSD, akkor nem rossz ötlet (bár árban annyi mint mondjuk egy 1 TB-os Black), viszont akkor az Intel SSD-ket tudom ajánlani, viszonylag jó árban vannak a jó minőség mellett és általában 5 év gyári garancia van rájuk (a helyi eladók néha levonnak 2-3 évet, ezért érdemes ott megvenni, ahol megvan rá az 5 év). Valaki a Samsung-ra esküszik, akár azt is lehet venni, mert van pár olyan SSD-jük, ami egy-egy Intellel vetekszik és szintén 5 év garancia jár rájuk , de SSD-k terén már elkövettek nem is egy hibát, így annyira nem támogatom őket.
Meg most jut eszembe, hogy ez a HDD topik, úgy hogy mindegy :DDD

Milo629: Ha WD és 1 TB-os gyors lemezt szeretnél, akkor két, vagy akár három választás is van.
Mint említetted van a Blue és emellett van még a Black, illetve a Red Pro.
A Blue általános széria, sokan azért szidják mert néha van 1-2 gyári hibás és pont a nagyszájúak kapják ki néha (na vajon miért), bár az 1 TB-os verziója jó, főleg az 1 tányér miatt is és nekem eddig még nem volt különösebb problémám vele pedig az újonnan összerakott gépek legtöbbjébe ilyet teszek. Hangját gyakorlatilag még nem hallottam, bár ez ugye a háztól is függ. A Blue-ra általában 2 év garancia jár.
A Black az bár teljesítményben hasonló paraméterekkel rendelkezik mint a Blue (már ha az 1 TB-os változatokat nézzük), de jóval megbízhatóbb és ugye az ára is magasabb mint a Blue-nak, de 5 év gyári garancia van rá.
A Red Pro az a Red úgymond gyorsabb és megbízhatóbb változata, ami szintén adattárolásra van, de emellett nyugodtan futtathatók róla programok, illetve játékok. Hasonló paraméterekkel rendelkeznek mint az említett Black és Blue, a probléma csak az vele, hogy nincs 1 TB-os változata, így gondolom ki is esett (bár 1 TB-al ma már mire mész, bár most magamból indultam ki). Gyárilag 5 év garancia van rá.

Tehát összefoglalásként annyi, hogy a Blue is ugyan úgy jó, mint pl. a Black, annyi a különbség a kettő között, hogy a Black megbízhatóbb, drágább és a 2 év helyett 5 év garancia jár rá.
A döntés a tiéd :)

bolic: +1. Nálam is adattárolási célt szolgál egy már pár éve és semmi problémája sincs. A titka csak annyi a Green-nek, hogy arra kell használni, amire való, tehát csak adattárolásra.

Mezga Aladár: De nem is rossz. Igaz, hogy több hibás darab van közöttük, mint pl. a Black-nál és a 250 GB-os szériát gyakorlatilag elb@szták, de egyébként nincs vele különösebb probléma. Gyári hiba esetén meg ott van a garancia, csupán élni kell vele.

(#49923) tpeter77


tpeter77
addikt

Black és a RE sorozat közül melyik a minőségibb?
itt RE vinyót igen ritkán irtok, hogy vesztek... a Black sokkal népszerűbb.
RE meg olyan árban van, hogy 2x tárhelyet kapni más gyártóktól, gondolom azért népszerűtlen.
van vkinek tapasztalata a RE vs Black szériákról meghibásodás terén?

1-1.5 évesen hibásodott meg kettő Blue a cégnél 250 és 500GB-osak. Csak azért tűnt fel, mert nem lehetett törölni 1 könyvtárat, illetve néha nagyon belassult a gép tőle. Máskülönben fel sem tűnt hogy hibás szektorok vannak rajta.
De mi még le tudtuk menteni az adatokat róla. Szóval a Blue fenntartásokkal kezelendő, de az 500GB felettieket nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#49924) Alteran-IT válasza tpeter77 (#49923) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Egyértelműen a RE és azért nem látod itt, mivel ez inkább nagyvállalatoknak, illetve az iparnak tervezett HDD (tehát már más a felhasználási terület és a cél is), ami azt is tartalmazza, hogy van benne plusz 1-2 funkció, ami egyrészt növeli az árát, másrészt szinte semmi szüksége nincs rá egy átlag háztartásbeli felhasználónak, hacsak nincs a pincéjében szerverpark.
Egyébként nem népszerűtlen, mert lehet, hogy az olyan nagyvállalatok mint pl. a Google ezresével veszi, csak arról nem te nem tudsz.

(#49925) Milo629 válasza Alteran-IT (#49922) üzenetére


Milo629
aktív tag

Köszi a választ :R
Azt gondoltam, hogy azért van róla rossz kritika is, mert akinek jó, az nem feltétlenül jön vissza beírni, hogy nekem X hónapja simán megy, meg minél többen veszik annál nagyobb lesz annak az esélye hogy valaki pont hibásat fog ki és jön egyből problémázik.

Garanciához úgy állok, hogy ha elején gyári hibás akkor cseréljék, de utána csak nem lesz vele baj, a mostani 320-as is kb. 5+ éves és 100/100, ha jó táp van a gépben és nem össze-vissza törögetett SATA kábel, csak nem lesz hiba.

(#49926) Alteran-IT válasza Milo629 (#49925) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Teljesen jól gondoltad, mint ahogy láthatod is valaki csak megkérdi milyen lemezt kell venni, megmondják neki és utána már le se sz@rja, főleg ha nincs vele semmi probléma (na meg valaki meg se nézi az állapotát mikor megveszi, belöki gépbe, rárak egy Windowst és neki már elég, max később problémázik, ha gyári hibás volt és bedöglött egy-két hónap után, aztán szidja mert eltűnt egy csomó adatja, holott az ő hibája, mert felelőtlen és lusta volt), legtöbb ember csak akkor veszi a fáradságot, ha valamit szidni akar :DDD

Nekem is van és volt is Blue-m, főleg 320 GB-os, az egyik 320-as talán már 6-8 éves is megvan ha nem tévedek és semmi problémája nincs, holott eleget volt használva, tehát nem kell félni tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#49927) d.beni


d.beni
aktív tag

sziasztok!

WD Green 3tb os HDD nél mi a külömbség EURX és EZRX között?

(#49928) vond válasza d.beni (#49927) üzenetére


vond
MODERÁTOR

EURX a régebbi (3-4+ éves), EZRX az új.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49929) Mezga Aladár válasza Alteran-IT (#49924) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem úgy jött h., egy elments házban nem green volt hanem RE4-GP.
Nem kicsit lepődtem meg.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49930) vond válasza Mezga Aladár (#49929) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Aaaaaaz szép. :Y

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49931) Mezga Aladár válasza vond (#49930) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:C
Azóta is meg van, most fogom nyugdíjazni, megy vissza külső házba, backup lemeznek.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49932) bolic válasza tpeter77 (#49923) üzenetére


bolic
őstag

Szerveremben van a RE winyók, kb. 10 éve folyamatosan 24/7/365-et szolgál. Arra jó hogy intenzív írási-olvasási gyakoriságon sem hibásodnak meg, szerverre, éjjel-nappal működő torrentezésre teljesen kíváló! :K :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#49933) #95561216 válasza Alteran-IT (#49922) üzenetére


#95561216
törölt tag

És az hogy hangzik, hogy egy meglévő sok éves Samsung 500 gigás mellé vennék egy ugyan ekkora Seagate Barracudát, legalább nem egyszerre halnak meg alapon? :)

(#49934) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Hang/Zeneszerkesztő konfigot szeretnék összerakni és ehhez kellene nekem HDD.
(+ még filmet néznék rajta meg a szokásos hétköznapi tevékenységek)

SSD lesz benne. Előreláthatólag ez: SAMSUNG 250GB 850 EVO

Két partícióra lenne osztva az SSD. Egyik partíción a Win 7 64 Bit. Másik partícióra telepíteném a Daw szoftvereket és a plugineket és minden más alkalmazást/programot.

A HDD tárolóegységként szolgálna. Felvételeket/Projekteket, Hangminták, Installereket és minden mást itt tárolnék. Lehet ezt is 2-3 partícióra fogom osztani. Zene cuccokat 1 vagy 2 partícióra. Meg minden más egyéb dolognak egy külön part (zenék, filmek stb.)

Ár/érték arányban szeretném a legjobbat, és fontos lenne az adatok biztonsága. 15 k körül gondoltam. Max 20 k, de inkább a 15k felé hajlok, már ha lehetséges az én felhasználási területemhez ebben az árkategóriában megfelelőt találni.

1 TB-on gondolkodok vagy 2 db 500 Gb-os HDD-n. Ti mit tanácsoltok melyik lenne a hatékonyabb megoldás? Árban mekkora különbségek lehetnek, ha 1 db vagy 2 dbmerevlemezzel hozom 1 TB kapacitást?

A Notebookomban ez a HDD van: Seagate 1TB 5400 rpm SATA-300 2,5 8MB ST1000LM024
Arra gondoltam, hogy ezt is még átraknám az új konfigba. Szerintetek van értelme, vagy túl lassú lenne? Elavult? Jó lehet + adattárolásnak vagy esetleg Backup-nak.

WD blue ezex 1TB felmerült első lehetőségként, de páran leakarnak beszélni róla a rossz tapasztalatok miatt. Ti mit ajánlanátok?

Előre is köszi a segítséget!

(#49935) Pgraph válasza nemethchek19 (#49934) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Szia!
WD vonalon green-t, blue-t nem vennék, black túllóg a kereten, red jó lehet a viszonylagos lassúsága ellenére is, mivel az SSD-n el tudod intézni a sebességkritikus ügyeket. 1db 1 TB-os költséghatékonyabb, mint 2 500 GB-os. A Seagate-t se vetném el, bár garancia téren talán gyengébb, mint a WD hasonló árkategóriás lemezei.

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#49936) Kolondrum

Rendeltem usb caddy-t a hita 5k500-nak usb 3.0-ás. Jobb vagy sem kicsivel volt drágább. Majd azért lemérem mit megy, mert van 2.0-ás is.

(#49937) tata93


tata93
tag

Sziasztok!
Vennék egy WD RED 3TB 64MB SATA3 (WD30EFRX) belső merevlemezt. Filmek, sorozatok, adatok tárolására használnám (Plusz erről nézném a filmeket, sorozatokat is). (Elvileg játékra nem, mert arra van egy másik winyóm.) Ezt vegyem meg, vagy legyen inkább a WD GREEN 3TB 64MB SATA3 (WD30EZRX) erre a célra?

[ Szerkesztve ]

(#49938) tpeter77 válasza tata93 (#49937) üzenetére


tpeter77
addikt

ha van lóvéd, vedd a 4GB változatát, azt olvastam, azoknak kevesebb a meghibásodási rátájuk.

(#49939) tata93 válasza tpeter77 (#49938) üzenetére


tata93
tag

Áhh..akkora egyelőre nem kell, meg annyit nem is szeretnék rákölteni. :) Így is a 2GB és 3GB között vacilláltam, de végül arra jutottam, hogy megéri azt a pici felárat a nagyobb tárhely. a kérdés igazából a greenre és a redre irányul. :)

(#49940) #31600896 válasza nemethchek19 (#49934) üzenetére


#31600896
törölt tag

Üdv nekem pont EZEX van. Teljesen jó merevlemez, gyors, halk, nem melegszik, csak nem használom már az asztali konfigot. Valakit ha érdekel a vinyó írjon rám :))

(#49941) vond válasza tata93 (#49939) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért 2-3GB-nál nagyobb kellene szerintem. :P

A Red elvileg megbízhatóbb, NAS-ba is való lemez, +1 év garanciával. Ha belefér a keretbe, tárolásra én inkább ezt venném, a Green ellenében.

Melóhelyen megy 5db 3 terás egy Syno NAS-ban, de most jön hozzá még 5db. Otthon, családban, ismerősöknél szereltem 10+ darabot az 1 és 2 terás változatból, PC-be és külső házba is. Mindegyik rendben teszi a dolgát. Ettől függetlenül a Green is elmehet hosszú évekig.

Vásárlás után a fejparkolásra azért majd nézz rá. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49942) tata93 válasza vond (#49941) üzenetére


tata93
tag

ohh... :O
bocsi...a meleg teszi...természetesen TB akart lenni. :B
Köszönöm a választ, a fejparkolás természetesen be lesz ütemezve. :R

(#49943) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok, 15-16k körül szeretnék 1terrás hdd-t venni.

Ebben az árszegmensben több is van:

SEAGATE Barracuda 1TB 7200rpm 64MB

WD Green 500GB 5400rpm 64MB

WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3

WD Green 1TB 5400rpm 64MB

Melyik lenne a legjobb?

Köszi előre is :R

(#49944) generic válasza menjapipaba (#49943) üzenetére


generic
senior tag

Inkább +2-3k, és ilyet:

WD10EFRX

(#49945) menjapipaba válasza generic (#49944) üzenetére


menjapipaba
tag

Köszi a választ.

Van egy 120 gigás ssd-m, azon van az os, meg a fontosabb programok.

Amit írtál az 4k-val drágább ahol tudnám venni, az pedig már nem fér bele a keretbe.

Ez pl gagyinak számít?

Egy ilyenem van már jó pár éve, a teljesítményével nincs gondom, csak már kevés az 500gb.

(#49946) generic válasza menjapipaba (#49945) üzenetére


generic
senior tag

Neten néztem 18k-ért, azért írtam. :)

Blue is korrekt még.

(#49947) menjapipaba válasza generic (#49946) üzenetére


menjapipaba
tag

Oké, köszi :)

(#49948) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Egy 3TB-os WD HDD-t tervezek venni. A gépembe van egy WD Green 1TB-s HDD. Arról futtnak a játékok most egy ideje. Régen még a rendszer is ezen volt.

Na mind1. Én a green-el meg vagyok elégedve. Viszont a kérdésem. Adattárolásra (torrent által a 3TB-s HDD-re töltenék le és seedelnék vissza is) a Green vagy a Purple 3TB-os HDD-je ajánlott? Én mivel szinte mindig Green HDD-m volt és megvoltam velük elégedve azok felé húzódok inkább.

Mi a véleményetek? Green vs Purple?

Smoke some weed nigga!

(#49949) Glaz-dozfhut válasza Wiz Khalifa (#49948) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A Purple inkább folyamatos használatra van tervezve (nincs is benne parkolás), míg a Green nem.

- Glaz-doz-fhut -

(#49950) Wiz Khalifa válasza Glaz-dozfhut (#49949) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jól sejtettem az olvasásokból akkor. :)

Akkor marad a WD30EZRX.

Amúgy a terrás Green-el jól el vagyok. 6-án volt 3 éve hogy vettem. És eléggé sokáig mondjuk két évig kb az volt a rendszer HDD-m is kettéosztva és sose volt panaszom a gyorsaságára. Pedig azért eléggé durván arról futottak a játékok is.

Az egy WD10EZRX szóval tesót fog kapni. És a HDSentinel állapota ez. Megjegyezendő hogy elég sokat megy a gép volt hogy egy héten 1x volt kikapcsolva. És az az 5%-os csökkenést és a 3hibás szektort én okoztam neki. Közel volt a mélyláda hozzá így a mágnes kicsit belepofázott az életébe. De semmi baja. :DDD

És a parkolások száma amúgy 203987.

Smoke some weed nigga!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.