Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) szaszlaci válasza ripla (#3200) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát elég fényes és csak XGA, hozzá pedig nem olcsó.
PC-n a játékok nem 16:9-hez vannak készítve? Nekem konzolom van, de ott mind olyan.
1280x1024-et 5:4-es képaránnyal hiába adsz rá, kicsit torz 4:3 lesz és 1024x768.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3202) ripla válasza szaszlaci (#3201) üzenetére


ripla
őstag

ahh ezeket nem is figyeltem. akkor keresek tovább. :P

(#3203) marciart11


marciart11
aktív tag

Én egy katodsugárcsöves projektort nyúzok, és tökéletesen megvagyok elégedve vele. FULL HD én használom, de ha kell 720p én is tudom, kép arány meg nem problémás bármilyen képarányt betudok állitani. Hátránya viszont a nagymérete nehézkes beállitása. Viszont a képe pixel mentes és nagy kontraszja van.

(#3204) marciart11


marciart11
aktív tag

Itt a hardverapron találtam pár eladót érdemes átgodolni, aki viszonylag olcsón akar minőségi képet vetiteni. http://hardverapro.hu/apro/marquee_9000lc/hsz_1-50.html

(#3205) marciart11 válasza Leslie67 (#3134) üzenetére


marciart11
aktív tag

Én 720p nál gyengébb film hez be se izzitom a projektort. Ahoz elég a TV.

(#3206) ripla


ripla
őstag

Nézegettem most pár oldalt, de arra jöttem rá, hogy sajnos pofátlanul drágák a projektorok. :P
Szóval mivel nem járt sikerrel a keresésem, ezért megkérdezlek titeket.
Milyen projektort ajánlanátok az alábbi feltételekkel:
mindenképp full HD legyen.
16:9-et tudja.
filmnézésen kívül még PC játékokra használnám, 1280*1024-es felbontásban.
illetve árban olyan 200.000 huf körül kellene lennie, max. 230.000 huf.

Segítségeteket előre is köszönöm. :)

(#3207) Atapi válasza ripla (#3206) üzenetére


Atapi
senior tag

ebben az árkategóriában nem nagyon vannak újonnan fhd projektorok, úgyhogy sok ajánlatra ne számíts. másképpen megfogalmazva: ennyi pénzért nem az a kérdés, hogy ki mit ajánl, hanem hogy találsz-e egyáltalán ennyiért fhd projektort.

(#3208) marciart11 válasza ripla (#3206) üzenetére


marciart11
aktív tag

CRT vetitésen nem gondolkodtál? Tudom furán hangzik meg nagy is, viszont sokat birnak és a képük össze nem vethető az 1 DLP és rendszerrel és tudják a full HD ét , én is egy ilyen vetitőt nyúzok.AZ igaz hogy elavult technika nem is gondoltam rá, míg nem láttam eggyet müködés közben ,így végül nagy nehezen lett nekem is egy bár elég nehéz volt szerezni, semmi pénzért nem cserélem el 1 dlp vagy lcd projektorra. Javaslom neked is van ey forum társ aki hirdet párat. Ami hátránya az a mérete, és a nehézkes a beálitása viszont a képminősége mozis.

(#3209) marciart11 válasza marciart11 (#3208) üzenetére


marciart11
aktív tag

itt van egy pl http://hardverapro.hu/apro/marquee_9000lc/hsz_1-50.html

(#3210) marciart11 válasza ripla (#3206) üzenetére


marciart11
aktív tag

Ebben az árban 720p és fér bele viszont abból már sony lcos modelt is találsz a neten.
Gondold át olcsó full HD vetitők között is jó pár gyenge minőségü van. Inkább a 720p de abból jobb minőségüt.

(#3211) ripla válasza marciart11 (#3208) üzenetére


ripla
őstag

elolvastam az általad fentebb linkelt oldalt, de ami megrémisztett, az a hiba esetén a csillagászati árú javítás, című negatívum. :|
viszont azt mondjátok már meg nekem, hogy mi a különbség a nem HD és a HD között?
mindenkitől azt hallom, hogy csak HD-t érdemes venni, de miért? az mit tud, amit a többi nem?

(#3212) #09634560 válasza ripla (#3211) üzenetére


#09634560
törölt tag

HD: High Definition, azt a müsorforrást nevezik HD-nek ha a sorfelbontása eléri vagy meghaladja a 720 sort,amit függőleges felbontásán kell érteni, nem az oszlopot, ami vizszintes felbontása a képnek.Az ilyen kép már digitálisan vagy esetleg komponensen tud a megjelenítőhöz továbbitódni.HD-re példa a Blu-ray lemez 720p vayg 1080p (p=progressziv azaz egészképes,szemben az i=interlaced azaz,részfélképes megjelenités)felbontással vagy pedig a DVB-T M1,M2 és Dunatv,stb.adása.

(#3213) ripla válasza #09634560 (#3212) üzenetére


ripla
őstag

tehát akkor PC-s játékra megfelelne egy olyan projektor is, aminek nem kell tudnia 1080p-t, elég a 720 is?
a lényeg akkor inkább azon van, hogy meglegyen a 16:9-es képarány, jó legyen a kontrasztarány (5000:1 minimum), meg tudjon legalább 1280*1024-et?

[ Szerkesztve ]

(#3214) #09634560 válasza ripla (#3213) üzenetére


#09634560
törölt tag

1: igen,elég.
2.képarány sem lényeg,inkább jó kontrasztarányra törekedj,a vidkártyád kimenetét meg állítsd szerintem a leendő projektorod felbontására.

(#3215) szaszlaci válasza marciart11 (#3203) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem is tudtam, hogy létezik FHD-s CRT. Milyen fajtát használsz?

Érdemes neki a hátrányaival kezdeni. Amiket olvasni lehet, függetlenül a véleményemtől:
-pici fényerő, ezüstözött parabola illik hozzá
-gyakori és drága utánállítás
-szeret beégni
-nem két kiló
-analóg csatlakozások
-drága

Persze cáfoljatok meg, ha nem igaz, engem is érdekel.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3216) marciart11 válasza szaszlaci (#3215) üzenetére


marciart11
aktív tag

szia!

Én sima sik váészonra vetitek a fényereje igaz gyengébb mint egy lámpásé, de filmet nézni sötét szobában kell. Ami hátránya a mérete és a súlya (gondolom nem hordozod), illetve nehéz beállitani( de csak egyszer kell). Én szoktam rajta játszani és eddig még nincs beégés bár számitogép monitornak nem javaslom. NEhéz hozzá jutni azt mondanám, nem annyira drága, itt a hardverapron is hirdetnek egy ilyen gépet méghozzá egy LC set. Az analog csatlakozások az hátrány, viszont van hozzá HDMI csatlakozó igy az is meg van oldva. Innen tudsz is rendelni http://www.curtpalme.com/ . Nekem egy Barco graphic 808 van a hasonló tudásu mint ez bár én nem szeretném eladni imádom!!!!

http://hardverapro.hu/apro/marquee_9000lc/hsz_1-50.html

AMi előny mint említettem teljesen pixel mentes a vetitet kép, igazi mély feketék szabadon kalibrálható szinek és a képarány beállitás is szabad, mivel crt-és, illetve a képen nincs utánhúzás. Ami még előnye sokkál tartosabb mint egy hagyományos egy lencsés projektor mivel a csövek 20000 órát általában bírban.

nagyjábol ezek az előnyei és hátrányai, ha van fix helyed nem hordozni szeretnéd akkor kiváló választás szerintem, inkább a mérete súlya ami hátrány de a képe leveszi az embert a lábáról, persze crt vetitőből is van gagyi olcsó, mint minden másból.

(#3217) marciart11 válasza marciart11 (#3216) üzenetére


marciart11
aktív tag

Gondold át hogy crt vagy lámpás lámpás előnye a kis mérete, ha netán egy lencsés projektor mellet döntesz, elég jó árban lehet kapni SONY Lcos projektorokat inkább azt javasolnám, és szerintem a 720p elég mindenre de inkább nézz meg eggyett élőben.

(#3218) szaszlaci válasza marciart11 (#3216) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az érdekelt úgy értettem, az infó érdekel róla, jelenleg se helyem, se pénzem rá.

Kalibrációval hogy állsz? Mert olyat hallani, szeret elmászni az analóg elektronika.
(Utánhúzás szerintem már sehol nincs, főleg ha DLP.)
Fényerő neked mennyire elég? Mert amit olvasni 2-300 Lument, az (hangsúlyozom, olvasva) nem túl sok.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3219) marciart11 válasza szaszlaci (#3218) üzenetére


marciart11
aktív tag

szia

Kalibráció terén elég jó az elektronikája(bár nekem elég komoly van) , illetve egy öreg szabály, fél orát kell várni és utána kell kalibrálni, lassan 2 hónapja nyüstölöm eddig egyszer kellet a konvergenciának utána állitani.

A fényerő bőven elég nagyjábol 300 ansi lumennek fele de ez tényleg annyi, fölkapcsolt lámpával is lehet nézni bár akkor nem jó a dinamika, nekem elég. Házimozni alapból sötét szobában szokás szerintem. :)

(#3220) marciart11


marciart11
aktív tag

A 3217 hozzászolásomat ripla-nak üzentem, nem magamnak. :)) :))

(#3221) marciart11


marciart11
aktív tag

re:szaszlaci Nappali fény melett is látható, nem annyira vészes.

(#3222) szaszlaci válasza marciart11 (#3221) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nálam igazából a fényerő az egyetlen fehér (vagy inkább fekete :) ) folt. Mert 150 Lumen az nagyon kevés, ez nem kérdés, nem véletlen használnak 6-8x-os fényvisszaadású vásznakat hozzá.
Lássuk be, a fotód nem a túl nagy fény miatt kenődött el.

Neked volt ezelőtt is projid? Milyen, hány Lumenes, illetve azzal összevetve mit tudsz elmondani?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3223) marciart11 válasza szaszlaci (#3222) üzenetére


marciart11
aktív tag

szia!

Igen volt elötte egy 720p sony 3LCD proci, igaz még most is meg van :). Képminőségben jelentősen le marad a crt mögött, meg zaj szintben is. A fényereje 1200ANSI lumenes, abban jelentősen jobb mint a crt, de annyival nem mint amennyi-szer több van írva. A vásznam 1 Gain fényerejü sima matt, semmi extra most szeretném lecserélni mert eléggé koszos, meg más bajom is van vele. Az én szempontomból a crt lett a győztes, bár a Sony szerintem az 1DLP és rendszereket kontrasztban nem, de szinvilágában megelőzi szerintem.

Összvetve fényerőben nincs akkora külömbség, bár a sony nappali környezetben dinamikusab képet produkál mint a crt, de sötében véget ér, ott a crt a győztess. Ami még talán a sony javára jobb a geomietriája van mint a crt nek, bár ez nem feltünő csak teszt a képeken, meg a crt nek technologiájából adódóan, gyengébb a fókusza. Illetve a crt nek teljesen homogén szin hőrmérsékletet lehet beállitani, míg a sony nak mindig lesz egy sárgássága. De ettől fügetlenül a sony-t is szeretem :).

(#3224) marciart11


marciart11
aktív tag

HA vissza jön a fényképezőm csinálok jobb fotókat.

(#3225) ripla válasza #09634560 (#3214) üzenetére


ripla
őstag

ok, kösz.
marciart-nak is.

(#3226) ripla


ripla
őstag

amúgy mit jelent ez a 16:9 meg 4:3 ?

(#3227) marciart11 válasza ripla (#3226) üzenetére


marciart11
aktív tag

szia!

Az oldal arányt jelenti, ez esetben a 16:9 a szélesebb formátum inkább téglalap alaku képernyőt jelent, míg a 4/3 négyezetes, a 16/9 előnyösebb pl: filmeknél.

A HD képes vetitők alapból 16:9 kép arányuak.

(#3228) marciart11


marciart11
aktív tag

re:ripla Még egy, az izzókra általában 500 ora grancia van, vagy nincs, maga a projektorra szoktak több évet adni, illetve ha használt vetitő melett döntesz nézd meg mennyit futot, illetve ha elszineződést vagy foltot látsz a vetitet képen akkor ne vedd meg!!!! Valószinüleg hibás vagy 5000 oránál többet futott. Fehér képnél lehet sokszor észrevenni. Sok sikert kivánok!

(#3229) ripla válasza marciart11 (#3227) üzenetére


ripla
őstag

aham, most már vágom. :)
amúgy szerintem tőlük fogok majd vásárolni.
[link]

Ha én PC-s játékokat akarok játszani 1280*1024-ben, akkor projektornál milyen felbontást kellene néznem, ami megfelel ennek az aránynak?

(#3230) marciart11 válasza ripla (#3229) üzenetére


marciart11
aktív tag

szia!

Általábvan 1280*1024 es projektortnem nagyonlehe kapni ritka mint a fehér holló. 1024*768 felbontásut kell vened az 4/3 as. A HITACHI CPRX79 tudom ajánlani igaz LCD de ahoz képest gyönyörü képe van, és a reakció ideje konvergenciája is jó, meg alacsony a zajszintje.

(#3231) ripla válasza marciart11 (#3230) üzenetére


ripla
őstag

na de várj. 1280*1024-es képet hogyan adja vissza 1024*768-ban? Vagy itt nem számít, mert a 19"-os monitor vs. 2*3 méteres képnél mások az arányok ?
Amúgy 16:9-est akarok venni, abból már van 170k körüli áron is, én meg olyan 200k-t szánok rá kb.

[ Szerkesztve ]

(#3232) marciart11


marciart11
aktív tag

Figy most nem értelek 1280*1024 4/3 felbontás, azért mondtam azt mert az 4/3 as felbontásu,
viszont az csak 1024*768 as nem hiszem hogy találsz 1280*1024 es nativ felbontásu projektort, igen 200k alatt lehet kapni 16/9 es projit.

(#3233) marciart11


marciart11
aktív tag

Ha 16/9 est veszel, ne feled hogy akkor 4/3 as játék esetében kisebb képméretet illetve felbontást fogsz kapni. De inkább én is a 16/9 es modelleket javaslom.

(#3234) ripla válasza marciart11 (#3232) üzenetére


ripla
őstag

megfogalmazom másképp. :P
ha a játékot futtatom 1280*1024-ben, de a projektor csak 1024*768-at tud, akkor az arányok hogyan fognak változni? nagyon torz lesz a kép?

amúgy azon gondolkozok, hogy hozzárakok még 1 kevés lóvét, és ez lesz belőle:
[link]

viszont mégsem náluk, hanem itt:
[link]
itt kb. egy húszassal olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#3235) ripla


ripla
őstag

vagy ez:
[link]

(#3236) OddMan válasza ripla (#3234) üzenetére


OddMan
őstag

(#3237) szaszlaci válasza ripla (#3234) üzenetére


szaszlaci
addikt

Figyelj, szerintem olvasgass egy kicsit, mielőtt belefutsz egy nem jó modellbe. Nagyon alapvető dolgok hiányoznak nálad, ezeket javasolt pótolni, mielőtt bármit is vásárolnál.

Az 1280x1024, ha elosztod a két számot, kijön, hogy 5:4-es képarány.
Az 1024x768 meg 4:3-as, vagyis torz lesz a kép. Zavaró módon, nálam pont fordítva volt (5:4-es monitor, 4:3-as játék.)
Persze csak ha teljes képen nézed, lehet úgy is, hogy lesz két fekete csík a szélén, úgy nem lesz torz.

Az utolsó három gép három teljesen más kategóriát képvisel, előbb ezt kellene eldöntened, utána lehet gépet választani.
Azt is meg kell határoznod, kb mennyit akarsz költeni rá és kell-e majd vászon.

Ugyan sose láttam még CRT projektort, de első gépnek semmi esetre sem javaslom.

Szóval azt javaslom, tájékozódj még egy kicsit, próbáld meghatározni az igényeidet és aztán kezdj gépet nézni!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3238) marciart11


marciart11
aktív tag

re:ripla

Én is azt tudom javasolni hogy nézz körül alaposan, hogy tudjad az igényeidet, mert nem kis összegről van szó. Illetve nézz utána az alap fogalmaknak. Elnézést kérek azt gondoiltam hogy nagyjából benen vagy a témában. Crt vetitőt első vetitőnek nem javaslom, más részt a Samsung képét nézd meg, hogy milyen, mennyire zavar a szivárvány, illetve a szinek mennyire tetszenek.

(#3239) ripla válasza szaszlaci (#3237) üzenetére


ripla
őstag

akkor a tények, amikre gondolok:
1280*1024-ben akarom futtatni a játékokat a PC-n, és azt szeretném, hogyha ezt a felbontást átküldöm a projektorra, akkor ne legyen torz a visszaadott kép. (lövésem sincs, hogy a PC és a projektor felbontások milyen viszonyban vannak egymással, van-e közük egymáshoz, vagy teljesen más szabványokkal működnek, illetve ami a PC-n 1280*1024-ben jól néz ki, az a kivetített képen milyen lesz.)
ebből kiindulva szeretnék olyan projektort, ha megoldható, ami mindezek mellett 16:9-es képarányban dolgozik.
az ár pedig 200.000 huf, max. 250.000.
ennél többet nem vagyok hajlandó áldozni rá, így is pofátlanul drágák a projektorok.

ehhez várnék ötleteket, javaslatokat. szerintetek mit érdemes, mit nem, mik a tapasztalatok, stb.

az alapfogalmakkal nem vagyok tisztában, ez tény,de ezért vagyok itt. :)

[ Szerkesztve ]

(#3240) ripla válasza OddMan (#3236) üzenetére


ripla
őstag

kösz, elolvasom majd amint vége lesz a melónak. :)

(#3241) ripla válasza marciart11 (#3238) üzenetére


ripla
őstag

nem, sajnos laikus vagyok a témában. de majd úgyis elmagyarázzátok és akkor tudni fogom. :P

(#3242) BBéci válasza ripla (#3200) üzenetére


BBéci
titán

Prezentációs vetítő, magas fényerővel, alacsony kontraszttal és 4:3-as, XGA felbontással.
Szerintem filmnézésre nem jó választás.

Elnézést mindenkitől, valamiért utolsó hozzászólásnak láttam, azért válaszoltam rá! :o

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3243) BBéci válasza ripla (#3239) üzenetére


BBéci
titán

Mégis mi alapján nevezed pofátlannak a projektorok árait???
Mennyiért szeretnél 2.5 méter széles képet vetíteni??? 22 colos monitor árában???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3244) Begi válasza BBéci (#3243) üzenetére


Begi
senior tag

Igen ez egy nagyon jó kérdés.

(#3245) Auratech


Auratech
őstag

Bő fél éve használok egy Acer V700-as vetítőt. Ez a korábbi 5360 változata. Összehasonlítva egy korábbi Acer XGA-s példánnyal. Halkabb, a felbontás érezhetően jobb, a szivárvány hatás szinte nulla. Rá van írva, hogy 3D- ready. No ezt nem tudom mit jelenthet, de esetleg jelentheti a 120hz-t.
Kicsi, elegáns. Negatívuma, hogy közelről nem vetít nagy képet.
Laptop 2. monitoraként natív felbontásban a teljes képernyős videók, prezentációk szépen kimennek a hdmi-n, akár hanggal is. 140-ért.
Otthon az egyik falrészt mész és litopon keverékével szép fehérre kentem több rétegben, miközben a száradáskor egy festő görgőre tekert vászon darabbal kicsi textúrát adtam a felületnek, mint a gyöngyvászon. A vetítő így a korábban "fehér" falra adott képéhez képest eco módban is fényesebb képet ad a korábbi hangosabb üzemmódnál.
Ami még fontos a projektornál, hogy lehetőleg optikailag nézzen merőlegesen a falra a vetítő. A digitális korrekcióval a 720p láthatóan életlenebb.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#3246) marciart11


marciart11
aktív tag

re: ripla

Ha jó minőségi képet szeretnél vetieni akkor arra áldozni kell, egyébként nézd meg hogy mennyibe kerül egy 50" os jobb minőségü TV, ahoz képest sokkal olcsóbb megoldás.
Ha 16:9 es kivetitőt válsztasz itt két verzio van vagy kitöltöd a teljes képet ekkor ilyen nyújtot torz képet kapsz (nem javaslom), vagy 4/3 modban használod ekkor sokkal kisebb képet fosz kapni, de a kép torzitattlan lesz. Illetve nézd meg az adott játék beállitását, mert elég régóta tudnak 16/9 et. Illetve szerintem ne a magas felbontásra törekedj, ha nem minnél jobb technikai adatokra, kontrasz, DLP esetében gyorsabb DMD sebességre, LCD esetében(rövidebb reakció időre). Illetve a lámpa élettartalmát is vedd figyelembe.

(#3247) szaszlaci válasza ripla (#3239) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nincs itt semmi különleges szabvány. Négyzet alakú pixelek vannak, mint a játékban, monitoron, felbontással tudsz számolni.
Annyival több, mint egy monitor, hogy ha akarod, nem fogja kihúzni a képet szélig, hanem megjelenítheti a közepén is, arányosan, ha mondjuk 16:9-es projektoron nézel 5:4-es képet.

1280x1024-es projektor azért ritkább. De áruld már el, milyen játékokkal játszol, hogy ennyire ragaszkodsz ehhez a képarányhoz? Nehezemre esik elhinni, hogy ne 16:9-re csinálnák azokat.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3248) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Max 50E-ig keresek projektort.
Ennyiért nem nagyon lehetnek extra igények, de egyáltalán nem vagyok képbe ebben a témában, így segítséget kérnék.
Akár konkrét hirdetés linkelésével.
Köszönöm! :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3249) Begi válasza fi:zi'k (#3248) üzenetére


Begi
senior tag

És mire használnád?

(#3250) ripla válasza BBéci (#3243) üzenetére


ripla
őstag

Ahhoz képest nevezem pofátlanságnak, hogy 1 milla környékén kezdődnek az igazán jó és profi projektorok. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.