Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) cinemazealot válasza tl-x (#32946) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Hush boxba venti miről kaphana áramot?"

Pontosan arról a 230 V-ról, ahonnan a projektor. Lehet lassú, nagy átmérőjű ventilátorokat 230 V-os táplálással is kapni. :K

(#32952) .DLL válasza csucsotke (#32950) üzenetére


.DLL
veterán

Ha nincs beépített, akkor itt találsz teszt mintát: [link]

(#32951) cinemazealot: Vagy pl.: beállítható adapterről ha nem akar 230-at szerelni. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#32953) cinemazealot válasza .DLL (#32952) üzenetére


cinemazealot
addikt

Igen, ez lett volna a következő ötletem, de aztán kihúztam, mert míg szimpla 5 V-ot ki tud nyerni egy akármilyen telefon töltőből, inkább 12 V-os ventilátorok vannak, azok viszont nem tudom, hogyan viselkednek 5 V-ról. Aztán egy pillanatra a 12 V-os adapter eszembe sem jutott. :B

(#32954) zso2113


zso2113
csendes tag

Sziasztok,

Vásároltunk egy Acer P5515-ös hálózati projektort, maga a képminősége és hangja nagyon kellemes egyáltalán nem hangos. Eddig szuper :)
A kérdésem az lenne hogy létezik-e olyan SW amivel a laptop képernyőjét hálózaton keresztül tehetnénk ki rá? (a lényeg az lenne hogy ne külön kapcsolódjunk a projektor hálózatához)

Üdv.:Zsolt

(#32955) goldenfish7


goldenfish7
tag

Szerintetek ezek a például a pc tápegységeken (400 Watt) lévő kapcsolók I/O helyettesíthetők a hálózati elosztókon lévő általában piros kapcsoló gombbal? Azaz, ha a projin van egy ilyen kapcsoló gomb (minidig bekapcsolt állapotban), akkor nem lesz-e baja (áramlöket), ha csak egy elosztón lévő kapcsolót kapcsolgatok fel-le...ezt a hush box építése kapcsán kérdezem, mert azért nem szeretnék mindig egy kis ajtót nyitogatni, hogy be és kikapcsoljam a projit minden egyes használatkor. Köszönöm! :R

(#32956) .DLL válasza goldenfish7 (#32955) üzenetére


.DLL
veterán

Úgyis a távirányítóval állítod le, nem? Ha kihűtötte magát, és leállt, utána már elveheted tőle a feszültséget akár az elosztón is.

(P.H.)

(#32957) alphamooncam válasza tl-x (#32946) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ezen a kérdésen én is elgondolkodtam, de inkább megkérdezem a hozzáértőket.

Jópár évvel ezelőtt, amikor a számítógépem hűtését alakítottam át, akkor kísérleteztem.

Volt olyan 12cm-es 12V-os ventim, ami elindult 5V-on is. ( már nem emlékszem a tipusára ).
Nyilván lassabban forgott, mint amikor megkapta teljes delejt - nem is volt akkora szükségem a max. légszállításra - ,de ez még bőven elegendő volt a szükséges hűtéshez.

Ebből kiindulva, nem lenne nagy kunszt az proji USB. kimenetére kötni a ventit, csak az a kérdés, hogy melyik megoldás lenne a jobb, a kapott kép szempontjából, ti. ígyis-úgyis zavart visz a venti a rendszerbe, csak az nem mindegy, hogy melyik megoldás visz kevesebbet - a proji 5V-os rendszere, vagy egy különálló trafó a maga 12 ( vagy 9 , kinek milyen tarfója van otthon ) voltra átalakításával.

Más.

Szvsz. zajcsökkentés szempontjából, nem az számít nagyobb súllyal, hogy milyen anyagot használsz - fa, papír, hungarocell stb. hanem az hogy hányszor törik meg a dobozból a levegő útja belépés után, és kilépés előtt.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#32958) rroar


rroar
csendes tag

Sziasztok!
Akit érdekel az Excelvan cl720 az itt találhat egy elég korrekt tesztet, chromeban jobbklikk és lefordítja angolra.

Csak kíváncsi voltam, hogy mit tud ez a kínai csoda, és ezt az egy, értelmezhető fotókkal elátott tesztet találtam hosszas keresés után :)

[ Szerkesztve ]

(#32959) goldenfish7 válasza .DLL (#32956) üzenetére


goldenfish7
tag

Igen, távirányítóval állítom le, csak nálam ekkor már a ventillátor is leáll egyből a fényforrással együtt, ezt nem igazán értem... :F de ekkor már elvileg nem kap löketet a kikapcsolásnál, illetve ugyanígy a bekapcsolásnál az elosztói kapcsolóval?

[ Szerkesztve ]

(#32960) .DLL válasza goldenfish7 (#32959) üzenetére


.DLL
veterán

Nem, nem kap löketet. :) Ez már egyenértékű a gépen lévő főkapcsolóval.

(P.H.)

(#32961) .DLL válasza rroar (#32958) üzenetére


.DLL
veterán

Valóban elég részletes teszt.
Hát nem győzött meg, hogy ez jobb, naivan többet reméltem tőle, de ugyanazoktól a gyermekbetegségektől szenved. Engem főleg az egyenetlen fényerőeloszlás zavarna, és a kelleténél magasabb fekete-szint, amik itt is megvannak. A hangosságáról nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#32962) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!
Abszolút kezdőként kérdezem, hogy ha nagyobb felületen szeretném élvezni a filmeket, a házimozi rendszeremen (ami az aláírásomban van), mint a 42"-es TV, akkor szabad ilyen low budget projektorokban gondolkodni? Vagy inkább felejtsem el? :F
A 42-es TV-n legtöbbször 720p filmeket nézek, kb 2,2-2,3m távolságból.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#32963) cinemazealot válasza szpali (#32962) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha megfelel nagyobb méretben a 800×480-as felbontás, persze. Szerintem nem. :N De az utóbbi néhány hét, másról sem szólt a topicban, nyugodtan olvass vissza egy kicsit.

(#32964) Janaboy válasza cinemazealot (#32963) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Pont emiatt fel is merült a topik bontása, de egyelőre nem kaptunk zöld utat.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#32965) .DLL válasza szpali (#32962) üzenetére


.DLL
veterán

Ezektől a mini LCD projektoroktól ne várj diavetítőnél sokkal jobb szintet... még a drágábbaktól sem, sajna pont tegnap volt szó az egyik ilyen tesztjéről, az inhomogenitás sajnos erősen jelen van a képen.
De a projektor csak egy dolog, viszont maga a vetítés egy sokkal több rétű projekt, amibe beletartozik a vászon, a sötét környezet kialakítása, magyarán minden ami az ideális vetítési körülményeket megteremti. Ha ezek mind át lettek gondolva, utána lehet (érdemes) csak válogatni a projektorok közül...

(#32964) Janaboy: Nem hiszem, hogy emiatt szünetelne a rendes projektorokról való beszélgetés, csak most nincs aki azokról beszéljen, lehetne üres is az a pár nap, helyette van akit jó útra lehet téríteni. Szerintem örülni kéne az új érdeklődőknek, hisz a nagy méretű (normálisan) vetített kép tényleg egy előrelépés a TV után, de az is természetes, hogy elsőre mindenki az olcsóbbik végét akarja megfogni, ilyenkor el kell mondani, hogy nem, abból úgy nem lesz normális vetítés, hanem erre-és-erre is oda kell még figyelni.

(P.H.)

(#32966) szpali válasza cinemazealot (#32963) üzenetére


szpali
addikt

(#32963) cinemazealot és (#32965) .DLL
Köszi a válaszokat.

A felbontás felett átsiklottam... :F
Az úgy tényleg nagyon karcsú, legalább 1280 széles lenne jó, bár a nagyobb kép miatt lehet át kéne gondolni a FulHD-t is. Éreztem én, hogy drága móka lesz :)
HM erősítőt már kinéztem a jelenlegi X520BT helyett, Denon X2300 vagy X3300 van tervben, minden csak pénz kérdése :K

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#32967) a2d2 válasza rroar (#32958) üzenetére


a2d2
addikt

Ráklikkeltem, rámentem a fordításra és végigpörgettem, ez nagyon odavág: 3000 kínai lumen :DDD
Ennek mi a váltószáma? :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32968) szpali válasza a2d2 (#32967) üzenetére


szpali
addikt

LED lámpás cikk hozzászólásai között olvastam, hogy egy 800 kínai lumenes érték valójában csak ~300

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#32969) rroar válasza a2d2 (#32967) üzenetére


rroar
csendes tag

Zseblámpa lumenben mérik de még úgy is túlzás. kb 500ansi :) Néztem jutubos videót ahol egy optoma ml500 mellett van és nagyjából hasonló a fénye. Van rendes projektorom és ennek ellenére én kiadnék érte mindennel együtt max 35-40et, hétvégi házba haverokkal ezerszer látott filmet nézni talán még mindig jobb egy ilyenen mint a laptop előtt görnyedni, és vigyázni se kell rá. Az egyik ventit lehet cserélni mint a tesztben is tették és úgy már nem sugárhajtómű.
De valóban, rendes projektor topikban ez a képminőség egy kicsit offnak minősül :)

[ Szerkesztve ]

(#32970) BBéci válasza szpali (#32966) üzenetére


BBéci
titán

Tapasztalatom és véleményem szerint közel annyit érdemes vászonra és vetítőre költeni, amennyit a hangrendszerre, beleértve az erősítőt és az 5/7.1/2 hangdobozszettet.
Tehát az X3300 durván 300000 Ft, a hozzá passzoló hangdobozokra számolhatjuk a dupláját, így a vetítő legyen 600, a vászon 300 pénz. Ebben az esetben lehet a képminőség azonos szinten a hangminőséggel. Persze csakis teljes sötétítéssel és sötét árnyalatú falakkal, plafonnal.
De majd jönnek más topiktársak, akik szerint bőven jó egy 200000 forintos projektor és azzal lehet rózsaszín vagy zöld falra vetíteni. Igények és pofonok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32971) a2d2 válasza BBéci (#32970) üzenetére


a2d2
addikt

Atya ég! Bárcsak 200e-es vetítőm lenne már.
Mutatom mi szól nálam a hálószobában (megjegyzem tökéletesen elegendő számunkra a teljesítménye), hadd röhögjetek egyet: Genius SW-2.1 360 - kb 3-4e Ft körül vettem anno.
Ezek szerint már a mostani vetítőmmel is kb 10x-es mértékben eltértem a képletedtől, a vászont/keretet még nem is számolva. Magyarul egyértelműen a hangrendszert kellene most fejlesztenem. Nekem mégis inkább egy FHD projektor van a bevásárlólistán. Ennyit erről a képletről.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32972) ithomas válasza a2d2 (#32971) üzenetére


ithomas
őstag

Vegyél a Geniushoz 30k-ért egy tápkábelt, és máris jó lesz a képlet :D
De akkor a HW55-el én is fölé lőttem a hangnak... :Y :W

Real eyes realize real lies!

(#32973) goldenfish7


goldenfish7
tag

Elnézést kérek fórumtársaim! Csak azért mertem előhozakodni ezekkel a kínai projikkal "újra", - volt itt korábban már szó róluk, - mert végre megörültem, hogy Kínából is lehet egyszerűen képmegjelenítőt rendelni (monitorokat, TV-ket még nem találtam) "olcsón".
Azért szerettem meg a LED-es vetítőket, mert remélem nem kell egyhamar izzót cserélnem, illetve remélem nem kell tartanom a ki-be kapcsolgatás veszélyeitől. Eme olcsó kínai projik meg izzó árából ki is jönnek, de mint mindennek ennek az olcsóságnak is megvan az ára.

Mivel ez a topik úgy véltem, hogy a viszonylag nagyerejű fénysugár segítségével történő képmegjelenítőkről szól, ezért bátorkodtam eme topikban kérdezni a kínai projik felől.
Elsősorban azért örülök eme olcsó projiknak, mert annak ellenére, hogy messze vannak a tökéletes képminőségtől :) már-már a mozi élményt közelebb hozzák a gyengébb költségvetésű egyének számára is (a kép azért csak nagyobb, mint egy átlagos TV). Ez valahol olyan lehet, mint az mp3 és a flac formátumok közötti minőségkülönbség ára, mindenki a maga igénye szerint használja őket...pl. akinek van pénze és igénye az high-end cuccokat vásárol ezekben a témákban, és van aki megelégszik a már-már valósághű élményt adó audió-vizuál technológiákkal.

Ez a vetítés még ezen túlmenően, - ahogy itt már a témában tapasztaltabb fórumtagok is említették - egyéb tényezők meglétét is feltételezi pl. megfelelő környezet, sötét árnyalatok, szoba kialakítása stb.. Ezért is kicsit összetetettebb ez a kérdés, mint megvenni egy TV-t.

(#32974) devil-k válasza Janaboy (#32964) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ideje lenne, mert ez már nem szakmai topik, hanem valami "óccsó" zsibvásár, minőség nélkül.

- mozi bolondéria -

(#32975) Pro Koryak válasza ithomas (#32972) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkó ülj háttal és nézd tükörből vagy állítsd el a képet a hw55-ön, hogy egálba rontsad a hanggal :D

Nálam meg pont kell egy drágább vászon a projihoz, meemost ezek szerint az a gyenge.
Jajj, meg kell 4x drágább hangfal is, meaz erősítő többe van, pénzem meg nincs, brühühühühü

Volt már párszor ez a képlet, atyaég!!! :W

(#32976) BBéci válasza devil-k (#32974) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek. Mindegy milyen, csak nagy legyen. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32977) Janaboy válasza devil-k (#32974) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Dolgozunk az ugyon.

Janaboy

(#32978) #95590400 válasza goldenfish7 (#32973) üzenetére


#95590400
törölt tag

megvetted, ennyit szántál rá, örülsz neki? beszámoltál róla mások okulására? nem otthoni f@sztoldatnak szántad? szerintem nem kell bocsánatot kérned... :)
amúgy kíváncsi lennék egy ilyen exelvan - lg ph300 -val történő összehasonlításra. tippem szerint ugyanaz feleannyiért.

[ Szerkesztve ]

(#32979) #95590400 válasza devil-k (#32974) üzenetére


#95590400
törölt tag

jaja, sok itt az alja nép, aki más képletekkel dolgozik... pfőjj... undorító...
azt nem-e lehetne-e inkább-e, hogy nyitni egy felsőkategóriás vetítők topikot? oszt mindenki kiélhetné a képleteit.

[ Szerkesztve ]

(#32980) devil-k válasza #95590400 (#32979) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem a nagy pénz-kis pénzről van szó, de ami itt megy, annak már rég semmi köze a mozihoz, csak annyi, hogy elmondhatjuk, hogy vetítünk, hujujuj de jó. Kínai kicsi vetítő, falra festés, ússzuk meg minél olcsóóóbbban, nem költünk a minőségre, egy minimális szintre...

Ahogy BBéci írta annak idején, ha nincs pénzem minőségi borra, akkor nem iszok tablettás változatot. Egyetértek vele. Nem arról van szó, hogy mindenből a legjobbat, a legdrágábbat, de azért egy minimumot üssünk már meg, ne "cigánykodjunk". Ahogy az erősítős-házimozi topikból is van kezdő szekció, itt is legyen, amit jómagam is támogatok. Nem azért, mert sznob lennék vagy beképzelt, hanem egyszerűen mást értünk mozizás alatt.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#32981) c4 válasza devil-k (#32980) üzenetére


c4
őstag

Azért nem kell csak végletekben gondolkodni. Nem csak borritkaságok és tablettás bor létezik. a két véglet közt rengeteg termék található. A külön kategóriák már valóban életszerűvé válnak, A hájend vetítősök- bár számuk pár darabot tehet ki, már akik itt fórumoznak -, az irodai- és low budget kategóriák hiányoznak.
És a Sony VPL-HW65ES készülékkel rendelkezők se álmodozzanak a hájend kategóriában írogatni. :D

(#32982) devil-k válasza c4 (#32981) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, nem csak a drága "bor" létezik, de üssünk meg egy minimumot. -ez volt a gondolatom lényege.

- mozi bolondéria -

(#32983) motoroskanál válasza #95590400 (#32979) üzenetére


motoroskanál
tag

jaja, sok itt az alja nép, aki más képletekkel dolgozik... pfőjj... undorító...

:D
Nem elég, hogy csórók, de még szakmaiatlanok is vagytok. Ejnye. :)

Szóval lesz egy alja nép vetít topic és egy menő csávók moziznak topic.

[ Szerkesztve ]

(#32984) c4 válasza devil-k (#32982) üzenetére


c4
őstag

Mindenkinek más a minimum. Szegény Xtremer helyébe gondold magad, mikor itt ajnározunk egy-egy pár százezres - az ő szemszögéből vackot - készüléket. ő már megtanulta ignorálni azt, ami nem éri el az ingerküszöbét. A topik pillanatnyilag az együttélésről szól, míg nem bomlik több ágra.
És való igaz: a vetítéshez 1 db vetítő kell és egy fényt visszaverni képes felület. Ennyi.
Aztán jönnek az egyéb kérdések.

(#32985) #95590400 válasza devil-k (#32980) üzenetére


#95590400
törölt tag

van ilyen projektor is, meg olyan is... a topik nem pörög annyira, hogy ne férne el itt...
egyébként láttad élőben azt a 47 ropis exelvant? nem? akkor meg? acer/lg/philips aló katos led projiai megvoltak valamilyen szinten? nem? akkor meg?
én láttam pár éve 27 ropis kínai led projit... na, az momentán tényleg kidobott pénz. meg láttam pl. lg ph300-at. kedves kis jószág, olyan 60"-on simán el lehetne lenni vele. az a történet 50 ropit tényleg bőven megér. csak hát duplája. aztán meg át kellene építeni a hűtését, mert ronda hangja van, annak is.

[ Szerkesztve ]

(#32986) .DLL válasza #95590400 (#32985) üzenetére


.DLL
veterán

Szerk.: nem válasz akart lenni, hanem Új.

Ha már topik bontás: én jó ötletnek tartom a külön házimozis vetítéssel foglalkozó topikot (Janaboy ötlete), mindenestől együtt, kezdve nem csak a projektorokkal, hanem a különféle vetítővásznakkal, a konzolokon át a fényelnyelő megoldásokig. És akkor örülhetnek a házimozi szerelmesei. Mindeki más aki pedig nem gondolja ennyire komolyan, vagy nem házimozi a cél (pl. üzleti/prezentációs felhasználás) az ír az általános projektor topikba.
Bár nem pörög annyira a téma, hogy ne férne meg, de van aki nem tud/akar szelektálni a kommentek között... oszt jobb a békesség.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#32987) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Na..inkabb segitsegetek.

2 lehetoseg merult fel:
Projektor belepo szinten es haladó szinten bontas (ez nem volt népszerű).

A masik, ami szerintem jarhatobb:
A mostani topik atnevezodne Projektorokrol altalanossagban (vagy hasonlo)
Illetve lenne meg egy topik Hazimozi projektorok es kiegeszitoik, kialakitasok.

Mit gondoltok?

Janaboy

(#32988) c4 válasza Janaboy (#32987) üzenetére


c4
őstag

Minden vetítőre rá lehet húzni, hogy HM.
A kategóriák világosak (hiába nem volt népszerű elnevezés). Low budget, általános és üzleti.
Ez bizonyos nagy hírű fórumon értékkategóriákra bontott kérdés. XXX ezer dollár alatti vagy feletti kategória.
Mindhárom "kategória" teljesen más igényeket, paramétereket fed le. Aztán lehetne egy "nagymenő" topik a hájendeseknek is.. :D

[ Szerkesztve ]

(#32989) BBéci válasza Janaboy (#32987) üzenetére


BBéci
titán

Azt gondolom, hogy jó ötlet. De azt is feltételezem, hogy akik itt folyamatosan a lehető legolcsóbb, minőségileg a minimum szintet sem elérő megoldások mellett kardoskodnak, azok (mindenki tudja név szerint, kikre gondolok) ott is elő fogják adni a véleményüket.
Nem értem, miért kell egyeseknek folyamatosan lerontani a színvonalat ahelyett, hogy a jobb minőség felé terelnék a betévedőket. Be kell látni, a vetítés nem olcsó mulatság, tényleg létezik egy minimum szint, ami alá menni botorság. Elfogadom, hogy arra is van igény, de ne keverjük a házimozival!
El lehet utazni autóstoppal Spanyolországba, lehet aludni kutyaól sátorban, vasútállomáson, enni felvágottat papírból a supermarket melletti padon, aztán itthon dicsekedni, hogy voltam "spanyolban".
Lefordítva ontopikra: lehet színes fényt küldeni a rózsaszín falra egy 40000 forintos kínai játékszerrel és azon lelkendezni, hogy mozink van otthon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32990) Janaboy válasza c4 (#32988) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Reszben igazad van, reszben nem.
Szerintem meg senki nem irta azt, h ne lehetne elvezheto hazimozit csinalni akar a benq w1070el megfelelo vaszonnal es korulmenyekkel.

BBeci: amennyiben az a topik megszuletne, abban lenne egy elvaras (tehat a falravetites nem lenne annak a topiknak a resze). Ennek megfeleloen lenne az elvaras. Ettol függetlenul az altalanos topikban folyhatna minden szinten a tema, a kinai falravetitestol kezdve.

Uzleti projektorok kulon topikja egyelore nem merult fel, persze ha kesobb ugy alakul, miert ne.

Janaboy

(#32991) BBéci válasza Janaboy (#32990) üzenetére


BBéci
titán

Hová, melyikbe írhatnának a prezentációs vetítőkről érdeklődők?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32993) c4 válasza Janaboy (#32990) üzenetére


c4
őstag

Nem szeretném tényleg végletekig kifacsarni a témában rejlő csapdákat, de egy w1070-el is lehet rettenetesen rossz eredményt elérni (és komoly vetítős ezt a ketegóriát max. rémálmában látná szívesen, hogy kellemesen borzongjon.), ha a körülmények olyanok. És nem csak arról van szó, hogy valaki falra vagy egy 100 ezres PVC vászonra vetít-e... Ebből is hasonló topik kavalkád lesz, mit a hi-fi-s topikokból... Borzasztó.

[ Szerkesztve ]

(#32994) .DLL válasza BBéci (#32991) üzenetére


.DLL
veterán

Az általános projektor topikba.

A lényeg, hogy a házimozis topikban lenne egy követelmény vagyis inkább egy törekvés, ami a vetítés összességére vonatkozik, beleértve a környezetet is.
Prezentációs témában ez gyakran nem teljesül, vagy fel sem merül, világos iroda, esetenként ad-hoc felület, bármi előfordulhat, így bár minőségi készülékek mennek, de az élmény neméppen moziszerű, és az ugyan úgy igaz, mint a vacak kínai masinállak otthon...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#32995) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

avman légy szíves megfelelő hangnemben és stílusban folytasd a beszélgetést.
Azért beszélgetünk most erről az egészről, hogy megoldjuk a kialakult helyzetet.
Nem a másikat szapuló hozzászólásokat szeretnénk itt látni, hanem az építő jellegű dolgokat.

Köszönöm.

Janaboy

(#32996) cinemazealot válasza Janaboy (#32987) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem nincs semmi baj azzal, ha ez a topic megmarad így ahogy van, befogad mindent, ami vetít, és születne egy "Projektor mélyvíz" topic, ami viszont kizárólag olyan hozzászólásokat tűrne meg, amik tiszteletben tartják a témát sokkal komolyabban vevőket.

Ez a topic él már bő 10 éve, és látott már sok mindent, ezért én nem is nevezném át, nem is tenném át a "mindennel foglalkozókat" máshova. Az viszont egyértelműen látszik, hogy kinőtt innen egy kemény mag, akik tisztában vannak a dolog ínyenc mivoltával, és elvárnák, hogy a témáról inkább csak olyanokkal váltsanak eszmecserét, akik tudják mitől döglik a légy. Nem kell belelátni semmi személyeset. Valaki csak érdeklődik (mert ez számára tok új), valaki viszont gyűjt, aprólékosan tervez, épít, mindezt már-már profikat megszégyenítő színvonalon.

(#32997) Janaboy
Variációk egy címre: "Projektorok otthoni moziterembe", "Projektor már-már a mozigép kategóriában", "Projektorok 2. - a diavetítőn és a falravetítésen túl..." stb. :) Csak megfogalmazás kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#32997) Janaboy válasza BBéci (#32991) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Az mehetne az általános topikba addig, amíg nem mutatkozna akkora igény, hogy külön arra is topikot nyissuk.
Ennek okán akár lehetne a topik neve: Projektokról általánosságban (olcsóbb és üzleti kategóriák is)

cinemazealot: Az a baj, hogy a mélyvíz önmagában még mindig túl tág a projektorok világában. Mivel mélyvíz lehet egy komolyan prezentációs projektor is. Persze amennyiben ezzel a többieknek sincs gondja, simán mehet az a felállás.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#32999) BBéci válasza cinemazealot (#32996) üzenetére


BBéci
titán

A teljesen kezdők közül sokan hajlandóak lennének több pénzt áldozni a jobb minőség érdekében, de ha senki nem világosítja fal őket arról, hogy rettenet, amit elképzeltek, akkor megmaradnak a minimum alatti szinten.
Azt látom, egyeseknek kifejezetten fáj, ha az ő vetítőjüknél jobb minőségűre akarja valaki rábeszélni az újoncokat. Nehogy már másnak jobb legyen, mint nekik. Akinek pedig van (pénze vetítőre), az ellenség, akit támadni kell. Ez irigység és rosszindulat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33000) c4 válasza cinemazealot (#32996) üzenetére


c4
őstag

"és elvárnák, hogy a témáról inkább csak olyanokkal váltsanak eszmecserét, akik tudják mitől döglik a légy.""

Na az a topik lesz hamarosan döglött topik. Hacsak nem chat-elni használják majd...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.