Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) St3ven válasza dewil666 (#45698) üzenetére


St3ven
addikt

Nálam az Y200 egy feltöltéssel 4-5 napig is bírja, bár egyáltalán nem játszom és nagyon nem is netezek rajta. Igaz, folyamatosan szinkronizál, szóval nincs lebutítva. A kijelzője összehasonlíthatatlanul jobb, mint a Samsung Y-é. A belső tárhelye viszont kimondottan kicsi, a RAM pont elég, ha nem játékra kell.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#45702) choco01


choco01
addikt

Sziasztok! :))

Melyik telefon lenne jobb vétel általános felhasználásra(néha elejtem :DD )
1. Sony Xperia L C2105
2.Samsung S7710 Galaxy X Cover2
3.Samsung i8190 Galaxy S III mini

Továbbá milyen "hátrányban" szenvednék ha ebbe az Akciós csomagban rendelek a GsmLine-nál?

Köszi előre is! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#45703) meroly


meroly
veterán

(#45690) kacsento1: az 1-eshez jó az X2-02

(#45693) jtzk: kivételesen nem értek egyet a fiúkkal, az S5610 kijelzője nem túl nagy és rossz is. A 6303(i) jó lesz, a C2-01-nek megintcsak kicsi és borzalmas kijelzője van.

Impossible is nothing

(#45704) quailstorm válasza meroly (#45703) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Láttál-e már S5610 Primot? Vagy Nokia 5130c-2-őt? Kíváncsi lennék arról mi a véleményed :D
Persze az átlagnál, meg a kelleténél rosszabb az emlegetett telók képminősége, de nem az az igazi nullbetekintésiszög nem látod sehonnan.

[ Szerkesztve ]

(#45705) meroly válasza quailstorm (#45704) üzenetére


meroly
veterán

5130 van is, annak kb annyira rossz mint a C2-01-nek. Persze nem nulla, de a 90 foknál plusz mínusz 2-3 fokot tudsz eltérni hogy még lásd.
A 3720-ba ellenben nagyon jó kijelző került.

Impossible is nothing

(#45706) quailstorm válasza meroly (#45705) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó, az S5350 az abszolút nyertes, mert annak a sarka már akkor invertálódik, mikor merőlegesen nézed :DDD

Nemtom, nekem a C2-01 nem tűnt ilyen tragikusnak. Azon tudom nézni ha haver játszik, 5130c-2-n meg nem.

(#45707) meroly válasza quailstorm (#45706) üzenetére


meroly
veterán

Az szép ;]
Útálom ha napfényben pl nem látni, a 3720-nak viszont kimondottan jót tesz a napfény :D
Még egy ok hogy ne cseréljek.
Ebben a pár napban velem volt egy Asha 300, hát nem tudtam megszokni rajta az istennek se és számomra kezelhetetlen volt.

Impossible is nothing

(#45708) .Szaki. válasza jtzk (#45693) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szia!

Ha fontos a kijelző, akkor a Samsung S5610 nagyon rossz választás, sajnos ez tapasztalat. Hiába a nagy kijelző, szinte alig látni, a betekintési szög, pedig pocsék. Ettől függetlenül viszont egy nagyon jó kis telefon, de például nálunk éppen ebből az okból hamarosan távozni fog a kis Primo.

Nézelődtem kicsit, növekvő sorrendben én a Nokia Asha 210-et, C2-01-et és a C5-öt találtam megfelelőnek, árat sajnos nem írtál. A kamera megvan, a képernyő pedig 2-2,2", de Nokiáknál annyira a kijelzőméret nem számít, mert elég vastagok a betűk, a számok pedig nagyok. Ugyanaz az ember, aki a Primo 2,4"-es kijelzőjét nem látja, a Nokia 100-asét igen. Az én Nokiám 2,4"-es kijelzőjéről nem is beszélve, viszont a betekintési szöge neki sem a legjobb.. Remélem tudtam segíteni.

(#45709) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Na viszont akkor most én jövök!

Ahogyan az előző kommentemben is írtam, éds.apámnak sajnos nagyon nem vált be a Samsung S5610 Primo. A fő probléma a kijelző. Nézelődtünk, hogy mik lehetnek jó alternatívák, elmentünk a MM-ba is, a Primo mellé tettünk sok telefont. A legjobbnak a Nokia 206-os bizonyult, viszont kizáró ok, hogy információm szerint nincs vezetékes adatátviteli lehetőség, illetve az, hogy ismeretlen oknál fogva, független boltokban sem sikerült normál színű modellt találni, csak ciánkéket, meg pinket, meg minden egyéb komolytalan színt. A legjobb választás számára szerintem továbbra is a Nokia 301 lenne, de sajnos erről a modellről a mai napig semmi hírt nem látok, sehol sem lehet kipróbálni. Meroly a 206-os topicjában megmutatta a 207-es modellt, ami szintén nem lenne rossz, ám erről még annyi hír sincsen, mint a 301-esről. Esetleg valaki tud valamilyen típust ami megfelelő lenne? Apám ott tart most, nagyot csalódva a Samsungban, hogy a Nokiák nagy előnyben részesülnek! (Ezt tapasztalataim alapján én is csak támogatni tudom.) Jó lenne olyan típus, ami már kapható az országba, nem kell hónapokat várni a bemutatására. Köszi előre is! :)

(#45710) quailstorm válasza .Szaki. (#45709) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nagyon fontos hogy új legyen? Szerintem nézzetek meg egy 6303i-t. Annak jó nagy a kijelzője jó nagy betűkkel. Nem lenne csalódás. A mai Nokiák minősége kívánnivalót hagy maga után, vagy nem adják ki...

(#45711) .Szaki. válasza quailstorm (#45710) üzenetére


.Szaki.
addikt

Olyan értelemben igen, hogy "0km-es" legyen. Azon belül, hogy az egy 2008-as vagy régebbi, vagy esetleg 2013-as technikával rendelkezik az mellékes. A lényeg, hogy azért normális megjelenése legyen, és jól látható kijelzője legyen. Meg persze ne legyen bonyolult, de az S40/S60-nál ez a veszély nem fenyeget. A tippet köszönöm, mindenképp utána fogok járni!

(#45712) quailstorm válasza .Szaki. (#45711) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hogy arra mi szükség van azt nem értem...
A célt az a teló is ellátja aminek a kijelzője egyszer már szilánkosra tört a padlóval történő találkozás miatt...
Egy átlag használt 6303i-vel el nem tudom képzelni mi baj lehetne. De az utángyártott kijelző már vacak, akár a Primo-é.

De akkor viszont ott a C5. Jó drága, nem is túl okos, de ha megfelel, legalább megvan a következő 4-5 évre a mobil.

(#45713) szika87


szika87
aktív tag

Melyiket éri megvenni manapság, iphone 4S, Htc One S, Htc One X?
Iphone 4S:Volt már IOS-em szerettem,jó hangminőség,jó dizájn,kamera,támogatottság,gyors.Ami negatívum nekem, kicsi kijelző, zárt rendszer.
Htc One S: Szép kijelző, méretre is pont jó, fém hátlap, kiemelkedően jó hangminőség, jó kamera.Ami nem tetszik benne nincs már rá támogatás, a legújabb frissítést, meg az új Sense felületet már nem kapja meg.Amennyiért lehet kapni haszánltan, annyiért már a nagytesó One X-et is megkapod és csak benne van az emberben hogy az egy-el nagyobb kategória...de vajon jobb e?Ebben nem vagyok biztos...
Htc One X:Gyönyörű kijelző, talán kicsit már nagy de megszokható, szép külsőre, lesz még rá támogatás, jó kamera.Amitől tartok, hajlamos akadni a rendszer a tegra3-om alatt és az S4 proci valamint az A5 proci is fürgébb, one X-nek van a három közül a leg gyengébb hangminőség, hamar merül....

Így ezeket tudnám felsorolni szempontoknak de nem tudok dönteni.
Használtam IOS és android rendszert, egyikkel sincs komolyabb bajom, jelenleg Windows Phonet használok, de váltok mert picit ráuntam.

Ti melyiket ajánlanátok, vagy használtátok és nem értetek egyet velem?

Köszi

We are here for a good time, not a long time.

(#45714) Tim82 válasza szika87 (#45713) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amit mindenki ajánlani fog, hogy a Melyik okostelefont vegyem?-topikban tedd fel ugyanezeket a kérdéseket. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45715) szika87 válasza Tim82 (#45714) üzenetére


szika87
aktív tag

Haha benéztem a topicot :DDD

We are here for a good time, not a long time.

(#45716) Gaborking


Gaborking
tag

Sziasztok!
Nagyon alap telefont keresek, ami fontos hogy tudjak rajta telefonálni, SMSezni (micsoda igények :DDD ) microSD-vel bővíthető legyen és 3.5 Jack csatlakozó legyen rajta, más nem számít. Csak új készülék érdekel, melyiket tudnátok ajánlani? Dual SIMes telefon is érdekelne, ugyanezekkel a feltételekkel.

UI: Telenoros vagy független legyen.

(#45717) meroly válasza Gaborking (#45716) üzenetére


meroly
veterán

Samsung S5610 ;)

De mondjuk Nokia 112, 113 is jó pl vagy dual sim-ben az X2-02.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#45718) Gaborking válasza meroly (#45717) üzenetére


Gaborking
tag

Köszönöm, a Samsung tényleg nagyon jó, de egy olyan telefont keresek amit az ember nem sajnál ha bármi történik - ezt sajnálnám, viszont a Nokiák tetszenek. :R

(#45719) meroly válasza Gaborking (#45718) üzenetére


meroly
veterán

Azok strapásabbaknak tűnnek igen :K

Impossible is nothing

(#45720) burny


burny
aktív tag

Sziasztok!

Használt telefont nézek magamnak, 15 eFt környékén/alatt, amiket találtam ph és egyéb helyeken, azok ezek lennének:
sonyericsson x10mini és 8
htc wildfire s
zte blade

Kihagytam valamilyen tipust amit érdemes lenne még felkutatnom? (Samsungok nem igazán tetszenek valamiért, huawei-ből nem sokat láttam eladót)

Melyik lenne a legjobb választás (tudás, megbizhatóság...)?

Ezek közül egyik sem micro-simes, ugye?

Köszönöm a válaszokat!

(#45721) quailstorm válasza burny (#45720) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem microSIM-esek.
Kimaradt az X10 mini pro, meg az LG GT540 és LG P350 ME, P500 optimus one. Ezek közül csak a legutolsó ajánlott.
Jó kérdés hogy galaxy gio-t találsz-e ennyiért még az se lenne rossz.
De inkább az a kérdés hogy Optimus one, HTC wildfire S, vagy ZTE blade. Főzött ROM hamar elő fog kerülni az tuti, de az 512 RAMosokkal jól el lehet lenni.

(#45722) Dhampir válasza Gaborking (#45718) üzenetére


Dhampir
félisten

A Samsung Xcover 271-hez mit szólnál? Azt nem kell félteni.

(#45723) meroly válasza Dhampir (#45722) üzenetére


meroly
veterán

Nem 3,5-es a jackje, mondjuk 300Ft egy átalakító.... [link]

Impossible is nothing

(#45724) Gaborking válasza meroly (#45723) üzenetére


Gaborking
tag

Köszönöm nektek, ez is megfontolandó. :K

(#45725) Dhampir válasza meroly (#45723) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a javítást, a jack elkerülte a figyelmemet. :R

(#45726) meroly válasza Gaborking (#45724) üzenetére


meroly
veterán

Ha tényleg valami strapás kell érdemes körülnézni az evolve kínálatában.
Van pár teszt is: [link]

Impossible is nothing

(#45727) Dhampir válasza meroly (#45726) üzenetére


Dhampir
félisten

Néztem az Evolveo Phantom telefont. Kemény 650 mAH akksija van. :D

Feltételezhetően a kisebb súly miatt könnyebben fent marad a víz tetején, viszont ezáltal feláldozták a mobiltelefonoknál legfontosabb tulajdonságot, a minél hosszabb készenléti és beszélgetési időt.

Inkább Kínából érdemes rendelni 30.000 Ft alatt egy Androidos strapamobilt (például Lenovo A660).

[ Szerkesztve ]

(#45728) meroly válasza Dhampir (#45727) üzenetére


meroly
veterán

Pedig pont a vízen úszó evolve ami hirtelen eszembe jutott ;]

Impossible is nothing

(#45729) Dhampir válasza meroly (#45728) üzenetére


Dhampir
félisten

Itt a tesztje. A hozzászólások némelyikén jót nevettem, a te februári hozzászólásodat is olvastam, szerintem is nagyon gáz a gyenge akkumulátor (is). :)

[ Szerkesztve ]

(#45730) meroly válasza Dhampir (#45729) üzenetére


meroly
veterán

:))
Nem is rémlett hogy ennyire gyenge lenne az akkuja.

Impossible is nothing

(#45731) Mclovin


Mclovin
senior tag

Üdv!
Valószínűleg megválok a mostani ZTE Blade III készülékemtől, és nem szeretnék túl sokat ráfizetni, de szeretnék WP-t. Esetleg ötletek? lumia 620, 520? Vagy egyéb android-s ötletek?
Előre is köszönöm :R

(#45732) HuMarc válasza Mclovin (#45731) üzenetére


HuMarc
addikt

Szia!

A Lumia 520 és 620 közül azt, amelyik olcsóbb (tehát az 520-at) ugyanis annyival nem tud többet 620, hogy többet fizess érte.

(#45733) Gaborking válasza Mclovin (#45731) üzenetére


Gaborking
tag

Lumia 620: szebb kijelző (ugyanakkora felbontás mint az 520-nál, de kisebb a mérete, ClearBlack), equalizer, vaku, NFC, előlapi kamera, viszont rádió az nem lesz és az akksija is kisebb.
Nekem Lumia 620-am van, nagyon megvagyok vele elégedve, pár dologban odavág az 520-nak viszont ezt a nagy mértékű felárat nem éri meg... Szóval szerintem 520, ennyi pénzért bestbuy. Ha 4 hónappal ezelőtt lehetett volna kapni akkor nekem is az lenne.

(#45734) HuMarc válasza Gaborking (#45733) üzenetére


HuMarc
addikt

A Lumia 620 kijelzője a ClearBlack ellenére is gyengébb, ugyanis az 520-ban IPS-panel van, míg a 620-ban csak TFT. A többi valóban a 620 malmára hajtja a vizet, bár azok közül nekem egyedül az EQ hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#45735) Gaborking válasza HuMarc (#45734) üzenetére


Gaborking
tag

Üzletben összehasonlítottam a két kijelzőt, Lumia 520-nak szerintem gyengébb, hiába IPS. Előbb elfelejttem írni hogy a Lumia 620-ban világnavigáció van, az 520-ban meg csak országos.

[ Szerkesztve ]

(#45736) Mclovin válasza Gaborking (#45735) üzenetére


Mclovin
senior tag

Köszönöm az infókat, egyre jobban vacilálok, főleg telenornál most 20 ezerért el lehet vinni az 520-t, addig a 620-t 35-ért, 3200-s havidíjért. :(( :( :DD Vélemény? :K

[ Szerkesztve ]

(#45737) tvamos válasza Gaborking (#45735) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es mondjuk video telefonalni elolapi kamera nelkul eleg nehez...
Compass egyikben sincs?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45738) eight


eight
senior tag

Üdv! :)

A szakértő hölgyek és urak segítségét szeretném kérni.

Sanjnos a w200i telefonom bemondta az unalmast (panel csere kéne), tehát új telefonra lenne szükségem, de sajnos az elmúlt években nem nagyon követtem a telefonok fejlődését.

- Árkategória? : Mindegy
- Használt vagy új? : Ha megkímélt darabról van szó, akkor lehet használt is
- Hol vennéd meg? : Mindegy, csak valahol a fővárosban keljen érte elmenni, és ne előfizetéses legyen (viszont lehet T-Mobilra korlátozott is)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Biztosan évekig használnám.
- Mire használnád? Csakis telefonálásra és zene+ rádióhallgatásra. ("okos" funkciókra nincs szükség)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Lehet zárt is ha jó és megbízható.
- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..)? Mindegy, ha megfelel az alábbi kritériumoknak:

- Kicsi és elfér az első zsebemben akkor is amikor ülök (azt nagyon tetszett a Walkman-ban, hogy a zsebemen keresztül is meg tudtam nyomni a két oldalán a nagy gombokat)
- Jó lenne ha jack aljzata lenne a headsetnek, mert ez volt az a rész amit nagyon nem szerettem a Walkman-ben, hogy kellett egy adapter (nem tudom hogy fontos e, de androidos Klipsh S4A fülesem van, tehát a jack 4 részes, bár gondolom az ilyen telefonokat csak hallgatni lehet vele és vezérelni nem, szóval azt azért nem várom el)
-Nagy háttértár, vagy bővithető legyen, hogy sok nagyon sok mp3-at lehessen rámásolni (w200i-ben egy 8GB-os volt).
- Sokáig bírja az aksi, mert szinte egész nap zenét hallgatok (legalább 6-8 órát).
- Jó minőségű legyen az audió kimenet (Walkmannak szép tiszta erősítője volt, annál azért rosszabbat nem szeretnék)
- Bonusz 1 (ha megoldható): ha lehet akkor legyen jó kamerája, de a képernyője meg a többi része nem érdekel (tehát nem akarok rajta filmeket készíteni vagy nézegetni, játszani vagy email-eket/sms-eket írogatni és olvasni, stb)
- Bonusz 2 (ha megoldható): Wifi legyen benne, hogy ne csak kábellel lehessen az mp3-okat felmásolni rá.

Az esetleges segítséget előre is köszönöm szépen :R

(#45739) Sly Bp. válasza eight (#45738) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Samsung S5610! Nokia C5-00!

[ Szerkesztve ]

(#45740) meroly válasza Sly Bp. (#45739) üzenetére


meroly
veterán

+1 :K
De inkább az S5610 ;)

Impossible is nothing

(#45741) quailstorm válasza eight (#45738) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ha van füled és a zene fontos, a samsungokat kerüld el kilométerekre...
Nokia... bár az se csúcs, némelyik alig jobb mint a W200 (pl egy X2-01 vagy 6303i)
C5-re tudsz rakni flac lejátszót ha az számít, az má okosteló.

(#45742) eight válasza Sly Bp. (#45739) üzenetére


eight
senior tag

+@meroly +@quailstorm

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, holnap (vagy holnapután) el is megyek és személyesen is meg fogok ismerkedni mind a két versenyzővel:R

(#45743) kulerr


kulerr
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek.
Általános használatra melyiket ajánlanátok?
Xperia L
Lumina900
Galaxy S Advance

...illetve ha ezek nem akkor ebben az árfekvésben más?
(személy szerint nekem az Xperia L ami tetszik elsőre, de nyilván használati tapasztalatom egyikről sincs semmi)
Köszönöm előre is a segítségeteket. :R

[ Szerkesztve ]

(#45744) tvamos válasza kulerr (#45743) üzenetére


tvamos
nagyúr

Uj? Lehet hasznalt is?
Lehet, ez a topic jobb, ha okostelefont keresel:
Melyik okostelefont vegyem?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45745) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Ismerősnek kéne valami egyszerűbb készülék, amit telefonálásra tud használni (hívásfogadás, hívásindítás csak). Fontos lenne a nagy csengési és beszédhangerő, megbízhatóság és, hogy jól bírja aksiról. Használt is szóba jöhet, de mindenképpen független kéne. Klasszikus kialakítás feltétel. Első körben régebbi, felújított Nokiára gondoltam, de gondolom vannak még alternatívák. Árban max. 5000 Huf, amit rá akar szánni. Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#45746) meroly válasza BigBlackDog (#45745) üzenetére


meroly
veterán

5000-ér max egy nokia 100-as fér bele újonnan.

Impossible is nothing

(#45747) BigBlackDog válasza meroly (#45746) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Használtra gondoltam inkább. Jól látható kijelző sem hátrány.

(#45748) .Szaki. válasza BigBlackDog (#45747) üzenetére


.Szaki.
addikt

A Nokia 100-as egy tökéletes kis készülék, nálunk a minap váltotta le a Samsung S5610-et egy 101-es (ugyan az, mint a 100-as, csak dual SIM-es) és annak ellenére, hogy jóval kisebb a kijelzője, jobban lehet látni. Szóval csak telefonálásra és SMS-re mindenképp ez a legjobb alternatíva, ráadásul új. Ennyi pénzért jobb szerintem nincs. :-)

Quailstorm!

Az X2-01 zenei téren ha nem is a legjobb, de tudásához és árához mérten teljesen jó. Nekem különösen kihegyezett fülem van, ( jó ideje játszom hangszeren és zenei tagozatos voltam ) és azt mondokm, hogy egy rendes Sennheiser fülhallgatóval teljesen vállalható. Van hangszínszabályzó is, szóval szerintem korrekt. Ha viszont a külső hangszóróra gondolsz, na az tényleg eget rengetően rossz. Borzalom. :-)

(#45749) tvamos válasza .Szaki. (#45748) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez a Nokia 101 teljesen rendben levonek latszik, meg az X02-2-hoz kepest is, es az uzemideje is jobbnak tunik nekem, es kisebb is. Ma telefont kell rendelnem, mert a regi teljesen feladta... Ha csak telefonalasra, sms-re, ebresztesre, meg elekeztetok-re kell, Lotus Notes-al szinkronizalva, ez eleg lehet.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45750) Gaborking válasza tvamos (#45749) üzenetére


Gaborking
tag

Ez 101 tényleg jó kis telefon, az ára is több mint korrekt, de ha vodafonos kell akkor most ez egyik Elektronikai ületben 2300 FT-na kerül az Alcatel OT308, ennyiért best-buy. Hosszú üzemidő, kiváló beszédminőség, microSD, MP3 lejátszó, 3.5 Jack, Microusb, szóval ingyen van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.