Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) szabolcs77 válasza AVhelper (#33694) üzenetére


szabolcs77
tag

hát ezeknek a vásznaknak elég húzós ára van. Kérdés, hogy megéri az árát az ilyen oldalfeszítős?
Tehát ha veszek egy alap 2,5 méter szélességűt ami sima, az x idő után már hullámos lesz a széle (mindegy a használat gyakorisága, páratartalom stb)? Az oldalfeszítős meg gondolom mindig tükörsima.

Bocs laikus vagyok :(

(#33702) c4 válasza szabolcs77 (#33701) üzenetére


c4
őstag

A fő gond az, hogy a nem oldalfeszített már vadiúj korában hullámos lehet. És erre többnyire a forgalmazó és a gyártó nem szívesen ad garanciát, hogy addig cserélgetik neked, míg egy simát nem kapsz.

Az olcsó vásznak manapság PVC alapanyagúak,így a páratartalom abszolút érdektelen. Bár klasszikus értelemben 15 éve se "vászon" volt a vetítőfelület. Az már nagyon régen lehetett,

(#33703) szabolcs77 válasza c4 (#33702) üzenetére


szabolcs77
tag

jó, tehát ha hosszú távban gondolkodunk, akkor ár kell szánni az oldalfeszítettre a pénzt. Rendben. Köszönöm a tanácsokat, beszélek a vezetőséggel :)

(#33704) AVhelper válasza Csibor82 (#33700) üzenetére


AVhelper
senior tag

Üdv!

Éppenséggel működhetne, csak W1070-nek nincs MHL kompatibilis HDMI bemenete és táp USB csatlakozója se, így külső USB-s tápot kéne adni a QCast adapternek, ami nehézséget okozhat.

(#33705) AVhelper válasza szabolcs77 (#33701) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az általam ajánlott Projecta vásznak - ahogy az a linkre kattintva látható is - nem oldat-feszítettek, hanem csak jó minőségű a vászonanyaguk, így hosszú ideig használhatóak hullámosodás nélkül - ezért is ilyen drágák.

Az olcsó vetítővásznak attól olcsóak, hogy a felhasznált anyaguk olcsó, így többnyire hamar hullámossá válnak, és széleik pöndörödnek. Rövid távra ezek is megfelelnek, de a vetítővászon általában hosszútávú beruházás, mert nem kell olyan sűrűn cserélgetni, mint a projektort, ami előbb-utóbb elavul.

(#33706) Csibor82 válasza AVhelper (#33704) üzenetére


Csibor82
csendes tag

Esetleg van olyan HDMI stick, vagy más viszonylag olcsó eszköz, amivel a BenQ W1070-et fel lehet okosítani?
Ami nem igényel külső USB-s tápot?

(#33707) Geretnero


Geretnero
csendes tag

Sziasztok!

Ezek közül melyik ajánlottabb?
Egyáltalán mit lehet róluk tudni?
Különbségek?

Elite Screens M120HSR-Pro
Funscreen Rollo 16:9 192*270

:R

(#33708) Geretnero


Geretnero
csendes tag

És még valami.

MIlyen 3D szemüveg jó ehhez a típushoz?
Epson EH-TW5350

Köszi!

(#33709) AVhelper válasza Csibor82 (#33706) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nincs, mert valamilyen tápellátásra szüksége van egy ilyen eszköznek.

(#33710) AVhelper válasza Geretnero (#33708) üzenetére


AVhelper
senior tag

Lásd a #30014-es hsz-t. Sajnos a Samsung 3D szemüvegeket egyre nehezebb lesz beszerezni, mert már nincs hozzá TV.

(#33711) c4


c4
őstag

LCD projin vajon milyen lehet az Arrival c. film? Mert a DLP-n olyan volt, mintha egy elhalálozás előtti izzóval, avítos színszűrőkkel működő LCD vetítőt néznék. :D Ezt rémálmában dobta össze a rendező... Moziban is érdekes lehetett a 2000:1 kontraszatránnyal...

(#33712) tl-x


tl-x
őstag

Teljesen off leszek de lehet mégse és köze van hozzá a porojetor hdmi-s vezérlésének. Plex topicban nem jött rá válasz. Szóval Playstation 4 van rákötve a projektorra arról megy a Plex (Plex szerver pc-n fut azon vannak a filmek is). Hdmi-n keresztül egyszerre kapcsol be a projektor és a PS4, projektor távirányítóval indítok mindent. A problémám annyi, hogy filmnézés közben kb 10-15 percenként feljön az állapotsáv. Találkoztatok hasonlóval?

[ Szerkesztve ]

(#33713) tl-x válasza c4 (#33711) üzenetére


tl-x
őstag

Megnézem ma lehet Epsonon ha látszik. :DD

(#33714) Beni2360 válasza Geretnero (#33708) üzenetére


Beni2360
félisten

Én ilyet vettem tavaly nyáron az EURONICS-ben de már sehol nem árulják a duál csomagot.
Samsung SSG-P51002/XC ez még akkor 7000 Ft volt a kettő.
keress rá.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33715) Beni2360 válasza c4 (#33711) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát letöltöttem a semplét és TV is olyan , valószínű, hogy direkt ilyen szűrővel készült a film, hogy nyomasztóbb legyen. Nem egy vidám Csillagok háborúja stílusú film.
Látom a 2 millás prizma sem segített rajta. :DD :O

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33716) Q válasza c4 (#33711) üzenetére


Q
senior tag

Mintha felkapcsolt lámpáknál nézném.

(#33717) töky76


töky76
tag

Sziasztok az baj ha 16:9-es benq w1070+-al, 16:10-es vászonra történik a vetítés??

(#33718) motoroskanál válasza Beni2360 (#33715) üzenetére


motoroskanál
tag

Viszont mentségéül szolgál, hogy jó sz@r film, így nem kell újra végig szenvedni. :D

(#33719) _Smooth válasza Csibor82 (#33706) üzenetére


_Smooth
senior tag

Esetleg (egy kissé suta) megoldást jelenthet egy powerbank (10Ah-s verzióka is egész olcsón lehet kapni, egy olyannal meg valszeg hetekig tudnád használni egy töltéssel - persze ez attól is függ, milyen gyakran filmezel :D)

(#33717) töky76
Mivel a filmek többsége 21:9, így szerintem azért nem eget rengető probléma (max 16:9 filmek esetén is lesz egy kis fekete sávod).

(#33718) motoroskanál
Köszönjük, hogy megosztottad velünk a *** véleményed...

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#33720) lemmy9 válasza motoroskanál (#33718) üzenetére


lemmy9
őstag

Értetted? Nekünk tetszett, utána jót dumáltunk az asszonnyal pro és kontra, és ez jót jelent.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#33721) synar válasza lemmy9 (#33720) üzenetére


synar
őstag

Nekem is tetszett, rég nem láttam ilyen jó sci-fi-t.

[ Szerkesztve ]

(#33722) Beni2360


Beni2360
félisten

törölve a kérdés, meg van a válasz
Házimozi alkalmazások esetén, a vetítővászon alsó széle legyen a padlótól kb. 60-90 cm-re, hiszen a nézők általában egymás mellett, alacsonyabb fotelekben ülve figyelik a vetítést.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33723) AVhelper válasza Beni2360 (#33722) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ergonómiailag az a jó, ha a vetített kép közepe az ülő szemmagassággal (kb. 120 cm a padlótól) esik egybe, sőt egy kicsit alatta van.

(#33724) Beni2360 válasza AVhelper (#33723) üzenetére


Beni2360
félisten

Az alap kérdés ez volt.
Most 90 cm a padlótól a kép alja. lejjebb takarná a centert. A center közepe van 75 cm-re lentről.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33725) BBéci válasza Beni2360 (#33724) üzenetére


BBéci
titán

Tedd lejjebb a centersugárzót!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33726) Beni2360 válasza BBéci (#33725) üzenetére


Beni2360
félisten

Marha jó, most emeltem meg 15 cm az asztal lábait. tehát akkor 15 cm tudnám lejjebb rakni. A 45 cm magas front sugárzók meg 40+2 cm-s állványon lesznek.
És akkor dönteni kell felfele a centert?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33727) AVhelper válasza Beni2360 (#33724) üzenetére


AVhelper
senior tag

Sejtettem, hogy a center hangsugárzó elhelyezése okozza a gondot. A többség úgy gondolja, hogy a center hangsugárzónak a vetítővászon alatt kell lennie, pedig ez egyáltalán nincs kőbe vésve. Lehet az a vetítővászon fölött is, sőt egy kisebb vászon vagy nagyobb belmagasság esetén a megszólaltatott hang minősége miatt is jobb helye lenne ott.

[ Szerkesztve ]

(#33728) CyDoN válasza AVhelper (#33727) üzenetére


CyDoN
senior tag

vagy esetleg egy acoustic vászon mögé bár még nem próbáltam, hogy mennyire hatékonyak ezek a vásznak.

(_._)

(#33729) BBéci válasza Beni2360 (#33726) üzenetére


BBéci
titán

Nem fontos dönteni, de egy próbát megér. Viszont vászon fölötti elhelyezéssel még soha nem tetszett a hangzás, inkább zavaró volt minden esetben.

(#33728) CyDoN
Az a hangáteresztő vászon, ami minden szempontból jó is, az irtó drága, bőven 500000 Ft feletti az ára.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33730) Beni2360 válasza AVhelper (#33727) üzenetére


Beni2360
félisten

Na akkor most már nem nagyon értem.
Eddig az volt,hogy a centes sugárzót tegyük a TV alá és nem főlé.
A felállás : asztal abban egyebek és azon a center felette a falon a Tv és ez elé húzható le a vászon.
A vászon 81" és felette a falon a klíma van úgy 50 cm-re.
Tehát szvsz. marad a 15 cm mínusz és legalább a vetítő asztal is lejjebb kerül és a kanapén eldőlve sem lóg bele a képbe és 48 cm marad a két 20 cm széles frontoknak. A belmagasság 2,9 m.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33735) nadtom


nadtom
tag

Mi majdnem fekvő pozícióban mozizunk, így még jól is jött, hogy a vászon magasabbra került (90cm-re van a földtől), mert így kényelmesebb nézni.

(#33736) dhcodoki válasza BBéci (#33731) üzenetére


dhcodoki
senior tag

"Eddig az volt,hogy a centes sugárzót tegyük a TV alá és nem főlé."

Én is támogatom BBéci javaslatát. Persze lehetnek extreme esetek, mikor jobb a felső elhelyezés. Nézzünk konkrét példát. 2.5 méter széles vásznat 35-45cm magasságba helyezve a talajtól, azt 3-3,5 méterről nézve normál ülőmagasságban, ideálisabb hangképet kaphatunk alul elhelyezett centerrel. Az akusztika beleszólhat a dolgokba, de nagy általánosságban könnyebben kompromisszumot kötünk ezen esetleges hibával, mint a túl nagy hallgatási szögben elhelyezett centerrel, mely háromszög alakú front hangképet hozna. Mivel a vászon teteje magasabban van a fül magasság tengelytől.

A vászon közép tengelyét érdemes minél inkább közelebb hozni a nézési magassághoz. A megjelenített kép jobban be tud szippantani, elvégre a felvételek is így vannak beállítva.

(#33737) c4 válasza dhcodoki (#33736) üzenetére


c4
őstag

Szerintem ez is csak megszokás kérdése. Az agy elképesztő módon tud korrigálni.
Persze az ideális lenne a cél, de a lakókörnyezet ezt legtöbbször kizárja.

(#33738) dhcodoki válasza c4 (#33737) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Persze, sok mindenhez hozzá lehet szokni. Akár a FF képhez is. Régen sem zavart senkit, de amint hazavittük a színes Nárcisz csodát, egyből fülig ért a szánk, s a továbbiakban eszünkbe sem volt visszaállni. Nyilván nem mindenki tudja az ideális mozit berendezni, de amennyire lehet meg kell közelíteni. Az esetleges hiányokkal kompromisszumot kötni és meglesz a lelki békénk. :)

(#33739) BBéci válasza dhcodoki (#33736) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon ritkán van annyira alacsonyan, a talajtól 35 centire a vászon alja. A 45 sem általános, inkább a 60-70 jellemző. Ezért a vászon teteje is magasabban van annál, mintsem elfogadható legyen a fölé helyezett centersugárzó. Pontosan az általad leírtak miatt. Ráadásul ott nem lehet olyan alátámasztást adni a hangdoboznak, mint amilyet egy hozzá illő, padlón (tüskéken, rezgéscsillapító lábakon) álló állvány adhat.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33740) AVhelper válasza dhcodoki (#33736) üzenetére


AVhelper
senior tag

Na pont a konkrét példád esetében - ami valóban optimális magasságba vetített képet eredményez, mert, ha annak alja 40 centire van a padlótól, akkor a 140 cm magas 16:9 kép közepe 40 + 70 = 110 cm magasan van, vagyis az ülő szemmagasság alatt picivel - kell a center hangsugárzót a kép fölé elhelyezni. Három okból is:

1. Ha a vetített kép alatt, tehát valahol kb. 20 cm axis magasságban lenne a center hangsugárzó, akkor függőlegesen nagyon eltolódik a centercsatorna hangképe a kb. 120 cm axis magasságú két oldalsó (bal/jobb) hangsugárzó által keltett sztereó hangtér síkjához képest. Ezt a sztereó hangtérsíkot pedig nem illik a hallgatási- vagy egyszerűbben fülmagasság alá vinni.

2. Ha a 180 cm tatőpontú kép felett van a center hangsugárzó axisa kb. 2 m magasan, akkor az csak 80 centivel magasabban van, mint a 120 cm ülő fülmagasság, és ez pont belefér a stúdiókban használatos ITU-R BS.775-2 szerinti hangsugárzó elhelyezési ajánlásba, ami megengedi, hogy a surround hangteret előállító hangsugárzók vagy azok közül akárcsak egy (mondjuk épp a center) a fülmagasság (120 cm) felett legyen max. 15 fokkal. Ez 300 cm a vízszintes síkban mért távolságot feltételezve a hangsugárzó és a hallgatási pozíció között, tangens (15 fok) x 300 = 80 cm. Szinte minden lehallgató stúdióban a képernyők vagy - amennyiben azt nem hangáteresztő vászonra vetítik - a vetített kép fölé helyezik a centersugárzót, épp ezért.

3. Ráadásul a 2m magasságban lévő hangsugárzó távolabb van a nem kívánt elsődleges visszaverődést okozó felülettől (a mennyezettől), mint az ami 20 cm-re van a padlótól. Mélynyomót tartalmazó hangrendszerben a keresztváltás (legyen mondjuk 85 Hz) feletti hangokat előállító nem falba épített hangsugárzók közelébe 1 méteren belül nem jó ha hangvisszaverő felület van, mert az azokról érkező elsődleges reflexiók pont a 85 Hz feletti frekvenciatartományban okoznak csúnya, a frekvencia-átvitelt érintő kioltásokat. Pl. egy a hangsugárzó mögött 20 centire lévő hátfalról vagy hasonlóan padlóról érkező elsődleges reflexió pont 429 Hz-en, vagyis egy nagyon jól hallható frekvencián okoz kioltást.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#33741) Beni2360


Beni2360
félisten

Na most légy okos Domokos?
Jó kis vihart kavartam a "biliben", de jó mert ........
Na de akkor volna egy pár kérdésem.
A moziban is a vászon közepével ülünk szembe? (Utoljára a Star Wars: Baljós árnyak filmet néztük meg moziban kb 16-17 éve a LURDIBAN) :U nekünk túl hangos volt már akkor.
3D moziban még nem voltam ott mi a helyzet a mert ugye azt ajánlják, hogy központban üljünk a jobb hatás érdekében.
Na de mint írtam a vászon mögött van a Tv és annak akkor a fent elhelyezett center 70 cm-rel lenne felette. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33742) dunkel válasza Beni2360 (#33741) üzenetére


dunkel
őstag

Konkrétan mi a kérdés?
Moziban oda ülsz ahova a jegyedet vetted. :)

(#33743) Beni2360 válasza dunkel (#33742) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt volt a kérdésem: (#33722) Beni2360 ami az volt, hogy milyen alacsonyra legyen a vászon alja a padlótól? Vagyis egy 81" vásznat 3.5 m-ről nézve mennyire legyen az alja a padlótól? A további adatokat lehet látni a hszk-ben.
Utoljára 17 éve úgy kaptam a mozi jegyet, hogy tol-ig sorokra szolt.
De nem felejtem el soha életemben amikor 1970-ben Németországban az első sorból néztem meg az eredeti KING KONG filmet, majd ki tőrt a nyakam. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33744) tl-x


tl-x
őstag

Szerintetek a motoros funscreen (180cm széles) vásznam azért hullámosodott be vízszintesen mert az ablak elé jön le és alatt van a radiátor vagy csak simán mert low buget? Képen nem látszik de kb 10 centinként van rajta vízszintesen hullámos vonal. [link]

[ Szerkesztve ]

(#33745) Vikthor válasza tl-x (#33744) üzenetére


Vikthor
nagyúr

low budget sztem, semmi köze nincs az ablakhoz.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#33746) tl-x válasza Vikthor (#33745) üzenetére


tl-x
őstag

Radiátor alatta van pont, a felszálló hő nem okozhatja? Mert nem tennék a helyére másikat ha azzal is úgy járok.

(#33747) .DLL válasza tl-x (#33746) üzenetére


.DLL
veterán

Egy rugalmas anyagú keretre feszített vászon kellene neked.

(P.H.)

(#33748) tl-x válasza .DLL (#33747) üzenetére


tl-x
őstag

Igen, elvileg meg is van melyik lenne jó (screenline fix) csak nem tudom hová férne el kb már egy hónapja ezen gondolkozom. Ahová tudnám tenni ott meg úgy érzem, hogy a 200 cm széles vászon 3,2 méterről közel lenne.

[ Szerkesztve ]

(#33750) Janaboy válasza BBéci (#33749) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Szeretném ennek már is rögtön, az elejét venni, ne itt kérlek!
Ha úgy érzitek privátban beszéljetek erről!

Janaboy

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.