Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) B-enji


B-enji
tag

Sziasztok!
Abszolút kezdő vagyok projektor témában, segítségeteket szeretném kérni használt projektor beszerzésében max. keret legyen 25-50e Ft között.
-Mit néznék: Filmeket, zömében 720p-s néha 1080p (Nem vagyok képminőség megszállott, csak a 100cm-es LCD tévén nézett szélessávú mozifilmek 3 méteres távolságból nekem egérmozi), TV nézésre nem használnám.
-Szoba: 3m szél x 3,5m hossz x 2,7m magas, full lesötétíthető.
-Nézési táv. kb. 3,2m ,
-Vetített kép szélessége legyen kb. 150cm
-Mire szeretnék vetíteni: Üres a falfelület, nem tudom elég-e egy fehér diszperziós alap, vagy mindenképp szükséges vászon.
-Projektor elhelyezése nekem a fal előtt kb. 1m-re, asztalról lenne a legegyszerűbb.
-Egyéb: Külső HDD-ről való lejátszási lehetőség.
Köszi

(#32502) a2d2 válasza B-enji (#32501) üzenetére


a2d2
addikt

Kicsi szoba, kicsi keret.
Az avx-en van egy Epson 720p-s short throw 40-ért.
Olyan mint az enyém. HDMI átalakítóval + egy android box-al szerintem egész jó.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32503) B-enji válasza a2d2 (#32502) üzenetére


B-enji
tag

Köszi, utánanézek!

(#32504) Pro Koryak válasza a2d2 (#32494) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azért elég furcsa, hogy már 3-4 éve nem gyártják és mégis újként adják, pláne outlet-ben!

(#32505) Haart


Haart
addikt

Egy gyors kérdésem lenne:
Adott egy Benq w1400 proji és van hozzá ugye 3d szemüveg.
Milyen kábellel kell tölteni? Mert azt nem találom. :W
Tud valaki linket adni milyen type ez a kábel? Ebay vagy magyar boltba ahol lehet venni.
Ez a nicon féle UC-E6 kábel kell hozzá?

(#32506) péjé válasza Haart (#32505) üzenetére


péjé
őstag

Általában usb-ről lehet tölteni, keresd meg a szemüvegen a töltő helyét, nagy valószínűséggel a telefontöltőd is belemegy...ha nem találsz ilyet akkor lehet h elemes.

(#32507) TGArtist


TGArtist
tag

Sziasztok!

Kezdő vagyok a témában és úgy döntöttem, a projector mellett teszem le a voksomat az új nappali berendezésénél. Fontos, hogy nagy legyen a képméret, és egy 78" méretű Samsung SUHD TV elég nagy összegekbe kerül, és még mindig "csak" 78"-nál járunk.A jelöltem az Epson EH-TW9300 lenne. Mivel játékra is használnám, ezért a JVC DLA-X5000 nem jöhet szóba a brutális input lag miatt. Van valaki aki ezt a projectort használja vagy van róla személyes tapasztalata?

Érdekelne az is, hogy milyen vászon javasolt hozzá, és ha 3D tartalmat is szeretnék nézni, kell-e valami extra kütyü még pluszban.

Köszönöm!

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#32508) AVhelper válasza TGArtist (#32507) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Mit szeretnél tudni az Epson EH-TW9300-ról? Ha az input lag-ja érdekel, az 29 msec alatt van.

Vetítővásznat elsősorban nem a vetítőhöz, hanem a vetített kép helye által biztosított lehetőségek alapján választunk. Tudni kell persze, hogy mekkora legyen az a vetített kép.

Az Epson EH-TW9300-val vetített 3D képet rádiófrekvenciával szinkronizált aktív 3D szemüvegen át lehet nézni.

(#32509) TGArtist válasza AVhelper (#32508) üzenetére


TGArtist
tag

Szia!

Köszönöm a válaszod. Az már nem jelentős lag, lehet vele játszani. Egy 24 nm2-es nappaliban egy 4,3 méteres teljesen fehér falfelületre vetítenék, vagy egy oda helyezett vászonra, kb. 3 méter távolságban ülve nézném a filmeket. Ehhez lenne szükségem vászonra.

Ez a rádiójeles szinkronizálás hogy működik? Kíváncsi lennék arra is, hogy a nagy HDR láz közepette, hogy egy ilyen projector milyen kontraszttal bír egy mai HDR-es TV-vel összevetve.

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#32510) sebkri25


sebkri25
tag

Sziasztok,
prezentációkra, főleg állóképek ppt-k, vetítésére keresek projektort, vászonra vetítenék, lenne, aki 10-12 méterről nézné, asztalon tudnám elhelyezni, olyan 100k fölött nem szeretnék rá költeni, méret, zajszint igazából lényegtelen. Tudnátok ajánlani számlával valamit, erre a felhasználásra? Röviden oktatásokat kéne tartani egy átlagos méretű tanteremben max. 30-40 főnek. Legyen normális hűtése, bírjon ki napi 4-5órát.

(#32511) BBéci válasza TGArtist (#32509) üzenetére


BBéci
titán

Vetített kép kontrasztját értelmetlen tévéével összehasonlítani. Sokszor volt erről szó.
Vásznon, a szokásos sakktábla ábrán mérve, már csúcsnak számít a 400:1, sima VA paneles LCD tévék 3000:1 körüliek, saját plazmám 16000:1-et tud.

A TW9300 egy remek vetítő, bűn lenne nem kihasználni a teljes tudását, ahhoz viszont jó vászon kell.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32512) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Kezdő vagyok a témában, de szeretnék egy projektort. A szoba 4,5 méter hosszú kb 3 méterről nézném és olyan 80-100"-os képre gondoltam. Mivel még nem volt dogom ilyennel először nem szeretnék rá sokat költeni 40eFt-re gondoltam. Sokat nem lenne használva, kb 20 óra/hó kizárólag film nézésre este sötétben. Emiatt ragaszkodom a 16:9 vagy 16:10 képernyőformátumhoz és minimum 720p.

Találtam is 2 számomra megfelelőt, aminek még a tesztek alapján is tetszett a képe.
Epson EB-410W
Epson TW700

A második (TW700) szimpatikusabb, de nehezen akarom elhinni, hogy a por miatt van zöld folt a képen. Én inkább még csak fehér és szürke pöttyökről halottam.
Szerintetek melyik lenne jobb választás?

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#32513) bzotya


bzotya
újonc

Üdvözlet Mindenkinek!

Projektort vennék:
mire szeretnéd használni a projektort :házimozi,
- mire szeretnél vetíteni: falra rögzített vetítővászonra (moziszoba...) ERRE IS KÉRNÉK SZÉPEN JAVASLATOT!
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, 300 X170 cm ,illetve milyen távolságból néznéd azt: 4méteről
- mekkora a szoba: 4x5 méter
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort:a szoba másik végéből szeretnék egy polcról vetíteni
- mennyit szeretnél rá költeni: cég esetén kell számla, akkor nettó 150-200
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda: teljesen besötétíthető

Előre köszönöm a gyors válaszokat!
Amiket eddig kihámoztam az ajánlásaitokból:
Optoma HD141X
Epson TW5210
BenQ W2000 Cinema 3D DLP

Ezek közötti sorrend? Vagy egyéb?

(#32514) Haart válasza péjé (#32506) üzenetére


Haart
addikt

(#32515) AVhelper válasza TGArtist (#32509) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Kezdjük az utolsó kérdéseddel: az EH-TW9300 is csak vetítésre optimalizált körülmények között tud megfelelő kontrasztú képet előállítani. Lásd erről ezt a tesztet, aminek a végén van egy rövidke kis videó, mely jól illusztrálja, milyen hatással van a kontrasztra a besötétített, de fehér falú nappali az un. "denevérbarlanghoz" képest.

Az EH-TW9300 (max zoom, kalibrált) képen belüli kontrasztaránya optimalizált szobában a filmek esetében tipikus 5-10%-nyi fehéret tartalmazó tesztmintázattal mérve 2.200:1 - 1.600:1 közötti lehet. Ez azt jelenti, hogy bár ez a projektor is képes HDR tartalmakat kezelni, de a HDR TV-k 600 - 1.000 nit (kb. 260 foot-lamberts) csúcsfényességéhez képest vetítővel eleve alacsonyabb csúcsfényességet állítunk elő (a Dolby Cinema vetítőtermekben pl 2D vetítésnél 31 fL az előírás) és szűkebb dinamikatartomány tudunk csak megjeleníteni és azt is csak ideális vetítési körülmények között. Ugyanakkor az EH-TW9300 képes a DCI-P3 színtér teljes reprodukálására.

3D vetítésnél a projektor felváltva vetíti ki a bal- és a jobb szem számára elkülönült képeket, és a projektor rádiójellel szinkronizálja, hogy az aktív 3D képzáró szemüveg csak a megfelelő képet engedje eljutni a megfelelő szembe.

3 m nézési távolsághoz és a lencsepozíció memóriával rendelkező EH-TW9300-hoz én egy Cinemax (2,35:1) képarányú 240 x 102 cm-es látott méretű fix keretes vetítővásznat javasolnék, aminek a két szélét motorosan maszkolnám 16:9-es kép vetítése esetén.

(#32516) T-CAT


T-CAT
tag

Kedves Szakértők!

Ha jól emlékszem volt itt olyan, hogy egy éven belül vásárolt Acer projektor esetén volt lehetőség ingyenes tisztításra "porszem került a gépezetbe"-probléma estén?
Merthogy pontosan erről van szó. Egy, illetve 2db kb. 10 cm átmérőjű kerek világos folt jelent meg, ami a sötétebb jeleneteknél, vagy teljesen fekete képernyőnél jól látható és zavaró számomra. Állandóan azt figylem, mióta megjelent...

Jól emlékszem tényleg működött itt valakinek ez a futár elvisz -> szakszervíz kitisztít -> futár visszahoz történet?

Előre is köszi a segítséget! :R

(#32517) AVhelper válasza sebkri25 (#32510) üzenetére


AVhelper
senior tag

12 m távolságból nézett képnek illene minimum 2,4 m szélesnek lennie.

A 100 eFt behatárolja a kínálatot. Ennyiért kapható VGA felbontású EPSON EB-S04 vagy például Acer X122, ami ugyan XGA felbontású, de nincs HDMI bemenete.

(#32518) .DLL válasza AVhelper (#32517) üzenetére


.DLL
veterán

Minek gyártanak még SVGA paneleket... :U Szinte semmivel sem lenne drágább a projektor, ha csak XGA paneleket nyomatnának a minimális kategóriában.

(P.H.)

(#32519) AVhelper válasza sebkri25 (#32510) üzenetére


AVhelper
senior tag

Most látom kimaradt egy betű: az EPSON EB-S04 SVGA (800 x 600 pixel) natív felbontású, de az a linkre kattintva ki is derül.

(#32520) AVhelper válasza .DLL (#32518) üzenetére


AVhelper
senior tag

Gondolom amíg megveszik az ilyen felbontású projektorokat, addig gyártani is fogják azokat.

[ Szerkesztve ]

(#32521) #95590400 válasza BBéci (#32511) üzenetére


#95590400
törölt tag

(#32522) BBéci válasza #95590400 (#32521) üzenetére


BBéci
titán

Azok az adatok, amiket én írtam, saját méréseink során születtek, janos666 fórumtársunk jóvoltából.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32523) TGArtist válasza AVhelper (#32515) üzenetére


TGArtist
tag

Köszönöm BBécinek és Neked is a választ.

Akkor ha fehérek a nappali falai, el is felejthetem a rendes projectorozást? Sötétítő van az ablakokra, ami még nappal is vaksötétet csinál, de a falakat nem szeretném fehérről átfesteni már.

Tudnátok nekem márkát ajánlani vászonból és valami megoldást linkelni a motoros maszkoláshoz és a hozzá való kellékekhez?

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#32524) BBéci válasza TGArtist (#32523) üzenetére


BBéci
titán

A fekete színt, a magas kontrasztarányt elfelejtheted. Olyan világos lesz a szobában a falakról visszavert fénytől, mintha az összes lámpát felkapcsolnád. Olvasni lehet mellette.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32525) .DLL válasza TGArtist (#32523) üzenetére


.DLL
veterán

Diszkrét fekete anyagú rolók a falakra a vetítővászon közelébe? Filmezés előtt leengedni, filmezés után felhúzni, és újra ott a világos életvidám nappali. Szerintem jó kompromisszum.

(P.H.)

(#32526) TGArtist válasza BBéci (#32524) üzenetére


TGArtist
tag

Ez elég kiábrándító. A projectort pedig már megrendeltem :(

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#32527) BBéci válasza .DLL (#32525) üzenetére


BBéci
titán

Jó ötlet, de a plafonnal is kell valamit kezdeni. Két hete válogattunk feleségemmel színeket, szerencsére elég sötét árnyalatokban sikerült megállapodni. Ő is igényes a képminőségre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32528) TGArtist válasza BBéci (#32527) üzenetére


TGArtist
tag

[link]

Erről a vászonról mi a véleményed? Átfesteni tényleg nem szeretném a lakást, de világos képet sem nagyon akarok :)

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#32529) Janaboy válasza TGArtist (#32528) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Jo a vaszon, arat nezted? :)

Janaboy

(#32530) TGArtist válasza Janaboy (#32529) üzenetére


TGArtist
tag

Most néztem, valami más alternatíva? :D

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#32531) meander


meander
tag

Sziasztok a Benq 1070 és 1070+ közötti műszaki tartalom beli különbség (Darkchip 3 technológia, +200lumen) szerintetek megér +60eHUF-t?

Köszi

(#32532) BBéci válasza TGArtist (#32530) üzenetére


BBéci
titán

Esetleg az említett rolók. Mi festünk, ez már eldőlt. Jelenleg sem fehérek a falak, végül is nem kórház a lakásunk, de még így is az a helyzet, amit felvázoltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32533) TGArtist válasza BBéci (#32532) üzenetére


TGArtist
tag

A rolókon elgondolkodom, de a plafon attól még fehér marad, és nálunk a fehér szín már végleges. Eléggé kétségbe estem a dnp Supernova és az IS Black diamond vásznak árától, de ha mást nem, akkor kihúzom egy egyszerűbb vászonnal 2-3 hónapig, és beruházok egy ilyen drágább vászonba.

Láttam egy fórumban, hogy a DigitCam-nál ki lehet próbálni a projectort nappali fényviszonyok között is. Szerintetek ott tudnának tanácsot adni, mivel javíthatnám az esélyeimet? Karácsony utánra érkezik meg a projectorom, de most már picit félve várom.

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#32534) BBéci válasza TGArtist (#32533) üzenetére


BBéci
titán

Bármelyik bemutató moziszobában szerezhetsz tapasztalatokat, elég felkapcsolni a világítást, rögtön drámaian csökken a kontraszt, eltűnnek a részletek, fakulnak a színek.
A kintről érkező fény ellen valamennyire lehet harcolni a készülék fényerejével, de minél több jön ki a vetítőből, annál több verődik vissza a falakról.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32535) GZoli7 válasza BBéci (#32527) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ezekről a színekről írnál valamit? Nekem is kéne valami kompromisszumos megoldás... :R

(#32536) a2d2


a2d2
addikt

Tegnap megjött a projektor vásznam. Kommentár nélkül:

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32537) .DLL válasza a2d2 (#32536) üzenetére


.DLL
veterán

Kinek sikerült ezt elkövetnie? :(

Középen már nem is egyszerű meghajlás van, hanem dupla irányú törés...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#32538) c4 válasza a2d2 (#32536) üzenetére


c4
őstag

Gondolom, fix vásznat készítesz belőle. A megfelelő feszítéssel semmi gondod nem lesz a látható hajtogatási nyomok miatt.

(#32539) cinemazealot válasza a2d2 (#32536) üzenetére


cinemazealot
addikt

:Y :W Ezt nem hiszem el... Kitől is rendeltél, kit kell mostantól bojkottálni?

(#32540) BBéci válasza GZoli7 (#32535) üzenetére


BBéci
titán

Egy színminta "legyezőről" választottunk ki 10 színt, a neten itt található.
X 095; J101; Y134; X151; K027; N027; N089; N097; Y096; Y087.
Monitoron nézve lehet eltérés, de ad némi támpontot.
De még az is megeshet, hogy nem festünk, hanem Halltex kerül a jelenleg szabad falfelületre.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32541) GZoli7 válasza BBéci (#32540) üzenetére


GZoli7
senior tag

Köszönöm. :R

(#32542) TGArtist válasza BBéci (#32540) üzenetére


TGArtist
tag

Ez a Halltexes megoldás nem tűnik rossznak, csak meg kell oldani a szállítást Angliába.

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#32543) BBéci válasza TGArtist (#32542) üzenetére


BBéci
titán

Bizonyára ott is kapható valami nagyon hasonló, akusztikát is javító falburkolat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32544) Spuri2000 válasza a2d2 (#32536) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Fix vászonnál nem lesz probléma, esetleg hallottam már olyat is hogy egy kis hajszárítózással lehet rajta segíteni ha a kifeszítés után is látni valamit. Feszítsd ki, várj pár napot és jobb lesz.

(#32545) a2d2 válasza Spuri2000 (#32544) üzenetére


a2d2
addikt

Akkor lehet nem nyitok egyből ebay case-t.
Végülis van még pár hetem hátra, addig megcsinálom a keretet és meglátjuk mi lesz belőle.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32546) Márklár


Márklár
tag

Sziasztok!

Hozzáértőktől kérdezném, hogy PC-t a vetítővel VGA kábellel összekötve lehet-e 3D filmet nézni?

Márklár

(#32547) cinemazealot válasza Márklár (#32546) üzenetére


cinemazealot
addikt

A VGA kábel ronthat a képminőségen, de a H-SBS és H-OU típusú 3D tartalom átvitelére az is alkalmas.

(#32548) Márklár válasza cinemazealot (#32547) üzenetére


Márklár
tag

Köszi a választ! Akkor ez mint lehetséges probléma kilőve.

Akkor tovább kérdeznék: kiküldöm a képet a vetítőre megnyomom a vetítőn a 3D gombot, erre azt írja, hogy nincs videó jel. A vetítőn megjelenik az osztott 3D-s kép, de nem 3D-nek érzékeli. Szerintem, nem megy át a 3D-s videó jel.

Külső vinyóról USB-n keresztül tökéletes a 3D, csak PC-ről nem tudom összehozni.

Mi lehet a probléma?

Márklár

[ Szerkesztve ]

(#32549) cinemazealot válasza Márklár (#32548) üzenetére


cinemazealot
addikt

Eleve nem beszélhetünk "3D-s videó jelről", mert az H-SBS/H-OU egy ugyanolyan 2D-s videó jel mint egy akármilyen HD vagy Full HD tartalom, épp csak a kép vizuálisan ketté van osztva. Annak pedig, hogy a projektor nem képes felismerni azt, hogy ezt a képet hol kell kettévágnia és 3D tartalomként megjelenítenie, valószínűleg az az oka, hogy az analóg jelátvitel ilyen mértékben ront a kép minőségén. Feltételezem, hogy HDMI kábellel gond nélkül működne. Próbáld meg Te magad beállítani a projektoron, hogy "ez bizonyos SBS vagy OU típusú tartalom, szíveskedjél ilyen módon megjeleníteni", ne várd, hogy ő akarja felismerni.

[ Szerkesztve ]

(#32550) Márklár válasza cinemazealot (#32549) üzenetére


Márklár
tag

Igazad van, szerintem is menne HDMI-ről. de 20m VGA van behúzva, ezzel szerettem volna megoldani.

Set top Box HDMI-vel csatlakoztatva a 2D képre ha rányomok a vetítőn a 3D gombra nem reklamál, hogy nincs
videó jel, hanem felajánlja, hogy válasszam ki, hogy H-SBS vagy H-OU (hangsúlyozom 2D-ről beszélek) és belenyúl a képbe valami többszörös szellemképet létrehozva.

PC-ről a 2D (de még a 3D) képnél sem engedi kiválasztani, hogy H-SBS vagy H-OU, azt írja nincs videó jel, így a kiválasztási menübe sem enged belépni.Ezért gondoltam, hogy a VGA-n nem megy át valami jel ami kell.

Márklár

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.