Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) tl-x válasza AVhelper (#33800) üzenetére


tl-x
őstag

Új szűrőt mennyi idő után javasolt venni? Én 300 óra felett vagyok, rendszeresen takarítom a szűrőt mini porszívóval. :R

[ Szerkesztve ]

(#33802) dota1 válasza c4 (#33787) üzenetére


dota1
aktív tag

Nálam is ugyanilyen tetőtérben, szintén ugyanez az elrendezés van mint dokinál. Fapaci is volt nálam mérni, és nagyon jó az akusztika. A ferde tetősíkok sokat dobnak, és kevésbé alakul ki állóhullám, ami pl. nálam nincs is a szerkezet miatt.

(#33803) dhcodoki válasza dota1 (#33802) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Így van. Nálam is volt Fapaci mérni. Sőt ki is kértem a véleményét még építés előtt, de Hivox-al is folytattam trágyalásokat ez ügyben. Mindketten megjegyezték, hogy akusztikailag előnyös ez a fajta kialakítás.

Az előbb AVHelper precizitásán fellelkesültem, de más, pillanatok alatt lerombolta az érzést.

(#33804) c4 válasza dhcodoki (#33803) üzenetére


c4
őstag

Ne keseredj el, ebbe a topikba simán belefér a keresztben hallgatott hangrendszer... De legalább a subot hosszában hajtsátok ki...

(#33805) dunkel válasza c4 (#33804) üzenetére


dunkel
őstag

De legalább a subot hosszában hajtsátok ki...

Hogy mit csináljunk?

(#33806) c4 válasza dunkel (#33805) üzenetére


c4
őstag

A sub ne keresztbe sugározzon.

(#33807) dunkel válasza c4 (#33806) üzenetére


dunkel
őstag

A szubsugárzó által lesugárzott frekvenciatartomány iránya nem hallható ki. Valamint a subwoofer gömbsugárzóként minden irányba sugároz. Oda javasolt tenni ahova a szoba módusai (és az asszony/szobakultúra) engedik. Irányát előre sugárzó esetén célszerűen úgy kell megválasztani, hogy ne tolja a levegőt közvetlen közelében lévő objektumra pl. másik hangfalra.

(#33808) .DLL válasza dhcodoki (#33803) üzenetére


.DLL
veterán

Ne lombozzon le. ;)

(P.H.)

(#33809) c4 válasza dunkel (#33807) üzenetére


c4
őstag

Igen, igen... Mindezt tudjuk,. Azért próbáld csak ki hosszanti irányba a keresztirány helyett.
És a hozzászólásod már mutatja, miért írtam a keresztben elrendezésre az "akusztikai zsákutca" jelzőt.
Már a hangszórók kiválasztásánál is elvérezhet a dolog...

Egyébként érdekes kérdéskör, ha "mozi" szemszögből nézzük, gyakorlatilag az otthoni mozizásnak nem sok köze van már a valódi mozi által leképzett hangtérhez. És itt lép be a következő kérdés, a stúdiókban az eredetileg mozira kevert hangsávok hogyan alakulnak át a home kiadványokon, miként tér el a hangsugárzók elhelyezése az iparitól... Érdekes, izgalmas kérdéskör.

Uff

[ Szerkesztve ]

(#33810) dunkel válasza c4 (#33809) üzenetére


dunkel
őstag

Én mit próbáljak ki? Szerintem keversz dokival.
De most komolyan mit próbáljon ki? Merre nézzen a mélyláda? Fordítson rajta 90 fokot?

A leírásod többi része értelmezhetetlen. A moziba nem az a transzfer megy mint ami a blu-ray -re kerül. Se kép, se hang. A DTS-nek és a Dolbynak is megvan a szabványa.

[ Szerkesztve ]

(#33811) krisz242


krisz242
tag

Akinek PVC anyagú vászna van, nem küzd a műanyag szaggal? Kérdem ezt azért, mert én vettem egy Excelvan kínai csodát, és bizony büdös. Szellőztettem pár hétig -igaz pincében, ahol nincs sok légmozgás- de még mindig érezhető. Ez minden ilyen alapanyagra igaz, vagy csak a nyilván olcsó technológia miatt van?

(#33812) Beni2360 válasza menpee (#33780) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt jól írtad? - a 4 hónap alatt beletett ~1200 órám - ez napi szinten 10 óra vetítést jelent. :F
--------------
Hát minden ilyen vászonnak szaga van szaga, de pár hónap alatt folyamatosan csökken elmúlik.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33813) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Csak annyival egészíteném ki a dolgot, hogy a keresztbe rendezett technikán nem azt értettem, hogy az egymáshoz közelebb lévő falak valamelyikére tettem a vásznat. Hosszanti irányú az elrendezés, de a ferde tetősíkok elől és hátul helyezkednek el.
A szub hangszórója a hosszanti irányba mutat. Igen, erre vannak javaslatok.

Részemről itt véget ért a téma.

(#33814) tl-x válasza Beni2360 (#33812) üzenetére


tl-x
őstag

Led-esnél simán lehet , hogy napi 10 órát megy ha ráér filmezni. :)

(#33815) krisz242 válasza Beni2360 (#33812) üzenetére


krisz242
tag

Akkor kirakom az erkélyre és szellőztetem még pár hétig. Engem annyira nem zavar, de a barátnőm egyből megguglizta, és állítólag rendkívül mérgező.

(#33816) tl-x válasza krisz242 (#33815) üzenetére


tl-x
őstag

Maradjon az erkélyen, úgy nem tudtok rá vetíteni bentről? Akkor a mergező anyag se jut be. :DD Viccet félre téve nem lehet visszaküldeni?

[ Szerkesztve ]

(#33817) krisz242 válasza tl-x (#33816) üzenetére


krisz242
tag

Nem hiszem, mert már szépen körbe ringliztem.
Természetesen jó szorosan volt összetekerve a dobozában, ezért baromi hullámos lett mire ideért. Emiatt jó erősen kell kifeszíteni, és az csak így volt megoldható. Persze így sem tökéletes, de még kísérletezek vele. Ráadásul mivel szép nagy a vászon ezért egyelőre az sem megoldható, hogy elrakom használat után, mert nem fér el sem a kamrában, sem a pincében. Úgyhogy vettem zsanérokat, és megcsinálom összecsukhatóra a fix vásznat, úgy már befér majd a pincébe. Elég hülye megoldás, de ha már megvan, megpróbálom használhatóvá tenni. Egyelőre úgyis csak kóstolgatom a témát, ha rákattanok akkor majd veszek minőségibb vásznat/projektort.
Egyébként nekem is eszembe jutott, hogy az erkélyen lévő vászonra vetítsek, csak kár ,hogy az ablakkeret itt-ott kitakarná a képet! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33818) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Egy gyors kérdés. A projektorcentárlon lévő kalkulátornál a lencse külső síkjától kerül számolásra a távolság?
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33819) menpee válasza Beni2360 (#33812) üzenetére


menpee
aktív tag

Pontosan. Télen sok a szabadidőm, szezonban "csak" 5-6 óra megy bele naponta :)

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#33820) AVhelper válasza tl-x (#33801) üzenetére


AVhelper
senior tag

Azért csak óvatosan porszívózd azt a szűrőt, nehogy mechanikusan sérüljön, mert akkor azonnal cserélheted. Elég a kiszerelt szűrőt finoman néhányszor egy sík felülethez ütögetni, hogy a nagyobb méretű szennyeződések kihulljanak belőle, és aztán kifújni.

Amúgy legfeljebb csak a lámpa cseréjekor kéne a szűrőt is cserélni, de ha láthatóan nem szennyezett a szűrő, akkor tovább is használható.

(#33821) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Ugy latom kezdenek elterjedni a lezeres projik, magas fenyerovel, hosszu elettartammal.. Mar csak az arukat kellene durvan lefaragni.

Janaboy

(#33822) c4 válasza Janaboy (#33821) üzenetére


c4
őstag

Nem kapkodnak a cégek a HLD LED-es gépek piacra dobásával... Talán ősszel, Karácsonyra... De nem kell félnünk, hogy belépőkategóriában túl jót kapunk majd a pénzünkért. Mindig kitalálják, hogyan vegyék el a kedvünket a pénzköltéstől... (Lásd LG PF1500 USA, EU modell.) Rendkívül gyenge optikák, zajos ventilátorok, végtelenül lebutított szolgáltatás... :)

Alapjában már a most kapható 1000-1500 ANSI-s készülékek teljesen vállalható fényerőt produkálnak egy átlagos vászonméreten...(Noé idejében 250 ANSI már a vágyak netovábbja volt, csúcskategóriás prezentációs gépek tudták ezt a fényerőt.) De a fent említett problémák sok embert visszatartanak még a vásárlástól. Pedig az UST vetítőkben én is nagy jövőt látnék a kis lakásokban...

Sokakat a magas ár tart vissza. Sajna nem kelet-európai fizetésekhez igazítják az árképzésüket a cégek.

[ Szerkesztve ]

(#33823) Márklár válasza c4 (#33822) üzenetére


Márklár
tag

"Pedig az UST vetítőkben én is nagy jövőt látnék a kis lakásokban.."

Az Lg UST-je 2.5m széles képet tud vetíteni, az valóban csak kis lakásban mutat jól. Meg 80" tévét sem érdemes nagy lakásba venni. :)

Márklár

(#33824) c4 válasza Márklár (#33823) üzenetére


c4
őstag

Nem tudom, ezt az adatot honnan vetted, de az átlagemberek nagyjából max. 240 centi széles vásznakat használnak. Azt hiszem, talán a francia tesztoldalon vetítettek egy UST géppel úgy 3-4 méteres képet.

Az új LED fényforrásokkal pedig 2000 ANSI fölé érkezünk, ami bőven elegendő akár ekkora képmérethez is.

(#33825) Janaboy válasza c4 (#33822) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Amugy nem tudom a lezer is mi a bubanttol draga.

Janaboy

(#33826) Márklár válasza c4 (#33824) üzenetére


Márklár
tag

Az Lg Pf 1000u 1524mm-2540mm szélesség közötti képet tud vetíteni a használati útmutató szerint. Ehhez a képmérethez elegendő az 1000 ANSI amit megadnak.

Én 170cm széles képet vetítek, mindezt a legkisebb fényerővel teszem fehér nappaliban.

Márklár

(#33827) c4 válasza Janaboy (#33825) üzenetére


c4
őstag

Eleinte minden újdonság drága általában, na meg visszautalok az előző kommentemre, nekünk Kelet-Európában szinte minden drágának tűnk. A sorozatgyártás nagysága is árbefolyásoló lehet, kis széria mindig többe kerül.

(#33826) Márklár:

3 méter széles képet már nem tudsz élesre állítani vele?

[ Szerkesztve ]

(#33828) menpee válasza Janaboy (#33825) üzenetére


menpee
aktív tag

Kevés lézeres projektort gyártanak --> egységenként sokkal magasabb arányaiban a kutatás és fejlesztési költség, mint a mainstream piacon. Ami növeli az eladási árat, ami csökkenti a keresletet (vagy maximum szinten tartja). Ami csökkenti a kutatási és fejlesztési keretet és vágyat a gyártók részéről, ami az új technológiai áttörések megvalósulásához szükséges. Ha nincs fejlődés, akkor a felhasználó nem veszi meg az új modellt, mert nem tud többet, mint a jelenlegi egysége.
A kör bezárul :)

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#33829) .DLL válasza menpee (#33828) üzenetére


.DLL
veterán

És mert megtehetik. :) Ha valaki egyeduralkodó egy piacon, de legalábbis kevés szereplővel kell versenyeznie, akkor ők mondják meg az árat, akármennyi is legyen az, ha sok akkor sok, ennyi. :K

(P.H.)

(#33830) Márklár válasza c4 (#33827) üzenetére


Márklár
tag

Jelen elrendezésben ez 170cm a maximum amit tudok vetíteni. Így próbálgatni sincs lehetőségem.

Márklár

(#33831) c4 válasza Márklár (#33830) üzenetére


c4
őstag

Kár, mivel a kalkulátor szerint 3 méter széles képnél még 18 fL adott egy sima 1.0-ás vásznon, ami elegendőnek tűnik.

(#33832) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Projektort keresek, szóljatok ha tudtok esetleg konkrét típust ami megfelel a lenti követelményeknek:

- 3LCD vagy LCOS technológia
- Full HD felbontás
- max 220 cm-ről tudjon 100"-os képet vetíteni (260cm-em van össz-vissz a vászonig)
- alacsony zajszint (nagy testű, nagy ventilátoros gépek érdekelnének elsősorban)
- használt gépet keresek első sorban, max 200e-es keretem lenne rá, LCOS mehet kicsit feljebb is.

Mondjuk ilyesmik érdekelnének hogy Epson EH-TW6000+ csak épp short throw kivitelben, vagy régebbi LCOS Sony ami még belefér a keretbe, esetleg LCOS JVC ha nem kell nagyon sokat hozzádobnom.

Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33833) a2d2 válasza a2d2 (#33832) üzenetére


a2d2
addikt

Ajaj, lehet nem létezik ilyen?
Délután óta folyamatosan nézem a netet de semmit nem találtam.
Illetve csak az LG PF1000U jöhetne még szóba de az meg jócskán kereten kívül van.

Epson pl megállt a wxga-nál a short throw szériánál? :W

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33834) lemmy9 válasza a2d2 (#33833) üzenetére


lemmy9
őstag

220-ról néznéd a 100"-os képet? Vagy a projit tudod csak így elhelyezni? Mert ha előbbi, akkor 220-ról nagy lesz az.

Szerintem!

(#33835) .DLL válasza lemmy9 (#33834) üzenetére


.DLL
veterán

Ilyen távolságból szerintem is kényelmesebb egy 80"-os képméretet megcélozni.

(P.H.)

(#33836) Ch0


Ch0
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Ismét segítenétek? Epson TW5300 3D projektorhoz milyen szemüvegek a jók? Minden RF-es vagy bluetooth-os jó hozzá? Milyen a képváltása 120 vagy 144?
Köszönöm!

(#33837) fmfazekas


fmfazekas
csendes újonc

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni egy számomra egyre idegesítőbb és megoldhatatlan hibajelenséggel kapcsolatban. Yamaha 1050- es erősítő van összekötve egy Epson 5300 projektorral Audioquest Cinnamon HDMI kábellel. A forrás Popcorn Vten vagy Upc beltéri. Majdnem mindig pontosan 30 percnyi filmnézés után a projektor eldobja a jelet 10-20 mp-re. Utána zökkenőmentesen végig tudjuk nézni a filmet. Valószínű az erősítő a ludas, mert akkor nem tapasztalom ezt ha pl a Vtent direktbe kötöm össze az Epsonnal. A cuccok 1 évesek. Az elején úgy emlékszem nem volt ilyen hiba. Valaki találkozott már hasonlóval? Nagyon megköszönném ha lenne valami ötletetek! ;)

(#33838) péjé válasza fmfazekas (#33837) üzenetére


péjé
őstag

Nekem is yamaha erősítőm van, én a helyedben egy resetet csinálnék rajt. Lehet elpiszkáltál vmi beállítást. Nálam az időnkénti képakadást a toldott hdmi okozta, kicseréltem 10m méteres minőségire, azóta nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#33839) fmfazekas válasza péjé (#33838) üzenetére


fmfazekas
csendes újonc

Köszi Péjé! A reseten már túl vagyok. :( Nálam 5m a hdmi.

(#33840) a2d2 válasza lemmy9 (#33834) üzenetére


a2d2
addikt

Hozzá szoktunk már nagyon a 100"-hoz, nem szívesen adnánk alább. Franciaágyról nézzük, a fejünk 250-260cm-nél van kb.
Már régebb óta szerettem volna feljebb váltani (Epson short throw van jelenleg, 720p-ben nézzük), csak eddig nem volt meg rá a keret.
Most összejött a pénz is, vevőm is van a jelenlegire aki alig várja hogy megkapja, erre olyan hülye helyzetbe kerültem hogy szép lassan kiderül hogy nincs nagyon alternatíva :(
Az Epson pl nem tudom mit csinált évekig hogy nincs FHD-ja ebben a szegmensben: [link]
Közben az EH-TW6100-asok bementek 200e alá, bármikor megvennék egy ilyent csak épp nem tudja a kívánt méretet. Kicsit el vagyok keseredve.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33841) .DLL válasza a2d2 (#33840) üzenetére


.DLL
veterán

Ja értem, ha eddigi is 100" volt, akkor a 80" már valóban furcsán kicsinek hatna. Amiket linkeltél azok sajna irodai, iskolai projektorok.

Cserélhető objektív kellene, de az a baj, hogy a projektor még manapság is ilyen úri-muriként van számon tartva, pedig egy cserélhető objektíves fényképezőgép is megvehető már 100-120 ezer Ft-tól, és ott ugyan úgy mikron pontossággal kell egymáshoz csatolni a két felet, tehát nem egy ördöngösség.

(P.H.)

(#33842) a2d2 válasza .DLL (#33841) üzenetére


a2d2
addikt

Ráadásul ott van készen a 100"-os fix keretes vászon is.
Amit még találtam tegnap hirtelen az az Acer H6517ST, de a tesztek lehúzták a szivárványosodás miatt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33843) tl-x válasza a2d2 (#33842) üzenetére


tl-x
őstag

Benq w1070 esetleg vagy LED-es?

(#33844) .DLL válasza tl-x (#33843) üzenetére


.DLL
veterán

Benq-tól w1080ST van, de gyanítom nem véletlenül keres kifejezetten LCD alapú gépeket. :/

(P.H.)

(#33845) tl-x válasza .DLL (#33844) üzenetére


tl-x
őstag

Fránya szivárványosodás. :)

(#33846) a2d2 válasza tl-x (#33843) üzenetére


a2d2
addikt

1070-re számoltam egyet, kb 90"-os képet ki tudnék hozni belőle (ezt még vissza tudnám maszkolni), de elvileg a mostannak 28dB-es hangja van eco módban ([link]) és ennél csak halkabb jöhetne szóba. Benq-re pedig egyrészt 30-at ír, másrészt nem szimpatikus a DLP technológia.

Ezért gondoltam pl ilyesmire: [link]
Vagy még halkabb régebbi sonyra, csak ez a fránya képméret nem jön össze sehogy.

Panasonic AT5000-nek nincs véletlenül short throw kivitele? Azt azért még bevállalnám :)

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33847) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok,
3 projektor es 2 vaszon között kellene valasztanom, prezentációs, ceges célra. Érdekelne a véleményetek:

Optoma HD27
Benq TH683
Acer H7550BD

Screenline Inceiling Tensioned 305
Elitescreen Evanesce Tab Tension 135-E12

Köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#33848) a2d2


a2d2
addikt

Na basszus a felbontással volt a gond. Nem 1080p-set kell keresnem ahogy látom hanem 1920x1200-at. Egyből van 70 találat: [link]
Ha hozzá veszem a megfelelő zajszintet akkor viszont már csak 4 marad és nem az a kategória árban amit keresek: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33849) tl-x válasza a2d2 (#33848) üzenetére


tl-x
őstag

Mennyi rá a keret? Epson tw5210 nem férne el valahogy? Ha jól látom 100" 2,7 méterről kellene vetíteni vele.

(#33850) a2d2 válasza tl-x (#33849) üzenetére


a2d2
addikt

Nem, sajnos az már csak 80"-t tudna. Pedig meggyőző a lámpa élettartama eco módban.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.