Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) ma.ci23


ma.ci23
tag

Üdv!

Tv vásárlás előtt állok és ki kérném a tanácsotokat.A méretek közti 30-40k-t egy kicsit sokkalom szerintetek megér ennyi felárat az a 3 illetve 5 coll?

47lb670v
50lb670v
55lb670v

vagy ezekből a 671v mivel jobb?Én inkább úgy látom hogy rosszabb tudásban.Ezekben ugye mindben van Magic remote és 2.1 hang vmint IPS panel van bennük?Ami még fontos hogy digi kábelra lenne CI kártyával.Nem világos hogy melyik mit támogat(DVB-T,DVB-T2 stb.)?

(#952) Wucky válasza ma.ci23 (#951) üzenetére


Wucky
senior tag

Idézet az LG Lcd topik összefoglalójából:A típusjelzés első betűje jelöli a kijelző technológiát:
E – Oled
L – LED háttérvilágítás
C – CCFL háttérvilágítás
U – UltraHD (4K)
A második betű jelzi az évjáratot (illetőleg évjáraton belül a kategóriát):
F – 2015
B, C – 2014
A, N – 2013
M, S – 2012
W, V, K – 2011
X, E, D – 2010
H – 2009
G – 2008
F – 2007/2009
C – 2005
B – 2004/2007
A számok sorban a sorozatot (osztályt), alosztályt és a kialakítást (talp, szín, kialakítás) jelzik:
9xxx Prémium kategória
8xxx Top kat.
7xxx Felső közép / Felső kat.
6xxx Közép kat.
5xxx és az alatt belépő szint
A típusjelzés utolsó karaktere a típusjelzésnek a felbontást és a Tuner típusát jelöli:
W – UHD
V – FullHD (DVB-T / T2 / C / S / S2)
T – FullHD (DVB-T / T2)
C – FullHD (DVB-T / C)
U – HD Ready (DVB-T / C / S / S2)
B – HD Ready (DVB-T / C)
Magic Remote típusok évjárat szerint:
AN-MR200 – 2011-es
AN-MR300 – 2012-es
AN-MR400 – 2013-as
AN-MR500 – 2014-es
AN-MR600 – 2015-ös évjáratú, támogatott TV-k

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#953) #94529552 válasza ma.ci23 (#951) üzenetére


#94529552
törölt tag

670-671-679V; Ezek mindegyike egyforma felszereltségű és tudású tv, Magic Remote-tal, 2.1-el, IPS panellel, és CI+al. Mind DVB-T/T2 , DVB-C, DVB-S/S2. Az alsó fém díszcsíknál van az eltérés, ami kb árnyalatnyi, szinte lényegtelen. Azt érdemes választani, amelyiket éppen jobb áron mérik. Összehasonlítani a gyártó oldalán érdemes, de még éppen ott is lehetnek elírások, pontatlanságok.
Mekkorát érdemes venni? Használattól és távolságtól függ. SD, HD tévé műsorok, vagy csak FHD filmek, stb. Itt egy ajánlás:
Szerintem: Napi tévézéshez 2-2,5 méterről már elég egy 47-es is. Heti 1-2 film nézéséhez 55"-os kellene kb. 2 méterről nézve, 5.1-es házimozi hang rendszerrel.

SirBenji Ugyanolyan a 3D hatás, csak más technológia.

(#954) SirBenji válasza #94529552 (#953) üzenetére


SirBenji
újonc

Köszi.
Akkor az nem is igaz hogy a passzívnak mélysége van ,míg az aktív inkább kijön a kijelzőből?

(#955) #94529552 válasza SirBenji (#954) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem igaz, mert egyforma a 3D térhatás.

(#956) paulikg


paulikg
csendes tag

Tv vásárlásra kényszerültem.

32 col
sd adások nézésére lenne használva dvb-c hdmi-n csatlakoztatott mediabox
ritkán pendrive-ról filmek lejátszása
70 000 ft környékén

Tudnátok tanácsot adni, hogy ebben a kategóriában melyik márka milyen típusát érdemes megvenni?

(#957) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!

Lecserélném Panasonic VieraTX37LZ70P tv-m valami újabbra. 40-42" ban gondolkodtam.Eddig az LG 42LB5610-et néztem ki bár erről írták hogy csíkozódik a képe. 220.hu csinált is róla videót.

A lényeg az lenne hogy 40-42" FullHD, USB-ről tudjon média tartalmat megjeleníteni, magas képfrissítésű legyen.(100-140Hz) Szép éles képe legyen, hű színmegjelenítés. Ha kell kalibráltatom de jó színhűsége legyen. 100-110k-t szeretnék rááldozni, esetleg többet ha van vmi szuper 0%-os THM lehetőség.
Köszönöm szépen!

Üdv!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#958) #94529552 válasza paulikg (#956) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG 32LB5610

atomanti19 Sony alaptípus[link], vagy Toshiba 40L5435DG [link], ami egy Smart, 3D-s tévé. Ráadásként még itt van még egy másik 3D, Smart, a SAMSUNG UE40H6200-as tévé.
Hogy neked melyik az ami legjobban megfelelő képileg, azt majd te válaszd ki megtekintés után, bár szerintem vállalható akármelyikük.

(#959) Petyamester


Petyamester
csendes tag

Sziasztok!
TV vásárlásra szántam el magam, tanácsot szeretnék kérni, milyen tv-t vegyek?

140-160 cm közötti képátlót, szép képet szeretnék. Elsősorban filmnézésre és játékra szeretném használni. (PS4 vagy Xbox).
Nem tudom ekkora tv-nél érdemes inkább íveltet választani? UHD vagy FullHD? Kb. 300k tudnék rászánni... tudom ennyiért még ekkora képátlóval UHD nem igazán van.
Szerintetek inkább egy kisebb UHD vagy egy nagyobb képátlóval rendelkező FullHD lenne a jobb választás?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#960) #94529552 válasza Petyamester (#959) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sony KDL-55W829, ha még van belőle pl. itt [link] Vagy a többi helyen keresni KDL-55W8xx-et:
[link] Ha még kapsz valahol, mert kifutó típusok, csak vigyázni kell, hogy original, bontatlan legyen, mert kiszórják az üzletek a visszavitt, pixelhibás darabokat is. Iveltet és UHD-t semmiképp.

(#961) SirBenji


SirBenji
újonc

Aki UHD Tv-t vett pontosan minek?

Én is azokat nézem,főleg az LG49LB850V tetszett meg.
Hogy én minek?
Távolabbról is jobb a kép,mint a full HD-nek szerintem.

(#962) #94529552 válasza SirBenji (#961) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tőlük kérdezd meg, a márkák topikjaiban. Néhányan vettek már olyat. De pl. nincs hozzá adás, és kevés az egyéb tartalom is, hogy megérje ilyet venni, még Full HD adó és műsor is alig van, ezek pedig az SD-t tudtommal rosszabbul jelenítik meg. Csak reménykedni lehet, hogy pár év múlva több tartalom lesz hozzá. Lentebb a táblázatból látszik, hogy milyen tartalmat mekkora távolságból érdemes nézni, hogy észleljük a különbséget. Persze ez csak ajánlás. De nem árt ha tudja a géped, vagy a lejátszód is ezt a felbontást hozzá. Egyébként meg nem ellenzem én sem, mindenki maga dönti el.

(#963) Attila xy


Attila xy
tag

Üdv!

Véleményt szeretnék kérni a hozzáértőktől.Én nem vagyok otthon a tévék világában.Azt sem vágom mi is tulajdonképpen az a smart,de gondolom azt takarja hogy lehet rajta netezni.Jól gondolom?
Szóval tévét szeretnék vásárolni úgy 100-120 ezer forint közötti értékben.Milyet ajánlanátok?Az itthoni Euronicsban gondoltam megvenni,de ez mindegy is.Nálam az adás kábelen jön.Olyan termék lenne jó ami valamelyest feltudná konvertálni a kábel adást kicsivel jobb minőségbe,mert ugye a full hd-t hiába veszem meg ha nincs olyan csatornára előfizetésem amit a szolgáltató nem full hd-ben sugároz akkor nincs kihasználva,nem tudom hogy létezik-e ilyen de ez opció lenne,hogy a kábel adás nézhető,élvezhető minőségben jöjjön ne legyen szemcsés,homályos.Valamint olyan verzió is érdekelne hogy nagy felbontású filmeket pendrive-ról vagy külső hdd-ről összekapcsolva letudjon játszani.Az lenne a legjobb ha nem kellene más adathordozóra kiírni a 20 gigás filmet hanem valahogyan közvetlen tévéről lehetne játszani.Talán úgy lenne a legjobb ha a tv-t csatlakoztatni lehetne a pc-hez.
Milyen opciókat tudtok ajánlani?Ár érték arányban megfelelő készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#964) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

TV-t szeretnék vásárolni és a segítségeteket szeretném kérni. Következőek a feltételek:

- Full HD-s legyen!
- Legalább 40"-os!
- Jó minőségű!
- Nem fontos a 3D
- LED-es legyen!

Anyagi keret rá olyan 120 ezer forint körül lenne.

Én egy Samsung Smart TV-t néztem ki hirtelen, egyik haveromnak ilyen van és nagyon jó. Ti milyeneket ajánlanátok?

Köszönöm :R

Your car, your life ;)

(#965) #94529552 válasza Attila xy (#963) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szinte minden tévét csatlakoztatni lehet a PC-hez, egy nem túl drága HDMI kábellel. Milyen tv szolgáltatásod van ? Digitális adásra érdemes váltani, ha nem az van most. Sokkal jobb minőség, és nem kell hozzá a beltéri egység sem. Az analóg adás nem nagyon ajánlott ezekhez a mai tévékhez.

Szerintem most az egyik legjobb vételnek számít ez a Toshiba 40L5435DG típusú Smart tévé. További opciók: Samsung UE40H6200, vagy LG 42LB650V. A boltinál jobb a netes vásárlás, mert nem neked kell szállítani sem, továbbá 14 napig indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól, ha valamiért nem tetszene az adott készülék. A szállítás időpontját majd rendelés után kell tisztázni. Átvételkor általában csak a doboz sértetlenségét lehet ellenőrizni, mivel a futár nem szokta megvárni a tételes átvételt és kipróbálást. Bár van erre is kivétel.

Pardise Ha már van egy kiszemelt: Samsung UE40H6200 40" Full HD 3D Smart LED TV [link] Tudja amit szeretnél, 3D-s ugyan, de szemüveg nem jár hozzá.

(#966) Dave567


Dave567
addikt

Lg-ből csak a 670-től felfele.... :K

(#967) Attila xy válasza #94529552 (#965) üzenetére


Attila xy
tag

Köszi szépen nagyon rendes vagy.Még kérdeznék ha nem gond.Nem nagyon akarnék értetlenkedni de pl mi a különbség aközött hogy smart tv meg van amelyik wifis?Gondolom a wifis verzióban van böngésző s lehet rajta netezni.És akkor online full hd s filmeket lehet rajta nézni letöltés nélkül?Ha van olyan oldal?Ez lenne a legjobb verzió,mert akkor ugye nem kell letölteni a filmet külső hdd re.De gondolom olyan is létezik hogy beépített merevlemezre lehet tölteni a filmet netről ha van a tv n wifi.
Sajnos analóg adás van inviteles.Csomagot kell akkor váltanom mert a házon nincs tányér műholdvevő.
Egyébként Én ezt néztem,az ultra hd felbontás miatt,kategóriájában a legolcsóbb s ennyit még rászánnék.

http://www.edigital.hu/led-televizio/philips-40pus6809-3d-uhd-smart-led-televizio-2db-3d-szemuveggel-p418719.html

Meglesnéd hogy szerinted érdemes e,plusz ha valakinek van ilyen leírná hogy megéri e.Csak attól félek hogy felesleges ilyen nagy felbontásút venni ha a digitális adást úgysem hozza annyiban.És ha megkérlek szépen megnéznéd még nekem az ediginél 120 körül melyiket ajánlanád ami full hd s és lehet így letöltés nélkül online filmet nezni rajta.Mert úgy döntöttem hogy onnan fogok venni,csak nem akarom elkapkodni.

(#968) #94529552 válasza Attila xy (#967) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, a Smart tévé tudja a böngészést, wifivel csatlakozhat a netre, és sokoldalú csatlakoztathatósággal, több funkcióval is rendelkezik. Ott a link az előző hsz-ben. De sajnos messze elmarad egy PC képességeitől, ezért annyira nem használható ki, pl. az online tévézésre sem való. A böngésző része inkább amolyan tartaléknak jó, ha más eszközöd nem lenne hirtelen, egy-két oldalt, vagy a mail-jeidet megnézni. A netről nem lehet a tévével HDD-re filmeket tölteni. Erre is és egyéb dolgokra is a PC-t kell használni, és HDMI kábellel a tévére küldeni, akár online filmeket, akár mást akarnál nézni.

Igen, mindenképpen digitális adásra érdemes váltani. Az Invitel családi csomag HD adásokkal szerintem méregdrága. Akkor talán a Mindig tv, vagy egy műholdas szolgáltatás, pl. a DIGI árait is érdemes lesz megvizsgálni. Utóbbi Családi csomag+ HD csatornákkal kb 3300 Ft havonta. Nekem Invitelnél kb ugyanez a csomag min. 8-9000 Ft/hó lenne. A mindig tévét szinte az egész országban lehet fogni egy belső antennával, vagy ideiglenesen egy 2 méteres koax kábellel.(8 ingyenes, amiből 3 HD) (De ezek már inkább a műsorszolgáltatós topikok témája.)
Ezeket az alap UHD tévéket messzire kerüld el ha jót akarsz magadnak. A Gyenge minőségük mellett az eszközeink sem alkalmasak hozzá, tartalom még hosszú évekig nem lesz elegendő hozzá.

(#969) ma.ci23 válasza #94529552 (#953) üzenetére


ma.ci23
tag

Az 5.1 megvan és tv vmint film megy majd rajta.Még annyit kérdeznék hogy elég sok sportot nézek(F1,foci,vizilabda,tenisz)ezek nézésében van vmi hátrány a mostani LG-ben?Most már nagyon biztos hogy 50-es lesz és 670.Az egyik üzletben jó áron is adják csak zavar az üzleti garanciaLG 50LB670V

(#970) #94529552 válasza ma.ci23 (#969) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt olvastam, hogy focinál felfedezhető valamilyen sávosodás, ami a direkt ledes LCD tévékre jellemző, nem csak LG-nél. Engem nem zavart ilyesmi. Sajnos semelyik mai tévé sem tökéletes. De volt már itt róla szó korábban. Meg arról is, hogy 20-30 mp, mire ezek a mai tévék a bekapcsolás után bootolnak, ez ellen nincs mit tenni. Még egy: ha szolgáltatói kódkártyával használod a tévét, akkor 3-4-5 mp-ig is tarthat a csatornaváltás. Ha viszont beltérivel, akkor talán kicsit gyengébb a képminőség, viszont azonnali a csatornaváltás.
Az nagyon jó ár a tévéért, biztos hogy van nekik? A garancia miatt ne aggódj, azt a márkaszerviz intézi az LG tévéknél kiszállással, és helyben javítanak ha véletlenül kell. A bolt garanciáját nem is érdemes igénybe venni, mert elszállítással intézi, és ki tudja hol van szervizük, és meddig javítanának.

(#971) ma.ci23 válasza #94529552 (#970) üzenetére


ma.ci23
tag

Hát már egy ideje észre vettem ezt a lassúságot csatornaváltáskor,van egy 4éves lg32lk450 és ezen is olyan lassú.Semmit nem gyorsult akkor ezek szerint😄Nem tom hogy állnak készlettel.Lg-re is igaz amit korábban Toshira írtál hogy pixel hibás -vissza vitt tv-ket is lehet már boltokban kapni?Amúgy juniús első felében akarom megvenni magamnak névnapra,addig remélem ki tart még a készlet.😄

(#972) #94529552 válasza ma.ci23 (#971) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem nem gond az a csat. váltás, mert a régi CRT-s tévékre még asszem félóra bemelegedési időt írtak. Nem a Toshiról olvastam, és írtam azt, de viszont előfordulhat bármelyiknél.

(#973) Jeffjn


Jeffjn
tag

Sziasztok!

Tévét szeretnék venni de nagyon nehéz a döntés. Max. 160 lenne rá és ebből akarom kihozni a legjobb ár/érték arányt. Samsung 6400-asokról nagyon jókat olvastam a teszteken messze verték a hasonló kat. LG-ket képminőségben. Szülőknek van tavalyi vagy azelőtti Samsung 6400-asa, ami nagyon jó, neten (pc-ről) megosztom rajta a filmet és nem kell semmivel összekötni és tudom nézni.

Mire kellene:
Film, TV nézés, jövőben lehet lesz egy PS3-4 rákötve de ez annyira nem fontos tényező
van egy régebbi 5.1-es Yamaha erősítőm azt se lenne rossz rákötni.

Fontossági sorrend:
Képminőség
Képátmérő
Ár
USB/vezeték nélküli filmmegosztás

Arra is gondoltam, hogy egy igazán nagy buta TV-t veszek és felokosítom valamilyen androidos vagy windows-os box al vagy dongle-el és máris van wifi-m. Nektek mi erről a véleményetek? Találok nagy képátmérős, jó képminőségű buta tv-t igazán jó áron(100eFT körül)?

(#974) #94529552 válasza Jeffjn (#973) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs olyan buta tv, mert a jobb képminőség tartozéka a Smart 3D-s képesség. Viszont az a Smart tudás messze elmarad egy PC,Laptop, vagy egyéb eszköztől, viszont megkerülni nem lehet. Ha már úgyis a H6400 tetszik, akkor a legjobb, ha a képességeiről a Samu topikban érdeklődsz: [link]

(#975) Jeffjn válasza #94529552 (#974) üzenetére


Jeffjn
tag

Lehet hülyén fogalmaztam. Engem igazából nem csak a Samsung érdekel. Ezen az oldalon hozták ki sokkal jobbnak mint az LG-t http://www.rtings.com/
Ettől függetlenül a többiek véleménye is érdekel. Havernak van LG-je nekem az is tetszik.
Netezni nem akarok vele azt már láttam, hogy nem arra való és egy szobában lesz a PC-mmel úgyhogy ez nem is gond.
Sajnos én is arra jutottam, amit te mondtál, hogy a jobb képminőség mellé mindenképpen ott lesz a smart és nem úszom meg, hogy ne okos tévém legyen, bár néha lehet látni egész jó áron "buta" tv-ket.

Te mit ajánlanál? Nem ragaszkodom a Samsunghoz.

[ Szerkesztve ]

(#976) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok.
32 colos fullhd tevet keresnek.
Tv nezesre, filmnezesre lenne, pendrive segitsegevel. Lg okostelom van. Jo lenne osszehozni a tv-vel is. Eleg sokat youtubozok, ugyhogy mindenkepp neha neha youtuboznak a tvn is. Kerdesem: telefon kivetiti a kepet, es tvn nezhetem. Vagy tvnek Is wifisnek kell lennie ?
Ezek fuggvenyeben mi lenne a legjobb valasztas ? Plusz, 1 merettel feljebb mi lenne a jo nekem ?
:)

[ Szerkesztve ]

(#977) ma.ci23 válasza #94529552 (#972) üzenetére


ma.ci23
tag

Hát beszéltem minap az üzlettel amit linkeltem is és elkeserített egy kicsit a garival kapcsolatban,azt mondta hogy nem adnak gyári garancia jegyet a tv-hez hanem az ő garilevelüket adják.A beszerzés pedig úgy működik hogy megrendeled és kb2hét mire megérkezik. :F

(#978) #94529552 válasza Jeffjn (#975) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha két tv márka is szimpatikus, ezt már személyes benyomásokkal kellene eldönteni. Samsung UE48H6400 + LG 47LB671V
A régi erősítőt a PC-re kötheted ha van rajta megfelelő csatlakozó az 5.1-hez. Ha nincs, akkor optikaival tudod a tévére kötni. Ez esetben az LG előnye annyi, hogy átengedi az 5.1-es hangot, amikor a PC-t, Laptopot, vagy mást HDMI-vel kötöd a tévére, vagy a tévéműsoroknál, amikor ilyen hanggal adják a műsort. A Samsung tv csak 2.0-t tud tovább adni.

Sterilzona Igen, wifis Smart tévé kell ezekhez, és ugyanazon a wifi hálózaton legyenek. Ha amobilon nézel egy videót, akkor egy kattintással a tévén folytatódik a saját YT alkalmazásával. De a mobilt akár ki is hagyhatod. Samsung UE32H5500 + Samsung UE40H6200 [link] vagy
LG 32 vagy 39LB5800. [link]

ma.ci23 Nem gond az LG-nél, ha itthoni üzletből veszed, és a számla is elég lesz a gyári garanciához, de olvasd el az LG topik összefoglalót a garanciáról: [link] Vagy akár kérdezd a gyártó honlapján a live chat-en.

(#979) Deck


Deck
titán

Sziasztok!

Tvt szeretnék venni de nem vagyok képben velük ezért tanácsot kérnék.

Elvárásaim:
- 40" körüli legyen
- full HD
- szép kép
- ár 90k-120k max
- usb, tudjak rá hddt kötni fhd filmek miatt, vagy laptopot rákötni.

Filmezésre használnám, meccs nézés, esetleg ps4-re is majd később.

3D, okostv különösebben nem érdekel. Dlna nem elvárás de akár lehet is benne.

Amiket kinéztem.

1. Samsung UE40H5000 (90k)

2.Sony Bravia KDL-40W605B (120k)

3. Bravia KDL-40R450B (90k)

Persze lehet más ha van valami best buy?

PS5

(#980) #94529552 válasza Deck (#979) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha jobb képminőséget, és több szolgáltatást szeretnél, akkor a Smart 3D-s tévék közül választasz. Pl. Toshiba 40L5435DG [link] vagy Samsung UE40H6200 [link] Az általad kinézett első és harmadik szerintem teljesen felejtős.

(#981) Deck válasza #94529552 (#980) üzenetére


Deck
titán

Sonykkal mibaj?

PS5

(#982) #94529552 válasza Deck (#981) üzenetére


#94529552
törölt tag

50Hz-es gyenge képességű tévét sporthoz nem vennék, de te tudod. A mozgásmegjelenítési képessége miatt.
Szerinted miért olyan olcsó?

(#983) Deck válasza #94529552 (#982) üzenetére


Deck
titán

Nem értek hozzá ezért is érdeklődtem itt. Mennyinek kell lennie?

PS5

(#984) #94529552 válasza Deck (#983) üzenetére


#94529552
törölt tag

Általában 400Hz, de típusonként és méretenként is eltérő a számozás, pl a kivétel a H6200-as Samsung, abból a 200 Hz is ugyanaz a tudás, de csak 40"-os mérettől. Ha érdekel, az rtings.com oldalán vagy itt és még sok helyen(google)máshol is, utána tudsz olvasni a mozgásfelbontás témának, konkrétan a 2014-es tévékről is.

[ Szerkesztve ]

(#985) Deck válasza #94529552 (#984) üzenetére


Deck
titán

Amit linkeltél samsung az tetszik, na meg a drágább sony 200hz. Akkor gondolom az is megfelelne.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#986) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

Üdv!

Kéne egy kis segítség. Egy 40-42 col közötti TV-t szeretnék vásárolni maximum 120000 Ft-ért.
Feltétel, a kategóriáján belüli lehető legjobb képminőség, szín visszaadás, betekintési szögek és legalább 200 Hz képfrissítés. A TV monitorként is lenne használva, így fontos, hogy ezen a téren is helyt álljon.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#987) #94529552 válasza Trk.Adam87 (#986) üzenetére


#94529552
törölt tag

A jó betekintési szöget az IPS-es tévék tudják, pl, LG 42LB630V, ez ráadásul wifis smart tv, 500Hz-es képfrissítéssel, és alacsony input laggal, jó szín visszaadással. Monitorként is megfelelő, bár én játékon kívül nem használnám ilyen célra, mert egy ekkora fényes kijelző, viszont közelről meg át sem látható. Mert szerintem monitornak inkább egy arra valót, tehát egy jó minőségű monitort használjunk. Na, mindegy, szóval...
A másik paneltípus az AV, ennek nem túl jók a szögei, de jobb kontrasztban. Ilyenből érdemes megnézni a Toshiba 40L5435DG-t, ami egy jól felszerelt és sokat tudó tv. Kicsit magasabb, de még tűrhető laggal bír a szintén jó képességű Samsung UE40H6200 +UE40H6400 [link], csak hogy legyen választék.

(#988) adeptus


adeptus
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot kérek tőletek!
Anyáméknál TV csere lesz.
Idősek, nincs sok elvárás, de szeretném nekik a legszebb képűt az adott árkategóriában...
Nagyjából egy méteres helyre kell hogy beférjen, úgy gondolom ez kb. 40"-os lesz.
T-s SAT-TV előfizetésük van, HD csatornákat nem néznek (de ki tudaja...).
Egyszerűen kezelhető TV kell, smart, meg 3D nem érdekli őket, de jó lenne, ha pendrive-ról az unokák videóit, fényképeit meg tudnák nézni.
Százezer forint körül kellene nézelődnöm (azért százhúsznál ne legyen drágább).
Megbízható készülék kell, nem akarok vele szervizbe szaladgálni.

„hiába van okostelefonod, úgyis ugyanazok a hülyék hívnak rajta” Bödöcs Tibor

(#989) Trk.Adam87 válasza #94529552 (#987) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Az Lgről azt hallottam, hogy nagyon lassú a menürendszere.
Samsungal kapcsolatban érdekelne, hogy képminőségben és input lagban mennyivel jobb egy UE40H6200 vagy UE40H6400as egy UF40H5000 típusnál? Illetve a valós 50 hz és 100 hz között mennyi különbséget látnék?

(#990) #94529552 válasza Trk.Adam87 (#989) üzenetére


#94529552
törölt tag

Most menüt nézel rajta, vagy tévézés és játék lenne? A kezdeti beállításokon kívül igen kevés dolog van vele. Egyébként, egyrészt nem is lassú, mert normálisan használható, másrészt megkapja a webos 2.0-ás frissítést hamarosan. Ami lassú, azt a Philipsről olvastam, hogy időnként bemész a menübe, és lefagy a tv, de a többi márkánál nincs ilyen. H5000 alap tv, gyenge mozgásmegjelenítéssel, de játékhoz jobb, 30 alatti nagyon jó input laggal. Szintén 30 alatti az LB630V, de tévézéshez már jobb minőségű. A H6200-6400-as kb 44ms, ami már kicsit határeset, de egyesek szerint játszható, bár ez játéktól is függ . Mások szerint ez már nagy érték.
50Hz-es tévénél gyorsabb mozgásnál láthatók a megjelenítési hiányosságok, ha érdekel rengeteget olvashatsz róla a neten, pl: [link] [link] Személyes összehasonlítás, tesztelés után érdemes választani.

(#991) Pardise válasza Pardise (#964) üzenetére


Pardise
senior tag

Erre valaki?

Your car, your life ;)

(#992) #94529552 válasza Pardise (#991) üzenetére


#94529552
törölt tag

(#965)

(#993) Trk.Adam87 válasza #94529552 (#990) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Ha már Smart TV, akkor a menüt is nézném, időnként azon interneteznék, mikor TV nézés alatt eszembe jutna valami, amit meg szeretnék nézni neten vagy csak be szeretném nyomni a Youtube-ot. Jó lenne egy olyan TV, aminél ilyen apróságokhoz nem kéne bekapcsolnom a számítógépemet.

Az LG-nek tényleg olyan gyenge a Fekete szín megjelenítése, mint mondják?
A kijelző tényleg hajlamos a foltosodásra is?

Melyik az a típus 120000 Ftig, ami képminőségben, input lagban is megfelelne az elvárásaimnak és a lehető legkisebb eséllyel jelenik meg rajta a ködösödés, foltosodás és pixel hiba?

LGből néztem, hogy a a 650es típus is ugyanolyan árban van, mint a 630as, érdemesebb ez utóbbit választani inkább, ha az LG mellett döntök?

(#994) #94529552 válasza Trk.Adam87 (#993) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az elfogult véleményekre nem adnék a helyedben, pl. Morris beírásaira. Sokan használnak IPS-es panelt, mint az LG, Philips, Panasonic, Sony, Toshiba, stb. Teljesen jó a feketéje, még olyanoknak is akik előtte plazmát használtak. Ezt inkább csak érvként, meggyőzési szándékból teszik.
Egy vélemény az LG-ről . 55"os LG-t vett pár hónappal az 50"-os Sony tévéje mellé: (#25503) SzlobiG: "Ja amúgy nagyon brutál a TV, igencsak szép képe van simán mellé tenném az én 50-es sonymnak."
De ezt nem azért mondom, mert nekem mindegy melyiket veszed, csak hogy mások ne tájékoztassanak félre bármilyen indokból. A legrosszabb, amikor valaki az 1 db LCD-je megvétele után, további tapasztalat, fórumozás és tesztelés és sok utánaolvasás nélkül ajánlgatja azt az egy típust, hogy csak az a jó.

A Smart 3D-s tévék eléggé hasonló színvonalat és minőséget képviselnek, amiket ajánlottam, szerintem egyik sem rossz vétel lenne. Nem ártana egy üzletet felkeresni, vagy ha ismerősöknél vannak ilyenek, megnézni élőben, és így dönteni. Ja, és hibátlan, tökéletes tévé nincs, mindegyiknél lesz egy-két dolog amiben lehetne jobb, vagy másabb. Pixel hiba nem lehet egyikben sem, ködösödés,foltosodás sem. Üres, tartalom nélküli egyszínű háttérképeknél általában felhősödés látszik a tévéken, de ez nem számít, mert ilyenkor nem dolgozik az elektronika. Tévézés, filmezés közben ez nem jellemző rájuk.

650 és 630 majdnem ugyanaz, csak utóbbi nem 3D-s. Én ezekből is a 3D-st választanám, a legjobban ajánlott az a 670-671V, de ez már kb 20k-val drágább is. Az ajánlott Toshiba, és Samsung is jó, de a Sony kicsit drága nekem a hasonló tudású másik tévékhez képest. Abból csakis W8-ast vennék, a többi széria gyengébb 50"-os méretig.

[ Szerkesztve ]

(#995) Trk.Adam87 válasza #94529552 (#994) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! Még átgondolom.
Szerintem Samsung H6400 lesz. (Ha annál bekapcsolom a Game módot az javít az input lagon és ha igen mennyit?)
Még érdekelne, hogy szerinted melyik gyártó Smart rendszere a legjobb kezelhetőség, támogatottság és használható alkalmazások száma szempontjából? Illetve melyik gyártók készülékei képesek androidos eszközök képét vezeték nélkül TV-re tükrözni?

(#996) #94529552 válasza Trk.Adam87 (#995) üzenetére


#94529552
törölt tag

A képjavítókat kikapcsolva 44 ms, amúgy saccra 66 ms lehet, de ezt majd látod. A legtöbb ismert androidos telefon képes rá, LG, Samsung, Sony, stb. Szinte mindegyikhez vannak app-ok amit le lehet rá tölteni a store-ból.
Talán az LG webos redszere a legjobb [link], és a 2015-ös Samsung Tizen nevű megoldása, ami szinte majdnem ugyanolyan mint a webos, kb lemásolták.
Az idei android-os tévékről itt a lényeg: [link]

(#997) Kicsimix


Kicsimix
őstag

200e ft körül ezek közül ha választani kellene, melyiket vennétek?

LG 50lb670v
LG 47lb730v
Sony 50w805b
Samsung 50h6400

2-3m távolságból nézve és játékra is használva.

Még egy kérdés. 10 méteres hdmi kábel az necces?

Köszi _O_

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#998) Gyula88


Gyula88
tag

Ket TV kozott gondolkodom:

LG 32LB5800
LG 32LB5610

Ki mit mond melyiket lenne erdemesebb? kb 15000ft a kulonbseg.
Ebben az ar kategoriaban esetleg tudnatok ajanlani valami mast is ? Nem szamit a gyarto...

A SEMMIRŐL INDULTAM! Nagy része még most is megvan...

(#999) #94529552 válasza Gyula88 (#998) üzenetére


#94529552
törölt tag

Két alap tv, csak a drágább egy kicsit okosabb. Ha a Smart funkciókra kevésbé van szükség, akkor inkább egy nagyobb méretű tévé jobb lenne, majdnem annyiból. [link] [link]

(#1000) Gyula88 válasza #94529552 (#999) üzenetére


Gyula88
tag

A smart funkciot nem igen hasznalnam, ugyhogy az nem fontos.
Viszont meretbe nem fer nagyobb a gyerek szobaba :(

A SEMMIRŐL INDULTAM! Nagy része még most is megvan...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.