Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) Bati0501 válasza veze (#8350) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen,csak később gondoltam bele,h rosszat írtam,nem a monitor nem jó,hanem az analóg adás.
Igen,lehet,h az lesz a legjobb megoldás. :U

(#8352) Bati0501


Bati0501
őstag

Ja,és most jut eszembe,h ha összejönne a dell+vmi vevő,akkor hang h lenne?Mindig át kellene dugdosnom az 5.1-s hangfalaim kábeleit,ha egyáltalán ez megoldható azzal a vevővel.? :U

(#8353) veze válasza Bati0501 (#8352) üzenetére


veze
őstag

én nem tudom.. de analog jel vételáére (is) alkalmas "settopbox" nincs. vagy igen?..csak tv kártyák vannak analogban (is) ahhoz meg menni kell a gépnek. ha usb-s akkor is..
meg kéne kérdezned itt a ph-n egy ilyen témával foglalkozo topicban.
gép nélkül csak akkor tudsz a monitoron tv-t nézni ha olyat veszel amibe van analóg (!) tv tuner. ha digitális adást nézel csak és olyan antennád /kábeljeled van, akkor jöhet számitásba az amit én is javasoltam,
mivel elöttem egy másik forumtárs az Alcort linkelte, valahogy evidens lett hogy digitalis tv csatornákban gondolkodol. azért született meg az a bejegyzésem. aztan vált világossá hogy analogban...
Egyébként ha digitális is lenne és settopboxra dugnád a monitort, hangja nem lenne,
ezen csak spdif kimenet van a hangnak semmi más, tehát ilyen erösitöre csatlakoztathatod csak aminek van ilyen bemenete
ha tv-re csatlakoztatják hdmi kábellel, vagy scart csatlakozoval, akkor van hangja a tévében két csatornám

[ Szerkesztve ]

(#8354) Bati0501 válasza veze (#8353) üzenetére


Bati0501
őstag

Hát akkor nagyon úgy néz ki,h eldőlt... :O
Egyik részről sajnálom,mert rengeteget hallottam a dell gyönyörű képéről,másrészről meg akkor nem kell belebonyolódni,h tv-re köthessem.
Igen,kábeltévénk van.
Köszi szépen a segítséget! :R

Ja,most jut eszembe,h amit már ajánlottak,azon nem jó az a bemenet,ami a a vevő bal felső sarkában van?Mert tök úgy néz ki,de mondjuk a leírásban antenna bemenetet írnak.

[ Szerkesztve ]

(#8355) energy_


energy_
senior tag

sziasztok mi a különbség a dvi kábelek között? (dvi-d,dvi-i,single/dual link)

(#8356) old_artist válasza energy_ (#8355) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Itt megkaphatod a választ! - használd a Ctrl+f keresőt: pl. DVI-D

[ Szerkesztve ]

(#8357) Psycho™


Psycho™
csendes tag

Monitort szeretnék venni. Leírom igényeimet:
1920x1080 pixeles FULL HD felbontás.
Legyen rajta: DVI-D, HDMI
Jó legyen játékra (kis input lag, kevés válaszidő), kicsi bevilágítás a filmek miatt, szép színek.
Ha még belefér a keretbe, akkor LED-es is jó lenne.
23-25" környékén nézek.
A keret 40-45k lenne rá.
Dell UltraSharp™ U2311H-n gondolkodtam eddig.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#8358) Isual válasza Psycho™ (#8357) üzenetére


Isual
veterán

Kiváló gondolat az U2311H! :K Ne is keress tovább, az a Te monitorod! :D
Nyilván észrevetted, hogy HDMI bemenete nincs a monitornak, de ez egy HDMI-Displayport kábellel gyorsan és egyszerűen orvosolható, ha valamilyen HDMI-s divájszt szeretnél rákötni a monitorra!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8359) Teaway válasza Psycho™ (#8357) üzenetére


Teaway
veterán

"Dell UltraSharp™ U2311H-n gondolkodtam eddig."

Ne tedd!
Vedd meg! :K

Nincs itthon csokid??

(#8360) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Szeptemberben szeretnék vásárolni egy Dell U2311H monitort, univerzális felhasználásra (irodai feladatok, szimulátor játékok játszása, full hd filmek nézése, videoszerkesztés). Ha szövegszerkesztésre is szeretném használni (Office 2010), akkor mit javasoltok? Előre is köszi a választ.

(#8361) BiP válasza Tappancs2001 (#8360) üzenetére


BiP
nagyúr

Hogy használj inkább 2007-est :)
Viccet félretéve, arra is ugyanúgy jó lesz.

(#8362) Psycho™


Psycho™
csendes tag

Köszi a segítséget, ha ennyire ajánljátok a dell monitort, akkor megveszem. :D :R

(#8363) Tappancs2001 válasza BiP (#8361) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszi a választ :R Szövegszerkesztésnél milyen felbontásban célszerű használni?

(#8364) Teaway válasza Tappancs2001 (#8363) üzenetére


Teaway
veterán

Natívban. 1920x1080.

BiP: lassú vagy :P

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#8365) BiP válasza Tappancs2001 (#8363) üzenetére


BiP
nagyúr

Természetesen natívban, 1920x1080.
Ha valamit nem látsz jól, akkor
- vagy közelebb ülsz :)
- vagy nagyítasz. Szerencsére az Office csomag ebben nagyon rugalmas.

Teaway: Többet kellett gépelnem :P

[ Szerkesztve ]

(#8366) vond válasza Tappancs2001 (#8363) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Natív 1920x1080-ban természetesen... Amúgy meg forgasd el a monitort 90 fokkal szövegszerkesztés alatt, és frankón látni fogod az egész A4-es oldalt... :)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#8367) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

A véleményetekre vagyok kiváncsi.Szeretnék venni egy 22" ASUS VW228N LED monitort,de nem tom a konfigomon menne-e a full hd simán. Lap: Gigabyte EP45, Proc: IC2 E8400, Ram:4gb corsair dominator , Sapphire 5850 Vapor-X....szóval szerintetek?Köszi a választ előre is...

(#8368) fenergie84 válasza polgi803 (#8367) üzenetére


fenergie84
addikt

Azzal a VGA-val, simán...nekem is 5850-em van...:K

(#8369) Isual válasza polgi803 (#8367) üzenetére


Isual
veterán

A konfig elég a FullHD-hoz, a monitor annyira nem... :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8370) polgi803 válasza Isual (#8369) üzenetére


polgi803
őstag

Miért nem?

(#8371) vond válasza polgi803 (#8367) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez nem a megfelelő topic... Egyébként menne... Max. nem tolsz fel mindent maxra... Legközelebb processzort (és alaplapot) cserélj...

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#8372) Isual válasza polgi803 (#8370) üzenetére


Isual
veterán

Mert egy alsó(közép)kategóriás TN-paneles ASUS monitor. Annyira nem szeretem/ajánlom őket.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8373) polgi803 válasza vond (#8371) üzenetére


polgi803
őstag

Igen procit akarok legközelebb....Q9550 a célom egyenlőre...de ez meg pláne nem ez a topic...köszi a segítségeket!

(#8374) vond válasza polgi803 (#8373) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Talán még egy kis OFF belefér:

Azt a procit nehogy megvedd! Add el a lapot, procit, és építkezz 1155-ös foglalatra! Egy i5-2400 sz@rrá veri a Q9550-et, s 40-ből meg is veheted... Még a kis i3-2100 is majd' mindenben alázza azt a quad-ot... De az 5850-hez azért kell a 2400... Hozzá egy olcsó H61-es lap, 4GB DDR3-as RAM (ha nem az van), oszt kész...

Ha tuningolni is akarsz, akkor meg i5-2500K 46 ezerért egy olcsó P67-es lappal...

HALI!

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#8375) Isual válasza vond (#8374) üzenetére


Isual
veterán

Sejtettem, hogy nem fogod kibírni :D
Én is akartam írni, de számítottam arra, hogy megteszed "helyettem" :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8376) polgi803 válasza vond (#8374) üzenetére


polgi803
őstag

THX a helpet!

(#8377) vond válasza Isual (#8375) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hagytam volna, hogy megvegye azt a szutykot 70 ezerért? De nem ám... :)

polgi803! Szívesen! ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#8378) Isual válasza vond (#8377) üzenetére


Isual
veterán

Persze, teljesen igazad van, ha te nem írtál volna, akkor írtam volna Én, de ebben te mégiscsak otthonosabban mozogsz. És azért bíztam is benne, hogy ezt nem fogod szó nélkül tűrni :D ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8379) katras


katras
tag

Sziasztok!

Játékra ( főleg sc2) keresek full hd monitort, 21+" méretben, mit tudotok ajánlani egy 50-60k keretben?

Válaszotok előre köszönöm :D

(#8380) fenergie84 válasza katras (#8379) üzenetére


fenergie84
addikt

ugyan azt mint másnak...Dell U2311H...

(#8381) SimS


SimS
senior tag

Üdv

Monitort keresek (pontosabban már van egy tippem, hogy u2311h lesz, de ez most mindegy), ips panel a lényeg, 22-24" és lehetőleg 16:10 (tehát 1920x1200). Értelmes árkategóriában (tehát 60-80k). Ha nincs ilyen (mert nem sokat találtam), akkor marad a dell..

Másik kérdés, mikor jön az új széria ami váltja a jelenlegi ultrasharpokat?

p.s.: tudom ne is kérdezzem, vegyem :D

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#8382) Isual válasza SimS (#8381) üzenetére


Isual
veterán

Esetedben érdemes lenne türelemmel lenni 1-2 hónapig mert elvileg aug. végén/szeptemberben jön hazánkba az új Dell U2412M, ami az U2311H szintjét hozza minden bizonnyal, csak 24", 16:10, W-LED backlight és természetesen új design! Ára remélhetőleg 80k körül lesz, szóval bele is férne az "értelmes árkategóriába"! :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8383) vond válasza SimS (#8381) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha nem sürgős, akkor várj 2-3 hetet az U2412M-re. Talán addigra már ideér, és remélhetőleg tudni is fogjuk, hogy mennyire sikerült jól. Külföldön már kapható kb. 400 dolláros áron, bízzunk benne, hogy itt sem lesz sokkal drágább, s akkor belefér a 80k-s keretedbe.

A némileg új design-on kívül nagyjából annyi lesz a változás az U2311H-hoz képest, hogy LED-es lesz és 24 colon 1920x1200 lesz a natív felbontása...

@Isual: Megelőztél... ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#8384) SimS válasza Isual (#8382) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Köszi, erről van szó, ez már csini :D
Bár így is csípős lesz 2-t venni.. :)

vond neked is köszönöm. :R

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#8385) Isual válasza SimS (#8384) üzenetére


Isual
veterán

Miért kell 2 belőle? :U
Akkor én már vennék egy U2711-et (2560x1440, H-IPS, WCG, 12bites belső színszámítás...stb) ~160k-ért, ami már nem ez az (enyhén) butított IPS-monitor, hanem egy fokkal komolyabb szint. Bár lehet neked van nyomós okod a duplázásra, de azért gondolom megosztom ezt veled :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8386) SimS válasza Isual (#8385) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Pár hónapja dolgozom csak 2 monitorral (melóhelyen egy 22" és egy 19"-essel, itthon egy 20" és egy 17"-essel) és tartok tőle, hogy nehézkesen férnék már el egyetlen desktopon, mégha az nagyobb is. Aztán úgy gondoltam értelmes minőségi cuccot venni, ezért is kérdeztem rá. Úgyse minden évben cseréli az ember - vagy legalábbis én.

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#8387) Isual válasza SimS (#8386) üzenetére


Isual
veterán

Ez így is van!
Viszont egy dilemma elé állítanálak akkor is :D
Szóval otthon egy 20"-essel és egy 17"-essel dolgozol. Nyilván a 2xWUXGA az területben felülmúlhatatlan, viszont az U2412M az ugyanúgy a jóárasított IPS-monitorok sorát fogja bővíteni, és bár még nincs róla teszt azért sztem nem lesz kompromisszumoktól mentes (W-LED backlight, 6bit+A-FRC...stb). Persze egy átlag júzernek így is bőven elegendő lesz, viszont lesznek/vannak annál azért jobb (kép)minőségű H-IPS monitorok is, komolyabb elektronikával, profibb panellel (10 bites) és precízebb színkezeléssel. Gondolok itt ugye egy U2410-re vagy U2711-re (ami ebben az igényesebb vonalban még így is belépő szint).
Szóval a 20"-es monitorod gondolom 1600x1200-as, a 17-es 1280x1024, az U2711 a fentebb említett (sokkal) jobb kvalitásával és tudásával meg 2560x1440, ami tény, hogy nem 3840x1200, de azért a 20"+17"-es jelenlegi összeállításnál jobb és mégis 1440 függőleges sor van. Nem két monitor, az tény, de a jelenlegi kombóhoz képest szvsz sokkal ésszerűbb, szép nagy, csak okosan kell használni a hatalmas felbontást. És kiküszöbölöd a 2 monitorral járó főleg képminőségbeli akadályokat, mert azért még két ugyanolyan típusú monitor sem ad ugyanolyan képet egymás mellett, ami zavaró lehet azért. Itt meg van egy monitorod, azt bekalibrálod és élvezed a munkafelületet! :)
(Ráadásul azért nem is akármilyen minőségű felületet :D )
Szerintem érdemes ezt mélyebben átgondolnod! :U
Persze a 2xU2412M-mel is kiválóan választasz (még ha képminőségben nem egy U2711, ami még annál is egy jó fokkal "minőségibb cucc"), és megértem, ha ragaszkodsz a kétmonitoros felálláshoz, de azért van pro és kontra is mind2 felállás esetében, amit érdemes átgondolni és mérlegelned.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8388) Teaway válasza Isual (#8387) üzenetére


Teaway
veterán

"Gondolok itt ugye egy U2410-re vagy U2711-re (ami ebben az igényesebb vonalban még így is belépő szint)"

Bizony, bizony! :R

Nincs itthon csokid??

(#8389) Isual válasza Teaway (#8388) üzenetére


Isual
veterán

Direkt miattad írtam bele, mert már féltem, hogy harmadszor is megkapom ezt tőled! :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8390) Pekin válasza Dabsol5 (#8049) üzenetére


Pekin
csendes tag

Ezt kifejtené uram?

(#8391) Isual válasza Pekin (#8390) üzenetére


Isual
veterán

Hagyd rá... nem ér az egész annyit, hogy megint ide írja az okosságait... :(((

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8392) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Sziasztok! Monitor vásárlás előtt állok és most elsősorban a "szakikat" kérdezném!
Nem kifejezettem játékra, inkább itthoni munkára és filmezésre keresek 23"-24" -os monitort. Ha lehet 2ms, de ha jobb az ár/érték akkor lehet 5ms is.
Az ár legyen 50.000 limittel. Márkákat ezen a téren nem nagyon ismerem , hogy melyik a jobb-rosszabb szóval, amit ti már ismertek olyan tippek - ajánlatok jöhetnek!

LCD vagy LED monitor?

Melyik a jobb? (azt tudom, hogy a Led az újabb technológia,de jobb is ?)

Előre is köszönöm a segítséget !

(#8393) BioNiCMaN válasza Gibkey (#8392) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

U2311H

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#8394) Isual válasza Gibkey (#8392) üzenetére


Isual
veterán

"LCD vagy LED monitor?
Melyik a jobb? (azt tudom, hogy a Led az újabb technológia,de jobb is ?)"

A LED monitor is LCD, csak a háttérvilágítása nem a hagyományos CCFL fénycső, hanem ált. edge LED! És ez semmiféle képminőségbeli javulást nem okoz, mindössze valamivel kevesebbet fogyaszt (van rá példa, hogy egy azonos méretű CCFL-es kevesebbet fogyaszt, mint egy LED-es, szóval ettől sem kell elszállni) és valamivel hosszabb az élettartama. De pl.: a W-LED színtere picit szűkebb, mint a hagyományos CCFL-es sRGB-s monitoroknak, illetve gyakran a homogenitása is rosszabb az edge LED-es technológia miatt (főleg persze az olcsóbbak).

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8395) BiP válasza Gibkey (#8392) üzenetére


BiP
nagyúr

"LCD vagy LED monitor?
Melyik a jobb? (azt tudom, hogy a Led az újabb technológia,de jobb is ?)"

Végre, az első ember, aki úgy érdeklődik, hogy nem zárja ki az új dolgokat, de nem eszi meg a marketingmaszlagot.
Monitorra meg természetesen Dell u2311h, ahogy írták.

(#8396) Teaway


Teaway
veterán

:W Rohadtul kéne már az az 1. HSZ! :W

Nincs itthon csokid??

(#8397) Isual válasza Teaway (#8396) üzenetére


Isual
veterán

Egyetértek! Elvileg készül... :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8398) Fuzz


Fuzz
csendes tag

Hölgyek/Urak!

Érdekel valakit egy csini kis 26"-os LG W2600HP-BF rev. 2.0, fps-hez való monitor?

(#8399) Rolly


Rolly
veterán

Mi a különbség a P2311H és a U2311H monitorok között?

(#8400) Isual válasza Rolly (#8399) üzenetére


Isual
veterán

Egyik TN-paneles (és LED-es), a másik meg a népszerű IPS-es (+CCFL)!
Remélem ezután kitalálod melyik melyik. :U
Mondjuk nem sok guglizás árán megtudtad volna egyedül is...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.