Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49851) BBéci válasza Dorian (#49849) üzenetére


BBéci
titán

Pont ezt akartam írni.
Amikor ez szóba kerül, mindig eszembe jut az egyik elismerten kiváló szaküzlet, ahol "hangdoboz raktárban" demóznak többmilliós rendszerrel. Cirka 15-20 pár sorakozik körben, a falak mentén. Tuti, hogy nem ugyanazt hallani, mint egy normális zenehallgató helyiségben. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49852) Tamoo válasza alphamooncam (#49850) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem ide tartozik, de alkalomadtán a megfelelő topikban mutatsz majd SPL, torzítás grafikonokat moziról, sztereóról?

(#49854) alphamooncam válasza Tamoo (#49852) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem tudod mit kérsz :) !

Sztereó most szét van szedve, mozi meg... majd. Valamikor, amikor lesz több időm. Talán a téli szünetben nem tudom. Evidenciában tartom, de nem ígérhetek rövid időn belül semmit...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#49855) Panthera válasza cinemazealot (#49844) üzenetére


Panthera
őstag

Igen, 3LCD-s. [link]
Így néz ki a hiba VGA porton keresztül: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#49856) Panthera válasza Panthera (#49855) üzenetére


Panthera
őstag

Csak ilyen videóból kivágott képem van róla. Élőben komponens bemeneten láttam még, azt is duplázta, de egyébként a képe az jó lett volna.

(#49857) Panthera válasza Dorian (#49849) üzenetére


Panthera
őstag

Javítsatok ki, de sztereóra és mozira IS lehet egyáltalán kialakítani optimális akusztikát? A sztereónál jobban kell a szórás, HM-nél meg erre ott vannak a + hangszórók.

[ Szerkesztve ]

(#49858) Vitatigris


Vitatigris
csendes tag

Sziasztok,
Nagyon nagyon szeretném megköszönni a segitséget mindenkinek. Nagyon hasznos tanácsokkal láttatok el. Idővel igyekszem mindet megfogadni, megvalósítani.

Megérkezett a projektor, de sajnos az állvány még nem. Így addig festeni se tudom a falat. Viszont nem bírtam ki, hogy ne próbáljam ki :)) Jelenleg festés éa minden nélkül a fűrészporos tapétán ilyen képe van. Mikor megláttam majdhogynem lefo....m a bokám. :)) :))
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49859) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok ide is felteszem a kérdést hátha van tapasztalat. Egy belső és külső tápos médialejátszó között van különbség képminőségben projektoron?
Állítólag nincs max analóg hangkimenetben.
Zidroo z10pro és z1000pro között vacilálok.
Olvasgatok külföldi fórumokon de nem találtam idáig semmit.

(#49860) Quetz válasza Khaosz55 (#49859) üzenetére


Quetz
őstag

Attól függ, milyen post processing algoritmusokat használnak az adott lejátszók. A tápnak viszont nem lesz hatása a képre.

(#49861) Khaosz55 válasza Quetz (#49860) üzenetére


Khaosz55
addikt

Fingom sincs nem volt még médialejátszóm.
Zidoo-t dicsérik szóval ezt néztem ki, nekem tetszik.

(#49862) Quetz válasza Khaosz55 (#49861) üzenetére


Quetz
őstag

Én egy Kodihoz ajánlott dobozt választanék, vagy MADVR képes htpc-t. Előbbi olcsó, utóbbi meg mindent is tudhat.

(#49863) Khaosz55 válasza Quetz (#49862) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem madvr-es PC-m van, de általában mindig van valami bug most éppen a nvidia driverrel, korábbit kell használni mert nem megy különben a HDR. Kezd elfogyni a türelmem, ezért is nézek valami médialejátszót. Kodi volt PC-n azzal is HDR problémám volt csak villogott a projektor. Nem akarok vele cselekedni, ezért néztem ezt a zidoo-t. Ha nincs minőségromlás, akkor nekem megfelelő lenne, belevágok egy 4TB-os vinyót arra mentem a filmeket lanon keresztül és a pc-nek nem is kell mennie.

(#49864) alphamooncam válasza Panthera (#49857) üzenetére


alphamooncam
őstag

Pontosan mit értesz a "szóráson"?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#49865) Hiccusz válasza Quetz (#49829) üzenetére


Hiccusz
csendes tag

Nem lehet.

(#49866) Panthera válasza alphamooncam (#49864) üzenetére


Panthera
őstag

Úgy értem, sztereóban a jó hangképhez, színpadhoz jobban bele lehet kalkulálva a visszaverődés is. Pl. amikor meglepő irányokból jön hang, az szerintem már visszaverődés. Mozinál ez a hatás nem biztos, hogy szükséges. Másik fórumon mintha olvastam volna már ilyet, hogy nem ugyanaz az akusztikai kezelés kell. De ezt beszéljük meg amott. :)

(#49867) Tamoo válasza Panthera (#49866) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ott az utózengési időről volt szó. Zenehallgatáshoz 300-400ms ajánlott, mozihoz pedig elvileg a kevesebb jobb, de ezt nem tudom.

(#49868) alphamooncam válasza Panthera (#49866) üzenetére


alphamooncam
őstag

OK !

Akkor a legjobb az akusztikai kezelés, ha a teljes frekvencia sávon minél egyenletesebb az utózengés, függetlenül attól, hogy mi a cél, házimozi, avagy sztereó. Ebből a szempontból én nem különíteném el a kettőt, mert ami az egyikben jó, az jó a másikban is.

Az hogy mennyi legyen az utózengés kevésbé lényeges, legyen minél egyenletesebb, de minél méretesebb a terem annál hosszabb utózengés lehet az optimális.

Ha sweetpointra gondolsz, mint az egy pontban megfelelő akusztika, akkor az az elmegy kategória, de semmiképpen nem az a kívánatos.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#49869) OddMan


OddMan
őstag

Ismer valaki olyan helyet ahonnét be lehet szerezni Texas Instruments DLP .65” DarkChip 3 DMD chip-et? Fogalmam sincs, hogy régebbi projektorba lehtet-e alkatrészt rendelni. Esetleg tudtok olyan szervizt amelyik tud DMD chip-et cserélni? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#49870) Mik76 válasza Khaosz55 (#49863) üzenetére


Mik76
senior tag

Shield. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#49871) Dorian válasza Panthera (#49857) üzenetére


Dorian
félisten

Mindkettőre ideálisat nem, optimálisat igen.

/Mozinál elvileg kicsit alacsonyabb utòzengès lenne a tökèletes. De itt van mindjárt a de. Ugyanis az utòzengèsnèl fontos, h ne legyen tùl nagy eltèrès az oktávok közt. Közèp ès magasfrekiken egyszerűen beállìthatò lenne a kìvánt èrtèk, mègis van egy határ, hiszenm mèlyfrekvenciákon hamar korlátokba ütközünk./

"sztereónál jobban kell a szórás"
Ennek nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49872) péjé válasza OddMan (#49869) üzenetére


péjé
őstag

A projektorod típusa alapján rá tudsz keresni, ebay, aliexpress tele van ilyesmikkel, valószínűleg megtalálod. Ha megvan a dmd, eldöntöd az ára alapján hogy érdemes-e foglakozni a javítással, ez pár +tízezres lesz kb.. Ha bp-i vagy akkor több helyre is el tudod vinni.

(#49873) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Esetleg valakinek nincs meg a sim2 c3x 1080 projektorhoz a live color calibration szoftver?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#49874) cucumber87 válasza Sony60 (#49812) üzenetére


cucumber87
tag

Párom kérte hogy ne kerüljön a falra semmi, nem is akarok nagy beruházást csak egy full hd képet, és akkor elképzelés szerint a plafonra szerelnénk fel és csak a falra küldeném ki.

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#49876) Djuree


Djuree
félisten

üdv!
szeretnék venni egy full hd projektort.
filmnézésre használnám.
egyenlőre falra majd később vászonra vetítenék.
kb. 2 méter széles képet szeretnék, nem tudom ez átmérőben mennyi.
valami kis asztalra tenném a gépet, nem tudom a faltól mennyire kellene lennie a gépnek hogy ekkora képet vetítsen, de max 2,5 méterre tudnám kb. vagy talán 3.
közepesen fényes a szoba.
ezek alapján milyet ajánlotok?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#49877) Vhiktor válasza Djuree (#49876) üzenetére


Vhiktor
veterán

A vetítési távolság miatt Benq w2000 2,5 méterről 100 coll kép az olyan 220cm széles. A lencsetol kell merni a távolságot.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#49878) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Sziasztok! Fehér falra vetítek, valami sima fehér falfesték volt, de meggyilkoltam rajta egy jó nagy százlábút meg egyébként is már 2 éves, újra festeném ezzel a H499 Tikkurilával. Azt szeretném kérdezni, hogy ebből melyiket kell venni? matt, selyem, fényes? Illetve BP-n (délpesten) merre menjek érte? Kb. 3négyzetméterre kell 2 rétegben.

(#49879) cinemazealot válasza Winzsolt (#49878) üzenetére


cinemazealot
addikt

Matt (ha nem akarsz hotspot-ot)! A többi kérdésedre nem tudom a választ. :B

(#49880) lemmy9 válasza Winzsolt (#49878) üzenetére


lemmy9
őstag

Én tudom. Próbálj meg egy festékboltot, hátha. ;)

Szerintem!

(#49881) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok

Elnézést ha szorosan nem a témához kapcsolódik a kérdésem, de hátha tudtok segíteni, vagy legalább, hogy hol kérdezhetnék utána.

Most vettünk új laptopokat az iskolának. Dell Inspiron 5593. A legtöbb teremben Epson projektor van VGA kábellel, így a laptopot VGA - HDMI átalakítóval kötnénk rá.

A probléma: Epson projektorokat nem ismeri fel a laptop. Látja a gép, hogy Epson projektor van rajta, de nem lehet engedélyezni. Vannak az iskolában BenQ projektorok is, azokkal meg működik a kivetítés. Mi okozhatja, hogy BenQ megy, Epson meg nem?

(#49882) Vikthor válasza kisspepe (#49881) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ezek a VGA-HDMI átalakítók kerülendők. A HDMI szabvány már vagy 14 éve létezik, érdemes szinten tartani az eszközöket is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#49883) péjé válasza kisspepe (#49881) üzenetére


péjé
őstag

Ez fura. A benq-k is vga-hdmi átalakítóval mennek? Az epson menüjében nem lehet megkeresni a bemenet beállításait?

(#49884) kisspepe válasza péjé (#49883) üzenetére


kisspepe
tag

Igen az is HDMI-VGA átalakítóval megy. Nem találtam semmi olyan beállítást az Epson Projektoron. BenQ-ba is van egy régebbi típusúból is pár darab, amin nincs HDMI kimenet. Azok se mennek átalakítóval.

(#49885) péjé válasza kisspepe (#49884) üzenetére


péjé
őstag

Én kipróbálnám hogy vmi pc-ről működik-e a vga-vga csatlakozás a vetítőkkel...lehet vmiért nem szeretik ezt a vga-hdmi átalakítót. van direkt ilyen kábel aminek vga/hdmi a két vége.
Még ami eszembe jutott: a régebbi vetítők nem biztos hogy kezelik a Dell Inspiron 5593 fullhd videójelét, esetleg az alacsony natív felbontás miatt a pc bemenő jel is korlátozott, próbáld ki hogy alacsonyra veszed a kimenő felbontást, pl. 800x480 v ilyesmi, ezt azért tudja kezelni minden régebbi vetítőt.

(#49886) kisspepe válasza péjé (#49885) üzenetére


kisspepe
tag

Más laptopokkal működik ugyan ezzel a vga hdmi átalakítóval. Próbáltam azt is, hogy a felbontást 800x600-ra állítottam, de az sem segített. Az Intel videókártya vezérlőben ott a projektor, de rajta a tiltva jel, és hiába nyomok az engedélyezésre, nem történik semmi.

Nem csak nekem van ilyen problémám, dell oldalán van fórum a témában, de ott sincs megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#49887) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Nekem erról a hdcp jut eszembe. Ez simán megmagyarázhatja, hogy miért megy másik laptopokkal.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#49888) péjé válasza kisspepe (#49886) üzenetére


péjé
őstag

Ha más laptopokkal működik akkor talán EDID probléma lesz, vmiért a Dell laptopja nem tud "kezet fogni" a projektorral.... [link]
Hasonlót olvastam már , ott a hdmi switch/splitter nem adta át jól a jelet, egy sony hw55-el (ha jól emlékszem) szívott itt vki még régebben.
Láttam olyan hdmi elosztót ahol lehetett állítani az edid jelet, utolsó ötletként esetleg egy ilyen próbája talán segít.

[ Szerkesztve ]

(#49889) Q válasza péjé (#49888) üzenetére


Q
senior tag

Én is szívtam hasonlóval. A Popcorn c300 képe a boot képernyő után eltűnt az Epson projektorról. Előző vetítőmön, tv-n jó volt. Nem találtam rá megoldást.

(#49890) BBéci válasza kisspepe (#49886) üzenetére


BBéci
titán

DELL Latitude laptopom nem működik együtt a Canon nyomtatómmal. Felugró ablakban ismert inkompatibilitási hibát jelez. Ez van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49891) Rikkancs1950 válasza péjé (#49888) üzenetére


Rikkancs1950
csendes újonc

Én szívtam a hw55-dune kézfogással. Splitterrel kép ugyan lett, de nem tökéletes. Végül –több hónapos kínlódás után- mielőtt még megrendeltem volna egy edid készüléket, mindegyik gépet áramtalanítottam, vezetékeket kihúz, és kb egy óra múlva először a hdmi kábelt bekötve, majd utána a többit….., és láss csodát, a gépek meglátták egymást, azóta is működik mindegyik projektorommal.

(#49892) péjé válasza Rikkancs1950 (#49891) üzenetére


péjé
őstag

Ez is egy nagy rejtély azért hogy nálad miért volt így. Lehet hogy az 1 órai áramtalanítás alatt vmi eprom elfelejtette hogyan szivasson tovább.....:-)

(#49893) Q válasza péjé (#49892) üzenetére


Q
senior tag

Volt olyan láncom, ahol nem volt mindegy a bekapcsolás sorrendje.

(#49894) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.

Aki érti a nyelvet segítsen már, mit hova.
[link]

A vászonból 4 kanóc jön ki.

Egy kép még segítség gyanánt.

[ Szerkesztve ]

(#49895) kisjuhi


kisjuhi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy LED-es LG kis projektorom. Mostanában feltűnt, hogy sárgás képe lett. Mit lehet ezzel tenni? Meg tudom valahogy tisztítani?

Köszi!

(#49897) Vitatigris


Vitatigris
csendes tag

Elkészült a "vászon" :)) :))
Ígymarad amíg nem lesz rendes vászon :)[kép]

[ Szerkesztve ]

(#49898) cinemazealot válasza Vitatigris (#49897) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nagyon jó lett! :C Használd egészséggel!

Esetleg fontold meg, hogy a keretet matt(abb) feketével átfested, hogy ne csillanjon meg rajta az esetleges környezeti vagy a vászonról visszavert fény. A fotón eléggé selyemfényűnek tűnik. Minél mattabb a keret, annál jobb.

(#49899) Vitatigris


Vitatigris
csendes tag

Cinemazealot köszi a tanácsot, amikor a kép készült előtte pár percel lett lefestve :) :)
Mostanra megszáradt és kimattult :)

Van esetleg valami oldal vagy valami ahol leirják hogyan is kell kalibrálni ? Vagy magamtól kellene ? Vagy ez hogy működik ?

(#49900) kazan23


kazan23
aktív tag

Sziasztok,
Optoma HD144X "túllövi a képet" minden oldalon vagy 10-15 centivel. Nem találtam rá magyar, vagy angol kifejezést, a Light Bleeding alatt is időnként mást értenek, de talán az. Van-e más megoldás, minthogy megbarátkozom vele?
Találtam valami hasonlót: [link] [link]
95"-os, 16:9-es vászon 212 cm széles fehérséggel a fekete kereten belül
328 cm-es a vetítési távolság, nagyjából a zoom középállásánál. :F

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.