Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Dim


Dim
csendes tag

Sziasztok!

Garanciaidőn kívüli D szériás samsung tv-nkre 120e-es javítási ajánlatot tettek.
Így aztán keresünk helyette valamit. Nem vet fel a pénz, de igények azért vannak.
Így megpróbálnék valami visszafogott, de korrekt megoldást találni. Árban 100.000 lenne a lélektani határ.
Napi tv-nézés ill. házimozi felhasználásra. A régebbi készülékhez külön médialejátszó kellett, de ha az új
ezt csípőből tudná annak tudnék örülni. Giga-tudás, 3d,ívelt képernyő, beépített űrhajó ingyen sem kellene, de szép kép, magyar menü és lehetőség szerint médialejátszó az tetszene.
Amikor (talán emagon) elkezdtem szűkíteni a keresést nem jöttek a találatok. Aztán itt olvasgatva láttam, hogy pl. 106-os átmérőre van 90e-ért [link]. Ez így elsőre nem tűnik rossznak, de nincs összehasonlítási alapom ill. termékismeretem a többi szóba jöhető lehetőségről. Ami a képátmérőt illeti, eddig 40"-os volt. Mivel árérzékenyek vagyunk felkészültünk rá, hogy mondjuk 32" lesz belőle mire ki kell fizetni az újat. De ha nem kell engedni belőle, esetleg 106-os lesz a kiválasztott az persze nem probléma. Csak az ár ne fájjon.Jelenleg a falat nézzük, szóval örülnék a gyors válaszoknak :)

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#802) #94529552 válasza Dim (#801) üzenetére


#94529552
törölt tag

A 32"-os már kicsi lenne a nagyobb után. Jó lesz arra a célra amire használnád, majd látod, bár egy jó külső lejátszó általában veri a beépítetteket. Nem kell ahhoz emag, itthoni boltból is meg lehet venni hasonló áron. Például: [link]

(#803) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Ha LG 32LB5610-t vagy a 42-es naygtesóját szeretném venni,akkor hol adnak rá gyári garanciát?
Az előbbit nézve 66e. Ft.-tól kapható egészen kb 90e. Ft.-ig, ami azért elég nagy differencia, viszont nekem a lehető legolcsóbb gyári garis opció kellene. :R

(#804) #94529552 válasza motoflug (#803) üzenetére


#94529552
törölt tag

Minden Eu-ból származó LG-re 2 év gyári garanciát vállal a gyártó. Azért nem árt, ha keresel egy ismertebb magyar forgalmazót, ahol van raktáron is, és akiben ráadásul te is megbízol.

(#805) motoflug válasza #94529552 (#804) üzenetére


motoflug
őstag

Pl. MALL? :)

(#806) #94529552 válasza motoflug (#805) üzenetére


#94529552
törölt tag

Te döntesz, hogy honnan veszed. Már vásároltam a Mall-tól több alkalommal is, igaz nem pont tévét, szerintem gyors, rugalmas, megbízható cég, én bízom bennük. De ha Bp-i vagy, van jó pár üzlet, amit akár személyesen is felkereshetsz.

(#807) metalbull


metalbull
csendes tag

Hello!

Szeretnék segítséget kérni. PS4-hez szeretnék TV-t venni nappaliba. 500-600 fontnál többet nem igazán szeretnék rá költeni(250.000 HUF körül) . Nincsenek különösebb igényeim, szeretném az ár/érték arányban a bestbuyt megtalálni. :) Elfogadnék pár típust, amiből lehetne szemezgetni. Nem favorizálok egy márkát sem különösebben. Képátmérő mivel nappaliba lesz és főleg játékra, ezért jó lenne ha minél nagyobb, de várom a véleményeket. :)

Samsung Galaxy S6 Edge Plus

(#808) #94529552 válasza metalbull (#807) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szia!
Pl. Sony KDL-50W8xx, Samsung UE55H6400-astól, és LG 55LB67x-tól magasabb FHD-s tévék. Ha tudod, akkor teszteld le az üzletben PS4-gyel is. Játékhoz általában át kell állítani a HDMI bemenetet, PC-re vagy Game-re, plusz még szükség lehet a képbeállításoknál is a Game módot választani.

(#809) Dave567 válasza metalbull (#807) üzenetére


Dave567
addikt

Akkor a Sonyt nézegesd, ennek a legalacsonyabb az Input lagja.

(#810) metalbull válasza #94529552 (#808) üzenetére


metalbull
csendes tag

Sony Bravia KDL-50W829B éz elég jónak tűnik . 580 font es könnyen be is szerezhető Angliaban.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus

(#811) #94529552 válasza metalbull (#810) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor hajrá! Sok élményt és jó szórakozást vele. :R

(#812) Bullllit


Bullllit
tag

Üdv

Tv vásárlás előtt állok és nem igazán tudom, hogy melyiket kellene választanom, mert elvesztem a rengetegben.

Ami fontos lenne számomra:

képminőség(minimum fullhd led)
usb csatlakozási pont (külső hdd-ről, pendrive-ról fullhd film nézés)
100 cm képátló körüli méret

megbízhatóság, normális képminőség

Samsungban és lg-ben gondolkodnék

Ár kb 100.000 - 120.000 Ft.

[ Szerkesztve ]

..jobb az erőszakosság,ha a szívünkben indulat van, mint az a szelídség,ami csak a tehetetlenséget álcázza..

(#813) FNZ


FNZ
őstag

hali!

vennék egy kb. 40-42-es tv-t.
az lenne a kérdésem, hogy inkább már uhd + smart-ot vagy maradjak a fullhd+smart+3d verziónál?
3d már kifutott dolog, ha jól tudom, de 4k adás lesz 2-3 év múlva?

(#814) #94529552 válasza Bullllit (#812) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez a kettő: Samsung UE40H6200 és LG 42LB630V. Ha még kicsit megtudod emelni a keretet, akkor H6400 és LB671V-t javasolnám. Utóbbiak komolyabbak, Smart, 2db 3D szemüveg, és okos távirányító is jár velük, jobb minőségben kívül-belül. [link] Érdemes visszaolvasni pár oldalt ezekről.

FNZ Nem tudja senki, hogy mikor lesz 4K adás. Lehet 3 év, vagy több is. Még pár év arra is kell, hogy FHD legyen minden adás. A mostani gyenge minőségű SD adásokhoz jobb a Full HD tévé, de inkább meg kell nézni valahol személyesen. A 2015-ös széria még most jön ki, arról, és annak képességeiről még semmit sem tudunk, de kb. hasonló lesz az ideihez.

(#815) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

Újabb kérdéseim lennének. :)

Melyiket érdemesebb ?

Panasonic VIERA TX-48AX630B Smart 3D 48" LED TV 4k
vs
LG 49UB850V 49" Smart 3D 4K

:R

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#816) celf


celf
őstag

Sziasztok!

minimum 42-es méretű TV-t kéne vegyek barátnő anyukájának. délután 5-től este 10-ig és hajnali 5-től 7-ig folyamatosan megy a TV, minden nap.
Smart funkcio szeintem egyáltalán nem kell, viszont olyan kijelző lenne jó, ami nem fog befelhősödni, ha egyáltalán van ilyen. a mostani kb. 8 éves JVC 42-es mostanra már olyan felhős, hogy alig látni a képet.

ötlet esetleg? :R

(#817) #94529552 válasza celf (#816) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az valami egyedi hiba lehet, az LCD-kkel nem szokott lenni ilyen. Felhősödés van náluk kisebb-nagyobb mértékben, ami a technológiára jellemző dolog, de az csak tartalom nélküli egyszínű háttérképeknél látszik általában, műsor alatt nincs jelen.
Sima mindennapi tévézésre pl. az LG 42LB5610-et. [link]
akoska07 UHD-ről nem sok ismeretem van, de úgy tudom hogy tesztekben jobb a Pana. Szerintem nézegess teszteket, próbáld magad is valahol tesztelni, bár üzletekben nagyon nehéz. Itthon vennéd? [link]
Ezt a terméket egyik partnerünk sem forgalmazza.
Még van a Sonynak is 49-es UHD-je. A tévé márkák topikjában is tájékozódhatsz, de ilyen kérdést nem érdemes feltenni hogy a kettő közül melyik a jobb, ezt csak összehasonlítás, és mindkettő használata után tudná bárki is korrektül megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#818) Atii91


Atii91
tag

Sziasztok! Samsungból mit ajánlotok 40"-os méretben 100k körül? Jól kezelje a full hd formátumú filmeket. 3D nem kell.
Köszi előre is!

(#819) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok!

Ismerősöm kinézte magának ezt a tévét: Samsung UE48H6400
Szerintetek jót választott?
Sajnos egyikünk sem ért hozzá, én tökéletesen elvagyok a pana plazmámmal,ami még csak nem is full hd :D
A gyakorlatban az ember használja pl a smart funkciókat?
Kicsit nehezemre esik elhinni,hogy jó dolog a távirányítót nyomkodva facebookozni vagy ilyesmi.
De mivel nem értek hozzá,az is lehet,hogy tévedésben vagyok és tökjó dolog.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#820) akoska07 válasza Surda- (#819) üzenetére


akoska07
nagyúr

Mi pont ugyanilyet vettünk.
Pár hete.
Úgy néz ki nem lesz csalódás.

Van hozzá egy okos távirányító is. Jó dolog.

A kép gyönyörű,3D is nagyon rendben van.

Smart funkciókból van bőven mindenki megtalálja a magának valót.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#821) celf válasza #94529552 (#817) üzenetére


celf
őstag

nem hinnem h egyedi. evrol evre rosszabb. akkora felho, h eltakarna a fel Alfoldet... ebbol a szempontbol tenyleg egyedi.
egyebkent koszi a tippet (LG), de ez nemnhetkoznapi tevezesre kene, hanem napi 10-12 ora folyamatos ON-mode-ra.
:R

(#822) Surda- válasza akoska07 (#820) üzenetére


Surda-
őstag

:R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#823) #94529552 válasza celf (#821) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azért írtam, hogy egyedi, mert eddig még senki nem írt ilyen problémáról. Vagyis az a tévé valószínűleg meghibásodott. Napi, vagyis mindennapi több órás tévézésre gondoltam. Hétköznapi az hol szerepel? Tudomásom szerint nem írtam ilyet.
Surda- Ajánlott tévé a H6400. Igazad van, tényleg nem egy leányálom a tévével netezni, de a jobb tévékhez hozzátartozik a smart rész, nincs mit tenni, legfeljebb nem használjátok.

(#824) celf válasza #94529552 (#823) üzenetére


celf
őstag

Bocs, igaz, mindennapit írtál, nem hétköznapit. Azt hittem a szó elvont értelmére gondolsz ezért nem is figyeltem, hogy a szinonimáját írom.
Lehet, hogy azért nem számoltak még be ilyen hibáról, mert ritka a 7-8, de inkánbb 8 éves LCD-TV, ami még működik egyáltalán (jó persze, ezt nem tudom), illetve ami ennyit volt használva. 3 évvel ezelőtt már észrevehető volt a felhősödés, de mostanában érte el azt a szintet, hogy nem csak akkor kerül szóba, amikor vendégségben vagyunk és megjegyzem, hogy kezd megöregedni a TV, hanem a család női tagjai is észreveszik, hogy "valami baj van a TV-vel". Annyi, hogyha fekete háttér van, középen egy iszonyat felhő látszik, és a fekete vagy sötét hátterű jeleneteknél is alig vehetők ki a részletek.

Az LG amit ajánlottál szerinted miben marad egy Sasmsung UE48H5000-hoz képest? Az árán kívül :)

És köszönöm a válaszokat eddig is :R

[ Szerkesztve ]

(#825) #94529552 válasza celf (#824) üzenetére


#94529552
törölt tag

A méret is elég nagy különbség, amúgy mindkettő alap tévé. Ha már Samsung érdekel, és nagyobb, akkor ezt nézd meg: [link] A Samsung topik összefoglalót is érdemes elolvasni a választás előtt.
LG-t azért ajánlottam, mert valakinek számít a garanciális háttér, ennek 2 év gyári garanciája lesz bárhol is vennéd. A Samsungnál 1 év gyári, és a második már bolti garancia lesz, ha nem egy hivatalos márkakereskedőnél veszed. Hivatalos viszonteladó pl. a MM, Edigital, Euronics, de ezeknél kicsit drágábbak a tévék.

(#826) Dave567 válasza celf (#824) üzenetére


Dave567
addikt

Ahogy írta Pumma is a felhősödes/ bevilágosodás technológia hiba, ezt sajnos nem lehet elkerülni, csak valamelyiknél jobban jelentkezik.
Vagy cserélteted ha nagyon zavaró már, tökéletes tévé nincs.

[ Szerkesztve ]

(#827) vvillie


vvillie
tag

Udv. Szerintetek melyik a jobb vetel:
Samsung UE48H6200 vagy Samsung 48H5500 ugyanabban az arban?
A 3d nem erdekel mert folosleges szamomra.
Kepminoseg es a gyorsasag ami szamit.
Kosz.

(#828) #94529552 válasza vvillie (#827) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyértelműen a 6200, és ajánlom a Samsung topikban a Téma összefoglalót is elolvasni.

(#829) vvillie válasza #94529552 (#828) üzenetére


vvillie
tag

Rendben, kosz az infot.
Meg annyi kerdesem lenne, hogy mi a kulombseg a 48H6200 es a 48H6240 kozott?
Ahova visszakuldtem a Philipset, csak a 48H6240 van raktaron.
Jo lessz az is vagy kerjem vissza a penzt es vegyek sima 6200-ast.
Koszi.

(#830) #94529552 válasza vvillie (#829) üzenetére


#94529552
törölt tag

Semmi érdemi különbség, a 6200-as ezüst talpat kapott, a 6400-as pedig alumínium színűt, és utóbbi 2 hónappal későbbi bevezetéssel jött ki.

(#831) Dave567 válasza #94529552 (#830) üzenetére


Dave567
addikt

6240-RE GONDOLT,nem a 6400-ra.

(#829) vvillie : Próbálj keresni összehasonlítást, szerintem nem sokban különböznek.

[ Szerkesztve ]

(#832) #94529552 válasza Dave567 (#831) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elírtam igen, természetesen a 48H6240-re vonatkozik az előző írásom, simán jó lesz a 6200-helyett, mert tartalmilag egyezik vele.

(#833) motoflug


motoflug
őstag

Lehet bugyuta kérdés, de az, hogy ez a TV alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére, az azt jelenti,hogy nem kellene set top box-ot venni? Vagy ez teljesen más? :B

(#834) #94529552 válasza motoflug (#833) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, úgy van. A Mindig Tv vételéhez alkalmas(kötelezően) minden új tv. A szolgáltatás elérhető majdnem 100%-ban az egész országban, kb. 8 csatorna ingyenesen fogható, vagy lehet a Mindig Tv Extra csomagot igényelni x havi előfizetési díjért, megfelelő kódkártyával és a hozzá tartozó kártyaolvasóval.

(#835) celf válasza #94529552 (#817) üzenetére


celf
őstag

Az LG 42LB5610 háttérvilágítása EDGE-LED-es, ha jól látom. Mit kell tudni erről a fajta megvilágításról, sokáig bírják a kiképzést? A CCFL-hez képest milyen? (Ilyen régi JVC-é)
Alapvetően csak azt szeretném, hogy ne kelljen megint egy minimum 7-8évig TV-t az illetőnek, akinek lenne, illetve, hogyha azért többé-kevésbé legyen szép fekete szín, amiben kivehetők a részletek is. Már ami részlet átjön az amúgy is fostalicska minőségű UPC csatornákon.
:R

(#836) #94529552 válasza celf (#835) üzenetére


#94529552
törölt tag

Valószínűleg tovább bírják a ledek mint a régebbi technika. De senki nem lát ugye a jövőbe. Bízunk benne hogy jó pár évig nem lesz a mai tévékkel gond. Milyen adás megy azon a tévén? Remélem nem analóg, mert a UPC azért szerintem jó minőségben adja a digitális műsorokat. Ha viszont tényleg analóg van most, akkor mindenképpen a digitálisra átállást javaslom, amit a szolgáltatónál kell meglépni, és szép képe lesz a tévének.

(#837) Benjaminka


Benjaminka
csendes tag

Sziasztok Az O led tvk szerintettek meg éri az árát?

(#838) Laloka válasza Benjaminka (#837) üzenetére


Laloka
tag

Mi most a best-buy a piacon egy 200e Ft-os limiten belul?

Erre gondoltam:
http://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/42ub820v-p243689269/

Ennel tud valaki olyat, ami jobban megeri?

koszi,
L

(#839) Benjaminka válasza Laloka (#838) üzenetére


Benjaminka
csendes tag

Hm Tetszik amit linkeltél márkában is jó

(#840) #94529552 válasza Laloka (#838) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez jobban megéri: LG 47LB730V [link]. Mire kellene az UHD, fényképek nézegetésére?

(#841) Dave567 válasza #94529552 (#832) üzenetére


Dave567
addikt

Nem gond.
Nem hiszem, hogy nagy különbség lenne. 6200-6240 között.

(#842) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Már majdnem letettem a voksom a 32"-es LG mellett, amikor megláttam ezt. Lehet erről a tv-ről tudni valamit,hogy milyen lenne egy PS4-hez? Illetve 2014-es modell? Utóbbiról nem találtam infot. :R

[ Szerkesztve ]

(#843) Gabes86 válasza #94529552 (#840) üzenetére


Gabes86
újonc

Kedves Pumma!

Szóval szerinted felesleges az UHD? Mostanság kezdtem el nézegetni a tv-ket, mivel nyáron-ősszel szeretnék vásárolni egy remek készüléket. A terv az, hogy a számítógépemet (vásárlás alatt) rákötném mivel alapvetően másra nem használom, csak filmek-sorozatok nézésére, skype, böngészgetés stb. A fő szempont, hogy lenyűgöző látványvilág fogadjon, megfelelő képfrissítéssel karöltve.

Milyen tanácsot tudnál adni, ilyen tervekhez.

(#844) #94529552 válasza Gabes86 (#843) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nekem ugyan semmi kifogásom ellene ha valaki UHD-t vesz, de nézzük pl a műsor ellátottságot, mivel a legjobb képet úgy adja, ha uhd-s filmekkel és tv műsorral használjuk, amiből mostanában még nagyon kevés, van, vagy semmi. Ki tudja 2-3 év múlva lesz-e annyi UHD tévé adás, mint amennyit most HD-ben adnak. (Bár lenne, és HD-nál rosszabb adások se legyenek) Ha mégis mellette döntesz, kerüld a belépő szintű alsó kategóriás tévéket ezekből. Nagyon kedvező áruk van, de a képességeik nem túl jók. Pl. nem ajánlott a Samsung HU6900-as a saját topikja, és a külföldi tesztek szerint is, a gyengének mondott , csak 300 soros mozgásmegjelenítése miatt(1080 helyett).
motoflugNem ismerem azt a tévét, tesztet se találok róla, továbbá az input lagját se tudom, ami játéknál fontos tényező.

(#845) Dave567 válasza motoflug (#842) üzenetére


Dave567
addikt

Esetleg kérdezz rá a Pana LED topicban is, hátha szerencsével jársz.

(#846) Gabes86 válasza #94529552 (#844) üzenetére


Gabes86
újonc

Rendben. Köszönöm a gyors választ! :)

(#847) Over567


Over567
aktív tag

Sziasztok!

Barátnőm szeretne egy TV-t venni igazából nem kell neki óriásinak lennie meg nagyon nagy elvárások sincsenek EZT néztem ki így hirtelen egész értelmesnek tünik de azért megkérdezném hogy ebben az árkategóriában van e valami ajánlottabb vagy ez jó e. Kábel TV-je van de elég rossz minőség szóval amúgy sem lenne nála ilyen überszuper HD csatorna.

Válaszokat előre is köszönöm.

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#848) Surda- válasza Over567 (#847) üzenetére


Surda-
őstag

Bár egy 20assal drágább, de nem éri meg jobban egy ilyen pl?
Nem HD,hanem FULL HD, nem 80,hanem 106cm.
Ha kábeltévéje van,azon kizárt,hogy rossz minőségben jöjjenek a csatornák.
Az összes közszolgálati,rtl,tv2, minden HD.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#849) Over567 válasza Surda- (#848) üzenetére


Over567
aktív tag

Elég elmaradott a falu hálózata és tré a szolgáltatás szép szóval.... váltani sem tudnak másra. Ez szép is lenne de sajnos szerintem nem férne oda ahol a mostani van ráadásul olyan lenne jobb aminek középen van a talpa mert a tv állvány nem széles. Amúgy elég jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#850) #94529552 válasza Over567 (#849) üzenetére


#94529552
törölt tag

A nagyobb tévé jobb lenne oda, és ha nagyon tré a szolgáltatás (csak nem analógban adnak? :( ), lehet váltani a Mindig TV-re [link] Van 8 ingyenes, ebből 3 HD csatornával, vagy az Extra csomag ezen felül +17 vagy Családi +37 csatornával.
Méret és ár/érték szerint az előbb javasolt 42-es lett volna a jobb, de a H4000 helyett viszont ajánlottabb a Full HD-s H5030: [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.