Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2751) zserrbo válasza Ramius (#2750) üzenetére


zserrbo
aktív tag

jaaa. De ugye az LS és LB nem a szabadon maradt adatrétegre tud cimkézni, hanem a másik oldalára (fordítva kell berakni a lemezt)?
Akkor a tatto meg arra az odlalra, mire írok?

(#2752) Ramius válasza zserrbo (#2751) üzenetére


Ramius
őstag

LS és LF működési elvéről nemtudok semmit.
Akkor a tatto meg arra az odlalra, mire írok? - Igen.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#2753) zserrbo válasza Ramius (#2752) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Köszi.

(#2754) -FreaK- válasza Ramius (#2747) üzenetére


-FreaK-
veterán

A D-re viszont fel lehet tenni L módosított firmware-t és már is L lesz a D-dből:) nekem is így megy:)

(#2755) Ramius válasza -FreaK- (#2754) üzenetére


Ramius
őstag

Nekemis :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#2756) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok.
Nekem 2 éve van Pioneer 108 asom és még mindíg jól ír és olvas is.
Sok lemezt írtam vele.
Ott ronthattam el hogy feltettem a legújabb firmware-t.
Ettől belassult az olvasása, de az írása nem.
Végülis tökéletes szerintem.

(#2757) Kamikaze19


Kamikaze19
csendes tag

Szevasztok!
Én is csak annyit tudok hozzá mondani hogy mindeféle képpen pionert vegyél mert azok a dvd irokban de nem csak azok ban hanem az olvasokban viszik a pálmát:D
Nekem is az van dvd iro mert már azt éri meg venni
mert mindenki tudja ez visz mindent és ir is mindent :D:D:D
Én sztem ezt vegyetek:D
ŐŐŐ... a haverom vett egy Lg - t mondjuk az is jo de ki kell szurni mert ha véletlen szart váálasztassz gáz..De azért nem mondom hogy szarok mert mindnben vannak hibásak is :D
Na csak ennyit akartam:D

hali! :C :C

Az élet egy nagyon nehéz játék , de a grafikálya nagyon ott van:D

(#2758) FefeeX válasza Kamikaze19 (#2757) üzenetére


FefeeX
veterán

Hm... Asszem elégpártatlan vagyok. Van Pio110 -em és NEC 4571-em is...
Gyakorlati tapasztalatom, hogy az NEC jobban olvas, és az írásminősége is jobb...
Mondjuk újabb is,de anno a különbség a 4551 felé is megvolt. Szóval nem azt mondom, hogy a Pioneer rossz, nekem is van, de akkor is jobb az NEC.

LG-t pedig egy napon említeni sem szabad ezekkel, mint ahogy a Samsung-ot sem... Papiron tudják csak azt, amit tudni kéne... Most nem kezdek el példákat hozni, olvassatok vissza...

Ami még nagyon profi:BenQ 1655, írásminőség profi, plextornak is gyárt belsőt... És az ára sem egetverő... :D

(#2759) FefeeX válasza HorvBalint (#2741) üzenetére


FefeeX
veterán

Úgy tudom működik a 3540el a 4551es FW átalakitás... olvass a NEC topicban...

(#2760) FefeeX válasza zserrbo (#2749) üzenetére


FefeeX
veterán

LF író tudja a ''DiscT@2'' szolgáltatást, amely a DVD lemezek adatrétegének dekorálását teszi lehetővé... Gyönyörű munkát végez egébként...

(#2761) :AMF: válasza slaci007 (#2740) üzenetére


:AMF:
senior tag

Guszta darab. És ''már'' 200k alatt az ára. :)

The Plextor PX-B900A reads pressed DVD-VIDEO SL at 8x, DVD-VIDEO (OTP) at 6x and DVD-VIDEO (PTP) at 8x.
Mi a különbség az OTP és a PTP között?

(#2762) Ramius válasza FefeeX (#2758) üzenetére


Ramius
őstag

Én olyat hallottam, hogy némelyik(?) pionak nec belseje van. Lehetséges ez? :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#2763) blattida válasza Ramius (#2762) üzenetére


blattida
nagyúr

Elméletben lehetséges, de a gyakorlat az, hogy az úttörő belül is úttörő, csak a morzsái származnak az NEC-től! :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2764) TeeJay válasza Ramius (#2762) üzenetére


TeeJay
félisten

cska a vezérlőchip NEC az összes többi Pioneer ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2765) Ramius válasza TeeJay (#2764) üzenetére


Ramius
őstag

Akkor volt igazság a mondatomban :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#2766) Elmör válasza lacko22 (#2756) üzenetére


Elmör
senior tag

Az első DVD íróm egy kb 4-5 éves TEAC. Pioneeren gondolkoztam akkoriban, de ezt sem bántam meg, eddig 1 db lemeznél írta ki, hogy ''write error'' de lehet ez sem az író hibája. Ha 300 (vagy annál kicsivel több) lemez soknak mondható akkor sokat írtam vele. Másik kellemes meglepetés az LG íróm, ami 2 éves, bár ezzel nem írtam közel sem ennyit, de jó. Azért csalódtam benne kellemesen, mert a sima LG CD olvasóm viszont sokszor kukába lenne való! :DD

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#2767) Elmör válasza Elmör (#2766) üzenetére


Elmör
senior tag

Annyi még hozzáfűznék, hogy a TEAC 4X-es írása ma már lassúnak tűnik. (LG 8X-os) :) Szóval egy 8X-os vagy gyorsabb, nem túl drága TEAC-ot érdemes megvenni. :)

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#2768) zso73 válasza Elmör (#2767) üzenetére


zso73
veterán

Nekem is ijesztő volt a 32X CD írás. És persze hiba nélkül, nemúgy, mint a PIO 107D.
Rohan a világ, és nem érünk rá semmire. :U

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2769) Kicker


Kicker
senior tag

a kérdésem adott, milyen dvdírót vegyek?
egyre jobban kezd szükségem lenni rá, és most ugy gondoltam, legyen! :DDD

a tesóm notijában van dvd író, de példaul az egy 2rétegű 8.7gb-s dvd-t nem akart lemásolni, illetve megírni, sehogyse egy szintén 8.7es dvdre...... ez függ az írótól?

ár/érték arány a legfontosabb számomra...

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2770) PPeter válasza Kicker (#2769) üzenetére


PPeter
addikt

a kérdésem adott, milyen dvdírót vegyek?
egyre jobban kezd szükségem lenni rá, és most ugy gondoltam, legyen!


Pioneer, NEC, Plextor... mi lenne ha visszaolvasnál?

a tesóm notijában van dvd író, de példaul az egy 2rétegű 8.7gb-s dvd-t nem akart lemásolni, illetve megírni, sehogyse egy szintén 8.7es dvdre...... ez függ az írótól?

Felhasználótól függ. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2771) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Üdv,
hogy viszonyulnak a mostani dvd írók a cd lemezek írásához? Pl audió, adat, használható vagy legyen erre a célra fenntartva egy cd író?
:R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2772) blattida válasza tomcsi23 (#2771) üzenetére


blattida
nagyúr

Használható, de nagyon sokat ne várj. Adatra megfelel, de ha minőséget akarsz audio célra,akkor cédéíró a barátod, mondjuk egy plextor premium 2! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2773) Kicker válasza PPeter (#2770) üzenetére


Kicker
senior tag

olvasok... folyamatban... :DDD

Felhasználótól függ. sejtettem...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2774) tomcsi23 válasza blattida (#2772) üzenetére


tomcsi23
veterán

Naja, gondoltam. Itt nincs probléma (premium), csak gondoltam, hogy a hugocskám gépénél kiválthatom egy dvd íróval. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2775) blattida válasza tomcsi23 (#2774) üzenetére


blattida
nagyúr

A 760-as plextor nem rossz cd író, egyébként! :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2776) curtis2


curtis2
tag

Sziasztok, NEC 7173-ról mi a vélemény?

curtis

(#2777) 3x3y válasza tomcsi23 (#2774) üzenetére


3x3y
aktív tag

Nem találkoztam az utóbbi két évben olyan dvd-íróval, ami rosszul írt volna meg akárcsak 1 db audio cd-t is....

Síma ügy ez egy dvd-írónak...

PF

(#2778) PPeter válasza 3x3y (#2777) üzenetére


PPeter
addikt

Tekintve az Audio CD-k speciális felépítését, nem sok olyan DVD-író van manapság, ami könnyedén hozná a CD-írós korszakban jó íróként elismert meghajtók színvonalát, ha Audio CD-írásról van szó.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2779) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Sziasztok! Még egy régebbi kiadású Samsung DVD-íróm van, vagyis inkább tavalyi modell. 16X-osan ír/olvas. Az elmúlt 1,5 hónapban érdekes dolgokat csinál: Nem szereti a CD-ket, kiköpi őket, ha olyanja van. (Egyszerre csak egy CD-t rakok bele :DDD) Amikor beteszek egy lemezt és nem dobja ki, akkor beolvassa de valami írtó nagy zajjal. Néha kidobja a tálcát csak úgy mert úgy gondolja. Egyébként jól működik, most írtam vele 5 DVD-t. Hibátlanok lettek. Valószínű, már kezd öregedni. Ha ez be fog fulladni, nem veszek többé Samsungot. Bár már vagy 500-600 DVD-t írtam vele, szal ahhoz képest elég jó. Remélem kibír újabb 500 dvd korongot!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2780) 3x3y válasza PPeter (#2778) üzenetére


3x3y
aktív tag

PPéter!
Köszi a gyors reagálást, de mit értessz technikai színvonalon? Miből látnám én ezt?
Mivel mérhetem?
Hallhatom?
Beolvashatóság?
DVD-írók ''óta'' magamnak mindig max sebességen írok (48X, 52X) audió cd-t. Még egy hiba sem jelentkezet...

Okosíts ki please....

PF

(#2781) PPeter válasza 3x3y (#2780) üzenetére


PPeter
addikt

Keress rá az audio cd-s topikokban a hozzászólásaimra itt a PH!-n, vagy esetleg olvasd el ezt [link] bár még messze nincs kész a GYIK szekció.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2782) 3x3y válasza PPeter (#2781) üzenetére


3x3y
aktív tag

Köszi!

PF

(#2783) zso73 válasza Apollyon (#2779) üzenetére


zso73
veterán

Milyenen tipusú? /Samsung 123456/

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2784) Apollyon válasza zso73 (#2783) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A típusa TS-H552U. Most is megy a burning, még semmi baj. Nero7-el nem vesznek el vele az adatok, így amióta új winyóm is van nem rontott egy lemezt sem. De ez inkább a sw hibája mint a hardveré. (Bár ez relatív)
Esetleg vágod milyen típus milyen (rossz) tulajdonságokkal rendelkezik?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2785) zso73 válasza Apollyon (#2784) üzenetére


zso73
veterán

Nem annyira vágom. Csak most vettem egy 16X- os írót, és arra voltam kíváncsi, hogy a tipusa megegyezik az enyémmel,vagy sem. Nekem 182D van. :U Talán ez jobb széria.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2786) Apollyon válasza zso73 (#2785) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Most vettél? Hát akkor biztos hogy jobb széria, mivel én még tavaly májusban vettem és ez volt a legolcsóbb... Amúgy mennyiért vetted? Hányszorosan ír újraírhatót? Lightscribe vagy egyéb extra fícsör?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2787) zso73 válasza Apollyon (#2786) üzenetére


zso73
veterán

Ilyet vettem.[link]
8e Ft volt, mert a srác feleslegesen vette meg, és eladta nekem olcsóbban. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2788) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
A kérdésem nekem is az: ''Milyen DVD-írót vegyek?''
Ahol veszem ott van:
- LG GSA-H22N
- NEC AD-7173A
- Nec ND-3570A (meg még pár NEC)
- Pioneer DVR-111D
- Samsung SH-S182 (SH-S183 is van)

Én a PIO-ra gondoltam. Érteni, nem nagyon értek hozzá, hogy melyik mit tud pontosan. DL-t tudjon írni, később kell majd tuti (lehet az általam kinézatt Pio nem is tud? :B ) !

(#2789) gelbelex


gelbelex
őstag

Elnézést kérek a nagyérdeműtől, láma :B kérdésem lenne:
Mennyit lassít az optikairól optikaira íráson, ha egy IDE-kábelen van a két drive?
Ilyenkor mi okozza a lassulást? (Kevés a drót? ;] )

Általánosságban: Melyik kombinációval járok jobban, egy csak egy IDE-portot tartalmazó alaplap (i965) esetében?
1. egy IDE-optikai, egy SATA-optikai (Samsung, mert ez az elérhető..)
2. IDE-winch. IDE-RAID kártyán, két IDE-optikai (lehet NEC), de egy kábelen
(sanszos, hogy az IDE-RAID kártya nem szereti az optikai drive-ot)
Ritkán írok (és akkor nem fut más), a sebesség sem nagyon fontos, de utálom, ha elrontja gép.
El kéne döntenem, hogy: Sata Samsung-ot , vagy IDE-s Nec-et + IDE-RAID-kártyát vegyek...
Előre is koszönetem!

(#2790) zso73 válasza gelbelex (#2789) üzenetére


zso73
veterán

Érdekes kérdés. Ha röptében írsz az orosz rulettes dolog. Vagy rontja vagy nem. :)
Én nem görcsölnék rajta. Felesleges a második drájv. Egyen be, és azon ki is lehet írni.
Ha szereted az adrenalint, akkor meg SATA. Az alaplapodon 6 SATA csati van, tehát felesleges a kérdés./szerintem./ :R

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2791) slaci007 válasza Soma01 (#2788) üzenetére


slaci007
senior tag

A Pio és a Nec-ek a jó választás a 7173-ba eggyel újabb NEC chip van,a Pio 112-be lesz hasonló.[link]

Tungsram 1896-2022

(#2792) Soma01 válasza slaci007 (#2791) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi szépen!
AD-7173A vagy DVR-111D lesz akkor.
De így az NEC mellett döntök. Láttam a honlapon, hogy a RAM-ot is elég gyorsan írja!
Ugye az NEC-re is van regiómentesítő és -/+ R-t /RW-t ROM-nak megíró firmware?!

Köszi szépen mégegyszer!

(#2793) slaci007 válasza Soma01 (#2792) üzenetére


slaci007
senior tag

Itt mindent megtalálsz[link]

Tungsram 1896-2022

(#2794) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Hali!

1-2 hónapon belül DVD-olvasóra lenne szükségem. Gondoltam, ha már lúd, legyen kövér: írni is tudjon. A gond viszont az, h ezen kívül semmilyen szempontot nem tudok számításba venni, mivel totál láma vagyok hozzá.
Tudnátok linkelni 1-2 cikket, ami néhány oldalban összefoglalja a jelenleg piacon levő DVD-meghajtók tulajdonságait és esetleg össze is hasonlítja őket?

(#2795) LSL1337


LSL1337
őstag

hali szükségem lenne egy fekete előlapos DVD olvasóra light scribe előny lenne DL-t midnenképp írjon DVD-ROM nem fontos, S-ata csatolóért max 1k pluszt vagyok hajlando fizetni 8x.os 1x.es (ha van iylen :D) dvd íráss peed nekem elég

mit tudtok ajánlani?

meg egy sima DVD olvasó (fekete előlap) lehetőleg egy helyről a kettőt de lehet helybe veszem meg...

(#2796) luigi106


luigi106
tag

Sziasztok.

A segítségetekre lenne szükségem.A fórumban olvasottak alapján vettem egy
plextor 760-A dvd írót.Gyorsan beraktam egy 8x-os lemezt és uccu neki másolás.
Végül is megírta 17 perc alatt de én ezt sokallom. Arrol nem is beszélve, hogy,
a used read buffer nagyon hamar kiürült és a feléig 1-3 százalék körül ugrált,
utána már viszont majdem 100 százalék volt végig.
A plextor a primeri masteren van az lg olvasó pedig a secondary masteren.
A vinyóm az egy sata-s maxtor.
Előre is köszi a segítséget.

(#2797) PPeter válasza luigi106 (#2796) üzenetére


PPeter
addikt

Honnan ment a másolás? Közvetlenül az LG-ről másoltál, vagy ideiglenes képfájl készült a vinyóra közben?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2798) slaci007 válasza luigi106 (#2796) üzenetére


slaci007
senior tag

Valószínű közvetlen írás volt az Lg az olvasás elején valahol 4-5x-nél indulhat a Plex pedig 6x-an kezdené írni ezért volt a puffer ugrálás.Ha figyelted volna a plexen felváltva zölden(olvasás)és narancssárgán(írás)égett a led.Olvasónak is ezért jobbak a NEC írók de a közvetlen írást inkább kapcsold ki a Neroba,vagy amilyen progit ép használsz. :(

Tungsram 1896-2022

(#2799) luigi106 válasza PPeter (#2797) üzenetére


luigi106
tag

Közvetlenül az LG-ről ment.Ezek szerint nem lehet közvetlenül írni ?
Vagy csak az LG kevés.Vagy vegyek másmilyen olvasót?

(#2800) he7edik.


he7edik.
addikt

Urak

Melyiket szeressem?
NEC AD-7173A (fekete) OEM +R/+RW/DL 18x/8x/8x, -R/-RW/DL 18x/6x/8x, -RAM 12x, Labelflash 8 340 Ft
vagy
Pioneer DVR-111 OEM +R/+RW/DL 16x/8x/8x, -R/-RW/DL 16x/6x/8x, -RAM 9 510 Ft
vagy
ASUS 1612BL BLACK LIGHTSCRIBE 12xDVD-RAM BOX 9 540 Ft

Égő szöveg a flém vázon

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.