Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2201) neduddki válasza PPeter (#2200) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az kit erdekel, de hogy irja???: - )))

udv

neduddki

p.s. es melelsleg mijjota lett a 4571 ekkor javallot dog???

mod: kotoszo valtas:- )

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2202) lazydog válasza Csapi007 (#2199) üzenetére


lazydog
addikt

Mint a vöcsök, még a DVD-RAM-ot is support-álja, sőt tetoválni is tud! ;]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2203) Komplikato


Komplikato
veterán

Kérdés:
Mennyire apceptálja bármelyik tálcás optikai meghajtó, írókra különös tekintettel, a függőleges beépítést?
Mennyire apceptálják a slot-in megoldások? (Pl. Plextor 716AL)

Sajnos normális slim toronyházba másképpen nem megy bele, a legtöbb mATX ház, amibe meg igen, az túl nagy.

Remélem tud valaki segíteni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2204) PpenoO válasza PPeter (#2200) üzenetére


PpenoO
őstag

:C

(#2205) slayer006 válasza Csapi007 (#2199) üzenetére


slayer006
addikt

[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#2206) 9CS


9CS
senior tag

Látom a Samsung DVD-k, nem ajánlott vételek, de szemtelenül olcsón van SE-W164L. Mindenképp egy külső eszköz kéne és eddig úgy tűnt, jobb, ha nem egy ház + belső író kombinációval próbálkozok, persze, ha ez változott, szóljatok. Igényeim, hogy végre legyen DVD az itthoni gépben (vagyis az asztalon...) :B Írni nem nagyon fogok, inkább csak olvasónak kéne, persze, ha néha kell, akkor azt tegye meg, és normálisan. Szóval így is kiesik a fenti Samsung író? Esetleg mit ajánlotok külső írónak, mondjuk 20k alatt?

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#2207) neduddki válasza 9CS (#2206) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HA gyorsan kell nec, ha hibabiroan akkor lg.:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2208) lazydog válasza neduddki (#2207) üzenetére


lazydog
addikt

Eddig én is úgy hittem, ahogy te. Mióta van három íróm, megváltozott a véleményem, a NEC javára.

üdv. lazydog :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2209) neduddki válasza lazydog (#2208) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

#1956 es tippelhecc mejjik kerutl ki kocsonbe masnak, de mintha a nec totyikban sem ezet rajonganak:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2210) lazydog válasza neduddki (#2209) üzenetére


lazydog
addikt

Látom, hogy neked is van a toronyban az emlegetett típusból.
Az a tény hogy pont ezt adtad kölcsönbe a barátodnak, valószínűleg csak végtelen önzetlenséged bizonyítéka. :B

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2211) neduddki válasza lazydog (#2210) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

:- ))))
Erdekes benenm inkabb az merul fel, a legrosszab volt az osszes kozul:- )))
amugy ahogy latom Te olvastad az okfejtesem #1732-tol:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2212) 9CS válasza neduddki (#2207) üzenetére


9CS
senior tag

Hello

Akkor LG-t és rendes külső cuccost, vagy belső LG-t és házikót neki? A sebesség azért nem számít, mert azt az 1-2 írást amit meg kell ejteni esetleg, azt ki bírom várni.

Esetleg konkrét típust tudsz mondani?
Ha belső + ház akkor házra is kéne ötlet. Ventis, vagy anélküli? [link] legalábbis ez venti nékülinek tűnik, persze, hogy jó e...

thx. :D

[Szerkesztve]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#2213) lazydog válasza neduddki (#2211) üzenetére


lazydog
addikt

#1766 slaci007 véleménye is engem igazol.
univerzális írónak a plextor a legjobb mellé olvasónak
egy nec író a jó választás,én is így használom


Másrészt engem nem érdekel a booktype fícsör. Az sem lehetetlen, hogy az újabb firmware-el már neked is tetszene.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2214) neduddki válasza 9CS (#2212) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ezekt olvaasra ertetem:- )))
Tejjesne megleop modon en elfogultvagyok az lg irokhoz /es nem szkatt el a eg hogyijje t mondok:- ))) lasd korabbi viszonuyom/ persze nem mindegyikhez:- ))) pl. egy 4167-es egy usb mapower hazzal /axico/ vagy ahogy latom az expertben 2164-es ~11, a 5169-es meg ~19 ezkro nem tok sdemmit hogy mejjik mejiknek felel meg... kulsok ne igazn az en viagom
mapower pl. eddig minden belso dvd-t egevett

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2215) neduddki válasza lazydog (#2213) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az abaj, hogy azokab a kapott mindfel lemezekba amiket a szaros 4167 siman olvassa a nec mar reg beledoglott , csereb lassab, /nem vagyok en erdoke, hogy hujjet kapjak minden sec-ert:- )))/ kivancsi vagyok a nec-es totrikab hogy lassan hogy all a 4571 renom e a 4551-he zkpest:- ))) /ugey korababn nem jol:- (((/
kar hog nem erdkel, erdekesdogokat lehe tmegvalositani:- )))
mogyuk a nec ficsorok koztt vott van a +rw bt-je is, de eddig meg nem sikerutl vel atverni semmit:- ((( /lehet hogy aze, mert a +r-nel sem vla az igazi: - (((/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2216) lazydog válasza neduddki (#2214) üzenetére


lazydog
addikt

Rokonlelkek vagyunk, én sem tartom jogosnak, az LG írók általános fikázását. Nem fogom kidobni 4120B írómat sem.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2217) neduddki válasza lazydog (#2216) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az apon hoy kezdetekkeos volt egy 4081-em , egy percet sem mukodtt lecsereltem egy 4082-re, talan ez mar muxott is egy keveset, elcsereltem egy 4120-ra, soah egy percet sem hasznlamt lecsereltem 4160-ra, eszt mar nyuztam rendesen, de elcserelodott az is 4163-ra, majd az is egy 4167-re ezutan kerult a kezm koze egy 4166, de rohattul nem volt alegedett a 4167 tukreben, es azot ais hijabab gyuttek a fw-k a 4167 meg mindig jobban tunik:- )))

udv

neduddki

mod: persze kozbenmegferdulek nalam plex, nec, meg mit tomen:- )))
amugy valjjuk meg altalnos hasnzlatra majd mindegymejjiket adom el szimpal felhasznalonak tok mind1:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2218) 9CS válasza neduddki (#2214) üzenetére


9CS
senior tag

Hello!

Jah, hogy ez csak az olvasó rész. :Y Azt hiszem, akkor mindegy, veszek valamit, aztán ha nem jó, akkor kivágom, eddig is megvoltam nélküle. :D Amikor jöttek be a cd olvasók, akkor egy-két hetente cserélgettem őket, mert hát egyik sem volt valami jó...

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#2219) neduddki válasza 9CS (#2218) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Te mondad, hogy az olvasa alenyeg:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2220) 9CS válasza neduddki (#2219) üzenetére


9CS
senior tag

Ez így is van, még szerencse, mert különben tényleg bajban lennék. Már most is megijedtem, hogy akkor mi is van, és még csak az olvasási képességről volt szó.

Úgy tűnik akkor egy alap gyárilag is külső cuccnak tervezett LG lesz a nekem való?
például: [link] vagy itt a magyar oldal, jó sok információval: [link] :(((

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#2221) slaci007 válasza Csapi007 (#2199) üzenetére


slaci007
senior tag

He-he a Playstation kettőnk is támogatja a DVD-ROM-ot. :O

Tungsram 1896-2022

(#2222) neduddki válasza slaci007 (#2221) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Es hogy irja???;- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2223) slaci007 válasza neduddki (#2222) üzenetére


slaci007
senior tag

Vicc volt vazeg,ha hozzászólásaidhoz adhatnál egy rejtjelező kézikönyvet,még az enigma kódolását is könnyebb volt olvasni. :C

Tungsram 1896-2022

(#2224) neduddki válasza slaci007 (#2223) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A kettospont vonal space harom zarojel az a nagyon kommojankerdezem en eszett cimu musor megfejtese. megfelelo?

udv

neduddki

p.s. na hogy teccik az kodfejto konyv???:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2225) Komplikato


Komplikato
veterán

Közben másik fórumban megnyugtattak a függőleges beépítést illetően, akkor már csak az a kérdésem maradna, hogy függőleges beépítés esetén mi a jobb?
Hagyományos tálcás kivitel a kis ''körmöcskékkel'' vagy egy Slot-in megoldású meghajtó??? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2226) PPeter válasza Komplikato (#2225) üzenetére


PPeter
addikt

A Slot-in jobb volna (de nincs).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2227) Komplikato válasza PPeter (#2226) üzenetére


Komplikato
veterán

Plextor PX-716AL? :F - [link]
[kép]
Plextor, one of the leading companies for the development and production of reliable, high quality CD/DVD peripherals is expanding its range with its first slot loading Double layer Dual Format drive.

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2228) PPeter válasza Komplikato (#2227) üzenetére


PPeter
addikt

Csak éppen itthon elérhetetlen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2229) Komplikato válasza PPeter (#2228) üzenetére


Komplikato
veterán

Franc, azért köszi. Slot-in Pioneer DVD-t lehet még kapni? Enyém sajnos 5 év szolgálati idő után nyugdíjba vonult. Max. a másik gépben lesz csak író ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2230) slaci007 válasza Komplikato (#2227) üzenetére


slaci007
senior tag

[link] :C

Tungsram 1896-2022

(#2231) neduddki válasza Komplikato (#2229) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Basys-t kellen megprobali, habar ugye nem az ocsosagukrol hiresek, de neha meglepo dogokat is lehet nalik tnanai:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2232) polip válasza neduddki (#2231) üzenetére


polip
addikt

nalik tnanai :D

ketvess dörrögh!

fokalmazzond érdhedöbbent :)

mod: helyesírás :D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2233) neduddki válasza polip (#2232) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

AH eszt en tus ertelemzni akkor inkabb hagyuk:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2234) Panyi


Panyi
csendes tag

Hellosztok!
Nekem LG GSA 4167-B íróm van és DataWrite lemezem optodisc alapanyagú.
Mikor írni akarom a filmet mindég kiírja hogy érvénytelen blokkcím.
A firmwaret is frissítettem DL-12 és így is kiírja megpróbáljam a DL-13 is.
Ha nem így sem írná akkor milyen írót vegyek?
Köszi a segítséget!

(#2235) lazydog válasza Panyi (#2234) üzenetére


lazydog
addikt

Mielőtt új írót vennél, próbáld ki néhány más típusú lemezzel is.
Egyébként mit vársz el az új írótól?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2236) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ha archiválni szeretnék lehetőleg minél hosszabb távra(fényképeket), akkor egy adott cd-t mivel érdemes inkább megírni hogy esetleg évek múlva is biztonsággal lehessen olvasni? 1éves Pio DVR-110D, vagy 3éves LG CDRW 16x10x40x

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#2237) blattida válasza BlacKSouL (#2236) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha e kettő közül lehet választani, szinte mindegy, de inkább a Pioneer-t használd. Egyébként is, használj jó minőségű lemezt, pl. Verbatim Pastel, és írd ki viszonylag lassan(24X), ha archiválni szeretnél, és ne egy, hanem két példányban, majd tárold őket sötét, száraz helyen! :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2238) slaci007 válasza Panyi (#2234) üzenetére


slaci007
senior tag

LG írók sajnos nem a DVD írók csúcskategóriája,de ha normális lemezt veszel hozzá(verba+-,ricoh+)akkor jól meg fogja írni őket 10-20 ft-on nem szabad spórolni utána úgy is kuka lesz belőle.Az ilyen egzotikus kaki lemezekhez a plex760-t tudom ajánlani,de az árkülönbségen nagyon sok jó lemezt tudsz venni.

Tungsram 1896-2022

(#2239) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy Dvd-írót venni kb:10-ért(max 15)Dual lemezt tudjon írni,lightscribe-os legyen,Dvd-Ram-ot is támogassa.Várom a tippeket.
Előre is köszönöm!

(#2240) #54715584 válasza grabber (#2239) üzenetére


#54715584
törölt tag

10ert nem kapsz olyat :) ha megis, vegyel pioneert :)

javitva: kapsz olyat 10ert, de az lg...olyat ne vegyel :)

[Szerkesztve]

(#2241) slaci007 válasza grabber (#2239) üzenetére


slaci007
senior tag

Csak lg és samsung van de egyiket sem ajánlom.Benq 1655 ez sajnos nem tudja a Ramot de a többit igen,NEC 4571 ez viszont lightscribet nem tudja,helyette ott a labelflash igaz a lemezek a duplájába kerülnek mint a lightscribesek. :Y

Tungsram 1896-2022

(#2242) grabber válasza slaci007 (#2241) üzenetére


grabber
addikt

Hát nehéz döntés.A labelflasht nem ismerem(pontosan most néztem utána),annyit úgy sem fogok írni,hogy ne tudjam kifízetni néha a dupla árat.Meg annyira nem tűnik rosznak :)
Kerestem a Dvd-Ram-ot de nem tudom igazából mi az előnye a Dvd+/-Rw-vel szemben?
Nekem most is 2 Lg meghajtóm van,ezért én sem akarok mégegyszer Lg-(de a hűtő nagyon király[az is Lg])Miben jobb a Nec illetve a Benq,a többitől?
Amúgy jónak tűnik a NEC 4571 :)

monstre:''vegyel pioneert''Kifejtenéd :)

(#2243) slaci007 válasza grabber (#2242) üzenetére


slaci007
senior tag

Az NEC és a Pio nagyon jó univerzális író mind a plusszos,mind a minuszos lemezeket jól írják,sűrű hozzájuk a firmware frissítés igy nincs gond a később megjelenő esetleg új médiakódos lemezekkel.A Benq egy más tészta,plusszos lemezekhez a legjobb választás és alkalmas tesztelésre is,és vannak extra szolgáltatásai mind a plex íróknak. :DD

Tungsram 1896-2022

(#2244) grabber válasza slaci007 (#2243) üzenetére


grabber
addikt

Részleteznéd :)) Mert pontosan nem tudom mi az.még a Pio sem lenne rossz(ajánlották mások)csak melyiket.És a Nec?

(#2245) slaci007 válasza grabber (#2244) üzenetére


slaci007
senior tag

A Benq-nál extra a QSuite program ahol különböző beállítási lehetőségek vannak az íróhoz.
Sold-Burn hasonló a plextoros autostrategy-hez,az író tud írási stratégiát csinálni ismeretlen lemezhez.WOPC dinamikusan állítja a lézer energiáját menet közben.Booktype állítási lehetőség plusszos lemezeknél(DVD-ROM).Ezeket ebben a programban lehet ki-be kapcsolni. :R

Tungsram 1896-2022

(#2246) slaci007


slaci007
senior tag

NEC és a Pio nec chipre épül ami az a legjobb chipkészlet,persze a plextor után.

Tungsram 1896-2022

(#2247) PPeter válasza slaci007 (#2246) üzenetére


PPeter
addikt

Plextor vezérlőchip nincs. A NEC chipje meg semmi sem érne a jó firmware-ek nélkül.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2248) slaci007 válasza PPeter (#2247) üzenetére


slaci007
senior tag

Tudom hogy a plextorba sanyo chip van,de itt ez a kolléga lusta visszaolvasni egy kicsit,ha bő lére ereszteném a mondanivalót itt ülnék a gép előtt reggelig. :F

Tungsram 1896-2022

(#2249) slaci007


slaci007
senior tag

Így megfelel Plex chip:[kép] :C

Tungsram 1896-2022

(#2250) slayer006 válasza PPeter (#2247) üzenetére


slayer006
addikt

hali

nem tudod, miért nem szerepel itt a Pio DVR-110 -es írója :F
[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.