Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) bajnokpityu válasza alphamooncam (#33398) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nincs ilyen, h A madVR kép.nagyjából millió féle képet tud.

egy dologban mindenképp jobb lesz a madVR, mint a darbee: természetességben.

de ha haza akarod vágni a képet élkiemelésekkel, élesítésekkel, mint ahogy a darbee, RC csinálja, akkor azt is meg tudod benne csinálni, kevesebb mellékhatással, mint a darbee-nél van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#33402) c4 válasza alphamooncam (#33399) üzenetére


c4
őstag

"És a színtér problémát?"
Mármint milyen színtérproblémára gondolsz?
A BD rec 709-es színtérrel létezik. Az UHD-BD tudna bt2020-at, a madVR annyiban segít, hogy HDR, bt2020-as színtérrel készült videókat meg tudod nézni SDR képes megjelenítőn egy HTPC-vel.
HA meg filterezni akarsz, azt ezer módon megteheted... ffdsow, LAV filter... stb...

[ Szerkesztve ]

(#33403) cinemazealot válasza töky76 (#33392) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha a vetítő felületed nem csillog, akkor nincs különösebb jelentősége annak, hogy a projektor egy dohányzóasztalon áll vagy a plafonról lóg. Előbbi gyorsabb, de bizonytalanabb (bármikor felrúghatod és állandóan pakolásznod kell), utóbbi kényelmesebb (felszereled és nincs vele többet gondod, legfeljebb lefejeled). Nyilván a "vászon" a két esetben eltérő irányból kapja a fényt, de ha a felület matt, akkor nem nagyon veszel észre eltérést a vetített képek minősége között.

Megjegyzem, én is így kezdtem: W1070 a dohányzóasztalon, amit állandóan pakolgathattam. Aztán felszereltem, és azóta is ott pihen letakarva.

(#33404) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Projektort keresek, üzleti felhasználásra, tehát nem házimozinak.
4K felbontás, és nagy fényerő, a jelenlegi projektorunk 4000 lumenes, ami kevésnek bizonyul, a cél, úgy vetíteni, hogy nincs lekapcsolva a világítás.
Leginkább tervekre, mivel tervezőcég vagyunk.

Mik az ajánlott típusok ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#33405) CyDoN válasza Core2duo6600 (#33404) üzenetére


CyDoN
senior tag

Mennyire mély a pénztárca?

(_._)

(#33406) slmq3


slmq3
csendes tag

Sziasztok!

Most még csak érdeklődés szinten, később kb. fél év múlva beruháznék én is egy projektorra.

- mire szeretnéd használni a projektort:
filmnézés, néha játék(konzol, pc)
- mire szeretnél vetíteni:
sima fehér fal
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt:
ezt még nem tudom, kb. 100"ra gondoltam 2,3 méter távolságról nézve
- mekkora a szoba:
3m * 2,5m
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort:
fejem fölött polcról kb. 1,5m-től 2,5m-ig.
- mennyit szeretnél rá költeni:
jó lenne fullHD, 100-200k-ra gondoltam.
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda:
egy ablak van, az is sötétítővel, úgyhogy elég sötétet tudok csinálni

Kösziii

"Ugye vagyok aki leszek, ugye leszek ami marad?" by Hiperkarma

(#33407) c4 válasza Core2duo6600 (#33404) üzenetére


c4
őstag

Esetleg egy ilyen?

(#33408) tl-x


tl-x
őstag

Tudom nem életszerű hogy így nézzünk filmet de hátha segít valakinek a döntésben. BenQ W1110 DLP projector rainbow effect test: [link] Én úgy látom még egy ideig nem váltom le az LCD-t. :((( Itt meg hogy milyen szép a képe: [link] Természetesen a kamera nem adja vissza a valós képet!

[ Szerkesztve ]

(#33409) cinemazealot válasza tl-x (#33408) üzenetére


cinemazealot
addikt

Feltételezem, hogy az első videónál a leírásig már nem jutottál el. :U Idézek:

"This is a 120fps recording of the BenQ W1110 projector test pattern."

Így tehát akkor fogod látni a szivárványt, ha a videón láthatóhoz képest 4-szer gyorsabban kapkodod a szemed (vagy a fejed, álló szemgolyóval).

Én megértem, hogy a YouTube egy tök jó szolgáltatás, de tanuljuk már meg végre, hogy képmegjelenítő eszközök képminőségének objektív szemléltetésére rohadtul nem alkalmas. :(

[ Szerkesztve ]

(#33410) AVhelper válasza Core2duo6600 (#33404) üzenetére


AVhelper
senior tag

Helló!

Akkor tervezzetek először egy olyan világítást, aminek a fénye nem világítja telibe a vetítőfelületet, és abból vegyetek olyat, ami a környezeti fényt nem veri annyira vissza, mint a projektor fényét. Ezeket úgy hívja a szakzsargon, hogy Ambient Light Rejecting (ALR) screens.

Ilyenek például az alábbiak:
Da-Lite/Projecta Parallax
DNP Supernova
SI Black Diamond
Stewart Firehawk G4

Azt azért nem ártana tudni, hogy mekkora képet kéne vetíteni, és mennyi a beruházási keretetek.

Natív 4K felbontású vizualizációs projektor nem sok van:
Panasonic PT-RQ13K
Sony VPL-GTZ270
Sony VPL-GTZ1 (Ez ugyan csak 2.000 lument tud, de UST ami közelről vetíthet olyan méretű képet, amit közelebbről nézhetnek a tervezők, mert nem kerülnek a projektor és a vetített kép közötti fényútba.)
Canon XEED 4K projektorok

Ha nem kell a natív 4K felbontás (elég a pixel-eltolásos pszeudo-4K):
EPSON EB-L1300U-L1500U-L1505U
EPSON EB-L1100U-L1105U-L1200U
EPSON EB-G7400U-G7900U-G7905U

[ Szerkesztve ]

(#33411) tl-x válasza cinemazealot (#33409) üzenetére


tl-x
őstag

Igen ezt írtam is a hozzászólásom végére. Nem támadásnak szántam a DLP ellen. Nagyon is tetszik a képe, elgondolkodtam rajta a 6x színkerék miatt.

[ Szerkesztve ]

(#33412) alphamooncam válasza cinemazealot (#33409) üzenetére


alphamooncam
őstag

Azt hiszem, amíg meg nem oldják ezt a szivárvány effektust, nekem biztos nem lesz DLP-s. Ennél zavaróbb dolgot még elképzelni sem tudok. :W ..

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#33413) alphamooncam válasza alphamooncam (#33412) üzenetére


alphamooncam
őstag

Egy rövid okfejtés a miértekre.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem erről a cipővásárlás jut az eszembe.

Ami egy rövid próba során szorít, az napi használatban elviselhetetlen.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#33414) Janaboy válasza alphamooncam (#33412) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mar reg megoldottak..

3 chipes dlp

Janaboy

(#33415) BBéci válasza alphamooncam (#33413) üzenetére


BBéci
titán

Csak akkor látom enyhén a szivárványt, amikor direkt erőltetem a dolgot és a vászon két széle között a lehető leggyorsabban rángatom, váltom a tekintetemet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33416) Vikthor válasza BBéci (#33415) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Örülj neki, van aki ennél jobban látja azt és emiatt zavaró tényezője lehet hosszútávon. Nem mindenki egyforma.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#33417) bajnokpityu válasza BBéci (#33415) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a szélesvásznú barcon engem zavart is. valszeg szobától is függ, vászontól, is meg pihentségi foktól is.
szóval még 2016ban is adtak ki szivárványozó 1chipest. de a tengencia jó, és számtalan, már nem túl drága 1chipes van, amin nekem egyáltalán nem zavaró. látom, és nem zavar.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#33418) cinemazealot válasza tl-x (#33411) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem vettem támadásnak egyáltalán, én is utálom a DLP szivárványozását. Csak ha valaki, aki még nem tudja, zavarja-e őt a szivárvány, és megnézi ezt a videót egy egyébként elég jó minőségű projektorról, joggal hiheti azt, hogy a DLP technológia, úgy ahogy van, sz@r, hiszen milyen gáz már a képe a felvételen. És még az se feltétlenül segít, ha az illető megpróbálja ezt a felvételt letölteni és 4-szeres sebességre felgyorsítva visszajátszani, mert még úgy sem feltétlenül adja vissza, milyen valójában a 6-szoros sebességű színkerékkel működő DLP képe. Kipróbáltam Kodival, de a gépem gyenge volt a 120 fps-re felpörgetett stream dekódolásához. :)

Egyvalamire viszont mégis alkalmas ez a videó: ha valaki ennek alapján mégis megnéz testközelből egy W1110-et, és esetleg ott nem látja ilyen szinten a szivárványt, akkor valamelyest érezheti a különbséget a 2-szeres (a videó alapján 1,5-szeres) és a 6-szoros sebességű színkerékkel működő DLP projektorok között.

(#33416) Vikthor
CRT, higanygőzlámpa, fénycső, LED-es autó lámpák (első, hátsó) és műszerfalak, PWM-es monitor/tévé háttérvilágítása... mindet látom. :( A CRT-t még hallom is, pedig már elég sz@r a fülem. :)

(#33419) dota1 válasza tl-x (#33408) üzenetére


dota1
aktív tag

Ez a kamerával felvett dlp vetített kép nettó faxság... Nem az fps számít hanem a kamera zárideje. Élőben ebből semmit nem látni. El sem hiszem , hogy itt járunk... :W :)

[ Szerkesztve ]

(#33420) synar válasza dota1 (#33419) üzenetére


synar
őstag

Így van. Mitsubishi HC4000 4x-es színkerék, csak akkor szivárványozik, ha szembenézek az optikával, vagy pl, ha a sötét alagútban jön szembe a metró és közben rázom a fejem, így viszont viszonylag ritkán nézek filmet :)

(#33421) Csibor82


Csibor82
csendes tag

Üdv!

Mostanában tervezem, hogy projektort veszek, abszolút kezdő vagyok a témában.
kb. 4,8 méterre, a szoba egyik faláról a másikra (vászonra) szeretnék vetíteni.
A tervezett vászon 135 coll-os lenne.
A BenQ W1070-es vetítőjét néztem ki, főleg mozizásra és PS4-hez használnám.
Az lenne a kérdésem, hogy okoz-e gondot, ha a vetítőt a vetített kép középvonalában, azzal szemben egy polcon helyezem el?
Lehetséges ez, vagy mindenképp a plafonról lógatva kell vetítenem?
Tehát, hogy tudok-e a képpel szemben vetíteni, vagy mindenképpen az alól, vagy afölül kell megoldanom az elhelyezést?

Előre is köszönöm!

(#33422) motoroskanál válasza Csibor82 (#33421) üzenetére


motoroskanál
tag

A vászonnal szemben is lehet vele vetíteni, feltéve, ha nem zavar, hogy a kép egy része lelóg a vászonról. :D

(#33423) c4 válasza Csibor82 (#33421) üzenetére


c4
őstag

Nem lehetetlen kivitelezni, ha elfogadod, hogy trapézkorrigálni kell a képet valószínűleg, mert a lencseeltolási lehetőség kevés lesz szerintem.

(#33425) Csibor82 válasza c4 (#33423) üzenetére


Csibor82
csendes tag

vagyis nem ajánlott!
Értem,nagyon köszönöm!

(#33426) Csibor82 válasza c4 (#33423) üzenetére


Csibor82
csendes tag

És az teljesen gáz megoldás, ha valamit a hátsó lábak alá teszek, hogy ezáltal megdöntsem a vetítőt?

(#33427) c4 válasza Csibor82 (#33426) üzenetére


c4
őstag

Akkor kell majd a trapézkorrekció. De szerintem állíthatóak azok a talpak gyárilag is. Hogy mennyire gáz? Azt egyénileg kell eldönteni. Szerintem egy átlagos néző észre sem veszi, ha a kép széle ki van maszkolva... Játéknál nem tudom, mennyiben "ront" a képminőségen. A maximális lencseeltolás is okozhat képminőségbeli romlást...

(#33428) patroly61 válasza Csibor82 (#33421) üzenetére


patroly61
tag

A projector calculator szerint 135" vászonhoz 3,4 - 4,4m közötti távolságra kell helyezni a projit.

www.akkuteszt.hu

(#33429) töky76 válasza cinemazealot (#33403) üzenetére


töky76
tag

Köszi, későbbiekben én is felrakom a plafonra.
Te milyen távolságból vetítesz, mekkora képet?
Megvagy elégedve w1070-el? Mi a tapasztalatod?
Hol vetted?
Köszi :)

(#33430) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Itthoni filmnézésre keresek valami jó kis projektort. Gyakran kellemesebb lenne a kivetített képet nézni, mint egy apró monitort vagy egy kicsit nagyobb TV-t. Ehhez külön szükséges vetítővászon mint a moziban? Vagy esetleg mehet egyből a falra? :C Utoljára diavetítőm volt vagy 15 éve, akkor még az ágyról leszedett lepedőre vetítettünk és a projektor szót sem hallottam soha. :)) Kb 500ezer ft lenne a teljes felszerelésre, de lehet picit több is a teljes ár. A hálószobába szeretném felszerelni és az ággyal szembe kivetíteni. ez egy 3x4m-es helyiség.

(#33431) cinemazealot válasza töky76 (#33429) üzenetére


cinemazealot
addikt

Kb. 280 cm távolságból vetítek, így van lehetőségem játszani a zoom-mal a szabványos 200×120 cm-es gipszkarton felületén. Ezt pont a peremig szoktam belőni, így a képméretem kb. 200×112,5 cm, azaz képátlóban kb. 90". Az én igényeimet egyelőre tökéletesen kielégíti, ahogy a gipszkarton klasszikus fehér Hérával lefestett felülete is. A szobát redőnyökkel kellőképpen be tudom sötétíteni, és mivel nincs túl sok fényvisszaverő felület, a kontraszt is elfogadható. Majd még a plafonnal kell kezdenem valamit, de szerintem azt ehhez hasonlóan fogom megoldani. A W1070-nel maximálisan meg vagyok elégedve, használtam vettem egy fórumtárstól kb. másfél éve, elvileg most fog lejárni a 3 éves garanciája. Főként 2D, alkalmanként 3D vetítésre is használom (a gyárinál olcsóbb eBay-es kukkerrel), de utóbbihoz a kb. 4 méteres néző távolság már sok, ilyenkor kicsit közelebb kell ülnöm, hogy tökéletes legyen a mélységérzet. A kép nagyon jó, a két szemnek szánt kép között egyáltalán nincs áthallás. Mivel a gép 1-chipes DLP, szivárványozik is. De mivel 6-szoros sebességű a színkereke, ez annyira nem zavaró. Ha a jelenséggel még nincs tapasztalatod, azt javaslom, hogy vásárlás előtt mindenképpen nézz meg egy ilyet személyesen, hogy tudd, látod-e, zavar-e.

(#33432) motoroskanál válasza zsolti_20 (#33430) üzenetére


motoroskanál
tag

Én ajtóra vetítettem. Winnetou és Maugli volt a kedvencem. Garantáltan szivárványmentes volt minden kockája. :D

(#33433) Ch0


Ch0
csendes tag

Sziasztok! Segítségetek kérném. Vettem egy Epson-TW5300 3D Full HD projectort. A filmeket számítógépről nézem. A beállítások között van: 2D, 3D és Automata. Ha az Automata aktív azon belül tudom állítani a 2D átkonvertálás minőségét (mélységét) 3D-re. A 3D-n belül csak SBS és UO lehetőség van. Jól értem ezen csak SBS-t és OU-t tudok nézni? Full 3D-t nem? Azt csak 2D 3D átkonvertálással? Vagy valamilyen lejátszóval ez megoldható? Köszönöm a segítséget!

(#33434) AVhelper válasza Ch0 (#33433) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Nem jól érted. Ez a projektor is, mint az összes Epson házimozi projektor felismeri az összes az HDMI 1.4a-n át továbbított 3D formátumot (Frame Packing, SBS, O&U) lásd a használati útmutató 102. oldalát.

[ Szerkesztve ]

(#33435) Beni2360 válasza töky76 (#33392) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát már 5x olvasom el: egy 1m magas dohányzó asztalon használnám,. még nem láttam 1m magas asztalt se nem hogy dohányzó asztalban. Nincs valami elírás ebben?
Nálam van egy görgethető proji tartó asztal és azon van a gépezet. Ezt tolom a sarokból a vászon elé vetítéskor. Igaz nem volt egy olcsóság 24k de precíz állíthatóság stb.
itt nézheted a vetítési beállításokat.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33436) Beni2360 válasza AVhelper (#33434) üzenetére


Beni2360
félisten

Abban tudnál tanácsot adni, hogy miért nem vált át 3D-re automata módban? Mindig manuálisan kel bekapcsolni a 3D-t. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33437) AVhelper válasza Beni2360 (#33436) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ez akkor fordulhat elő, ha a projektor nem ismeri fel, hogy a HDMI bemenetén 3D formátumú jel van. A projektor ki- majd bekapcsolása segíthet, mert ilyenkor újra felépül a HDMI kapcsolat. Egyébként is célszerű mindig a forráskészüléket először bekapcsolni és csak utána a többit.

(#33438) Beni2360 válasza AVhelper (#33437) üzenetére


Beni2360
félisten

A gép kiírja, hogy 3D film,stb de nem kapcsol át. :F
célszerű mindig a forráskészüléket először bekapcsolni és csak utána a többit. - ez így történik.
Most van egy elosztó az erősítő után a Tv és a proji elött, hogy ne keljen cserélgetni a HDMI kábeleket. Előszór a Tv bejön a kép és aztán kapcsolom be a projit és amikor ott is jelen van a kép akkor kikapcs TV. Sima filmekkel nincs gond de amikor 3D választok ZIDOO X8 a lejátszó de van LE is ott nincs automatikus átváltás. 3D ISO-ról beszélek. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33439) Ch0 válasza AVhelper (#33434) üzenetére


Ch0
csendes tag

Hát sajnos nem értem... ezek alapján hogyan kellene beállítanom a projectort? Automatára vagy 3D-re? Automatán be kell e kapcsolnom a 2D-3D konvertálást? Ha automatán van nem vált át 3D-re csak 2D ad, hiába váltok át a lejátszó programba hogy 3D-s a film. Ha 3D-re rakom, akkor SBS-t vagy OU-ot akar lejátszani, de a lejátszóprogramon (PowerDVD 16) hiába állítom át, hogy SBS vagy OU-tként játssza a filmet összevissza képet kapok, nem működik. Help please!

Egyébként az Epson.hu-n az van, hogy csak SBS vagy OU tud 3D-ben.
https://www.epson.hu/products/projectors/home-cinema/eh-tw5300-with-hc-lamp-warranty/Muszaki-adatok

[ Szerkesztve ]

(#33440) Beni2360 válasza Ch0 (#33439) üzenetére


Beni2360
félisten

Igaz nem nekem címezted de mivel nekem is hasonló kevesebb tudással rendelkező gépem van hozzá szólok.
hol olvastad, hogy csak SBS vagy OU tud 3D-ben. - ilyet én nem látok az oldalon de ezt igen:
Kiváló minőségű Full HD 3D és 2D üzemmódú házimozi-projektor 3LCD technológiával, és FHD 3D csak ISO BD anyagban található.
Nálad itt van a bibi elásva: lejátszóprogramon (PowerDVD 16) na ezt nehéz beállítani ISO 3D lejátszáshoz. És ha nem jól állítod be soha nem lesz automatikus 3D. Ha kell priviben átküldöm. De meg kell keresnem mert már én régen nem használom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33441) patroly61 válasza Ch0 (#33439) üzenetére


patroly61
tag

Ha a powerdvd-ben be van kapcsolva a 3d és mégsem működik akkor a videókártya beállításokban kell keresni a hibát azt kell elérni, hogy 24Hz jelet kapjon a proji. A kártya képes egyáltalán a 3d megjelenítésre? küldtem pü.-t

Beni2360-nál is hasonló lehet a probléma ha a tv-t bekapcsolja a lejátszó 50Hz-es jelet ad ki és nem vált át 24Hz-re ha átáll a projira. Ki kellene venni az elosztót és úgy kipróbálni.

www.akkuteszt.hu

(#33442) Ch0 válasza Beni2360 (#33440) üzenetére


Ch0
csendes tag

Köszönöm!
Ahol ezt olvastam beollóztam a linket az előbb, de talán sikerül róla képet is csatolnom. Az Epson hivatalos Magyar lapján van rajta.

Egyébként nem ragaszkodom a PWDVD-hez, ha más jó lejátszót tudsz ajánlani szívesen megfogadom:)

(#33443) Ch0 válasza patroly61 (#33441) üzenetére


Ch0
csendes tag

A kártya biztos tudja: Gigabyte Geforce GTX 750Ti 2 Gb GDDR5
A lejátszóprogrammal lehet baj vagy a beállításokkal.

(#33444) Beni2360 válasza Ch0 (#33442) üzenetére


Beni2360
félisten

Küldtem privit.
Most már látom mire gondolsz- Támogatott 3D formátumok Egymás mellett, Felül és alul ez azt jelenti, hogy a FHD 3D kívül ezt is lejátssza. Mivel ezek nem FHD félbontásúak hiába van oda írva az NFO-ban. És ha FHD 3D utána olvasol akkor meglátod, hogy miből áll.
Sz.g-re nem tudok már a power dvd sincs fent.
---------------------------------------
patroly61 - Beni2360-nál is hasonló lehet a probléma ha a tv-t bekapcsolja a lejátszó 50Hz-es jelet ad ki és nem vált át 24Hz-re ha átáll a projira. Ki kellene venni az elosztót és úgy kipróbálni. - Senki nem írta, hogy a Tv kapcsolja be a lejátszót. Elosztó előtt is volt ez a gond. A Tv műsor után elindítom a média lejátszót, kiválasztom a filmet, majd bekapcsolom a projit......és kikapcsolom a tv amikor megérkezik a kép a projin.
A projin is szoktam Tv nézni és átkapcsolok a lejátszóra és a filmnél átvált 23.976 vagy mennyi, ott nincs gond.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33445) AVhelper válasza Ch0 (#33439) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ha a projektor 3D formátumú jelet kap (ami, ahogy már megírtam lehet akár Frame Packing 1080p/24Hz is) és ezt érzékeli a HDMI bemenetén, akkor Automatikus módban 3D képet fog vetíteni. Ha a jelformátum ugyan 3D, de ezt az információt nem tartalmazza a jel, akkor kell kézileg rákényszeríteni, hogy azt 3D-nek érzékelje (ekkor kell 3D módra váltani). A 2D-3D konvertálás (ahogy az elnevezés is jelzi) a 2D képet konvertálja 3D-re, tehát csak akkor kell bekapcsolni, ha ezt szeretnéd.

Ha a projektor valamilyen okból nem kap 3D formátumú jelet, akkor persze nem is tud 3D képet vetíteni (illetve csak 2D-3D konvertálással, ami csak pszeudo-3D).

Melegen ajánlom a használati útmutató elolvasását.

(#33446) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali.

Benq W2000 kalkulátorral számolom az értékeket. Jelenleg a régi projektorom HD1000 vetítési távolsága 365cm. Ezzel vetítek egy 100"-os vászonra.

A benq W2000 esetében a minimum távolság 254cm és a max 332 cm. Tehát nagyobb vászon kéne, de sajnos nem tudom megoldani mivel akkor kitakarja a frontok magas sugárzóit a vászon.

Másik megoldás: 30cm-rel előrébb hozom a vászont. A projektort 30 cm-rel előrébb hozni elég ormótlanul nézne ki. Így a frontok előtt lenne a vászon kb 45cm-rel.

Tudok csalni kicsit akkor a projektort még 10-rel előbbre rakom a vászont meg 20 cm-rel közelebb.

(#33447) patroly61 válasza Beni2360 (#33444) üzenetére


patroly61
tag

Senki nem írta, hogy a Tv kapcsolja be a lejátszót ezzel egyetértek mert én sem ezt írtam, megpróbálom érthetőbben.
Ha elindítod a lejátszót az 50Hz-es jelet ad ki a tv felé, de ha bekapcsolod a projit is az is 50Hz-es jelet kap utána lekapcsolod a tv-t és a lejátszó nem vált át 24Hz-re a proji felé. Próbáld kikapcsolt tv-nél bekapcsolni a projit és a lejátszót vagy ha megy a tv előbb azt lekapcsolni és utána indítani a lejátszót.

www.akkuteszt.hu

(#33448) Beni2360 válasza patroly61 (#33447) üzenetére


Beni2360
félisten

Értem mire akarsz kilyukadni, de a boxban és azon belül a KODIBAN 50Hz re van állítva kép. tehát amikor a média lejátszóban vagyok akkor minek kellene 24Hz váltania? Amikor a filmet indítom a lejátszó átvált, elsötétül egy pillanatra kép és ki írja a képernyőre az éppen lejátszott film Pl: 23.976 Hz.re váltást. ha csak a projit indítom akkor is az adatoknál 50 Hz látható.
Az itt olvasott anomáliát én is tapasztalta: (#33445) AVhelper

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33449) patroly61 válasza Beni2360 (#33448) üzenetére


patroly61
tag

Akkor nem tudom lehet még hdmi kábel vagy az elosztót is megnézném mert itt régebben volt ilyen panasz, hogy nem működött hdmi elosztóval a 3d mert 1.3v volt 1.4v helyett.
A 24Hz-et a projektornak is ki kell, hogy írja elvileg mert a 23.976 Hz azt a lejátszó jelzi ki a projektoron, hogy ilyen a film képfrissítése, de attól még lehet a proji 50Hz-en marad.

www.akkuteszt.hu

(#33450) péjé válasza Khaosz55 (#33446) üzenetére


péjé
őstag

hali,
nekem is w2000-es vetítőm van, megéri szórakozni kicsit vele.
Ha 45cm-re lesz a vászon a front elött az sztem már nem befolyásolja annyira a hangot mintha közvetlenül elé engedted volna le.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.