Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) lajosx válasza szaszlaci (#3900) üzenetére


lajosx
őstag

valszeg igazad lehet,:)

[ Szerkesztve ]

(#3902) willB. válasza neduddki (#12) üzenetére


willB.
csendes tag

Hi!

Csak azért regisztráltam, hogy elmondhassam, tanulj meg helyesen írni, ha közösségi fórumokba jegyzel valamit. Vagy vegyél a vaterán egy Írni tanulok! c. könyvet, biztos hasznodra lesz, és nekünk is, hogy nem kell olvasni ezeket a borzalmakat. :W
Itt elsősorban nem a tartalomra gondolok.
Üdv, jó tanulást!

(#3903) szaszlaci válasza willB. (#3902) üzenetére


szaszlaci
addikt

:)) ott a pont.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3904) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok. Gondolom nektek nagyobb tapasztalatotok van ilyen téren azért írok ide.
Milyen HDMI-HDMI kábelt javasoltok 10méteres távolság és 1080p jel átviteléhez?
Ami nem pöttyöz nem ez nem az, egyszóval jó.

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#3905) szaszlaci válasza Fr3eWar (#3904) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szvsz a legolcsóbb is nagy eséllyel éppúgy átviszi a jelet, mint egy drága. Pöttyözés alatt mit értesz? Erős színpixelek, vagy szürke négyzetek? Csak utóbbi a kábel (csatlakozó) hibája.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3906) OddMan válasza Fr3eWar (#3904) üzenetére


OddMan
őstag

Nekem KCE-HH10 10m kábelem van és nincs vele gond. ;)

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3907) #95590400 válasza willB. (#3902) üzenetére


#95590400
törölt tag

te meg miután megtanultál írni , olvashatsz is. nem csak fórumot.rejtőt. pölö. oszt akkor majd rájössz. sokszor egyébként tényleg kihívás kisilabizálni. ezt úgy szoktam megoldani, h nem olvasom végig a postot. mert nem kötelező. pláne nem egy kb. hány éves postra reagálni. noob loser.

[ Szerkesztve ]

(#3908) Fr3eWar válasza szaszlaci (#3905) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Értem köszönöm. Csak keresőbe írtam hogy HDMI kábel és az egyik régebbi topicban írtak olyanokat hogy "pöttyöz" ezért gontoltam megkérdem. Mert most nincs kedvem 20-30ezret adni egy 10méteres kábelért. Akkor elöször megnézek valami olcsóbbat utána a linkelt 10K-s kategória következik.

Üdv, és köszönöm!

(#3909) marciart11 válasza willB. (#3902) üzenetére


marciart11
aktív tag

Sokan nem tudnak írni itt, meg más oldalakon is, nem kell ettől függetlenül megbántani egymást! :)

(#3910) OddMan


OddMan
őstag

LG CF181D LCOS vetítőt használ valaki? :U
Teszteket már olvastam erről a vetítőről, de most inkább egy fórumtárs véleménye érdekelne, aki látott már ilyen vetítőt működés közben. :K

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3911) szaszlaci válasza Fr3eWar (#3908) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha nagyon nem menne (amire nagyon kevés esélyt látok), még akár egy ilyen jelerősítőt is lehet próbálni. Lehet, hogy a torzult jelalakot ez véletlenül jobban értelmezi, mint a proji vevője.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3912) OddMan válasza szaszlaci (#3911) üzenetére


OddMan
őstag

Nem egyszerűbb és olcsóbb venni egy normális 10M-es HDMI kábelt? :U
Persze ha már megvan az más kérdés.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3913) M@trixfan válasza szaszlaci (#3911) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ha jól látom ez egy hálózati adapter nélküi sima toldó és mégis erősítőnek tüntetik fel. Nem átverés ez, vagy a HDMI szabvány tartalmaz tápvezetéket is?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3914) szaszlaci válasza OddMan (#3912) üzenetére


szaszlaci
addikt

Na ja, csak akkor mi a normális kábel? :) 10 ezerért vagy 100-ért? Szerintem a 3 ezres is lehet az.

M@trixfan: nem jól látod, ez egy jelerősítő (pontosabban repeater, mert újragenerál) a kábel végére. Az egyik oldala apa, a másik anya.
A HDMI kábelen van tápvezeték is, 5 Volt, a forrás oldalról jön.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3915) OddMan válasza szaszlaci (#3914) üzenetére


OddMan
őstag

Az a "normális" 10m-es kábel, amelyik hiba nélkül átviszi az 1080p jelet és HD hangot. :DDD :D
A túl olcsó kábeleket érdemes kerülni, de 10e-15e ft. körül már egész jó minőségű HDMI kábeléket lehet venni. Persze ha valaki 3M ft.-ért vesz magának erősítőt annak gondolom nem lesz sok a 100e ft.-os HDMI kábel sem.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3916) marciart11 válasza OddMan (#3915) üzenetére


marciart11
aktív tag

Szerintem egy HDMI kábel legyen jól árnyékolva, s ha lehet 10 méternél hosszabb ne legyen. Nem hiszem hogy egy 6-7k forintos kábel és egy 100000 forintos kábel között átviteli szempont-ból nagy külömbség lenne.

(#3917) szaszlaci válasza OddMan (#3915) üzenetére


szaszlaci
addikt

Miért nem jó egy 3 ezres kábel? Nekem olyan van, árnyékolt, vastag, ferrites, aranyozott. 10 méter, viszi az 1080p-t az összes eszközömtől.
Miért kellene 3 helyett 15-ért venni? Az 5x-ös ár.
Lehet találni teszteket, ahol szkóppal megnézik a jelalakot. Marhára nem függ össze a minőség az árral az ilyen 15 ezres kábelekig.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3918) marciart11 válasza szaszlaci (#3917) üzenetére


marciart11
aktív tag

Jól látod a kérdést. Digitális jel esetében minimális a zavarok, teljesen felesleges drága kábeleleket venni amik nem is hozzák azt amit elkérnek értük.

(#3919) OddMan válasza marciart11 (#3918) üzenetére


OddMan
őstag

Szerintem pedig számít, hogy milyen egy HDMI kábel minősége. Persze egy 1M-es kábel esetén egy gagyibb is jó lehet, de a hossz növekedésével egyre jobb minőségű anyagokból kell megépíteni, hogy ne legyen jelveszteség.
Az, hogy egy kábel digitálisan viszi át a jeleket még nem jelent semmit, attól, hogy digitális még nincs hibajavítás, ez nem TCP/IP, ahol ha egy adatcsomag hibásan vagy egyáltalán nem érkezik meg, akkor a forrásoldal megismétli az adott csomag küldését. Ha elveszik a jel egy része, akkor az baj és ezt a forrás oldalon valamilyen formában látni is lehet. Nem egyszer hallottam már olyat, hogy a nagyon olcsó gagyi HDMI kábel nemhogy az 1080-as jelet nem tudta, de még az 576 soros (dvd) jelet sem tudta átvinni normálisan.
Persze nem azt mondom, hogy a legdrágábbat kell megvenni, de azért itt sem árt megtalálni az arany középutat és legalább egy közepes minőségű kábelt vásárolni amivel nincs gond.

Nekem volt már "nagyon" olcsó HDMI kábelem ami problémásan működött.
Mondjuk mindenki azt vesz ami akar, én csak próbáltam ajánlani egy viszonylag olcsó, de jó minőségű 10m-es kábelt ami nálam jól működik.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3920) marciart11 válasza OddMan (#3919) üzenetére


marciart11
aktív tag

Nem egészen így értettem, ha nem, nem feltétlenül szükséges drága kábelt venni, az olcsók között is vannak használható modellek. És írtam hogy ha lehet kerülni kell a 10 méternél hosszabb kábelt.

(#3921) OddMan válasza marciart11 (#3920) üzenetére


OddMan
őstag

Biztos vannak jó kábelek olcsóbban is. Lehet jó lenne ezekről egy lista amiben fel lehetne tüntetni az árat, kábelhosszt, típust stb.
Így könnyebb lenne választani és nem kellene attól tartani, hogy egy silány vacakért ad ki valaki több ezer forintot.
Sajnos nekem csak az van amit már írtam, amelyik meg rossz volt azt mérgemben kidobtam és már fogalmam sincs, hogy mi volt a márkája, ha egyáltalán volt neki.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3922) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ismét kérdésem lenne. Milyen vásznat ajánlotok ami manuális 16:9-es és 100-110" körüli (240x135) Ami nekem tetszett Optoma, így még jó is lehet.
A projektor 1200Lumen 1080P

(#3923) marciart11 válasza OddMan (#3921) üzenetére


marciart11
aktív tag

Igen ha lesz időm készitek egy listát.

(#3924) szaszlaci válasza OddMan (#3919) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt hiszem, néhány dolgot összekeversz, engedd meg, hogy hozzászóljak.

Akkor jó egy HDMI kábel, ha a rákapcsolt digitális négyszögjel a kimeneten változatlan formában és késés nélkül jelenik meg.
Ezt n.sz. generátorral és egy szkóppal meg lehet nézni, összehasonlításra tökéletesen elegendő. Minél kevésbé torzul a jel, annál jobb a vezeték. Ennyi, itt nincs másról szó. (Persze zavar, de az más, ha a végső helyen történik a mérés, akkor az is benne van.)
Egy 3 ezer forintos kábelnél nagyjából ugyan annyi esélyed van arra, hogy hibajavítással együtt reprodukálható legyen az információ, mint egy 15-30 ezresnél. A tesztet sajnos nem találtam meg.
Kérdés, mi éri meg jobban? Vesz az ember rossz esetben két darab kábelt, mert az első rossz volt. Nem mindegy, hogy 6 ezer vagy 30 ezer forint a kiadás. Legalábbis nekem nem.

Természetesen itt is van jitter késés, valószínűleg ez lenne az oka egy nagyon drága kábel minőségjavító hatásán, ha ezt egyáltalán látni lehetne. Viszont ez azért marhaság, mert ez nem jelfolyam, hanem mint írtad, adatcsomagok. Nincs jitter, csak szélsőséges mértékben, akkor viszont nincs kép vagy durva hiba van.

Itt egy táblázat, akit érdekel, böngéssze át. Igazán szép a 900 $-os kábel, ami semmit nem vitt át.

Hirtelen csak drágán, br 4309 Ft-ér találtam 10 méterest, itthon. Vastag, árnyékolt, ferrit, arany. De van ez olcsóbban is, ha tovább keresi az ember.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3925) BBéci válasza OddMan (#3919) üzenetére


BBéci
titán

Teljes mértékben egyetértek Veled.
Van egy 15 méteres Profigold kábelem, 2 éve 50000 forintért árulták. Valami nem stimmelt a képminőséggel, alig volt jobb, mint komponenssel. Aztán kipróbáltam egy komolyabb Wireworldöt, mindjárt felderült az arcom. Hozzá kell tenni, SIM2 C3X vetítőről van szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3926) szaszlaci válasza BBéci (#3925) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hmm. Mi volt a helyzet HD jellel, próbáltad?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3927) #95590400


#95590400
törölt tag

szerintem megint az aranyozott ezüstdíszítésű és gyémántkirakású, zafírokkal ékesített közvetlenül a paksból kijövő légvezetékre kötött csoportfőkábelnél fogunk majd kikötni...
mondjuk én 5 m feletti hdmi kábeltől alapból ódzkodom, 10 m felettit meg egyáltalán nem használnék. 5 méterig meg kb. ugyanaz mind, kivéve, amibe a gondos kínai kezek cipőfűzőt és társait tettek vezeték helyett.
egyébként szerintem az sem teljesen mindegy, miből jön ki a jel. htpc/ati/nvidia, vagy valaki lejáccó féle.

[ Szerkesztve ]

(#3928) ripla


ripla
őstag

Nos Uraim, megvettem A projektort, Optoma HD 200X lett a szerencsés kiválasztott, 1080p full HD projektor. Kipróbálni nem tudtam a vásárlás előtt, viszont a megérzésem megint működött, ugyanis itthon kipróbálva tökéletes képet adott és a színkerék szivárvány effektjét sem látom (illetve az összes létező youtube videót megnéztem róla, csak hogy lássam milyen képet ad). Szóval nekem tökéletes választás. Tegnap már játszottam rajta, illetve ma mozizni fogok. :) Egyelőre a szünetmentes tápom megérkezésére várok, illetve vászon fog még kelleni hozzá, de azt majd a következő fizetéskor. :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget, aki válaszolgatott a kérdéseimre, köszönöm a tanácsokat, illetve kösz mindent. :)
További sok szerencsét a vásárlás előtt állóknak, illetve további kellemes használatot a már szerencsés projektor használóknak. :)

Sziasztok! :)

[ Szerkesztve ]

(#3929) szaszlaci válasza #95590400 (#3927) üzenetére


szaszlaci
addikt

:))
Elvileg lehet úgy 1-2 % eltérés az eszközök között, egyszerűen azért, mert az is csak analóg alkatrészekből épül fel. Aztán ha nem is lényeges, ejtsünk azért róla szót.

ripla: örülök, hogy pozitívak az első benyomások. Aztán ha meglesz a vászon, egy szürkeskálás kalibrálást adj neki! Fényerőt és kontrasztot kell megfelelőre állítani.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3930) BBéci válasza szaszlaci (#3926) üzenetére


BBéci
titán

Mi mással próbáltam volna, mint Blu-ray-játszóról, eredeti full HD filmekkel? A komponensen átmegy a 1080-as felbontás.
A lejátszó Denon DVD 3800 BD volt.
15 méteres HDMI kábelek esetében sokkal jelentősebbek a különbségek, mint 1-2 méteres változatoknál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3931) szaszlaci válasza BBéci (#3930) üzenetére


szaszlaci
addikt

A kérdésem a HD jelre irányult, nem a full HD-re. Íme:

"Mi volt a helyzet HD jellel, próbáltad?"

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3932) BBéci válasza szaszlaci (#3931) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos nem értem a kérdést. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3933) szaszlaci válasza BBéci (#3932) üzenetére


szaszlaci
addikt

Kipróbáltad azt a kábelt HD jellel is vagy csak FHD jelet adtál neki?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3934) BBéci válasza szaszlaci (#3933) üzenetére


BBéci
titán

720p lemez nem volt kéznél, viszont DVD-vel próbáltam. Az eredmény ugyanaz, rosszabb (nem szar, de egyértelműen látszott a különbség) volt az ötvenezres Profigold, bár nem annyira látványosan, mint BD-film esetén.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3935) zsolt999


zsolt999
tag

Sziasztok!
Erröl a projiról, mi a véleményetek? meg szabad venni?
Optoma DLP projektor HD72i

(#3936) BBéci válasza zsolt999 (#3935) üzenetére


BBéci
titán

Tudnék vele élni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3937) szaszlaci válasza BBéci (#3934) üzenetére


szaszlaci
addikt

Másért kérdeztem. Hogy mit játszol, az most mindegy, a kimenetre attól még ugyan úgy 1080-at tesz a chip ugye. Gondolom nem állítottad át. Vagyis kábel szempontjából nem volt eltérés.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3938) BBéci válasza szaszlaci (#3937) üzenetére


BBéci
titán

Igen, a lejátszó konvertált 1080-ra.
Igazából nem a kábeleket teszteltem, hanem az általuk összekötött készüléleket. Meglepődtem a látottakon, mert azt hittem, az 50000 forintos Profigold már jó minőséget képvisel. Ajándékba kaptam, nem nézem a fogát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3939) marciart11 válasza #95590400 (#3927) üzenetére


marciart11
aktív tag

Ott a pont a kábel kérdésnél!

(#3940) marciart11 válasza BBéci (#3934) üzenetére


marciart11
aktív tag

ripla: A változásokat hogyan érted ? képnél valami szintorzulás, esetleg kockásodás?

[ Szerkesztve ]

(#3941) BBéci válasza marciart11 (#3940) üzenetére


BBéci
titán

HDMI és tápkábel cserével olyan javulás érhető el, mintha eggyel magasabb kategóriájú vetítőt néznél. Vászonnal szintén.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3942) #95590400 válasza BBéci (#3941) üzenetére


#95590400
törölt tag

és természetesen az árban szereplő minél több nulla jótékony hatással van a kábelben végigvergődő nullák áramlására is. és természetesen a péniszméretet is növeli. meg az orrokat is tisztíccsa.

[ Szerkesztve ]

(#3943) marciart11 válasza BBéci (#3941) üzenetére


marciart11
aktív tag

Tehát jobb lesz a kontraszt, és a szintér, illetve a reakcióidő?

(#3944) marciart11 válasza #95590400 (#3942) üzenetére


marciart11
aktív tag

:D ez jó

(#3945) szaszlaci válasza marciart11 (#3943) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerintem még a felbontás is nagyobb lesz. HD gépből fullHD lesz minimum.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3946) OddMan válasza szaszlaci (#3945) üzenetére


OddMan
őstag

Nem kellene kiforgatni mások szavait, szarkazmussal nem sokat segítesz.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3947) BBéci válasza OddMan (#3946) üzenetére


BBéci
titán

Ahhoz nagyon értenek. Mármint a szavak kiforgatásához és a szarkazmushoz.
Sokkal könnyebb azt mondani, hogy minőségi, drága kábelektől nem lesz jobb a kép, mint beismerni, hogy nincs rá pénz. Meg aztán némi tapasztalat sem ártana.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3948) zsolt999 válasza zsolt999 (#3935) üzenetére


zsolt999
tag

Köszönöm a sok véleményt, így igazán könnyű a választás.

(#3949) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja Optoma HD200X szerencsés használója vagyok.
Segítséget kérek a beállításával kapcsolatban.
(Természetesen olyantól, akinek ugyan ez a típus van.)
Fényerő, kontraszt, szín. AI és az extra lámpamódot érdemes bekapcsolni vagy nem?
Tudom, hogy a vászontól is sok függ, ezért tényleg csak tájékozódásból kérdezem.

Üdv,

(#3950) szaszlaci válasza OddMan (#3946) üzenetére


szaszlaci
addikt

Viccnek szántam.

BBéci: ha valamit állítasz:
-méréssel tessék bizonyítani!
-legyen rá elmélet, ami megállja a helyét.
Ja, hogy egyik sincs, csak az "úgy láttam"?

Beismerem, hogy nincs rá pénzem, de ha lenne se költenék ilyesmire.
Egyébként azt is mondtam már, hogy tisztelettel elfogadom az álláspontodat, de attól még baromságnak tartom. Ennek meg hangot adok.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.