Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2851) szeva000 válasza kiborg (#2847) üzenetére


szeva000
addikt

ezt honnan vetted,hogy a 755-ös Plex buherált belsejű?
Szeretnék én a gépembe mégegy 755-öt ezzel a buherált belsővel:)
Érdekes módon ez nem ment szét még.Előtte én is félévente dobáltam az íróket,igaz én NEC-t kb annyi írással,mint te.

(#2852) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Most jutottam el arra a pontra, hogy kikeljek magamból! SAMSUNG DVD-meghajtót/írót ne vegyetek! Akinek meg az van, dobja ki! Vegyen magának másikat mielőtt tönkremegy, mert az enyém eléggé idegesít már, és mindenkit meg fog őrjíteni! A S. nem ért hozzá, max a monitorhoz! 1,5 év használat után nyűglődve éppen hogy csak megy! A tálcát kidobja csak úgy! Pedig vigyáztam rá, de most legszívesebben darabjaira törném!!! :W :(((

[Szerkesztve]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2853) PPeter válasza szeva000 (#2851) üzenetére


PPeter
addikt

A Plextor PX-755A egy Sanyo chipre épített, Plextor fejlesztésű-tervezésű drive, tehát ízig-vérig Plextor íróról van szó. Azért hívjuk buheráltnak,mert ez az író lett volna eredetileg a 760-asként beharangozott modell (18x-os DVD+R/-R írással!), de az utolsó utáni pillanatban visszavonták a piacról, mert súlyos technikai, minőségi problémák adódtak - állítólag a 18x-os írással - és inkább kissé lebutítva csináltak egy közbülső, 755-ös modellszámú változatot amíg az ''igazi'' 760-as megjelenhetett. A meghajtó felnyitása után látható, hogy több utólagos vezetékezés, toldalék, plusz IC van rábuharálva az eredeti hardverre.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2854) szeva000 válasza PPeter (#2853) üzenetére


szeva000
addikt

Ezt tudtam eddig is,de mi ebben a gond?:)
Azért akárhogyan is nézem egyetlen egy íróm sem élt meg ennyi időt és ennyi lemezt,meg csak ottvan a 2év gari is:)

(#2855) PPeter válasza szeva000 (#2854) üzenetére


PPeter
addikt

A 760-as sokkal jobb lett, a 755-össel van nyűgöm (nem sok, de van). Nekem mind a kettőből van több darab is, elég erős terhelés alatt. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2856) #21056768


#21056768
törölt tag

Helló!

Ajánljon valaki egy jó LightScribe-os írót, légyszi, max. 20 ezerig. BenQ 1655-t néztem ki, de azt sehol nem lehet kapni...

(#2857) Joy001


Joy001
tag

Sikeresen átvettem a NEC 7173A DVD írómat :) (8200-Ft-os áron)
Most próbálgatom, eddig nagyon jó. Simán felismerte a windows (3 gépben is próbáltam).
Eddigiek alapján én is csak ajánlani tudom.

(#2858) adyke


adyke
csendes tag

Hali!!!!
Abban kérnék gyors helpet, hogy hol kapok Samsung S183L írót???
előre is thx

(#2859) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Van egy HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B típusú íróm. A problémám, hogymostvettem Ridata mínuszos 16x-osan írható lemezt és a Nero 6.x nem akarja csak 4x tempóval írni. a 8x Aritákat simán tudom 8x-osan írni. Mi lehet a baj?

(#2860) Levin01


Levin01
őstag

Tud valaki segíteni, hogy kell az előbb említett HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B típusú íróban firmwave-t frissíteni? Hol lehet szerezni hozzá újat és hogyan kell rárakni?

(#2861) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Üdv!
Mint ahogy az előző hsz-emből sejteni lehetett, kell vennem egy új DVD-írót :DDD Mivel az idei műszaki cikk vásárlásának keretét már elköltöttem, így a dolog januárra marad.
Olvasgattam itt-ott, de két márka közül nem tudom melyik a jobb, a hsz-ek alapján a NEC és Pioneer bizonyult a legnépszerűbbnek.
Az elvárásaim mérsékeltek: 16X-os írás/olvasás; újraírható DVD esetében minél gyorsabb. A lightscribe annyira nem érdekel, de lehet kipróbálnám. DVD-RAM lemezt szerintem nem fogok venni mert drága, egyébként megérné? (Nem ismerem igazán a formátumot, annyit tudok hogy kétoldalú)
Hja és ami az egyik legfontosabb: a hosszú élettartam.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2862) LeslieG Jr. válasza Apollyon (#2861) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hát minden bizonnyal jobban jársz egy NEC-vel vagy egy Pioneer-ral. Nekem egy régebbi tipusú Pioneer-em van egy 110D de meg vagyok vele elégedve. :R

Ezek a Samsung-ok érdekes egy ''állatfaj''. Egyik haver járt úgy hogy poénból azt mondta egyik ismerősének hogy ezek a Samsung-ok csak DVD-t ''esznek'' és CD-t pedig nem is lehet vele írni. :D No nem kell mondanom hogy ez az elszólása a havernak nagyon helyénvaló volt. Egy darab CD-t nem tudtunk vele megírni. Nem ismerte fel az üres lemezeket sem, pedig nem egy tipussal probálkoztunk. És csak a DVD-t volt hajlandó ''megenni'' :DD No persze úgy ahogy de ott sem mindegyik márkát. :P

Bocsi hogy ezzel a kis történettel zaklattalak, de a Samsung-ról jutott eszembe hirtelen. :R

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#2863) Apollyon válasza LeslieG Jr. (#2862) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Egy másik topicba leírtam a még meglévő író hibáit:[link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2864) kiborg


kiborg
aktív tag

Hali mindenkinek!

megvan a Plextor PX-760A-m !!! :)) Tök jó, csak kicsit gondolkodik amikor elkezdi írni a lemezt. Valószínűleg az Auto Strategy miatt.
Ellenben a LG-m megbolondult !
Sikerült neki 14,9 x szeres sebességgel olvasni !!! Ilyet még eddig nem csinált! csak lestem ki a fejemből.
Szóval eddig mondjuk azt, hogy jó tapasztalataim vannak a Plexivel :) És mellesleg a 2 év gari sem utolsó, elvégre a Pioneerjaim majdnem mindig csak gari után szálltak el a boldogabb disc mezőkre.

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#2865) Sdi válasza Levin01 (#2860) üzenetére


Sdi
addikt

Hali

Innen [link], szedd le az A106 Windows (RPC1 and Auto-Reset) firm-et, csomagold ki és win alól futtasd az A106RPC1-es fájlt értelem szerűen.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#2866) Levin01 válasza Sdi (#2865) üzenetére


Levin01
őstag

Köszi!

Jobb lett a dolog, mert már 8x sebességgel is engedi írni a 16-os Ridata-t de még mindig nincs meg a 16 :(
Esetleg 106-nál frissebb frimware nincs?

(#2867) Levin01


Levin01
őstag

MÉg találtam az általad megadott linken a 4163-as íróhoz AN16-os firmware-t. Az nem lenne jobb nekem és talán végre 16-os tempóval is írná ezt a hülye Ridata lemezt?

(#2868) lazydog válasza Levin01 (#2867) üzenetére


lazydog
addikt

Mit erőlködsz, bőven elég 8x sebességen írni azt a nyüves lemezt!
Komolyabb emberek, ha lehetséges, akkor sem írnak ettől nagyobb sebességen.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2869) Levin01 válasza lazydog (#2868) üzenetére


Levin01
őstag

Valahol igazad van, csak mivel napi 30 lemezt meg kell pörköljek nem mindegy, hogy spórolok e lemezenként 4-6percet vagy nem. :R

(#2870) LeslieG Jr. válasza Apollyon (#2863) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia! :)

Pedig nem is olvastam ezt a hozzászólásodat. :B És tényleg megtörtént eset amit meséltem, de úgy látom ez már nem csak urban legend sajnos. :O Hát úgy látom ez a Samsung DVD-íróknál ez egy komplex hiba. Gondolom a Samu azért add ki DVD-írót hogy többet ne írj CD-ket. Hisz egy CD kisebb kapacitású és használj inkább DVD lemezeket hamár DVD-íród van. :D

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#2871) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

veszek halott Samsung írókat.... :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2872) polip válasza kiborg (#2864) üzenetére


polip
addikt

:Y dehát a piok is 2 év garral jönnek...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2873) kiborg válasza polip (#2872) üzenetére


kiborg
aktív tag

Már akinek :(

Nekem a kisker csak 12 hónap garral adta :(

IJ

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#2874) kiborg


kiborg
aktív tag

hali mindenkinek!

olyan kérdéssel fordulnák a tisztel forumozó tarsak felé, amivel nem vagyok tisztában:
Az LG íróm 30 mp alatt elintézi a bevezetés irását, és a megboldogult Poineer íróm is ennyi idő alatt csinálta meg.
De most a Plextor mindig elszöszöl vel 45-50 mp-ig is. Ez miért van ?
Az LG nem ír fel semmit, a Pio 786 sector, míg a Plextor 36 sectort ír fel, ez micsoda ?
Mire jó ?
Csak a plexnél veszem észre, hogy írás közben visszaesik a sebesség 6x körülre, majd visszamegy 8,1-re, szóval ingadozik.LG-nél ezt nem tapasztalom.
Még mielőtt kérdezitek, nem terheli semmi egyéb program az a winyót, amiről írok.
Szóval aki ezekről rendelkezik bármilyen infóval az ne rejse véka alá.

Üdv Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#2875) lazydog válasza kiborg (#2873) üzenetére


lazydog
addikt

Így igaz! Én az utóbbi időben semmit nem kaptam egy évnél hosszabb gar.-al, a még Plextor-omat sem.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2876) Sdi válasza Levin01 (#2867) üzenetére


Sdi
addikt

Hali

Mivel nekem nem ilyen íróm van így nem tudom.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#2877) Levin01


Levin01
őstag

Nem dvd író hanem olvasó amivel kapcsolatban tanácsotokat kérem.
Jelenleg egy LG 8163B dvd olvasó (nem író!!) egységem van és az a bajom vele, hogy nagyon hangos amikor fejet pozicionál (egyébként semmi baj nincs vele)
Melyik típust ajánlanátok ami nagyon csendesen végzi a dolgát ugyan akkor kellőképpen gyors az adatelérése és az adatátviteli sebessége is. Persz ez normális áron, max 4-5K.
A Samsung dvd olvasókról pl mi a vélemény, tapasztalat?

(#2878) VVoid válasza Levin01 (#2877) üzenetére


VVoid
aktív tag

Senki sem dícséri igazán egyik olvasót sem, de van nekem egy LG 8163B-m, ami olyanokkal is sikeresen megbirkózott, amivel a Plextor 716 meg a BenQ1640 nem. És jól, ellenőriztem az olvasás eredményét. Igaz, hangos, de ezek után nem érdekel :).

[Szerkesztve]

(#2879) Đusty


Đusty
őstag

Látom mostanában jött az LG-re is jó pont. Sosem értettem miért mindig csak az NEC, plextor Pio-t ajánlják valami hasonló mendemonda alapján mint a maxtor vincsi helyett a WD-t Hitachi-t stb. Mindig is LG-m és maxtorom volt és sosem volt semmi gond velük. Olyan lemezzel még nem találkoztam amit nem írt volna meg az LG sőt azt is elolvasta amibe a híres Asus-nak már beletőrt a bicskája. Mindig a legnagyobb sebességgel írok amit a lemez elbír és még sosem volt vele semmi gond. Persze a különböző márkák technikái egyre közelednek egymáshoz mint az elektronikában általában és egyes darabok pedig bármelyből sikerülhetnek rosszul.

(#2880) VVoid válasza Đusty (#2879) üzenetére


VVoid
aktív tag

Az tény, hogy a Plextor, Pio, Nec írok általában jobbak, mint az LG.
Én arról írtam, hogy kifogtam egy jól olvasó LG olvasót, és ha van valakinek egy bevált olvasója, nem nagyon bátorítanám, hogy lecserélje másra, még ha hangos is.

(#2881) 3x3y válasza Levin01 (#2869) üzenetére


3x3y
aktív tag

Szerintem pedig ne spórolj az idővel, mert a Ridata lemez az annyira rossz, hogy csak 4X-en írható rendesen. 8X sebességen már sok olvasó nem is bír el az égetett munkáddal. Szerintem figyelj oda erre, és a lemezáron pedig ne spórolj...de majd rájössz...

PF

(#2882) Dr. Ernő


Dr. Ernő
tag

Kérem magyarázza el vki mit jelent rippelésre vonatkozó megjegyzés(lásd lennt). Ezekszerint ezzel a készülékkel nem lehetséges a rippelés(default firmware-el)? A gyakorlatban milyen hátrányai vannak még ennek? Ill gyakori ez az un ''elhelyezett fék'' vagy csak egy két márka jellemzője. Tudnátok példát írni mely márkák ezek?

Köszönöm.

''
Az Asus DRW-1608P ugyan hangosan olvasott, írt, de legalább gyors volt. Filmek rippelésére a firmware-ben elhelyezett fék miatt ugyan nem jó választás, de ezen szerencsére lehet segíteni.

''

(#2883) Levin01 válasza 3x3y (#2881) üzenetére


Levin01
őstag

Hát egyenlőre vettem egy 25-ös pakkot, nagyrészét már megírtam. Egyenlőre jók, bár sok lejátszóban még nem volt alkalmam kipróbálni. Ha nem válik be akkor veszek jobb minőségű lemezeket.

(#2884) szállitó válasza Levin01 (#2877) üzenetére


szállitó
senior tag

szerintem nem éri már meg olvasot venni amikor 9000ért kapsz új irót is látom birod az LG vegyél egy H22L nagyon jól összterakott darab olyan szépen rajzol hogy csak na sokkal jobb min a H20L volt a másik jó ha van egy iroja pluszban az embernek... persze ha ragaszkodsz az olvasohoz bocs nem szoltam semmit :B ;)

(#2885) szállitó válasza lazydog (#2875) üzenetére


szállitó
senior tag

:Y én most vettem LG az utszéli elsö beesek pc boltba és 2 év gari van rá.

(#2886) lazydog válasza szállitó (#2885) üzenetére


lazydog
addikt

Ezek szerint az LG lekörözte a NEC-et, Pio-t, de még a Plextor-t is. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2887) szállitó válasza lazydog (#2886) üzenetére


szállitó
senior tag

vagy anyit gyártanak hogy fussa cserélgetni öket... :)) mindenesetre ez a 4. LG-m és még nem használtam a garit 1x sem remélem ez igy lesz ezután is...

(#2888) Dr. Ernő válasza Dr. Ernő (#2882) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Vki erre esetleg:

[link]

(#2889) Magnum PI


Magnum PI
tag

sziasztok

szerintetek érdemes SATA dvd irót venni mostanság? vagy várjak még vele? gondolok itt a szűkös választékra gyártók terén
köszi

(#2890) lazydog válasza Magnum PI (#2889) üzenetére


lazydog
addikt

Várj vele, sok még a gond velük.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2891) marsu válasza Magnum PI (#2889) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Egyenlőre még nem érdemes ... Várj még vele. Majd ha már nem lesz az alaplapokon csak SATA, akkor érdemes, de nem egy kiforrott dolog még ez.

Press any key to continue ...

(#2892) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Kicsit jobban utánanéztem a Pio 111D ill.L íróknak és hát azt vettem észre hogy a tulajok 80%-ának problémája van vele, visszavitte, meg vett helyette másikat. Pl mert nem szereti a CD-ket... Szóval 111-est ne vegyetek, még rossz.
Viszont a NEC D-7173-ról túlnyomórészt jókat hallok, szóval én is ezt veszem. Ára szuper, fogjuk rá jól is néz ki, de nem a külső számít :DDD Egyéb tapasztalatok?
(a fentieket már olvastam)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2893) stol válasza Levin01 (#2869) üzenetére


stol
addikt

VHS DVD-re archiválásával foglalkozom, és nekemis volt napi 10-18 lemez, amit ki kellett pörkölni, inkább vettem +1 írót, mintsem visszahordják az olvashatatlan DVD-ket :P

(#2894) stol válasza kiborg (#2874) üzenetére


stol
addikt

szvsz a plex, írás közben is újrakalibrálja a lézerenergiát.

(#2895) Magnum PI


Magnum PI
tag

#2890 #2891 köszi a választ :R

(#2896) lacko22


lacko22
aktív tag

Eddig én is meg vagyok elégedve a Nec 7173-al. DVD-nézésnél elég hangos, de jól olvas elég gyorsan, majdnem 16-szorosan. Szinte mindent megeszik.

(#2897) Mountain


Mountain
tag

Sziasztok!

Tönkrement az LG-GSA 4082B-m. Nem hajlandó írni se CD-t, se DVD-t, úgyhogy be kell ruháznom egy újra. Mivel nem követtem a DVD-írók piacát, nagyjából átolvasgattam a topicot és ez alapján a NEC tűnik szimpatikusnak árban és minőségben.

Ami nekem fontos: - minél hosszabb gari

- megbízható, hosszútávú működés, ismerje fel a korábban írt lemezeket
(minőségi, általában Verba lemezek, Taiyo/Mcc vagy Ricoh)

- relatív csendesség, mindent megegyen

ezek alapján 4571 A vagy 7173 A -ra gondoltam. Szerintetek megéri az újabb típust venni vagy kiforrottabb, jobb a régebbi. 7173-ról kevés, de jó a tapasztalat, bár főleg az riasztó, h vkinek nem olvassa vissza korábbi Verba lemezeit, meg vki szerint hangos. (Bár 10k-s kategóriába ne akarjunk csodát?) Meg az is fura nekem, h egy boltban, ahol mindkettő kapható, a 7173-as olcsóbb. Szóval szerintetek melyik éri meg jobban mindent mérlegre téve, melyik jobb most és melyik időtállóbb, ill. összességében ki mire szavazna?

who cares?

(#2898) lacko22


lacko22
aktív tag

Szerintem 7173-ast vedd meg. Ez a legújabb leggyorsabb. Ha elromolna akkor meg 1 év garanciás. Csak LG-t ne vegyél meg SAMSUNGOT

(#2899) VaniliásRönk válasza lacko22 (#2898) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mindkettőt nyúzok és semmi baj velük. ;) Persze aki ''tiltott anyagi haszonszerzésre'' használja annak hamar elkopnak, nade annak van egy kis feles Plextorra. :DDDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2900) Mountain válasza VaniliásRönk (#2899) üzenetére


Mountain
tag

Hát, azt nem lehet mondani, h szakmányban írnám a DVD-ket, naponta 30-at stb. Kb egy év alatt megy el annyi.
Köszi az infót.

who cares?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.