Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2151) neduddki válasza PPeter (#2147) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Na akkor most ne fogd vissz amagad es mesejl az asztalitapasztlataidrol... kivancsian varjuk...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2152) cactusjack


cactusjack
csendes tag

Sziasztok!

Milyen jó minőségű írót tudnátok ajánlani, CD, CD-RW , +R, +RW és DVD-RAM amit írok. Fontos lenne a jó írás, olvasás.

(#2153) PPeter válasza neduddki (#2151) üzenetére


PPeter
addikt

Szia!
Nekem a képminőség és a flexibilis felvételi mód miatt a Panasonic modellek jöttek be, de azokból is inkább a tavalyi-tavalyelőtti szériák (itt előttem például egy DMR-E60 dolgozik éppen), valahogy jobb minőségben tudok ezekkel VHS-ről átvenni, mint az általam próbált újabb Sony és Philips asztali felvevőkkel. Én amolyan közbülső megoldásnak használom az asztali felvevőket - ha profi digitalizálásról van szó, akkor a Canopus HD kártyánkkal dolgozunk a stúdióban, ha ''elég'' a DV minőség de az anyagot szerkeszteni, effektelni kell, akkor egy Canopus ADVC-100 és egy 110-es dolgozik, minden más munkára az asztali felvevőket használom, illetve van még egy Plextor PX-M402U cuccosom is. Utóbbival és az asztali felvevővel töbnyire az utólag csak trimmelt (elejéből-végéből lecsípünk), de vágásra, utómunkára már nem kerülő anyagokat digitalizálom, kényelmesen lehet authoring célokra felvenni velük, mert demuxolás után már eszi is az authoring szoftver. Vannak olyan profi munkák is, ahol a Panasonic miősége teljesen megfelelő - nyilván a forrástl is függ, kötöttem én már Betát is rá, hát beszarás milyen képet tudott felvenni róla -, minden attól függ, hogy a következő lépésekben mit akarunk tenni az anyaggal.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2154) neduddki válasza PPeter (#2153) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Juhejj valaszt kaptam veger ksoznm!!!:- ))) /matmint hogy e60-al kozlekecc-e meg vagy m,ar massal??? regen es ne mtom hol ttetem fel:- )))/
Amugy leginkabb jvc-todhiba volan osszehasonlitas erdeklene.
/A jvc-sek el sozktak jaccani magukat, de sajnos leeset az ujokrol a korona:- (((, a toshibarol szinten hallani jokat foleg kepminoseg teren./
Amugy e60-hoz kepest /az amugy szar eh60/ hozott javulat, de a mostnai eh55/65-re mondnak igazan dicseretet vhs digizes teren a bentiek. /meg nem nesztem.../

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2155) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Sziasztok!
15000Ft körül milyen DVD-írót érdemes venni?
Az üzletben, ahol rendeltem a gépem többi részét, mindenképp egy NEC-et, vagy LG-t akarnak rámsózni, gondolom az maradt raktáron, tehát nem hiszek nekik. :DDD

Szerk:
neduddki: Az írásképed és a helyesírásod még mindig a régi. :D :DD :D

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2156) blattida válasza FehérHolló (#2155) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha már ennyit szánsz rá, kicsit kevesebbért(13000) vegyél Benq-et(DW-1650-1655), vagy kicsit többért(17000) pedig vegyél Plextor-t(PX-755-760).
Ha rajzolni is szeretnél vele, akkor a Plextor kiesik, ha pedig RAM-ot is használnál, akkor mindkettő, hacsak nem veszel egy DW-1670-es Benq-et, ami mindkettőt tudja, de kishazánkban jelenleg nem kapható, külhonból viszont rendelhetsz.
Vagy veszel Pioneer-t vagy NEC-t olcsóbban. :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2157) slaci007 válasza FehérHolló (#2155) üzenetére


slaci007
senior tag

Pio 111d átmódolod 111L-re,Benq1655,Plex760,Nec4550,4570. :Y

Tungsram 1896-2022

(#2158) FehérHolló válasza blattida (#2156) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi az infókat, körülszaglászom őket.

#2156: Bocs, de én síkhülye vagyok a DVD-írókhoz, főleg a buherálásukhoz. :))

Szerk: Esetleg valaki tudna mondani egy olyan üzletet Pesten, ahol lehet rendelni a feljebb említett 2-3 típusból? Most állítottam össze egy konfigot, és nagyon rossz tapasztalataim vannak ilyen téren az agyondícsért üzletekkel kapcsolatban is.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2159) as_Rock


as_Rock
őstag

Sziasztok!
Ma kellene vennem egy DVD-írót, ami az alábbi feltételeknek felel meg:
Fekete, 16X-es, DL-es, megbízható, jól ír/olvas, audiót és dvd-t grabbel, be tudja állítani, hogy dvd-rom-nak lássa az asztali játszó az általa írt lemezt.
Viszonylag csendes és max 8,5k-ért megvehető:)
A belvárosban nyugati - corvin mozi közti útvonalon, vagy kékmetró ecserei dunapláza közt haladva max. 5 perc gyaloglással elérhető legyen a bolt, és a gari az tényleges gari legyen:D
Eddig egy ilyet találtam: NEC 3551 a vizeseknél 8160 ft :C (eddig 3540A-m volt, azzal meg voltam elégedve)
Előre is kösz a tippeket!:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#2160) 3x3y válasza as_Rock (#2159) üzenetére


3x3y
aktív tag

:C

PF

(#2161) as_Rock válasza 3x3y (#2160) üzenetére


as_Rock
őstag

3551 megvéve:)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#2162) Torry


Torry
addikt

Kellene nekem valami dvd író, mert ez a fos NEC 2500A pont akkor kúródik el amikor gépet akarok újítani és kellene a pénz.
Láthatjátok a hangnemből, hogy nekem NEC nemkell. SZóval mit vegyek?
Előre is kösz.

(#2163) slaci007 válasza Torry (#2162) üzenetére


slaci007
senior tag

Pedig jók az NEC-k 2500-ös azért már egy kicsit öregecske lehetett,én is lecseréltem már régen a 2510-t egy 3540-re.Ajánlott írók mostanában 10 ezer alatt NEC 4550,4570 fölötte Benq 1650,1655 Plextor 760. :DD

Tungsram 1896-2022

(#2164) Torry


Torry
addikt

4550A
vagy
4571?

(#2165) slaci007 válasza Torry (#2164) üzenetére


slaci007
senior tag

A 4550-es régebbi típus egyenlőre jobb firmware-rel,4571-es a legújabb az 1-es jelenti a végén a labelflash írási képességet.Ezeken az oldalakon olvashatsz ezekről teszteket:
[link]
[link]
[link]
és a legjobb magyar oldal:[link] :R

Tungsram 1896-2022

(#2166) Torry válasza slaci007 (#2165) üzenetére


Torry
addikt

Melyik olvas/ír jobban szarabb minőségű dvd-ket?

(#2167) Crowbar


Crowbar
csendes tag

a keret: max 12e. ami kéne: SATA, fekete. márka mindegy. mit javasoltok? a SATA létfontosságú dolog lenne.

(#2168) slaci007 válasza Torry (#2166) üzenetére


slaci007
senior tag

Mind a kettő gyorsan olvas,6x-os seb.indít 16x-os a vége.Sokkal jobban olvasnak mint a 2500/2510 széria,a gagyibb lemezek írására pedig az NEC-k a legjobbak.
[kép]

Tungsram 1896-2022

(#2169) Torry válasza slaci007 (#2168) üzenetére


Torry
addikt

Oks akkor holnap megyek is 4571-t venni köszi!
Mer megvettem a Flatout2-t próbálnám ki, hát nem elromlott? :((( :C

(#2170) slaci007 válasza Crowbar (#2167) üzenetére


slaci007
senior tag

SATA-t ennyiért nem kapsz nem mintha olyan nagy lenne a választék ilyen írókból.Max.a plextorokat tudnám ajánlani de azok nagyon drágák 30e felett.Jobban járnál egy SATA vinyó IDE író párossal. :DD

Tungsram 1896-2022

(#2171) CortezX válasza slaci007 (#2168) üzenetére


CortezX
aktív tag

Hali!
Én is mostanában szeretnék új dvd írót venni. A NEC írókról sok jót hallotam. Az előbb ezt írtad: ''a gagyibb lemezek írására pedig az NEC-k a legjobbak''. És a márkásabb pl.: TDK, Verbatim lemezeket is olyan jól írja ? Vagy inkább másikat kellene vennem?

(#2172) slaci007 válasza CortezX (#2171) üzenetére


slaci007
senior tag

A jó lemezeket az LG is jól írja csak utána áll meg a tudomány.NEC mellett szól a sűrű firmware frissítések,módolt firmwarek és a benne található NEC chip ami jó univerzális(plusszos-mínuszos lemezek egyaránt)íróvá teszi,ilyen chip van a Pio írókban is.
A TDK,Phillips lemezek lehet hogy''márkássak''de el kell őket felejteni a minőségük miatt.
Ajánlott lemezek: Verbatim 8x,16x Ricoh gold 8x,16x.
Ajánlott írók:NEC4550,4570,PIO111,BENQ1650,1655,PLEXTOR760. :DD

Tungsram 1896-2022

(#2173) CortezX válasza slaci007 (#2172) üzenetére


CortezX
aktív tag

Értem. :)
Én speciel a NEC 4571-en gondolkodom. Egyébként mi a baj a TDK lemezekkel? Mert a Philips-ekkel nekem is vannak kellemetlen emlékeim de a TDK-val még nem volt gondom. Monjuk már hónapok óta csak 8x Varbatimokra írok és nekem ez nagyon bevált.

(#2174) slaci007 válasza CortezX (#2173) üzenetére


slaci007
senior tag

16x-os tdk mínuszosból voltak érdekes darabok(TTH02)az asztali lejátszók nem nagyon bírták lejátszani pedig plex760-nal írtam.A Philips meg ugye retek f1
[kép]
Még a Value by Trax is sokkal jobb volt,pedig az aztán B kategoriás lemez a javából
[kép] :DD

Tungsram 1896-2022

(#2175) detroitrw válasza Crowbar (#2167) üzenetére


detroitrw
addikt

Samsung DVD+/-RW, SATA (SH-W163A/BEBN ) fekete, OEM (9.755 Ft) :C

[link]

s a samsung az erős középmezőnybe van főleg a 3éves garijával :U

[Szerkesztve]

(#2176) detroitrw válasza detroitrw (#2175) üzenetére


detroitrw
addikt

óóó most láto mhogy ezek mostmár csak 2 éves garral vannak :DDD
nem mintha az nem lenne elég :)
meg egyes helyeken osztogatnak az OEM mellé is NERO-t :)

(#2177) marcustg


marcustg
csendes tag

Üdv!
Talán kicsit eltérek a témától, de nem találtam megfelelőbb részleget! Vettem egy NEC ND-4571A dvd írót, de sehogy sem sikerül életre kelteni a LabelFlash technológiát..ez OEM változat szóval nem adtak hozzá cd-t, és több helyen is olvastam, hogy ebben az esetben a netről lehet leszedni a megfelelő drivert, de én nem találtam sehol! Tudnátok segíteni?
Köszi előre is

Fear the D

(#2178) detroitrw válasza marcustg (#2177) üzenetére


detroitrw
addikt

(#2179) marcustg válasza detroitrw (#2178) üzenetére


marcustg
csendes tag

köszi!

Fear the D

(#2180) DarkSmile


DarkSmile
tag

Sziasztok! Azt kérdezném milyen DVD írót vegyek? Kettőre gondoltam: LG H20 LightScribe, vagy Pioneer 111-est? A kettő között csak 200 forint különbség van, de az LG-re 2 év gari, míg a pioneer-re csak 1. Szóval szerintetek melyik legyen????? THX :R

Szégyen a futás, de a kurv@ annnnnyát annak aki kerget!!!

(#2181) lazydog válasza DarkSmile (#2180) üzenetére


lazydog
addikt

A kettő közül inkább a Pioneer-t vedd.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2182) DarkSmile


DarkSmile
tag

Biztos vagy benne? Az LGH20-ra két év gari van, a Pioneerre meg csak 1. :F

Szégyen a futás, de a kurv@ annnnnyát annak aki kerget!!!

(#2183) PPeter válasza DarkSmile (#2182) üzenetére


PPeter
addikt

Mivel az LG a 4163-as modell óta nem remekel (a GSA-4163 nekem nagyon szimpatikus volt, ellenben az utótai csapnivalók), a Pioneer mindenképp jobb választás.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2184) slaci007 válasza DarkSmile (#2182) üzenetére


slaci007
senior tag

NEC-k és Benq-k is vannak 2 év garanciával,LG-be max micrót tudok jó szívvel ajánlani. :DD

Tungsram 1896-2022

(#2185) lazydog válasza slaci007 (#2184) üzenetére


lazydog
addikt

Az LG mosógépek is elég jók. :B
Viszont olvasónak tényleg hasznos egy LG író.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2186) polip válasza PPeter (#2183) üzenetére


polip
addikt

szvsz a 4082 óta nem remekel :) pl az csapnivaló egy szemét volt

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2187) emery2 válasza DarkSmile (#2180) üzenetére


emery2
tag

Én a Pioneert venném....

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#2188) slaci007 válasza DarkSmile (#2180) üzenetére


slaci007
senior tag

Aki keres az talál Pio 2 év garanciával.[link] :C :Y

Tungsram 1896-2022

(#2189) 3x3y válasza as_Rock (#2161) üzenetére


3x3y
aktív tag

Jó döntést hoztál...

PF

(#2190) polip válasza slaci007 (#2188) üzenetére


polip
addikt

ez ilyen ritka manapság? :Y

én a 108-asom a Mistralba 2 év garral vettem 1,5 éve....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2191) slaci007 válasza polip (#2190) üzenetére


slaci007
senior tag

Pio-k mindenhol 1 év garanciával vannak,Nec-t könnyebb találni 2 év garanciával. :Y

Tungsram 1896-2022

(#2192) polip válasza slaci007 (#2191) üzenetére


polip
addikt

hát nem tom...megnéztem itt pécsett az árlistát, és az lső helyen (PC_Forrás) 2 év garral adják a piokat...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2193) DarkSmile válasza polip (#2192) üzenetére


DarkSmile
tag

Te! hol nézted ezt? Melyik boltban? Merre van az? Mert már orhannék is megvenni! (Én mindiga TP Compban vásárolok. Hiba?)

Szégyen a futás, de a kurv@ annnnnyát annak aki kerget!!!

(#2194) blackvinyl válasza slaci007 (#2191) üzenetére


blackvinyl
tag

nálunk is 2 év van a piora (meg lg, nec-re is)

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#2195) DarkSmile válasza blackvinyl (#2194) üzenetére


DarkSmile
tag

Jó nektek! Itt sóherek! :DD

Szégyen a futás, de a kurv@ annnnnyát annak aki kerget!!!

(#2196) DarkSmile


DarkSmile
tag

Megvan a pio 111esem! Azt kell h mondjam h tökéletes választás volt. Nagyon jó! Sőt a számomra elég fontos feltételnek is eleget tesz: csöndes!!!! Nem sípol,süvít, még ha gyorsan pörgeti a lemezt akkor se! Szal ajánlom naon mindenkinek!!!!

Szégyen a futás, de a kurv@ annnnnyát annak aki kerget!!!

(#2197) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Milyen DVD írót vegyek 8-10ezer Ft kereten belül?

"Csak úgy mondom"

(#2198) lazydog válasza Csapi007 (#2197) üzenetére


lazydog
addikt

A NEC ND-4571-et ajánlom.
Nekem nagyon bejött. Gyors, mindent ír, és (majdnem) mindent olvas. Képes olyan lemezeket beolvasni, amiket a Plextor és LG íróm nem tud.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2199) Csapi007 válasza lazydog (#2198) üzenetére


Csapi007
veterán

DVD-ROM-ot támogatja?

"Csak úgy mondom"

(#2200) PPeter válasza Csapi007 (#2199) üzenetére


PPeter
addikt

Persze, szépen olvassa. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.