Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) #94529552 válasza Goldguy (#598) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát akkor te valami elnézhettél, mert az ugyanolyan tudású 670-671-679 közül általában az utóbbi a drágább a másik kettőnél, sőt az Euronics-ban még drágább ez. 169 ezer. Ajánlott tévé mindhárom előbbi típus, a 650V helyett sokkal jobb vétel minden szempontból.
A Samsung UE48H6200 is a jók közé tartozik, de nem adnak 3D szemüveget hozzá( ami utólag kb. 6 ezer Ft.), és olvastad biztos amit korábban írtam a bolti és gyári garanciákról Samsung esetében, ezt neked kell eldönteni.

(#602) Goldguy válasza Dave567 (#600) üzenetére


Goldguy
tag

Hát akkor mégegyszer elmegyek a Euronics-ba és a Samsungon nézek videót és képeket.
Eddig inkább az LG LB650/670-es szériát néztem.
Láttam a boltban,hogy a Sony TV-k tényleg nagyon jók,csak általában drágák.
Van jó 3D-s Sony TV 100-150k között?

[ Szerkesztve ]

(#603) Goldguy


Goldguy
tag

Az 598-as hozzászólást elírtam, az UE48H6200 és A 47LB650V között gondolkozom.
Mérlegelem majd a garanciát és a szemüveget is.

[ Szerkesztve ]

(#604) Dave567 válasza Goldguy (#602) üzenetére


Dave567
addikt

Nem tudom most megnézni a sonyt neked, hogy mik vannak 150 ért, és milyen 3d-t ad, de amit te is leírtál jó képe van, jobb mint a samu vagy Lg, de igaz az is, hogy mélyebben a zsebedbe kell nyúlni, de a mínőseg kárpótólni fog.
De ha még se akarsz többet rá áldozni akkor a Samu inkább, annak Aktív 3d része van, az Lg-nek Passzív.
Én az Aktívat jobban szeretem, élesebb kép, és Fullhd3d, de viszont vibrál, ezt valaki látja, de olyan is aki nem , meg fáj az ember feje tőle, de ez is ember függő. Passzív az felezi a 3d-t ezért csíkokat fogsz látni a tv-n, persze ha hátrébb mész akkor ez a jelenség eltünik, de az már nem olyan élvezetes, meg könnyebb is a szemüveg.
Azt ajánlom menj el, és próbáld ki ha tudod.

[ Szerkesztve ]

(#605) #94529552 válasza Goldguy (#603) üzenetére


#94529552
törölt tag

OK. Ha nem annyira számít neked, meg a bolti garancia is elég, akkor a H6200 az Aqua-ból, ha viszont ingyen 3D szemüveg + gyári garancia is kell akkor a 671V a jó választás egy webshopból. Mindkettőn jó a 3D, ebben nem fogsz csalódni. Egyébként az Aqua egy régóta működő számítástechnikai szaküzlet.
Sonyt nem kapsz 48-as méretben ennyi pénzből, ráadásul ezek 48-as tévék alsóbb kategóriás tévék, még 3D sem tudnak. Drágák, kisebb tudásúak ezért felejtősek.

(#606) EmThor válasza #94529552 (#605) üzenetére


EmThor
addikt

És ilyen digitalko + 220v-nál, mi van ha pixelhibás a készülék? Mert ezek webshopok, ide csak "úgy" nem viszem vissza, mint egy edigitalba, gondolom én.

Digitalko szimpatikusnak tűnik, hogy odaírják azt, hogy gyári lg gari meg minden. Persze írni bármit lehet.

Aqua miért lenne bolti gari? Nagy cég, sok üzlet, gondolom adnak egy lepecsételt LG garancialevelet, onnantól meg nem tök mindegy?

Bár edigitaltól vettem már úgy logitech hangfalszettet, hogy a/4-es számlát kaptam és rá volt írva, hogy az a gari is egyben...

Nem értem én ezt.

Egyébként 200e környékén ezek maradtak nálam:

- 50lb671v
- 47lb731v

Philipsen még gondolkodom, az ambilight miatt de a 7-es sorozat elég drága még mindig, az uhd-jét meg hagyjuk, xbox-hoz túl magas az input lag.

Bár ikeában vettem egy "dioder" nevű 3 ledszalagos színváltós világító készletet, amit tervezek felrakni a tv hátára.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#607) #94529552 válasza EmThor (#606) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azoknál a 3 napon belüli meghibásodást kell igénybe venni, ilyenkor másikat adnak, ez előírás. Kötelező alkalmazni minden cégnél, nem csak az edigitalnál. És már volt rá példa is, egy digitalko-s tévénél. Egyébként a webshopos rendelésnél 14 napig lehet elállni a vásárlástól, a feltételeket minden bolt honlapján kötelező feltüntetni.
Az LG topicban írták, hogy tényleg gyári garanciapapírt adnak a digitalkónál. De ezekről megkérdezheted a boltot telefonon, vagy mail-ben is. Amúgy meg az LG gyári szerviz látja el akkor is, ha boltit kapunk, nemrég leírtam itt. A boltit nem kell használni. A Samsungnál van bolti az Aqua-ban. Asszem az első évet még a samsung vállalja ott is.
Én egy rgb Led izzós változatot vennék csak, azt a vibrálást tévézés közben nem szeretném. Nekem csak az egyenletes háttérfény tetszik, egy színváltoztatás lehetősége az jól jönne.
Ismerem ezt a dilemmát, vannak akik a középen lévő és szebb talpa miatt a 731V-t veszik.

(#608) EmThor válasza #94529552 (#607) üzenetére


EmThor
addikt

Köszi!

LG topikban volt pár hónapja ugyanilyen kérdés, rákerestem, csak válasz nem volt rá.

3 méterről, 50" LB671 vagy 47" LB 731V. 120cm széles helyre. Az 50" az 111cm széles, tehát oldalanként kb 4.5cm maradna (tehát a háttérvilágítából felülről látszódna valami), a 47" elvileg jobb elektronikájú, és az 106cm széles, tehát 7-7cm maradna oldalt. (1-1 könyvespolc van a 120cm-es tv állvány mellett jobbra és balra is).

ikea dioder

ilyen égőt vettem

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#609) csalafinta65 válasza EmThor (#606) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Philips 47 PFS7109 Jó szívvel ajánlom. 220 körül van az ára 2 év garival.

(#610) Dave567 válasza csalafinta65 (#609) üzenetére


Dave567
addikt

+ 1 A Philipsnek..

(#603) Goldguy: Most olvastam el amit írtál, a 650 LG nem ajánlott, nem is tudom mért ajánlgatja a kolléga.
Sok a baja felhősödes, bevilágosodás terén, van LG Topic, ott nézd meg a képét, sokan szenvednek miatta,
De ha már mindenképpen LG kell, akkor 671-est nézd.

(#611) flegos


flegos
senior tag

Sziasztok!
nem vagyok egy nagy technikai guru, nézegetem a TV-ket és 3 van amit itt a fórumon többször is láttam ajánlani...
Érdekelne mi külömbség van méreten kívül a Samsung UE40H6400 és a Samsung UE48H6200 között??
Valamint, hogy e kettőnél jobb képpel, menü gyorsasággal, feketével stb (3D nem nagyon érdekel) rendelkezik-e az LG42LB671??
Válaszokat előre is köszönöm! :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#612) mobilizmo válasza flegos (#611) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én nem értek hozzá, de mostanában a Samsungok körül kirobbant személyes adatok ellopásával kapcsolatos botrány hallatán én nem nagyon foglalkoznék általuk gyártott készülék vásárlásának gondolatával. Mondjuk ettől függetlenül sem vagyok nagy Samu rajongó, a feleségem Ace3 telefonja például vállalhatatlanul sz@r.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#613) Goldguy válasza flegos (#611) üzenetére


Goldguy
tag

Ha H6400 400Hz-es (CMR),adnak hozzá 2db 3D-s szemüveget,van hozzá csodatávirányító.
És olyat is hallottam,hogy a H6400 Samsung panellel készül,a H6200 pedig CMO.

(#614) #94529552 válasza EmThor (#608) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha szűkös a hely, akkor lehet elég lenne a 47-es is, mert a tévéműsorok nagy része még egy ideig csak SD lesz sajnos. Havonta 1-2 mozifilmre pedig érdemes közelebb ülni, mint a tévézési távolság.

flegos Jó az LB671-es menüje, szerintem tűrhető a sebessége is, lehet vele netezni, e-mail-t olvasni, de nem lesz olyan mint egy nyolcmagos szuper PC. Az igaz hogy nagyon ritkán kell a menüt használni, ha egyszer beállítod a tévét. Szép képe van, be lehet állítani a fekete szintet, és a helyi sötétítést is több fokozatban. Ha a smart részt kérdezed, a smart gomb megnyomása után rögtön felugrik a menü, ahol akár sorba is lehet rakni az alkalmazásokat. Amit használunk, azt lehet így elérni leghamarabb, és az utoljára használt alkalmazásokat, pl. Hdmi, Tv, YT, stb. Néztem az 2015-ös új Samsungot, hasonló felépítésű lesz a menüje. A Magic távhoz eléggé hasonlít a Samsung Smart Touch-ja is. Ha már 48-ast veszel, akkor érdemes lenne a H6400-ast.

(#615) saltanus


saltanus
aktív tag

sziasztok

errol mi a velemenyetek?
[link]

tudom h plazma es h nem mai darab de megis?

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#616) flegos


flegos
senior tag

Pumma, Goldguy köszönöm az infókat! :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#617) Dave567 válasza mobilizmo (#612) üzenetére


Dave567
addikt

Azért ezt nem kell annyira túl reagálni.

(#618) #94529552 válasza saltanus (#615) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az egy kifutott modell a kereső szerint, "Legutolsó ismert ár (2015. 02. 05.): 249 900 Ft", és még a plazma topic is megosztott, hogy érdemes-e venni ebből a márkából plazmát.
Utánanéztél a technológia sajátosságainak, mielőtt belevágnál. Én itt nem akarom részletezni, mert az nagyon OFF lenne.

(#619) saltanus válasza #94529552 (#618) üzenetére


saltanus
aktív tag

Most talaltam a mediaban 230 ert.

Kuldesz privatot? erdekelne nagyon a velemenyed.

[ Szerkesztve ]

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#620) Michell válasza #94529552 (#618) üzenetére


Michell
tag

Szia !

Régebben ebben a topikban jópárszor ajánlottad az LG XXLB650V tévét,
míg most inkább a LG XXLB670V - LG XXLB671V TV-t.

Mi az ami miatt nem javaslod már a 650V-t ??

Egyébként én passzív 3D, 42" TV-t tervezek venni a jövő héten
és az összehasonlító táblázatok alapján magamtól nem látom
miért érné meg a 670V (Magic Remote - hát nem is tudom,
Dual Play szemüveget pedig mindkettőhöz venni kell).
140 eFT-ből kellene kijönni kiegészítőkkel, mindennel együtt
(kábel, garancia hosszabbítás, stb).

Utóbbi időben legnagyobbrészt filmnézésre használtuk a
jelenlegi kb. 6 éves CRT tévét, Xbox is csak porosodik alatta.

Üdv.: Michell

(#621) Dave567 válasza Michell (#620) üzenetére


Dave567
addikt

Az LB650-nel sok a probléma, van LG topic is, hárman is szeretnék vissza vinni a tv-t, felhősödik meg bevilágosodik, nem is tudom mért lett itt ajánlva.
Persze ez a bevilágosodás, felhősödés minden LED/LCD tévén ott van, csak valamelyik hajlamosabb.

(#622) mzsolty


mzsolty
tag

Sziasztok.

Milyen tévét ajánlanátok ami megfelel az alábbi elvárásoknak:
LG vagy Samsung, többi márka nem érdekel.
minimum 600 Hz képfrissítés;
3D képes, Full HD felbontás, esetleg lehet még nagyobb felbontása;
legyen benne beépített wifi;
legyen kompatibilis az okostelefonokkal távvezérlés céljából;
Maximum: 250.000 tudnék rászánni.

(#623) #94529552 válasza Michell (#620) üzenetére


#94529552
törölt tag

"Mi az ami miatt nem javaslod már a 650V-t ?"
Mert van jobb, a 671V, ami tényleg nem sokkal kerül többe, viszont a felszereltsége, tudása alapján jobb vétel.
Második távirónyítója is van a Magic Remote , Local Dimming, mélynyomó, és 2x10 helyett 2x12+10W hangrendszer.
Az is igaz, hogy 120-ért jó vétel a 650V is ár/értéke szerint, szép képe van, és a tudása sem kevés: wifi, smart 3D, Dual Play, stb. Sokan veszik is ezt a készüléket, még nagyobb méretekben is, és használják elégedetten.
Persze mindig van akinek problémája van, néhányan a minden LCD tévére jellemző felhősödéssel vannak így, ami kisebb-nagyobb mértékben mindegyik mai tévéknél létezik. Ez leginkább üres háttérképeknél látszik, mert ott nem dolgozik az elektronikája. A lényeg, hogy tévézéskor, filmnézés és játék alatt rendben legyen a képe.
Másoknak meg a tévék reakcióideje a gond, pedig mindenki tudja, hogy ezek nem villám PC-k a leggyorsabb hardwerrel szerelve, ezért is kerülnek ennyibe.
A másik, hogy sokan nem tudnak többet áldozni egy tévére, mint nálad is, az elég szűkös keretedbe nem férne be a másik drágább tévé.
saltanus OK.

mzsolty Mekkora méretben gondolkodsz? Mert LG-ből van 55"-os az LB671V ami megfelel, de Samsungból 55"-ban csak 400 Hz-es fér bele. [link] Ami 600Hz-es abból 48" lenne, vagy egy jóval drágább 55"-os: [link]

(#624) mzsolty válasza #94529552 (#623) üzenetére


mzsolty
tag

Ja igen, a méret lemaradt.
Maximum 102 cm es, illetve 40" - 42"-os fér be a szekrénybe.
Ezekre gondoltam:
http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/television/led-tv/UE40H6650SLXXH
http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/television/led-tv/UE40H6670SLXXH
http://www.lg.com/hu/televiziok/lg-42LB731V-smart-cinema-3d-tv
Csak azért kértem tanácsot mert nemigazán értek a tévékhez.

[ Szerkesztve ]

(#625) Michell válasza #94529552 (#623) üzenetére


Michell
tag

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos valószínűleg a pénzügyi keret fog dönteni.
(Annál is inkább, mert pl. monitor esetén a család még az IPS/ TN különbséget sem
nagyon vette észre és a TV-t inkább ők nézik.)

(#626) #94529552 válasza mzsolty (#624) üzenetére


#94529552
törölt tag

Megtaláltad a megfelelő tévéket, innen már tiéd a pálya, amelyik neked jobban bejön, és jobban tetszik.

(#627) szasanyi


szasanyi
félisten

Sziasztok!

Én is kérnék némi szakértő segítséget tv vásárláshoz, tehát nem pusztán technikai adatok összehasonlítása a célja a segítség kérésnek. Nagyon fontos - és erről nem sok infót találtam -, hogy a tv TUNER része is jó legyen! Túlnyomó többségében (~75%) tv műsorokat nézünk rajta (szerencsére egyre több a kiváló HD adás) ezért fontos annak a minősége. PS3 és játék, valamint BD film nézésére is használva lesz - előbbi esetében a tv interpolációs képessége fontos (remélem jól emlékszem a szakkifejezésre, mert ugye PS3 játékok esetén 99%-ban csak 720p-s a jelforrás) míg a BD alapvetően kiváló minőséget garantál.
Természetesen feltételezhetitek, hogy a tv esetében kábelezés és a jelforrás jó (Digi kábel), tehát azzal nem lesz gond. A kívánalom pedig a következőkből állna:
- 40-42 colos, FullHD (lehetőleg 3D-ben is),
- remek tv tuner és kiváló képminőség,
- HD film (és magyar felirat) lejátszása USB forrásról,
- ár 150k-ig (lehet kicsit több is, aztán nézegetem hátha akció keretében beesik valamelyik az általam is megfizethető kategóriába)
A 3D csak akkor fontos, ha ebben az árkategóriában nem a minőség (vagy egyéb "rovására" lehetséges, egyébként ez a legkevésbé fontos szempont.

A segítséget előre is köszönöm! :R

(#628) Goldguy válasza szasanyi (#627) üzenetére


Goldguy
tag

Ebben a méretben LG 42LB671V [link] vagy Samsung UE40H6400 [link].Ha nem jó a szélső talp,akkor LG-nél 42LB731V,de az már 160ezer.Mindegyikhez jár 2db 3D szemüveg,Smart remote távírányító.Azt döntsd el te,hogy a passzív vagy aktív 3D jobb neked.Érdemes kipróbálni őket.

[ Szerkesztve ]

(#629) #94529552 válasza szasanyi (#627) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyetértek Goldguy-yal, a három tévé közül lenne érdemes választani. Van még pár szempont. Az input lag, ami a játéknál fontos lehet, a két LG-nél 28ms, míg a Samsungnál 43 ms, ami egy kicsit soknak számít, mert a szakértők és tesztoldalak 30 ms-ot jelölnek meg határértéknek. De van akinek még nem okoz problémát a 40 sem. A másik a mozgáskompenzáció, a Samsungnál többen is problémáznak, hogy akadozik, vagy elmosódik a kép, és kínlódnak vele, és hogy minden alkalommal újra be kell állítani, mert elfelejti,míg az LG-nél nincsenek ilyen gondok. Ettől függetlenül válaszd amelyik jobban tetszik, hátha mégsem lesznek ilyenek a Samsungnál sem. Vagy az is lehet, hogy csak egy-két embernek volt gondja vele. A webshop-os vásárlásnál a gyári vs bolti garanciákat is vegyétek figyelembe, nehogy utólag meglepetés legyen, korábban írtam erről.
A feliratokkal is lehet mindkét márkánál probléma, nem mindegy hogy külső-belső, és ha nem kezeli valamelyiket akkor a külsőt bele kell tenni a filmbe, belsőnél meg ki kell venni ha több felesleges felirat van a filmben.Ezek majd kialakulnak, a médialejátszós topic szerint a tévék lejátszója egy hulladék, és mindenképpen külső eszközt kellene hozzá használni.

(#630) szasanyi válasza Goldguy (#628) üzenetére


szasanyi
félisten

& Pumma: köszi srácok! 3D technológia elég ismeretlen számomra ezért nem tudom e tekintetben ez az LG esetén (az a szimpatikusabb) jó? Illetve tv tuner tekintetében van-e különbség, vagy erről infó valahol? Terméktámogatása (firmware elsősorban) jó-e az LG esetben? Sajnos a Samsung tévémhez alig volt és az is több éve utoljára.

(#631) #94529552 válasza szasanyi (#630) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nagyon szép az LG-n a 3D, és a frissítések rendszeresek, bár nem sok változást venni észre. Jó a tunere, tesztek szerint is. Viszont korábban volt szó róla, ne felejtsük, hogy egyik LCD tévé sem tökéletes, és nem helyettesít egy PC-t, profi médialejátszót, és hangrendszert sem. Tény hogy ezek jó áron vannak, és jó minőséget is nyújtanak szerintem.

(#632) szasanyi


szasanyi
félisten

Rendben, ez egyelőre elég is köszi még1x. :)

(#633) cszalien


cszalien
csendes tag

Helló Urak!
Az LG 42lb650v-ben van PIP funkció? (átnéztem a specifikációt, én nem találtam, átsiklottam volna felette...?)

"A tiszteletet otthon tanulják. Ha a gyereked egy tiszteletlen kis s*ggfej, az a te hibád. Nem a társadalom, vagy a videójátékok hibája. A tiéd."

(#634) Dave567 válasza cszalien (#633) üzenetére


Dave567
addikt

[link]

Itten kérdezz rá.. :R

(#635) cszalien válasza Dave567 (#634) üzenetére


cszalien
csendes tag

Igen, közben már rájöttem :R

"A tiszteletet otthon tanulják. Ha a gyereked egy tiszteletlen kis s*ggfej, az a te hibád. Nem a társadalom, vagy a videójátékok hibája. A tiéd."

(#636) cszalien


cszalien
csendes tag

Sziasztok!
Most megálltam picit a fejlődésben... LG 650v vagy samu 6200?
Hasonló tudás, hasonló ár. Eddig az LG felé húztam, de olvasgattam fórumokon (itt is) és elbizonytalanodtam
A 3D annyira nem fontos, a SMART hasonló a két tévében.
Szerintetek melyik a jobb választás? (most inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi, minőség, megbízhatóság)

"A tiszteletet otthon tanulják. Ha a gyereked egy tiszteletlen kis s*ggfej, az a te hibád. Nem a társadalom, vagy a videójátékok hibája. A tiéd."

(#637) csalafinta65 válasza cszalien (#636) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Philips 42PFS7109 ajánlott.( ED: 159.900)

(#638) #94529552 válasza cszalien (#636) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az LG 42LB671V az ajánlott, jó minőségű tv, de ezt olvashatod a topicban is. Ugyanúgy a H6200-as is ajánlott tv, itt írtam korábban egy-két dolgot vele kapcsolatban.

(#639) fifth81


fifth81
tag

Sziasztok!

Jomagam is uj TV vasarlasra adtam a fejemet es erdeklodnek, hogy mik az ajanlasok manapsag.

Keret: 200.000 HUF

Amire hasznalnank:
-- TV nezes -jelenleg analog kabel mert a CRT kistevehez jo volt, de valtok Digitalra HD csatornakkal amint meglesz az uj TV-
-- filmnezes (HDTV [760,fullHD],DVDrip, Blueray formatum) desktop osszekotesevel DVI vagy HDMI kabelen keresztul egy Ati radeon HD6xxx szerias kartyavan
-- esetleg 1-2 alkalommal jatek

Kb 2-3m lenne a kanapetol a TV es kb 100-110cm hely all rendelkezesre.
a 3D nem szempont hogy legyen es nem is igazan ertem mi a kulonbseg a passziv es aktiv 3D kozott.
esetlegesen netezesre is hasznalnank de az sem annyira suru amig van desktop es laptop is a hazban.

LG, Samsung, Sony johetnek szoba bar a Sony-nal kemenyebben kell perkalni mar a marka miatt ha jol olvastam/hallottam.

Valaszokat elore is koszonom!

Udv,
Tamas

(#640) szalabzs


szalabzs
tag

Sziasztok!
H6200-nak számottevően jobb a képe, mint az lb670nek?
Ez lenne a döntésem a válaszra alapozva: 42" lb670 ha nem sokkal jobb a Samsung
Oka: A 40" Samsung h6200 kicsi, a 42" mar jo es 25 ezerrel kevesebb, mint a 48" h6200.
Vélemény?
:)

(#641) tyotyiga


tyotyiga
tag

Sziasztok!
A Sony 42w705-ösről mi a vèlemènyetek? Ez,ès a Samsung 48h6400 között kène döntenem.

(#642) #94529552 válasza fifth81 (#639) üzenetére


#94529552
törölt tag

100 vagy 110 cm? Még ez sem mindegy, meg hogy mennyi hely maradjon két oldalt. Itt a 3 márka, amiket kértél, a méreteket is megtalálod. Samsung UE40H6400 + LG 42LB671V + Sony Bravia KDL-42W829B , közülük csak a Sonyhoz nincs második Smart távirányító. Ha a nagyobb méret elférne akkor ez a 2 marad: Samsung UE48H6400 + LG 47LB671V
szalabzs Mindkettőnek jó képe van, megtekintés után kell eldönteni, és a nagyobb méret is lehet egy szempont. A H6200-hoz nincs 3D szemüveg és Magic táv., ezeket csak az LB670-hez és a H6400-hoz adják.
tyotyiga Szintén a méret miatti dilemma, és egyik sem rossz választás szerintem.
A vásárlás helyétől függő bolti vs. gyári garanciákat vegyétek figyelembe, így nem lesz ebből meglepi.

(#643) Goldguy válasza fifth81 (#639) üzenetére


Goldguy
tag

Ezeket ajánlom:

LG 47LB731V[link]

LG 47LB671V[link]

LG 47LB679V[link]

Samsung UE48H6400[link]

Nem tudom elfér-e ilyen méret ott.
Válaszd amelyik tetszik,innen szerintem az LB731V a legjobb vétel.
Játékra az LG-k jobbak kicsit a válaszidő miatt.Tökéletes TV nincs,de ezek szerintem sok embert kiszolgálnak.

Ha 2-3 méterről nézitek,legalább ekkorát érdemes venni az ajánlott nézési távolság szerint.[link].A két 3D közötti különbségről már volt szó a fórumon,de sok más webhelyen is tudsz róla olvasni,valamint javaslom próbáld ki egy boltban vagy ismerősnél.

[ Szerkesztve ]

(#644) ruan


ruan
tag

Sziasztok,

Tudtok pár jó külföldi, (angol) oldalt ahol tesztek, de inkább értékelések vannak?

Lg42lb650v-t használunk príma tv, leszámítva hogy már tavalyi így nem lesz rá friss, gyorsabb WebOS, LIfe isGood. Rohanok venni 2015-öst... :N
Viszont most egy 40" körüli buta tv-t keresek, jó képminőséggel :D
Van-e ilyen egyáltalán, és olcsóbb-e annyival hogy érdemes ilyet venni, vagy akkor már inkább egy régebbi minden felesleges szolgáltatással (3D...) teletömött tv-k között nézelődjek?

Filmnézésre, és játékra, tehát kicsi input lag.-ost keresek.
Hangminőség nem szempont, előbb utóbb hangfalat kötnék rá.

[ Szerkesztve ]

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#645) gutriqper


gutriqper
tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok én is. A korábbi hozzászólókhoz hasonlóan a Samsung UE40H6400 és a LG 42LB671V egyikét szándékozom megvásárolni. A kérdésem az lenne, hogy megbízhatóság szempontjából melyik lenne jobb választás? Hosszú távra szándékozom vásárolni. Angol nyelvű tesztek alapján a Samsung elég jó készülék. Az lg-ről viszont nem találtam angol nyelvű tesztet, ezért ezt csak a specifikációk alapján tudom megítélni. Mivel játékra is használnám, ezért az LG a magasabb MCI miatt jobb választásnak tűnik. Az LG képminőségéről sajnos nem tudok sokat. Jobb mint az emlitett samsungé?
Szerk. Egy német oldal szerint az LG kepminosege alap beallitasokkal nem igazán szép. Ez igaz? Esteleges konfiguralassal lehet rajta javítani?
A segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#646) #94529552 válasza ruan (#644) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezen nincs webos, és nem is smartos: 42LB5610 [link] De az is igaz, hogy nem sokkal több a Smart, és a jobb mozgásjavítóval rendelkező 41LB630V, [link]

gutriqper Mindkettő jó választás lenne, 2014-es kiadás, még nincs hosszabb távú tapasztalat. Egyik mellett sem foglalnék állást, játékra az input lag a fontos, ami az LG-nél a jobb érték 28 ms, a Samsung 43ms.
Az MCI a simább mozgásmegjelenítést jelöli.
A tapasztalatok, tesztek szerint azt szokták mondani, hogy a Samsungnak túlszaturált a képe, a többihez képest, de mindegy mert be lehet állítani azt is meg az LG-t is tökéletesen, és szép képe van a 671V-nek.

[ Szerkesztve ]

(#647) gutriqper válasza #94529552 (#646) üzenetére


gutriqper
tag

Köszönöm szépen a valaszodat! Akkor az LG erősebb hangszórója, kisebb lag-ja és kicsivel nagyobb mérete miatt a befutó. Köszönöm a segítséget mégegyszer!

A 3D funkció ügye passzív 3D az LG esetén. Ezen készülék esetén elvezhető 3D tv-zésre számíthatok?

[ Szerkesztve ]

(#648) #94529552 válasza gutriqper (#647) üzenetére


#94529552
törölt tag

Teljes mértékben élvezhető a 3D, már amelyik normálisan meg van csinálva, és nem csak ilyen "fake" változat.

(#649) gutriqper válasza #94529552 (#648) üzenetére


gutriqper
tag

Köszönöm a segítséget! Számomra a 671V a nyerő!

(#650) ruan válasza #94529552 (#646) üzenetére


ruan
tag

Köszi a választ, 100Hz-es tv-t nem szívesen vennék, annál rosszabb nincs mikor gyors mozgásnál, utánhúz, szellemképes. A másiknak utána olvasok, tetszik.

Angol honlapot ahol értékelik, tesztelik a tv-ket tud valaki?
Mint telefonoknál pl, a gsmarena, phonearena...

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.