Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) yanpec válasza a2d2 (#40250) üzenetére


yanpec
aktív tag

Nekem 24p alatt nèha fura hangokat ad a gèp, valahogy berezonál, de csak egy darabig, ès ez vèletlenszerüen ismètlődik. Van, hogy 2 hètig nem is hallom, de elèg hangos olyankor.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40252) a2d2 válasza yanpec (#40251) üzenetére


a2d2
addikt

Ha csak bizonyos képfrissítési frekvencián csinálja ezt akkor tuti színkerék lesz.
Az is lehet hogy nincs jól meghúzva egy csavar akár a konzolon.
Nálam ugyanezt csinálja a PC-m, amit kézrátétellel gyógyítók, utána megint pár napig jó :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#40253) cinemazealot válasza kreten67 (#40248) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hát, végül is a Trabant és a Lamborghini is belsőégésű motorral szerelt autó. :D De értem, mire célzol. Nyilván van olyan DMD chip, ami vélhetően a nagyobb sebességű tükörmozgatása révén képes több árnyalatot megjeleníteni, mint a belépő gépeken használt chip-ek. Utóbbiak a natívan nem előállítható árnyalatokat dithering-gel hozzák össze. Ahogy a 256 színű GIF próbál true-color lenni. :K

(#40254) champace válasza a2d2 (#40247) üzenetére


champace
csendes tag

Köszönöm szépen a segítőkész tanácsokat mindkettőtöknek!
Íme egy fantasztikus minőségű, de a fényviszonyokhoz jól közelítő panoráma kép a helységről:

Bizony jobboldalról elég sok fény jön be, de nem a vásznat világítja, hanem a periférikus látást zavarja.
Zaj nem akadály, mert hangos a közlekedés, úgyhogy így is üvöltetni kell majd!

No de ami a konkrétumokat illeti. Az Epson TW610 még belefér a költségvetésbe 560 euróért az amazonról. Plafon alá szerelném, de nem fejjel lefelé, mert van neki kis polc. 5 méteres távolságra kell vetítenie. Van esetleg más típus, ami jobb vételnek tűnik számotokra? Pl. ugyanennyiért van TW650-es is, meg nyilván egy halom Optoma meg ViewSonic modell.

Köszi még egyszer a segítséget!

(#40255) Exian válasza champace (#40254) üzenetére


Exian
őstag

"Plafon alá szerelném, de nem fejjel lefelé, mert van neki kis polc. 5 méteres távolságra kell vetítenie."

Ez nem így működik. Muszáj fejjel lefelé raknod, ha talpra állítva rakod, akkor a plafonra fog vetíteni. Annyira mem tudod lefele dönteni, hogy lefelé vetítsen, szóval ez így sehogy sem lenne jó. Nekem is így van, polcon van, de a polc aljára felszerelve fejjel lefelé. Csak így lehet, ugyanis a projik nem egyenesen vetítenek, hanem felfele, ha talpra állítod. Ha meg nem rakod elég magasra, akkor ugyan megoldható a talpra állított elhelyezés, viszont nagyon lentre kell raknod és minden projektor előtti mozgás be fog zavarni a képbe, ami marhára kellemetlen. Szinte nem tudnál előtte ülni, mert a fejed búbja is belelógna :) de nem probléma ez, simán rakhatod a kiszemelt polt lapjára alulról, fejjel lefelé.

[ Szerkesztve ]

(#40256) Beni2360 válasza champace (#40254) üzenetére


Beni2360
félisten

Az Epson kalkulátorban már nézted ezt az 5 m vetítési távolságot? 5m-ről 220" képet vetít a proji. Ami 2.75x4.9 méteres.
Szerintem az nem fog menni. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40257) AVhelper válasza cinemazealot (#40253) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nincs olyan DMD chip, ami nem a "dithering" eljárásával állítja elő az árnyalatokat. Ez a technológia alapműködése, mert a tükröcskék kapcsolóüzemben működnek.

(#40258) cinemazealot válasza AVhelper (#40257) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem Te a PWM-re gondolsz. :K A dithering teljesen elhagyható volna, ha minden DMD chip tükröcskéi képesek volnának az adott színmélységnek megfelelő sebességtartományban billegni.

[ Szerkesztve ]

(#40259) a2d2 válasza champace (#40254) üzenetére


a2d2
addikt

Hát ha lenne 5m helyem akkor én tuti használtan vennék valami nagytestű pár éves középkategóriás gépet.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#40260) Khaosz55 válasza AVhelper (#40257) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen én is látom főleg fekete és szürke színeknél, de viszont kb 5-10 cm-ről ! 30-40 cm után semmi sem érzékelhető. Benq W3000 van jelenleg, az előző egy mitsubishi hd1000 volt azon is láttam de csak nagyon közelről.

Engem egyáltalán nem zavar.

(#40261) Khaosz55 válasza Khaosz55 (#40260) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hupsz annyi hogy W2000-em van nem 3000.

(#40262) Szasza81


Szasza81
csendes tag

Sziasztok!

Van esetleg ötletetek, hogy hol javítanak Philips projektort?
Screeneo HDP1590TV típus, a HDMI bemeneteivel van gond.

A Szerviz Kft. ajánlja a Philips honlap, de azt mondták nem javítanak projektort :W

(#40263) Beni2360 válasza a2d2 (#40259) üzenetére


Beni2360
félisten

10.-n reggel elolvasta champace fórumtársunk a (#40256) hsz-m és azóta se híre se hamva. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40264) Norbi 72 válasza Beni2360 (#40263) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ő nem az első,és nem az utolsó ilyen téren.

(#40265) péjé válasza Szasza81 (#40262) üzenetére


péjé
őstag

Ha nincs már jótállás akkor esetleg fuggetlenszerviz.hu, ők korrektek, voltam náluk.

(#40266) a2d2 válasza Beni2360 (#40263) üzenetére


a2d2
addikt

Lehet hogy szegény inkább egy kategóriával feljebb lépett volna de komplikációk adódtak a vese kivételnél.
Megesik az ilyen.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#40267) Szasza81 válasza péjé (#40265) üzenetére


Szasza81
csendes tag

Köszi a tippet :R
Nincs gari, megkérdezem majd őket.

(#40268) Beni2360 válasza a2d2 (#40266) üzenetére


Beni2360
félisten

Norbi 72 is. Értettem sajna vannak ilyen malőrök. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40269) champace válasza Beni2360 (#40263) üzenetére


champace
csendes tag

Nem tűntem el, csak visszaléptettetek két mezőt.
Szuperhálás vagyok, hogy megkíméltetek egy abszolút rossz választástól, egyelőre próbálok valami alternatívát találni. Minden ötletet (pl. konkrét típus) szívesen várok addig is!
(Ár)kategóriát nem szeretnék váltani, és sajnos a használt sem jön szóba.

Addig is: mennyire gáz falra vetíteni? Sajnos a plafonra nem tudok vásznat szerelni, az állványos vászon meg nyomi...

[ Szerkesztve ]

(#40270) cinemazealot válasza champace (#40269) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...mennyire gáz falra vetíteni?"

Nem gáz, sokan így kezdtük. :) A büdzséd most úgysem feltétlenül enged a gép mellé még egy normális vásznat is. Lassan, apró lépésekkel haladj előre! Ha megint összejön egy kis tőke, a falra (ahova addig vetítesz) felszerelhetsz majd egy fix keretest, az profibb lesz mindennél. :K

(#40271) champace válasza cinemazealot (#40270) üzenetére


champace
csendes tag

Köszönöm szépen a biztató választ!

Némi nézelődés után a ViewSonic PJD7720HD tűnik jó vételnek (másfél méterről talán a zaj sem lesz olyan zavaró).
Ez épp befogadható képet szórna 460cmre, de a polc körülbelül a vetítendő kép tetejével van egy magasságban. Gondolom megdönthetem a projektort, hogy jó helyre essen a kép.
Jó választásnak tűnik?

(A feleségem amúgy egy Epson TW6700asra akar rábeszélni, de egyelőre nem hagyom magam!)

(#40272) cinemazealot válasza champace (#40271) üzenetére


cinemazealot
addikt

Van ízlése a feleségednek: 390k vs. 190k :D

Viszont az egyik DLP (ViewSonic), a másik LCD (Epson), ezekről van tapasztalatod? Érzékeny(ek) vagy(tok) a DLP szivárványára?

A projektor döntögetését amíg lehet, mellőzd. Ha tudod, vidd feljebb a polcot és szereld az aljára a projektort, hogy az fejjel lefelé lógjon róla és úgy vetítsen a falra. A ViewSonic leírásának 15. oldala szerint 460 cm-ről 130...140"-es képátlójú képet lő 16:9 képaránnyal, ekkor a kép 162...174 cm magas, a függőleges offset pedig 13...14 cm. Ez azt jelenti, hogy ha a fejjel lefelé állított géppel lősz a falra, akkor a projektor lencséjének síkjától 13...14 cm-rel lejjebb kell kezdődnie a vászon (vetítési felület) felső élének.

Ha a polcot nem tudod feljebb emelni, akkor tegyél rá egy másik polcot és arra lógasd fel a gépet, mint én. :)

[ Szerkesztve ]

(#40273) Pro Koryak válasza champace (#40269) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"sajnos a használt sem jön szóba"

Pedig sokkal jobb gépet kapnál 200-300e között, pl jvc x30, epson tw9200.

(#40274) champace válasza cinemazealot (#40272) üzenetére


champace
csendes tag

Köszi az újbóli tippeket, mindig kiderül, hogy valamire nem figyeltem!

Szóval eredetileg arra a mennyezet alatti pici polcra akartam feltenni a projektort.

Fölülről nem nagyon van mihez függeszteni és a polc is kicsi ahhoz, hogy tegyek rá egy másikat (nyilván az Epson TW6700 se férne rá). Még talán a polcra rögzíthetném alulról, de akkor lens shift is kellene, mert a lencse fölött egy fél méterrel kéne lennie a kép fölső síkjának.
Szóval elbizonytalanodtam abban, hogy van értelme odatenni.
Tehetem vállmagasságba, 110cm a kép alja, az olyan 80cm körüli vetítési magasságot feltételez.
Az ACER H6517 ABD-t pont a fejünk mögé kéne tenni, a H6517ST modellt viszont 150cm-re a vetített felülettől. Mi az általános tapasztalat ebben, jobb ha közvetlenül a néző mögül jön a vetítés vagy inkább legyen a vetítő a néző és a vászon között?

Nem volt még DLP-s projektorral tapasztalatom, de abból indultam ki, hogy szinte senki nem írt negatív véleményt erről a modellről.

Használt vásárlásával az a fő probléma, hogy külföldön élek és nem nagyon beszélem a nyelvet. Ráadásul azért gondoltam online vásárlásra, hogy visszaküldhessem, ha nem áll össze a rendszer a szobával.

(#40275) cinemazealot válasza champace (#40274) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az a polc tényleg elég pici, de nem annyira pici, hogy egy fából készített nagyobb keretet ne lehetne valahogy ráerősíteni. Valami ilyesmire gondolok, csak akkora méretben, hogy beleférjen a projektor és biztonsággal rögzíthető legyen a polcon... vagy felszerelhető legyen a jelenlegi polc helyére.

Kérdés, hogy az eredeti polc elbírja-e majd a gép (és egyéb kiegészítő) súlyát? Illetve kérdés az is, hogy a jelkábelt hogyan fogod oda vinni (azt látom, hogy konnektor van, de honnan jön majd a videojel vagy hova megy a hangjel)?

"...ha nem áll össze a rendszer a szobával."
Ez nem opció. Ezért kell előbb okosan megtervezni mindent. :K

(#40276) champace válasza cinemazealot (#40275) üzenetére


champace
csendes tag

Ez is egy Ikeás polc, két csavarral rögzül a gipszkarton falon, és hát nem szívesen terhelnék rá többet mint 3-4 kiló. A linkelt szekrény tetszetős megoldás, akár rá is tehetném, bár egy picit lelógna. Ami zavarna, hogy az offset miatt így is elvesztenék húsz-harminc centi képmagasságot a max. 170-ből. A szemközti falon 100cm és 270cm között van csak szabad felület, ezért nem túl jó ha a fal tetejénél lejjebb kerül a kép teteje.
A jel nem gond mert van egy gégecső a falban.

(#40277) Beni2360 válasza champace (#40276) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha fen lesz a kép teteje a mennyezetnél, akkor milyen színűre fogod festeni a plafont a mostani fehér helyett? :F Azon a fehér plafonon a sötétítés nem fog segíteni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40278) cinemazealot válasza champace (#40276) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...polc, két csavarral rögzül a gipszkarton falon..."

Szerintem gondold át még egyszer, hogy szeretnéd-e rábízni egy majd' 200 eFt-os technika életét egy ilyen szerkezetre. Én nem tenném. :D

"...nem túl jó ha a fal tetejénél lejjebb kerül a kép teteje."

Osztom Beni2360 véleményét: így egyfelől kényelmetlenül magasan lesz a kép, másfelől a fehér mennyezet iszonyúan vissza fogja tükrözni a fényt, aminek a kontraszt látja majd a kárát.

(#40279) yanpec válasza cinemazealot (#40278) üzenetére


yanpec
aktív tag

Az a polc simán elbírja a projektor súlyát. Nekem is ilyenen volt, igaz szèlesebb, de jó kis szerkezet. 4 csavarral lehet rögzíteni a falba, de 2 is bőven megteszi. A gipszkarton fal viszont kèrdèses? Nekem blokktèglafalra volt felcsavarozva, semmi gondom nem volt vele, de cserèltem konzolra. A plafont ha festeni nem lehet, akkor húznèk rá egy fekete vásznat, legalább a vetített kèptől 1m távolságig.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40280) champace válasza cinemazealot (#40278) üzenetére


champace
csendes tag

Jó, hogy van még egy dolog, amire figyelni kell! Köszi, hogy szóltatok.

Az az igazság, hogy a mennyezet és a szemközti fal találkozásánál van egy gipszstukkó, emiatt a mennyezet ténylegesen 18cm-rel a kép teteje fölött van. Ha ez kevés, akkor kb. mennyivel kéne lejjebb kerülnie a kép tetejének?
És ha már itt tartunk, akkor mi lenne egy jó vetítési dimenzió? A kép alja 110 alatt nem lehet, a kép teteje max 280, és egy relatív alacsony kanapén ülünk, amit viszont lehet mozgatni.

Persze, én se a polctól tartok, hanem a gipszkartontól. Ezért is gondolkodtam az alternatív (fej mögötti vagy short throw) pozíción.

(#40281) Beni2360 válasza champace (#40280) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálam 60 cm-re van a tok és még jön hozzá 20 cm kifutó. Az 80 cm a mennyezettől.
Az alja a vászonnak 1 m-re van mivel az álló hangfala miatt nem tudtam lejjebb engedni. Igaz nekem csak 80 " a vásznam.
Azt még hozzá kell számolni, hogy panoráma képnél még feljebb kerül a kép alja.
Általában azt szokták mondani, hogy a szemmagasság ülési pozícióban egy mérvadó pont. De azt én sem meg te sem fogod tudni elérni az alsó fix pont végett.
Lemaradtam arról, hogy mekkora képet szeretnél nézni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40282) yanpec


yanpec
aktív tag

Èn itt Ausztriában a szálláson így alakítottam ki a rendszert, a legminimálisabb tőkerágordítással. Tudom nem tökèletes, de nagyon èlvezhető este egy üveg bor mellett vagy anèlkül. Az 5.1 tökèletesen körbeöleli a franciaágyat. A vásznat ne nèzzètek, mert panorámakèp ès kicsit szètcsúszott, pont a hullámnál van megtörve ahogy a merevítőn is látszik, ennyire azèrt nem durva. Leengedèstől számítva kb 20 perc mire kirúgja magát.



[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40283) hm15 válasza yanpec (#40282) üzenetére


hm15
senior tag

Plafonra mit tettél?

(#40284) yanpec válasza hm15 (#40283) üzenetére


yanpec
aktív tag

Semmi extra sima matt sötètszürke falfestèk.

Ez egy "L" alakú egylègterű szoba olyan 35m2 kb, ès az alvórèsz függönnyel volt elválasztva. Mikor megkaptuk akkor gyorsan kidobtam őket. Ès úgy döntöttem a kontraszt miatt lefestem ezt a kis rèszt. Legalább 40% javúlt a kontrasztom csak ez miatt.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40285) BBéci válasza champace (#40280) üzenetére


BBéci
titán

"A kép alja 110 alatt nem lehet"
Miért? 70 centi körül lenne optimális.

(#40281) Beni2360
Mi akadálya van annak, hogy a két álló hangdoboz közé ereszkedjen le a vászon? Minden szempontból szerencsésebb lenne.

(#40284) yanpec
Végre nem egy kórterem-fehér szoba! :C

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40286) yanpec válasza BBéci (#40285) üzenetére


yanpec
aktív tag

Amúgy èrdekes, mert nappal semmivel nem sötètebb a helyisèg mint volt, viszont este filmezèsnèl sokat èr, hogy nem virít a plafon, ès ráadásul a szemnek is kellemes. Sok minden lesz mèg módosítva fejlesztve, a HDMI kábelt is el kell tüntetnem a projektornál.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40287) cinemazealot válasza yanpec (#40282) üzenetére


cinemazealot
addikt

Pofás nagyon! :K

(#40288) hm15 válasza yanpec (#40284) üzenetére


hm15
senior tag

Jó lett, plafon a legfontosabb szvsz.

(#40289) Beni2360 válasza BBéci (#40285) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát mint már írtam:
1: A bal oldali frontot rá kellene tolnom a falra (lambériára) A jobb oldali már kívülre került az útból.
Majd ha lesz kedvem csinálok egy próbát de akkor sok trapéztolás kell a képbe. Meg,mértem a mostani rögzítésnél max 10 cm tudnám lejjebb húzni. Vagy konzolt a régi lyukba vissza és az 30 cm lejjebb van akkor lenne a panoráma kép a TV aljával egy vonalban.
2: A mennyezetről lóg le 80 cm-s konzolon már a proji éppen a dohányzó asztal felett és nincs lenchift a projin. Lejjebb engedni meg már durva volna.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40290) yanpec


yanpec
aktív tag

Megvettem ezt a programot, mondom hülyèskedek vele egy picit, kemèny 0.73 euró volt. Hát meglepődtem mennyire sárga az a fehèr amit lő a gèpem. 🤔 Beállítottam a program szerint 6500Kelvinre ès na azèrt piszkosul nagy különbsèg van a 2 között, most már a fehèr a fehèr. Ès meg kell mondanom a páromnak is sokkal jobban tetszik így meg nekem is.

Ugye a projektoron van olyan hogy felhasználói beállítás ès vannak gyáriak. Ezeket kapcsolgattuk nèzegettük ès vetettük össze. Tènyleg jóval sárgább az alapbeállítás. Alapból olyan 3700 kelvint mèrt, ès a táblázat szerint fedi a valóságot mert sárgás volt. Most "6500K" ès enyhèn kèkes.

A lènyege, kell csinálni vele egy fènykèpet egy fehèr felületről, ès analizálja a színhőmèrsèkletet. Hülyesègnek gondoltam, de nagyon meglepődtem.😁

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40291) BBéci válasza Beni2360 (#40289) üzenetére


BBéci
titán

Az elrendezés akkor jó, ha a vászon minél jobban belóg a két frontsugárzó közé. Akkor hallod a hangokat megközelítőleg onnan, ahol a kép szerint keletkeznek. Azért csak megközelítőleg, mert ahhoz, hogy pontosan a megfelelő helyről halld, a vászon mögött, annak vízszintes középvonalában kellene lennie mindhárom (LCR) hangsugárzónak.
Szerintem a lens shift elengedhetetlen. Abban egyetértünk, hogy már a 80 centis belógás is több a kellemesnél. Ezért alakítottam ki a vetítő helyét a mögöttem lévő könyvespolcon. Cseppet sem feltűnő, viszont behatárolja a választékot, olyan zoom kel hozzá, ami leginkább a drága gépekben van, de a lens shift miatt már eleve ott vagyunk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40292) Beni2360 válasza BBéci (#40291) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel én általában lefekvés után szoktam morfondírozni még azt eszeltem ki, hogy nem csavarozom lejjebb a konzolt hanem ideglenesen egy 30 cm-s szárral leengedem a tokot és megnézem. hogy mit produkál a falra tolt BAL oldali front. Mivel arról nem írtál semmit. Így már akkor 70 cm-re lesz a vászon fém tartója. lejjebb már nem mehet mert ott vannak a cuccaim.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40293) BBéci válasza Beni2360 (#40292) üzenetére


BBéci
titán

A hangdobozoknak szabad térség kell, a falak közelsége durván rontja a hangzást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40294) Beni2360 válasza BBéci (#40293) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát erről van szó. Akkor tér vagy vászon mélység. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40295) BBéci válasza Beni2360 (#40294) üzenetére


BBéci
titán

80 colos képátló a vásznak között kicsinek számít. Nincs mellette annyi hely, hogy normálisan elférjenek a hangdobozok? Nálam éppen emiatt korlátozott a vászon szélessége 2,5 méterben, úgy marad a hangdobozok és az oldalfalak között 65-65 centi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40296) Beni2360 válasza BBéci (#40295) üzenetére


Beni2360
félisten

Sajnos jobb oldat a front mellett van a bejárati ajtó 60 cm-re már annyira kivittem oldalra.
Bal oldalt meg a konzol 33 cm-re van a faltól, vagyis a front most 23 cm-re van és ezt kellene még csökkentenem ha mellé húznám a vásznat.
Gyors épek.
1: Jobb oldal
2: bal old 1 most
3: bal old 2 kitolva

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40297) BBéci válasza Beni2360 (#40296) üzenetére


BBéci
titán

A hármas az rettenet, nézni is rossz.
Ezek szerint nagyon keskeny a szoba, amivel nem lehet semmit tenni. Marad a kompromisszum: vászon a hangdobozok tetejéig ér.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40298) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok! Olyan kérdésem»lenne, h van egy Optoma HD27 vetitőm, beakarom kapcsolni de nem indul. Egy figyelmeztető üzenetet ir, h valami filtert takaritsak ki, de semmiféle filter nincs benne, ami képeket találtam erről. Nem szedhető szét ott és nincs ott filter ami»képeket találtam erről a tipusról. Mit lehet ilyenkor tenni?

Ezt irja egy Angol oldal:

notee:

Dust filters are only required/supplied in the selected regions with excessive dust.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40299) Beni2360 válasza BBéci (#40297) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem keskeny csak ott van egy beugró az ajtónak és e miatt az a rész pont keskeny. A képen bal oldalt lent az ajtó.
Nappali.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40300) BBéci válasza Beni2360 (#40299) üzenetére


BBéci
titán

Elforgatnám 180 fokkal a cuccot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.