Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40551) péjé válasza Hobbbyt (#40549) üzenetére


péjé
őstag

hi,
nekem itt az optoma a szimpibb de combosabb is az ára:
5x kontraszt (kérdéses persze h kalibráltan mi marad de az 500,000:1 az egész jó is lehet)
kicsit nagyobb zoom
vertikális lens shift
kisebb a hangja a leírás szerint
15,000 lámpaóra (papíron, ha a fele igaz akkor még a 3. tulaj is ezt nézi)
ISF kalibrációt írnak hozzá, bár a benq be van lőve rec.709-re...4K-nál mondjuk a rec.2020 lenne a cél ugye de az a milliós gépeknek sem megy igazán...

Sztem ess neki a guglinak meg próbáld megnézni őket vhol, döntsön a szemed...használt benq w1700 most van a jófogáson, azt meg lehet sasolni biztos.

(#40552) Diplomata válasza #99499520 (#40550) üzenetére


Diplomata
aktív tag

30e Ft-ért kapni már bőven vállalható xga felbontású gépet használtan. Teljesen kezdőnek szerintem egy xga felbontású gép elég lehet. Nekem is az első gépem egy xga benq dlp volt, és kb. 2m szélességben 3 méterről nézve nagy élmény volt az is egy tv-hez képest. 30e Ft körül adtam el új után gyártott izzóval.

(#40553) yanpec válasza Diplomata (#40552) üzenetére


yanpec
aktív tag

30K körül már lehet kapni HD kínai projektort ami egèsz jól használható besötètített szobában. Nekem kínai volt az első gèpem ès teljesen meg voltam vele elègedve.(Led Lcd)

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40554) Diplomata válasza yanpec (#40553) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Azoktól én félek, de még nem próbáltam. Én inkább egy stabil bevált márkát vennék, klasszikus technológiával. Nekem egy Benq MP770 volt az első gépem. Fél sötétben is tökéletes volt átlagos internetes felhasználáshoz eco üzemben.

[ Szerkesztve ]

(#40555) yanpec válasza Diplomata (#40554) üzenetére


yanpec
aktív tag

Szerintem nem nagyobb kockázat mint venni egy 10 èves használt gèpet. Ráadásul ezekre min. 1 èv garancia van(elmèletileg). Amit leírnak azt ált. tudják.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#40556) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Alábbi szerint keresnék projektort.

- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
Irodai felhasználásra lesz

- mire szeretnél vetíteni,
Vászon

- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
Prezentációk, egyéb irodai alkalmazások...stb 2-3 m lenne a távolság

- mekkora a szoba,
42 nm, de ez középen felezhető így 1 tárgyalóból 2 lesz.

- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
-Konzolon lenne, falról lelógatva

- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
Nettó 2-300 000 FT

- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
Ha kell világos az iroda, de be lehet sötételni.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#40557) CyDoN válasza péjé (#40551) üzenetére


CyDoN
senior tag

nem csak használtan lehet megtekinteni, van olyan bolt BP-en ahol meg lehet nézni. Amúgy Best Product díjat kapott. Ha mégis a használtat nézik akkor március utáni gyártás legyen.

(_._)

(#40558) péjé válasza CyDoN (#40557) üzenetére


péjé
őstag

Miért fontos a március utáni gyártás? vmi gebasz van az előző szériával?

(#40559) una038


una038
csendes tag

Tisztelt Urak,

egy órát szántam arra, hogy ha volt már ilyen jellegű kérdés, akkor megtaláljam, és ne tegyem fel még egyszer, de nem jártam sikerrel. Persze ha mégis, akkor bocsi a felületességért.

Szóval van egy újonnan épült, kisebb előadótermünk, amibe szeretnénk egy fix telepítésű projektort. Mennyezetre volna szerelve. A készülék és a konzol meg is van már (egy Epson EB-W05), csak hát most kezdtem el igazán gondolkodni azon, hogyan is lehetne igényesen bekábelezni az egészet. Elvileg volna egy asztal, ahol az előadó tartózkodna, ide tudná tenni a laptopját, akármijét - a projektorból jövő kábelek is itt végződnének. A távolság pár méter. Álmennyezet van, így ez egyrészről nem gond, viszont a falba már csak egy 16-os csövet sikerült behúzni, ezen meg szerelt kábelt áthúzni nem igazán lehet. Meg ugye nem tudni azt sem, hogy az egyes előadók ugyan mivel szeretnének előadni, ezért - gondoltam én - célszerű volna USB, HDMI, VGA, és komponens csatlakozást is lehetővé tenni, ha már a készülék drót nélkül nem kommunikál. Tehát a kérdés az, hogy létezik-e készen, megvehető formában olyan cucc, amin egyszerre van jelen az összes felsorolt aljzat, és mondjuk fel lehet szerelni az asztalra? Létezik bevált, szerelhető megoldás HDMI / VGA kábelre, vagy célszerű inkább microHDMI/HDMI A adapter kombón gondolkodni? Egyáltalán, hogyan lehetne az elképzelést igényesen megvalósítani szerintetek?

Bármilyen ötletet örömmel fogadok :)

Köszönöm előre is.

Csak az el nem végzett munka nem vész kárba.

(#40560) c4 válasza una038 (#40559) üzenetére


c4
őstag

A legigényesebben kábel nélkül lehetne megoldani. Léteznek olyan vetítők, amikkel ez a mutatvány kivitelezhető.
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#40561) péjé válasza una038 (#40559) üzenetére


péjé
őstag

szia,
jó hírem van, ez az epson kommunikál wifi adapteren keresztül is....35eft[link]
Igazából lehet h nem is kell fúrni-faragni.

(#40562) una038 válasza péjé (#40561) üzenetére


una038
csendes tag

Köszi az ötletet... akár működhetne is, ha otthon, vagy szűk körben üzemeltetett projektorról lenne szó. Csakhogy nekem az a tapasztalatom - bár lehet, alábecsülöm az embereket - hogy mindenféle drót nélküli megoldással csak a problémát venném a nyakamba. Ha jól láttam, külön progi kell hozzá, hogy a jelet ilyen módon továbbítsa, és ahány előadó lesz a teremben, annyiféle laptoppal, egyéb eszközzel jönnek majd. Jóval hülyebiztosabb megoldás volna pár aljzat, aztán ha csak VGA csatlakozója van, oda dug kábelt, ha HDMI, akkor amoda, ha pendrive-ról akar valamit lejátszani, akkor meg emide. Még a sima HDMI jeltovábbítástól is félnék, mert az az egy adóegység is pont eggyel több dolog, ami eltűnhet.
Emiatt bármennyire is utálok kábelezni, szerintem muszáj lesz. Csak ha már csinálom, akkor jó volna igényesen megoldani.

Csak az el nem végzett munka nem vész kárba.

(#40563) péjé válasza una038 (#40562) üzenetére


péjé
őstag

Mi lenne ha egy alap pc-t tennétek oda ami csak erre lenne beállítva, rajta az összes office programmal...előadó jön, hozza az usb-t, nem kell bajlódni a beállításokkal, esetleg felmásolja a saját gépéről vmi hálózati mappába az anyagot és usb sem kell. Ezentúl tényleg csak a furkálás marad.

(#40564) #95590400 válasza c4 (#40560) üzenetére


#95590400
törölt tag

jó, de ha valami vezetéknélküli, a megfelelőbb kontraszthoz, élességhez és színekhez nem kell ilyenkor a helyiség levegőjét is lecserélni? :DDD

(#40565) CyDoN válasza péjé (#40558) üzenetére


CyDoN
senior tag

hibás FW volt rajtuk

(_._)

(#40566) una038 válasza péjé (#40563) üzenetére


una038
csendes tag

Nem volna rossz az ötlet, sőt. Van egy Atom alapú kis, router méretű pc-m, s egy vezeték nélküli billentyű-egér kombóval végtelen lehetőségek tárulnának fel. Csak hát minél kevesebb olyan eszközt szeretnék a rendszerbe, ami el tud romlani :) Most úgy tűnik, sikerült egy 40*40-es csatornát a falba tenni, azon már szerelt kábelt is áthúzok. 12m sok egy HDMI-nek? És a VGA/USB?

Csak az el nem végzett munka nem vész kárba.

(#40567) péjé válasza una038 (#40566) üzenetére


péjé
őstag

kb. 15m a hdmi határ ahonnan kellhet a jelterősítő. ha hdmi-utp kábel-hdmi kombót használsz akkor kb. 50m...amúgy nem kell a vga-t is kihúzni, kell egy vga-hdmi fordító és 1 kábellel megúsztad.

(#40568) Milonavi


Milonavi
csendes tag

Sziasztok!
Pincében alakítok ki házimozi szobát, falat tervezek festeni éppen.
Találtam régi hozzászólásokat a Tikkurila H499-ről. Ez még mindig az ajánlás?

Hol lehet ezt kikevertetni? Nézegetem a festékboltokat, van bevált hely?

köszi

(#40569) BBéci válasza Milonavi (#40568) üzenetére


BBéci
titán

Ha már házimozi szoba, akkor oda fix vásznat tegyél a falra, százszor jobb lehet a képminőség, mint festéken.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40570) szepi0808 válasza BBéci (#40569) üzenetére


szepi0808
senior tag

Ez így van, meg sem közelíti a festék egy jó vászon képminőségét és a fixek nem is drágák.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#40571) Milonavi válasza BBéci (#40569) üzenetére


Milonavi
csendes tag

2,5-3m széles lesz (még ezt is be kell lőni), ami lenne vagy kétszázezer forint, ahogy néztem. Első körből elindulok festékkel, az kijön 10 ezer forintból, aztán idővel talán upgrade-elek.

(#40572) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Létezhet az, hogy bizonyos házimozi projektoroknak a hdmi jel (source in) "ingerküszöbe" eltérő? Panasonic PT-AE3000 simán veszi a jelet úgy, hogy 7,5m kábel + anya-anya hdmi toldó (3cm) + 1m kábel. Mindkét kábel Inakustik premium, highspeed kutyafasza. Ellenben az Epson EH-TW9100 meg csak zöld képernyőt jelenít meg. A projektor hdmi bemenete működik, direktbe rákötöttem az Oppo 203-at illetve a VGA kimenetét és prímán vetít. Epsonnak jobb vagy erősebb jelre volna szüksége? Most berendeltem egy Inakustiq 10m-es egybe kábelt, reménykedve azzal hibátlanul menni fog. Ötlet, tpasztalat, vélemény? Ok tudom és sejtettem h a toldóval lehetnek gondok, mondták is, de azt a Panával hibátlanul működik. :F Előre is köszönöm!

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#40573) szepi0808 válasza Milonavi (#40571) üzenetére


szepi0808
senior tag

Még ha hófehérre is fested, sem fog tudni 1.0 gaint, az is inkább 0.8 környékén lesz, ami -20% fényerő és ilyen felületnél legalább 1,2-1,4 lenne jó. A színvisszaadásról, kontrasztról, élességről és egyéb tényezőkről ne is beszéljük. Sokan ezért is oldják meg DIY-ként, tehát minőségi anyagot feszítenek ki.
Én, mint hobbista végig jártam már ezt az utat, hidd el más miatt mondom.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#40574) péjé válasza Vikthor (#40572) üzenetére


péjé
őstag

szia
nekem pont egy pana6000-es nem szerette a 2x5m toldott hdmi-t, a 10m-est igen.
Simán lehet h erősítő kell neki v. egy kábel toldás nélkül....hétvégén megmondom mert ideér egy 8100-es epson hozzám és kipróbálom...:-)

(#40575) cinemazealot válasza Vikthor (#40572) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem feltétlenül lesz direkt válasz a kérdésedre, de én a minap úgy jártam, hogy vettem eBay-en lapos, rövid (30 cm) HDMI kábelt (igen, tudom, húzzak innen a retekbe az ilyen olcsó sz@rokkal). :) Bedugtam a RPi és a TV közé, aztán csak pislogtam, olyan zajos lett a kép (a képeken a pixelnyi, főként piros pontokat kell nézni). Aztán azbest kollégától megtudtam, hogy a HDMI nem egyféle jelszinttel működik, illetve lehet ráadni egy kis kakaót, és ezt az RPi-ben lehet állítani, méghozzá egy elég széles skálán. Ebből kiindulva simán el tudom képzelni, hogy az Epsonnak egy bizonyos HDMI jelszint még nem elég, míg a Panának igen.

[ Szerkesztve ]

(#40576) Vikthor válasza péjé (#40574) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Neked sikerült megvenni a 8100-et vagy ez egy másik? Nekem a tag nem válaszolt/reagált semmit se, így lett a 9100, amit mondjuk nem bánok egyáltalán életemben ilyen halk vetítőt nem hallottam még.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#40577) péjé válasza Vikthor (#40576) üzenetére


péjé
őstag

Igen nekem sikerült megvenni...írásban vmiért nem kommunikált de telefonon igen

(#40578) BBéci válasza Vikthor (#40576) üzenetére


BBéci
titán

Jövő tavasz táján fogok vadászni TW-9100-ra vagy 9200-ra, remélem sikerül normális áron találni! Mennyiért vetted? Ha nem publikus, akkor privátban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40579) Vikthor válasza BBéci (#40578) üzenetére


Vikthor
nagyúr

pent pü.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#40580) AVhelper válasza BBéci (#40578) üzenetére


AVhelper
senior tag

Jön az EH-TW9400, így már az EH-TW9300 is kifutott.

(#40581) Vikthor válasza AVhelper (#40580) üzenetére


Vikthor
nagyúr

egy natv 4K chippet el tudtam volna azért képzelni, majd a 9500... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#40582) BBéci válasza AVhelper (#40580) üzenetére


BBéci
titán

Tudom, de csakis használtat keresek és a 4K egyáltalán nem érdekel. Még a 13000000 forintos Helios képe sem győzött meg arról, hogy van bármi értelme.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40583) Quetz válasza AVhelper (#40580) üzenetére


Quetz
őstag

Meddig lehet még kapni 9300-t? Érdemes várni egy esetleges kifutó készlet akcióra?

(#40584) Q válasza AVhelper (#40580) üzenetére


Q
senior tag

Csak az a baj, hogy a használtpiacon mégsem jelentek meg a 9300-asok. Legalábbis itthon.

Eladó: Stewart GrayHawk RS 110" fix keretes vászon.

(#40585) gyeniko válasza Quetz (#40583) üzenetére


gyeniko
őstag

Tudtommal nem is nagyon érkezik már (konkrétan azt hallottam, hogy 1-2 héten belül érkezik 2 db, de ezeknek már van gazdája), ezért nem számíthatsz akcióra.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#40586) impmammuth


impmammuth
csendes tag

Sziasztok!
Kérlek, segítsetek projektort választani.

- mire szeretnéd használni a projektort: házimozi
- mire szeretnél vetíteni: most falra, később vászonra (1-2 év múlva költözöm)
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni: most kb. 200cm x 150cm, később nagyobbat
- milyen távolságból néznéd azt: kb. 3,5 méter
- mekkora a szoba: 4,5m x 4m
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort: van egy tartóm a régihez...annak a helyére menne
- mennyit szeretnél rá költeni: max bruttó 280e Ft
- mennyire világos/sötét a szoba: van sötétítő függöny

Nem írok típust mert nyitott vagyok mindenre.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#40587) AVhelper válasza Quetz (#40583) üzenetére


AVhelper
senior tag

Még nem tudja a hazai EPSON forgalmazó se, hogy mikor lesz kapható az EH-TW9400. Ha megjelenik a német piacon, akkor talán 2.500 € alá is benézhet az EH-TW9300 ára, de gyanítom nem sokkal.

(#40588) AVhelper válasza Quetz (#40583) üzenetére


AVhelper
senior tag

Bocs, de nem láttam, hogy már megjelent a válaszom...

[ Szerkesztve ]

(#40589) péjé válasza impmammuth (#40586) üzenetére


péjé
őstag

szia
jó lenne tudni hogy a DLP vetítők szivárványa zavar-e téged...legtöbb embert nem. Másik h szóba jöhet-e használt...ekkora összegért ki lehet fogni keveset futott középkategóriás gépet is (közelmúltban 600 órás epson tw9200 kelt el az orrom elől kb. ennyiért).
DLP vonalon belefér már ebbe a benq w2000 ami a belépő kategóriából kilóg a teljesen üveg lencserendszerével. LCD vonalon az epson tw5600 is belefér, mindkettő tulajából akad itt pár a fórumon, sztem ajánlott mindkettő.
Használt gépet amit perpill láttam (nem kell megijedni 1-2-3000 órától persze ebben az esetben a kevesebb a jobb):
- Optoma HD141X 99eft 1335 órával
-Optoma HD26 20órával 130eft
-samsung SPA600B 99eft

A gyártók oldalán van kalkulátor ott ki lehet számolni h nálad hova lehet elhelyezni ill. a te tartódhóz/tervezett képmérethez passzol-e.
Teszteket nézd meg és sok gugli és kérdezz inkább itt vásárlás előtt.

(#40590) gyeniko válasza péjé (#40589) üzenetére


gyeniko
őstag

Ha nagyon gyors vagy, ezt nem viszik el az orrod elől!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#40591) péjé válasza gyeniko (#40590) üzenetére


péjé
őstag

köszi, már ránéztem...:-) az előző azért volt bosszantó mert 300eft irányáron volt kitéve egy 450 órás jószág...meg is volt 1 napig kb....remélem nem csak egyszer volt Budán kutyavásár..:-)

(#40592) impmammuth válasza péjé (#40589) üzenetére


impmammuth
csendes tag

Köszönöm! Még olvasgatok kicsit... talán az Epson 5600 felé hajlok.

(#40593) motoroskanál


motoroskanál
tag

Még a végén az lesz, hogy véget ér az 'Epsontól mentes boldog új évet minden mozizónak' köszöntések korszaka. ;] :D

(#40594) goldister


goldister
tag

Üdv!
Vettem egy epson tw650-et. Eddig teljesen megfelelő.
Annyit vettem észre, hogy a menüben info alatt nem növekszik a lámpa üzemideje.
Mindig 0-n van, mivel már tuti van benne 2-3 óra.
Vagy ne is törődjek vele?

[ Szerkesztve ]

(#40595) Exian válasza goldister (#40594) üzenetére


Exian
őstag

Teljesen normális. Majd beindul. Az enyémben sem percre pontosan változik (eh tw-570). Nekem pl. a normál mód még mindig nulla, pedig ment úgy is pár órát, az ECO áll 400 óra körül. Az sem óránként pontosan növekszik, hanem "csak úgy" :) de nyilván relatív pontos.

(#40596) Quetz válasza AVhelper (#40587) üzenetére


Quetz
őstag

Köszönöm az információt! Van esetleg ajánlott EU-s-magyar bolt ahol érdemes nézni?

(#40597) kkari


kkari
csendes tag

Sziasztok!

Abban van valakinek tapasztalata, hogy USA-ból behozott projektort lehet-e használni gond nélkül itthon?
Mi kellhet hozzá?
Mert olvastam olyat, hogy egy hozzáértővel át kell alakíttatni a tápját, de olyat is olvastam, hogy elég egy egyszerű pár ezer Ft-os átalakító is.

Köszönöm a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#40598) Vikthor válasza kkari (#40597) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szerintem kell hozzá biztosítanod egy 220V->110V konvertert, előtte.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#40599) cinemazealot válasza kkari (#40597) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én több olyan eszközzel találkoztam már itthon, ami 100-240 V-ig bármilyen 50-60 Hz-es váltakozó feszültségű betáplálást megeszik. Persze ennek alaposan utána kell nézni egy adott modell esetén.

(#40600) Q válasza kkari (#40597) üzenetére


Q
senior tag

Így van, ahogy előttem írták. Modellfüggő. Vannak olyan berendezések, ahol még csak át sem kell kapcsolni, hogy 110V-ról vagy 230V-ról használod.

Eladó: Stewart GrayHawk RS 110" fix keretes vászon.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.