Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) stranger28 válasza kleinguru (#20850) üzenetére


stranger28
addikt

Nem hangzik rosszul. Az lehet az, amit linkeltem még múltkor valahova. :K

[ Szerkesztve ]

(#20852) Nyugdíjas válasza stranger28 (#20851) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

De már ő is megerősítette, ugyhogy mostmár elhihetjük ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20853) XenHai


XenHai
senior tag

Üdv !
Monitor vásárlásra adom én is a fejemet gyengélkedő crt-m miatt (nem röhög).
Keret 54k , Tv tuner nem kell ,méret lehetőleg 23"-24" ,és persze 1080p +led erősen játékra kéne.Eddig a kiszemelt áldozat 1 Dell U2312HM mi a véleményetek róla ?

(#20854) vond válasza XenHai (#20853) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tökéletes választás! :K

Azért azt meg kell említenem, hogy ha elég lenne a 22 (21,5)" is, akkor a 2212-es kistesó jobb lenne, mivel egy hangyányit jobban sikerült darab...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20855) XenHai válasza vond (#20854) üzenetére


XenHai
senior tag

jó lenne a 23" . De miben jobb a kistesó?

(#20856) Isual válasza Nyugdíjas (#20852) üzenetére


Isual
veterán

:D ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#20857) vond válasza XenHai (#20855) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bent van az első hozzászólásban... ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20858) kleinguru válasza Nyugdíjas (#20852) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem akarok hülyeséget mondani, de LG-t vagy Dell-t mondott ;]

Nem valami noname márkát (bocsánat a noname-ezésért nem ismerem)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#20859) boba6


boba6
aktív tag

tudtok olyan monitor vagy TV-ről ami újonnan kapható és:
23-27"
1920x1080
24Hz-et tud
analóg+DVB-T tuner
DVI/HDMI
IPS vagy VA panel
:R

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#20860) kleinguru válasza Nyugdíjas (#20852) üzenetére


kleinguru
addikt

Emlékszem Dell volt az :P

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#20861) xgamer.pc


xgamer.pc
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy monitort, de interneten keresztül rendelem, igy nincs lehetőségem kipróbálni, ezért kérném a véleményeteket és tapasztalatokat!
Acer-nek gyönyörű képe van, nagy fényereje, viszont a HP-t ki nem állhatom!
23"-os monitor ilyen tipusú!

Köszönöm!

http://logout.hu/blog/xgamer_pc/index.html Megbizhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=xgamer&submit=

(#20862) kleinguru válasza xgamer.pc (#20861) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem tudom mennyibe kerül, de ha van lehetőséged, akkor olvasd el az első hszt:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#20863) execute93


execute93
őstag

Ehhez mit szóltok? Megtetszett nekem.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#20864) stranger28 válasza execute93 (#20863) üzenetére


stranger28
addikt

Ennyiért nem jó vétel.

(#20865) execute93 válasza stranger28 (#20864) üzenetére


execute93
őstag

StarCraft II-re kellene nekem.. Reagálás fontos. 2ms nem jó? Mutatnál jobbat? keret max 65k

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#20866) El Kebir válasza execute93 (#20865) üzenetére


El Kebir
őstag

Az tényleg nem jó vétel, TN paneles, csak d-sub kábel van hozzá, nincs a monitoron dvi, vagy dp port.

Ez jobb vétel, olcsóbb is, szebb is, ips panellel, és ehhez kapsz dvi kábelt és d-sub kábelt is, nem neked kell venned plusszban digitális átvitelhez kábelt. Igaz ennél csak korlátozott a gyári pixelgarancia, csak világos subpixelhibákra van teljes körü, viszont nem három napos, hanem 3 éves... ha nem ragaszkodsz az iponhoz, akkor vannak szaküzletek ahol teljes pixelgaranciával is megveheted, némi felárért, és még színkalibrálást is kaphatsz. (megéri azt a párezer forintot)

A "reagálás fontos" kitételedre csak annyit, hogy a gyári válaszidő adat nem mutatja meg korrekten azt, hogy milyen a tényleges "reagálása" egy monitornak. Ez konkrét teszteknél előjött, hogy sokszor még tájékoztató jellegűnek se felel meg a gyári adat. (értsd sokszor a papíron gyorsabb a lassabb)
Az a 8ms reakcióidejű dell megállja a helyét a tn-kel szemben is, habár azért egy kicsivel lassabb lehet annál a samsung 2ms-os panelnél, de nem észrevehetően.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#20867) moonguru


moonguru
őstag

Ennél már az én Tescos Technika TV-m is jobb vétel volt... :)

A linkelt Dell jobb lenne DE "csak" 8ms-os...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#20868) execute93 válasza El Kebir (#20866) üzenetére


execute93
őstag

8ms szerintem sok lesz

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#20869) vond válasza execute93 (#20868) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Rohadtul nem lesz az... :N
Főleg nem StarCraft II-re...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20870) stranger28 válasza execute93 (#20868) üzenetére


stranger28
addikt

Nem lesz sok, első hozzászólásban le van írva a dolog bővebben. :)

Ha esetleg mégsem sikerül meggyőzni, legalább az olcsó 2ms BenQ-t vedd, nehogy 50+ ezret adj egy TN-ért.

(#20871) execute93: Első hsz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20871) execute93 válasza vond (#20869) üzenetére


execute93
őstag

Van róla teszt? Crt+ A dell?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#20872) vond válasza execute93 (#20871) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ahogy huszonnyócasidegen is írja, az első hozzászólást kellene elolvasni, nem pedig egyből vádaskodni... Baromira elegem van abból, hogy állandóan be van találva ez a Dell ajánlás dolog... :((( Mindennek oka van, bakker... Nem a levegőbe beszélünk...

De tudod mit? Vegyél 65-ért valami 2ms-os TN paneles szutykot, mert az jó gyors... ;)

Egyébként a Ctrl+A-val csak kijelölsz... Műveleti parancsot még nem adtál ki...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20873) Nyugdíjas válasza vond (#20872) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Paranoid téveszméid vannak, a kolléga meg nem tudja hogy a mozaikszavak minden betűjét nagy betűvel irjuk,de ő szerintem CRT-re gondolt :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20874) schawo válasza vond (#20872) üzenetére


schawo
titán

Haha, ezt jól besz.ptad. :)) :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20875) stranger28 válasza vond (#20872) üzenetére


stranger28
addikt

Engem is öl a meleg. :D

(#20876) vond: Legalább levezetted a feszültséget, aztán most már nem okozhat lelki problémát. :D

[ Szerkesztve ]

(#20876) vond válasza schawo (#20874) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Be, de paranoidnak azért még nem érzem magam...
De asszem, most jó is lesz egy kis pihi...
Úgy látszik, a felelős fórumozáshoz sem elég két óra alvás...
És a meleg sem segít (@stranger28)... ;)

(#20877) execute93: Haver - ez jó... Mint látható, bizony sajnálatosan félreértettelek... Ezer bocs... (De ettől még a CRT-t tényleg írhatnád így)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20877) execute93 válasza vond (#20872) üzenetére


execute93
őstag

Ez mióta vádaskodás? Haver! Megkérdeztem van-e teszt, ekkora probléma? Levegőbe nem akarok kiadni 65K-t.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#20878) schawo válasza execute93 (#20877) üzenetére


schawo
titán

Nyugi, csak félreértette. Tesztet találsz róla a prad.de-n (angolul is).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20879) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv mindenkinek!
30e Ft körül keresek monitort, full HD felbontásban 21-22" közötti méretre gondoltam. A típusok nem igazán eltérőek, viszont egy dolgot észre vettem: a ledeseknek 250 cd/m2 a fényerejük, a hagyományos ccfl-eseknek 300 cd/m2. Melyiket érdemesebb venni?
Sok Benq monitort említetek itt, de én nézegettem Philips-et is. Azokról vélemény? Ami hátrány alapvetően, hogy 2 év gari a 3 év helyett...
Előre is köszönöm a tippeket!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#20880) schawo válasza morfondőr (#20879) üzenetére


schawo
titán

A fényerő nem számít, mindkettő messze túl sok a használathoz. Úgyis le kell venni egyforma fényerőre mindkét monitort. A fénycső/LED kérdés pedig tök mindegy. A LED elhanyagolható mértékben kevesebbet fogyaszt, azonos fényerőn 2-3W-tal.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20881) horush válasza execute93 (#20877) üzenetére


horush
addikt

Hidd el, jobban jársz egy dell u2212 / u2312hm-mel (vagy akár az u2412-vel is, ha 24"-ost akarsz). Az nem sokat számít, hogy mennyi van kiírva válaszidőnek, ugyanúgy fogod tudni használni az IPS-t is. Én CS:S-t játszom, ugyanúgy ment IPS paneles monitorral (ismerősnél próbáltam ki), mint egy TN-nel. Semmi változást nem éreztem..

morfondőr: Kicsit told ki a kereted szvsz, s kijön ips paneles monitor is. Pl. LG IPS224V, 40k, vagy outletről be tudod szerezni 32-34k körül is. Bár ott figyelni kell, mert néha raknak ki, de viszonylag gyorsan el is viszik.

[ Szerkesztve ]

(#20882) ricspusk


ricspusk
csendes tag

Sziasztok!!
szeretnék venni egy samsung 3d monitort s23a700d és azt olvastam egy utmutatóban róla hogy a 120hz nvidia videókártyán csak 60hz n megy.Ez lehetséges? és ha igen akko nagy baj??
A válaszokat nagyon köszi''!! :B

no nono

(#20883) ricspusk


ricspusk
csendes tag

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201206/20120612124454059/BN46-00106A-Hun.pdf ebbbe van egy táblázatba hogy nvidiával feleződik a képfrissités

no nono

(#20884) stranger28 válasza ricspusk (#20882) üzenetére


stranger28
addikt

60 Hz "szemenként". Váltogatja a jobb-bal képeket igen gyorsan, közben az aktív szemüveg eltakarja az éppen nem kellő szemgolyót. Nem baj, mert 60Hz-et látsz, illetve 3D nélkül tudod 120Hz-cel tolni ezeken. Viszont valakinek fáj ettől a váltogatástól a feje, szédülhetsz, ilyenek.

Másrészt minek neked 3D monitor? :U

[ Szerkesztve ]

(#20885) ricspusk


ricspusk
csendes tag

de ha jól gondolom akkor akinem amd videokártyája van annak megy mind 2 szem 120 hzen?
imjádom a 3d t és kéne valami otthoni cucc de mindegyiknek volt eddig 1 ,2 buktatója.
mert itt ir vmi hülyeséget de nem hiszem el hogy ez hogy lehetne.
http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201206/20120612124454059/BN46-00106A-Hun.pdf

no nono

(#20886) Nyugdíjas válasza ricspusk (#20885) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt jól megjegyzem magamnak. Te vagy az első ember akitől azt hallom, hogy "imádom a 3D-t" (már ha ezt akartad irni... ;] ).

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20887) ricspusk


ricspusk
csendes tag

A rangod alapján te elég otthon vagy a dolgokban tudnál e nekem segiteni ebben az ügyben miszerint az amd vidókártyán ketyeg csak 120hz n a monitor és nvidián max 60 ? ez lehetséges vagy csak roszul értelmezek egy ábrát?
Nagyon jót tennél vélme
!! :DD

no nono

(#20888) func93


func93
senior tag

Sziasztok! Asus VW220D 22" véleményt tudnátok rola mondani?:)

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#20889) Casanova*


Casanova*
veterán

istenem mennyi drága fos monitorral jönnek elő egyesek! :Y ips DELL monitorra mennyi okot tudnak mondani néhányan.. :W

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#20890) ricspusk


ricspusk
csendes tag

Hey emberek itt egy manus (én) és itt nyavalyog a segitségért mert full lúzer a témában SEGÍTSÉGGGGGGGGGGGGGGGG!!!!!!!!!!!!!!!!!4

no nono

(#20891) stranger28 válasza ricspusk (#20887) üzenetére


stranger28
addikt

Olvasd már el, amit írtam.

(#20889) Casanova*: Mire gondolsz?

(#20890) ricspusk: Türelem. :)

(#20892) < CyberBob >: Hát igen... Egy 3D játék helyett lehet érdemesebb elmenni paintballozni, stb. Olcsóbb is, szebbisjobbis.

[ Szerkesztve ]

(#20892) < CyberBob > válasza Nyugdíjas (#20886) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Én is imádom a 3D-t. Ha kinézek az ablakon az valami pazar. :)

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#20893) Casanova* válasza stranger28 (#20891) üzenetére


Casanova*
veterán

sokan kérdezik az általuk kinézett tn paneles monitort,hogy mi véleményetek,ami kb annyiba kerül ,mint egy ips DELL moncsi. aztán vitába keverednek,hogy a DELL nem való játékra,lassú,sok a 8ms,stb.... erre gondoltam. :DDD

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#20894) stranger28 válasza Casanova* (#20893) üzenetére


stranger28
addikt

Akkor félreértettelek. Vagy te írtad rosszul, lényegtelen. :D Amíg vita van, addig nincs gond. Amikor már személyeskedik, meg fanoz, akkor kapok agyfaszt.

(#20895) Casanova*


Casanova*
veterán

HP ZR2040W erről mi a véleményetek? külföldi teszten HP ZR2240W nagyon jó mínősítést kapott. jobbat,mint a DELL. 22"-os 69K. 20"-os mennyibe fog kerülni? kíváncsi lennék, érdekelne ez a monitor! 1600x900 felbontásban szeretnék mindig játszani. több az fps,max graf beállításon jobban fognak menni az új játékok. nem akarok majd erősebb vga-t venni 1920x1020 fullHD-ra.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#20896) laszlohu


laszlohu
addikt

Megint általánosságokat puffogtatok,
de eddig nem értettem, miért nem lehet hdmi bemenet a Dell monitorokon,
de megvilágosodtam, azon Displayport van a Hdmi helyett,
amihez már lehet kapni olyan videókarit, amin szintén van ilyen port,
a legolcsóbb ilyen videókari pl. 23000 Ft.

(#20897) Isual válasza laszlohu (#20896) üzenetére


Isual
veterán

hogy miért? ezért :K (benne van egyébként az első hsz-ben is ;) )

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#20898) stranger28 válasza laszlohu (#20896) üzenetére


stranger28
addikt

Ady stílusban is tudsz ilyet? Ő áll hozzám legközelebb, főleg, amikor elborul az agya. :D

Egyébként elég régóta van már DP a kártyákon, szóval nem hozzá kell venni, hanem csak megfelelőt kell venni. :)

(#20899) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Udv Urak

tudnatok nekem segiteni? 24" de inkabb 26"-27" monitort keresek
jo valszido kellene mert eleg sokszor jatekra lenne hasznalva fullHD vagy esetleg a folott (bar utobbi a keret ismertetese utan kizart lesz).
-Tuner nem kell
-3D sem lenyeges
-hangszoro sem feltetel
jelenleg egy 22" Samu 2253BW-t hasznalok ezt szeretnem nagyobbra cserelni..
a max keret jelenleg 50-60e Ft lenne esetleg ha van vmi nagyon bestbuy picivel tobbert akkor vhogy kipreselem a malacperselybol.. :)
erdemesebb 24" ban gondolkodni egy jobb panellel mintsem a kepmeret novelesevel a panel minosegi rovasara menni?
Sajnos nem vagyok kepbe a mostani monitorokkal ezer tis fordultam hozzatok.. :U

par tipust ha irnatok megkoszonnem..
:R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#20900) stranger28 válasza Devil Smile (#20899) üzenetére


stranger28
addikt

Dell U2412M. :)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.