Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) Glaz-dozfhut válasza Wiz Khalifa (#49950) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A Purple-re utaltam, hogy inkább azt vedd.

- Glaz-doz-fhut -

(#49952) Mezga Aladár válasza Wiz Khalifa (#49950) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Torrentre semmiképpen nem vennék greent. A mostanin kapcsold ki a fejparkolást.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49953) Wiz Khalifa válasza Glaz-dozfhut (#49951) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah értem.

(#49952) Mezga Aladár:
Nem csak torrentre lenne. Az is egy funkció lenne. Hogy le is töltenék de seedelnék is. De a legfőbb célja amúgy adattárolás lenne. Mert nem mindig torrentezek. :DDD

Akkor a Purple jobb? Meg megéri a WD30PURX 28.5k-t?

Illetve a fejparkolást hogy tudom kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#49954) Mezga Aladár válasza Wiz Khalifa (#49953) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49955) Wiz Khalifa válasza Mezga Aladár (#49954) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

De jó... Nekem nincs IDE mod az UEFI-be... :(

Köszi azért.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#49956) Kolondrum válasza Wiz Khalifa (#49950) üzenetére

Az de 55 fokos. :DD

(#49957) Wiz Khalifa válasza Kolondrum (#49956) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Volt már 61 is. :DDD

De sajnos nem tudok mit tenni vele. Topikjába se tudtak mit mondani. :( Fűti a VGA meg a proci...

Smoke some weed nigga!

(#49958) Kolondrum válasza Wiz Khalifa (#49957) üzenetére

Biztosan meg fog nyekkenni. De akkor nem aggódok ha nekem néha belenyal a 42 fokba az SSD és 40 környékébe a HDD.

(#49959) Wiz Khalifa válasza Kolondrum (#49958) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Állítólag az mSata-s SSD-knek ez normális hőfok...

Smoke some weed nigga!

(#49960) kedvesgabor


kedvesgabor
tag

Laptopba mindenesnek, de a fő szempont hogy sok minden ráférjen van ennél jobb választás hasonló árkategóriában?

(#49961) King Unique válasza kedvesgabor (#49960) üzenetére


King Unique
titán

Ezt nem teszed bele a laposba, mert 4 tányéros és 15 mm magas...vsz még caddy-be se fér bele :N
Oda szerintem a Seagate-Samsung ST2000LM003 a legjobb választás, vagy az 1,75 TB-os ST1750LM000. Mindkettő 3 tányéros és csak 9,5 mm magas, így a beépítéssel sem lesz gond. Valamint a 32 MB cache és nagyobb adatsűrűségű tányérok a sebességre is jótékony hatással lehetnek.
Amúgy nemrég még a Toshiba volt a drágább, de pár hónapja jelentősen leárazták. Az MQ01ABB200 pl. külső USB 3.0 házba lehet jó választás. Írtam is is egy bejegyzést a napokban a lehetőségekről:

> > > Nagy tárhelykapacitású (3-4 TB) 2,5" külső merevlemezek < < <

[ Szerkesztve ]

(#49962) kedvesgabor válasza King Unique (#49961) üzenetére


kedvesgabor
tag

:R

(#49963) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Otthoni backupra szeretnék valamilyen külső HDD-t, vagy 2,5 HDD + Rack.
Melyikkel járnék jobban a 2 alternatíva közül?
Főként fotókat tárolnék a vinyón...

Egyelőre ezt néztem:
Western Digital My Passport Ultra 2.5" 1TB

Milyen alternatívák jöhetnek még szóba?

Köszi.
Üdv ;)

(#49964) tpeter77 válasza Wiz Khalifa (#49957) üzenetére


tpeter77
addikt

milyen cpu ventid van?
1. Top Flow - lefelé és oldalra fújja a levegőt
vagy
2. tower flow - ez előről beszív és átfúj hátra, a hőcsövek továbbítják a cpu-hoz a hideget (másnéven toronyhűtés)
3. ezeknek van tuning változatuk is, pl. push pull cooling itt két venti van. Egyik szív, a másik fúj.
Aztán, hogy helyezkedik el a házban a vinyó? van e hűtése?
Lehet másfajta cpu hűtővel, és a vinyó elé, meg a szgép ház hátuljára tett ventik használatával javulna a helyzet, ha folyamatos előlről hátrafelé irányú légmozgást tudnál kialakítani.

[ Szerkesztve ]

(#49965) Wiz Khalifa válasza tpeter77 (#49964) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az nem vinyó hanem SSD aminek ekkora a hőfokja. És hogy lenne hűtése? Alaplapra van szerelve méghozzá mSata csatiba. Körbeveszi rendesen a fűtő dolgok. Gondolok itt VGA-ra és CPU-ra. Amúgy mindenem ami van a gépben az adatlapomon megleled.

Ez a lapom és ide megy az SSD.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#49966) ToXeN válasza Wiz Khalifa (#49965) üzenetére


ToXeN
tag

Elvileg a crucial msata melegszik csak ennyire: LINK. Lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni ezt a "HIPM+DIPM" opciót amit emlegetnek. ÍGY

[ Szerkesztve ]

"The days are long but the years are short"

(#49967) King Unique válasza szegto (#49963) üzenetére


King Unique
titán

Szeva!

Ha nem akarod nagyon ragozni, akkor mehet a My Passport Ultra, esetleg a fémházas Ultra Metal, ha nem sokkal drágább ott, ahol veszed.

Ha jobban érdekel a téma és további alternatívák, akkor meg a releváns topikokat tudom ajánlani ITT.
Gyári külső merevlemez vs. külső mobil rack + HDD? —►kiválasztási szempontok, mert pro / kontra van mindkét esetben.

[ Szerkesztve ]

(#49968) szegto válasza King Unique (#49967) üzenetére


szegto
senior tag

Köszi a választ. ;)

(#49969) tpeter77 válasza Wiz Khalifa (#49965) üzenetére


tpeter77
addikt

kör alakú top-flow hűtést neki, és biztos javulni fog!
1 esetleg még 2 vagy 3
ui. Basszuskulcs, hogy pont átlóban nincsenek bordázva ezek a lamellák! Nem tudom mekkora javulást fog hozni, de próbáld ki...
És nem gondolkoztál azon, hogy az SSD felé veszel pl. 15mm keskeny, de 8cm átmérőjű halk ventit ami pl. 1500-on forog? Hangja sem lenne, és egy kicsit lehűtené, nem lenne ilyen forró.

(#49970) Wiz Khalifa válasza tpeter77 (#49969) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ezekkel a hűtőkkel több baj is van. Az egyik hogy most vettem a Mattenhorn-t 12k-ért. A másik hogy azok a hoki hűtők szart sem érnek az i5-ömre gémek alatt.

Smoke some weed nigga!

(#49971) Wiz Khalifa válasza ToXeN (#49966) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem akarom szétoffolni a topikot így ez az uccsó SSD-s kérdésem mert a topikjába nem tudtak segíteni.

Bekapcsoltam az t a Hipm+Dipm opciót. De az mi a túró? :)

Smoke some weed nigga!

(#49972) gentlemann02


gentlemann02
tag

Sziasztok Merevlemez vásárlás előtt állok olvasgatom már pár napja a topikot külső adatárólasra használnám egy Sharkoon Rapid-Case U3 házban a 3TB osakat nézegetem olvasgattam hogy ti a WD Red -et ajánljátok én ezt nézegetem DT01ACA300 Toshiba 3TB valakinek valakinek vélemény róla ?

Optimus 2x; Nexus 4; OnePlus One; Xiaomi Mi8, Xiaomi Redmi Note 8 Pro, Xiaomi Mi 9T Pro, Poco X3 Pro

(#49973) ToXeN válasza Wiz Khalifa (#49971) üzenetére


ToXeN
tag

Remélhetőleg csökken tőle az SSD-d hőmérséklete. Valami Power Management opció ami alapból nincs bekapcsolva, de Crucial ssd-knek segíthet.

"The days are long but the years are short"

(#49974) vond válasza gentlemann02 (#49972) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha tárolásra szeretnéd, akkor nem kell 7200-ast venned (az ACA sorozat ilyen). Csak felesleges hő, zaj, és fogyasztás forrás. WD30EFRX tökéletes erre a célra. Ha komolyabb munkára is kellene, akkor meg inkább WD Black, bár ez meg majdnem kétszer annyiba kerül, mint a Toshiba. Mondjuk én melós HDD-t nem raknék passzív külső házba.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49975) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Dell Latitude E7440-be elvileg úgynevezett ultraslim, azaz 5mm vastagságú merevlemez kell.
Ilyenből én csak 500GB-osat találok, de már most is pont ilyen van, és nem igazán elég...

Ha létezik 640-es vagy 750-es esetleg 1000-es ebben a kategóriában, légyszi ne tartsátok magatokban! Köszönöm előre is! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#49976) DigitXT válasza Alteran-IT (#49926) üzenetére


DigitXT
félisten

egyik 320-as / 6-8 éves / semmi problémája nincs => nem kell félni
Nekem nem rég cseréltek be egy ilyet egy 7 éves HD250HJ helyett:
azóta konkrétan rezonál a gépház, és a koncíció már csak 98%-os.
Szóval ja, nem kell félni tőlük. Amíg nem egy gyári hibásat fogsz ki.

Szerk: céges gép, sok beleszólásom nem lehet: megy, amíg megy.

[ Szerkesztve ]

(#49977) King Unique válasza Wyll (#49975) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Hát, ha tényleg csak 5 mm-es HDD fér bele, abból jelenleg a max az 500 GB-os, ahogy nézem.
Egy tányér van ugyan benne és jelenleg már 750-800 GB-nál jár a 2,5" tányéronkénti tárhelykapacitás, de 5 mm magas merevlemezből ekkorát még nem láttam egy gyártónál se. A WD csinál 7 mm-es 2 x 500 GB tányéros, kilapított 1 TB-osat (WD10SPCX).
Az E7440-ben ahogy nézem ODD sincs, így caddy-t sem tudsz betenni a helyére egy nagyobb HDD-vel...
Elvileg lehet bele mSATA SSD-t tenni, de abból nem tudom mekkora a max és biztos drága.

Tehát tárhelybővítésre marad egy lehetséges opcióként a 2,5" külső merevlemez, ami noti mellé kényelmes. Tieden van több USB 3.0 port is, így a sebességgel és tápellátással sem lesz gond.
20k környékén már lehet venni 1 TB-os illetve, 30k-ért 2 TB-os kivitelben is. A lehetőségekről és árakról írtam egy bejegyzést, amit egy fenti hsz-ben is linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#49978) illuzion


illuzion
csendes tag

HY ALL

Azt olvastam hogy a WD red nas-okat lehet simán asztaligépbe szerelve is használni.Vettem is kettöt egy 1t és egy 2T-t.
Azota a gépem meg hülyült.Alig akar felállni a rendszer.
At 1T -on használom az op renszerrel ( az még csak-csak ) de a 2T-és a másodlagos katasztrofális.Amint elkezdek letölteni rá rögtöl lefagy majd eltünik a rendszeremböl.Ujra inditás után( közli hogy használat elött formatázni kell) nem válasz után ujra feláll és használhato.Persze amint elkezdek tültöni rá ujra eltünik.
És kezdödik elöröl az egész....... Már vagy ötször formatáztam de mindig ugyan ez történik.
A hdsentinel serint tökéletes. ( egy hete vettem )
Van valakinek valami ötlete ??

Rendszerem : asus crosshair V formula z alaplap ,fx 8120 proci 16 GB G-skill mem.
Win 7 64bit.

Tudok valamit csinálni vele vagy adjam el és vegyek mést ???

'Az angyalok zokogása semmitsem ér. A valodi kincs egy ördög szemében megjelenő könycsepp....."

(#49979) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#49934) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Tulajdonképpen ehhez a konfighoz az adott felhasználáshoz és igényekhez, akkor mi lenne a célszerűbb. Egy 5400 vagy egy 7200 rpm-es HDD?

WD Red vagy WD black? Melyikkel járnék jobban?

Esetleg más?

(Az még nem egyértelmű, hogy a Projekteket hol fogom tárolni. Nem tudom melyik meghajtón célszerű.)

[ Szerkesztve ]

(#49980) vond válasza illuzion (#49978) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Először is: táp, tápkábel, SATA kábel, AHCI driver, BIOS beállítások rendben legyenek.

Másodszor: Futtass HD Sentinel felület tesztet, leginkább az újrainicializálós változatot.

Harmadszor: illene legalább egy 60/64 gigás SSD-t venni a rendszer és a programok alá, főleg ilyen komoly és drága alkatrészek mellett.

Ki ajánlotta egyébként, hogy a rendszert is Red-ről futtasd? Na, neki ne higgy el semmit a jövőben.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49981) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#49979) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Elkerülte a figyelmemet, az hogy a WD red-ből is van 7200 RPM-es.

Igazából akkor mi a különbség a Red meg a Black között?

(#49982) embe


embe
nagyúr

Van egy kis DELL755-ös gép otthon, második gépként használva. Gondoltam a régi Hitachi vinyót lecserélem benne egy 2,5" -os Seagate SSHD-ra. Csendesebb lenne. Meg remélem valamivel gyorsabb.
Gyorsabb lenne vajon?
Még egy kérdés: mennyi lehet a Windows 7 élményindexe egy ilyen sshd-nak? Biztos nem barátom a Google, de nem találtam a neten erre vonatkozóan semmit sem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#49983) Kolondrum

Csodás kínai caddy után 465gb nagyon fontos adatom lett a múlté. Formázni akarta a meghajtót, meg is tette. Most üres. getdata 4-el van esélyem visszanyerni?

(#49984) DigitXT válasza Kolondrum (#49983) üzenetére


DigitXT
félisten

Simán: ha "csak" a fájlrendszer leírót törölte le, a fájlok még ott vannak sértetlen.

(#49985) Kolondrum válasza DigitXT (#49984) üzenetére

Hát mutatta, hogy ott van mint G meghajtó, de amint feldugtam gépre kérte a formázást, meg is történt ntfs-be mint ahogy volt. Most valamin nagyon dolgozik a program és 6 óra múlva végez.
No igen keresi a fájlokat, tudomásom szerint milliós darabszámban van, ellesz vele főleg, hogy USB-n lóg a HDD. Beleborzongok ha belegondolok mi veszett el.

[ Szerkesztve ]

(#49986) ToXeN válasza Kolondrum (#49985) üzenetére


ToXeN
tag

7 data recovery suite-t tessék használni, ha a mostani nem válik be.

"The days are long but the years are short"

(#49987) Kolondrum válasza ToXeN (#49986) üzenetére

Köszi akkor majd azt. Nem ismerem amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#49988) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
A WD Velociraptorról mi itt az általános vélemény?
Milyen winyót érdemes venni játékhoz?
Van a gépben egy Samsung 840EVO 120gb-os SSD a rendszernek, és egy 2TB-os WD Green tárolónak.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#49989) Kolondrum

Nem a caddy rossz.... A win 10 okozta a zavart az USB 3.0-as porton. Amit ide csatlakoztatok fel-le-fel-le jár mint a géppuska, memkarit is kinyírta úgymond. Kiváló.

(#49990) King Unique válasza Kolondrum (#49989) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem a caddy rossz (olcsó kínai..), vagy a benne lévő vezérlőchip nem kompatibilis az OS-el / alaplapi 3.0 vezérlővel...vagy talán Win7/8.1 alatt tökéletesen működik? Én kipróbáltam Win10-en is több 2,5" USB 3.0 külső házat, de semmi gond nem volt velük.
Ha jól értem ez egy 2.0/ 3.0 USB-s ODD/ HDD caddy, vmi ilyesmi [link]?? Illetve mióta szokás 2,5" HDD-t ilyenbe pakolni külső használatnál, mikor van erre a célra egy rakás olcsó 2,5" külső mobil rack, ami gond nélkül működik?

[ Szerkesztve ]

(#49991) Kolondrum válasza King Unique (#49990) üzenetére

Hát akkor gebasz van mert most is azon lóg és arról megy az adat visszanyerés csak 2.0-ás porton. OS gond, Win10-el első próba volt. Ami ide van kötve meghülyül.

[ Szerkesztve ]

(#49992) King Unique válasza Kolondrum (#49991) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2.0 portban stabil, akkor 3.0 esetében, vagy a port rossz (más 3.0 cucc megy rajta normálisan?), vagy a caddy-ben lévő 3.0 vezérlő (milyen van benne?) és az alaplapi nem szereti egymást. Ha OS gond, akkor ugyanazon gépen más Windows alatt nem jelentkezik a hiba?
De ahogy mondtam, egy notebook merevlemez külső USB-s használatára nem igazán ezek az univerzális ODD caddy-k valók :N , hanem a sima 2,5" külső házak [link].

[ Szerkesztve ]

(#49993) Kolondrum válasza King Unique (#49992) üzenetére

Semmi nem megy itt, microSD partíciót is elrontja. Hála égnek az akció kamerát nem dugtam ide, mert régen innen ment, ki van vezetve az egyik port a monitor mellé.
Win7-en minden jó volt. Sőt előszeretettel tettem ide mindent, nem a 2.0-ra. Ez van.

(#49994) King Unique válasza Kolondrum (#49993) üzenetére


King Unique
titán

Nekem ez így akkor is kicsit abszurd. Nálam is pl. ugyanazon hardveren van 7/8.1/10 és használok rajta memóriakártyát, pendrive-ot, külső USB-s vinyót, de azért ilyen hibát a 10-es alatt nem tapasztaltam.
Szerintem ez vmi hardveres, vagy driver probléma lesz, illetve ez a caddy se a legstabilabb, nem a legajánlottabb eszköz ilyen használatra.
Amúgy azt megkérdezhetem, hogy mért vettél ilyet, kellett ODD-s használatra is :F

(#49995) Kolondrum válasza King Unique (#49994) üzenetére

Mert jó lett volna kihasználni a 3-as USB-t. Keveselltem a 2-es sebességét amivel rá vagy róla másolt. Ennyi.

(#49996) King Unique válasza Kolondrum (#49995) üzenetére


King Unique
titán

Azt értem, de azt nem, hogy akkor mért nem USB 3.0 külső HDD házat vettél? Egyrészt az bejáratottabb és stabilabb ilyen célra, másrészt nem is drágább, sőt még olcsóbb is. De most már mindegy...szerintem hanyagold ezt a caddy-t külső használatra, ezek eleve inkább ODD-khez valók. Szerezz be egy nomális külső merevlemez házat és azzal vsz nem lesz gond.

(#49997) illuzion válasza vond (#49980) üzenetére


illuzion
csendes tag

Köszi

A kábelek rendben,a sentinelt is futtatom.(Satakábelk is jok 2X cseréltem már le 1 hétalatt) AHC rendben.
A bios beállitás lehet nem tökéletes.....
De mostmár nem is idegesitem magam.ugy is itt volt az ideje,hogy átálljak SSD-re ( mivel már többen is TE is javasolták )
Csak nem igazán értek hozzá igy nehéz nekikezdeni. Milyet vegyek ??? és mekkorát az op rendszerhez,milyet a játékokhoz stb.
Még most olvasgatok utána hogy is möködik ez az egész.
Teljesen láma vagyok MÉG hozzá.Még azt sem tudom kell-e valami vezérlö vagy csak rádugom és kész,stb.
Szoval köszi meg fogadtam a tanácsod.A vinyok már az aprohirdetési részben és böngészem az ssd-ket.....

'Az angyalok zokogása semmitsem ér. A valodi kincs egy ördög szemében megjelenő könycsepp....."

(#49998) Kolondrum

Keservesen lassan, de jönnek vissza az adatok. Hajnalra kész.

(#49999) vond válasza illuzion (#49997) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A két SSD-s topikban minden kérdésedre választ kapsz. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50000) takacsbotond válasza takacsbotond (#49988) üzenetére


takacsbotond
őstag

Valaki?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.