Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79201) Rick4 válasza bigrob (#79200) üzenetére


Rick4
félisten

200K-ből nem biztos, 400K-ból inkább, húgom most vett 65-ös Samsungot,

szépen megy neki a 4070ti-jal 120Hz-en.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79202) Vhiktor válasza bigrob (#79200) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem.
Ha fontos az alacsony valaszido akkor oled.
Az a baj, hogy majdnem minden tv 55 col alatt butitott.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79203) Kiskutya válasza bigrob (#79200) üzenetére


Kiskutya
veterán

Pont ezen agyaltam ma hogy rohadt drágák a monitorok a tv árához képest. Mondjuk arra is kíváncsi lennék hogy mutat egy 2k felbontás egy 4k tv-n ha kevés a géped a 4k-ra. Elméletileg a tv is felskáláz nekem pl egy Ps4 slim 1080p jel egész jól néz ki tv-n!

hmm...

(#79204) Saccco válasza Kiskutya (#79203) üzenetére


Saccco
nagyúr

A 1080p a jó alap, mert akkor 4 pont mutat egy pontot, nincs torzulás.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#79205) bigrob válasza Vhiktor (#79202) üzenetére


bigrob
őstag

Csak az a baj hogy a 42"-43" elférne ha nem feszülök rá a nagy CSGO-zások közben a képernyőre, de az 55"-hoz már új asztal is kéne amivel már a szobába se férnék be.. :(

#79203 Kiskutya
Amit a monitoros topikban beszéltek 42"-os LG C2 azért jó lenne, csak annyit nem feltétlenül áldoznék a projektre... :O

Amit küldtem Philipset inkább engedjem el meg az egész hülyeségem és maradjak a 2k monitornál? :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#79206) Vhiktor válasza bigrob (#79205) üzenetére


Vhiktor
veterán

C1, c2, ezeket tudom javasolni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79207) Kiskutya válasza bigrob (#79205) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem hülyeség főleg ha messzebbről nézed úgy játszol. PC játék nálam úgy néz ki max fél méter a szememtöl. 32-nél nagyobb tul nagy enne szerintem. A lényeg én maradok 32-nél. Elméletileg holnap jön az Acer majd írok milyen!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#79208) Rick4 válasza Kiskutya (#79207) üzenetére


Rick4
félisten

75 centiről nézek 49"-os monitort, jó az...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79209) Kiskutya válasza Rick4 (#79208) üzenetére


Kiskutya
veterán

De ez milyen képarány?

hmm...

(#79210) Rick4 válasza Kiskutya (#79209) üzenetére


Rick4
félisten

32:9, cs:go-nál tuti, böngészni 2-3 ablakkal egyszerre tuti.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79211) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok

Jelenleg van egy több mint 10 éves 40"-os Samsung UE40ES6710 tévénk.
Nincsenek nagy igényeink, így bajunk sincs vele. Persze elég lassú a szoftver, a SmartHub néha percekig frissít (nem tudom mit, mert tuti hogy nincs hozzá frissítés!:DDD), a Netflix app is baromi régi már, és jobban megnézve a színei is elég szarok... De amúgy szépen működik.

Most lehetőségem lenne venni egy új 43"-os LG 43UQ70003LB tévét viszonylag jó áron, 2év garival 110k-ért. Nyilván belépő modell, de a mostani Samsungnál biztosan jobb, gyorsabb lenne. Csak az a baj, hogy már a 40"-os Samsung is épphogy csak elfér, az LG még épphogyabb lenne :))

Felmerült bennem a kérdés, hogy létezik-e 40"-os méretben ma elfogadható tévé, akár használtan is? Vagy nyugodtan vegyem meg ezt az LG-t, mert ennél jobb ajánlatot most nemigen találok?

1. 120k
2. csak film és sorozat, pc-ről (hdmi), netről (netflix), vagy kábeltévéről
3. 40", nagyonmax 43" lenne a preferált, mert nincs több hely
4. szinte mindig sötétben nézzük
5. szemből
6. Netflix legyen, ennyi
7. HDMI, USB, jack, kábeltévé, CI ezek kellenek
8. talp helye mindegy
9. laikusként úgy tudom az LG a nyerő :P de hallgatok rátok
10. használt is szóba jöhet

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#79212) Gino20 válasza Wyll (#79211) üzenetére


Gino20
őstag

3. 40" kb nem létezik
9. Ezt a gondolatot nyugodtan engedd el ;)

A kinézett LG IPS panelos (fent az összefoglalóban tudsz róla olvasni), de röviden: széles betekintési szög, amire nincs szükséged (szemből nézed) plusz a fekete az maximum sötétszürke szóval esti felhasználásra abszolút nem javasolt, így ezt elengedném.
Ha egy picit meg tudnád lökni a max keretet, akkor az "egyszerű" felhasználási szokásaid miatt ezzel abszolút kimaxolnád a lehetőségeket [link]
C735 teszt

[ Szerkesztve ]

(#79213) Kiskutya válasza Rick4 (#79210) üzenetére


Kiskutya
veterán

Jó ennél a képaránynál más a helyzet! :D :D :D

hmm...

(#79214) Rick4 válasza Kiskutya (#79213) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, ez más világ, cserébe filmezni nem olyan, mert hogy ott a szélén a fekete terület.
Volt régen 50-55, majd 65-ös 4K tv-m monitornak, utóbbit 1.5-1.7 méterről néztem, teljesen jó volt, szóval van ebben perspektíva, de játékhoz kell egy 120Hz körüli frissítés.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79215) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni: 55-ös Samsung TV után szeretnék 4k/UHD vonalra átállni. A jelenlegi készülék 7 éves, hibátlan, szeretem, de csak FHD. 75 collost néztem ki.

1. Tévére szánt összeg, forintban? - 300.000 - 400.000 Ft
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport) - Film, tévénézés
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál? - 3-3,5 m , 75"
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este? Világos, de sötétíthető és inkább este/éjszaka
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e? - Szemből, 80% egyedül, 20% többen
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.) - Semmilyen, mindenre van külső hardver, azok maradnak (HM erősítő, Amazon Fire Stick 4k max, Zidoo média lejátszó, Samu BD player
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.) - Optikai, HDMI, CI
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen? - Lényegtelen, falra kerül fel
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.) - Passz...
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.) - Semmi
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)? - Csak új.

Köszönöm!

(#79216) hanti válasza amstorm (#79194) üzenetére


hanti
senior tag

Köszi! :R

(#79217) amstorm válasza Lite (#79215) üzenetére


amstorm
aktív tag

egy kicsivel az összeghatárod felett TCL C639/635 (2022) v TCL C645 (2023)

[ Szerkesztve ]

Efficiency is clever laziness.

(#79218) Lite válasza amstorm (#79217) üzenetére


Lite
őstag

Wow, köszönöm! Ez ennyivel jobb, int egy belépő LG vagy Samu?
Ha túllépem, nem para, mert megvárok valami 0% THM-es dolgot, legfeljebb akkor veszem meg...

(#79219) amena1337


amena1337
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni hogy melyiket válasszam a 2 tv közül. Átlagos felhasználás, 4k filmek nézése, tv adások, youtube. Árban van egy kis különbség, az nem probléma. Nem jöhet szóba másik, csak ez a 2.

Láttam a philipsen android 11 van, az rendben van, gyors használható? Hisz ettől van újabb android is. Nem hátrányos ez a rendszer az LGvel szemben ami a webOS? Viszont nincs hozzá airplay, külön alkalmazással tud tükrözni. Illetve az ambilight nagyon csalogató. Csak ugye nanocell vs led. Ki melyiket választaná, és miért? Jobban megérné ez a philips? Én teljesen laikus vagyok, annyira nem értek hozzá. Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is.

https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/philips/the-one-65pus8507-12-p816051051/#termek-leiras

https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/nanocell-65nano763qa-p786652773/

(#79220) kutyamutya


kutyamutya
csendes tag

Esetleg meglátások, ötletek erre?

1. Tévére szánt összeg, forintban?

max:180e
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Film, nintendo switch, tévé. Ebben a sorrendben.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
50" a legnagyobb ami elfér a bútorzat miatt, így ezt céloztam meg.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Többnyire este
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
nagyjából szemből, persze switchnél amikor 3-4en játszunk akkor mindenfelől
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Netflix, Skyshowtime, twitch, youtube
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Minél több HDMI, optikai -t használom most bluetooth-hoz, de ha a TV tud 2 bluetooth fülest kezelni 1xre akkor nem lényeg, jack igen
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Hisense 50e7hq
TCL 50C735
Ezeket néztem eddig neten, de nem találok egy részletes összehasonlítást. Illetve kiállítva sem találtam még ezeket, max nagyobb márkatársaikat.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
hümm
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Újat szeretnék

(#79221) hunaqua válasza amena1337 (#79219) üzenetére


hunaqua
addikt

Amennyiben este,sötétben fogod használni akkor az IPS panel annyira nem ajánlott.Itt mind a két tévé az. Én szeretem a Philips tévéket,ha ezek közül kell dönteni én azt választanám.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#79222) toxicjew


toxicjew
addikt

Sziasztok!

1. Tévére szánt összeg, forintban?
250k, de felmehet 300ig, ha NAGYON megéri az a +50k érte
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
PS5-öt szeretném,a ha kihozná belőle a maximumot, de hagyományos TV-zésre is használnám (főleg sport és filmnézés)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4m~ és 50-55' jó lenne
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Inkább sötét és főleg este
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Enyhén oldalról nézem most, de törekednék, hogy szemben legyen
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Ez mindegy, azért az általános smart appok legyenek meg
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
HDMI 2.1 a legfontosabb, a többi nem érdekel
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Középen
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
-
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
4k 120hz elérése lenne a cél
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új

(#79223) Vhiktor válasza toxicjew (#79222) üzenetére


Vhiktor
veterán

TCL C835, az 55 colos verziót ennyiért meg lehetett kapni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79224) toxicjew válasza Vhiktor (#79223) üzenetére


toxicjew
addikt

Hol? Én 350től látom csak :(

(#79225) Vhiktor válasza toxicjew (#79224) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kell várni akcióra. Nemrég brutálisan jó áron lehetett hozzájutni

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79226) eastsider válasza Vhiktor (#79225) üzenetére


eastsider
nagyúr

Milyen gyakran szokott lenni?
Lassan meg kell vennem a tv-t (75c935)... (Ebben a hónapban)

[ Szerkesztve ]

(#79227) toxicjew válasza Vhiktor (#79225) üzenetére


toxicjew
addikt

Ja értem, köszi.

(#79228) Vhiktor válasza eastsider (#79226) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem tudom, de múltkor tele volt itt vele a fórum.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79229) Vismajor01 válasza eastsider (#79226) üzenetére


Vismajor01
addikt

Én emagon lecsaptam a 0% THM-re, így kb 110 ezret bukok alzahoz képest cserébe megmarad a toke másra

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#79230) Gino20 válasza toxicjew (#79227) üzenetére


Gino20
őstag

Pár hete ez volt [link]
Ha nem égető a dolog, akkor szerintem érdemes egy kicsit várni. Most úgy fent van az ára, hogy ennél kb csak olcsóbb tud lenni, még ha akkora akció nem is lesz, mint alza glamour napokon.
Vagy most látom van QN91A 300-ért [link] [link]
"A QN91A/92A/93A/94A/95A sorozat összes mérete Európában is VA panelt kapott!)."
Ha igaz az infó, akkor VA panelos.

(#79231) toxicjew válasza Gino20 (#79230) üzenetére


toxicjew
addikt

Ajj bakker, lemaradtam. Nem sürgős amúgy, addig is gyűlik rá a zseton :D

(#79232) sittes79 válasza Rick4 (#79201) üzenetére


sittes79
addikt

Ez 55" szerintem.

(#79233) Rick4 válasza sittes79 (#79232) üzenetére


Rick4
félisten

Igazad van, sajnos a 6-os pont az 5- ös mellett van, és rossz gombra nyomtam, 55 helyett 65 lett.. :B

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79234) Hitch


Hitch
aktív tag

Hisense oled akció
[link]

(#79235) GejzaR válasza Rick4 (#79198) üzenetére


GejzaR
tag

Végül a csere megvolt (díjmentesen) csak épp 3 hétig tartott, ma jött meg az új. Ez nem törött, úgyhogy már emiatt is boldog vagyok.

(#79236) Rick4 válasza GejzaR (#79235) üzenetére


Rick4
félisten

Az is korrekt hozzáállás volt, hogy nem feltételezték a saját hibádat, mert az ugye kizáró ok lenne, igaz bizonyítaniuk kellene..
Végülis a lényeg, hogy ott a vadiúj, hibátlan tévé, használd egészséggel! ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79237) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!
Hisense QLED-ekkel kapcsolatban van valami különös dealbreaker dolog, vagy minden további nélkül vehetőek, ha akcióval olcsóbbra jön ki egy 55", mint egy Samsung belépő QLED?

KÖszönöm szépen!

(#79238) marec1122 válasza marec1122 (#79109) üzenetére


marec1122
senior tag

erre?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#79239) rainman72 válasza marec1122 (#79109) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Kis méretben nem igazán találni jó modeleket de van 1-2 ami jó lehet.
Samsung 50Q80B
Philips 43-50PUS8807
A Samu is butitott a nagyobb változatokhoz képest nem kapott elvileg csak 50/60hz-s panelt a 100hz helyett.
[itt egy magyar bemutató videó]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#79240) erahurka


erahurka
félisten

43"-ban mi ajánlott 200 alatt amin van 2.1-es HDMI és VRR támogatás, és a HDR is picit jobb kategória (tehát 4-500 nitnél többet tud)? 120 Hz nem tűnik fontosnak.

Lehetetlent kérdeztem? :DDD

(#79241) Istyu74 válasza erahurka (#79240) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Ez jó lehet. [link]

Üdv, István.

(#79242) rainman72 válasza erahurka (#79240) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A Philips mint tv jó.
A HDR is elfogadható,illetve streamek esetén inkább már csak DV van.
De nincs kiemelkedő fényereje,de egy tv-nek se ezen az áron.A 400nit a plafon szerintem.
Viszont a speckók alapján 43"-ban az egyik legjobban össze rakott tv.
Sony X85J vagy K de ezek se olcsóbbak sőt inkább drágább ami még szóba jöhet.
A Samu Q90B meg sajnos már nem ez az ársáv.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#79243) S@c@ válasza Gino20 (#79230) üzenetére


S@c@
őstag

QN91A ez tuti VA panel?

A SamsungQN91A vagy a TCL835 a jobb?

(#79244) rene85


rene85
aktív tag

Sziasztok, 75" lenne a cél, sötétíthető, de alapvetően napos szobában. Pc-re lenne kötve némi pöttyögős (nem kompetitív) játékhoz, de egy ponton majd ps5 beszerzés várható. A fő felhasználás viszont netflix, disney+ és társai. A tcl 735-tel szemeztem, de többen igyekeztek már lebeszélni róla a 300 nites fényerő miatt. A samu q70 jött még szóba.
Ilyen elvárásokkal érdemes egyáltalán 120hz-re lőni? Ahogy elnéztem a ps5-ös játékok között is alig van egy sor, ami támogatja a 120hz-et és azok is csak fhd-ban, ami már egy a mostani 49"-oson is elég elmosódott tud lenni.
400k-nál nem mennék feljebb.
Előre is köszi minden választ!

[ Szerkesztve ]

(#79245) Gino20 válasza S@c@ (#79243) üzenetére


Gino20
őstag

Ahogy az sejthető az írásomból nincs QN91-em, de linkeltem mellé pár infót, ami alapján elvileg egyértelműen az. Valójában meg kell rendelni aztán kopogtatni a kijelzőt és rögtön kiderül...
QN90B és C835 TV-m volt, de hogy melyik a jobb abban nem foglalnék állást (nem akarok Én itt háborút a TCL felhasználókkal :) ). Valamiben szerintem a samu, valamiben a TCL a jobb.

(#79246) Vhiktor válasza S@c@ (#79243) üzenetére


Vhiktor
veterán

C835, már csak a dolby vision miatt is, valamint sokkal fejlettebb benne a miniled mint az A szériában. A c835-el a B széria hasonlítható össze.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79247) Vhiktor válasza rene85 (#79244) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kell a 120 Hz. A q70 jobb választás amennyiben va paneles.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79248) Gino20 válasza Vhiktor (#79246) üzenetére


Gino20
őstag

Fizikalilag vagy algoritmus tekintetében?
A "B" szoftverét vagyis az algoritmust ha jól tudom már jó pár hónapja megkapta az "A" sorozat is, amire felhasználók írták is, hogy javult pl a blooming.

(#79249) Vhiktor válasza Gino20 (#79248) üzenetére


Vhiktor
veterán

Fizikailag fejlettebbek a miniledek és ez sokat számít. Nagy volt az ugrás a 2021 és 2022-es miniled tvk között a 22-es modellek javára mégpedig a fejlettebb miniled technológia miatt.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#79250) rene85 válasza Vhiktor (#79247) üzenetére


rene85
aktív tag

Köszi a villám választ. Va elvileg és Edge LED-es, nem azok felhosodnek? Ha már felmegyek 450-ig (ennyi most az alzanal) akkor van lg vagy Sony alternatíva, ami jobb lehet?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.