Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) AVhelper válasza Atomgeszi (#15143) üzenetére


AVhelper
senior tag

Látogasd meg ezt a weboldalt.

A "vettítő kiválasztás"-nál az "otthoni" fül alatt válaszd ki az a lencseeltolással rendelkező vetítőt, amire kíváncs ivagy (pl. EH-TW6600), majd kapcsold be (on) az "objektíveltolás"-t. Na akkor megjelenik, hogy a kép milyen mértékben és irányban tolható el a középálláshoz képest.

(#15152) Haart válasza AVhelper (#15144) üzenetére


Haart
addikt

A lényeg hogy nem LCD-t használnak :)
És mi a helyezt a crosstalk-al? Azt olvasom hogy az LCD-vel van crosstalk, ehhez képest az 1chipes DLP-vel nem nagyon van. Tehát 3D-ben 1-0 a Benqnak az Epsonhoz képest. Jól mondom?

(#15153) Atomgeszi válasza AVhelper (#15151) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szuper! Köszönöm!
Igaz, számokat nem ír, de arányosan akkor lehet számolni, hogy pld 2 méter széles képet közel 1 méterrel tudja jobbra balra vetíteni. :) Kár, hogy DLP-ben ilyet nem tudnak..

[ Szerkesztve ]

(#15154) xtremetuning válasza Atomgeszi (#15153) üzenetére


xtremetuning
addikt

Tudnak, csak nem a te árkategóriádban.....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#15155) AVhelper válasza Haart (#15152) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ha nagyon szigorúan vesszük, akkor az SXRD is polarizátor és folyadékkristály rétegek alkotta konstrukció, azaz LCOS, ami csak annyiban különbözik az LCD-től, hogy nem átmegy rajta, hanem visszaverődik róla a fény. Ha nagyon akarnának tudnának mozivetítőt is készíteni LCD technológiával. Amúgy a mozivetítőkben alkalmazott 3 chipes DLP technológia nagyon messze áll a házi szórakoztató vetítők 1 chipes színkerekes technológiájától, úgyhogy ez alapján nincs értelme semmilyen értékítéletnek.

Írtam már, hogy ne olvasgass, hanem inkább nézegess! Az Epson „Bright 3D Drive” meghajtású 480Hz-el frissülő D9-es LCD paneljeiből épített vetítők is elég jól szeparált sztereoszkóp képet állítanak elő.

(#15156) AVhelper válasza Atomgeszi (#15153) üzenetére


AVhelper
senior tag

Már hogyne írna számokat! Ott van méretvonalakkal bekottázva az ábrán (1,2 és 3) és alatta/mellette egy kis táblázatban a számszerű értékek, hogy a középállású kép középpontjától felfele/lefele hol lehetne a kép alja és oldalt a széle. Annyira egyértelmű, hogy csak na!

[ Szerkesztve ]

(#15157) Atomgeszi válasza AVhelper (#15156) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igazad van, késő volt már. :DDD

(#15158) Haart válasza AVhelper (#15155) üzenetére


Haart
addikt

Rendben köszi, viszont a mellékelt ábra szerint az epson feketéje nem túl fekete.
Video itt igaz hogy orosz :)
Azt hiszem sokkal közelebb nem kerültem a megoldáshoz de ezen két versenyzőből kell választanom valamelyiket. :F

(#15159) Maybourne válasza Haart (#15158) üzenetére


Maybourne
tag

Hasonló cipőben járok én is. Rengeteg tesztet és véleményt átolvastam már és az jött le belőlük, hogy ha bírja az ember a szivárványt, akkor egyértelműen a BenQ a jobb választás. Itt van pl. egy angol nyelvű teszt, amelynek az utolsó mondatában is ez fogalmazódik meg:
[link]

Lassan nekem is aktuális lesz a vásárlás. :)

[ Szerkesztve ]

(#15160) AVhelper válasza Haart (#15158) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az Epson feketéje tagadhatatlanul nem túl fekete. De ahol Te vetítenél, tudod garantálni, hogy a BenQ mélyebb feketéje érvényesülhessen? Sötét van a helyiségben? A többi falról vagy más felületekről nem verődik vissza fény a vetítőfelületre? Na, ha ezek nem teljesülnek, akkor nincs jelentősége, hogy az Epson feketéje nem túl fekete.

(#15161) epzon válasza Haart (#15158) üzenetére


epzon
őstag

nem hiszem el, hogy a kicsit gyengébb full fekete jobban zavar valakit mint a szivárvány, ami fárasztja a szemet és az agyat is egyformán

nézd meg a videót 5:46mp-nél és állítsd meg. Tisztán látszanak a színsávok, ami mindig ott van, csak van akit még zavar is. de akit nem azt ugyanúgy fárasztja.

vagy meg kell nézni a bőrszínt hogy mennyivel természetesebb

(#15162) r4pt0r válasza epzon (#15161) üzenetére


r4pt0r
tag

Ezektől a videóktól síró görcsöt kapok egyszer. :D Olyat színsávokat biztos hogy nem fogsz látni azon az ábrán, ezt a hülyeséget.

(#15163) Pro Koryak válasza epzon (#15161) üzenetére


Pro Koryak
addikt

nekem dlp van, de nem fárasztó órákon keresztül sem, sőt...

ez a videó tényleg vicc/a felvevő kamera hibája, ha ennyire látható lenne, a benq lehúzhatná a rolót, meg a többi dlp gyártó is.

láttál már dlp-t élőben vagy csak elméletben???

más:
az objektívet kívülről mivel lehet letörölni/mosni, ami nem karcolja illetve nem hagy foltot?

(#15164) epzon válasza Pro Koryak (#15163) üzenetére


epzon
őstag

akkor miért csak a benq képénél látszik a színsáv??

pontosan erről van szó, hogy nem biztos hogy látod de attól még ott van (ÉRTED?) vibrál a képe, mert ilyen a technológia, az a bizonyos DLP technológia

de a kamerán keresztül láthatóvá válik, pontosan úgy mint a régi CRT monitorok hullámzása, azt sem láttad normál esetben csak elfáradtál nap végére

szóval szerint szénmonoxid sincs mert nem látható és nem érezhető, csak egy érzékelő tudja kimutatni....

[ Szerkesztve ]

(#15165) Madwe válasza epzon (#15164) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez erősen félrevezető videó :)

A szivárvány magas fényerő és kontrasztnál, lassú dlpnél jön inkább ki a legjobban, ha fehér rész van kontrasztos környezetben (aka fekete háttér elött) pl a felirat. S ott is csak a mozgás/szem mozgatása esetén jön elő, fix, ráadásul mindenhol fehér kép esetén egyáltalán nem látszik...

Volt olyan nap, amikor 7-8 órát néztük a projektort (kb mikor megvettem) s egyáltalán nem fáradt a szemünk, pedig 2-3 óra 3d tartalom is ment rajta...

(#15166) epzon válasza Madwe (#15165) üzenetére


epzon
őstag

ja értem a szivárványban félrevezető a feketében nem... mert ám a full fekete rengeteg jelenet van a videókban úgyamúgy, és mindenkienk tökéletes környezete van a vetítéshez

itt pontos a két konkurens típusról van szó, szóval hogy pontosan melyik dlp-nél jön elő, az nem érdekes mert ezekről a típusokról szól a videó

a képen látható színsávok pedig léteznek ugyanis azok a dlp képalkotás részei, az elején be is mutatják hogy hogy alakul ki a dlp képe, pontosan ez látható a videón ami az lcd-nél NEM látható, tehát nem a kamera "hibája"

(#15167) Madwe válasza epzon (#15166) üzenetére


Madwe
nagyúr

Érdekes módon az összes egyéb benq1070es vagy sima dlp-s videónál nem látszik sima fehér felületnél ilyen óriási hullámzás... Nem tudom hogy itt miért látszik ennyire, de azért ez egyáltalán nem normális :)

(#15168) epzon válasza Madwe (#15167) üzenetére


epzon
őstag

de látszik, múltkor egy másik videót linkeltem ahol a szivárvány látszik, akkor is látszódott ez, csak akkor nem ez volt a lényeg, bár akkor is beindult a magyarázkodás

nézzétek már meg hogy hogyan működik a dlp technológia és utána meg fogjátok érteni, hogy ez a dlp-nél teljesen "normális" jelenség, míg az LCD-nél nincs ilyen

(#15169) StLui válasza epzon (#15168) üzenetére


StLui
veterán

"de látszik,"
Te vagy olyan népszerű a nyomtatós topicban is ugye? :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#15170) Madwe válasza epzon (#15168) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tudom hogy működik a dlp, ettől függetlenül, legalábbis úgy ahogy a videón, se való életben (ami a lényeg), se sima kamerán nem látszik - otthon vettem már fel róla videót, fehér résznél, semmi hasonló nem volt. Van kismillió benq review, ott se látszott így... Azt nem mondom hogy ne lenne szivárvány, de ilyen résznél, ilyen mértékben nincs...

[ Szerkesztve ]

(#15171) xtremetuning válasza StLui (#15169) üzenetére


xtremetuning
addikt

:DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#15172) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Micsoda dlp ellenes hadjárat megy itt. :DDD Biztos azért van a fórum felének 1070, mert annyira zavarná őket. Azok a youtubeos videók meg...

(#15173) xtremetuning válasza KisTücsök (#15172) üzenetére


xtremetuning
addikt

Inkább epson hype.... :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#15174) epzon válasza StLui (#15169) üzenetére


epzon
őstag

Na már csak te hiányoztál...

(#15175) epzon válasza Madwe (#15170) üzenetére


epzon
őstag

Ha tudod hogy hogy működik akkor miért tűnik lehetetlennek hogy látszik

a dlp egymásra pakolgatja a színeket, ahogy forog a színkerék, pontosan ez látszik az adott videó adott jelentében míg az LCD-nél nincs ilyen

nem dlp ellenességről van szó, csak túl vannak misztifikálva a dolgok, a dlp-nek is vannak hibái amiről itt szeretnek elfeledkezni, ennyi

(#15176) epzon válasza xtremetuning (#15173) üzenetére


epzon
őstag

nem epson hype hanem LCD vs DLP, ha az LCD-nél a full feketét kiemeljük akkor a DLP-nél meg a szivárványozásról ne feledkezzünk meg

mindkettő létezik, mindkettőről kell beszélni, ennyi... de hogy ez miért fáj itt ennyi embernek azt nem tudom

lassan ott tartunk hogy az sem igaz amit látunk...

(#15177) Madwe válasza epzon (#15175) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert nekem ilyen van otthon, 100+ óra ment bele egy hónap alatt s nem látszik, nem fárad a szemem.

Egyedül feliratoknál látszik ha figyelem, illetve stáblistánál a végén - ott sokkal jobban, az bánja is a szemem, azt figyelni se kell, annyira zavaró.
De amúgy nem látni, főleg nem fehér háttér esetén, mint a videónál, úgy semmiképp :)

(#15178) Janby válasza Pro Koryak (#15163) üzenetére


Janby
tag

Szia.

Ha igaz,akkor kizárólag fényképező ojjektívhez készült tisztítóval.Pölö:[link]

Nekem is Dlp-s van,és csak feliratoknál látom a szivárványt,de-mint írták is előttem-a felirat színének a megváltoztatásával ez orvosolható.A szemem valamivel tényleg jobban fárad,mintha monitoron néznék filmet...

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#15179) CyDoN válasza Janby (#15178) üzenetére


CyDoN
senior tag

azt se mindegy, hogy melyik dlp-s vetítőt nézel, a w1200, w700 amik már "régi modellek" lehet látni jobban a szivárványt. De ha megnézel egy w1070 vagy w1070+, vagy a w1300/1500 ezeknél már elég nehéz kiszúrni a szivárványt még akkor is ha koncentrálsz rá.

Én megnéznék egy 3000 órás LCD vs DLP képet, hogy ott mi a helyzet.

(_._)

(#15180) c4 válasza epzon (#15164) üzenetére


c4
őstag

"akkor miért csak a benq képénél látszik a színsáv??["/I]

Minden 1 chipes nem LED-es DLP vetítőn tapasztalható a szivárványefektus, nem csak és kizárólag a BenQ vetítőkön. A színkerék sebessége ma már elég nagy, így gyakorlatilag alig-alig zavarja a nézőt. Kivéve azt a néhány embertársunkat, akik fokozottan érzékenyek eme jelenségre. Csak hogy nosztalgiázzunk: anno a televíziókészülékek 50 Hz-en vibráltak. Mégse vakultunk meg, merültünk ki hosszabb tévézés miatt. És ha egy tévéműsort veszel fel kamerával, azon is látod ezt a jelenséget, mégsem így látod a valóságban, nem igaz?

(#15181) Pro Koryak válasza Janby (#15178) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Helló,

köszi.

én pont fordítva projin sokkal kellemesebb a szememnek mint monitoron.

más:
akinek esetleg fárad a szeme tv-monitor-projektor közben esetleg érdemes lenne egy szemvizsgálat.
nem is gondolná magáról az ember, biza kell szemüveg, főleg ilyen körülményekhez.

[ Szerkesztve ]

(#15182) CyDoN válasza Pro Koryak (#15181) üzenetére


CyDoN
senior tag

akkor itt egy marketing a benq-tól :)

FlickFree

(_._)

(#15183) Márton


Márton
nagyúr

bakker, a fotó az egy időpillanatot mutat, jó rövid zársebességgel,
ezért látszik azon!
Hosszabb záridőre kéne állítani, az már jobban mutatná, mit látunk szemeinkkel :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15184) Haart válasza AVhelper (#15160) üzenetére


Haart
addikt

Egyébként pont én mondom ezt hogy nem fekete mikor jelenleg is egy 3LCD technológiás epsont használok :)
Itt is látszik hogy nem fekete a fekete de igazából az ember megtanulja egy idő után elfogadni/ignorálni.
Egyébként 99% esetben sötét van teljesen a szobában és semmilyen fényes dolog nincs ami visszaverné akárhonnan a fényt. Fényes bútor vagy STB, gyakrlatilag egy nappaliról van szó amit a redőnnyel teljesen sötétté lehet varázsolni bármikor. :K

(#15185) epzon válasza c4 (#15180) üzenetére


epzon
őstag

lassan mondom hogy mindenki megértse

1, a linkelt videón lévő színhullámzást szabad szemmel NEM láthatható
2, attól hogy valami még nem látható attól még létezik, azaz VAN,
3, ha van akkor annak van valamilyen hatása a szemre és az agyra,

lásd pl CRT hullámzás, emiatt váltott mindenki sík képernyőre anno

(#15186) CyDoN válasza epzon (#15185) üzenetére


CyDoN
senior tag

lásd pl CRT hullámzás, emiatt váltott mindenki sík képernyőre anno

és éppen ekkora különbség van egy régi és egy mostani DLP szivárvány között.

(_._)

(#15187) epzon válasza CyDoN (#15186) üzenetére


epzon
őstag

itt most a 1070-es benq-ról van szó ami szivárványozik, meg egyébként nem is a szivárványról van szó hanem a kép előállításról, de mindegy is.

(#15188) c4 válasza epzon (#15185) üzenetére


c4
őstag

Lassan olvastam.
Tagoltan írom.
Mi köze sík képernyőnek a képfrissítési frekvenciához? Ne válaszolj, semmi. Ma is kaphatsz 50Hz-es képfrissítésű LCD tévét. Annak a hatása nem érdekes az agyra, csak a DLP vetítőké? A neonvilágításnak is van hatása a szemre és az agyra. Na és? Azzal is eléldegélnek valahogy az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#15189) Madwe válasza epzon (#15187) üzenetére


Madwe
nagyúr

1, te indítottad a szivárványozással a történetet, utána jöttél az előállításával - miután ez ebből fakad, nem is értem miért problémázol ezen
2, a benqw1070 újabb dlp-s megjelenítő, ami alig szivárványozik, régebbi tipusokhoz képest...

(#15190) CyDoN válasza epzon (#15187) üzenetére


CyDoN
senior tag

Igazad van :) a DLP vetítők a szivárványt állítják elő, csak a szivárványon van egy penge kép ami elfedi a szivárványt. Az epzon meg epzon ,,,, néz utána ki az első 1080p projektor eladásba világszinten.

(_._)

(#15191) Haart


Haart
addikt

Na ahogy nézem elég jól összejött a csapat itt a DLP vs. LCD okán ;]
A lényeg hogy rengeteg embernek van DLP-s 1070-e azt már tudjuk, de példának okáért van-e egyáltalán valakinek Epson féle LCD 3D megoldása? Példának okáért hogy partyban legyünk a 1070-el egy Epson EH- W5200-as készüléke. Csak hogy halljuk az ellentábort is.

(#15192) Pro Koryak válasza Madwe (#15189) üzenetére


Pro Koryak
addikt

azért valószínű az sem mindegy melyik régebbi típusok, mert pl az 5-6évvel ezelőtti felső-középkategóriás dlp vetítők még mindig nagyon jók ilyen szempontból is, sőt jobbak mint a w1070. azért ezekben komolyabb optika van mint a mai belépő gépekben. már csak az én gépemből kiindulva is...

[ Szerkesztve ]

(#15193) KisTücsök válasza Pro Koryak (#15192) üzenetére


KisTücsök
addikt

H78-on egyáltalán nem látom. Akik eddig nálam jártak, ők sem. Legalábbis senki sem panaszkodott rá... Ha mondtam, hogy direkt figyeljék, akkor sem.

(#15194) AVhelper válasza Haart (#15184) üzenetére


AVhelper
senior tag

Elég, ha a vetített felület melletti falak vagy a mennyezet világos. Már az ezekről a vetítőfelületre visszaszórt fény is sokat ront a vetített kép feketéjén. Minél közelebb vannak ezek a szekunder fényforrások a vetítőfelülethez, annál jobban rontják a fekete szintet.

(#15195) epzon válasza CyDoN (#15190) üzenetére


epzon
őstag

nézz utána hogy ki a projektorok terén a világelső (messze 20% fölötti részesedéssel míg a második 10% alatt van)

(#15196) Haart válasza epzon (#15195) üzenetére


Haart
addikt

Azért azt tegyük hozzá hogy üzleti környezetben ők vezetnek ami sztem az eladások 80%-a kb.
Szóval ha ezt nézzük akkor nem meglepő.

(#15197) CyDoN válasza epzon (#15195) üzenetére


CyDoN
senior tag

nah persze, de én 1080p-re gondoltam!

(_._)

(#15198) banderasz77 válasza AVhelper (#15194) üzenetére


banderasz77
addikt

Hát ez az.

Szinte hajszálnyi dolgokról megy itt a diskurzus/vita és ennél jóval komolyabb (környezeti dolgokon) elmennek ezek a nüansznyi hardver különbségek. (Az én helyzetemből is kiindulva.)
Lassan arra hajlok, hogy veszek kipróbálni egy W1070-et (is), aztán majd meglátjuk.
3,5-4m-ről fogok vetíteni vele egy 270 cm széles képet nappaliban, ahol elég jól tudok sötétíteni, DE minden tört fehér (falak, mennyezet, padló).
Lehet, hogy a tervezett HW55 tudása is elúszna ezen keményen. 300-400 ezret meg nem fogok költeni azért pluszba, hogy felújítsam/sötétítsem az amúgy is új nappalit.

Kíváncsi leszek. :U

(#15199) Madwe válasza epzon (#15195) üzenetére


Madwe
nagyúr

1080p esetén pedig a benqnak van 30%os részesedése :)

(#15200) CyDoN válasza Haart (#15196) üzenetére


CyDoN
senior tag

igen ezért jók az epzon eladások, mert 2-3 éveként cserélni kell ezeket :W

(_._)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.