Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) #94529552 válasza szpali82 (#450) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem jók rajta a feketék, meg a fehérek, és a többi szín is. Passzív szemüveges 3D-s, ami könnyebb, és kényelmesebb viselet mint az aktív. Sokaknak van ilyen tévéje, de még egyiküket sem láttam panaszkodni a feketére. De mindegy is, mert az ottani MM-ben nincs ilyen, 3 tévét találtam, ami szóba jöhet.
A SAMSUNG UE 55H6410 Fehér színű design, 869 €.
A SAMSUNG UE 55H6870 Ívelt tv, és csak ehhez nem jár 3D szemüveg, és Smart távirányító, és 1099 €.
A SAMSUNG UE 55H7080 a legjobb és legdrágább is, és 1399 €. Képminőségre nem sok különbség van köztük, ezért én az elsőt venném, de javaslom a választás előtti személyes megtekintést.

(#452) szpali82 válasza #94529552 (#451) üzenetére


szpali82
csendes tag

Szuper, így azért már könnyebb lesz választani. Holnap be is megyek majd megnézni élőben a tv-ket.
Esetleg az Lg 55LB700V 1149-ért még alternatíva lehet? Mi a különbség az LB700V és az LB730V között?

(#453) #94529552 válasza szpali82 (#452) üzenetére


#94529552
törölt tag

Semmi, csak lényegtelen külső színárnyalat. Azért nézd meg az elérhetőségnél, mert nem mindegyik MM-ben van készleten az összes említett típus.

(#454) szpali82 válasza #94529552 (#453) üzenetére


szpali82
csendes tag

Te a 3 Samsung és az Lg közül amelyekről szó volt, melyiket választanád? Melyik lenne a legjobb választás? Panasonic vagy Philips, esetleg Sony nem rúg labdába ezek mellett?

(#455) #94529552 válasza szpali82 (#454) üzenetére


#94529552
törölt tag

55"-os Sonyt itt nem is láttam, a Panasonic a magas input lag miatt játékra nem való. Láttam néhány Philips-et mostanában, és többek közt az összeszerelési minőség, és a gyenge szoftver miatt sem merném javasolni.

(#456) hsdaniii


hsdaniii
újonc

Sziasztok!

Segítséget illetve véleményt szeretnék kérni. Szeretnék majd egy új tv-t venni ami 3D-s. Már jópár napja olvasgatom a netet milyet érdemes, melyik a legjobb stb stb. Amik számítanak hogy:

-3D-t tudja! ( Aktívrol nem túl sok jót olvastam így a Samsungokat lehet kihagyom=/)

-Átmérője kb 100-106 Centi

-Árban: Úgy gondoltam 150 a maximum, de ha 170ért van ami brutális talán még az is beleférne.

- Smart meg ilyenek nem igazán érdekesek. Nembaj ha van, de nem ez a fontos!

-A lényeg, hogy nagyon szép és jó képe legyen a sima adásoknál is és a 3D-s filmeknél! 2D-s műsortmeg filmet nem tervezek átkonvertálni 3D-be hanem külön 3D-s filmeket akarok majd rajta nézni!:)

Néztem Panasonicot és LG-t is.... Várom a véleményeket és köszönöm előre is!:)

(#457) hozeee


hozeee
csendes tag

Hello!

Én vettem egy LG 32LB650V-t, és nagyon megbántam. Van egy 42lm620-om, az jó volt, úgy gondoltam jó az LG, de ez a Webos csapnivaló. Iszonyat lassú, de annyira hogy még a régi CRT-n se volt ennyi idő mászkálni a beállításoknál.
A régiben az inputoknál ott voltak a megosztások (laptop, plex, nas), itt külön kell navgináli, ami a csigalassúság miatt nagyon fájdalmas:( Tekerni halál, 5mpeket ugrik csak, arra is fényéveket kell várni.
De a legrosszabb hogy nem tölti be a feliratot, a régi megoldotta, külső srt file-ból. Erre azt mondták hogy bele kell égetni külön progival, vagy gépről kell streamelni, de kösz nem, nem ezért veszek ennyiért tv-t:)

Szóval ami kellene, NAS-ról szépen játsza a filmeket, srt-t, gyors legyen a menüj,e tudtok ileyt? samuk jobbak? Régebbi LG-nek van még szériája valahol, a "régi os"-el? (most viszem vissza az LB-t, remélem visszaveszik 14napon belül)

(#458) #94529552 válasza hsdaniii (#456) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG 42LB730V + Panasonic VIERA TX-42AS650E[link] Nézd meg, hogy melyik jön be jobban, amit én tudok, kb. ugyanaz a panel, az LG 2, a Pana 1 db szemüveget ad. Az LG-ben van beépített műholdvevő, 2x12W+10W hang, a Panasonicnál 2x10W, és erre többen is panaszkodtak, hogy dobozhangja van, én nem ismerem, majd leteszteled. Mekkora távolságra lenne a tv? Mert én inkább a 47-es méretet mondanám, sokkal jobb élmény nyújt a nagyobb képméret, és a 3D hatás miatt is jobb lenne.

hozeee Szerintem nem lassú a webos. Nálad lesz valami probléma inkább. Első lépésben próbáld meg Lan vezetékkel beekötni a tévédet a hálózatba, az sokszor segít. Az otthoni wifi hálózatok sem a legjobbak.
A mai tévék általában így működnek, mint a tiéd, a felratot neked kell megoldani, és aki állandó jelleggel filmezik, az használjon a célnak megfelelő külső lejátszót. Van ennek egy topicja is, keresd fel, hogy milyent érdemes beszerezni. Lehet, hogy egy media server is kellene a gépedre, ha még nincs. Ha nem birsz vele, akkor kérj segítséget, vagy hívd a szervizt, vagy vidd vissza, és hozz el egy régebbit, vagy mást.

(#459) hozeee válasza #94529552 (#458) üzenetére


hozeee
csendes tag

Ha nincs rádugva semmire, és nincs belőve a wifi, akkor maga a settings is überlassú. Gondolod rossz a széria?

Nem hiszem hogy ez lenne a normális működés, a régi LG simán visz bármilyen feliratot, mindenhonnan. Sőt két gombnyomásra elérem az inputokban a Plext,nas-t, minden dolgot amit megosztok.

Szerintem nem elvárható egy átlagos usertől hogy kézzel ráégeti a feliratot a filmre, vagy internal-ra alakítja mindenféle külső progikkal. Ha van egy NAS-om, csak erre a célra, ezt tudnia kell (van gépem, azon is van Plex, de épp azért vettem a nas-t hogy az ne menjen éjjel nappal). Most felraktam egy külön plex-et is a nas-ra, szépen viszi minden eszköz a lakásban, csak ez az LG tv nem (a feliratot). Sajnos fórumon is azt írták nem tud külső feliratot.

Ha szerinted ez a normális működés 2014-ben (igen még tavalyi ez a sorozat), akkor nagy a baj:) De ha azt mondod hogy a mai tévék közül egy sem tud ilyen alap funkciókat, azt elég nehezen hiszem el. Én még bízok benne azért hogy nem csak ívelt 3d-s arcfelismerős tévék léteznek:)

(#460) #94529552 válasza hozeee (#459) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt hogy mi várható egy usertől, azt beszéld meg a gyárakkal. A tévéktől sem várható el hogy neked egy mindentudó eszközt adjon. A piac megköveteli, ezért beleépítenek média-lejátszót, rádiót, böngészőt, wifit, hangrendszert, műholdvevőt, stb. Olyan szinten teszik ezt, amennyi kell egy bizonyos szintű működéshez, amit a piac megkövetel. Pl. ha nem kapcsolom be a gépemet, néha böngészek a tévével, vagy olvasom az e-mail-eket, vagy egy gombnyomásra Youtube videokat nézhetek. Havonta megnézek két-három filmet jó minőségben, tévéhez képest nagyon is jónak mondható hangzással, 3D-ben. Jah, és még a beltérit is helyettesíti a tévém sat tunere. De ha ezt az összes funkciót nem tudná, akkor is elégedett lennék vele, mert ez végül is egy TV.

Menj el, ha van ismerősnél hasonló tv, vagy az üzletekbe, és hasonlítsd össze őket. Setting, smart nálam egy gombnyomásra bejön. Szoftverfrissítést is csináltál? Én innen nem tudok többet segíteni, mint amiket leírtam.
Keresd meg ezt az üzletet: elektroshop [link] A honlapjukon vannak még LA típusú 2013-as tévék, hogy a valóságban lehet-e venni, rendelni ezekből, azt már nem tudom, nem ismerem.

(#461) hozeee válasza #94529552 (#460) üzenetére


hozeee
csendes tag

Igen, volt szoftverfrissítés, sokat nézelődtem a neten is ezügyben, lehet hogy hibás volt pont a tévém, nem tudhatom.... (azt hittem másnak is meggyűlt már vele a baja) A Tv egyébként nagyon jó, nem akartam lehordani, a másik tv-m is LG, és nagyon szeretem, életem legjobb döntése volt anno, akár ma is vennék ugyanolyat, csak már 2 év távlatában nincs ilyen:) Egyedül az van amit írtál, nekem nem mint sima TV funkcionálna, még csak a koax-ot sem dugtam be, 90%-ban nas-ról nézünk filmeket, sorozatok, ilyesmiket, ott éreztem hogy nem elég, és ha már van választásom, akkor élek vele (a külső felirat hiánya egy elég fura dolog egy ilyen tévénél).
Egyébiránt a WIDI-t most próbáltam ki életemben először, az valami csoda... Laptop másik szobában wifin-, és egy wireless Xbox kontrollerrel fifázok wifi-n a tv-n. Haláli...

DE, én pont ezért írtam ide, hogy a fenti célra, milyen tévét ajánlanátok, 32col fölött kb 100-120 körül. (tudjon lejátszani hálóról filmet, felirattal, gyorsan)

(#462) diablo666


diablo666
tag

Hy,
most mar jo lenne venni egy tv-t...
a 2014-es modelleket meg kb. meddig lehet kapni...?
most nezelodok es lattam egy samu 55H6400-at 265k-ert...ebben a meretben a tobbi gyartonal mi van kb. egy szinten vele...?
nem hatrany ha lehet forgatni es van fejhallgato kimenet is...a H6400-nal igy van ha jol lattam :F
a 3d es smart funkciokat is fogom hasznalni...az avforums tesztje szerint a kepminoseg is rendben van...
meg ennel tobbet nem nagyon adnek erte...nagyon nem nyulok vele melle igaz...?
igy videok alapjan megtettszett a gordulekeny smart es smart touch taviranyito is....
valami kis samu crt-t fog valltani...
nagyreszt filmekre,sorozatokra kell pc-vel osszekotve...(bdrip esetleg 720p majd 1080p is,ha lessz jobb netem...)egy kis jatekra pc-rol es tv-re(valami gyenge minosegu muholdas digi van itt...vagy 20 eves belterivel...)
meg amit lattam online boltban egy sony w55805b... 304k a legolcsobb boltban...
kicsit visszaolvastam es nem valami jo a smart es 3d funkcioja....en azokat is hasznalnam...
annyit nem nagyon adnek egy tv-ert ami a 2 eves gari utan lehet kinyiffan....
a nezesi tavolsagot nem tudom pontosan...de kb. tobb mint 3m...vagy 4-nel is tobb,nem tudom...
jateknal persze kozelebb ulok,de filmet az agybol elterulve...es 90% film lesz...
ezert az 55'' lehet meg az is kicsi lesz onnan... :R :R :R

(#463) Grizzly87


Grizzly87
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tv vásárlásban:
- Hálószoba
- 24"-28" méret
- 3D nem kell
- Smart nem fontos
- dvb-t adás jó vétele
- 65.000Ft körül?

Pl:
-LG 24LB450
-LG 28LB450
-Samsung UE28H4000

Mit tudtok ajánlani ebben a kategóriában?
Köszönöm a segítséget!!! :R

Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

(#464) #94529552 válasza Grizzly87 (#463) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azokat a méretű tévéket itt nem nagyon ismerik. Ennyiből, ha jót akarsz magadnak, vegyél inkább 32"-os Full HD-t. Kép, hang, minden jobb rajta, és csak 9 cm-rel szélesebb a 28-asnál.

[ Szerkesztve ]

(#465) hsdaniii válasza #94529552 (#458) üzenetére


hsdaniii
újonc

Köszi a választ!

Néztem ezt a 2 modellt korábban is. Hát távolság az olyan 2,5 méter lenne csak kb=/ Sokkal nagyobbat nem akarok a 106 centisnél, mert az már árban is nagyon magas lenne:S

Amit még néztem az a [link] Bár ez is csak kevés helyen van 170 körül=/

Majd még nézelődök meg olvasgatok meg kérdezősködöm:) Köszönöm a segítséget még1szer!:)

(#466) Batib


Batib
őstag

Egy kis adalék a hol vegyek tv-t kérdéshez.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#467) Grizzly87 válasza #94529552 (#464) üzenetére


Grizzly87
csendes tag

Kicsit rendezgettem a szekrényt, így lett hely 32" méretnek is. :C

Az opciók:
- Hálószoba
- FullHD
- Nem kell 3D
- Smart nem fontos
- Jó DVB tuner legyen benne
- max 90.000Ft

Róluk mi a vélemény?

Samsung ue32eh5000
Csábító az 5év garancia

SAMSUNG UE32H5000

LG 32LB5610

TOSHIBA 32L2433DG

MediaMarkt, Euronics és Edigital van a körzetemben.

Köszönöm!!! :R

[ Szerkesztve ]

Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

(#468) #94529552 válasza Grizzly87 (#467) üzenetére


#94529552
törölt tag

Helyes, sokkal jobb ár/érték a 32"-os, mint a kicsik, szebb képpel, és FHD.
Az EH5000 2012--es széria, már a 2013-as F5000 is kifutott példány, nem tudom milyen elfekvő készletet sikerült az MM-nek találnia, nekem inkább az újabbak jönnek be. A hasonló árú H5000 és az LB5610 közül választanék. A Toshibát nem ismerem, sem a szervizhátterét.

(#469) Grizzly87 válasza #94529552 (#468) üzenetére


Grizzly87
csendes tag

Köszönöm a segítséget!!! :R

Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

(#470) StSanya válasza Grizzly87 (#467) üzenetére


StSanya
őstag

Idős édesanyámnak két hete vettem egy LG 32LB5610-t, a MindigTV ingyeneseire. Elégedettek vagyunk vele, teljesen ok, alap TV, szép képpel, hanggal. Nem is mondható drágának, 70 ezer alatt elérhető (volt - pillanatnyilag nem tudom).

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#471) dani_golf


dani_golf
tag

sziazstok..segitség kéne.van egy samu 6100 som.cserélni szeretném.de vacilálok.nemtudjátok mikor jönnek ki a 2015 ös modellek?lg ,samu?jelenleg ezt nézztem ki :
LG 47 v 55 LB731V
vagy samu bol néztem a H6800ast.negayon tetszett a képe mármint a szinek stb.csak sajnálom hogy ives.a mediában néztem.de a csávó meg szószerint lebeszélt róla mert azt mondta hogy az csak egy 6200as modell hajlitott képeel ennyi.se szemüveg se magic távirányitó.azt igy letettem rola.azt mondta inkább vegyek egy 6500 ast.most azis képbe került egy 55 colban .szerintetek?engem konkréten a szép szinek érdekelnek meg a gyors mozgás..elöre is köszönöm..

(#472) #94529552 válasza dani_golf (#471) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tavaly áprilisban jelentek meg az újak, tehát idén is olyasmi lesz, és drágák lesznek mint mindig pár hónapig. Nem igaz amit mondtak, mert 6200-as az gyengébb kivitel a 6800-hoz képest minden szempontból, abban megegyezik vele, hogy nem jár hozzá szemüveg, és második táv.
55LB731-nek sokallom az árát: [link] , a 730V jelű párja olcsóbb.[link]

(#473) uffneked


uffneked
aktív tag

Sziasztok,

Nem találtam technikai topikot, így ide írom.
UPC analóg csomagunk van (kábeltv bronze), és szeretném a jelet osztani 2 TV között. Hogyan lehetséges ez?

Köszönöm előre is!

(#474) #94529552 válasza uffneked (#473) üzenetére


#94529552
törölt tag

Digitális tévéhez kell? :( Egy antennás boltban veszel egy antenna elosztót, és x méter koax vezetéket, meg néhány csatlakozót. Egyébként van ilyen témájú topic, ha fent visszalapozol, hogy Fórumok » Hálózat, szolgáltatók » [Upc]

(#475) uffneked válasza #94529552 (#474) üzenetére


uffneked
aktív tag

"Digitális TV-hez?" Az miaz? :F
Van egy új tévé, amihez most csatlakoztatva van közvetlenül a koax kábel. Van egy régi TV, amit fel akarok rakni ugyanannak a szobának a galériájára. Ide kell eljuttatni a jelet. Tudsz esetleg "antennás boltot" Bp-en, Zugló környékén?

Köszi!

(#476) #94529552 válasza uffneked (#475) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mi a tévé típusa? Google biztos kidobja a közeli üzleteket.

(#477) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Sziasztok!

Ilyen Samsung TV-je van valakinek? UE55HU6900 Ha nincs akkor azért tudnátok róla mondani ezt azt? Olvastam róla jót is kevésbé jót is..
Szeretnék rajta grafikai tartalmakat is megjeleníteni és játszani is 4K-ban. Ez a TV IPS paneles?

Az input lag vajon milyen szinten lehet? Ebben a netes adatbázisban sajnos nincs benne.

Élőben több helyen is kerestem, de nem volt kiállítva.

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#478) EmThor


EmThor
addikt

Sziasztok,

Max 47-49"-ig (120cm széles helyem van) keresek új tévét a nappaliba, lehetőleg nagyobbat, mint a 42"-os jelenlegi pana plazmám, az megy fel a hálóba, egy kis tanácsot kérnék, melyik típust ajánlanátok inkább.

Előre is köszönöm!

Csak passzív 3D jöhet szóba, mert azt jobban bírja a szemünk és érdekel konkrétan a 3D is, valamint max. 30ms input lag, mert játszunk is Xbox-on. Azért 30ms-et húztam meg kb. mert az 1 frame és a jelenlegi plazma 16ms-es szóval annak a duplája talán még nem lesz gáz.

Eddig LG és Philips került szóba. Utóbbi az ambilight miatt, bár van egy ikea-s változtatható színű led-sorom, ami várja, hogy leendő TV-je hátára kerüljön. Az ambi viszont magától megy.

200-250e a keret.

Voltam ma MM-ban a Duna Plazaban. Days of Future past-tal demóztak. Az olcsóbb 4K tévéken 2 méterről részletgazdagabbnak véltem a képet, mint full hd-n. Bár ebben az árkategóriában Nincs hdmi 2.0 és magas az input lag.

Philips 7109 vagy 7509-et néztem, bár utóbbi drágább és a 2 oldalú helyett a 3 oldali ambi nem biztos h megéri a felárat, pláne a mélynyomó, amit szintén a nagyobb típusszámú modellhez adnak, mert van már egy z-5500-as hangfalszett. Szóval 42" körül volt a philips, a 6309-es nagyobb méretű vagy nem volt ambis vagy nem fért be, vagy annyival jobb már a 7es sorozat panelja. Meg írtátok, hogy nem az igazi a philips itt, boltban a képe meggyőző volt. De hát a tesztek és a valós tapasztalatok döntenek ugye. A 4k-s modellnek nagy volt philipsnél a lag, kiejtettem.

LG 47lb731v lenne a típus még ami a tesztek, és a benyomásaitok alapján megfelne. Itt az tart vissza, hogy márciusban (?) nem jön-e újabb modell sorozat, mert azt az 1 hónapot ki tudom várni.
a 4k lg tévé amit csekkoltam, abban vagy 3D nem volt, vagy már nem fért bele a keretbe.

Őszintén megmondom csak azért kellene 4k, mert szebbnek véltem a rávetített anyagot, mint a mellette levő full hd-t. Minden másért nem kellene.

Kb ennyi ami eszembe jut. Köszi még 1x.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#479) #94529552 válasza Gilthanas (#477) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem IPS. Tudomásom szerint nem ajánlott vétal az a tv, nem csak a tartalom hiánya miatt, hanem pl. a gyenge minőségű mozgásmegjelenítése miatt is, de a Samu topic-ban többet olvashatsz róla: [link]
A PC-d meg tudná hajtani, mert szerintem komolyabb, spec. videokártya kell hozzá.
EmThor A LG 47LB730V- és 731V közül érdemes választani, input lagja is rendben van, mert 30 ms körüli értéket tud, ehhez PC-bemenetre, és/vagy Játék módra kell majd állítani a tévét. Tisztességes hangzása van ennek a tévének, emiatt nem szabad másik, talán gyengébb minőségű márkát nézegetni. Nem tudni, hogy mikor jön új széria, talán április, és magasabb árszinten.

(#480) EmThor válasza #94529552 (#479) üzenetére


EmThor
addikt

Értem, minden világos :R

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#481) Gilthanas válasza #94529552 (#479) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Igen a PC-m 4K képes :) Persze nem Far Cry 4 et nyomnék ultrán 4K ban értelemszerűen :)

Köszönöm a tippet a Samsung TV-ről! Én is olvastam, hogy mozgás közben annyira nem szép a 4K képe csak álló képnél.

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#482) bajnok2015


bajnok2015
újonc

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék tv vásárlás előtt.
LG40ub800v vs Samsung ue40h6410!?
Vagy hasonló tv ilyen árfekvésben?
Kép minőség elsősorban - Film nézés usb-ről, netezésre használnám, 3d max extra.
masik kerdes LG dual core mennyivel lassabb a samsung quad core-jánál?
Előre is köszönet -egy első tv vásárló :) ;)

(#483) hozeee


hozeee
csendes tag

Hello,

közben sikerült visszavinnem 14napon belül az lg 32lb650v-t. Szó nélkül visszavették, visszaadták a pénzt is már. (meglepődtem mennyire jól álltak a dologhoz)
Tegnap megvettem egy Samsung h6200-st, ég és föld a kettő, ha tehetitek hagyjátok a 650-es szériát azt javaslom. Végigpróbáltam az MM-ben a 650-eseket, nagyobbajkat is, és gyalázat az a sebesség, működés. Közben egy eladó mondta is hogy rengeteg probléma van velük, hozzák vissza őket. Nem akarok negatív reklámot csapni az LG-nek, a másik tévém az, és nagyon jó, de sztem a 650-nek kevés a hardvere a webos-hez, és amúgy is a webos mint a médiafelület nem valami jó. Ha simán kábelen nézed a tv-t oké, de ha már felirattal akarsz usb-ről vagy hálóról bármit, felejtsd el.

(#484) hano2


hano2
csendes tag

Üdv!

Olyan TV-t szeretnék, amelyik tudja a kép-a-képben (PIP)funkciót, egyszerre két TV (!)műsor megjelenítésével.

Azonban úgy tudom, hiába veszek két tuneres TV-t, a digitális adásoknál nem működik, csak az analógnál (most ez van, két tuneres CRT Orion TV-vel) illetve bármilyen TV jó, ha IPTV -n jön az adás.(Nálunk ez nem elérhető még.)
Jók az információm?
Ötlet?

(#485) dvtkfan válasza hano2 (#484) üzenetére


dvtkfan
senior tag

Ez a tv a te tv-d, én is ezt vettem, igaz nem ilyen horror áron, hanem csak 179-ért, és 100%-ig sőt még annál is jobban meg vagyok vele elégedve! :R :R :R :R

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#486) #94529552 válasza hano2 (#484) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mennyi a keret, és mekkora tévét szeretnél? Ha 40"-ost, akkor az előttem linkelt tévénél olcsóbb a szintén twin tuneres SAMSUNG UE40H6500 , amivel úgy működhetne, ha van benne két darab CI+ kártyahely és két Mediacardot igénylünk hozzá. Nem tudom hány db kártyahely van benne, meg kell kérdezni a Samsungtól. Vagy még talán úgy is meg lehet megoldani, ha igényelsz egy Mediacard-ot a Upc-től, és egy HD beltérit(Mediabox) is. Így két külön forrásból szintén mehet. Analóg már tényleg nem való hozzá, csak digitális adás

(#487) hano2 válasza dvtkfan (#485) üzenetére


hano2
csendes tag

Üdv!
Bocs, de megírnád az ajánlott TV melyik tulajdonsága az, ami pontosan tudja, amit szeretnék?
Hano.

(#488) hano2 válasza #94529552 (#486) üzenetére


hano2
csendes tag

Üdv.
Kösz a választ.A lényeg a TWIN TUNER-en kívül, a két TV jel bevitele "valamilyen" médiacard+mediabox combóval?(A képek felcserélése, be-ki kapcsolása egy távirányítóval vezérelhető?)
Hano.

(#489) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Jó reggelt. Hamarosan nyíló Szálláshelyünkre keresek tvket. Szükségem lenne pár db kisebbre is. Ezek hálószobàba mennek,tehát ágyból nézi az ember és beakarjuk süllyeszteni a falba (gipszkarton). 81 cm-es nagy ide, 61 cm néztem. Ebből melyik érné meg? Nem izgat a felbontàs,ezek úgy is hd-k már legalább. Lényeg,hogy a kerete,Káva vékony legyen a tvnek és jó lenne ha a mélysége,vastagsága is az lenne

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#490) hano2 válasza #94529552 (#486) üzenetére


hano2
csendes tag

Kedves Pumma! Ismerősömnek két (ős)TV-je van (egy kábel előfizetéssel), az egyiket mediaboxon keresztül nézi, a másikat analógban.
Ha az általad ajánlott TV-ben pl. Twin Tuner és Analóg tuner is van, nincs lehetőség egy tévére vinni (külön)a kétféle jelet és megjeleníteni?(Van RF kábel bemenet is.)
Vagy egyszerűbb a medicard+mediabox combó?
A leírás 1 db CI nyílást jelöl egyébként.
(A kis kép minősége nem érdekel!Csak legyen :) )

Üdv:
Hano

(#491) #94529552 válasza FIREBLADE78 (#489) üzenetére


#94529552
törölt tag

Véleményem szerint a 32" a minimum méret ami tévének való, de mindegy. Drágább, meg szélesebb is az igaz. Itt van pár db a 24-es méretből. [link] Van ott méret, súly, stb. Ezeket szerintem kb. 1 méterről kellene nézni. Ha a falban lesz, a hangszórókat is beépíted? Nem inkább egy falikonzolra kellene tenni, ahol a dőlésszöget is be lehet állítani a fekvő helyzethez?

hano2 Nem tudom pontosan, de hogy biztos legyen, azt a Samsung topicban hátha jobban tudják, ott kérdezd meg, vagy a Samsung.hu-n egy e-mailben. Én is csak tippelni tudok, hogy így működhet a dolog.

(#492) FIREBLADE78 válasza #94529552 (#491) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ki lesz alakítva 70x60-as hely és abban lesz egy fali konzolra felrakva. Felesleges 32,nem fizeti meg,ha megnézed a drága hotelekben sincs akkora. Illetve ez kb 10m2-es rész.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#493) #94529552 válasza FIREBLADE78 (#492) üzenetére


#94529552
törölt tag

Oxi, és találtál valami megfelelőt?

(#494) FIREBLADE78 válasza #94529552 (#493) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Muter leszavazta és még kisebb lesz,22-es méret :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#495) Krapter


Krapter
tag

Sziasztok!

Melyik Tv-t érdemes megvenni 40-42" méretben? Nagyobb nem fér be a szekrénysor miatt.

- 3D nem kell!
- ár nem meghatározó

(#496) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Legolcsóbb uhd felbontású tv-re lennék kíváncsi. Méretből elég a 32-es is,ha létezik. Vagy inkább monitort érdemes nézni?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#497) #94529552 válasza FIREBLADE78 (#496) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG 40UB800V
Ennél alig olcsóbb egy 28"-os UHD monitor. Samsung U28D590D
Krapter Mégis mire? Egyéb szempontok? Ezeket érdemes, de még több is van. [link]

(#498) Krapter válasza #94529552 (#497) üzenetére


Krapter
tag

A következőkre lenne:

- TV
- HD/SD mozi
- Xbox/PS4

Méricskéltem és 47"/50" is befér tehát inkább azok között kellene valami ötlet.

(#499) mrbodriakos


mrbodriakos
csendes tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok, és elég keveset tudok mit kéne nézni a paramétereknél , ezért a segítségeteket kérném!

Ár:200e alatt
Átmérő: 100-120cm
Márka: LG felé húzok, mert jókat hallok róla
3D: nem szükséges

Elsősorban pendrive ról filmeket néznék, ezért jó lenne, ha sok formátumot simán lejátszana, a feliratokat is kezelni, sportműsorokat, főleg jégkorongot nézek, sok esetben netes közvetítéseket egyenesen a böngészőből néznék, xbox, és jó pár évig nem szeretném lecserélni :)

Köszi előre is!

(#500) #94529552 válasza Krapter (#498) üzenetére


#94529552
törölt tag

47 és 50": [link]
mrbodriakos LG 47LB671V [link] Annyit érdemes tudnod, hogy a mai tévékben lévő lejátszók és böngészők, sportnyelven szólva csak hobbijátékosoknak való, van bennük, működik, de nem az igazi. És ez minden márkára igaz. Tehát mindenképp ajánlott egy külső médiaeszköz. Ebben a topicban tudsz a lejátszókról tájékozódni: [link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.