Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) eventus válasza Brekk (#60850) üzenetére


eventus
veterán

Az a Dell tervben volt korábban, de nagyon emelkedett az ára :( Linkelt Lg monitorhoz mit szólsz?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#60852) wyll358 válasza metal01 (#60844) üzenetére


wyll358
tag

Nekem is P2414H-m van és több ismerősömnek is ilyen 23/24-esei vannak. Az enyémnek a világon semmi baja, se bevilágítás se színeződés se semmi és a többiektől sem hallottam panaszt vagy láttam náluk olyan durva dolgokat, amik itt terjengenek a fórumon néha... ;)
Szarul összeszereltet/gyári hibásat/sérültet nyilván mindenből ki lehet fogni, de akkor vegyen az ember olyan árkategóriában ahol ennek valószínű kisebb az esélye... vagy mondjuk akár meg is lehet nézni mit veszünk, mielőtt pénzt adnánk érte és akkor utána nincs csodálkozás... :D

(#60853) Brekk válasza eventus (#60851) üzenetére


Brekk
addikt

Nem igazán vagyok LG párti, akkor már inkább nézz meg egy P2414et, hogy minden rendben van-e vele. Vagy ha nem tudod, akkor én szívesen megnézem személyesen pl. küldés előtt.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60854) kátú válasza old_artist (#60838) üzenetére


kátú
őstag

16:9 lenne a kedvelt képarányom és az lenne a fontos hogy egy 60 cm széles helyre beférjen, azt gondoltam hogy nem lesz olcsó

It still works!

(#60855) OTika


OTika
aktív tag

75000Ft +-2eFt-os árkategóriában az Asus PA238Q-t érdemes venni?
VA panelesből van ebben az árkategóriában jó? (fotó, film, egyébhez)

(#60856) intuicio


intuicio
aktív tag

Szevasztok!

De jó rég jártam már itt. Remélem mindenki jól van :)

Kérdésem változatlan... Játékra kellene leginkább.
Őt néztem ki: Acer 27" Predator XG270HU
Ha jól értelmezem akkor ez AMD VGA kártyákhoz van csinálva? Én nVidia vga-m van. Ergo én nem fogom tudni használni a 3D-t?
Nagyon csalogat ez az 1440p felbontás és a 144hz képfrissítés, csak félek hogy az Asus Strix 970 mennyire tudná kihajtani.
Ha lemondással jár, akkor ő még lehet alternatíva?
Acer G277HU

köszi!

(#60857) warcat válasza intuicio (#60856) üzenetére


warcat
veterán

Én biztos nem adnék TN panelért 150 000+ forintot,főleg hogy 180 környékén van ASUS MG279Q
(ami nem garantáltan problémamentes lásd pl korábban,de a bevilágítós dolog pl elég egyszerűen orvosolható : nem nézed töksötétben,illetve egy enyhe hangulatvilágítást raksz a falra/monitor mögé)

Ajánlanám az ASUS PG279Q-t ez most van érkezőben, ez nagyon vaskos árcédulát kapott (849€) amennyit nem ér,de a profi tesztek( tftcentral pl) még várat magára de borítékolható,hogy ekkora felárat nem ér mert:
ugyanezzel a panellal érkezik az ACER tavasszal kijött monitorának a revíziója az ACER XB271HU novemberben elvileg és a pletykák szerint 700€ árcímkével.

Ha ezek jelentősen kiesnek az árkategóriádból akkor persze nincs mit tenni,de én továbbra is megfontolnám,hogy mit takar az a játék nálad: fps játék(ok) éjjel-nappal már-már versenyszerűen?Ebben az egyedüli esetben indokolható a TN panel nagy frissítéssel.Egy jó ips panel nem jelentősen lassabb,mert máshogy méricskélik.2ms különbséggel nem leszel a fragek királya.

A másik a 970.Nagyon jól elvisz kb mindent egy darab 970 is WQHD felbontásban,de hacsak nem valami butított beállításos CS/Bad Company 2 (utóbbinál nem kell) játékról beszélünk, a 100 és feletti dps az SLI rendszerek birodalma.1 kártya kevés hozzá.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#60858) Brekk válasza OTika (#60855) üzenetére


Brekk
addikt

Van egy hibátlan beszámított PA238Q monitorunk sok sok garral számlásan 50e-ért (ha érdekel dobj egy privit). VA-ban nem tudnék ajánlani itt semmi jót, habár mostanában elkezdtek újra fel feltűnni a VA panelek, de inkább a 100e fölötti kategóriában. PB238Q ugyanaz mint a PA csak nem gyári kalibrált, egy kalibrálás meg pár ezer forint. Legalábbis nálunk

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60859) warcat válasza warcat (#60857) üzenetére


warcat
veterán

Közben kikerestem neked egy videót ahol pont egy összehasonlítást végeznek két ASUS között.
Szerintem fontos megemlíteni,hogy az ASUS PG278Q TN paneljét eléggé dicsérték,minőségben,tulajdonságaiban kiemelkedik az átlag TN mezőnyből.Ennek ellenére szerintem látványos a különbség, különösen a Witchernél még a végén a tájképes résznél.

ASUS PG278Q vs MG279Q | TN vs IPS
Persze az ilyen videók linkelésében az a mókás ugye,hogy eléggé fontos,hogy perpill min nézed sajna :)

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#60860) Brekk válasza warcat (#60857) üzenetére


Brekk
addikt

MG279Q ból jópár darabot kalibráltunk és adtunk el pixelgarral, egyáltalán nem voltak bevilágításosak, sőt kifejezetten a szinte hibátlan kategóriába esnek. A fórumtárs a glow jelenséget fájlalta, ami igencsak valószínű, mivel a cseremonitor is rossz volt, aminek nincs túl sok esélye. Tehát jó lenne ha nem húzná le senki ezt a monitort látatlanba. A PG279Q nemsokára jö, tény, hogy drága, de ebben az nVidia is felelős, mivel a felárat ők teszik zsebre. Jelen pillanatban az Acer XB270HU 250e a PG279Q meg 260e-körül fog jönni. Elég valószínűtlen, hogy az Acer ennek a monitorának a továbbfejlesztett verzióját elkezdené sokkal olcsóbban adni, sztem maradni fog 250e-s ár.
És végül, kipróbáltam a tn-es Acert (XB270HA Gsync, XG270HU Freesync) és az ASUS MG278Q-t (Freesync) is, és az a meglátásom, hogy ezek a monitorok egészen rendben vannak. Tény, hogy a tn az sose lesz olyan jó mint az IPS, de játékban nehéz észrevenni a különbségeket.
A betekintési szögek kicsit rosszabbak, habár ez sokat javult az évek során, és ezekben kifejezetten jó panelek vannak, a nagyobb probléma a kevés bites színszámítás, emiatt a színátmenetek nem olyan szépek. Node játékban mikor veszi észre valaki, hogy egy színátmenet nem tökéletes. És ezek a monitorok játékra vannak tervezve, és pont emiatt lesz baromi gyors a monitor. És tény, hogy nagyon gyorsak.
De hogy alátámasszam ezt a Dell monitorokban a gaming mód egyértelműen kikapcsolja az elektronikában a felső néhány bitet, hogy gyorsabban számoljon, ez kapásból látszik a színátmeneteken.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60861) intuicio válasza warcat (#60857) üzenetére


intuicio
aktív tag

Nagyon köszönöm a gyors válaszodat!

Most egy régi 22" Samsung monitoron tolom, ami TN paneles. Nekem semmi problémám nincs vele.
Ami a leginkább mérvadó az a col. Leginkább ezen változtatnék, mert már kicsinek tartom (poker asztalok) hely igényét. Ebből fakadóan ha játszom (nem multizom) Akkor a mostani játékokkal játszom, amit szeretnék ha már monitort váltok, nagy képernyőn tenni. Ekkor találtam rá erre a monitorra. Ami nekem nagyon bejön az a
vékonyított káva, tehát olyan moncsit keresek. Árban a határt pont a 150K lenne.

Utolsó információm szerint az 1920x1080 felbontásnál már nem igazán jó a 27" ezért is néztem már egy 2560x1440 felbontásút. Vagy jó az 1080p monitor is?

Remélem így szűkítettem a keresést :)
Ha tudsz még folyt. segíteni, akkor a végén a vendégem leszel egy sörre :D

(#60862) Brekk válasza intuicio (#60861) üzenetére


Brekk
addikt

Nálunk pont 150e az a tnes Acer. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60863) warcat válasza Brekk (#60860) üzenetére


warcat
veterán

Természetesen erről jöval többet tudsz ha már ezzel foglalkoztok ugyebár :) véletlenül sem vonnám kétségbe - és igen az IPS glowt bekevertem a bevilágítósdival.

Viszont az árazást nem a zsebemből húztam elő,igen az Nvidia pofátlanul sok pénzt kér a G-sync modulért de itt lehet hogy az Asus is ludas ám. (ROG címke ésatöbbi,sosem voltak szégyenlősek vele)
De legalább nem 750 font mint amennyi angoloknál lesz elvileg.

Itt a hivatalos Acer sajtóközlemény: [link]
"The Predator XB1 Series will be available in North America in November with prices starting at US$799.99, in EMEA in October with prices starting at €699."

Namost aláírom,hogy ügyesen odarakták a starting at kifejezést és esélyes hogy akkor ez a 28 colos ára lesz ennyi ami TN panelnek tűnik,kérdés mennyit dobnak a 700-ra az XB271HU-nál.De ha már nem részletezték külön,azért illene az ársávban maradni,meglátjuk :)
Sajnos sok fejlesztést nem toltak bele,lecserélték a kb 4/10-re értékelhető keretet (szörnyű) meg remélhetőleg jobb lesz a minőségellenőrzés dehát ez egyanaz a panel.Teszteljétek majd (hint-hint :P ) A kinézet jobb lett (szubjektív,Predator logó nem kéne). Mindenesetre mivel ennyire közel jönnek ki,muszáj lesz megvárni az árazást meg egy-egy komolyabb tesztet.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#60864) eventus válasza Brekk (#60853) üzenetére


eventus
veterán

Épp hozzátok szeretnék elmenni vásárolni :B Játék lenne a fontom szempont a választott monitornál.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#60865) eventus


eventus
veterán

ASUS PB238Q 60 ezer az Oázisban :C Máshol kicsit... nagyon drágább :(((

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#60866) he7edik. válasza Brekk (#60860) üzenetére


he7edik.
addikt

Mikor várható hogy az MG278Q-t és a PG279Q-t is meg lehet nézni nálatok?

Égő szöveg a flém vázon

(#60867) eventus


eventus
veterán

ASUS VC239H Ez sem rossz.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#60868) metal01 válasza wyll358 (#60852) üzenetére


metal01
őstag

Szarul összeszereltet/gyári hibásat/sérültet nyilván mindenből ki lehet fogni, de akkor vegyen az ember olyan árkategóriában ahol ennek valószínű kisebb az esélye... vagy mondjuk akár meg is lehet nézni mit veszünk, mielőtt pénzt adnánk érte és akkor utána nincs csodálkozás... :D

A 70k szvsz már nem egy olcsó kategória. Új rev. van a P2414H-ból. Ennek összeszerelési minősége nem olyan már mint az előző szériáké volt. Igen, meg is lehet nézni. De kb. 10 perc szemlélődés után nem fogod észrevenni azokat a hibákat ami több órás, több napos használat után bukik ki. Erre van a garancia. Szerencsére a bolt cserélte a monitort. Korrektek voltak.

Az én ismeretségi körömben is akad ilyen monitor. Még a régi rev. Összehasonlítva jobban össze vannak rakva. Ez van... Sajnos ma már egyre silányodnak a dolgok. Nem csak monitoroknál.

(#60869) Brekk válasza he7edik. (#60866) üzenetére


Brekk
addikt

Ha egyrészt megjöna PG279, és ha végre kapunk kedvezményt az MG278Q ra, mivel sztem vicces annyiért adni, mint az MG279-et. Gondolom egy két héten belül meglesz.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60870) intuicio


intuicio
aktív tag

Régen még őt néztem ki játékra: DELL U2515H
megéri beruházni rá?

(#60871) KAMELOT válasza intuicio (#60870) üzenetére


KAMELOT
titán

Van hozzá kártyád? Mert a 970 nem lesz elég!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#60872) Fulmi


Fulmi
senior tag

Sziasztok!

Szeretnem a segitsegeteket kerni monitor vasarlashoz, nagyjabol 30-40 ezer forintot koltenek ra, hasznaltan, de garanciaval lattam parat itt a ph-n. A felhasznalas sima film nezes, bongeszes, szorfozes, semmi extra (23-24 col a cel).

Melyiket ajanlanatok ezek kozul minoseget, megbizhatosagot es ar/ertek aranyt tekintve (arban mindegyik 35 korul van)?:
a. Samsung S24D300H
b. LG W2442PE
c. Dell E2314H
d. Dell P2411HB

Koszonom a tippet elore is!

Udv,
Fulmi

(#60873) intuicio válasza KAMELOT (#60871) üzenetére


intuicio
aktív tag

Nem kóstolgatás végett, de mire alapozod ezt a kijelentést?
2560x1440 Games Test

<30 FPS Very limited gameplay
30-40 FPS Average yet very playable
40-60 FPS Good gameplay
>60 FPS Best possible gameplay

Ha végig nézem az összes teszt méréseket, akkor teljesen belefér a 30-60 FPS közé.

Akkor hogy is nem bírja? :R

(#60874) Brekk válasza intuicio (#60870) üzenetére


Brekk
addikt

Nyugodtan megveheted játékra, remek monitor, és játékra is tökéletes lesz.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60875) Brekk válasza Fulmi (#60872) üzenetére


Brekk
addikt

Használtban van még HP LP2465, SPVA, szupi monitor ilyen áron.

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60876) intuicio válasza Brekk (#60874) üzenetére


intuicio
aktív tag

Nah most akkor kinek higgyek? :DD
mert akkor így 1:1 :D és pont ezen állás ponton tartok :W

Azért megvárom még a válaszát, hátha nyomós érve van rá ;)

(#60877) AeSDé Team válasza intuicio (#60873) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Jelenlegi játékok igényei alapján +1 arra hogy nyugodtan megveheted.

(#60878) KAMELOT válasza intuicio (#60873) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha esetleg megnézed a konfigomat akkor meglátod.
Volt 980-am is most 980Ti van.
Ha neked beléfér, hogy visszaveszel a beállításokból akkor 970 elég oda.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#60879) intuicio válasza KAMELOT (#60878) üzenetére


intuicio
aktív tag

(#60877) Aesdé
Köszi a +1-et :)

Durva VGA-d van. Ezen csodálkoznék ha akadna :D
Mit értesz azon, hogy visszaveszek a beállításokon?

(#60880) Fulmi válasza Brekk (#60875) üzenetére


Fulmi
senior tag

Szia!

Koszi a valaszt, utananeztem, es eleg jokat irtak rola, bar eleg regi tipusnak tunik ez a HP. Vegul a fentiekbol kizartam kettot, es akkor ez a harom maradt:
a. Dell E2314H
b. Dell P2411HB
c. HP LP2465

Esetleg valakinek van tapasztalata ezekkel?

Koszi,
Fulmi

(#60881) Brekk válasza Fulmi (#60880) üzenetére


Brekk
addikt

Az a, meg a b, tn paneles, és elkerülném őket. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60882) eventus


eventus
veterán

23" ASUS VX239H IPS LED - ez lett a végső választás. Holnap megyek érte, akciós az aqua-ban. Gamer széria, csökkentett kék fényes, vékony káva.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#60883) KAMELOT válasza intuicio (#60879) üzenetére


KAMELOT
titán

Annyit, hogy nem fogsz very high meg ultra beállításokon játszani hanem csak high meg ilyen AA-kat is vessza kell venni!
Ekkora felbontáson a VGA-nak kb 1,6x több pixelt kell számolnia. Nekem CRYSIS 3 ezzel a géppel maxon megy 30-45fps. Az éppen elég nekem, de valakinek még ez sem elég mert jó lenne ha a 60fps meglenne!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#60884) Brekk válasza eventus (#60882) üzenetére


Brekk
addikt

Holnap nalunk is lesz annyiért. :DDD

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60885) -Solt- válasza Brekk (#60884) üzenetére


-Solt-
veterán

Látom van már az EIZO FreeSync monitorából nálatok. Lesz róla teszt? A jelenlegi ára csak bemelegítés, vagy hosszabb távon is ennyi marad? :)

www.smart-bus.hu

(#60886) Brekk válasza -Solt- (#60885) üzenetére


Brekk
addikt

Sajnos még nincs, nem is tudjuk, hogy mikor lesz, csak annyire bereklámozta az EIZO, hogy felvettük a terméket. Az ára is csak tippsajnos. :( De amint lesz kipróbáljuk.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60887) -Solt- válasza Brekk (#60886) üzenetére


-Solt-
veterán

Az érkezőben kiírás elkerülte a figyelmem. :B Csodálkoztam is, mert a hivatalos honlapon decembert láttam érkezésnek. Nagyon kíváncsi vagyok rá... :)

www.smart-bus.hu

(#60888) eventus válasza Brekk (#60884) üzenetére


eventus
veterán

Kár, hogy nem tudtam. Aqua közel van, itt nézek előbb mindent.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#60889) intuicio válasza KAMELOT (#60883) üzenetére


intuicio
aktív tag

Szóval szerinted inkább egy 27" 1080p-be gondolkozzak egy ilyen konfiggal?

(#60890) lorcsi


lorcsi
veterán

hello 4 all!

jelenleg egy acer al2416w monitort használok
6-7 éve van nálam a monitor..és már én is használtan vettem, egyszer kellett javíttatni..kb. 5 éve nem sokért
de mostanában egyre többször félek, hogy bedöglik és akkor :Y
nagyon szeretem a képét, színeit, méretét (24' körülit szeretnék)
de a hdmi, dvi..usb..hiányzik..és néha a pivot mód is

nem nagyon játszok rajta, inkább irodai alkalmazások és filmezéshez (emiatt a fhd lenne a jó)
esetleg beépített hangszórók, bár nem tudom mennyire vacakok az újabbak

80k-ig gondoltam árban a következő monitornál és elég hosszú távra

szerintetek miylet érdemes ?

[ Szerkesztve ]

(#60891) seduction3


seduction3
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy Dell 2412m tipusu monitort használtan.
Olvastam ezekről PWM problémát, de állítólag nem minden verziója érintett. Tudna valaki gyártási dátumot, vagy verziót vagy sorozatszámot ami nem érintett a villogásban?
Köszönöm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=seduction3

(#60892) old_artist válasza lorcsi (#60890) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A beépített "csipogók" szinte csak csipogók, helyette érdemesebb a monitor mellé 2,0 vagy 2.1 handszórókat venni.

80k-ig? - pl.: Dell U2412M, Dell U2415 - ezek 16:10-es felbontásúak, vagy FullHD szinten Dell U2414H - mind pivottal és USB-vel is rendelkeznek, de szóba jöhet a Dell P2414H monitorja is.

(#60893) old_artist válasza seduction3 (#60891) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Jelenleg, az új szállítányok PWM mentesek, ezek 2015. júniusi gyártású rev.A02.

(#60894) wikings2


wikings2
őstag

sziasztok!

nagyon buta vagyok monitor kérdésben. most építek egy gépet : gép, és úgy érzem a mostani 10 éves 17" tft monitorom nem éppen tudná kihasználni a gép adottságait így egy középkategóriás led monitort keresnék ár érték arányban korrektet, árat nem írok mert a gép így is elég drága lett. elég egy 5ms idővel rendelkező is.
Köszönöm szépen előre is az ajánlásokat! :R

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#60895) eventus válasza wikings2 (#60894) üzenetére


eventus
veterán

Nekem meg egy LG L1919 van még :DD Nem sokáig ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#60896) lorcsi válasza old_artist (#60892) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi, ezek nagyon jók :)

(#60897) old_artist válasza wikings2 (#60894) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

... ha valaki ilyen konfigot épít, akkor igen csak "dukál" mellé egy megfelelő szintü monitor is!
Mindenki a monitoron spórol, pedig az az egyetlen és egyik legfontosabb vizuális közlő eszköz, amin nem szabad spórolni! :K
A válasz vagy reakció időn nem kell lovagolni és figyelembe venni manapság, ez a gyártók becsapós és előszeretettel "használt" g2g PR fogása.

A helyedben szvsz egy Dell U2414H monitort vennék ehhez a konfighoz, bár nem tudom, hogy milyen felhasználási területhez is építetted.

Egyébként, "led monitor", mint olyan, az nem létezik, ez is a PR fogások előszeretettel használt "reklámja".
Van viszont LED hátttérvilágítású LCD/TFT monitor.

[ Szerkesztve ]

(#60898) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, 50-65K körül milyen monitort ajánlatok?

LG, Philips, Dell, amik szóba jöhetnek elsősorban nálam.

Fontos, hogy lehetőleg valamilyen IPS legyen a panelje. Ezen felül HDMI legyen rajta, de ha Displayport (is) van, vagy az van ahelyett az sem gond, mert a Gigabyte GV-R685OC-1GD 1GB GDDR5 DX11videókártyámon van ilyen csatlakozóm.

Mondjuk annak még utána kell néznem, hogy DisplayPort kábel van e a kártyához, HDMI az van, azzal van most is összekötve :)

FHD legyen, lehetőleg minimum 24".

(#60899) Brekk válasza #41133696 (#60898) üzenetére


Brekk
addikt

Dell P2414h. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60900) Teaway válasza eventus (#60895) üzenetére


Teaway
veterán

Nálam is most esedékes a csere: Samsung 970P ► Dell U2415 :)

Nincs itthon csokid??

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.