Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) kocsisdavid5 válasza Emperor_ (#49385) üzenetére


kocsisdavid5
aktív tag

kipróbáltam másik sata kábellel, viszont most már 75%-os teljesítményt ír, tehát romlott a teljesítmény.

(#49402) betyarr válasza kocsisdavid5 (#49401) üzenetére


betyarr
veterán

hasonló gondom volt nekem is anno.utalhat táp vagy alaplap hibára is a dolog.én eladtam azt a konfigot (ssd nélkül) és az újban helyreálltak a dolgok.

(#49403) DeathAdder válasza Scholes9 (#49400) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, köszi :R

(#49404) Alteran-IT válasza Szajo (#49346) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Hopsz, ezért utálom az "Itt szóltam hozzá" részt, sose a legfrissebbhez ugrik.

RazoR8402: Ha a teljesítmény is fontos, akkor WD Red Pro, illetve WD Black, egyébként meg csak simán Red.

ingalls: Igazából az általad választottak közül mind a 2 lemez megfelelő, hogy melyiket veszed az már csak rajtad áll.

DeathAdder: Ugye már kis méretű HDD-t nem gyártanak és amik vannak a piacon, azok drágábbak már, mint a nagyobb méretű HDD-k, de ha tényleg elég a kis méret, akkor nyugodtan mehet bele SSD, viszont az már nem ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#49405) jim bcs válasza Alteran-IT (#49404) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"már kis méretű HDD-t nem gyártanak"
Akkor nem lesz többé 2.5"-es, vagy 500GB alattira gondolsz?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49406) kocsisdavid5 válasza betyarr (#49402) üzenetére


kocsisdavid5
aktív tag

De az a fura, hogy nekem a gépben van egy 1 tb-os wd (kb 2 hónapos) , és egy 500 gb-os wd(kb 1,5 éves) . Az 1tb-osnál ír 76%-os teljesítményt, viszont az 500 gb-osnál 100%-os teljesítményt ír. Próbáltam már úgy, hogy megcseréltem a táp és az adatkábeleiket, de nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#49407) Alteran-IT válasza jim bcs (#49405) üzenetére


Alteran-IT
őstag

A kapacitásra gondoltam, de igazad van, pontosabban is fogalmazhattam volna.

(#49408) betyarr válasza kocsisdavid5 (#49406) üzenetére


betyarr
veterán

nekem is volt mellette egy hdd,aminek kutya baja volt.állítólag az ssd-k érzékenyebbek.de persze mindez nem tuti.mondom,nálam a konfig cseréjével minden megoldódott.a nyavaja se tudja hogy melyik alkatrész volt a ludas.

(#49409) jim bcs válasza Alteran-IT (#49407) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Azt hittem tudsz valami kósza infót, hogy nem lesz többé 2.5"-es, így kezdtem megijedni mivel nekem csak az kell és azzal is szerelek :D

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49410) tpeter77 válasza jim bcs (#49405) üzenetére


tpeter77
addikt

:D
hogy szivják itt néhányan alteran vérét....

(#49411) Alteran-IT válasza jim bcs (#49409) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Tudom, még azzal is álmodsz, nem akartalak megijeszteni :DDD

Egyébként biztos nem szűnne meg, legalább is hamarabb nem mint a 3.5-es, hiszen a tárak mérete egyre kisebb lesz, míg a kapacitásuk egyre nagyobb, legalább is ha így fejlődünk tovább.

rokafiu77: Nyugi, a fagyi visszanyal :D

(#49412) ceia válasza Teaway (#49397) üzenetére


ceia
őstag

Igaz, azt nem is néztem :B Ha jól értem, a WD NAS-ban is egy Red, Red Pro, vagy Re vinyó van, + csavarok a beszereléshez, meg útmutató, és említik az Acronis True Image WD Edition programot. (de az letölthető NAS vinyó megléte nélkül is a WD-től) Na most ezt így Internal Retail Kit-nek nevezik és a modell nevek mások, mint a fentebb említett vinyóké. [link] Ha jól értem, a pár csavar miatt nyomtatnak hozzá külön dobozt?? Szóval az érdekelne, mi van abban a dobozban amitől más, mintha csak vennék pl. egy 3TB Red-et :F

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#49413) jim bcs válasza ceia (#49412) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Veszel egy Red-et + egy dokkolót és időnként rámented az új adatokat.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49414) Teaway válasza ceia (#49412) üzenetére


Teaway
veterán

Sajnos nem kaptam tájékoztatást a WD-től, mely segítene a kérdésed megválaszolásában :(

Én is azt mondom, vegyél egy sima, mezei RED-et.

Nincs itthon csokid??

(#49415) FollowTheORI válasza ceia (#49412) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

[link] Itt egy retail black kibontása... kb ennyit várhatsz. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49417) Gabe69


Gabe69
tag

most készülök vinyót venni és ezt néztem ki: WD Blue merevlemez, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3 WD10EZEX
Valami véleméynt tudnátok írni róla?

(#49418) ceia


ceia
őstag

(#49413) jim bcs , (#49414) Teaway , (#49415) NetTom
Köszönöm a válaszokat, de valójában nem én akarok NAS vinyót venni, hanem tomic kolléga.
Én csak válaszoltam neki, aztán nekem is valaki, és így jutottunk ide. Itt van amiről szó volt [link] Innen az utolsó hsz-re válaszoltam, csak mert már engem is érdekelni kezdett, hogy akkor mi az a NAS vinyó, (aminek ez van írva a dobozára) mitől más, mint aminek csak simán a Red.. Szerintem tehát attól, hogy adnak hozzá csavarokat, jól be van csomagolva, és jár hozzá az Acronis proggi. WD NAS  Red, ugyanaz mint ami a NAS-ban van

        it's more fun to compute

(#49419) ceia válasza Gabe69 (#49417) üzenetére


ceia
őstag

Általános használatra való és arra kiváló. Speciális célokra van Black, Red, Green, Purple, Nas, AV kivitel.
Hacsak nem ezek valamelyikére kell, akkor nyugodtan megveheted, sok elégedett vélemény van a Blue vinyókról. (közöttük az enyém is)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#49420) Emperor_ válasza kocsisdavid5 (#49401) üzenetére


Emperor_
addikt

Azt tudom javasolni, hogy a SMART adatokkal és jelenség leírásával jelentkezz a HDD hibák topicban, a szakiknak biztos van ötlete.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49421) Gabe69 válasza ceia (#49419) üzenetére


Gabe69
tag

Köszi a választ! :R Akkor megrendelem! Csak általános adattárolásra kell!

(#49422) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.

Bocs, hogy ide írok, de talán nem off.

Régebben, még voltak olyan merevlemez vezérlő Cache kártyák, amibe építeni lehetett RAM-ot, és valami hasonló hatást váltott ki mint a mostani SSHD-k. Persze az még messze nem a mai sebességekről szólt.
Nincs olyan SSD kártya, amire lehet HDD-t kapcsolni?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#49423) lmaresz


lmaresz
aktív tag

Sziasztok!
Gyors kérdés: Milyen ez a HDD? Ha nem túl jó adattárolásra, akkor mit ajánlanátok helyette (gépbe lenne, nem NAS-ba)?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#49424) Petreszku


Petreszku
senior tag

Sziasztok!

Melyik a legjobb 5400-as winchester ps3-ba? Régi FAT, 80 Gb-os gépben lenne a csere.
Ezek között a márkák között hezitálok,Seagate, Toshiba, Hitachi,Western Digital.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#49425) A`rpi válasza Petreszku (#49424) üzenetére


A`rpi
addikt

Kollégának ami még szempont:

-lehető legkevesebb hőt termelje
-lehető leggyorsabb sebesség mellett

(#49426) Tradiator


Tradiator
csendes tag

Egy megbizható winyóra lenne szükségem: Caviar Red Pro vagy Caviar black között vacilálok, árba nincs különbség.
Nem nasba lenne, hanem sima gépházba napi 14óra használattal.

(#49427) M107 válasza Tradiator (#49426) üzenetére


M107
addikt

:R

Caviar Black

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#49428) Alteran-IT válasza Petreszku (#49424) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ugye a PS3, akkor 2.5-es HDD kell neked és leginkább 9,5mm-es.
Személy szerint a WD-t részesítem előnyben, de egyébként bármelyik 2.5-es HDD megteszi ma már.
Még azt is vedd figyelembe, hogy minél kevesebb tányér legyen a merevlemezben a jobb teljesítmény érdekében.

Tradiator: Caviar Black

(#49429) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok !

Ezt a merevlemezt kellene leváltanom valami megbízhatóra, mert lassan a falhoz csapom...

http://www.edigital.hu/Kulso-merevlemez/Samsung-Portable-S2-25-1TB-(HX-MTD10EA/G22)-kulso-merevlemez-fekete-USB-3.0-p76017.html

Felmásolok rá 4-5 filmet akkor megfelelően működik , de ha leválasztom és utánna visszadugom
akkor gyakorlatilag annyira lelassul, hogy 100-200 kb a másolási sebesség...

Ha formázom akkor megint működik az első leválasztásig...
Néha random le és fel csatlakoztatja magát..

Mit vegyek ami megbízható ?

Laca

(#49430) gbors


gbors
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék egy halk 2.5"-es HDD-t asztali gépbe, ezt néztem ki: WD Blue WD10JPVX (1TB, 5400rpm, 8MB cache, SATA3). Legfontosabb (a megbízhatóság mellett), hogy ne nagyon csináljon rezonanciát.
Tudtok valamit mondani mellette / ellene?

Köszi,
gbors

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#49431) FollowTheORI válasza laca71 (#49429) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Alaplapi portra dugod vagy a házéra?
Lehet csak a kábel vagy a kapcsolat rossz.

Illetve elég sok házban nem megfelelő belső kábel, szóval ezeket célszerű az alaplapi kivezetésekre kötni hátul.

Próbáld ki úgy is.

De lehet USB driver probléma is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49432) laca71


laca71
aktív tag

Szia !

A házra volt dugva, kipróbálom az alaplapit...
Köszönöm :)

(#49434) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem és a véleményetekre vagyok kíváncsi.
Megfigyelőállomásba szeretnék venni 2db 3TB-os diszket.
Két típus között vacilálok, de nem teljesen tiszta a kép ezzel kapcsolatban.
A WD30EFRX (Red) és WD30PURX (Purple) között döntenék. Mindkettőre adott a 3év gari és a 24/7 működés.
Utóbbi lemezt megfigyelőállomásokba ajánlja a gyártó, de nem sok felhasználói véleményt olvastam róla és nem tudom mennyire jó és megbízható. A red köztudottan elég népszerű és megbízható és én feltételezném, hogy ez a modell is megállná a helyét megfigyelőállomásba. Szerintem sok eltérés nem nagyon lehet a két típus között.
Nektek mi a véleményetek erről?

(#49435) King Unique válasza laca71 (#49429) üzenetére


King Unique
titán

Nem írtad körül pontosan, így többféle oka is lehet a dolognak:

- lehet az USB vezérlő is, ha az hibázik, vagy a gép alaplapi chipsettel nem teljesen kompatibilis, akkor dobálja el.
- az USB kábel, megtört, vagy a csatlakozó és aljzat nem megfelelően érintkezik..
- sebességproblémáknál egy töredezettségmentesítés jól jöhet.
- illetve, amit a fórumtárs is mondott, az elégtelen, instabil USB tápellátás is okozhat problémákat 2.0 aljzatban.

A MIT kérdésre pedig vannak külön topikok, amik célirányosan ezzel a témával foglalkoznak. Akár egy WD My Passport, vagy egy újabb Samsung M3 is megteszi, de talán jobb néha megvenni külön a winchestert és hozzá egy külső házat. Egy 2,5" WD Red jó választás lehet, külső rack ügyében meg ebben a topikban nézelődj.

[ Szerkesztve ]

(#49436) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
A Wd Black 2 1TB + 256 (más forrásban csak 128 GB SSD wincs ára a napokban felment48-rol 61-re)
Ez nekem szimpatikus lenne, de várom (várhatom?) Hogy ismét benéz 50 alá?
Másik, hogy azt mondják, hogy csak win-el megy. Igaz ez?

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#49437) Geri8


Geri8
tag

Sziasztok!
Ideje lenne vinyót cserélnem, a régi 3,5"-os berezonálása is eléggé zavar.
Arra gondoltam veszek egy sima 2,5"-os 5400rpm-es noti vinyót, esetleg rezgéselnyelő bakra rakom a 3,5"-os helyére. Olvasom, hogy lassabbak, de gondolom annyira nem, hogy zene/film és játék ne tudna funti rajta rendes sebességen? Az op. rendszer ssd-n van.

(#49438) Alteran-IT válasza rudeee (#49434) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Egyértelműen Purple, mert bár a Red is 24/7, azért közel se állandó írásra/olvasásra tervezték (tudtommal, de nem biztos), mint pl. a Purple-t.
Ha választani kell, akkor mindig azt válaszd, ami közelebb áll a célhoz.
Egyébként használják a Purple-t is sokan NAS-ban (volt itt is róla szó és elégedettek vele), csak kevesebben, mivel itt is éjjel-nappal a Red-et ajánlják, akik meg megfigyelésre használják és veszik, szerintem nem az az első náluk, hogy felugorjanak ide és véleményt mondjanak, főleg ha olyan munkakört töltenek be.
Vállalati eszközökről se hallhatsz túl sok véleményt, mert a vállalatnak közel se az a lényege, hogy rögtön a köztudatra adja, hogy milyen jó stb. mert nem érdeke, csak neki jól működjön azt kész.
De egyébként ahogy gondolod, viszont ha Purple-t választod, mondj majd róla véleményt :DDD

oncsi:
Nem hogy 256, de még csak 128 GB se, ugyanis csak 120 GB SDD és 1 TB HDD, de itt megtalálod:
http://www.wdc.com/en/products/catalog/

Az ár meg változó. Van olyan is, aminek csak magasabb lesz az ára, viszont van olyan, ami eléggé visszaesik (mikor kezd kimenni), majd újra felmegy az ára (mert már nem kapható, vagyis kiment), na meg vannak akciók is, de az meg boltokként eltérőek, ilyet nem lehet megjósolni pontosan, ahogy az időjárást se.

Geri8:
A régebbi HDD-k eleve valamivel hangosabbak voltak menet közben, viszont mostanra próbálják a gyártók ezt egyre inkább visszaszorítani, persze ember függő is, hogy mi éppen a hangos is mi nem, viszont egy 5400 rpm-es laptop HDD eléggé gyenge lesz neked, főleg ahhoz, hogy egy mai játék is menjen neked rajta és itt nem arról van szó, hogy a 2.5-es laptop HDD lassabb mint a 3.5-es asztali HDD (ez se teljesen igaz amúgy).
Videó, zene meg ilyenek biztos nem fognak akadozni rajta, viszont egy mai játék, aminek a mérete olyan 30-50 GB felett van eléggé le fogja terhelni a HDD-t, főleg töltéskor, de ez is játék és beállítás függő.
Nekem pl. egy WD Scorpio Black van a gépben (7200 rpm), amin megy a rendszer és a hangját egyáltalán nem hallani a 3.5-es Green mellett (ami csak 5400 rpm).
De ahogy gondolod, viszont azt vedd figyelembe, hogy a 2.5-es HDD-k eleve kevesebb cache-t kapnak, amitől hamarabb megfeküdnek nagyobb terhelésnél és ha még kis fordulatszámú is akkor meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#49439) oncsi válasza Alteran-IT (#49438) üzenetére


oncsi
őstag

" ugyanis csak 120 GB SDD és 1 TB HDD, de itt megtalálod:"

Az is bőven elég lenne. És van aprón olcsóbban is.(újban is) De mit ért azon, hogy csak win alatt megy?
Speciel én nem használok Win-t

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#49440) Alteran-IT válasza oncsi (#49439) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Csak azt mond már el nekem, hogy hol olvastad azt a hülyeséget, hogy csak Win alatt megy? Ugyan úgy megy Mac, illetve Linux alatt is, csak beállítás kérdése, meg lehet hogy valaki régebbi hardverrel (pc alaplap, laptop) próbálta és az nem tudott vele mit kezdeni.

Ha van időd, akkor olvasgass:
http://support.wdc.com/product/download.asp?wdc_lang=en&fid=wdsfMobile_Black2

Szerk.: Meg is van.
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2190105
Bár erre nem sokat adnék.

[ Szerkesztve ]

(#49441) oncsi válasza Alteran-IT (#49440) üzenetére


oncsi
őstag

pl. ITT
de több helyen is. Én sem értem miért lenne ez így, de az okos cikk író megmondja. :)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#49442) Alteran-IT válasza oncsi (#49441) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Sajnos még nem volt hozzá szerencsém, viszont ha csak Windows kezelné, akkor nem hiszem, hogy olyan nagy piaca lenne, na meg azért azt se felejtsük el, hogy ez 2013-as cikk, azóta szerintem sokat változott a termék támogatása.

(#49443) generic


generic
senior tag

Sziasztok, HTPC-be kéne egy új merevlemez mert a mostani behalt.
Milyet érdemes most venni? 2 vagy 3 TB? Esetleg 4 TB? Ami jobban megéri árban..
Napi 8-10 órát menne max. Heti 4-5 napban.

(#49444) jim bcs válasza generic (#49443) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

-WD Red Pro
-WD Red
-WD Re +
-WD Re
-WD Se
-WD Purple NV

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49445) tpeter77


tpeter77
addikt

tudnátok ajánlani olyan boltot, ahol 5 év garit adnak a WD Black 1TB vinyóra?
ipon, aqua már csak 3 évet ad az 1TB-os Blackre :( Ha 5 év garit szeretnék, a 2TB-osat kell választanom. Röhej.

(#49446) vond válasza tpeter77 (#49445) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tessék. ;) Évek óta itt vásárolok. Mindent be tudnak szerezni, végtelenül korrektek és jó árakkal dolgoznak.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49447) Geri8 válasza Alteran-IT (#49438) üzenetére


Geri8
tag

A jelenlegi Samu vinyóm is 16 Mb cashes, mint a WD Scorpio Black, és ezek szerint te elégedett vagy vele.
Nem mai brutál játékokhoz kell, többnyire online mmo-zok, amik elég jól vannak optimalizálva ( wow, lol, wot -ez utóbbi mondjuk nem :D ) Ezekre jó a jelenlegi is, csak a vinyóm berezonálása zavar.
Ilyen szempontból számomra az a kérdés, hogy a noti vagy az asztali vinyó "zörög", jobban.

(#49448) Alteran-IT válasza Geri8 (#49447) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igen, viszont csak annyit mondtam, hogy azon van a rendszer, meg még fut egy részén a torrent, ami képes néha meg is fojtani, de egyébként még a játékok is néha szépen elmennek rajta, bár néha van egy kis lag, de nem állok neki kutakodni, hogy most azt valójában mi is okozhatja.

Na meg a berezonálást nem csak a vinyó okozhatja, hanem a gépház is, ha nincs benne elég súly, akkor még egy elég gyenge merevlemeznél is előfordulhat ez a probléma.
Erre az asztali és noti vinyó dologra pedig csak annyit mondanék, hogy ugye az asztali vinyó teljesen elnyúl azon a helyen és közvetlenül érintkezik az őt közrefogó lemezekkel (vagyis a ház azon részével, ahol a lemez tároló van), míg a notivinyónál van egy beépítő keret, ami ha olyan, akkor valamennyit még csillapít is.
Persze ez is házfüggő, mert az újabb házaknál már külön van hely a 2.5-es lemezeknek.
Az amúgy biztos, hogy noti vinyóval nem bánnád meg, még magas fordulatszámúval se, de asztali nem vennék mérget, bár szerintem új vinyónál azzal se lenne gond.

(#49449) Geri8 válasza Alteran-IT (#49448) üzenetére


Geri8
tag

Biztos, hogy közrejátszik a ház vékony lemez hdd tartója, de azzal még mókolni akarok, így inkább a vinyót nézem meg előbb.
Kap egy gumigallért, aztán lecserélem vagy egy 3,5" WD RED-re, és kap rezgéselnyelő keretet, vagy egy 2,5" WD Scorpio Black-re. Utóbbiból olcsón kapok 320 gb-ost, ami elég is lenne, tekintve, hogy van külső vinyóm tárolásra.

(#49450) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Sziasztok!

Megérett egy csere, szeretnék tanácsot kérni tőletek melyik HDD-t érdemes megvennem.:)

Amik nálam fontosak:

- a gyorsaság, elérés és megbizhatóság ne feltétlen járjon üzemi hangokkal :DDD
- legyen megbizható, szóval kétes jellegű HDD-t nem szivesen veszek amikről rossz a közvélemény
- 1TB-ban gondolkodok
- SATA 3 de ezt nem is kell már mondani. :DD

Majd veszek SSD-t is, de egy időre erre kerülne fel az OP, illetve játékok, programok (fontos a gyors betöltés nyilvánvalóan)

WesternDigital Blackeket néztem, de verzió alapján nem sikerült választani, d ejöhet bármi ami olcsóbb/jobb.
A legjobb ár érték arányút szeretném. :)
Valószinüleg nagykerből szerezném be vagy itt a Hardveraprón alig használtan. A kiskereskedelmi ár lélekhatárom a 25k. :)

Köszi szépen előre is mindenkinek aki segit! :R

You got clickbaited.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.