Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) péjé válasza soneec (#39750) üzenetére


péjé
őstag

szia,
legjobb a fix vászon, ha megteheted tegyél fel azt. Az oldalfeszített keresztezi a fix és a feltekerhető tulajdonságait...persze ebből is van noname meg csilliós túlárazott. Ha hosszú távon gondolkozol a projektorozásban akkor érdemes egy jobb vászonra is költeni, jellemzően több vetítőt is túlél. Ha most kezded lehet elég egy sima manuál és ha kiforrt a dolog akkor költs többet.

(#39752) soneec válasza péjé (#39751) üzenetére


soneec
tag

Sajnos nálam a fix vászon nem lehetséges a tetőtéri kialakítás miatt mivel ekkora vászon csak a konyha és a nappali elválasztásánál tudok elhelyezni. Egy Benqw 2000 hez milyen oldalfeszített vásznat ajánlanátok ami jobb minőségű? De árban azért nincs elszállva a projihoz képest.

(#39753) péjé válasza soneec (#39752) üzenetére


péjé
őstag

Az oldalfeszített a legdrágább kivitel, megkérik az árát.
Aminek a képét kiraktad az mennyi? a 110"-os oldalfeszített új ára br.300eft körül van a Grandview-nál...[link]

Kérdezd meg Szepi0808 kollégát hátha tud mondani vmi akciós árat, ő foglalkozik ilyenekkel. ez egy jófogásos cucc de kisebb mint amit keresel...[link]

Avx.hu-n is érdemes körbesasolni bár oldafeszített épp nincs.

(#39754) soneec válasza péjé (#39753) üzenetére


soneec
tag

Ami a képen a van az egy olcsóbb vászon én ezt néztem ki 350euro de így az árkülönbséget elnézve szerintem elhalasztom késgöbre és beszerzek egy ideiglenes vászont addig.

Szepi 0808 már ajánlott két vászont Screenline és a te ajánlásod a Grandview oldalfeszes vászon kb egyárba van.
Ez egy kicsit felette van a most rászánt vászonra így elsőre veszek valami kezdetlegest és elhalasztom jövőre a jobb vászon vételt plusz még a páromnak is be kell adagolni az árukat :D

Köszönöm az eddigieket! :R

[ Szerkesztve ]

(#39755) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

A projektorom 2100 óra üzemidővel mintha kezdene kipurcanni.
Miután a készülékre küldöm a képet számítógépről, 1-2 percen belül vízszintes csíkok törik meg a képet, melyek villámgyorsan futkoznak meghatározhatatlan méretben, irányban, és színben. Nézhetetlennél teszik a filmet.
Még sosem járt le a tulajdonomban projektor lámpa üzemideje, de azt gyanítom ez lesz a ludas, mert a gépet többféleképpen is újratelepítettem, sem a driver, sem a windows nem okozhatja a problémát.
Nem mellékesen ugyan azt produkálja laptopról is, szóval a készülékben keresendő a hiba.
Panasonic PT AE 700E

A kérdésem az lenne hogy jól gyanítom, a 2100 óra már halál ezeknek az izzóknak?
Feltételezhető hogy nem gyári izzó van benne mert használtan vettem 500 órával.

Második kérdésem az az, hogy milyen másik készülékkel pótolhatnám, mert amúgyis keveslem a 720p-t egy 1080p lenne amit elvárnék az újtól, viszont olyan iszonyat mennyiségű van a piacon hogy tanácstalan vagyok.

Vászon mérete: 300x170cm (135")
Nézési távolság: 370-380cm
Projektor elhelyezése: falon fent, középen, vászontól 380cm-re
Felhasználás: Házimozi

Vételárral kapcsolatban tudom hogy csillagos ég a határ, de mivel ezt anno 60.000ft-ért vettem, nagyjából ennyit szánnék rá ismét.
Ha figyelembe vesszük az éveket és a technológia fejlődését, remélhetőleg kapni ennyiért használtan egy HD projektort.
Tudnátok segíteni milyet vegyek? :U

[ Szerkesztve ]

(#39756) péjé válasza sanyek2 (#39755) üzenetére


péjé
őstag

szia,
én megnézném a kábelezést is, több bementét is ellenőrizd a vetítőnek, lehet a hdmi panel rendetlenkedik. A lámpa elhalványul inkább, ilyen csíkozást sztem nem az okoz. Ha itt sem jön ki a hiba akkor meg kellene nézetni (Batyo).
Ha mégis lámpa:
nézd meg a lámpa gyártóját, ha Ushio/matsushita/osram (van még pár) akkor felújítható majdnem 100%-osra.
Batyot kérdezd erről, többet tud erről.
Használt fhd vetítők 90-120eft körül mennek, 50-60-ért akad 720p.

(#39757) Rick4 válasza tothn (#39748) üzenetére


Rick4
félisten

Mint írtam, a régi lámpát nem kedvtelésből vettem ki, hanem az izzó pukkant el, a készülék belseje tele volt szilánkokkal, tehát az új lámpa a zsebemben is lehetett volna, az még mindig nem vezet sehova. Egyrészt így kaptam egy fullos takarítást, ami a bent lévő portól is megszabadított, cseréltek egy ventit gariban, másrészt 1 év gari indult attól a pillanattól a lámpára, nem egy sufni műhelyben, hanem a márkaszerviznél. Amennyivel többe került, annyit nekem megért, magam nem álltam volna neki kitakarítani. Nyilván jó lett volna h a feléből megúszom, mert én sem vagyok a pénzem ellensége, de ilyen opció sajnos nem volt. Az usából én is tudok hozzá komplett lámpaegységet hozni, hozhattam volna akármikor, ha csak halványodott volna a fényerő, akkor kihúzom, be a másik, és mehet, de szilánkkal teleszórva az még mindig nem megoldás.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#39758) Exian válasza sanyek2 (#39755) üzenetére


Exian
őstag

Próbáltad az összes létező bemenetet? Menüben és/vagy tesztábrán is jelen van a hiba?

Amúgy milyen érdekes egy proji, elég régi, de már van rajta HDMI, de még SCART is. Ilyen párosítást még nem láttam :) Esetleg próbáld meg, hogy SCART-ról mit művel, elvégre az még is csak full analóg bemenet, szemben a HDMI-vel.

(#39759) sanyek2 válasza péjé (#39756) üzenetére


sanyek2
senior tag

Igazad volt, a VGA csatlakozón nem csinálja. :O
Érdekes...
A lámpát fel lehet újítani majdnem 100%-osra? :O Ezt nem is tudtam!

(#39758) Exian: Bekapcsoltam a kék hátteret, annál nincs jelen a csíkozás. Amint színeket kezd el megjeleníteni, akkor kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#39760) Mik76 válasza sanyek2 (#39759) üzenetére


Mik76
senior tag

Ez a lampa felujitas erdekesen hangzik nekem is bar en a 600+ orammal meg messze vagyok tole, de azert az elmelet erdekelne....

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#39761) tothn válasza Rick4 (#39757) üzenetére


tothn
tag

Oké oké te vagy a király. De én szegíny vidéki parasztgyerek vagyok kvázi közmunkán. Muszáj fillérbaszónak lennem.

(#39762) péjé válasza sanyek2 (#39759) üzenetére


péjé
őstag

A component csatikat próbáltad? az 720p jelet tud, ha az oké akkor a hdmi kikerülhető és használhatod tovább egy átalakító kell hozzá. Lehet nem éri meg javíttatni a hdmi csatit.
Egy minőségi, gyári lámpa 80-100eft is lehet, töredék összegből pedig felújítható.
közelebbi infó itt:
batyo@projektor.hu

Nekem 3 izzót csinált meg, mellesleg a fél ország hozzá hordja a vetítőjét, tényleg ért hozzá, korrekt, nem beszél mellé.

(#39763) mutyi


mutyi
őstag

200-250-ért van 2-3 best ajánlat házi-mozi-ra,de lehetőleg minél nagyobb fényerővel rendelkezzen.
Nem lenne hátrány az sem, ha a külső sound barra minél egyszerűbben rá lehetne csatlakoztatni.

Továbbá milyen árkategóriában érdemes nem fix vetítővásznat nézni?

Egyébként erről a gépről van valakinek valós tapasztalata?
XGIMI H1

(#39764) sanyek2 válasza péjé (#39762) üzenetére


sanyek2
senior tag

Nincsen scar sem analóg kábelem így csak a VGA-t tudtam kipróbálni, és azzal jó.
Laptoppal kipróbáltam HDMI-n. Érdekes a jelenség.
A hosszú kábellel, amivel 2 éve használom, nem ad képet egyáltalán. Win második képernyős lehetőségei közül egyikkel sem váltott át, vagy kapott képet a projektor. Viszont mikor ebben a felállásban újraindítottam a laptopot, a Windows logo töltése ideje alatt csak a projektoron volt kép, és az hibátlan.
Előszedtem egy 2 métereset, azzal ment, hibátlan képpel, de csak kiterjesztett módban. Másik kettőn sehogy.
Most jön a fekete leves. Most a laptop VGA csatlakozóján sem adott képet egyetlen felállásban sem.
Pedig múltkor azzal sikerült hibátlan képet produkálni.
:F :F :F

(#39765) péjé válasza sanyek2 (#39764) üzenetére


péjé
őstag

Előfordulhat h a laptop felbontását/frissítését nem tudja kezelni viszont kiterjesztett módban a laptop kijelzője a projektor. Állítsd át próbaképp a laptopot HD felbontásra és utána oszd meg a képet...talán itt a hiba

(#39766) sanyek2 válasza péjé (#39765) üzenetére


sanyek2
senior tag

Azt automatikusan átállítja minden alkalommal. A képfrissítése pedig azonos a projektoréval.
Meg akkor hogyhogy egyszer tudja VGA-val máskor meg nem... :F
Esetleg kontakthiba lenne a készülékben???
De nem értem mert ezelőtt csak az ágyat képezte a porcicáknak.... Nem volt birizgálva...

(#39767) Flowtation válasza péjé (#39697) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Köszönöm a megoldást, ez bevált. :R :R Annyit még meg tudnál magyarázni, hogy miért jó ez így, és miért nem jó akkor ha mindkét kijelző működik, akár így akár úgy?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#39768) péjé válasza Flowtation (#39767) üzenetére


péjé
őstag

szia
az új laptopok zöme 16:9-es kijelzőt használ, kellemesebb a táblázatokat így nézegetni. A legtöbb irodai proji 4:3-as és mivel a laptop a saját kijelző beállításait erőlteti a projektorra ez néha hibát okoz. Ha csak a proji megy (így csináljuk felénk is) akkor a laptop elsődleges kijelzőnek veszi a projit és ahhoz állítja a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#39769) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Itt is fetennem a kerdesem, hogy nektek mi a velemenyetek errol? :)
kerdes
Vagy valami egyeb javaslat?
Projektor meg nem most lesz csak felkeszulok mar ra. :) Addigba padlason pihen majd a kabel. Remelem nem ragja el majd semmi sem. :DDD

Amugy e ket Benq kozul melyiket ajanlanatok?
W1090 vagy W2000?

vsz ezek kozul lesz majd valamelyik, mert jokat olvastam rola es arban meg belefernek majd a kerertbe.

Koszonom! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#39770) a2d2 válasza spiky03 (#39769) üzenetére


a2d2
addikt

Én a W1090 helyett mindenképp a W1120-at nézegetném.
(Újabb, halkabb, kontrasztosabb, erősebb fényerő, alacsonyabb input lag - megéri a plusz felárat).
Mikor én vettem pár hónapja akkor a W2000 még 30e-el volt drágább a W1120-nál ezért könnyű volt a döntés, most tanácstalan lennék kicsit :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#39771) sixpak válasza a2d2 (#39770) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ez jobb mint egy W1070+ vagy kb egy kategória?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#39772) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Helló, tudtok rendes szervízt mondani (optoma gt7000)?
Egyszer csak kikapcsolt a cucc nézés közben és a power led sem világít, ha be van dugva a konnektorba. Nyilván elszállt benne valami táphoz kapcsolódó dolog :(((

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39773) a2d2 válasza sixpak (#39771) üzenetére


a2d2
addikt

Persze, jobb. Tavalyi technológia, nagyobb kontrasztarány, üveg lencse, alacsonyabb input lag.
Nekem már csak egy frame interpoláció hiányzik belőle és elégedett lennék teljesen.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#39774) sixpak válasza a2d2 (#39773) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi a választ. :R
És ezt még kapni is lehet, ellenben a 1070-el, ami egy boltba elérhető itthon.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#39775) péjé válasza RetepNyaraB (#39772) üzenetére


péjé
őstag

fuggetlenszerviz.hu

v. Batyo, a mailcímére rákereshetsz itt a fórumban.

(#39776) Zsocó


Zsocó
aktív tag

3M MP7740i, mas neven Hitachi CP-X275WA-rol mik a velemenyek?

(#39777) péjé válasza Zsocó (#39776) üzenetére


péjé
őstag

szia,
ez egy xga felbontású 4:3-as tizenjópár éves lcd vetítő ami ráadásul nagyon hangos. Ez felett sajna eljárt az idő, ebben már izzót sem érdemes cserélni hacsak nincs vmi érzelmi oka a dolognak.
720p-s használt projik 50eft körül indulnak, ez alá nem javasolt menni ha egy minimális minőséget szeretnél.
Ez alatti ársávban akad sok alacsonyabb felbontású/teljesítményű/képességű vetítő ami vetít is akár nagy képet de messze elmaradnak a belépő kat. HD, FHD vetítőktől.

(#39778) Pro Koryak válasza Zsocó (#39776) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Attól függ mire kell. Nézegetni kikapcsolva, dobálózni vele vagy esetleg vetíteni.

(#39779) mutyi


mutyi
őstag

200-230 körül házimozi full hd-s vetítőt tudnátok ajánlani lehetőleg minél nagyobb fényerővel?
2-3 konkrét típus közül választanék.
Továbbá hozzá egy manuális vásznat ami normális, de nem horror összegben.

(#39780) péjé válasza mutyi (#39779) üzenetére


péjé
őstag

A minél nagyobb fényerő mire kellene? 3D, kültéri vetítés, irodai meló?

(#39781) mutyi válasza péjé (#39780) üzenetére


mutyi
őstag

A minél nagyobb fényerő a kültéri vetítés végett.
Tisztában vagyok vele hogy tűző napsütésben a kertben nem lesz olyan,amilyennek lennie kellene, de a lehetőségekhez mérten. 2200-3000 lumen mire lehet elég?

(#39782) péjé válasza mutyi (#39781) üzenetére


péjé
őstag

Pont neked válaszoltunk h nem igazán tudunk ajánlani projektort kültéri délutáni vetítésre. Egy tv is nehezen bírkózna meg a napfénnyel, projektor meg sehogy.
Itt egy YT videó egy kerti mozizásról...ránézésre a vetítő egy epson tw5600 lehet, 2500 lumennel.
A videó elején pár másodpercig látni ahogy teljesen borult időben gyakorlatilag alig látni vmit a vásznon, 1.13-nál ismét mutatja a vetítést borult időben, nagyon halvány a kép. Az esti kép az mutat, nem véletlenül kezdtek a kertmozik este 9-kor.
[link]

Esetleg egy dupla lámpás géppel tudnál mit kezdeni kint a kertben egy borult délutánon de napsütésben sztem felejtős. Volt korábban egy kép egy árnyékolós félsátras megoldással, az talán segíthet.

(#39783) AVhelper válasza mutyi (#39781) üzenetére


AVhelper
senior tag

Egy 3000 lumen fényáramú vetítővel egy 100 hüvelykes 16:9-es gain 1-es vetítővásznon 346 cd/m² csúcs fénysűrűség hozható létre. Az emberi szem a fénysűrűség különbség alapján érzékeli a kontrasztot, és az InfoComm ajánlása alapján minimum 80:1 ANSI (kockás ábrával mért) kontrasztarány szükséges ahhoz, hogy a nézők felismerjék a videokép kulcsfontosságú elemeit. Vagyis a 346 cd/m²-es fehér részek mellett ugyanazon képen a fekete képrészletek fénysűrűsége nem lehet nagyobb 346/80 = 4,3 cd/m²-nél. Ezt egy napfényes kültérben, ahol a felületekről visszaverődő fény tipikus fénysűrűséges 100.000 cd/m² körül van csak nagyon komoly árnyékolással lehet elérni.

Az alábbi képet már nemrég közzétettem. Ez egy két éve a foci EB alkalmával felállított installáció volt, ami egy elég mély fekete sátor belsejében elhelyezett vászonra vetített képet mutat.

[ Szerkesztve ]

(#39784) Janaboy válasza AVhelper (#39783) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Azt tudjuk ebben milyen proji adta a képet?

Amugy egy hulye kerdes egy ST projinal kevesebb a fenyveszteseg?
Ezt most arra értem hogy ugye jóval közelebbről vetit.

Janaboy

(#39785) cinemazealot válasza Janaboy (#39784) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az, hogy közelebb van, nyilván jótékony hatással van a fényveszteségre. Viszont szerintem ezt az előnyét bizonyos szintig el is veszíti azzal, hogy a vetített kép jelentős részén nagyon lapos szögben érkezik a fény. Az pedig egy általános diffúz felületet feltételezve eleve hátrány.

(#39786) AVhelper válasza Janaboy (#39784) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem tudom mivel és milyen vetítőfelületre vetítették a képet, mert személyesen nem volt közöm a projekthez.

A vetítők lencséjének konstrukciója természetesen meghatározza a kibocsátott fényáram mértékét. Egy nagyobb nagyításátfogású zoom lencsével rendelkező projektor kevesebb fényt ad ki a legkisebb kép vetítésekor, mint amikor a legnagyobb képet kell előállítania. Az ST vetítőknek eleve fix vetítési arányú vagy csak nagyon minimális zoom tartományú a lencséje, így ebből adódó fényveszteség valóban vagy nincs vagy minimális.

Az abból adódó veszteség, hogy a fénynek mekkora utat kell megtennie a térben elhanyagolható, hacsak nem valami extrém poros, füstös vagy ködös közegről van szó, amiben a fény elnyelődik, s ami ugye nem tipikus vetítési helyzet.

(#39787) kreten67


kreten67
senior tag

Én NEC P502HL Laser projit szoktam bérbe adni kültéri rendezvényekre (foci vb ,olimpia ,esküvő stb) ,de sajnos a gyors mozgásokkal meggyűlik a baja így a házimozi nem az erőssége ,de egy árnyékolt nappali felületen azért nagyon jól teljesít.

(#39788) Beni2360 válasza kreten67 (#39787) üzenetére


Beni2360
félisten

de sajnos a gyors mozgásokkal meggyűlik a baja - e szerint akkor Magyar focinézésre még megfelel. ;]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#39789) kreten67 válasza Beni2360 (#39788) üzenetére


kreten67
senior tag

Arra egy tönkrement proji vagy egyéb hibás megjelenítő a legalkalmasabb :DDD .

(#39790) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Esetleg valakinek nincsen ötlete erre a kérdésemre? Mert megint foglalkoznom kell a zárolt projektorral,de nem tudom mit is csinálhatnék.

(#39791) cinemazealot válasza qwertly (#39790) üzenetére


cinemazealot
addikt

Guglizva ezt a fórumbeszélgetést találtam, hátha. Én a lényeget az utolsó 2 hsz-ben látom:

"We have a few different Epson models and we find that some of them are quite particular in making you use the correct remote for that model. I'd try gathering any alternative Epson remotes that you can lay your hands on and trying them. It may be that the remotes have been swapped in the past and that the teacher hasn't noticed as the buttons that they require still work. Failing that, you could try connecting to the projector through it's LAN port (or RS232 if it's an older model).

As mentioned previously, holding the Num button whilst typing the code (typically 1793) can also be necessary on some models."

"Also watch the screen as you put the code in - if the remote is worn or the receiver is flakey, I've found that sometimes not all of the numbers are registered and you can't see which one was missed."

(#39792) péjé válasza qwertly (#39790) üzenetére


péjé
őstag

szia,
ha nem segít cinemazealot találata akkor célszerű keresni a függetlenszervízt v. Batyo-t, készségesek telefonban is.

(#39793) qwertly válasza cinemazealot (#39791) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a segítségedet :R az általad linkelt oldalon volt a kód ami 1793 és nálunk ami már nem tudtuk egyértelműen elolvasni így állandóan 1733 írtuk be amit természetesen nem fogadott el.Mondjuk nem értem miért van ez epson projektoroknál,mert más nyártó nem alkalmazza ezt az extra funkciót :W ? Már többször volt velük nyűglődés pont a kódok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#39794) nuke7


nuke7
veterán

Hello,

Hogy / mivel lehet tisztítani a vásznat ?!
Mintha racsaptam volna egy bogarat, mikor hozza se értem,
És ilyen kis fekete kosz van rajta.

Van valami specko takarító eszköz vagy előírás erre..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#39795) ace05


ace05
senior tag

Üdv

Valaki tudna ajánlani 200k (vége 230k)környékén egy jó Epson projektort, tanterembe menne. Az epsont a trapézkorrekciója miatt szeretem, de nem ragaszkodom hozzá, ha olyan projektort ajánlotok ahol mind a 4 sarkot lehet korrekciózni.

(#39796) szepi0808 válasza nuke7 (#39794) üzenetére


szepi0808
senior tag

Én már mostam le domesztosszal is vásznat és utána langyos vizes törlővel átőrölve teljesen, hogy a vegyszer lejöjjön róla, jó lett. De mindenki a saját felelősségére próbálja ki! Az a baj, hogy a bogár nem fog lejönni csak ezzel, de ha magába szívta az anyag, ez sem szedi ki teljesen.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#39797) Vitee


Vitee
aktív tag

Sziasztok, igaz korabban mar kerdeztem ezzel kapcsolatban, de most lenne esedekes.
Rendelni akarok egy LG PF1000U-t nemet amazonrol. Itt irtatok, hogy ilyenkor ervenyes a nemzetkozi LG garancia ha EU-n belul veszem es ha baja van itthon tudom ervenyesiteni. Rakerdeztem LG magyarorszagnal, es azt irtak vissza valasznak, hogy angol amazonrol vett termeknel nem jar, a nemet leanyvallalatnal pedig az a baj, hogy nem szoktak adni szamlat, igy nem tudom itthon ervenyesittetni a garanciat.
Van errol valakinek infoja, tanacsa? Tenyleg nem adnak szamlat? Ilyenkor bukta akkor a garancia?
Ha nemet amazonrol rendelem van az a 30nap es kesz?
Elore is Koszonom!

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#39798) a2d2 válasza Vitee (#39797) üzenetére


a2d2
addikt

Ez érdekes. Epsonnál csak a gyári számot kérték és egyből jelezte vissza a magyarországi Epson szerviz hogy garanciális a készülékem.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#39799) trecom


trecom
tag

Üdv mindenkinek ha egy projektor vetített képén (teljesen fekete) bármely részén világosabb a kép akkor az fényalagút beállítással megoldható?

[ Szerkesztve ]

(#39800) impmammuth


impmammuth
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni projektor választásban. Full HD-s, 3D-s (Half-OU, BD3D) házimozi projektorra gondoltam. Egyelőre fehér falra vetítenék kb 2m x 1,5m-es képet, amit 4m-ről néznék. (A szoba 4,5m x 3,5m. Sötétítő függöny van.) Lehet lens shift hasznos lenne a későbbiekben. Kb 180-250e között gondoltam de nem tudok dönteni.Válaszokat előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.