Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) .Szaki. válasza koxos:8] (#45900) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szia!

Ha telefonálásra, telefonálásra és őő..telefonálásra akarsz venni mobilt, akkor igen ajánlott és bőven 10k alatt lehet venni egyet. :K Családban is van, nagyon pofás kis készülék.

(#45902) koxos:8] válasza .Szaki. (#45901) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Igen, csakis telefonàlàsra hasznàlnàm.
A nokia 100-nak mennyi ideig bìrhatja vajon az akksija?

(#45903) meroly válasza koxos:8] (#45902) üzenetére


meroly
veterán

Jó választás. Alapesetben 2 hét, ez annyival csökken amennyit használod.

Impossible is nothing

(#45904) koxos:8] válasza meroly (#45903) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Oké köszi a választ. :R
Igazából a nokiához ragaszkodom a mostani a telefon választásnál, mert régen is voltak nagyon jó telefonjaik.
Mondjuk nekem a Nokia 3650 a favorit a mai napig. :D
Még megvan a fiókomban, csak már nem igazán jól működik.Szervizelni meg már nem szervizeli senki sem.

Még annyit kérdeznék, hogy kék színű kapható vajon valahol?
Mert a voda oldalán csak fekete van meg pink. :O

(#45905) .Szaki. válasza koxos:8] (#45904) üzenetére


.Szaki.
addikt

A 2 hét teljesen reális normál használat mellett.

A szín egy jó kérdés, a mienk piros színű, a MM-ban lett vásárolva és ott csak ez a két szín volt kapható, ezek a leggyakoribbak. Egyébként szép olyan retros matt színek, egyik sem hat nőiesnek vagy egyébnek, bár tény, hogy a kék nekem is jobban tetszik. :)

(#45906) ahenobarbus válasza cigam (#45891) üzenetére


ahenobarbus
tag

Persze, de sajnos csak jövő hétvégén mert most nem volt internetje, és legközelebb csak akkor leszek a telefon közelében.

(#45907) meroly válasza koxos:8] (#45904) üzenetére


meroly
veterán

3650 azért nem egy átlagos telefon volt a gombelrendezésével :DDD
Színeket meg kell nézni, fogalmam sincs mit hol kapni.

Impossible is nothing

(#45908) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Telefont szeretnék a kedvelt de szétázott 6303i helyett. Okos kizárva.
-Samsung S5610
-Samsung b2710
-Nokia Asha -300

Szerintetek?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#45909) meroly válasza CriticalHit (#45908) üzenetére


meroly
veterán

Részemről egy szavazat az S5610-nek, ha nem vagy nokia-s nagyon.

Impossible is nothing

(#45910) Sly Bp. válasza CriticalHit (#45908) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Csak az S5610 lehet :)

(#45911) .Szaki. válasza CriticalHit (#45908) üzenetére


.Szaki.
addikt

+1 az S5610-nek! Mondanám az Asha 300-at, de sajnos rezisztív az érintőkijelző, ami nem egy kellemes dolog. Talán egy sima 301-es lehetne jó, de minőségben tényleg ott van a szeren a Primo.

(#45912) Dhampir válasza CriticalHit (#45908) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Xcover b2710 sáros környezetben telitalálat, de nincsen szabványos Jack-kimenete, átalakító kell a fülesedhez. Viszont megtalálható benne a GPS-antenna és iránytű is van.

Az S5610 egy kellemes "urbánus" típus, de külön kell adatkábelt venni hozzá, és nincsen rajta LED-értesítésjelző (de zseblámpának is használható LED megtalálható a kamera lencséje mellett).

Az akkumulátor egy hétig is eldöcög vagy még többet. A második feltöltés óta (július 28. és éjjel-nappal üzemel) tovább bírja, még három pálcika látható a hátralévő akkumulátor-üzemidőből.

[ Szerkesztve ]

(#45913) .Szaki. válasza Dhampir (#45912) üzenetére


.Szaki.
addikt

A mi dobozunkban volt adatkábel az S5610-hez. o.O Az egy másik kérdés, hogy nem működött és a Nokiám adatkábelével volt használva. :-)

(#45914) Dhampir válasza .Szaki. (#45913) üzenetére


Dhampir
félisten

Ebben a Telenoros forgalmazásúban nem volt se adatkábel sem pedig fülhallgató. :(

(#45915) Sly Bp.

Bogarat ültettetek a fülembe. Rá fogok kérdezni a forgalmazó boltra, ahonnan rendeltem. :U

[ Szerkesztve ]

(#45915) Sly Bp. válasza Dhampir (#45914) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nekem is volt kábel hozzá! És nekem eddig minden márkájú kábellel működött a telefon! :) Még mindig nagyon szeretem az S5610-em :D

(#45916) CriticalHit válasza Sly Bp. (#45915) üzenetére


CriticalHit
őstag

Köszönöm. Marad vagy a Primo vagy az Xplorer

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#45917) .Szaki. válasza Dhampir (#45914) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ahány bolt annyi féle "felszereltség" sok helyen kiveszik ezeket, ami szerintem undorító, de a Pannon vagy bármely más szolgáltató pláne nem hiszem, hogy megengedhetné magának az efajta spórolást. A mienk egyébként független készülék. De egyébként a legtöbb telefon rendelkezik már microUSB csatival, így nagy valószínűséggel sok lakásban van már, de szerintem akkor is teljes dobozt kéne adni mindenhol..

(#45918) Dhampir válasza .Szaki. (#45917) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez vállalati beszerzésű volt, és egy Telenorral kapcsolatban lévő Kft szállította a cégnek. Időközben rákérdeztem levélben, majd kiderül az igazság.

(#45919) .Szaki. válasza Dhampir (#45918) üzenetére


.Szaki.
addikt

Hát így utólag nem hiszem, hogy fognak adni, szerintem azt fogják mondani, hogy nem jár a készülékhez náluk. Mindenesetre kíváncsi vagyok.

(#45920) Dhampir válasza .Szaki. (#45919) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos ez mindenképpen csak utólag derülhetett ki, mert sok kézen-közön átment a megrendelés teljesítése.

(#45921) koxos:8] válasza .Szaki. (#45905) üzenetére


koxos:8]
senior tag

A 2 hét azért nem semmi. :Y
Pont ez a gyenge pontja a mostani 3d-nek amit használok, hogy 1 napot is alig bír ki, ha használom a 3d-t rajta akkor meg pár óra alatt lemerül.
Ma voltam nézni kék színűt, de sajnos nem találtam sehol sem, feketéből van rengeteg.

meroly:
Nekem pont azért tetszett a 3650 mert egyedi volt és fiatalos.
Akkor még suliba jártam, és azért lehetett vele villogni is. :D
De korrekt telefon volt, meg az, hogy kamerás nagy szám volt.
De ez a nokia 100 is 5k-ért elég nevetséges áron van.
5 boltban voltam ma és ebből 3 helyen le akartak beszélni a nokiáról, helyette inkább samukat ajánlottak. :W

(#45922) Dhampir válasza koxos:8] (#45921) üzenetére


Dhampir
félisten

Mindkét cég gyárt jó és katasztrofálisan gyenge telefonokat is. :)

(#45923) .Szaki. válasza koxos:8] (#45921) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ha belegondolsz sok minden nincs is ami meríteni tudná. :-) Lehet vele telefonálni, SMS-t írni, meg van benne egy elemlámpa. Ennyi. Az én telefonom valamivel komolyabb (X2-01) és zenehallgatás, telefonálás és SMS mellett 1 hetet bír, ha nem hallgatok zenèt akkor neki is megvan a 1,5-2 hét.

3650-em egyébként nekem is volt, de nagyon gyerek voltam még és használtan vettem, rossz volt az akksija, de akkor még egyáltalán nem konyítottam semmit az egészhez. :-) Aztán pihent a fiókban pár évet, majd beszámítottam akkori álmomba egy új fehér SE K550i-be, amit még most is imádnék ha meglenne, pedig voltak kisebb bajai.

A Nokia vs. Samsung kérdés szerintem azon múlik, hogy mennyi ideig kell. Nekem rossz emlékem van a koreai márkával (okostelefonom kemény fél évet élt, majd beadta a kulcsot) és abból lett a Nokia ami lassan több, mint 2 éve megvan és hibamentes. A Samunál én ( és itt rengetegen) a Primot találom egy jó telefonnak és a C3050 is nagyon jó. Az tényleg örök élet plusz egy év.

Dhampir! +1 :-)

[ Szerkesztve ]

(#45924) Tikakukac


Tikakukac
titán

Olcsó nagyitelefon kéne, nagymamának, extra nem kell, legyen tutiság telefonálásra és ennyi, könnyű kezelhetőség satöbbi. Olcsón. Mit tudtok mondani erre?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45925) .Szaki. válasza Tikakukac (#45924) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ezek kifejezetten időseknek készült telefonok, amit linkeltem az egy elég részletes összhasonlító teszt. Ha viszont elég egy "normális" mobil, akkor igazából a Nokia 100-as széria ide is érvényes, csak kérdés, hogy a kedves Nagymama mennyire lát jól.

(#45926) Tikakukac válasza .Szaki. (#45925) üzenetére


Tikakukac
titán

Látnak rendesen az nem gond, csak lehalt a 3410 azért kell új :K Nézegettem ezt a tesztet már, szerintem egy simply+ lesz a nyerő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45927) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Valami kisebb teló kéne, telefonálásra, esetleg néha mp3, rádió; nagyon mellékesen wifi-net. Gombos legyen, kisebb, ami bírja ha esik, repül (Nokia?).

Mit lehet kapni manapság? 3720 szimpi, de már nem kapható, 5630 talán még beszerezhető. 6303i-m volt, az rengeteget repült ki zsebből, nagyon meg voltam elégedve vele.

Köszi

(#45928) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Sajna szeretett telefonom (nokia 6230i) megindult az elhalálozás felé vezető úton, ezért fogadnék jótanácsokat, hogy mit vegyek helyette. Paraméterek:
- jó lenne, ha trés akcióban menne
- alsó árkategória (30-40k-ig)
- gyakorlatilag csak telefonálásra, sms küldésre és fogadásra.
- egy funkció lenne még jó: időzített üzemmódváltás
- okostelefonra jellemző dolgok egyáltalán nem kellenek.
- hosszú üzemidő jó lenne.
- maradnék a gyártónál, ha megoldható.
- nem baj, ha strapabíró, övtartóban hordom.

Szóval olyasmi kellene, mint ez volt, vagy az e51. Vegyek egy asha 300-at?
tia

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45929) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Lapàtom mellè szeretnèk egy egyszerűbb, nem okos telefont ~20k ig.
Jò kamera, lehetőleg led fènnyel, böngèsző jò lenne.
Első lehetősègkènt samu s5610-t nèztem ki, de màs, hasonlò tudàsù tipusok is èrdekelnènek.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#45930) t.imi válasza t.imi (#45929) üzenetére


t.imi
addikt

Bocsànat, lemaradt. Autofòkuszos kamera kellene.

(#45931) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Dual simes qwerty billentyűzetes telefont keresek, ami a lényeg lenne, hogy dual active legyen, létezik ilyen?

Let the Zone take me if I am.

(#45932) Tim82 válasza bambano (#45928) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nokia 100? Az időzített üzemmódváltáson kívül biztosan megfelel mindennek. Valószínűleg annak is: "Nagyon szolid keretek között van lehetőség kis testreszabásra is. A környezeti profilokban mindent pontosan beállíthatunk, időzítésre is van mód." [link]

5k kártyafüggetlenül Edigital-nál.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45933) meroly válasza (Bundás) (#45927) üzenetére


meroly
veterán

Ha kimondott strapa kell, akkor az sajna nem nagyon van, így marad a Nokia 301, amit ajánlani tudok, elég masszívnak tűnik, annyira mint a 6303i biztosan bírja. Bár méretre nem túl kicsike....
De mivel wifi ebben a kategóriában ritka mint a fehér holló, ezért akár a nokia 1xx sorozatból is választhatsz, mondjuk a 112-est.

(#45930) t.imi: újak közül nincs más csak az S5610, ami autofocus és ilyen áron van.

(#45931) asound: én nem találtam ilyet :(

Impossible is nothing

(#45934) t.imi válasza meroly (#45933) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm a gyorsat.
Esetleg használt vonalon, amivel érdemes foglalkozni, szintén AF-el?

(#45935) meroly válasza t.imi (#45934) üzenetére


meroly
veterán

Gombos, nem qwerty-s, nem érintősek közül ezek jöhetnek szóba: [link]
A 6700-t ismerem, az jó képeket csinál, de elég régi modell, viszont minden benne van, 3G, wifi, led, autofocus.

Impossible is nothing

(#45936) t.imi válasza meroly (#45935) üzenetére


t.imi
addikt

Nagy köszönet :R Már nézem is őket. 6700 elég szimpatikus:)
6700 slide-re gondoltál? A classicban nincs wifi a ph szerint.

[ Szerkesztve ]

(#45937) meroly válasza t.imi (#45936) üzenetére


meroly
veterán

A slide-ban sem és a classicban sem, bocs rosszul emlékeztem :B
Beraktam a wifi-re szűrést.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#45938) kutga válasza meroly (#45933) üzenetére


kutga
nagyúr

Sajna én sem, sima gombosból mit lehetne venni? A dual active a lényeg, használt teló is szóba jöhet, újonnan nem tudom adnak-e még ki ilyeneket.

Let the Zone take me if I am.

(#45939) meroly válasza kutga (#45938) üzenetére


meroly
veterán

(#45940) bambano válasza Tim82 (#45932) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kösz, megnézem.
nem feltétlenül azért szeretnék olcsó mobilt, mert nincs rá pénz, hanem azért, hogy ne legyen telerakva felesleges dolgokkal. de az fontos lenne, hogy az alap dolgokat rendesen tudja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45941) meroly válasza bambano (#45940) üzenetére


meroly
veterán

Azért 6230i után nem vennék olyan telefont ami tudásban visszalépés.
Nokia 206 vagy C2-01 pl?

Impossible is nothing

(#45942) bambano válasza meroly (#45941) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Most vettem egy padfone2-t, nincs egy hete. nem akarok két okostelefont. a nullkilométeres padfone2-n el tudom intézni a munkával kapcsolatos dolgaimat, amellé teljesen jó lesz a civil ügyeim intézéséhez valami telefonálásra és nem többre alkalmas szerkezet.

a két tippet kösz, mindjárt elolvasom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45943) meroly válasza bambano (#45942) üzenetére


meroly
veterán

Ezek kb arra jók, csak azért mégse 1xx széria, na :)

Impossible is nothing

(#45944) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet. Tanácsot szeretnék kérni egy Nokia C3-01 készülékhez. Tudom, hogy már régebbi típus de a fiamnak nagyon tetszik ez a fajta, ezért nézegettem a használtak között. Sokat lehet(ne) venni 8-14 ezer között, de több helyen is olvastam, hogy van egy sokszor előjövő hibája. A kijelzője egyszerre csak meggondolja magát és nem reagál az érintésre. Valóban valós ez a hiba? Vagy éppen "elcsúszik" és ezért nem azt érzékel amire tapintottam. Gondolkodjak egy ilyen készülék használtan, de megkímélt állapotban lévő vásárlásán vagy tényleg felejtős ez a Nokia.

Előre is köszönöm a válaszokat mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

(#45945) t.imi válasza meroly (#45937) üzenetére


t.imi
addikt

Semmi gond, nagyon köszi a segítséget :R Pc-ről könyebb kallantyúzni, megnézem mit adnak itt a fiúk :)

(#45946) meroly válasza Mosanke (#45944) üzenetére


meroly
veterán

C3-01 mondhatni szerintem az egyik legnagyobb tudású és legjobb touch&type. Ha nem undorodnék az érintőtől én is megvenném.
Kétféle típus készült belőle az RM-640 és az RM-776. Ez utóbbit érdemes megvenni. *#0000#-re kiírja, ha esetleg eladót kérdeznél róla.

Impossible is nothing

(#45947) Mosanke válasza meroly (#45946) üzenetére


Mosanke
senior tag

Köszi szépen a választ.
Még egyet kérdeznék mert nem nagyon értek ezekhez. Ehhez a Nokia C3-01-hez lehet a kijelzőjére feltenni védőfóliát, hogy védjen az apróbb karcok ellen, vagy felejtős mert így meg nem fog működni az érintőképernyője.

(#45948) meroly válasza Mosanke (#45947) üzenetére


meroly
veterán

Rezisztív, tehát nyugodtan.

Impossible is nothing

(#45949) happyguy


happyguy
csendes tag

Hogy érdemes telefont vásárolni, SIM-el együtt?

1. Megveszem a kártyafüggetlen telefont, majd bemegyek egy boltba, és megvásárolom a SIM-et.

2. Magától a szolgáltatótól veszem a telefont is, a SIM-el együtt. Ebben az zavar, hogy ugye postán hoznák ki a SIM-et is, és ott alá kell írni dolgokat, szóval ezt az egészet nem értem.

(#45950) bambano válasza happyguy (#45949) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egész pontosan mit nem értesz?

azt pedig, hogy honnan érdemes telefont venni, meg kell nézni konkrétan. Az esetek zömében, ha hajlandó vagy elkötelezni magad az adott szolgáltató adott díjcsomagja mellett, akkor a teló árából kaphatsz kedvezményt, így megéri szolgáltatófüggő telót venni. De láttam már olyat is, hogy jobb boltban teljes áron is olcsóbb volt ugyanaz a készülék, mint a szolgáltatói akciós.

Ha meg nem akarsz hűségidőt vállalni, akkor külön kell venni a telót. A sim kártyák azonosítása kötelező feladat a szolgáltató számára, úgyhogy ezügyben a legegyszerűbb módszer bemenni az ügyfélszolgálatra és ott megvenni a kártyát. Az ilyen nagyobb boltokban vásárolt kártyánál utólagos azonosítási procedúra van, ami elég macerás szerintem, csak akkor érdemes felvállalni, ha túl bonyolult lenne elutazni egy szolgáltatói pontba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.