Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2101) polip válasza Primőr (#2098) üzenetére


polip
addikt

hát én az első dvd íróm még 70.000-ért vettem....

azóta volt pár íróm, benq épp nem, de pioneer kb 6 darab...
egyikkel sem volt bajom, minden lemezt megevett, ha meg nem, akkor firmware frissítés megoldotta...

amúgy jellemzően a hibák komolyabb igénybevételnél kb 1,5 év körül kezdenek előjönni, így mindenképp olyat vegyél ami 2 év garos minimum...

azért írtam a pio-t, mert ismertebb márka, nagyobb név, mint a benq...
a benq-nak vannak ugyan ''extra'' szolgáltatásai, de hát ha azt sem tudod mi a dvd ram, akkor azokat úgysem fogod kihasználni...

az uccsó mondatot nem bántásból írtam.. :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2102) blattida válasza Primőr (#2099) üzenetére


blattida
nagyúr

Esetleg szereld be egy másik gépbe és próbáld ki ott, de, szerintem, le kellene inkább cserélned azt a Tokyo-Shibaura írót, mert elég koros már! :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2103) blattida válasza Primőr (#2098) üzenetére


blattida
nagyúr

A Benq jobb, mint a Pioneer. És egy kicsit drágább is, de megéri.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2104) Primőr válasza Szten Márs (#2100) üzenetére


Primőr
aktív tag

Kösz, elolvastam, akkor úgy tűnik, talán a pluszos lemezeket bevenné.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#2105) Primőr válasza blattida (#2102) üzenetére


Primőr
aktív tag

nem hiszem hogy a gépemmel lenne a baj :( Tokyo-Shibaura? na ezt se tudtam!

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#2106) Primőr


Primőr
aktív tag

Na most akadtam rá, hogy miket támogat ez a dvd-író, és persze miket nem. [link]

Ezek szerint ha veszek egy dvd-rw lemezt, ami 4x sebességű, akkor azt egyszerűen nem írja meg? olyat kell vennem, ami 2x sebességű, és eleve minuszos?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#2107) blattida válasza Primőr (#2106) üzenetére


blattida
nagyúr

Ja. :F Már csak ezért is le kéne cserélned, mondottam, ember, az a Toshiba öreg, a mai lemezeket egyszerűen nem ismeri, ergo nem hajlandó írni rájuk, vagy ha meg is teszi, az eredmény messze nem lesz tökéletes! :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2108) lazydog válasza Primőr (#2106) üzenetére


lazydog
addikt

Levélnehezéknek való ez a vas, mint azt neked is látnod kell ezek után.
Goto buy other one!

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2109) polip válasza Primőr (#2106) üzenetére


polip
addikt

így múlik el a világ dicsősége... :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2110) Primőr válasza polip (#2109) üzenetére


Primőr
aktív tag

Sic transit gloria mundi :)

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#2111) Primőr


Primőr
aktív tag

no hát benq 1655-öt sehol sem találok a városban. Így most maradt két író számomra:
9000-ért pio 111, vagy pedig 9600-ért a Nec 4571A lenne a megfelelőbb?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#2112) lazydog válasza Primőr (#2111) üzenetére


lazydog
addikt

Ez jellemző általában egy vidéki városban székelő számtech boltra. Nem tartanak polcon, raktáron szinte semmit, ami nem tömegáru.
Ez még nem ok arra, hogy feladd. Ha nem életet kell menteni az íróval, rendelj meg náluk egy BENQ-1655-öt.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2113) polip válasza Primőr (#2111) üzenetére


polip
addikt

dobj fel egy pénzérmét...

ha LAPJÁVAL esik akkor pio, ha ÉLÉRE, akkor benq :D

viccet félretéve, mindkettő tökéletes választás...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2114) Primőr válasza lazydog (#2112) üzenetére


Primőr
aktív tag

Nem hiszem hogy lehet rendelgetni olyat ami nekik nincs listában sem :(

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#2115) Primőr válasza lazydog (#2112) üzenetére


Primőr
aktív tag

Nem hiszem hogy lehet rendelgetni olyat ami nekik nincs listában sem :(

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#2116) csibor válasza Primőr (#2111) üzenetére


csibor
őstag

Én is Bp-ről rendeltem meg,Mondjuk helyi boltosok is meghozták volna +3000Ft-ért.

(#2117) Primőr válasza polip (#2113) üzenetére


Primőr
aktív tag

már van egy pio dvd lejátszóm, azzal eddig semmi baj nem volt, gyors is. Úgyhogy jó lesz a pio asszem. Meg ugye fekete, és megy a házhoz :)

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#2118) neduddki válasza Primőr (#2114) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Pl felhivod ramiris mogmondod hun lax, ok meg mondank ey szip nagy kiskert akit mind a 2-en sszerettek:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2119) lazydog válasza Primőr (#2115) üzenetére


lazydog
addikt

Nem hiszem hogy lehet rendelgetni olyat ami nekik nincs listában sem

Én is vidékigyerek vagyok, nem ismeretlen számomra sem az ilyen hozzáállás.
Sebaj, az ilyen boltokat büntetni szokás.
Feketelistára velük, vásárolj normális helyen, ahol kinyalják neked! :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2120) Goose-T


Goose-T
veterán

Van valakinek tapasztalata slot-in mechanikás slim DVD íróval? Hetek óta keresek ilyet (Pioneer DVR-K06), de sehol sem lehet kapni, csak a tálcás változatát (DVR-K16). Azért szeretnék ilyet, mert helytakarékos és szerintem biztonságosabb (nem törik le a tálca, nincs kitéve annyira szabad levegőnek a lencse). Megrendeltem egy helyről, visszaírtak, hogy nehéz lesz szerezni ilyet, de megpróbálják. Miért tűnhettek el ezek a meghajtók? Esetleg van valami gebasz velük? Könnyebben tönkremennek vagy ilyesmi? Vagy ellenkezőleg, óriási kereslet volt rájuk és ezért tűnt el mindenhonnan?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2121) szállitó válasza lazydog (#2112) üzenetére


szállitó
senior tag

ez nem csak a vidéki számtek boltokra jellemzö az árlisták ami a neten láthatok nagy hazugság mult héten vettem egy vga t 8. üzletben sikerült beszerezni pedig csak olyan boltot kerestem amiban elvileg volt... :(

(#2122) lazydog válasza Goose-T (#2120) üzenetére


lazydog
addikt

Itt kifejtettem a Slot-In technikával kapcsolatos véleményem. Ha érdekel, click: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2123) Goose-T válasza lazydog (#2122) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszi. 8cm-es lemezt még csak képen láttam, azzal nem lesz gond. :DD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2124) Goose-T


Goose-T
veterán

Nem tudnak szerezni Pio K06-osat, asszem K16-ot leszek kénytelen venni. Pedig nagyon jó véleményeket olvastam a K06-ról.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2125) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Valakinek van ilyen írója: ASUS DRW-1608P3S?
Mik a tapasztalatok vele?

(#2126) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

Sziasztok,


1. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata az LG GSA-5169D külső (USB2.0) DVD írójával. Ez egy digitalizáló funkcióval ellátott DVD író [link]. Információt vagy leírást vagy tesztet nem találok róla sehol sem. Szóval ebben kéne segítség. Ha esetleg valaki tudna linket adni (lehetőleg magyar legyen) nagyon megköszönném.
Végül is ez egy beépített TV-tuneres DVD író, ami felveszi majd kiírja az AV bemenetére érkezett jelet?-én így értelmezem. De vajon ezt milyen minőségben? Mert ha ez így van akkor tudnék felvenni pár dolgot a TV-ből.

2. Ez a PCX webáruház mennyire megbízható és gyors? Eddig az e-digital-ból rendeltem pár dolgot abban nem csalódtam, de itt a PCX-en találtam kapásból két furcsaságot:
a, a 2166D-s és 2164D-s LG meghajtó forintra pontosan ugyanannyi, pedig az egyik LS-os meghajtó, a másik Light Scribe nélküli (ez a kisebbik furcsaság)

b, de miért árulják a Samsung T8Z-s 1GB-os MP3 lejátszót két féle áron is: 59228Ft és 78551Ft-os áron? A 2GB-osat pedig 69207-os áron? Mert ez így értelmetlen.

[link]

(bocsi hogy hosszúra sikerült)


http://www.diesel.com

(#2127) IRON STORM válasza Laca19 (a) (#2126) üzenetére


IRON STORM
őstag


Tv Tuner az biztosan nincs benne. Viszont valóban tudsz közvetlenül felvenni kameráról, videórol, vagy tv-ből. S-video és compozit bemenetek vannak, amelyen keresztül tudsz digitalizálni. bár itt kérdéses, hogy hogyan szerkesztem a videot,szerintem ennek igy nem sok értelme van.

Csak a TDi!

(#2128) Laca19 (a) válasza IRON STORM (#2127) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

És nem tudsz róla valamit, hogy milyen programot adnak hozzá és hogy esetleg az mit tud?Gondolom felbontást és alap dolgokat lehet állítani(hangminőség például).
Ezekről esetleg valamit?

''szerintem ennek igy nem sok értelme van'' - ezt mire is értetted? - a videoszerkesztésre vagy magára az egész cuccra?

Amúgy ezt a TV tuner dolgot természetesen úgy értettem hogy ''TV tuner szerű'', azaz esetleg helyettesíthet-e egy TV tuner kártyát például videorögzítésbe.


http://www.diesel.com

(#2129) AtHoS válasza Laca19 (a) (#2128) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt [link] megnyaggatták rendesen.

read-only mode on the forum

(#2130) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

IRON STORM és AtHoS köszi :R

http://www.diesel.com

(#2131) Fauszt válasza Laca19 (a) (#2126) üzenetére


Fauszt
senior tag

[link] #365-től olvasd...

(#2132) Laca19 (a) válasza Fauszt (#2131) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

köszönöm :R

http://www.diesel.com

(#2133) NorDezs


NorDezs
senior tag

Melyik DVD író lenne a jobb választás PIONEER 111D, vagy PLEXTOR PX-755A? Szinte mindíg verbatim lemezekre írók (most éppen TYG03).

(#2134) polip válasza NorDezs (#2133) üzenetére


polip
addikt

mindkettő jó választás :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2135) PPeter válasza NorDezs (#2133) üzenetére


PPeter
addikt

Ha Plextor akkor PX-760A, a 755 szerintem nem jó vétel, hacsak nem jelentősen olcsóbb mint a 760-as csúcsmodell.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2136) lazydog válasza PPeter (#2135) üzenetére


lazydog
addikt

Van valami hátránya a 755-nek, a 18x írási sebesség hiányán kívül?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2137) PPeter válasza lazydog (#2136) üzenetére


PPeter
addikt

A 760-as kiforrottabb, sokkal.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2138) polip válasza PPeter (#2137) üzenetére


polip
addikt

ilyen szinten számít valamit a kiforrottság?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2139) NorDezs válasza PPeter (#2135) üzenetére


NorDezs
senior tag

760-as kb. 17000 lenne, szóval nem vészes, de mi a helyzet ezekkel a taiyo -s verba lemezekkel? Ahogy olvasgatom a topicokat, a plextor írók nemigazán szeretik ezeket a lemezeket.

(#2140) neduddki válasza NorDezs (#2139) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

Valogass kedvedre:- ))))
[link]
aszem a file nevk efterlelmuek:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2141) NorDezs válasza neduddki (#2140) üzenetére


NorDezs
senior tag

Köszi, bár nem igazán értem, hogy mit kéne látnom ezeken a grafikonokon :B . Minnél kisebb és egyenletesebb a kék vonal annál jobb?
Bocsi, hogy ilyen hülyeségeket kérdezek, de eddig nem nagyon foglalkoztan a dvd írókkal, sem a lemezekkel, csak az LG íróm már lassan 3 éves és ideje lenne lecserélni.

(#2142) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Az lenne a gyors kérdésem, hogy a DVD-RW lemezekre ha felvesz pl 5 percet az ember, akkor arra lehet tovább venni egy másik alkalommal mellé, vagy lezáródik a lemez, és csak letörléssel lehet rávenni továbbiakat?

THX mielőbb :B

(#2143) PPeter válasza Gordiann (#2142) üzenetére


PPeter
addikt

Mit veszel fel és mivel, már csak ez a kérdés? DVD-Videoról beszélünk?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2144) Gordiann válasza PPeter (#2143) üzenetére


Gordiann
őstag

Asztali DVD író van kinézve (tervezve) winyó nélküli....
A lényeg, hogy ha elindul tv-ből felvétel és megállítom , akkor később folytathatom-e? (DVD-csere nélkül)

(#2145) PPeter válasza Gordiann (#2144) üzenetére


PPeter
addikt

Persze, ez még egyszer írható lemeznél is így lesz, amíg le nem zárod.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2146) Gordiann válasza PPeter (#2145) üzenetére


Gordiann
őstag

Értem. Köszönöm.

Van vmi nagy hátránya ezeknek a 29000 Ft-os felvevőknek a pl 20k-rel többe kerülőkhöz képest? Vagy milyet érdemes venni, ha nem akarok winyósat?
Van vmi jó ár/érték arányú elterjedt készülék? :B

(#2147) PPeter válasza Gordiann (#2146) üzenetére


PPeter
addikt

Gyengébb lehet a videofeldolgozásért, digitalizálásért felelős elektronika. Ne feledjük, hogy ez elvileg egy komoly célhardver (kellene hogy legyen), a kép-hang szinkronitás megőrzése, forrástól függően a kép tisztítása, a valós idejű MPEG (és AC3) tömörítés bizony mind-mind kényes feladatok (külön-külön is), szóval nem véletlenül vannak óriási árkülönbségek.
Képminőség alapján nekem a Panasonic asztali felvevők jöttek be, különösen a zűrös forrás (régi VHS) esetén hálálja meg magát a drágább cuccok TBC-je, zavarszűrő rendszere.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2148) Gordiann válasza PPeter (#2147) üzenetére


Gordiann
őstag

Értem....köszi a felvilágosítást.
Nem igazán szeretnék 40 fölé menni... az a max...van vmi amit figyeljek a kiválasztáskor, ami meghatározza a jóságát, vagy típusonként változik minden?

VHS-ről is szeretnék az elején digitalizálni, de úgy gondoltam, hogy pc-n megvágom a felvételeket, jól gondolom,. hogy így nincs akkora súlya a tisztítás képességnek?
Igazából a VHS-t szeretném kiváltani, nem nagyon vagyok felvevős típus, kamera sincs itthon, csak néha sorozatot, vagy hasonlót kellene, meg néhány jó régi filmet...

(#2149) PPeter válasza Gordiann (#2148) üzenetére


PPeter
addikt

40ezerért ne várj csodát. Ha van lehetőséged, olyan nagyobb márkaboltokba menj, ahol van lehetőségkipróbálgatni a készülékek menüjét, olvass utána melyik felvevő tudja a legváltozatosabb felvételi módokat - mindenképp legyen rugalmas felvételi lehetőség! - és ami a legfontosabb: semmiképp ne kapkodj! Nézz körül alaposan.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2150) Gordiann válasza PPeter (#2149) üzenetére


Gordiann
őstag

Köszönöm a tanácsokat.
Ellátogatok néhány nagyobb boltba (MM, Saturn, EW)
Megnézegetem a kínálatot, így lesz a legegyszerűbb... aztán majd felkeresem, hogy hol a legolcsóbb a kiválasztott példány. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.