Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) dudika10 válasza vond (#20145) üzenetére


dudika10
veterán

Bár mindenki belátná, hogy az a kis felár van vagy +60%, és ha nincs rá igény, akkor nincs rá igény. :N
Nekem tökéletesen megteszi a TN. A talp... na azt sajnálom egyedül.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20152) vond válasza hemaka (#20149) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az igen, kérem szépen... :R

Én is belekukkantottam, de csak egy 500-ast találtam... A számlán meg épp a hitelkeretet probáljuk visszatölteni (házat szigeteltünk)... :)

(#20151) dudika10: Ne kezdjük már megint, könyörgöm... :((( Kérdezett, válaszoltam, a TN panelesben is megerősítettem, de volt/van lehetősége rá, hogy egy sokkal jobb monitort vegyen, s bizony qrva jól is döntött... Amúgy meg a 40 és 48 ezer között Nálad hogy jött ki a 60% különbség? :U

(#20153) petata: Kösz... :P ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20153) petata válasza dudika10 (#20151) üzenetére


petata
őstag

Pontosabban 8,5k a difi, ez ~21% pluszt jelent. ;)

cica elvtárs: a 8,5k nem a Te 8k-d ellen ment. :D

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#20154) dudika10 válasza vond (#20152) üzenetére


dudika10
veterán

Monitor árat hasonlítottam monitor árhoz és nem a keret tetejét monitorárhoz? :U
32k vs 48k között van +50% difi, ha hozzáadjuk a "kötelező" pixelgaranciát és kalibrálást, amit mindig hozzátesztek, akkor máris megvan a +60% (vagy ha nem a GL2250-et nézzük, hanem más, esetlegesen olcsóbb, hasonló tudású darabot).

Te kezdted a #20145-es hozzászólással. :U

(#20153) petata: neked is szól. Egy Audi A8-ashoz képest meg alig pár milla a különbség. De hogy jön ez ide? :F

Egyszerűen zavar ez a stílus.
Na nézzük csak srácok, ki mennyit költött hangzásra? Mert az egy dolog, hogy a filmeket már remek képminőségben nézitek, na de a hangélménnyel mi van? :(((

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20155) vond válasza petata (#20153) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jó-jó... Tudom-tudom... ;)
De még egy ilyen "cica" és véged...
(P:R);](/P)

Amúgy meg látod? Nem minden PH! kedvencének olyan egyértelmű ez a dolog...

(#20154) dudika10:
Jahhh persze, Te úgy láttad (azzal számoltál), én meg így látom (ezzel számolok)... Szíved joga így dönteni, de azért hadd ne kelljen most megmagyararáznom, hogy melyik ér többet... Az, hogy én megerősítem a 32 ezres monitorban is, de felhívom a figyelmét egy esetleges minőségi ugrásra (amit így utólag - nagyon helyesen - meg is lépett), vagy csak fröcsögünk, mint Te... Na azzal nem lesz előbbre (sem Ő sem más érdeklődő)... :U

Jahhh, képzeld, engem meg a Te stílusod zavar...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20156) hemaka


hemaka
nagyúr

Mielőtt itt a fórumtársak egymásnak esnek. Én csak mondtam egy ársávot 30-40k hasraütve. Tudtam, hogy vannak olcsóbb ips panellal felszerelt monitorok, csak azt nem, hogy már ennyire alacsony áron is kaphatóak. (nem követem a monitor ágazatot egyáltalán)
Amikor rákerestem az ajánlott (képminőségben nyílván jobb) monitorra (Dell U2212HM), akkor szembesültem vele, hogy igazából az a körülbelül +10k forint többletkiadás nem fog az éhhalál szélére sodorni. Belenéztem a pénztárcámba, láttam van rá zsé, akkor jöhet, ennyi történt konkrétan.
Ha nem lett volna rá pénz és összespórolni se tudtam volna belátható időn belül, akkor megvettem volna a BenQ-t, aztán csókolom.

(#20157) petata válasza dudika10 (#20154) üzenetére


petata
őstag

Nem hittem volna, hogy valaha Én fogok ilyet mondani, de komolyan csak flamelni jöttél?
vond a 40k-s keretre írta, amit írt...

Képzeld, tökéletesen elvagyok a Z506-tal, tetszik nagyon. De már megint, mi a baj? :U

(#20155) vond: hát ez nagyon sajnálatos...

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#20158) dobost válasza vond (#20155) üzenetére


dobost
senior tag

Én pl úgy vagyok vele, hogy inkább kiadok egy kicsivel többet, de akkor minőségit veszek. Monitornál nem mind1, hogy mit bámul az ember naponta órákat... :DDD
Nézegettem a monitorárakat és 35-40 körül csak TN-es kompromisszumos kijelzők vannak... :O

(#20159) SOAD19 válasza petata (#20157) üzenetére


SOAD19
addikt

Attól a Z506-astól is biztos van kicsit többért jobban hangzó hangkeltő. Nem támadni akarlak, csak, hogy mindenkinek más a fontos, el kell ezt fogadni. Természetesen el kell mondani a kérdezőknek, hogy ha teheti várjon egy kicsit, gyűjtögessen, mert kis többlet ráfordítással jóval komolyabb monitort kaphat. Aztán, a delikvens eldönti, hogy neki megéri-e a felárat, vagy megelégszik, akár egy TN-nel is.

(#20160) vond válasza SOAD19 (#20159) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát kérem szépen, pont ez történt, nem? :)

Amúgy meg az érdeklődő is leírta, hogy mi a helyzet... Jó árú árunak minősítette a cuccot, megtehette, hogy megvegye, és bizony boldog is lesz vele... :)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20161) dudika10 válasza vond (#20155) üzenetére


dudika10
veterán

Nézd meg melyik hozzászólásra válaszoltam légyszíves.

Ez a burkolt lehülyézés 20 hozzászólásonként előfordul itt, és ez engem -, mint aki végiggondolta a dolgot, kipróbálta a monitorokat és úgy döntött, hogy az az 65% difi sok (60k vs 100k) és neki erre nincs igénye,- piszkosul zavar. :U

(#20157) petata: beszélgessünk róla, hogy mennyivel jobbat kaptál volna, ha azt a potom 10-20k-t hozzácsapod az árhoz?
Te erre vagy igénytelen, más meg másra. Csak ezt itt egyeseknek nehezükre esik felfogni.

(#20159) SOAD19: :R

(#20160) vond: válaszoltam egy hozzászólásra. Majd írtam egy hozzászólás számot, hogy mivel volt a baj, aztán leírtam, hogy nem, nem a másikkal volt baj. Arról nem is beszélve, hogy egyébként is egy adott témáról beszélek és az nem az, hogy mit ajánlottál és mit nem.
Leírjam még egyszer, hogy a #20145-ös hozzászólással van a bajom továbbra is?

(#20162) petata: könyörgöm. Nem ezen kaptam fel a vizet. :O

"Bár mindenki más is ilyen könnyen belátná, hogy a kis felárhoz képest mennyit nyerhet egy ilyen minőségi monitorral..."

Ezen kaptam fel a vizet. Na még egyszer akkor:
Először is megmondja, hogy mennyi az a kis felár, a pénztárcámban turkál, ami zavar.
Másodszor is megmondja, hogy mennyit nyerhetek vele. Az igényeim közt matat, ami szintén zavar.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20162) petata válasza SOAD19 (#20159) üzenetére


petata
őstag

Nyilván. De már megint nem arról van szó, amitől indult a dolog... olyan hülyeségen kapta fel a tag a vizet... vond írásában az volt a lényeg, hogy 40k vs. 48(,5)k... és nem 30k vs. 48(,5)k. és ez biz nem 60%, hanem 21%... tehát eleve baromságot írt. Vagy legalábbis félreértette a cicát (;]).

dudika10: olvasd el ezt a hsz.-t, és szólj, ha megértetted, mire is válaszoltál fura módon igazából...

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#20163) madgie válasza dudika10 (#20161) üzenetére


madgie
titán

#20156, a többi csak hiszti.

(#20164) SOAD19 válasza vond (#20160) üzenetére


SOAD19
addikt

Én, arra írtam, ezt az egészet, hogy írtátok, hogy egy ph! kedvenctől elvárható lenne, hogy megértse, hogy kicsit drágábbért ott vannak a Dell-ek és hogy illene azt vennie. Lehet rosszul értettem, de nekem kicsit így jött le. Megjegyzem, hogy nekem is Dell-em van, könnyen befolyásolható vagyok, na. :DDD És strange kedvéért: nem is bántam meg, hisz, mint kiderült még földrengésbiztos is a moncsim. (tudom már volt :P )

[ Szerkesztve ]

(#20165) petata válasza dudika10 (#20161) üzenetére


petata
őstag

Ki mondta, hogy felkaptam a vizet?
Leírtam, hogy mi történt, és ha úgy sem érted, tényleg gondok vannak...

Először is megmondja, hogy mennyi az a kis felár, a pénztárcámban turkál, ami zavar.
- Ami persze azt jelenti, hogy jót akar ...

Másodszor is megmondja, hogy mennyit nyerhetek vele. Az igényeim közt matat, ami szintén zavar.
- Igen, valószínűsíthető, hogy ezt (is) jó szándéknak nevezik.

De hagyjuk.

Písz! :)

SOAD19: Ja, azt én írtam, nem láttad mögötte a szmájlit? :DDD

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#20166) dudika10 válasza petata (#20165) üzenetére


dudika10
veterán

Ki mondta, hogy Te felkaptad a vizet? Hol látsz Te ilyet?
Azt hiszem megvan a probléma, a kommunikáció zavara, nincs meg a közös kód... :P
Te csak azt írtad le, hogy mi nem történt. Mint azt már vagy 5x leírtam, az marhára nem érdekel, hogy 20 vagy 50%... :N

Hol írtam én, hogy nem akar jót? De sokféle módon és stílussal lehet jót akarni.
Az, hogy ez a burkolt lehülyézés folyamatosan előjön, engem (mert miért ne venném magamra, hiszen nem fogadtam meg a Dell-es tanácsot, meg is indokoltam, hogy miért) piszkosul zavar.

Nem kell az ajánlat végére berakni ezt a kis fricskát, és akkor mindenki boldog. De lehet, hogy ez egyeseknél önigazolás, vagy tudomisén.

SOAD19: azért jó látni, hogy van, aki érti a problémát.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20167) stranger28 válasza madgie (#20163) üzenetére


stranger28
addikt

Ott van a pont.

@dudika10: Sosem volt még olyan, hogy pisztolyt tartott valaki a másik fejéhez -> vegyéDellt. Burkolt lehülyézés is csak akkor van, amikor valaki kiérdemli. Nem jelent senkinek személyes sértést, ha valaki szart vesz magának önálló butaságból. Csak akkor nem kell idejönni. Mikor volt itt lehülyézve valaki, ha nem telt neki Dellre? Kapott TN-t? Igen. Akiben meg van potenciál, vagy 400k mellett ül, annak urambocsá' feltornászom én is a keretét. Bal lábbal keltél? Én speciel épp most, úgyhogy finoman. :D

Hangcuccra ki mennyit költ meg a saját problémája. Szerintem sok embernek van már fülese, vagy egy jobb/rosszabb szettje hozzá. Ha meg nem, akkor mi a halál van? Még mindig jobb, mint a gagyi hang + TN kombó. Vagy tévedek? Nem bizony.

Ezt olvastad?

Másrészt meg: "A talp... na azt sajnálom egyedül." Valakinek egy rendes, szakember által hitelesítetten földrengésbiztos (:D) talp megéri azt a minimális felárat. Osszad már le évekre, meg esetleges balesetre.

Nincs miről beszélnünk, úgyhogy vissza is tértünk madgie hozzászólásához. :)

[ Szerkesztve ]

(#20168) petata válasza dudika10 (#20166) üzenetére


petata
őstag

Rosszul olvastam, jó. :D
Nem kell magadra venni, mindenkinek megvan a maga stílusa, ha ebben az esetben te azzal nem tudtál azonosulni, nem kell rögtön azt gondolni, hogy lehülyézett. Pláne nem vond... ahogy így neten ismerem, nem valami bunkó. (bocsi a szóhasználatért)

És főleg nem igaz rád ez, mert te messze, nagyon messze voltál az IPS-től, de van aki 5-10k-t nem akar adni, hiába magyarázzuk a dolgot. Aki 5-10k-t nem tud pluszba rászánni, az más tészta, érthető.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#20169) SOAD19 válasza petata (#20165) üzenetére


SOAD19
addikt

Tudom/ tudjuk (szerintem dudika is), hogy csak jót akartok az embereknek, és olykor nehéz elfogadni, hogy mégis gyengébb monitort vesznek, az általatok javasolt jobb minőségi kijelzők helyett, mikor viszonylag kicsi a difi az árban.
Velem is megtörtént egyszer az, hogy uncsi tesóm kikérte a tanácsom, hogy milyen mp3-ast vegyen a párjának. 10k környékén kellett valamit ajánlani, és én kizárásos alapján az azóta is nagy elismeréssel bíró Sansa Clip-et ajánlottam, mert akkoriban hangminőségben, azt vitte a prímet a többi lejátszóhoz képest 15-20k-ig bezárólag. És végül kinézet alapján vett egy noname mp3-ast (aminek még a menüjében való navigálás is elég komplikát volt... ). Kicsit elkapott az ideg, hogy akkor minek kérte ki a tanácsom. Szóval megértelek Titeket is. ;)

(#20170) dudika10 válasza stranger28 (#20167) üzenetére


dudika10
veterán

Látom neked is felfoghatatlan, hogy én például a hangra milliószor érzékenyebb vagyok, mint a színhelyességre.
Csak korán keltem, nem volt bal láb. Nem úgy működik a dolog, hogy "hopsz, most bal lábbal keltem fel, kössünk bele valakibe", hanem ha sokszor látok valamit, akkor szépen lassan megtelik a pohár, és akkor jön a "na kössünk bele valakibe" érzés. :P

Persze, hogy olvastam, de semmi köze nincs ahhoz, hogy engem zavar, hogy más a pénztárcámban vagy az igényeim közt matat.

(#20168) petata: közelebb voltam az IPS-hez mint azt gondolnád. De csak és kizárólag a talp miatt (a betekintési szögek is piszkáltak egy picit, de rájöttem, hogy szemben ülök velük, cirka 80 centiről nézem őket, így lényegtelen számomra).
LG-ket nem vettem volna, például a garancia miatt, ami nekem egy elég fontos szempont (annak ellenére, hogy nagyon nem áll messze tőlem a készülékek javítása...).

"... 5-10k-t nem akar adni, hiába magyarázzuk a dolgot."
Látod Te is ezzel jössz. Ha nincs rá igénye, akkor persze, hogy nem akar. Van, akinek semmi pluszt nem jelent az, hogy IPS. Hazamegy, beállít valami túlszaturált képet és élvezi.
Hívhatjuk igénytelenségnek is, de mivel senkit nem zavar vele, nem lehet a tisztálkodás hiányával egy kategóriába sorolni például. :D

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20171) stranger28 válasza dudika10 (#20170) üzenetére


stranger28
addikt

Tehát te elfogadod, hogy nem feltétlen helyes, kontrasztvesztős, és egy összességében rosszabb monitor előtt ülsz. Ha neked az az igényed, hogy nincs igényed, azt én elfogadom. De akkor minek írosgatunk ebbe a topikba? Mit akarsz elérni? Aki magasabb elvárásokat intéz egy monitor felé, mint te, az majd megtér feléd?

Nincs igényed, azért érzed, hogy matatnak benne. Te dolgod.

És akkor most mivan ha te a hangra vagy érzékeny? 10k-s spórolással a monitoron biztosan ezerszer jobb hangcuccot vettél volna, ugye? Másrészt meg olyan szinten irreleváns a te helyzeted ezek után, hogy az valami hihetetlen. Geez.

"Pénztárcámban matat." -> vicc :DDD

petata-s részre: Nincs rá igénye/nem jelent szerinte pluszt, mert nem tudja mi a fene az. Aki tudja, az látod egyből írja is, hogy akkor vesz Dellt. Erre volt a PH! kedvence-s - vagy milyen - duma. Betekintési szög megint elég fontos tud lenni... De neked erre nincs igényed. :)

[ Szerkesztve ]

(#20172) A tumi válasza vond (#20147) üzenetére


A tumi
tag

Köszönöm a segítséged!
:)

(#20173) schawo


schawo
titán

Meguntátok végre?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20174) dudika10 válasza stranger28 (#20171) üzenetére


dudika10
veterán

A képminőségen túl rengeteg szempont létezik egy monitor kiválasztásakor.
Vagy ha a képminőség nem érdekel, akkor már nem törődhetek a fogyasztással vagy a megbízhatósággal például? :U

Csak a tisztánlátás végett 40k-t spóroltam a két monitoron.

Azért a szűk látókörűség itt is megvan erősen. :(((

(#20173) schawo: meg. Miután vannak akik write-only üzemmódban válaszolnak, és ötször kell leírnom ugyan azt, de még akkor sem értik, elég egyhangúvá vált a diskurzus.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20175) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Ezt hogyan tudom megvalósítani? :R

asuspc96

[ Szerkesztve ]

(#20176) stranger28 válasza asuspc96 (#20175) üzenetére


stranger28
addikt

Nem tudok róla, hogy tudna ilyet. Nekem is 6950 van egyébként.

(#20177) El Kebir válasza asuspc96 (#20175) üzenetére


El Kebir
őstag

Az, hogy kikapcsolod indításkor azt, amelyiket nem akarod használni, az miért nem jó?

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#20178) asuspc96 válasza El Kebir (#20177) üzenetére


asuspc96
senior tag

most is így használom ahogy mondod....
nekem az kellene, hogyha monitoron vagyok de filmet szeretnék nézni akkor át tudjak váltani tv-re

asuspc96

(#20179) dudika10 válasza asuspc96 (#20178) üzenetére


dudika10
veterán

Nyomogasd a Win gombot és mellé a P gombot.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20180) asuspc96 válasza dudika10 (#20179) üzenetére


asuspc96
senior tag

kipróbálom de jónak tűnik elsőre :D :R

(#20181) Daveboy


Daveboy
tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek.Felmerült bennem egy IPS monitor vásárlása és nézegettem az LG IPS231-et, illetve a Dell U2312HM-et. Átlag felhasználásra lenne, nem hardcore játékra és a max keret annyi, amennyibe a Dell kerül. Utánaolvastam ennek az IPS glow dolognak és igazából engem ez nem tántorít el, de nyugtassatok meg hogy teljesen szemből és kicsi szögből nézve nem áll fenn ez a probléma sötét képernyővel sem. :F A youtube videókban mindenhol éles szögből filmezik és úgy elég kellemetlen, de én nem oldalról nézem a monitort, úgyhogy ha szemből tökéletes, akkor örülök. :) Van még egy dolog: jelenleg egy 19"-es Samsung TN monitorom van (931BF) és ha sokat bámulom, akkor eléggé fárasztja a szemem még 75 hz-en is. Egy led háttérvilágítású ips monitorral jobb lenne a helyzet? Tudom hogy a Dell-t lehet 72 hz-en is használni, ami vonzóbbá teszi az LG-nél. Ha nem a képminőség szemszögéből nézzük a dolgokat, akkor önmagában az ips technológia led-del kellemesebb a szemnek mint egy ccfl-es tn, vagy ennek nincs jelentősége? Viszonylag sokat olvasok szöveget a monitoron, ezért kérdem. Összességében mindkét monitor tetszik és az áruk is nagyon hasonló, bár kicsit jobban húznék a Dell felé.
Előre is köszi srácok! :R

[ Szerkesztve ]

(#20182) Nyugdíjas válasza Daveboy (#20181) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem tudom merre laksz,de a legpraktikusabb lenne elmenned megnézni, az a biztos. Egyébként az IPS231-et már kissé nehézkes beszerezni,de ettől függetlenül is inkább a DELL, ha belefér. Ha nem is nagyon sokkal,de azért csak jobb, monitort meg nem fél évre vesz az ember fia.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20183) Daveboy válasza Nyugdíjas (#20182) üzenetére


Daveboy
tag

Mindenképp körülnézek, élőben még nem láttam ezt az ips glow jelenséget, de bízom benne hogy nem akkora katasztrófa. Valószínűleg megvárom még az LG ips4 széria megjelenését, amiről nemrég itt ph-n is volt hír. Lehet hogy azok jobb áron futnak majd, bár ha a Dell nagyon meggyőző lesz, akkor mindenképp az a nyerő.

(#20184) nak0n


nak0n
aktív tag

Üdv, egy naiv kérdésem lenne.
Ha vennék egy beépített DVB-T tuneres monitort, az valami módon képes lenne elboldogulni az otthoni analóg kábeltévés adással, vagy kellene mindenképp egy analóg TV tunert is beszereznem?

(#20185) schawo válasza Daveboy (#20183) üzenetére


schawo
titán

Az IPS glow század akkora probléma, mint a TN színtorzulás, és feleakkora, mint VA crush. Szerintem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20186) madgie válasza schawo (#20185) üzenetére


madgie
titán

Szerinted :)

Engem jobban zavar, mint a black crush... persze a TN a legrosszabb, nyakmerevítő kell hozzá :D

(#20187) Nyugdíjas válasza madgie (#20186) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tuttaaaam, hogy megjelensz :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20188) madgie válasza Nyugdíjas (#20187) üzenetére


madgie
titán

Ugye? :D

szerk: bár megszerettem megint az NEC, mióta átálltam az 5800K-ra és jobb lett a fekete :) (nem mintha a glow-hoz lenne ennek köze)

[ Szerkesztve ]

(#20189) psg5


psg5
veterán

Üdv.
Olyan monitort keresek, bár lehet hiába, mely egyben funkciónál tv-ként és pc monitorként is.
T-s set-top boxot kötném rá, valamint a pc-t. Ha ezt lehet. Este tv, napkozben pc.
28-30"-ig.
Ajánlat?

F.K.T.

(#20190) stranger28 válasza psg5 (#20189) üzenetére


stranger28
addikt

Dell U2711? En is hasznalom TV-zni, baro.

(#20191) psg5 válasza stranger28 (#20190) üzenetére


psg5
veterán

Egyszerre mehet róla set-top és pc?
Bár azért összegben idáig nem mennék el...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#20192) stranger28 válasza psg5 (#20191) üzenetére


stranger28
addikt

Van rajta PBP, szóval mehet egyszerre is HDMI+DP/DVI párossal. Esti TV-re pláne jó.

Akkor az U2312HM? Vagy az U2412M, ha nem baj a képarány.

(#20193) psg5 válasza stranger28 (#20192) üzenetére


psg5
veterán

Megnézem, köszi!

F.K.T.

(#20194) asuspc96 válasza dudika10 (#20179) üzenetére


asuspc96
senior tag

Helló!

Hát ez nem jött be! :(

nem értem...nem lehet ezt megcsinálni ? állandóan kötözgetni kell ? :W

(#20195) stranger28 válasza asuspc96 (#20194) üzenetére


stranger28
addikt

Mit szeretnél pontosan?

(#20196) dudika10 válasza asuspc96 (#20194) üzenetére


dudika10
veterán

Nem igazán értem, hogy mit akarsz. :U

Ha át akarsz ülni filmezni a TV-hez, akkor kiválasztod azt, hogy duplikálva legyen, elindítod a filmet a gépen, majd kiválasztod a bementet a TV-n és kész.

Ha azt akarod, hogy közben használható maradjon a gép is, akkor kiválasztod azt, hogy ki legyen terjesztve (extended), elindítod a filmet, áthúzod a TV-re (természetesen a bementet ki kell választani) és kész.

Ha ki-be dugdosod, azzal pont azt tudod elérni, amit az első pontban írtam, csak az egyik kijelzőn sose fog megjelenni a kép.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20197) asuspc96 válasza dudika10 (#20196) üzenetére


asuspc96
senior tag

oké minden része világos kivétel ez:
"természetesen a bementet ki kell választani"

Ezt hogyan ? :B

(#20198) vond válasza asuspc96 (#20197) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, a TV-n kiválasztod azt a bemenetet, amire a számítógépet kötötted... ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#20199) old_artist válasza asuspc96 (#20197) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

OSD menü -> Input Source

(#20200) gegg


gegg
tag

Sziasztok !
Mivel tönkrement a régi monitorom és nem tudták cserélni ezért levásárolhatom az árát ami 45000 Ft. A boltban BENQ G2420HDBL monitort ajánlottak ez menyire rossz monitor ? Vagy van még +10000 Ft DELL U2312HM megérné rászánni ? Sokkal többet tud mint a BENQ ? Játékra és filmnézésre lenne használva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.