Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79901) rainman72


rainman72
Topikgazda

Idei QN95C one connect box nélkül? :F
[link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#79902) amstorm válasza rainman72 (#79901) üzenetére


amstorm
aktív tag

oled felé terelik a one connect boxot igénylő népet :D

Efficiency is clever laziness.

(#79903) rainman72 válasza amstorm (#79902) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem hinném hogy nagy igény van rá mert az emberek 99,99% nem tudja mi az,és kb ez így is maradt.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#79904) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Kicsit próbáltam utána nézni,Samsung q80t 800 nitet tudott,Lg c2 evo is ennyit tud.Vagy ez nem ilyen egyszerű?
Ha az elég volt fényerőben akkor az Lg is elég lehet?!

(#79905) Nincsötletem


Nincsötletem
újonc

Sziasztok,
Már egy ideje nézegetem a tv-ket, és már javasoltátok is a TCL c735-t. Szerintetek ez, vagy a Hisense U7HQ lenne jobb? Vagy a 120hz egyáltalán fontos lenne? Egyik ismerősömnek ambiligthos TV-je van, és nagyon megtetszett. Itt az 55pus8807 (120hz), vagy az 58pus8556 lenne. A második kb. ugyanannyiba kerül mint a legelőször említett nem ambilightos tv-k, a 8807 pedig az emagon újracsomagoltként kb 40 ezerrel drágább. Konzolos játékra használnám, mivel pár hónap múlva vennék egy monitort is csak hardcore gigamega játékra. Mit gondoltok/Mit ajánlotok?

Barna

[ Szerkesztve ]

What's up danger?

(#79906) Kiskutya válasza SonyNex7 (#79904) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem 700 nit-es a 65a9g és automata fényerőn használom éjjel nappal. Nekem ez is elég igaz nem ablakkal szembe van a tv de soha nem éreztem hogy kevés lenne. Hdr esetén maxon megy a fényerő.

hmm...

(#79907) FunkyMyki


FunkyMyki
csendes tag

Sziasztok!
Cserés lett a 2019-ben vàsàrolt q60r tv-m kijelzőhiba miatt.
Sajnos csak MM-ban vàsàrolhatom le a vételàrat(~250eft), mit javasoltok ebben a kategóriàban?
Köszönöm!

(#79908) Vhiktor válasza SonyNex7 (#79904) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem egészen így van. Az igaz hogy mindkettő 800 nit körül van, de csak 10% képernyő lefedettség mellett mérve.
100% esetén az LG megáll 140 nit körül, a Samu meg akár tudhat 450 nitet is.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79909) Kiskutya válasza FunkyMyki (#79907) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem írtál méretet!

hmm...

(#79910) FunkyMyki válasza Kiskutya (#79909) üzenetére


FunkyMyki
csendes tag

Helló, való igaz.. 55" volt a Samu nagyobbat nem szeretnék hely szűke miatt,(bàr ha nagyon akarom megoldható) kisebb lehet de 43" ig nem szeretnék lemenni..
Köszi

(#79911) Kiskutya válasza FunkyMyki (#79910) üzenetére


Kiskutya
veterán

Kisebbet ne vegyél ha már 55 volt maradj vagy nagyobb! ;]

hmm...

(#79912) Kiskutya válasza FunkyMyki (#79910) üzenetére


Kiskutya
veterán

Elsőre ez nem tűnik rossznak [link]

hmm...

(#79913) Gino20 válasza SonyNex7 (#79904) üzenetére


Gino20
őstag

Szerintem elég lesz ;)
Tudom a számok nem hazudnak [link] , de volt Q70R tulajként abszolút nem érzem, hogy a C2 csorbulna. Sőt, reggel félhomályban a gyereknek egy bing nyuszi :DDD SDR 100%-os ablakban még néha a C2 esetén is kellemetlen. Q70R meg kb Q80T csak jobb feketével, kontraszttal [link] , de természetesen egyik sem ér fel az OLED képminőséggel. C2 előtt volt TCL C835 és Samsung QN90B TV-m is, és paráztam az 1500-2000 nit után a váltástól, de Én személy szerint összességében nagyon nem bántam meg a váltást szóval a Q80T után nem hiszem, hogy lenne problémád ;)

(#79914) FunkyMyki válasza Kiskutya (#79912) üzenetére


FunkyMyki
csendes tag

Köszi, merjek újra qledet venni?🙂
Tényleg nem tűnik rossznak, nem baj ha 2021-es? (Tudom nem nagyon pattoghatok ekkora kerettel)

(#79915) akerbis


akerbis
aktív tag

Sziasztok!

Milyen összegből lehet megúszni használtan egy megbízható típusú 32-40"-es legalább 90Hz-es TV-t? Nem kell sok extra, PC-re rákötve bármilyen stream szolgáltatót ki tudok rá tenni. Néha játék szintén PC-re kötve (hobbi szint) filmezés böngészés a felhasználási terület. Böngészés kb. 1 méterről megy ezért is szeretnék egy szemnek kíméletesebb több Hz-es darabot.

szerk: Felbontás 1080p kellene a gép miatt. Nem túl erős. :)

[ Szerkesztve ]

IT Phone :) Gábor

(#79916) Gino20 válasza FunkyMyki (#79914) üzenetére


Gino20
őstag

Persze, de ha teheted mindenféleképpen dobj rá 45e Ft-ot [link] ;)
Ez a miniLED TV most ennyiért nagyon jó deal. Ennek az idei megfelelője jelenleg kb ez [link]

(#79917) grimike


grimike
csendes tag

Sziasztok!

Normál esetben eltöltök 2 hetet kb, hogy kitanuljam egy technikáról, hogy hozzávetőleg mi micsoda, mennyit ér, és szükségem van-e rá, teszteket, fórumokat olvassak, de most olyan helyzet adódott hogy csak 2 napon van dönteni, így erre nincs időm. Gondolom itt van pár szaki, akik csukott szemmel is vágják a témát. :)

Ezért kérném a segítségeteket, hogy mit ajánlanátok... ( több opció is jó lenne, "erősorrendben" )
OLED a csúcs jelenleg ahogy tudom, talán az is belefér a keretbe, de ha a QLED nem sokkal rosszabb mint amennyivel olcsóbb akkor az is jó természetesen.

1. Tévére szánt összeg, forintban? Maximum 550.000 Ft környéke, de természetesen ajánlhattok 300 körül is, ha van best buy és megéri
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport) Pont ezekre ami a zárójelben van :), bár a sorrend inkább tévé, film, sport, PS5 ....
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál? 65" ( nagyobb is ha belefér a keretbe, de kisebb nem
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este? Változó, de az ablak keleti fekvésű, szóval tűző nap nem lesz soha
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e? Szemből, ha a család nézi akkor is beleférünk 60 fokba mindannyian
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.) ...passz, eddig egyik sem volt, nem volt okos tévénk...
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.) valószínű HDMI mindegyiken van, hogy PC-t lehessen rá kötni, más így hirtelen nem jut eszembe
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen? lényegtelen, falra lehessen szerelni

9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.) Samsung, LG, , de meggyőzhető vagyok ha ugyanazt tudja egy TLC, Hisense, etc csak olcsóbban :)

10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.) 4K minimum ( 8K nem fér a keretbe úgy érzem :D ), HDR, Qled vagy Oled, jó pár évig nem lesz másik, szóval lehetőleg tartósabb legyen a technológia...
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)? Új

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

(#79918) zümzümm válasza Vhiktor (#79899) üzenetére


zümzümm
senior tag

Az IPS az első LCD monitor vásárlásomkor rögzült be. Gondoltam TVéknél is számottevő a különbség ami a betekintési szöget illeti. Persze az első LCD monitor vásárlásom nem mostanában volt :)
Tudsz nekem 32colban ajánlani olyan fullHD VA paneles TV-t max100-120 körül, aminek a betekintési szöge megfelelő?

(#79919) FunkyMyki válasza Gino20 (#79916) üzenetére


FunkyMyki
csendes tag

Köszi!

(#79920) djhir válasza rainman72 (#79107) üzenetére


djhir
tag

"A 200ezres 55U7HQ már jó választás."
Végülis ezt vettem meg, ennek sokkal jobb a betekintési szöge, mint a Tcl50C725-nek amit sikerült jó áron eladnom. Ha azt veszem, hogy ez tavaly még 370 ezer ft. volt, jó vásárt csináltam, úgy érzem...Köszönöm neked a tanácsaidat!

(#79921) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Bevezető: 80 éves körüli szüleimnek keresek tvt. Nyaralóba, de ált inkább ott laknak mint Budapesten.
1. Tévére szánt összeg, forintban? 100-150ezer (nagyon max), ha van olcsóbban nem baj.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport) Csak a sima műsőrszórást nézik, azaz parabolán /tányéros :)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál? 1.5 -2 m (max)
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este? inkább sötétebb.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e? szemből ha csak 2en nézik :)
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.) semmi ilyesmi :)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.) semmi extra , az alap antenn/koax szerintem.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen? mind a kettő jó lehet
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.) jó legyen a hangja :)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.) gari, megbizható, könnyű kezelés
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)? inkább új

nem tudom, hogy van-e valami ami ilyen alsób kategoriaju es ajanlott...méretben 40-50" re gondoltam.
előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#79922) rolii92i válasza rainman72 (#79834) üzenetére


rolii92i
tag

Ez azt is jelenti hogy a gyártó szerint nincs érdemi különbség a 2 "típus" között?
Vagy ugyan úgy megvannak a 2 panelra jellemző előnyök,hátrányok mint régen csak most éppen így legyártani olcsóbb volt az LGnek?
Input lag,általános képminőség,színtelítettséget szem előtt tartva tudna többet nyújtani egy Samsung q60 vagy egy Philips PUS8507?
Esetleg nem tudni előre szokott e ilyentájt akciózni az MM TVket?

(#79923) Kiskutya válasza FunkyMyki (#79914) üzenetére


Kiskutya
veterán

250 alatt én azt venném!

hmm...

(#79924) Kender23 válasza rainman72 (#79895) üzenetére


Kender23
aktív tag

Én az előző tvm-hez is az Rtings kalibrálását vettem alapul, persze csak a filmekhez : [link]

A természet filmekhez ott a "kiemelt mód". :)

Jött az előbb email: Holnap érkezik! :C

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#79925) Kender23 válasza Kaba (#79787) üzenetére


Kender23
aktív tag

Elnézést a késői válaszért, csak a pontosítás kedvéért :DD, de ez most jutott eszembe, a 91a, a 90a "házát" kapta meg, de :

"Azok számára, akiket különösen érdekel a technológia, meg kell jegyezni, hogy azt feltételezzük, hogy a Samsung IPS LCD paneleket használ a QN90A-hoz, míg a QN91A ugyanazzal az LCD panellel rendelkezhet , mint a QN95A . Ez jobb kontrasztértéket hoz magával."

" A QN91A képminősége QN95A szinten van!
A Samsung nagyon hasonló vagy akár ugyanazt a kijelzőt használja a QN91A-hoz, mint a 2021-es QN95A csúcsmodellhez . Így a QN91A jobb kijelzőtechnológiával rendelkezik a szokásos QN90A-hoz képest, míg a QN91A és QN90A háza teljesen egyforma."

Sorry a Google-s fordításért, de gondolom nem sokat tudnak itt Németül... :DD

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#79926) TBone


TBone
tag

Sziasztok!

Anyuméknak választanék TV-t, tök általános felhasználásra. Ha nem ment volna tönkre réges régen, szerintem még mindíg a 72 centis, képcsöves Orionnal nyomnák.

Tévére szánt összeg, forintban?
kb 150-160e
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Telekom iptv, nagyon ritkán netflix/youtube, ha én ott vagyok
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
3m, de elmondásuk szerint nem akarnak 122 centinél nagyobbat, eddig egy 106 centia LCD volt, teljesen megvoltak vele. Bár ennél szerintem jobb lenne kicsit nagyobb.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
világos nappali sok ablakkal. Nap közben és este is nézik
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
max 1-2 ember, szemből
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
netflix, youtube
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
semmi különös
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
nincs, legjobb ár/érték arányra mennénk
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
nincs
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)
új

köszi!

(#79927) func93


func93
senior tag

Sziasztok,

én használt piacon vásárolgatok általába és szembe jött velem az alábbi TV - > Sony Bravia KD-49XE9005. Megnéztem már egyszer, nem volt rajta semmilyen hiba a kijelzőn és 90k-ért elhozható lenne. Mennyire ajánlott típus ő? Xbox Series S-hez venném meg sorozatozásra. :R

[ Szerkesztve ]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#79928) derkobals


derkobals
csendes újonc

Sziasztok!
Filménzésre, youtube-ozásra, neflix, sky, stb. re keresnék tévét 120-140 ezer forintig, bocs, nem nekem lesz, zongora fölé lenne függesztve, de kb. három-négy méterről néznék, nem túl világos szobában.
Mivel nem tudom, hogy mi hol áll most, azt kérdezem, hogy mi értelme van a 4k-nak,abban ad valaki egyáltalán, vagy csak felárral.

Minden ötletet szívesen veszek.

(#79929) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Nem bírok dűlőre jutni :O
55" qn90b 300eFt
55" lg c2 evo 390eFt
65" qn90b 440eft/ezt még egy ajándék kártyával le tudom vinni 420eFt-ra/
65" Lg c2 evo 540eFt.
Vagy maradok 55"-on és csak kép minőséget javítok vagy méretben is ugrok.
De ugye alapvetően azért adtam el az 55" Q80-t mert kb 3,5m nézzük,csak ne lennének ilyen drágák a 65"osak.
Nekem a legracionálisabb döntés a qn90b lenne 65"-ba,de tetszik az oled és a magic remote is hiányzik.
Fenti árak nem véletlenül vannak,bizonyos helyeken van 0%Thm és kupon kedvezmény.
Ha van ilyen variálos hülye akkor jöhet 1-2 tanács. :R

(#79930) Vhiktor válasza SonyNex7 (#79929) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha kicsi volt eddig is a 55 col, akkor biztos nem foglalkoznék vele. 65 egyértelműen.

Itt az alternatíva: [link]

Olcsóbb mint a samsung, jobb a dimming rendszere és tud dolby visiont is.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79931) rainman72 válasza SonyNex7 (#79929) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Vagy ez Hisense Oled 659G [300e] :Y

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#79932) Lacusch69


Lacusch69
tag

Tegnap megérkezett a Ph. 58pus8507/12.
Mivel egy 15éves Pana plazmát váltott le és az ambilightot felesleges parasztvakításnak tartottam, voltak kétségeim bőven.
Nos, elmúltak a kétségeim... 😁
Némi korrekció után (érdemi rész: a színtelitettséget nagyon visszavettem, a hangzást eredetire állítottam), egész jó lett, még a fekete sem túl vészes teljesen sötét szobában. (Gondolom az ambilight hozzátesz)
Köszönöm az itt kapott segítséget!

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#79933) rainman72 válasza Lacusch69 (#79932) üzenetére


rainman72
Topikgazda

"Nos, elmúltak a kétségeim... 😁"
Helyes :D
Ha elsőre is jó utána még finomodik ahogy hozzá szokik a szemed a tvhez.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#79934) erahurka válasza Lacusch69 (#79932) üzenetére


erahurka
félisten

Ha megy az ambilight akkor nem sötét a szoba :DDD

(#79935) Saccco válasza erahurka (#79934) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nagy zsiványság az amúgy, növeli a kontrasztot! :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#79936) rainman72 válasza Saccco (#79935) üzenetére


rainman72
Topikgazda

De mikor kitalálták nem hinném hogy ez lett volna vele az elsődleges cél :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#79937) bazsimano válasza bazsimano (#79921) üzenetére


bazsimano
őstag

sziasztok! erre valami tipp? :U
vagy ilyen olcsón vegyük meg az első tvt ami szembe jön?

(#79938) rainman72 válasza bazsimano (#79921) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Egy Lg 43Nano763 vagy ha ez nincs jó áron 43UQ81003.
Tv adáshoz perfect.
Szervíz szintén megbízható.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#79939) bazsimano válasza rainman72 (#79938) üzenetére


bazsimano
őstag

koszönöm szépen a tippet, mindjrt utána nézek ... :R

[ Szerkesztve ]

(#79940) rolii92i válasza rainman72 (#79938) üzenetére


rolii92i
tag

Végül maradtam a Nanonál én (is).
Azt tudod esetleg hogyan vehetem biztosra melyik panelt kaptam?

(#79941) rainman72 válasza rolii92i (#79940) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Én megmondom szemre,mondjuk az oldalirányú fakulásból :D
Ha nem látsz fakulást lehetlen szögből se akkor IPS.
Picit kopogtasd meg sötét háttérnál,üzem közben.
Ha kifehéredik minden irányba akkor VA.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#79942) Rick4 válasza rainman72 (#79941) üzenetére


Rick4
félisten

Ez az oldalról nem fakulás azért nem az IPS-ek sajátja, ez itt egy 75-ös IPS -es Samsung TV ..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79943) Saccco válasza Rick4 (#79942) üzenetére


Saccco
nagyúr

IPS glow lesz ez.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#79944) spileraaa


spileraaa
senior tag

Konyhába tudnátok ajánlani tvt a jelenleg Philips 80 cm 5 ev után a pára miatt megadta magát

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#79945) Rick4 válasza Saccco (#79943) üzenetére


Rick4
félisten

Majdnem. Ez sima színtorzulás, semmi más. Fekete alapon miféle ips glow van? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79946) Gömbike válasza rolii92i (#79940) üzenetére


Gömbike
senior tag

Életem egyik legrosszabb döntése volt ips panellal nanocellt venni. Nem is értem, hogyan engedték forgalmazni.

Ha VA panelost kaptál, az egy kicsi fény az alagút végén.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#79947) Nibelis


Nibelis
csendes tag

Uraim, melyiket vegyem?
TCL 65x825 vagy TCL 65C935
Vagy jobb tipp?
Bejönne a 8K, de nem tudom miért. 😃

(#79948) erahurka válasza Nibelis (#79947) üzenetére


erahurka
félisten

Nézhetnéd rajta a 4K-s filmeket vagy a Full HD tévéadást :DDD

(#79949) picsirti


picsirti
tag

Üdv!

Van egy Samsung UE43TU8502 tv-m, de nagyon nem vagyok vele elégedett 3 okból:
- hiába Samsung, nem képes a Samsung soundbart bekapcsolni automatikusan. a régi UE40H7000 tudta, ez nem.
- médialejátszó: HDD-ről a filmek felét nem tudja lejátszani. A két régebbi Samsung mindent lejátszott, ez nem .
- betekintési szög: ez a legfájóbb: pont szemből nézve jó, de kicsit oldalról már borzasztóan fakulnak a színek. ( pirosból narancssárga lesz)

Ezért tv csere lesz. A kérdőív:

1. Tévére szánt összeg, forintban? kb 300e
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport) tévé, sport, film
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál? kb. 3 méter. 55-65".
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este? világos szoba (túlzottan is, a mostani tv nézhetetlen reggel redőny nélkül). nappal és este is.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e? főleg oldalról, ezért jó lenne, ha nem torzulnának a színek.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.) Netflix, de az sem fontos.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.) semmi extra, amit ne tuna mindegyik.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen? ha középen van az jó, de nem létszükséglet, maximum megy fel a falra.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.) nincs preferenciám.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.) semmi.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)? csak új.

Köszi

(#79950) Nibelis válasza erahurka (#79948) üzenetére


Nibelis
csendes tag

Ja, tudom.én. De azért mégiscsak választanom kell.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.