Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) Beni2360 válasza BBéci (#40300) üzenetére


Beni2360
félisten

Tudom onnan jött át ide.
Mivel a nap déltő besüt és délutántól estig arra a falra megy a napsugár ahol most ülünk és azon az oldalon meg mélyebben a sarokban van a TV . Nem középen van az ablak. Az ebédlő asztal sem férne el.
Köszi a tanácsokat marad a kompromisszum. Heti 3 film a hétvégeken nem a világ. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40302) péjé válasza Valkűr (#40298) üzenetére


péjé
őstag

szia,

Optoma HD27 User Manual: Installing And Cleaning The Dust Filter

[link]

Remélem segít. Azt írja 3 havonta ajánlott tisztítani, nem tudom h van-e üzemóra ajánlás a manuálban, kicsit böngészd. Ha régebb óta megvan akkor ráfér a takarítás, 1-2 évente meg vidd el kitakaríttatni, meghálálja.

(#40303) champace


champace
csendes tag

Helló,

Ez akciós és egy órán belül el kell vinnem, ha jó, úgyhogy feldobnám, hogy jól számoltam-e.
És van-e amire még mindig nem gondoltam... (pl. hogy miként lehet ezt polcra csavarozni)

Benq TH683, 410 euró

Max zoom: 1,5 throw
Rögzítés: plafon alatt, kispolc alsó síkján, fejjel lefelé (lásd korábbi hozzászólások)
Belmagasság: 2850mm

vetítési távolság: 4600mm
vetítési magasság: 2450mm
képszélesség: 3065mm
képmagasság: 1725mm
kép teteje: 2200mm
kép alja: 475mm

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#40304) cinemazealot válasza champace (#40303) üzenetére


cinemazealot
addikt

A felhasználói kézikönyvvel összevetve a számok jónak tűnnek. Arra viszont figyelj oda, hogy ilyen távolságból ez a minimális képméret. Ennél csak nagyobbat fogsz tudni lőni (már amennyiben jól értelmezem a táblázatot). :D

A polcra való fejjel lefelé történő felszereléshez 4 dolgot vizsgálnék meg (miután meggyőződtem arról, hogy a pozíció és az optika elméletben megfelelő méretű és elhelyezkedésű képet fog eredményezni):

1. Van-e lehetőség arra, hogy a polcon keresztül fúrt lyukakon át a projektor mindhárom csavarja rögzíthető legyen?

2. Elég erős-e a polc ahhoz, hogy a gép és a kábelek súlyát (esetleg egy véletlen rántást, amikor kábelezel vagy a lencsekupakot teszed fel/le) kényelmesen elbírja, illetve idővel szép lassan ne konyuljon le?

3. A polcra felszerelve a gépet, kényelmesen elférnek-e a kábelek a gép mögött úgy, hogy a kábelek nem törnek meg, a csatlakozások nem feszülnek, és a gép is stabilan rögzíthető a 3 csavarjával?

4. Felszerelést követően akadálymentes marad-e a gép légellátása (nem takarja el semmi a légnyílásokat)?

Ha mindegyik kérdésre igen a válasz, akkor hajrá! :)

[ Szerkesztve ]

(#40305) champace válasza cinemazealot (#40304) üzenetére


champace
csendes tag

Köszi a választ, megrendeltem.
A polcban messze nem vagyok egészen biztos, de hát akkor majd valahogy megoldom, fúrok új lukat, keresek új polcot, stb.
Addig meg kipróbáljuk asztalról, hogy milyen.

(#40306) LakiTomi


LakiTomi
tag

Olvasgatom a fórumot pár napja. Kimondottan esti filmnézésre, az anyagi keretet figyelembe véve (max. 800 EUR), két befutó maradt, két különböző technológiával (DLP vs. 3LCD). Youtube átböngészve, összehasonlító tesztek elolvasva, teljesen döntésképtelen vagyok. :W
Epson EH-TW5650 800 EUR és Benq W2000 727 EUR most a szlovák Extreme Digitalnál. Sajnos megnézni nincs lehetőségem egyiket sem élőben, csak a tesztekre és a véleményekre alapozhatok. Elolvastam, tudomásul vettem mindkettő előnyét. 90"-ra lenne vetítve, kb. 370-400 cm a nézési távolság, sötétítés megoldva külső redőnyökkel, elhelyezés sem gond 1m-től 5m-ig bárhova helyezhető szemben a vászonnal. Legszívesebben megvenném mindkettőt és az egyiket visszaküldeném, amelyik elvérzik. :D
Melyiket és miért ebben az ársávban? Esetleg más befutó? De inkább ne legyen. :) Hosszú távra tervezem. Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#40307) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

elkezdett csíkozni a benq w1070-em, kép mellékelve. Koszos vagy mi történt vele? Nem mindig csinálja.

plata o plomo

(#40308) cinemazealot válasza code1005 (#40307) üzenetére


cinemazealot
addikt

Elsőre azt mondanám, hogy DMD chip hiba. :( Mindenféle jelforrásból és minden bemenetén ezt csinálja?

(#40310) code1005 válasza cinemazealot (#40308) üzenetére


code1005
senior tag

Egy kábelen kap többféle jelet, így igen, minden forrásból csinálja, de nem mindig.

plata o plomo

(#40311) code1005 válasza #99499520 (#40309) üzenetére


code1005
senior tag

A kábelt kibontom és megpróbálom a másik bemenetén :) Én koszra gyanakodtam de így utólag belegondolva akkor mindig csinálná a csíkozást.

plata o plomo

(#40312) cinemazealot válasza code1005 (#40310) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nézd meg a projektor menürendszerét! Ha az is csíkos, akkor a képalkotó rendszerben lesz a hiba: szerviz. Ha az csíkmentes (miközben a háttérben látható videojel csíkos), akkor lejátszóra, kábelre, illetve a projektorban lévő kábelcsatlakozóra vagy jelfeldolgozóra gyanakodnék.

Ha meg "egy kábelen kap többféle jelet", akkor feltételezem van valami külső bemenetválasztód (pl. erősítőd). Ezt is vedd ki a jel útjából, ez is okozhat ilyet.

(#40313) code1005 válasza cinemazealot (#40312) üzenetére


code1005
senior tag

Ez jó ötlet! :R

Átmegy egy 4x2 hdmi elosztón (digitus), sőt a projektor jel átmegy az erősítőn is.

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#40314) yanpec


yanpec
aktív tag

Egy hónapja vettem egy vásznat. Elèg jó elkezdett hullámosodni olyannyira, hogy a lassú horizontális síkú kameramozgásnál hullámzik a kèp. Lehet szerintetek minősègi kifogással èlni, magyarul garanciába cserèltetni? Illetve a garancia normál esetben ilyenre kiterjed? Tud erről valaki valamit? Mert igazából nincs leírás, hogy mire terjed ki a garancia.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40315) sixpak


sixpak
nagyúr

Hi.
Ilyet használ valaki?
Egy rolós Elite Screen (40 ezer körül) vagy festés?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#40316) BBéci válasza yanpec (#40314) üzenetére


BBéci
titán

Tutira visszakérném a pénzemet!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40317) hm15 válasza sixpak (#40315) üzenetére


hm15
senior tag

Rolósat soha, festést is kerülném. Ha már festenél, miért nem fix vászon?

(#40318) sixpak válasza hm15 (#40317) üzenetére


sixpak
nagyúr

Az anyagi lehetőségeim, óvatosan fogalmazva is korlátozottak.
Ráadásul egy teljes körű házfelújítás közepén vagyok, a világ összes pénze nem lenne elég, pedig csak 20 éves a házunk.
Festéssel mi a gond?
Eltekintve attól, hogy gondolom szakembernek kéne kivitelezni, mert ha én állok neki maszatolni, az nem lesz szép... :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#40319) hm15 válasza sixpak (#40318) üzenetére


hm15
senior tag

Elite Screen (40 ezer körül)

Fórumról Szepi árul vászon anyagot, a keretet kell hozzá elkészíteni és nem fog sokkal többe kerülni, ráadásul örök életű. Ezzel szemben szinte az összes rolós vászon nyúlni fog, ezáltal hullámosodni, végeredményben kidobod az ablakon a 40e forintot.

(#40320) hm15 válasza hm15 (#40319) üzenetére


hm15
senior tag

Szepitől van enyém is, 3 éve feszül hibátlanul :-). Screenline White Ice, szerintem kulturáltabb a festett falnál, és mindenképp jobb minőségű.

(#40321) sixpak válasza hm15 (#40319) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, ez jó.
Keretet te csináltad?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#40322) Pro Koryak válasza yanpec (#40314) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hát valószínű, hogy garanciális dolog.
Más mi történne vele külső behatás nélkül, elszakad?
Ez így használhatatlan.

Hívd fel őket és ... :W :O :C :K

(#40323) hm15 válasza sixpak (#40321) üzenetére


hm15
senior tag

Asztalossal, aztán yt videók nézése kifeszítésről, majd gyakorlatba ültetés. 😀

(#40324) yanpec válasza Pro Koryak (#40322) üzenetére


yanpec
aktív tag

Igen az lesz, este megírom az emailt, mellèkelem a kèpeket. Kíváncsi leszek mit mondanak mert Hamburgból jött UPS futárral.

Èn is úgy gondolom, hogy 1 hónap után nem kellene ennek így kinèznie.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40325) LakiTomi válasza LakiTomi (#40306) üzenetére


LakiTomi
tag

Amennyiben nem érkezik válasz erre, holnap megrendelem az Epson EH-TW5650-öt. A Benq W2000-el szemben a tesztek alapján talán jobb választás. :F Esetleg, ha valakinek van tapasztalata vele, írhatna pár szót róla.

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#40326) yanpec válasza yanpec (#40324) üzenetére


yanpec
aktív tag

Ez egy drága Tensio motoros vászon hátulja, azèrt ebben is vannak hullámok pedig 800€.

Ezt az oldalfeszítèst nem nagy szám megcsinálni, ha nem cserèlik ki akkor èn is kivitelezem ezen a vásznon.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40327) sixpak válasza hm15 (#40323) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, én nem szeretnék barkácsolni, időm sem nagyon van rá.
Gondolom nem egyszerű normálisan kifeszíteni a vásznat.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#40328) Beni2360 válasza yanpec (#40326) üzenetére


Beni2360
félisten

Mennyi idő után lett ilyen a hátulja a motorosnak?
A másikat vissza és elfelejteni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40329) hm15 válasza sixpak (#40327) üzenetére


hm15
senior tag

Ebben a videóban a feszítés technikája képekkel is illusztrált. Megéri ha nem akarsz látni a fenti képekhez hasonló borzalmas hullámokat, és egyben spórolnál. Másképp 50e forint alatt csak bosszúság lesz, akkor inkább festés.

(#40330) yanpec válasza Beni2360 (#40328) üzenetére


yanpec
aktív tag

Feltètelezem új, mert egy youtube bemutató videóból vágtam ki a kèpet, ahhol èppen az elkèszült rendszert mutatták be.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40331) Beni2360 válasza hm15 (#40329) üzenetére


Beni2360
félisten

Na ha már az sk vásznaknál tartunk, volna egy kérdésem. A már nem igazán jó rolós vásznat lehet keretre feszíteni?
Erre a választ akár érdekelheti mást is.
Igaz nekem 2 éves a vásznam de enyhe 1 cm-s behajlás van a 2 szélin közép tájban, hullámosodást nem tapasztaltam még.
------------------------------
yanpec - Egy jó vászon több projit, rendszert is kiszolgál az valószínű, hogy nem új vászon.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40332) yanpec válasza Beni2360 (#40331) üzenetére


yanpec
aktív tag

Amúgy èrdekes, a sima rolós "ruha" anyagú vásznak nem hajlamosak a hullámosodásra, viszont ezek a PVC gumiszerű vásznak meg igen. Pedig ezek sokkal merevebbek.🤔

A Deluxx vásznak milyenek lehetnek. Tud róla valaki valamit? Azon filózom, hogy erre kellene cserèlnem.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40333) Exian válasza yanpec (#40324) üzenetére


Exian
őstag

Tyűha, az en ócska, olcsó (15k-s) A+ vásznam több, mint egy éves, de ehhez képest semmi hullám nincs benne. Ezek szerint nem minden a márka, meg az árcédula.

(#40334) péjé


péjé
őstag

sziasztok, gyors kérdés: a hardverapro.hu felületen tudtok itt beírni v. a prohardveren keresztül...nekem folyamatosan hibát jelez a hardverapró, másnak állítólag működik

[ Szerkesztve ]

(#40335) Beni2360 válasza yanpec (#40332) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem nem puha alapú rolós vásznam van hanem egy olasz gyártású amerikai alapanyagból készült lehúzható automatikusan vissza csévélő fali szerkentyű.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40336) Mik76 válasza yanpec (#40324) üzenetére


Mik76
senior tag

Szerintem egy-ket ev utan sem szabadna igy kineznie. Mikor megerkezett szep sima volt? Vagy csak annyit lehet tudni hogy nem tunt fel hogy ilyen lett volna?

Kezdem megbecsulni az en vasznamat ami eleg merev anyagbol keszult, de igy majd masfel ev mulva se latni rajta ilyesmit. 120NZD volt ami kb 24.000 ft.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#40337) yanpec válasza Mik76 (#40336) üzenetére


yanpec
aktív tag

Mikor kibontottam akkor se volt szèp sima, mondom majd kilógja magát aztán kisimul. Hát nem jött be csak egyre szarabb lett, míg nem a kèp is elkezdett hullámozni. Ez is elèg merev anyagból van. Elküldtem a reklamációs email, kiváncsi leszek mit fognak lèpni.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40339) LakiTomi


LakiTomi
tag

Egy norvég oldalon [link] nagyon jó összehasonlító teszt olvasható a következő projektorokról: Acer V7500, BenQ W1050, BenQ W2000, Epson EH-TW610, Epson EH-TW5650, Optoma HD39Darbee, ViewSonic Pro7827HD. Hátha valakinek segíthet a választásban, akik ezek közül választanának. Google fordító viszonylag érthetően, kikövetkeztethetően fordítja a lényeget. Epson EH-TW5650 a tesztgyőztes, szorosan "mögötte" a Benq W2000.

[ Szerkesztve ]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#40340) Janaboy válasza Radeon_5 (#40338) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Szia, ha konkrét terméket keresel (eladót) az is hirdetés!

Kérek mindenkit hogy erre figyeljetek a jövőben!

Köszi!

Janaboy

(#40341) Radeon_5 válasza Janaboy (#40340) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Oh, oke ertem sorry.
Egyebkent az LG ph550g-rol kinek mi a gyakorlati tapasztalata?
Valaki hasznalta mar?

Son of a Bit

(#40342) yanpec válasza yanpec (#40337) üzenetére


yanpec
aktív tag

Megjött a válasz. 😂🤣 Elèg nevetsègesen elintèzte. "Ebben az árkategóriában az ekkora mèrtèkű hullámosodás belefèr" Szerintetek?

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40343) sixpak válasza yanpec (#40342) üzenetére


sixpak
nagyúr

1 hónap után?
Érdekes filozófia....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#40344) BBéci válasza yanpec (#40342) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem fér bele.
Melyik boltról van szó? Feketelistára kell tenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40345) yanpec


yanpec
aktív tag

Ebayes rendelès volt, max a termèket tudom berakni, hogy ilyet nem kellene rendelni. A paypalos visszaigènylèsről már lecsúsztam az 30 napig áll, az ebayes garancia 45 nap abban mèg benne vagyok, de nemtom lesz-e belőle valami.

Erről a vászonról van szó.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40346) Janaboy válasza yanpec (#40345) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

180 nap a paypal..

Janaboy

(#40347) yanpec válasza Janaboy (#40346) üzenetére


yanpec
aktív tag

Mi ez a 180 nap? A vásárlói vèdelem 30 nap a paypalnál nem? Magyarul megfelelő indoklással visszautalják a pènzt 30 napig. Legalább is èn így tudom.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40348) Márton válasza yanpec (#40347) üzenetére


Márton
nagyúr

What’s not covered with PayPal Purchase Protection
Disputes filed more than 180 days after the purchase for item not received and significantly not as described claims

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#40349) Janaboy válasza yanpec (#40347) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Rosszul, szerintem keresd meg a Paypal topikot :)

Janaboy

(#40350) BBéci válasza yanpec (#40345) üzenetére


BBéci
titán

Beugrott, emlékszem rá, talán írtam annak idején, hogy gyanúsan olcsó. Úgy gondolom, van egy szint, ami alá nem szabad menni. Annyi pénzért az is szép eredmény, hogy a harmadik lehúzás után sima volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.