Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48101) cidalain válasza ló úr (#48100) üzenetére


cidalain
veterán

ok köszi. blue lesz akkor.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#48102) bads1


bads1
aktív tag

Üdv

2,5-es noti vinyót szeretnék venni tárolásra, 1Tb, lehetőleg 5400rpm, a lényeg hogy halk legyen és megbízható, mit ajánlotok?

(#48103) chros válasza bads1 (#48102) üzenetére


chros
őstag

Kulso usb-set vagy laptopba szerelhetot?
Az elobbibol a WD My Passport Ultra sorozatat ajanlanam (USB3-s) [link] (nekem egy piros 2TB-os van ebbol a laptopra kotve USB3-as interface-el, folyamatosan megy, mikor a laptob be van kapcsolva) es a laptopba valobol is egy WD-t.

(#48104) bads1 válasza chros (#48103) üzenetére


bads1
aktív tag

Külső vinyóm van ugyanilyen amit linkeltél, nekem asztali gépbe kellene egy minél halkabb példány, ezért is gondoltam noti vinyóra.

(#48105) cidalain válasza bads1 (#48104) üzenetére


cidalain
veterán

én is innen indultam elképzelésileg, és 3,5-ös 7200-es fordulatszámú winyó lesz a vége, kicsit nagyobb méretben, azonos árban :)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#48106) bads1 válasza cidalain (#48105) üzenetére


bads1
aktív tag

Nekem felesleges 7200-es, nem a gyorsaság a lényeg hanem hogy megbízhatóan tudjak rajta tárolni, arra meg egy 2.5-es vinyó is jó.

(#48107) lionhearted válasza bads1 (#48106) üzenetére


lionhearted
őstag

A megbízhatóság és a kisebb méret milyen összefüggésben áll egymással?

Tegnap még működött...

(#48108) bads1 válasza lionhearted (#48107) üzenetére


bads1
aktív tag

Csak azért preferálom jobban a 2,5-es HDD-t mert talán kevésbé rezonál mint a 3,5 társai.

(#48109) Kornl23


Kornl23
tag

Sziasztok,

Szeretnék egy új hdd-t a játékos, letöltős gépembe, mivel a réginek elég nagy hangja lett már.

- csak adattárolásra és torrentre használnám
- játék alatt szépen felmelegszik a kis kocka ház, ezért a hőmérséklet emelkedést is el kellene viselnie.
- éjszakai üzemmódban a hangtalanság a lényeg, ez az elsődleges szempont nálam, minél halkabb annál jobban kell nekem :)
- legyen megbízható is
- hely hiány miatt 2,5"-osra gondoltam

Várom a javaslatokat :R

[ Szerkesztve ]

(#48110) Memora


Memora
senior tag

Miért mérik már megint arany-áron a HDD-ket? :W
WD purple 3TB vinyót vennék (a legjobb MB/Ft arány, és a megbízhatóság a döntő nálam), de már az olcsóbb helyeken is 34000Ft-ba kerül :((

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#48111) M107 válasza Memora (#48110) üzenetére


M107
addikt

:R

Magas Dollár / Ft árfolyam

Nas HDD, ki be kapcsolásokat, hogy viseli, napi pl 2-3 db ?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#48112) lionhearted válasza M107 (#48111) üzenetére


lionhearted
őstag

600 ezer itt is a gyári minimum, szóval jobban mint a simák.

Tegnap még működött...

(#48113) Andrew.f79


Andrew.f79
csendes tag

Sziasztok !

2 TB 2,5" HDD-t keresek, az olcsó ár helyett elsősorban a hosszútávú stabil működés érdekel. 20 X 20 X 9 cm házban lesz, szóval csal 2,5" méret jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#48114) TYÜTYI2006 válasza Kornl23 (#48109) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Én a WD RED-re kaptam javslatot, bár 3.5-ösben. Lett is WD30 EFRX, 3 terrás. Sajnos nem tudok belőle 1 TB-nál nagyobbról. Ha nagyobb kell, gondold meg a 3.5-öst: WD20EFRX, WD30EFRX. A 2 terrás már 29-30 körül kapható, 6-7 ezerrel többért a 3 terrás. Nekem Hdekakastól 32000 FT volt a 3 TB-os. Eddig nem vettem észre hogy hangos lenne, hűtésem van hozzá, a CM Storm Trooper ventilátora. Persze még majd biztosan mások is ajánlanak mást is, nekem is torrentezésre, meg adattárolásra kellett.

(#48115) chros válasza TYÜTYI2006 (#48114) üzenetére


chros
őstag

Nekem epp tegnap jott meg a WD Red 4TB-osa egy eSata-s kulso hazba, epp folyik 2TB masolasa a "regi" 3TB-os USB-s WD Green-rol (szinten kulso) USB2-n es eSata-n : kb 2TB es kb 23 oraig tart :D
Egyik "hazban" sincs venti. Felhasznalasa ugyanaz, mint nalatok (csak epp egy laptopra kotve).

(#48116) FollowTheORI válasza chros (#48115) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

USB2... :Y

Bátor dolog ilyesmit venni ekkora méretben. :D

Mondjuk terák mozgatása már satán sem percek kérdése hanem órák... de usb2, nem semmi.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#48117) Kornl23 válasza TYÜTYI2006 (#48114) üzenetére


Kornl23
tag

Igazából az 1TB-s bőven elég nekem a hangja ami igazán számít most nálam.
Leginkább a purple jön be, de az csak 3,5"-osban van.
Nem igazán tudok dönteni:
WD10EFRX - 3,5", WD10JFCX 2,5"
WD10PURX

Van a WD-n kívül más megbízható, csendes márka?
Egy ilyen házba szánnám.

(#48118) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok,

2 HDD-t akarok venni:

WD Red WD40EFRX - NAS-ba
WD Green WD40EZRX - backup

A greent csak évente kb kétszer használnám, biztonsági mentésként, majd más földrajzi helyen tárolnám a greent!

Hallottam, hogy a green nem a legmegbízhatóbb, de inkább állandó használat mellett! Viszont ahogy írtam nagyon ritkán használnám.

Az aggasztóbb, amit olvastam, hogy kevés használat gondot okozhat a HDD-knek. Igaz ez? Lehet abból para, hogy túl keveset használom... (felpörgési problémák, adatolvasási hibák stb)

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#48119) Memora válasza M107 (#48111) üzenetére


Memora
senior tag

Szuper, akkor várok, míg megbukik a kormány...

Fancy quote placeholder

(#48120) mikk2000 válasza Memora (#48119) üzenetére


mikk2000
őstag

Helló, 2TB-os HDD adattárolásra, lehetőleg nem aranyárban mi javasolt?

[ Szerkesztve ]

(#48121) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Egy Toshiba L750-1H3 laptoban szeretnék HDD cserélni, SSHD-re. Bármelyiket megvehetem, amit laptop méretűként árulnak, vagy figyelnem kell valami különleges paraméterre? 1TB-osra gondoltam, mert gyorsítani kellene a gépen, viszont a számomra megfizethető kapacitású SSD-k mérete kicsi.

Melyik SSHD-t ajánlanátok, ami jó és biztosan belefér?

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#48122) Alteran-IT válasza spe88 (#48118) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Az, hogy nem megbízható, az azért túlzás, ha nem lenne az, akkor nem is forgalmaznák.
Ugye köztudott tény, hogy a WD a merevlemezeit külön felhasználási célokra/kategóriákra osztja és ezért nem mindegyik használható arra, amire a felhasználónak kellene.

A Green pl. kifejezetten adattárolási célra lett kifejlesztve, vagyis hogy elálljanak rajta az adatok, illetve néha rátegyünk, illetve töröljünk róla ezt azt, tehát nem intenzív felhasználási célra lett kifejlesztve, főleg hogy van benne egy olyan technológia is, aminek hála energiatakarékos, illetve szabályozza a forgási sebességet és az olvasó fejet leparkoltatja ha nem használjuk és ez okozza a hátrányokat és a megbízhatatlanságot, amiről írtál, de ez csak akkor jön elő, ha nem arra használják mint amire kell, mert ugye a folyamatos szabályzás és fejparkoltatás a típusnál kopást, illetve egyéb használati hibákat eredményezett, persze ezt is csak egyes típusoknál, de erről volt is itt cikk és ezt a hibát már úgy tudom hogy javították.
Ha csak adattárolásra akarod, akkor arra tökéletes, de általában drágábbak, mint egy pl. egy azonos méretű WD Blue, ami szintén alkalmas lenne a feladatra, tehát jól fontold meg a vételt.
Ez a kevés használatos dolog meg hülyeség, legalább is szerintem. Na meg akkor mit mondjuk arra az állításra, hogy ha használjuk, akkor szintén tönkre megy? Ilyesmi miatt szerintem ne aggodalmaskodj.

mikk2000: Ha csak normál adattárolásra, akkor WD és azon belül Green. Adattárolás alatt normál adattárolást gondolok és nem intenzív terhelést (pl adattárolás, de torrentezés, tehát le/fel töltés, mondjuk le kell tölteni egyszer, de a feltöltés már más).
Vagy esetleg ha találsz Seagate-ben olcsóbban, akkor az is megteszi, bár azokban egyáltalán nem bízok.

Jim74: Különösebb paraméterekről nem tudok, legalább is amiknek meg kellene felelnie, hogy működjön is, max lehet pár olyan eszköz, ami nem tudja kezelni, de ez utóbb szokott kiderülni.
Ajánlani a WD új "SSHD"-t tudtam volna, (Western Digital Black2 1TB HDD + 120GB SSD SATA3 WD1001X06XDTL) de az eléggé horror áron van, így inkább egy Seagate ST1000LM014/ST1000LM015-t tudok ajánlani.
Tapasztalatom nincs vele, így semmi jót, vagy rosszat nem tudok róla mondani.

(#48123) Jim74 válasza Alteran-IT (#48122) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
A két Seagate között mi a különbség? Azon kívül, hogy az egyik 9,5mm, a másik 7mm vastag és kb. 5ezer az árkülönbség?

(#48124) Alteran-IT válasza Jim74 (#48123) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Hát én úgy láttam a Seagate honlapján, hogy mind a kettő egyforma vastag (9.5 mm), viszont a ST1000LM015 -nél van valamilyen titkosítás/kódolás, viszont azt hogy a Seagate mit ért ezalatt, azt nem tudom.
Szerintem nem éri meg azt az 5K pluszt, mindenesetre itt utána lehet nézni:

http://www.seagate.com/gb/en/internal-hard-drives/solid-state-hybrid/laptop-solid-state-hybrid-drive/#specs

[ Szerkesztve ]

(#48125) Jim74 válasza Alteran-IT (#48124) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen :R

(#48126) mikk2000 válasza Alteran-IT (#48122) üzenetére


mikk2000
őstag

Kösz a választ!

(#48127) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Egy 1TB Western Digital Caviar Black (WD1003FZEX)-nél tudtok neke jobbat ajánlani ebben a 20k kategóriában játékra, minimális adattárolásra (film, 3D modell fájlok, képek, mentések, maguk a játékok) és átmenetileg rendszerre? :)

Ami fontos szempont, hogy halk és gyors legyen. :DDD

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#48128) Alteran-IT válasza Clickbait (#48127) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Hát az hogy halk és gyors is legyen, az sajna az esetek többségében nem játszik együtt :D

Amúgy egy WD Black-nél megbízhatóbbat nem nagyon találsz ilyen árban. Természetesen vannak hasonló paraméterekkel rendelkező olcsóbb lemezek is, amik tökéletesen megfelelnek a célnak:

Western Digital Caviar Blue 1 TB 7200 rmp 64MB SATA 3 (WD10EZEX) 16-17 ezer pcx-en.
Seagate 1TB 7200 rpm 64MB SATA 3 (ST1000DM003) 15-16 ezer ipon-on.

Én személy szerint inkább a WD-t venném, de kinek a pap, kinek a papné :D

(#48129) vond válasza Clickbait (#48127) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Miért, mi a bajod vele? Amúgy 120 gigás Intel 530 SSD (5 év garanciával).

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48130) Clickbait válasza Alteran-IT (#48128) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Köszi a választ! :)
A mostani Samsugnál biztos halkabb lesz...

(#48129) vond

Semmi bajom vele, csak hátha van ebben a kategóriában jobb amiről esetleg nem tudok. :DDD

Rendszernek egy OCZ Vertex 4-et néztem ki. ;)

You got clickbaited.

(#48131) Alteran-IT válasza Clickbait (#48130) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igazából a WD Black a legjobb ebben az árkategóriában, bár a többi hasonló paraméterekkel rendelkezik, de azért még se olyan jók.

Az OCZ-t pedig elfelejteném, hiába az a sok cifra, közel se olyan jó és megbízható, mint egy Intel, vagy egy Samsung SSD.

(#48132) ló úr válasza Alteran-IT (#48131) üzenetére


ló úr
őstag

Plussz a gari is ugorhat bármikor :) Bővebbet a "Milyen SSD-t vegyek topicban" mondhatnak róla. Személy szerint Intel 530, Crucial MX550, Samu 850 evo/pro. Ezek közül szemezgetnék átlag felhasznlásra a Black mellé. [Mert jobbat annál nem talál plussz az 5 év gari is a WD mellett szól]

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#48133) jim bcs válasza Clickbait (#48130) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Rendszernek -->
Adata Premier Pro SP920
Intel 530
Crucial MX100/550

Adattárolásra -->
WD Red

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48134) Clickbait válasza jim bcs (#48133) üzenetére


Clickbait
aktív tag

SSD ről majd máskor, de köszönöm az ajánlást. :R

Szerintem HDDnek marad a Black.. nem tudom mennyire fontos az a 7200RPM, de nekem játéknél fontos a betöltési idő. :DDD
Persze lehet most hülyeséget mondtam. :Y

You got clickbaited.

(#48135) Agyzuzo válasza Clickbait (#48134) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem mondtál hülyeséget, játéknál fontos, illetve az elérési idő is, ami ezeknél a tárolásra szánt vinyóknál sokkal rosszabb mint egy Black-nél pl.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#48136) jim bcs válasza Clickbait (#48134) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

aham, ha játék is lesz rajta akkor kell a 7200rpm vagyis a Black tökéletes lesz

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#48137) Clickbait válasza jim bcs (#48136) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Szuper, köszönöm mindenkinek a választ, akkor mindenképpen Black lesz. :R

You got clickbaited.

(#48138) Memora válasza mikk2000 (#48120) üzenetére


Memora
senior tag

Nekem a WD purple bevált (bár 3TB-s), kettő van belőle itthon, nincs bajuk, és még a fejparkolási probléma sincs jelen ezeknél. A green-nél jelen van/volt(?!), ill. az elvileg nagyobb %-ban szokott meghibásodni (a topicban írták sokan régebben).

Fancy quote placeholder

(#48139) mikk2000 válasza Memora (#48138) üzenetére


mikk2000
őstag

Aham, kösz az infót!

A 3TB-os purple-ről itt a topikban olvastam hogy eleinte érdekes hangjuk van, meg hogy intenzívebb igénybevétel esetén ajánlott a purple, ahogy a "red" is. Mondjuk a hdd probléma topikban egy illetőtől azt olvastam hogy az új redekkel gond van és nem ajánlja.

Az én alaplapom feltehetőleg nem kezeli a a 2TB fölötti lemezeket, tehát bootolni nem tudnék róluk, de windows alatt gondolom elérhető lenne a teljes terület adattárolás szempontjából. Árban jobban megérné a 3TB-os ahogy nézem, de elég drágák mostanság ezek a merevlemezek...

(#48140) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

A WD Green mennyire számít halk vinyónak? Majdnem passzív a gépem, a HDD hallatszik ki a legjobban. Nem csak mikor dolgozik, hanem ha simán csak forog a tányér már azt is hallom. Mikor lekapcsol teljesen nagyon nagy különbséget lehet hallani. Milyen halkabb 1-1,5TB-os merevlemezt tudnátok ajánlani adattárolásra? Max 20-30 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#48141) Alteran-IT válasza mikk2000 (#48139) üzenetére


Alteran-IT
őstag

A Red-el semmi probléma sincs, max annál is van 1-2 hibás darab és ugye ha valaki elsőnek azt fogja ki véletlenül, akkor az lesz a véleménye róla, hogy sz@r, de közben nem az.
Sokan használják amúgy simán adattárolásra számítógépben, bár annyit tudni kell, hogy mivel intenzív működésre tervezték őket (Red és a Purple-t is), ezért nem nagyon szeretik, ha egy nap többször ki/be kapcsolják őket, vagyis a gépet alattuk, na és otthoni használatra ezért nem éri megvenni őket, főleg az ár miatt is, a helytelen használat miatt meg garanciavesztés előtti cserénél azt mondhatják, hogy ha nem úgy használtad, ahogy kell, akkor nincs csere. Érdemes megfontolni a döntést.

HollyBoni: Ha nem hibás darabot fogsz ki és normál paraméterek között használod, akkor a felpörgési hang után nem nagyon fogod hallani. De egyébként mindegyik HDD-nek van valamennyi hangja. Régen egyes Samsung-ok is halkak voltak, viszont a minőség az aligha volt meg, ráadásul már nem gyártanak merevlemezeket.
Arra kell egyébként odafigyelni, hogy a fordulatszáma 5400 legyen, vagy kevesebb, meg általában a 2,5-es (notebook) merevlemezek a leghalkabbak, tehát én abban a kategóriában keresnék inkább nagyobb méretű lemezt és még hozzá egy beépítő keretet. A WD Green-nél egyébként a fordulatszám nőhet terhelésre, tehát érdemes erre is odafigyelni, viszont a hangjuk nem szokott változni és ami fontos, hogy ha jól emlékszem, akkor a Green-ből is van már 2,5-es változat.

Szerk.: Úgy látom, egy 2,5-es 2 TB-os Green-nek igen borsos ára van, de gondolom megéri. Még nem volt ilyen merevlemezem, így sajnos pontos információkat nem tudok róla mondani (pl hang).

[ Szerkesztve ]

(#48142) HollyBoni válasza Alteran-IT (#48141) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lehet rosszul fogalmaztam, most 1TB-os Green van és erre értettem hogy hangos.

[ Szerkesztve ]

(#48143) Alteran-IT válasza HollyBoni (#48142) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Jaj bocsi, én egy másik válaszlehetőségként értettem, hogy most nem az van és ezen gondolkodnál.
Nem lenne szabad hangosnak lennie, legalább is egy másik HDD-hez képest (Pl. WD Blue, Black stb).
Az a baj, hogy a legtöbb HDD hangos, kivéve a 2,5-es merevlemezeket, mert azoknak valamennyivel kisebb a hangjuk, persze itt is az 5400 fordulatszámú lemezekre gondoltam. Meg ugye ott van még a beépítőkeret szerepe, amivel szintén lehet csillapítani a hangot, persze ahhoz olyan keretet is kell nézni.
Más ötletem sajnos nincs, főleg hogy azt se tudom, hogy pontosan az a "hangos" az mennyire számít hangosnak neked, mert ugye mindenkinek van egy egyéni hangszintje, hogy neki mi hangos és mi halk, mit tud kizárni és mit nem stb.
Mindenesetre a Green-nek nem lenne szabad hangosnak lennie és érdemes megfontolni a 2,5-es merevlemez ötletét, főleg ha csak adattárolásra kell.

(#48144) lionhearted válasza Alteran-IT (#48141) üzenetére


lionhearted
őstag

Újabb fals adat / tévhiedelem / hoax.

@HollyBoni: A 1,5TB-t felejtsd el, 1TB vagy 2TB. Az 1 halkabb, mert csak egy tányéros (3.5 méretben). Használattól függően érdemes keresni, aktív használatra (ahogy az írásodból kivettem), nem ajánlott a Green. Akkor inkább a Red. De a hangja miatt mindenképp a lassú RPM-eseket keresd. Vagy SSD. :U

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#48145) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok...

Sok kicsi winyót (300-400-500 GB, vagy egy ata-s is köztük ;-)) cserélnék egy nagyobbra.... 2TB-ban gondolkodom:

Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD20EURX [link]

és

Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD20EZRX [link]

Leírásban nem láttam difit a kettő közt, az első 3eFt-tal drágább... a linken vannak vélemények, hát mindegyiknél van azért negatív is. :S

Ötletek, javaslatok? :)

Előre is köszönöm!

(#48146) Alteran-IT válasza lionhearted (#48144) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Na fejtsd ki kérlek, hogy mi miért tévhiedelem, fals meg hoax.

nimfas: Bár az első drágább, de mégse jobb, na meg az a kérdés, hogy adattárolásra kellene csak, vagy rendszernek és adattárolásra is? Mert ha mindkettőre, akkor inkább egy WD Black-ot nézz, vagy esetleg egy Blue-t (bár az csak 1 TB-ig van ha jól emlékszem).
Viszont ha csak adattárolásra kell, akkor egyértelműen a Green, vagy esetleg még a Red.

[ Szerkesztve ]

(#48147) HollyBoni válasza Alteran-IT (#48143) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kicsit túlzásba viszem ezt a csendesség dolgot. :)) Összesen 2 venti van a gépemben, mindkettő 7-800rpm-en megy. Most tesztelgettem, mikor kikapcsol a HDD és utána visszakapcsol nagyon észrevehető a különbség. Egy folyamatos súrlódás szerű hang megy ahogy forog a tányér, ez túlnyomja a 2 (amúgy nagyon halk) ventit. De valószínűnek tartom hogy az összes merevlemezzel bajom lenne...

(#48144) lionhearted: SSD kéne, rendszernek az van (legjobb fejlesztés amit eddig életemben csináltam PC-n) csak hát "picit" drága lenne egy 1-1,5TB-os darab...

[ Szerkesztve ]

(#48148) mikk2000 válasza lionhearted (#48144) üzenetére


mikk2000
őstag

Emberek tapasztalata sosem tévhiedelem vagy hoax, ennyi erővel akkor te is bármit írsz az hoax.

(#48149) nimfas válasza Alteran-IT (#48146) üzenetére


nimfas
addikt

Bocsi lemaradtak az igények:

Adattárolás, játék. Játéknál nem baj ha várni kell +5 mp-et a betöltésre, ez nem szempont :-)
Torrent NAS-ról megy, abban RED 1TB 2,5" winyó van. Rendszernek pedig SSD.
Lényeg, hogy megbízható legyen, és CSENDES ! :) (Meg még gyors is, na jó ez nem annyira lényeg)

Green-ről nem sok jót hallottam :S

(#48150) lionhearted válasza Alteran-IT (#48146) üzenetére


lionhearted
őstag

"A Red-el semmi probléma sincs, max annál is van 1-2 hibás darab és ugye ha valaki elsőnek azt fogja ki véletlenül, akkor az lesz a véleménye róla, hogy sz@r, de közben nem az."
Ez így legalább annyira levegőbe beszélés, mint az, hogy "sz@r az egész". Ez is tönkre megy, mint a többi. Ez nem kérdés, csak az, hogy mindenkinek a kis saját környezetében, mikor.

"Sokan használják amúgy simán adattárolásra számítógépben, bár annyit tudni kell, hogy mivel intenzív működésre tervezték őket (Red és a Purple-t is), ezért nem nagyon szeretik, ha egy nap többször ki/be kapcsolják őket"
A NAS egyik lényege az is, hogy a "fejlett" energiagazdálkodás mellett evezzen a jó rendelkezésre állás, és az alacsony fogyasztás (ennek egyik eredményeképpen az alacsony hőtermelés) vonalán. A sima desktop hdd-kkel (300ezer) ellentétben 600ezer parkolást ad meg a gyártó minimumként a Redre.
Purple-ben valóban nincs ilyen "fejlett" energiagazdálkodás, tehát tényleg nem ez a kedvenc szórakozása, ettől még a desktop szintet a gyártói spec szerint hozza.

"na és otthoni használatra ezért nem éri megvenni őket"
Ezek Home illetve SOHO lemezek, akkor hol érdemes venni?

"a helytelen használat miatt meg garanciavesztés előtti cserénél azt mondhatják, hogy ha nem úgy használtad, ahogy kell, akkor nincs csere. Érdemes megfontolni a döntést."
Forrás, vagy nincs ilyen. A rendeltetésszerű használat nem erre vonatkozik.
"c) a hibát nem rendeltetésszerű használat, helytelen telepítés, módosítás (beleértve a címkék eltávolítását vagy olvashatatlanná tételét, a külső burkolatok felnyitását vagy eltávolítását, kivéve, ha a termék a korlátozottan a felhasználó által szervizelhető termékek listájában szerepel, és a módosítások az érvényes utasítások hatályán belül esnek, és amelyek megtalálhatók a http://support.wdc.com weboldalon), baleset vagy helytelen kezelés okozta akkor, amikor a termék nem a WD birtokában volt."

Csak apróság, hogy a garanciavesztés mögé társítani szoktunk valamilyen aktív cselekvést, ami ezt kiváltotta. Amire gondolsz az a garancia lejárta.

"Régen egyes Samsung-ok is halkak voltak, viszont a minőség az aligha volt meg, ráadásul már nem gyártanak merevlemezeket."
Remélem erre is van forrásod, vagy ugyan annyira alapos, mint az, hogy "sz@r a Red". Egyéni vélemény, mint az övé.

"meg általában a 2,5-es (notebook) merevlemezek a leghalkabbak"
Forrás? [link] Itt van egy összehasonlítás, én annyira nem látom megalapozottnak a kijelentést. Sőt, a 3TB-os 3.5" Red kisebb vibráció- és azonos zajkeltésű, mint a 2.5" 1TB Red.

@mikk2000: Én nem emberektől hallott, kitudja milyen körülmények között végzett alacsony mintás példákra támaszkodom, hanem legalább olyanra, akik a véleményük kialakításához mérőműszert (megismételhetőség, ez a tudomány egyik alkotója) használtak, vagy kellően nagy példányszám (statisztika) után le tudják vonni a kellő és megfelelő következtetést.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.