Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2251) slaci007 válasza slayer006 (#2250) üzenetére


slaci007
senior tag

Itt nézd meg[link]
vagy itt[link]

[Szerkesztve]

Tungsram 1896-2022

(#2252) slayer006 válasza slaci007 (#2251) üzenetére


slayer006
addikt

kösz a tippet :R , de engem az érdekel, hogy azon az oldalon ez a tipus miért nem található :F
amúgy ezt hasz.: [link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#2253) grabber válasza slaci007 (#2245) üzenetére


grabber
addikt

Sajnálom,hogy lusta vagyok,de inkább bizonytalan :R Visszaolvastam és Nec hangossága miatt inkább kiesne.A Plextor-ra sajna nem telik :( A Benq jónak tűnik,csak sajna a Ramot nem tudja.De ha nem hát nem :) A Benq halk?(nem találtam semmi infot,visszaolvasva sem).Firmet érdemes rajta cserélni,amit belinkeltél[link]azon modósított vagy újak vannak.
Na elolvastam a Pio111 forumot végig.Mennyire ajánlod a Pio-t.Mert az alárírásodban benne van(és én utánanéztem :C kis átalakítással mindent tud.De feljebb írták ''A Benq jobb, mint a Pioneer''Most fogalmam sincs melyiket vegyem :R

(#2254) Panyi válasza slaci007 (#2238) üzenetére


Panyi
csendes tag

Eladtam az LG írómat és vettem helyette egy -/Pioneer 111D 16x DVD+-RW/CDRW/DL OEM/- Ez az író minden gond nélkül megírja a lemezt.
Ugyhogy megoldódott a probléma.

(#2255) slaci007 válasza grabber (#2253) üzenetére


slaci007
senior tag

Mind a kettőt tudom ajánlani a Benq halkabb viszont inkább csak plusszos lemezekhez jó választás.Én is 111d vettem és felraktam rá a 111L firmwaret 8.19-est.Benq-ra viszont elég mindig a legújabb gyári firmware BCHB az utolsó.A Pio is ugyan olyan hangos mint a NEC pedig a NEC gyorsabban olvas. :DD

Tungsram 1896-2022

(#2256) PPeter válasza slaci007 (#2249) üzenetére


PPeter
addikt

Ne fárassz máá' :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2257) slaci007 válasza Panyi (#2254) üzenetére


slaci007
senior tag

Ezért érdemes PIO-t vagy NEC-t venni és hanyagolni az LG-t,de állítólag háztartási eszközökben jók de ott inkább elektrolux,bosch,whirlpool.

Tungsram 1896-2022

(#2258) slaci007 válasza PPeter (#2256) üzenetére


slaci007
senior tag

Látom te is most keltél. :(((

Tungsram 1896-2022

(#2259) PPeter válasza slaci007 (#2258) üzenetére


PPeter
addikt

:F Neked mi bajod?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2260) slaci007 válasza PPeter (#2259) üzenetére


slaci007
senior tag

Semmi csak délután mehetek dolgozni a fehér rabszolgák közé én is az vagyok,ex Tungsram most GE.

Tungsram 1896-2022

(#2261) PPeter válasza slaci007 (#2260) üzenetére


PPeter
addikt

Hát, én meg egész éjjel egy DVD-Video lemez menüjét hegesztettem, a futár hajnalban ébresztett, most meg írókat tesztelek (nekem ez a relax :DDD ), délután meg hangstúdió. Szép az élet. ;)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2262) slaci007 válasza PPeter (#2261) üzenetére


slaci007
senior tag

Optiarc írók mikor lesznek hozzáférhetőek nálunk,egyedül az oroszoknál és a japánoknál volt teszt és csak japánba lehet kapni.

Tungsram 1896-2022

(#2263) PPeter válasza slaci007 (#2262) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem szeptember végén.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2264) grabber válasza slaci007 (#2255) üzenetére


grabber
addikt

Köszönöm,akkor lesz Benq(leginkább csak +os lemezek lesznek) :R

(#2265) #54715584


#54715584
törölt tag

igaz, nekem lg-bol kulso volt, az se birta sokaig, lg-ben utoljara 6 eve biztam, azota szereztem is 3 cd-irot, mar vannak vagy 4-5 evesek, de azok arra a celra kitunoen megfelelnek :)
egyebkent mi a kulonbseg a D es az L kozott?
marmint pio 111D, mer nekem is az van

[Szerkesztve]

(#2266) slaci007 válasza #54715584 (#2265) üzenetére


slaci007
senior tag

Felrakod az L-es firmwaret utána tudni fogja a DVD-RAM-ot és a labelflasht.

Tungsram 1896-2022

(#2267) #54715584 válasza slaci007 (#2266) üzenetére


#54715584
törölt tag

ok, koszi :)

(#2268) grabber


grabber
addikt

A lemezminőségi teszteket,hogy kell értelmezni(hullámokat)?

(#2269) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
LG GSA-H20L 16X DVD író LightScribe OEM - Ez egy jó vétel?

[Szerkesztve]

"Csak úgy mondom"

(#2270) grabber válasza Csapi007 (#2269) üzenetére


grabber
addikt

Igazából az Lg-k annyira nem jók.Nekem is van 2 db meghajtóm :(

(#2271) slaci007 válasza Csapi007 (#2269) üzenetére


slaci007
senior tag

Eszedbe ne jusson megvenni,Pio111,NEC4550,51 a NEC4571 firmware még nem elég kiforrott.Benq1655,Plex760 a király. :C
Olcsó lemezeket nem nagyon kamelja.
[link] :DD

[Szerkesztve]

Tungsram 1896-2022

(#2272) PPeter válasza slaci007 (#2271) üzenetére


PPeter
addikt

Pioneer DVR-111D és NEC ND-4550/4551 nagyon jó írók, kiforrott firmware-rel, bizony.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2273) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

Sziasztok,

1. Szerintetek USB-IDE átalakítót biztonsággal lehet használni optikai meghajtókhoz, esetleg használt már itt valaki ilyet?[link]

Esetleg lehetnek vele kompatibilitási gondok?

2. PC Worldben olvastam régen, hogy optikát nem tanácsos vinyó mellé tenni ugyanarra az IDE kábelre. Az egyik sz.technikai boltban azt mondta a srác, hogy ez így van, viszont a másikban azt mondta kettő srác, hogy ők ilyenről még nem is hallottak, nem lassul be tőle a vinyó. Most már szeretném tudni, hogy melyik az igazság.

http://www.diesel.com

(#2274) lazydog válasza Laca19 (a) (#2273) üzenetére


lazydog
addikt

1. Nem találkoztam még ilyen átalakítóval, de nem is erőltetném a használatát.
2. Azonos kábelen korlátozza az ODD a merevlemez sebességét.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2275) PPeter válasza Laca19 (a) (#2273) üzenetére


PPeter
addikt

1. Olyat kell venni, amelyet a gyártó (is) ajánl az ODD cuccokhoz, mert előfordul, hogy csak merevlemezzel, vagy csak bizonyos meghajtókkal működik együtt jól.
2. Ha egy ATA/IDE kábelen két eszköz van, akkor az egymás közötti kommunikációjuk mindig rosszabb, mintha külön kábelen (vezérlőn) lennének. Ha arra gondolsz, hogy az adatátviteli módjuk és sávszélességük romlik-e, akkor a válasz: nem, de van olyan ODD/HDD kombináció, amelyek nem csípik egymást.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2276) Laca19 (a) válasza PPeter (#2275) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Találtam a cég oldalán magyar nyelvű leírást is, de nem tér ki a részletekre. Annyit ír, hogy kompatibilis mindennel:

''Az USB 2.0 - IDE adapter nagyon egyszerűen átalakít egy 2.5”/ 3.5” merevlemezt vagy
CD/DVD meghajtót megfelelő külső meghajtóvá. Elég, ha csatlakoztat egy IDE eszközt az adapterhez és bedugja a számítógép egy szabad USB portjába. Ezzel átmásolhat vagy tartalékolhat fájlokat a számítógépről a merevlemezre és vissza. Az USB – IDE adapter kompatibilis minden IDE/ATAPI eszközzel, mint például ZIP meghajtók, CD ROM, CD/RW, DVD/RW lejátszók és IDE merevlemezek.''.....
.....
''A Windows 2000 és Xp az eszközt (CIDE23U) automatikusan felismeri. A CIDE23U
működtetéséhez semmilyen meghajtót nem kell installálni.''

Tulajdonképpen ez a lényege, amit kivágtam-beillesztettem, a többi az a bla-bla kategória.

Szóval azt írja minden IDE/ATAPI eszközzel kompatibilis. Persze tudom hogy ilyeneknél sose lehet 100%-ra menni.

Ja és még lenne egy kérdésem, ha nem terhellek: a közeljövőben új rendszert telepítek, szerinted is jobb ha hagyom az alaplaphoz a Microsoft-os (amit az XP felrak) IDE drivert/ezt javasolta Cyberslider egy másik alaplapos kérdésben/ és nem telepítem fel az NVIDIA saját IDE driverét?






http://www.diesel.com

(#2277) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Helló!
Milyen írót is vegyek??? Elbizonytalanodtam az olvasás közben.
Főleg plusszos lemezeket írok (családi események), általában verba+, de van plextor+ TY 16x lemezem is. Mivel tudnám jól megírni mind a verbákat, mind a plextort? Elérhető árban, ezért plextor író kilőve.Egyéb követelmény: bitsetting állítás és fekete előlap :)
Nec 4551 vagy benq 1655? utóbbiból jól láttam, hogy nem láttam feketét? meg készleten általában nincs is, csak rendelni lehet (már ahol néztem).

(#2278) lazydog válasza silver-pda (#2277) üzenetére


lazydog
addikt

Mindkettő jó író. Benq-t állítólag itt lehet venni: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2279) slaci007 válasza silver-pda (#2277) üzenetére


slaci007
senior tag

Benq1655,az NEC-k csak módolt firmware-l tudják a bitsettinget.

Tungsram 1896-2022

(#2280) silver-pda válasza lazydog (#2278) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Igen, volt náluk. Fekete is. :)
Ma este majd nyúzom, hogy télleg olyan jó-e. :DD

(#2281) zsulboy


zsulboy
senior tag

A Plextoron kívül gyárt már valamelyik cég sata dvd-rw-t??

(#2282) IRON STORM válasza zsulboy (#2281) üzenetére


IRON STORM
őstag

Lite-On és a Samsung is, de kerülendő írók

Csak a TDi!

(#2283) zsulboy válasza IRON STORM (#2282) üzenetére


zsulboy
senior tag

A Lite-On nem ismerem,samsungot pedig tuti nem vennék! :(
Pio nem szándékozik mostanában SATA írót kiadni,mert az új lapokon már nagyon fogynak a PATA helyek! :O

(#2284) klambi


klambi
addikt

Helló szevasztok Lenne 1 kérdésem, hogy milyen dvd- írót vegyek!?
Lényegében nemtudom csak főbb kitételeim vannak:az előlapja legyen fekete. dual layer legyen és light scribe-os(ne lg-utálom).
nézem más márkát de cask lable flash-es volt ilyen!
ha tud valaki akkor vagy terméket mondjon lécci vagy 1 linket..
:R :R :R
köszi előre is!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2285) PpenoO válasza klambi (#2284) üzenetére


PpenoO
őstag

google ismerős? dvd+-rw lightscribe... :Y

(#2286) IRON STORM válasza klambi (#2284) üzenetére


IRON STORM
őstag

Benq 1655

Csak a TDi!

(#2287) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

DVD-író vásárlásán gondolkodom, és a Pioneer 111 és a Benq 1655 között gondolkodom. Igazából van valami lényeges különbség a 2 író közt a gyakorlatban? Szóval ha választhatnátok, akkor melyik lenne a választott? És megéri a felár a Benq csendességéért?
És bocsi, hogy nem keresek vissza, de most tényleg nincs időm, nem tudnátok adni egy linket, ahol megtudhatom, mi a különbség a labelflash, a lightscribe és a blu-ray technológia között?

Köszi!

(#2288) lazydog válasza Mauzes (#2287) üzenetére


lazydog
addikt

Benq 1655 a jó választás. Jó minőségben ír, és lehet vele lemezminőség-tesztet is csinálni.
A Blu-Ray még nagyon odébb van, korai rajta gondolkodni. LS versus LF [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2289) bladepubi


bladepubi
csendes tag

Sziasztok!
Én egy Pioneer 111D és egy NEC ND-4571 között gondolkodok. Ha valakinek van valamilyen tanácsa, hogy miért és melyik a jobb, pls segítsen.(a LabelFlash, és a RAM nem érdekel, mert amúgy se használom...)

[Szerkesztve]

(#2290) klambi válasza lazydog (#2288) üzenetére


klambi
addikt

innen te meiket javasolod..?[link] :Y :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2291) lazydog válasza klambi (#2290) üzenetére


lazydog
addikt

A DW-1650-et 8.889 Ft-ért a PixMania-tól, ha nem akarnék fekete színűt. Amúgy meg a feketét ugyanonnan.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2292) tundra


tundra
tag

Sziasztok!

Sürgősen kéne vennem egy külső usb-s DVD-írót!
Az író kifejezetten DVD videót írna asztali használatra, jó minőségű lemezekre(pl. Verbatim, Philips).

Két típust tudnék gyorsan beszerezni:

1. LG GSA-2166D

[kép]


2. SAMSUNG SE-S164L

[kép]

Sajnos nem sok infót lehet beszerezni a külső írókról, de azér az lg-ről találtam egy tesztet:
[link]
A teszt lemez diagramjai szerint(összehasonlítva más írók ezen értékeivel) kifejezetten jó író.
Sokféle paramétert vizsgálnak, de engem igazán csak az írási minőség érdekel. Az hogy esetleg néhány percel tovább ír egy lemezt, mint egy másik író, meg hogy mennyi idő alatt olvas be egy lemezt, engem hidegen hagy.
Érdekelne, hogy a külső írók firmware frissítése megoldható-e, és hogyan.

Jó lenne ha segítenétek, de az olyan válaszoktól lehetőleg kíméljetek meg hogy: ''az eldzsí szar'' stb.

[Szerkesztve]

(#2293) Janszi válasza bladepubi (#2289) üzenetére


Janszi
csendes tag

Én a pioneert ajánlom mert az jobban olvas.Saját tapasztalt szerint viszont a nec jobban ír.
Szerintem a pioval jobban jársz

(#2294) slaci007 válasza bladepubi (#2289) üzenetére


slaci007
senior tag

A Pio egyenlőre jobb választás jobb a firmware,esetleg NEC 4550,nem mindig az újabb típus a jobb. :DD

Tungsram 1896-2022

(#2295) slaci007 válasza tundra (#2292) üzenetére


slaci007
senior tag

A philipset felejtsd el az nem minőségi lemez,verba és a plusszos ricoh jó lemezek.Az írók közül talán az LG,minőségi lemezekre elég jól ír.Én inkább ezt ajánlanám csak 3x annyiba kerül.[kép]

Plex 608U.

[Szerkesztve]

Tungsram 1896-2022

(#2296) slaci007 válasza klambi (#2284) üzenetére


slaci007
senior tag

Benq 1655 itt valószínű kapsz is[link] :R

Tungsram 1896-2022

(#2297) tundra válasza slaci007 (#2295) üzenetére


tundra
tag

''A philipset felejtsd el az nem minőségi lemez'' - Na ha valamiben, akkor ebben biztos voltam! Halál biztos! :Y :Y :Y

Most nem is a lemezeken van a hangsúly, hanem az írókon. Amúgy biztos nagyon jó ez a Plextor, de most(holnap) helyileg vszleg csak a két említett típusból választhatok.
Egyelőre az Lg tűnik a jobbnak(teszt, néhány fórum).
A Samsung írókról egyelőre nem sok biztatót olvasok.

[Szerkesztve]

(#2298) eastsider


eastsider
nagyúr

innen mit úgy 10 körül?
[link]

(#2299) lazydog válasza eastsider (#2298) üzenetére


lazydog
addikt

A NEC ND-4571-et.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2300) eastsider válasza lazydog (#2299) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.