Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2951) neduddki válasza PPeter (#2949) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

PPeter legyszives agyaraz el gyarlo fejemnek a kovetkezo ptroblemat maetr neha mar elsirom magam:- (((((((
Szereplok:
- campus xp cd /tobbnyrie hekkelt, ha nem talalom akkor gyari:- )))/ de nem egy hanem 8-10 db /mindig elhagyom vhol naaaaa:- )))/
- jo hosok: plex760, lg 4120-4167, toshi 1612, 1712, /amig jo volt a 1802 is muxott:- )/ , pio 108, lg 52*cd /msot gyakorlatileg ezzerl a szetszakcc vacakkal istalok xp-ket:- )/, asus 40*cd
- rossz hosok: egy rakas lg iro, dvd ilvaso, nec 3540, 4551, 4571/ezek kozil egy-egy neha megy???/ , pio 109 110 111, samu 162

tema: xp telepites, a cd a jokban allnadona es gond nelkul telepul, de a rosszkanal masolasi hobaval elakad /grrrrrrr, hol jobbanhol kevesbe, neha 2-3* beolvassa neha oke, csak kihagyni lehet/ a ha ellenebn egy masik drive-rol feltelpitettema kkro a lemeszt visszolvastatva, letestelve fond nelkul, szepen egyenletesen emelkedo sebessegel olvassa a csspped, de cd chek-nel, ill. virnyora makolasnla sincs semmijen problema:- (((
szoval rohattul nem ertem
mar regen harcolok veluk, de tegnap telt eb a pohar, mikor egy samu 162 - lg 48*cdiro paros szivatott meg:- (((((((((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2952) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

MIlyen DVD-írót ajánlanátok ami tudja a DVD másikoldalára a feliratozást is? Illetve USB-s változatban melyiket érdemes venni?

(#2953) lazydog válasza sulep (#2952) üzenetére


lazydog
addikt

LG GSA-E10L :[link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2954) Alex91 válasza neduddki (#2951) üzenetére


Alex91
félisten

Sajnos nem teljesen ertem, hogy mit makogsz :D, de nem lehet, hogy xarok a gepekben a RAM-ok? Ugy huzod fel a ''rossz'' optikai-s gepre az XP-t, hogy drive-ot cserelsza gepben, es ugy mar felmegy?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2955) Temple-Anzan


Temple-Anzan
tag

hali

most tettem szert egy ASUS DRW-1612BL....tudja a LightScribet is
nem bántam meg.... jó árban is van :R


[Szerkesztve]

cracked

(#2956) neduddki válasza Alex91 (#2954) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HAt nem hjijjab meglaccik rajtad a muvelcseg:- )))
valasz: igen!!!!!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2957) Dantom válasza Temple-Anzan (#2955) üzenetére


Dantom
csendes tag

Hali!
Pár kérdés,előre is köszi! :R
Adtak hozzá szoftvert is?Csak angol nyelvű szoftvert adtak ha adtak valamit. :F
No és milyen hangos? :F
Üdv

(#2958) Jarod1 válasza Imy (#2908) üzenetére


Jarod1
addikt

Üdv, nézted már van-e szoftver frissítés hozzá?

(#2959) Temple-Anzan válasza Dantom (#2957) üzenetére


Temple-Anzan
tag

aham...
van hozzá asus dvdtartó....
2darab lightscribe lemez (1dvd 1cd)
nero van hozzá... aha és magyar is mivel lehet magyarosítani
és sztem tökéletes :)

cracked

(#2960) varga911


varga911
senior tag

A témában jártasoktól kérdezném hogy a NEC 7173A és a 7170A között mi a különbség? a 7170 drágább egy ezressel. Üdv.

(#2961) FefeeX válasza PPeter (#2949) üzenetére


FefeeX
veterán

A NEC-et nem lehet lehalkitani? Kicsit hangos a 4571-em, a PIO110-emhez képest...

(#2962) IRON STORM válasza varga911 (#2960) üzenetére


IRON STORM
őstag

7173 tud Labelflash lemezgravírt, a 7170 pedig nem. Más különbség nincs.

Csak a TDi!

(#2963) 3x3y


3x3y
aktív tag

''Most vettem csak észre hogy vetted a fáradságot és a dilettáns népnek csináltál egy útmutatót többek közt „ Mik az ideális dvd-írás körülmények” témának. ''


Hol is találom ezt?
Előre is köszi!

PF

(#2964) Rowboy válasza 3x3y (#2963) üzenetére


Rowboy
csendes tag

Szerintem erre gondoltak:

[link]

(#2965) Maad


Maad
tag

Sziasztok! Pio 110D íróm van. Az a gond vele, hogy nagyon nem szereti a rwcd-ket. Tud erről valaki valamit, lehet orvosolni valahogy? Vagy csak nálam ilyen?

(#2966) FefeeX válasza Maad (#2965) üzenetére


FefeeX
veterán

mit jelent hogy nagyon nem szereti?
lassabb vele mint mondjuk a NEC de az enyimnek semmi baja velük... A 4571 és a 110 közt ezzekkel hordom az adatot... (mármint RW)
Amit kipróbálhatsz ha nem az van fenn: legújabb FW telepítése.

(#2967) lazydog válasza Maad (#2965) üzenetére


lazydog
addikt

[link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2968) Maad válasza FefeeX (#2966) üzenetére


Maad
tag

Se alcohol se semmi, csak a daemon van fent nálam. Hogy nem szereti az azt jelenti, hogy abszolut nem tudok rwre írni.Olvasni van, hogy beolvassa, de akkor nagyon lassan és a vége mindig hiba. :F

(#2969) FefeeX válasza Maad (#2968) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor mindenképp új FW-t próbálj meg rátolni... És milyen márka az az RW? + vagy - ?

(#2970) Maad válasza FefeeX (#2969) üzenetére


Maad
tag

Lassan már próbáltam mindent, de általában csak minőségiket használok, TDK Verbatim. Honnan tudok leszedni frimewaret, mert googleban nem találtam sokmindent?

(#2971) FefeeX válasza Maad (#2970) üzenetére


FefeeX
veterán

Innen tudod leszedni...[link]
Egyébként firmware, és azért nem találtál valószínűleg... :)
Sok szerencsét...

(#2972) Maad válasza FefeeX (#2971) üzenetére


Maad
tag

Basszus tényleg, igazad van.Köszi.

(#2973) beci


beci
őstag

Sziasztok.Erröl mi a véleményetek?
[kép]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#2974) FefeeX válasza beci (#2973) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha lehet, vegyél inkább NEC-t vagy PIO-t mert ugyanilyen vagy alacsonyabb áron jobb írási és olvasási minőséget kapsz.

(#2975) beci válasza FefeeX (#2974) üzenetére


beci
őstag

Oké,köszi az infót.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#2976) Intelligencs válasza amerigo (#2922) üzenetére

Na, most már megelégeltem, hogy az nforce4-es alaplapomon nem tudok egyszerre két DVD lemezt grabelni, mert mindkettő beáll a leglassabb IDE sebességére. Így hát úgy döntöttem, beszerzek egy SATA-s írót az egyik IDE-s helyett.

Egy ilyen NEC AD-7170S SATA pont jó lenne nekem, Te hol vetted a tiédet?

The Amiga, Born a Champion

(#2977) Chaser válasza lacko22 (#2948) üzenetére


Chaser
titán

A pio110d és a 111 is hivatalosan 12x-en olvas..az más dolog, hogy 16x-osan ír:). Lehet kicsit lassabb az olvasása, de nálam egyik írót se fogta meg semmilyen lemez..NECem is volt, igaz, hogy olvasott mint egy atomgigametálbrutál akármi..csakhát sok lemezbe beletört a lézere. Ha választanom kell, hogy gyorsan de nem mindent, vagy kicsivel lassabban, de mindent, én az utóbbi mellett döntök :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2978) LALA_kiraly válasza Chaser (#2977) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Én arra jöttem rá, h nem az írón múlik, hanem a dvd-n. Ha vki rendszeresen pl verbára ír, az hálás lesz...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#2979) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

NEC AD-7173A Fekete OEM Double Layer RAM LabelFlash
vagy
LG GSA-H22LRBB LCS OEM feket LightScribe

?? :F

[Szerkesztve]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#2980) FefeeX válasza RoyalFlush (#2979) üzenetére


FefeeX
veterán

Egyértelműen NEC. Ami még szóba jöhet: Pio 111D --> FW flash: 111L - tudni fogja a RAM-ot, Labelflash-t.

(#2981) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Egy gyors help kellene.
A Plextor 755A még az 1.06-os firmware-rel is sokkal kiforratlanabb mint a 706A az 1.05-el?
Megéri a 706A a +5000Ft-ot?
Mert régebben PPeter erre hivatkozott az egyik hozzászólásában, csak kérdés, hogy mely firmware verzióknál jártak akkor, vagy az itt nem számít?

[Szerkesztve]

(#2982) birno válasza birno (#2981) üzenetére


birno
addikt

Mármint 760A. :DDD

(#2983) 3x3y válasza birno (#2981) üzenetére


3x3y
aktív tag

Nekem 755A-m van, a havernak 760A. Mindketten a sajátunkra esküszünk...
:))

PF

(#2984) birno válasza 3x3y (#2983) üzenetére


birno
addikt

Valahogy sejtettem. :)
És miért?
Miben rosszabb a haveré?
Ha jól tudom mind a kettő plextor belső, csak a 755A állítólag butitott, bár nem tudom miben.

[Szerkesztve]

(#2985) lazydog válasza birno (#2984) üzenetére


lazydog
addikt

Nekem is van 755A íróm, és elégedett vagyok vele. Annyi a butítás, ha ez annak nevezhető, hogy nem ír 18x sebességgel.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2986) birno válasza lazydog (#2985) üzenetére


birno
addikt

Ha tényleg csak annyi akkor nem éri meg a 760, de mit érthetett PPeterke az alatt, hogy nem eléggé kiforrótt?

(#2987) lazydog válasza birno (#2986) üzenetére


lazydog
addikt

Belülről látszik, hogy utólag vezetékekkel módosítottak a nyákon, késve jelent meg vele Plextor, mert nem várt gondok merültek fel. Ha jól tudom az első firmware-ekkel nem lehetett a lemezt túlírni. Ezen kísérletezték ki a 760-at.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2988) IRON STORM válasza birno (#2986) üzenetére


IRON STORM
őstag

Teljesen korrekt a 755 a mostani firmware-el. Nem tudom mire gondoslz, de minden csak nem kiforratlan az 1.06 firm.
Ha megnézed mindig egyszerre jön ki frissítés a 755 és 760 íróhoz egyaránt, és ugyanazokat a javításokat tartalmazza.

Csak a TDi!

(#2989) birno


birno
addikt

Akkor marad a 755A jó lesz az.
Még nézegettem a Plextor házi tesztet, ott is csak annyi volt a 760 előnye, hogy kicsit jobb minőségű iratot készített.

(#2990) lazydog válasza birno (#2989) üzenetére


lazydog
addikt

Szerintem is jó döntés, én a legpuritánabb, barna dobozos OEM verziót vettem.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2991) Ribi


Ribi
nagyúr

Sziasztok. Lene egy olyan kerdesem, hogy amikor neroval akarok grebbelni cd/dvd-t akkor aszongya rakjak be egy eredeti lemezt. De eredeti lemeznel is ugyanezt irja. Ez sejtem nero problema. Egy NEC 7173 dvd irom van, de egy masik LG iro is ugyanezt mondja, viszont a regebbi sony irom ilyennel nem traktalt. Ez valami uj jogvedelmi ba**as ? Hogy lehet ezt kiirtani a nerobol, vagy inkabb hasnzaljak valami mast ?

Amugy egesz jo a cucc, RW-rol mikor masoltam siman total kommanderrel kb 5Mb/secrol felment a vegere 17Mb/secre. Csak nem igazan ertettem miert csak a vegere ment fel ennyire.

(#2992) FefeeX válasza Ribi (#2991) üzenetére


FefeeX
veterán

mivel körbe olvas az olvasófej, és a lemez belsejéből indul kifelé. A forgási sebességet meg nem gyorsíthatod a végtelenségig... És ugyanannyi adat olvasáshoz a belsején sokkal gyorsabban kéne forgni...

(#2993) FefeeX válasza lazydog (#2990) üzenetére


FefeeX
veterán

mennyi az az oem-es cucc?

(#2994) birno válasza FefeeX (#2993) üzenetére


birno
addikt

18-ért meglehet kapni.

(#2995) Ribi válasza FefeeX (#2992) üzenetére


Ribi
nagyúr

Oke ezt en is vagom. De miert nem hajintanak bele valami zordabb attetelt szot kuldik meg :)
Igy a 16X olvasas kicsit kamu, mert csak a legvegen olvas annyival.

-Viszont ezek szerint senki sem talalkozott ezzel a neros problemaval ?

(#2996) lazydog válasza FefeeX (#2993) üzenetére


lazydog
addikt

Szűk 15 K volt kiskerben, tavaly júniusban.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2997) mAtech


mAtech
aktív tag

A LG 4160B íróm itt-ott néha fura dolgokat csinál (immár 2 éves elmúlt), úgyhogy beruháztam egy Asus DRW-1612BL-be. 2 év garival remélem, hogy ugyanolyan jól fog szolgálni, mint az LG tette:)
Esetleg van ezzel az Asus-al kapcsolatban vkinek tapasztalata? PH-n a 1608 volt tesztben. Kicsit hangosnak mondták...

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#2998) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok
Úgy látszik a kedvenc Pio107d-m halálán van. Mit érdemes most venni 7-9k ft körüli árban?
Hali

Privire válaszolni illik.

(#2999) lazydog válasza Aranygyerek (#2998) üzenetére


lazydog
addikt

Vegyél egy másik Pio-t! :)
Egyébként a NEC, LG is hasonló árban van. Kicsit többért vehetsz Asus-t, ami belül szintén Pio.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3000) PhoenixK válasza Aranygyerek (#2998) üzenetére


PhoenixK
őstag

Egyetértek lazydog-al! Javaslom a Pio-111D-t. Ezt át lehet flash-elni 111L-re, ami tudja a labelflash-t és a DVD-RAM-ot is... De alapból D-ként is egy megbízható darab!

mod: JuPÍÍÍíííÍÍÍ!!! enyém lett a 3000. hozzászólás!!! :)) :C :DD :DDD

[Szerkesztve]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.