Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52301) Pali33 válasza volandy (#52300) üzenetére


Pali33
kezdő

Az könnyen lehet, én egy valós összehasonlításra volnék már kíváncsi.
Ma voltam Media Marktban, de nem volt kitéve CAT B35, csak dobozban, a dobozt meg nem akarta kibontani az eladó...

(#52302) volandy válasza Pali33 (#52301) üzenetére


volandy
senior tag

Pólusba van kitéve, de nem lehet bekapcsolni!

(#52303) Pali33 válasza volandy (#52302) üzenetére


Pali33
kezdő

Egy fokkal jobb... :))

Mint ahogy ez az összehasonlító is:

[link]

(#52304) quailstorm válasza quailstorm (#52263) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Meglepő, de érkezett rá teszt.

Jó hír, hogy nem akar szétesni, és valószínűleg a hangja is alkalmas telefonálásra.
Rossz, hogy szokás szerint mást nem is tud. (max az MP3 és az FM ami még értelmezhető rajta)

Szóval igazából felülmúlta a várakozásaimat, de rohanni nem fogok érte a boltba.

Mondjuk ahogy nézem már a használtpiac is egyre rosszabb, mindenki a szemetet akarja drágán eladni...

(#52305) Pali33


Pali33
kezdő

Elmentem az egyik MM-ba, és szerencsémre ott volt egymás mellett egy CAT B35 és egy Energizer H240S. Élőben már az Energizer billentyűzete minőségibbnek, jobban kezelhetőnek tűnt.
A CAT már eleve rossz ponttal indult, mert nem akart reagálni semmilyen gombnyomásra, aztán valahogy elővarázsoltam, hogy induljon újra, és akkor magához tért, szóval nem egyedi a lefagyás, ami eléggé idegesítő egy strapatelónál. Ez a KaiOS nekem eléggé káosz, nem lett a barátom, és amiket írtok róla, akik már régóta használjátok, úgy tűnik, nem egy kiforrott szoftver. A stopper óra elfelejti az időt, ha kilépek, és menteni se lehet, a zseblámpa összehasonlítva az Energizer-rel egy vicc, és menüből kell előkotorni, legalábbis nem jöttem rá a gyorsbillentyűt hogy lehet aktivizálni. A kijelzőjének a fényereje eléggé harmatos, és nem sikerült rájönnöm, hogy lehet erősebbre állítani. Mindez a H240S-nél könnyen ment, az Android nekem jobban bejött, pedig mindkettő tök új volt nekem, régi Nokiákon szocializálódtam. :)
Szóval vagy 1 órányi telefonnyomkodás után most az Energizer nálam a nyerő, a CAT csalódás volt, pedig azért nem olcsó az sem, és ennyi gyermekbetegsége és hiányossága van... Most már megértem, miért pontozták le a külföldi tesztben a billentyűzetét, nekem sem volt meggyőző.
A másik hogy totál hülyeségek terjednek műszaki adatok címén az egyes telefonokról. Az Energizer pl. 256 g-osnak van írva mindenhol (ami azért első olvasatra riasztóan hangzott), pedig tuti hogy nem volt kétszer olyan nehéz, mint a CAT, ahogy felváltva emelgettem őket, a 156 g sokkal reálisabb, ha a CAT 130 g.
Szóval engem a személyes tapasztalat meggyőzött, eddig az Energizer a nyerő, még ha csak egy okoszseblámpa is... :D

(#52306) dik


dik
őstag

Jó lenne komolyabban ráfeküdni erre a témára szóval ha valaki lát vagy hall valami erről az Energizer H240S strapa csodáról ne tartsa magában. :) Ha jónak bizonyul akkor lehet megérne egy próbát. Régi vágyam már egy strapa teló. Kíváncsi leszek a tapasztalatokra nagyon. Családban van egy xcover és az atom jó nyomkodós csoda hosszú évek óta hibátlan. Annál jobb nem kell(na jó a kamera lehetne fickósabb :) )... Bár ha lenne egy s5610 strapa verzióban az maga lenne a tökéletesség... :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52307) Pali33 válasza dik (#52306) üzenetére


Pali33
kezdő

Nekem most már itt van a kezemben egy... :DD
Nagyon praktikus teló, amiket láttam eddig, a kategóriájában a legmasszívabb, legnagyobb tudású.
Nem is értem, miért nem tesztelték eddig sehol, magasan veri a CAT B35-öt! :)

(#52308) volandy válasza Pali33 (#52307) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper! Gratulálok! Használd egészséggel! Majd pár szót írhatnál róla ha már belaktad. Hol vetted, mennyiért?

(#52309) dik válasza Pali33 (#52307) üzenetére


dik
őstag

Hoppi na ez nagyon jó hír, majd egy pár szót írhatnál róla kis teszt jellenggel. Képek minőségére és hangjára főként. Beszélgetés közben mindkét fél meg lesz-e elégedve a beszélgetés minőségével hangerejére. Nagyon nagyon kíváncsi leszek rá. A CAT az sosem volt egy nagy durranás nekem legalábbis...

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52310) Dhampir válasza dik (#52309) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy hat hónappal ezelőtti vélemény a legutóbbi, de csak az üzletben próbálgatta.

(#52311) dik válasza Dhampir (#52310) üzenetére


dik
őstag

Ez olvastam már. Nem valami jó ennél azért több kell... :) A netes része meg nagyon nem érdekel, de szerintem aki ilyet vesz annak sem az lesz fő lényeg... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52312) Vesa


Vesa
veterán

Üdv,

Klasszikus, gombos telefont keresek az alábbi paraméterekkel, esetleg ha bárki tudna ajánlani valamit,azt megköszönném!

- Ár: 20k-ig, csak új, magyar nyelv nem feltétel
- Legalább 2,4, de inkább 2,8-as kijelző, értelmes betűméretekkel, mert néha olyan apróra tudják venni a cégek, hogy csak egy sas szemével olvashatók
- Olyan gombok, melyek "érezhetők" (pl. Nokia 230 és hasonlók emiatt kizárva)
- Sima kialakítás, tehát nem kihajtható, nem csúsztatható stb.
- Net, WiFi, GPS nem kell, BT jó ha van de az sem feltétel
- Dual SIM (ami nem úgy működik, hogy ha SD-t teszek bele, akkor repül az egyik)
- Zárt oprendszer jó, sőt, ha általa a privacy nagyobb, akkor előny is.
- Lehet strapafon is
- Hátlapi LED, mely elemlámpaként is használható!

Csak telefonálásra és SMS-re lesz használva, esetenként zenelejátszásra. Semmilyen netes funkció nem kell.
Keresgélek, de a jelenlegi kínálatból -legalább is, árukeresőn- én nem találtam megfelelőt. Vagy ez nincs, vagy azt nem tudja...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#52313) Vesa


Vesa
veterán

Erről valami vélemény esetleg? Sajnos itthon nem kapható ahogy nézem...

A tudomány a valóság költészete!

(#52314) Shooder válasza Vesa (#52312) üzenetére


Shooder
kezdő

Xiaomi Qin.

(#52315) Vesa válasza Shooder (#52314) üzenetére


Vesa
veterán

"Lapos/sík gombos", nem jó sajnos.

A tudomány a valóság költészete!

(#52316) Fancy-boy válasza Vesa (#52312) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Doro 1360: [link]

- ✓: Ár: 20k-ig
- ✓: Kijelző: 2,4", nagy betűmérettel
- ✓: Olyan gombok, melyek "érezhetők".
- ✓: Sima kialakítás.
- ✓: BT van
- ✓: Dual SIM ( 2 SIM hely + 1 a memóriakártyának )
- ✓: Zárt oprendszer
- Félig ✓: Elemlámpa a készülék tetején van, tehát nem a hátulján.

[ Szerkesztve ]

(#52317) Vesa válasza Fancy-boy (#52316) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm, valóban megfelel a kritériumoknak, de sajnos nem írtam oda, hogy "papafon" nem jó, mert gyereknek lenne. Eddig ez az Ioutdoor T2 tűnik még vállalhatónak, sajnos itthon nem kapható (értelmes áron, mert egyetlen helyen láttam 30k-ért, ami viszont vicc, ismerve az eredeti árát ).

A tudomány a valóság költészete!

(#52318) hbala válasza Vesa (#52317) üzenetére


hbala
aktív tag

Ulefone Armor Mini? [link]

(#52319) Fancy-boy válasza Vesa (#52317) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen. Mondjuk az a katonai utánzatú féltégla, ( amit nézegetsz ) nem tudom mennyivel lenne jobb egy gyereknek.
A Doro megbízható, jó hangminőségű készülékeket gyárt. Ehhez képest az egy tákolmány, meg amit hbala kolléga linkelt az is.
Érdemes elolvasni a véleményeket.
Értem, hogy dizájn meg minden, de mégiscsak az a fontosabb, hogy amit tud, azt rendben, megbízhatóan tudja.

[ Szerkesztve ]

(#52320) Vesa válasza Fancy-boy (#52319) üzenetére


Vesa
veterán

Alapvetően igazad van, nem a csilivili miatt nézegettem, hanem mert egyetlen töltéssel elmegy 2 hónapot standby, és elvileg bírja a strapát ami egy gyereknél szerintem nem hátrány, úgysem tudnak vigyázni rá. Kortársainál már a sokadik törött smart phone van, gondoltam nem árt, ha bírja a kiképzést. A Doro jó lenne, de nagyon öregemberes. Azt sem szeretném -ha már a smart telefont nem engedem egyelőre-, hogy teljes nevetség tárgya legyen a srác a közösségben, szülőként erre is figyelnem kell.

A tudomány a valóság költészete!

(#52321) Vesa válasza hbala (#52318) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm, ez is jónak tűnik és legalább kapható itthon.

A tudomány a valóság költészete!

(#52322) hbala válasza Vesa (#52321) üzenetére


hbala
aktív tag

Szívesen, de magyar nyelv lehet, hogy nincs benne.

(#52323) Pali33 válasza Vesa (#52317) üzenetére


Pali33
kezdő

Szerintem olvasgasd ezeket a teszteket!
Attól függően, hogy mekkora gyereked van, az alábbi kettő közül választanék, én biztos strapatelót vennék a gyerekemnek.

[link]

[link]

Esetleg ott van még a CAT B30, ami nagyon stabil kis telónak tűnik, csak engem idegesített a csupa sárga menürendszere.

[ Szerkesztve ]

(#52324) Fancy-boy válasza Vesa (#52320) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azért ezeket a kínai táblázatokat / specifikációkat fenntartásokkal kezelném a helyedben.
Plusz nem a minőségi hangszóró / mikrofon párosról híresek ezek a "noname" dobálós készülékek, persze akad kivétel.

Itt egy megfontolandó ajánlat: [link]
Valamivel olcsóbban Angliából is elérhető: [link]

Hivatalos oldala: [link]

Samsung Metro XL

Előnyök:

- ✓: Modern külső, Samsung felirattal :DDD
- ✓: Óriási Kijelző: 2,8.
- ✓: Olyan gombok, melyek "érezhetők".
- ✓: Sima kialakítás.
- ✓: BT van
- ✓: Dual SIM ( 2 SIM hely + 1 a memóriakártyának )
- ✓: Zárt oprendszer
- ✓: Zseblámpa a hátulján

Hátrányok:

Külföldi vásárlás és az ára több mint 20.000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#52325) Pali33 válasza dik (#52309) üzenetére


Pali33
kezdő

Köszönöm a jókívánságokat! :)
Webshopban vettem, ha rákerestek az árukeresőn, ez az olcsóbbik. Érdemes megvárni, hátha lesz még 35 körül, és rácsapni, szerintem abszolút megéri az árát, akinek nem az okosteló funkciók az elsődlegesek, hanem a masszív felépítés és tartósság. A szomorú az, hogy nincs igazán konkurenciája...
Még ismerkedem a telóval, amit eddig tapasztaltam, a telefonálás meglepően hangos, nem voltam benne biztos a vonaton, hogy ki vagyok-e hangosítva, szerintem értették a másik oldalt is az utasok, szóval nem lehet rá panasz. :D
A kamerája is meglepően jó, ha van fény, mondjuk azt, hogy a használhatóság itt kezdődik. Nyilván fel kell nyomni maxra mindent, nem is értem, miért gyártanak telefont 5 Mp-nél kisebb felbontással, az tényleg nem jó semmire. :))

(#52326) dik válasza Pali33 (#52325) üzenetére


dik
őstag

Na ez eddig szuper.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52327) Vesa


Vesa
veterán

hbala
Az nekem nem gond, angol is jó!

Pali33
Köszi, ezeket is néztem. Az X2-ről elég rossz véleményeket is olvastam, aprók a betűk is, A z1 jobbank tűnik. CAT-el nekem is az a bajom, hogy mindegyik túl sárga, amolyan "munkástelefonnak" néznek ki.

Fancy-boy
Köszönöm, hogy próbálsz segíteni! Igazad van sok ponton, ha magamnak keresnék telefont, akkor ezek a kínai verziók nem igazán jöhetnének szóba. A gyártók zagyválására én sem adok, inkább a felhasználók véleményeit olvasgattam, ebből a szempontból viszont nem a magyarokét, mert ott sokszor amiatt is képesek lepontozni, hogy nincs magyar nyelv, amitől a telefon még mondjuk lehet jó is akár. Nekünk pedig jó az angol is, mivel a gyerek két tannyelvűbe jár, tud angolul. A T2-ről jókat olvastam, az Armorról sem írnak rosszakat, de tisztában vagyok azzal, hogy ezek a telefonok messze elmaradnak egy Samsung-tól. A Metro XL nagyon jónak tűnik, magamnak meg is venném, de szálíltással együtt karcolgatja a 40k-t (az olcsóbb helyen sajnos nem szállítanak Magyarországra). Ha a gyerek széttöri, nem mindegy mennyit bukok és ez nem strapafon. Ennek ellenére ezt megfontolom, egyrészt a minőség, másrészt a képességei miatt. Az árát leszámítva tényleg mindennek megfelel. Ezt a típust nem ismertem, köszönöm a tippet! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#52328) Dhampir válasza Pali33 (#52325) üzenetére


Dhampir
félisten

Észrevételem szerint sajnos fix-fókuszos(?) a kamerája, de egyszerűbb igényeket kielégíthet, csak közeli felvételeknél, például dokumentum-fotózásnál jelenthet gondot.

Ha jól látom, akkor hagyományosan oldalt van hangerősség szabályozója, ezért piros pont jár a gyártónak.

(#52329) hbala válasza Pali33 (#52325) üzenetére


hbala
aktív tag

Szia!
Írnál még a naviról, hogy van-e valamilyen formában, mert gps van benne.

(#52330) volandy válasza Fancy-boy (#52324) üzenetére


volandy
senior tag

Szia! Nem tudod nem lesz az Energizer H240S valamikor egy teszt?

(#52331) Pali33 válasza Dhampir (#52328) üzenetére


Pali33
kezdő

Igen, fix fókuszos, de mutass egy olyan strapatelót 40 körül, amelyik nem fix fókuszos! :)
Ami az okostelóval való fényképezést illeti, amúgy sem lehet komolyan venni, arra ott vannak a fényképezőgépek...
Igen, oldalt van a hangerő szabályzó, ami a csengőhangot is szabályozza, minimumnál átteszi néma rezgő módba automatikusan. A másik oldalt a kerek a zseblámpa kapcsoló gomb, ami akkor is működik, ha le van zárva a teló, úgyhogy innentől nem kell zseblámpa. :D Hátránya, hogy zsebben is be tud kapcsolódni ritkán, eddig egyszer fordult elő. A másik gomb mellette pedig a fényképező gombja, ez csak kinyitott állapotban működik. Szerintem baromi praktikus teló, ami ezeket a funkciókat illeti. :)

(#52332) Fancy-boy válasza Vesa (#52327) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Megkérdeztem tőle és elküldi Magyarországra.
EU, tehát nincs vám, se semmi.
Persze rábeszélni sem akarlak, ha boltból találsz valami jót, akkor a garancia miatt érdemesebb azt megvenni.

volandy

Egyelőre nincsen ezzel kapcsolatban információm. Alice eléggé rá van kattanva ezekre a nyomógombosokra, szóval ki tudja. :))

[ Szerkesztve ]

(#52333) volandy válasza Pali33 (#52331) üzenetére


volandy
senior tag

Wi-Fi hotspot hogy működik?

(#52334) Dhampir válasza Pali33 (#52331) üzenetére


Dhampir
félisten

Az biztos, hogy a strapatelefon az elnyűhetetlenségről szól. Jómagam csak telefonnal fényképezek és bizony akad olyan mobil is, amivel szép felvételek készíthetőek. Egy jó telefon olyan, mint a svájci bicska, mindig kéznél van, multifunkciós és még okosnak sem kell lennie egy kellemes kis kamerához (például lásd a Samsung S5610 Primo-t). A mostani, már 12 éves telefonom rendhagyó ebből a szempontból, mivelhogy kamera egyáltalán nincs benne (Nokia E61), viszont kiváló minőségű a mikrofonja, remek a beszédhang továbbítása és a hangszórója kihangosítva is tisztán szól. Ráadásul nem kell babusgatni, nagyon masszív készülék. :)

[ Szerkesztve ]

(#52335) Pali33 válasza Dhampir (#52334) üzenetére


Pali33
kezdő

Így van, végül is a topic címében is benne van, hogy "nem okos", tehát az okosság hiányosságai miatt nem fair ezeket a telókat bírálni, ami nem neked szól, csak úgy megjegyeztem.
Igen, ha napfény van, és nem mozognak a tárgyak gyorsan, hétköznapi felhasználásra tökéletes.
Másrészt az ember tényleg azért vesz okostelót, hogy praktikus okokból meg tudjon valamit örökíteni, nem művészi fotózásra...
De ha van egy fényképező, ami 130-ba kerül, az nyilván jobb fényképezésre, mivel van normális objektívje is, ami a fényt képes bejuttatni a szenzorra, nem csak egy lik. :D
Jó lehet az a Samsung, ahogy nézem kb. a Nokia C5 copy-ja volt, azt néztem ki elsőre használtan, 10 K körül lehet kapni, csak hát ezek a használt régi telók párszor leesnek, beáznak, aztán egy-két év alatt beadják a kulcsot, én is így jártam az előző Nokiámmal, ezért most strapatelót akartam, ami kiszolgál jó pár évet.

(#52336) dik


dik
őstag

Az s 5610 egy kiválló darab van itthon 2db is ha lenne valami komolyan használható strapa is biztosan megveszem évekre előre gondolkozom már. :DDD :D Lassan nem lesz már nyomkodós teló...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52337) Vesa válasza Pali33 (#52335) üzenetére


Vesa
veterán

"De ha van egy fényképező, ami 130-ba kerül, az nyilván jobb fényképezésre, mivel van normális objektívje is, ami a fényt képes bejuttatni a szenzorra, nem csak egy lik. "

Pontosan így van! Sőt, vannak milliós DSLR gépek is (csak a váz), melyekhez egy objektív kerül annyiba, mint egy komplett Ájfóny. A telefon soha nem fogja kiváltni a rendes fotógépeket, egyszerűen az objektív hiánya miatt. Hiába tesznek bele 5db kamerát akármilyen szenzorral...nem véletlen van a fotósok gépein akkora obi, mint egy távcső...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#52338) Dhampir válasza Vesa (#52337) üzenetére


Dhampir
félisten

Hiába kapható méregdrágán egy professzionális fotóapparát, ha nem érdekes a kiválasztott téma, nincs jó érzéke a fotósnak.

Egyszerű telefonos kamerával is lehet remek képet lőni, még ha nem is poszterfotó készítésére alkalmasat. Számomra például néha unalmasan hatnak a nagy felbontású, de fantáziátlan vagy éppen giccses, elmét mozdítgató gondolati tartalom nélküli képek, kivéve a jól sikerült természetfotókat, ahol a szépséges táj vagy a gyönyörű, néha izgalmas pillanatokban lencsevégre kapott élőlények a főszereplők.

Művészi fotók készíthetők akár házilag egyszerűen megcsinálható lyukkamerával (Camera obscura) is, érdemes rákeresni az Interneten és lám, kitárulkozik egy "új" világ. Kartonból vagy egyéb tömör anyagból készült doboz alkothatja a házát.

Pali33

Pont azért hoztam fel példának az S5610-et, amely habár nem okostelefon, mégis egész jó kis kamerát építettek bele. Láttam már okostelefonban is fixfókuszos kamerát (például Nokia E7), de annak ellenére jó képeket készített távolabbról.

[ Szerkesztve ]

(#52339) Vesa válasza Dhampir (#52338) üzenetére


Vesa
veterán

Ezt nem is vitattam, művészetté a kompozíciótól válik egy kép, nem attól, mivel készült. Egy rajzlapon ceruzával is lehet művészit alkotni, de egy jó minőségű vászonnal és festékekkel nagyban bővülnek a lehetőségek a művész számára.
Tisztán technikai oldalról viszont tény, hogy nem véletlenül vannak azok a brutál objektívek, egy telefonra ilyet nem tudnak rátenni, ami jelentősen csökkenti a képességeit.

A tudomány a valóság költészete!

(#52340) dik


dik
őstag

Nehogy összeveszetek már egy tetves camera végett... ;] :DDD :D
Ez nem arról szól.... :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52341) Pali33 válasza Vesa (#52337) üzenetére


Pali33
kezdő

Hát igen, a teleobjektívet sem tudják kiváltani digitális zoom-al, az a minőség rovására megy...
Itt nyilván mindenki a saját céljai függvényében választ. Aki az élete szinte minden pillanatát fel akarja tolni a netre, annak ott van a szelfis okosteló. Aki ritkán fotóz, de minőségit szeretne, annak ott van a kompakt fényképezőgép, aki meg professzionális, annak a cserélhető objektíves csodák. Nyilván egyre jobban a kényelmesség rovására megy a minőség, mert egyre több, és nehezebb kütyüt kell cipelni...
A lényeg, hogy számomra nem érték az, ha az ilyen csúcstelóknál azzal akarnak villantani, hogy hány kamera van benne, a telefon nálam megáll egy bizonyos határnál és inkább a tartósságra áldozok, mint a multifunkcionalitásra.

(#52342) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok!

Xiaomi Qin telefont használ valaki közületek?
Vagy van valami más "újdonság" a nyomógombos telefonok közül? Nálam továbbra is az emlékeztető lenne a legfontosabb szempont. Amióta nincs meg a Siemens telóm, azóta nagyon-nagyon hiányzik ez a funkció (mérőóra leolvasásnál, szülinapnál stb.). Továbbra is csak a Nokia, és az Alcatel van, mint alternatíva?

(#52343) Fancy-boy válasza peppe79 (#52342) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Érdemes majd figyelni az idei MWC-t, hátha lesz valami érdekes.
A HMD ott mindig előrukkol valami újdonsággal a hagyományos kategóriában is, pl. 3310 vagy 8110 remake.

[ Szerkesztve ]

(#52344) peppe79 válasza Fancy-boy (#52343) üzenetére


peppe79
senior tag

Ezek valami kiállítások, vásárok? Mikor szokott lenni?

[ Szerkesztve ]

(#52345) Fancy-boy válasza peppe79 (#52344) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mobil Világkongresszus: [link]

"Az MWC Barcelona a világ legnagyobb mobil rendezvénye, amely a legújabb innovációkat és a legmodernebb technológiát hozza össze.
Időpont: 2019. február 25-28.
Helyszín: Barcelona"

[ Szerkesztve ]

(#52346) Shooder válasza peppe79 (#52342) üzenetére


Shooder
kezdő

Érdekes hogy ez a prima Xiaomi mennyire elkerüli a figyelmet,az okostelóival
ellentétben
Az Árukeresőn pl a Nokia 105-öt negyven (!) forgalmazó kinálja, a Qin-t megy egy...
Jobban utána nézve nem is szimpla butafon a Qin,hasonló Nokia banánfon
remake-jához.
Valami butitott androidot futtat.
Az általad reklamált funkciót biztos tudja valamilyen formában.

(#52347) BoB válasza Shooder (#52346) üzenetére


BoB
veterán

[Nucleus] -t futtat, nincs köze az Androidhoz.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52348) Shooder válasza BoB (#52347) üzenetére


Shooder
kezdő

Ahol én néztem ,nem egy helyen :
Os. MOCOR5

(#52349) Fancy-boy válasza Shooder (#52346) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mivel hivatalosan nem jelent meg Magyarországon, tehát magyar menü sem áll rendelkezésre, így nem meglepő, hogy alig árulja valaki.

(#52350) BoB válasza Shooder (#52348) üzenetére


BoB
veterán

Az a Qin1S.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52351) Shooder válasza Fancy-boy (#52349) üzenetére


Shooder
kezdő

Az e-stock-on 21900 Ft-ért rendelhető.
Várható szállitás. : február 14.
Magyar menüvel
Ja a Qin 1S..... :)
Amiről végig beszéltem.

[ Szerkesztve ]

(#52352) BoB válasza Shooder (#52351) üzenetére


BoB
veterán

Nem, senki sem említette (te sem) hogy 1S csak annyit írt hogy Qin. :U

Ezért feltételteztem a simáról van szó.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52353) peppe79 válasza BoB (#52347) üzenetére


peppe79
senior tag

Elnézést a hülye kérdésért, de nem értek hozzá: ennek milyen hátrányai vannak?

(#52354) BoB válasza peppe79 (#52353) üzenetére


BoB
veterán

Nem hiszem hogy lennének hátrányai hiszen amúgy is butafonokról beszélünk amiknek a funkcionalitásuk alapvetően nem bővíthető.

Esetleg magyar nyelv hiánya? Fogalmam sincs van-e benne.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52355) peppe79 válasza BoB (#52354) üzenetére


peppe79
senior tag

Az angol nyelvű menü nem zavar. Az oprendszer hátrányairól nem tudok csak semmit, nekem az Android sem mond semmit. Nem szoktam mobillal netezni, bár néha azért jól jönne, ha lenne kéznél GPS, szótár, vagy valamire gyorsan rá tudnék keresni a neten. Ezekre akkor semmilyen applikáció nem tölthető le? Inkább telefonálásra használnám, viszont az emlékeztető nagyon kellene még.

[ Szerkesztve ]

(#52356) Fancy-boy válasza Shooder (#52351) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ahogy a kolléga mondja, csak annyit írtál, hogy Qin.
Egyébként linket tudnál küldeni?

Xiaomi Qin Al Dual LTE készüléket találtam ott és azt írja, hogy angol menüs.

Mindenesetre nem túl bizalomgerjesztő bolt.

[ Szerkesztve ]

(#52357) Pali33 válasza volandy (#52333) üzenetére


Pali33
kezdő

Nem akartam addig hülyeséget írni, amíg meg nem fejtem a működését, mert azért nem volt olyan egyszerű mindent beállítani. :))
Két SIM-et használok, és be lehet állítani, hogy melyiket használja telefonálásra, SMS-re, és netre.
Ezzel ki tudtam váltani egy mobil wifi modemet, egy kütyüvel kevesebbet kell hurcolászni, és annál nagyobb sávszélességet tud. A modem 42,2/5,6 Mbit/s-t tud, az Energizer H240S 150/50 Mbit/s-t, pedig a modemmel sem volt semmi gondom, ha volt térerő. :)

(#52358) volandy válasza Pali33 (#52357) üzenetére


volandy
senior tag

Akkor ezek szerint jól lehet használni wifi hotspotnak is. Most már akkor lassan összeáll a teló?

És köszi az infókat!

[ Szerkesztve ]

(#52359) wanted5


wanted5
őstag

Sziasztok!

Nagyszülőnek gondolkozok valamilyen telefonon. Találtam a telekom oldalán ezt a Doro 1360-t. Elég jó árban lenne. Van valakinek tapasztalata vele? + Megerősítést szeretnék kérni, arra, hogy ha listaáron, SIM és minden nélkül veszem - meg, hogy eleve dual sim a telefon - független ugye?
Nem szoktam szolgáltatótól telefont venni, szóval nem nagyon vagyok otthon a témában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.