Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2801) PPeter válasza luigi106 (#2799) üzenetére


PPeter
addikt

Meghajtóról meghajtóra közvetlenül - főleg ha egy kábelen lesznek - nem igazán fog menni 6-8x-osnál gyorsabban, ennek köbb technikai oka is van, először is (egy csatornán lévő eszközöknél) az ATA/IDE csatolás sajátos működése, másrészt meg az olvasásra és az írásra használt meghajtók eltérű lemezolvasási módszere és ritmusa miatt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2802) FishAir


FishAir
senior tag

Sziasztok.

Szoftveresen meglehet valahogy nézni, hogy hány lemez lett írva egy íróval? Használt meghajtó vásárlás előtt állok és kíváncsi lennék mennyire volt használva.

iDontcare

(#2803) PPeter válasza FishAir (#2802) üzenetére


PPeter
addikt

Nem, nincs rá mód.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2804) luigi106 válasza PPeter (#2801) üzenetére


luigi106
tag

És ha két külön kábelen vannak, és mind a kettő master, akkor
mekkora a legnagyobb elérhető közvetlen írási sebesség.Mert annak nem nagyon
látom értelmét, hogy csinálok egy image fájlt és arról irom meg 16x-os sebességgel,
mert akkor cirka ugyanott vagyok ráfordított időben, mintha megírnám 8x-an direkt.

(#2805) PPeter válasza luigi106 (#2804) üzenetére


PPeter
addikt

Tekintve hogy a leggyorsabb meghajtók (és akkor felejtsük el az LG meghajtódat, mert az max. 8-12x sebességre képes a lemez külső részén) is lelassítanak, ha valami kis bizonytalanság van a lemezen (ha írt lemezről van szó, akkor ez legtöbbször borítékolható), valamint az olvasás ritmusa (ahogy a sebesség emelkedik belülről kifelé haladva) mindenképp kicsit más lesz, mint az írásé, így valahol a 6x-8x sebesség az, ami optimálisan megvalósítható lesz közvetlen lemezről lemezre történő másolásnál. Lehet erőltetni ennél gyorsabban is (olvasónak akkor el kell felejtened az LG-t, de arra számíts, hogy egy sokkal gyorsabb NEC vagy BenQ esetleg belefagy majd a max. sebességen hajtott olvasásba, ami ugye kukás lemezzel járhat), de a tapasztalataim szerint (elhiheted, hogy rengeteg íróval, meghajtóval lemezzel van dolgom nap mint nap) nem érdemes.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2806) luigi106 válasza PPeter (#2805) üzenetére


luigi106
tag

Köszönöm a tanácsokat, és meg is fogadom őket. Közben megnéztem a gépemet és rájöttem, hogy nem is LG-m van /az a lányom gépében van/ hanem egy samsung SH-162C
ami persze nem biztos hogy, jobb mintha LG-m lenne. Őszintén, nagyon gáz ez a Samsung?

(#2807) Janoska26 válasza slaci007 (#2798) üzenetére


Janoska26
addikt

Szevasz mester :R .Kérdés:Találkozott-e valaki olyannal, hogy ha íróprogikkal akar teljes lemez másolást csinálni az ember, konkrétan a NEC 4571-A írómmal, akkor marha lassan olvassa be a lemezt, kb 20 perc, ha sikerül neki de nem is mindíg, és Commander alatt átmásolom a lemezt kb 3-4 perc alatt, na ha ezt megfejti valaki akkor minden tiszteletem az övé :DDD

(#2808) stol


stol
addikt

Kis statisztika:
A PIO 111D írókat, nagyon sokan veszik, kedvező ~9k HUF-os ára miatt, ám az utóbbi időben, nagyon sok megy vissza garrba.
Hetente, 4-6 készülék, a 13-16 eladpttból.
Jellemzően, vagy félanalfabétává vállnak, és nem kezelnek CD-t, vagy a motorvezérlőjük mondja fel a szolgálatot.

Megbízhatóságot tekintve, most nem ez a legjobb választás szerintem ;)

NEC-el, és szégyenszemre LG-vel van a legkevesebb garanciális problémánk.
A SamSHIT-el (Samsung) továbbra is borzasztó sok garis problémánk van.

(#2809) he7edik. válasza stol (#2808) üzenetére


he7edik.
addikt

THX :R

Égő szöveg a flém vázon

(#2810) forceberg


forceberg
veterán

Üdv, Urak!

Optikai meghajtók terén kissé lemaradtam mostanság.
NEC párti vagyok, nekem még a jó öreg 3540-em van, s most Kedvesem gépébe kéne venni valamit. Az alábbiakat néztem ki, tudtok ajánlani ezek közül, vagy esetleg egy más valamit?

NEC AD-5170A
NEC 4571
NEC AD-7173

Kösz!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2811) lazydog válasza forceberg (#2810) üzenetére


lazydog
addikt

Ezek közül bármelyiket megveheted, nem igen fogsz nagyot calódni bennük.
A két AD típus az újabb, ezekről még kevesen rendelkeznek tapasztalattal, viszont azok kedvezőek. Nekem 4571-em van, elégedett vagyok vele.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2812) slaci007 válasza forceberg (#2810) üzenetére


slaci007
senior tag

Mind a három jó választás a két újabbat valószínű megkapod olcsóbban,nekem 7173-as íróm van hasonló jó minőségbe ír mint a Benq1655 és a Plex760. :R

Tungsram 1896-2022

(#2813) he7edik.


he7edik.
addikt

megtudja valaki mondani hogy a ASUS 1612BL milyen bele van?

Égő szöveg a flém vázon

(#2814) IRON STORM válasza he7edik. (#2813) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mediatek chipsetből itélve valószínű Lite-On

Csak a TDi!

(#2815) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni a hozzáértőktől, hogy milyen írót ajánlotok 15k-ig bezárólag? LightScribe jó lenne, de nem létfontosság..

(#2816) TeeJay válasza skippper (#2815) üzenetére


TeeJay
félisten

Pioneer DVR-111 vagy NEC 4570 v. 4571
és ezek kb 7-8ezer árban vannak ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2817) slaci007 válasza skippper (#2815) üzenetére


slaci007
senior tag

NEC 5170-7170-7173,Pio111,Benq1655 ez tud lightscribet. :R

Tungsram 1896-2022

(#2818) Đusty válasza skippper (#2815) üzenetére


Đusty
addikt

És pl. az LG H22L is kb. 9-ért.

(#2819) 3x3y válasza forceberg (#2810) üzenetére


3x3y
aktív tag

NEC AD-5170A


Most ezt nyüstölöm, még nem csalódtam benne. Kellemes, gyors, nagyon gyors, gyorsabb, mint a Plextorom (755A), de a gagyi lemezekbe beletörik a foga...

[Szerkesztve]

PF

(#2820) Stylie


Stylie
tag

Sziasztok!

Vmi ilyesmi dvd írót akarok venni[link](mind dizájnban mind minőségben) de tudásban egy kicsit yobbat,tehát írjon dl-t meg ha van akkor satás is yó.Tudtok vmit ilyesmit?

Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#2821) Harti


Harti
senior tag

Megvettem az uj irom!

Asus DRW-1608P3S!

Az ASUS oldalán nem találtam hozzá legujabb firmware-t, lehet hogy nincs hozzá???

(#2822) LeslieG Jr. válasza Harti (#2821) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hali! :)

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt :[link] Itt bizti találsz az íródhoz megfelelő firmware-t. Aztán csak óvatosan nem ész nélkül firmware-ezni. :D

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#2823) Harti válasza LeslieG Jr. (#2822) üzenetére


Harti
senior tag

Köszi a linket!

Gyárilag a legújabb firmware van rajta ugyhogy nem kellett upgrade-elni! :C

(#2824) KMT


KMT
addikt

Sziasztok

A kérdésem egyszerű: melyik írót vegyem 10-12 ezer forintig?
(Fontos, hogy megbízható legyen, és ne legyen annyira lemez márka-érzékeny)

(#2825) TeeJay válasza KMT (#2824) üzenetére


TeeJay
félisten

NEC és Pioneer és 7-8ezerbe kerülnek nem 10-12be :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2826) KMT


KMT
addikt

akkor ezek közül?


NEC ND-3540A 10000
NEC ND-4571 Box 10000
NEC 3551 9000
Pioneer DVR-110DBK 9000
Pioneer DVR-110D 9000
NEC AD-7173A 8000
NEC ND-4571 8000
Pioneer 111DBK 8000
Pioneer DVR-111D 8000
NEC ND-4550A 7500

(#2827) slaci007 válasza KMT (#2826) üzenetére


slaci007
senior tag

Pio 111D,NEC 7173[link]

Tungsram 1896-2022

(#2828) lazydog válasza KMT (#2826) üzenetére


lazydog
addikt

NEC-et vegyél, szinte mindegy, hogy melyik típust.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2829) Stylie válasza Stylie (#2820) üzenetére


Stylie
tag

Senki nem tud nekem segíteni? :F :(

(#2830) PPeter válasza Stylie (#2829) üzenetére


PPeter
addikt

Segíts magadon és olvass vissza egy kicsit.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2831) VVoid válasza Stylie (#2829) üzenetére


VVoid
aktív tag

Olvass vissza, erről szól az egész topik, hogy milyen írót vegyünk. Ha Pio-t akarsz venni, akkor pl. Pio 111?

(#2832) Stylie válasza PPeter (#2830) üzenetére


Stylie
tag

Oké én értem csak nem nagyon találtam olyat magamnak ami ilyen dizájnnal rendelkezik és jó tudású is :(

Mod: VVoid: a Pio 111-nek nincsen olyan design-je mint amit szeretnék.

[Szerkesztve]

(#2833) forceberg


forceberg
veterán

Sziasztok!
Megvettük a 7173-as NEC-t, s itt ülök Kedvesemmel, s nem olvassa a 3540-nel 8x-osan írt MCC004-es lemezeimet... Telepítgetni meg mindent tudtam róla, lemezt még nem írtam, de most nem olvassa a Verbáimat. osszantó, szerintetek garis lesz az ügy?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2834) Troy. válasza slaci007 (#2812) üzenetére


Troy.
addikt

Főleg milyen lemezeket karcolsz vele?

.

(#2835) he7edik.


he7edik.
addikt

Hi
Sony DRU-830A lehet itthon kapni? megfogott a dizájn-ya :D

Égő szöveg a flém vázon

(#2836) Joy001


Joy001
tag

Sziasztok !

Ajándékba vennék DVD írót.
Ha jól értelmezem a fórumon olvasottakat akkor a Pioneer DVD-111, vagy a NEC AD-7173A típusok közül érdemes választani.
Kérdésem az lenne, hogy a Pio-val mostanában tényleg sok a gond, ami legtöbbször firm. cserével orvosolható ?
A NEC alapból tudja azt amit a PIO csak buherával (lemez gravírozás) ?
Esetleg van más típus amit érdemes megnézni ?


[Szerkesztve]

(#2837) forceberg válasza Joy001 (#2836) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem most a NEC 7173 okot fejtörést, mert nem olvasta be a +16x Verba lemezeim, amik a 3540-es NEC-vel lettek írva, tök jóra... :(((

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2838) lazydog válasza Joy001 (#2836) üzenetére


lazydog
addikt

Van olyan Pioneer is, amelyik buherálás nélkül tud gravírozni, ilyen a DVR-111L.
A NEC írók 1-esre végződő típusai 4551, 4571, és az újabb 7173 képesek, a LabelFlash-re.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2839) Joy001


Joy001
tag

111 L-et nálunk sehol nem lehet kapni.
Akkor összeségében melyiket érdemesebb venni?
A Pio kiforottab, mivel viszonylag régebbi, vagy igaz a mostanában egyrte több garis probléma ?

(#2840) lazydog válasza Joy001 (#2839) üzenetére


lazydog
addikt

Én a kettő közül a NEC-et venneém. Jó választás lehet még egy BenQ 1655 is.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2841) bmx powa


bmx powa
tag

sziasztok, lenne egy kérdésem! adott egy LG DVD író.
DVD±R / ±RW / RAM /±DL LG H12N FEKETE OEM <- ilyen
elméletileg CD-t is ír, újraír. beraktam egy üres CD-t. nem ismerte föl. beállítottam, hogy ez legyen a CD író (tulajdonságoknál) akkor kiírta, h üres CD. írni továbbra se tudtam. ma vettem egy -R fujufilm DVD-t. berakom, és ezt is üres CD-ként ismeri föl. próbálok rá írni, nemlehet.
nero-m egyelőre nincs, csak a windows beépített írójával próbálkoztam.
olvasni viszont tökéletesen, minden hiba nélkül olvas,

kérdés: MI LEHET A HIBA? miért nem tud se CD-t, se DVD-t írni? valószínűleg én vagyok a noob, de légyszi segítsetek!

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#2842) lazydog válasza bmx powa (#2841) üzenetére


lazydog
addikt

Mindenképp valami normális író programmal próbálkozz. Az XP-be épített valami semmire sem jó.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2843) bmx powa válasza lazydog (#2842) üzenetére


bmx powa
tag

nekem idáig működött, habár csak CD íróval. de látom van erre is egy külön topic, a problémákra, fölteszem ott is a kérdést. most mondanám azt, hogy ép töltöm lefelé a nero-t, de az warez lenne...


mindezektől függetlenül épp töltöm le a nero-t ;]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#2844) lazydog válasza bmx powa (#2843) üzenetére


lazydog
addikt

A Nero-demo verzió letöltése nem warez. :) Másrészt vannak freeware író programok is.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2845) jap


jap
aktív tag

az új Samsung SH-S183 (''satás, 18x...) dvd-íróhoz ki-mit szól, érdemes megvenni, kpróbálni?

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#2846) Joy001


Joy001
tag

Nagyon sok infó elolvasása után végül a NEC AD-7173A DVD írót rendeltem.
Holnapra meg is érkezik, remélem jól döntöttem. ( Bár olvastam erről is elég sok hideget-meleget ).

Mindenkinek köszönöm a segítséget !

Üdv.

(#2847) kiborg


kiborg
aktív tag

Na Hali Emberek!

Félévente általában elirkálok kb 500 DVD-t, két íróval. Nemtudom, hogy mi minősül egy írónak megterhelőnek vagy ilyesmi, de szintem ez még nem, jól gondolom ? Mennyi lemezt kellene átlagosan kibírnia egy írónak ? Ebből az egyik egy Pioneer 110D-s. Elődje egy 109 volt. A 109-es nem bírta a kiképzést, meghalt, de most már gari után 1 hónappal megunta magát a 110 is :( Kezdem unni a Pioneer-ek elhalálozását, valami máson godolkodom. Itt Kecsón Plextorból csak a 755-öt kapni. Olvastam itt, hogy eléggé egy buherált belsejű cucc. Megéri-e belefektetni, vagy inkább maradjak pl egy Pio 111-nél.
Valaki tud valami okosat mondani erre ?

Üdv Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#2848) lazydog válasza Joy001 (#2846) üzenetére


lazydog
addikt

Ez alapján választottad? :DDD [link]

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2849) Troy. válasza Joy001 (#2846) üzenetére


Troy.
addikt

Légyszi számolj be mindenről, mert én is egy ilyenen gondolkodom.

.

(#2850) lacko22


lacko22
aktív tag

Szerintem az LG és SAMSUNG kivételével bármilyen író jó.
Nekem régen volt egy Liteonom is mondjuk az is gagyi volt de lehet ma már jót gyártanak.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.