Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2501) Levin01


Levin01
őstag

Na vlami ilyesmi kéne:

[link]

(#2502) sysrq válasza Levin01 (#2499) üzenetére


sysrq
őstag

NEC 3551C, fantázianeve ''Cameleon'', ehez kapsz három elölapot (fehér+feket+ezüst).

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2503) LeC válasza slaci007 (#2500) üzenetére


LeC
addikt

és LF-t is próbáltad vele?

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#2504) Zanik válasza Levin01 (#2501) üzenetére


Zanik
addikt

Én tegnap vásároltam, itt[link] és ott volt ezüstös előlapú NEC ND-4571A

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2505) shteer válasza LeC (#2503) üzenetére


shteer
titán

nézz be a 111D topikba, ott van egy-két kép, valamint leírás a flashelés menetéről

..szerintem jónak tűnik

(#2506) LeC válasza shteer (#2505) üzenetére


LeC
addikt

én csak arra lennék kiváncsi hogy flashelés után lehet-e labelflash-elni 111D-vel :)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#2507) shteer válasza LeC (#2506) üzenetére


shteer
titán

igen, képes a labelflash funkcióra megfelelő adathordozóval

valamint a discT@2 fícsőrre hagyományos lemezzel

..szerintem jónak tűnik

(#2508) LeC válasza shteer (#2507) üzenetére


LeC
addikt

thx az infot :R

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#2509) shteer válasza LeC (#2508) üzenetére


shteer
titán

szivesen :)

egy fórumtárs alkotása ''sima'' lemezre: [link]

..szerintem jónak tűnik

(#2510) LeC válasza shteer (#2509) üzenetére


LeC
addikt

111D@L-el?

szép lett :)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#2511) Jarod1 válasza shteer (#2509) üzenetére


Jarod1
addikt

Basszus, ezt pingálta a DVD író a lemezre? cool...

(#2512) shteer válasza Jarod1 (#2511) üzenetére


shteer
titán

ahhha, KrenAtesz kolléga követte el :) sztem is ütős - kb 1,5-2GB szabadon maradt területre is lehet ilyesmit csinálni, időbe telik de megéri

Lec: látom, mégis benéztél 111D topikba :)

..szerintem jónak tűnik

(#2513) Levin01 válasza Zanik (#2504) üzenetére


Levin01
őstag

ÉS az, hogy van hozzá ''ezüst'' előlap az azt jelenti, hogy a sima műanyag van lefújva matt szürkére vagy tényleg alu hatását keltni a dolog?

(#2514) LeC válasza shteer (#2512) üzenetére


LeC
addikt

jaja benéztem oda, mert kiv voltam arra az íróra ami ezt a csodát művelte és valóban egy 111D@L volt ;)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#2515) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Helo!
kérdés: milyen dvd-rw vegyek?
szeretném ha kezelné mind a +-os mind a --os lemezeket, sőt dual-layer-ben
mik a tapasztalatok, mit érdemes venni? lehet hinni pusztán a technikai adatoknak/teszteknek?

Köszi! :R

*** Be prepared! ***

(#2516) lazydog válasza Mateosz (#2515) üzenetére


lazydog
addikt

Manapság az összes kapható DVD író megfelel az általad felsorolt kívánalmaknak.
A pontos típus kiválasztásához olvasgasd szorgalmasan a P.H.-t.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2517) slaci007 válasza Mateosz (#2515) üzenetére


slaci007
senior tag

Ajánlott írók szerintem:
NEC 4550,51,70,71 NEC-Optiarc 5170-7173
Pio111D
Benq1650,1655
Plextor 755,760.
LG,Samsung inkább kerülendő.
Ajánlott olvasmányok prohardver fórum,burn.hu legjobb oldal a témakörben.
Külföldi oldalak cdfreaks,cdrinfo,dvd-r.jpn. :R

Tungsram 1896-2022

(#2518) Mateosz válasza lazydog (#2516) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Köszi! :R
a vga-val foglalkozó részeken már 30x átrágtam magam (mert azt is cserélek épp)
és gondoltam spórolhatnék egy kis időt, ha valaki ad néhány támpontot legalább...
pl.: XY-t ne vegyél, mert... vagy most olcsón adják a ph apróban a ZZ-t... és az NN biztos bír 3 évet, ha nincs rá gari, akkor is

*** Be prepared! ***

(#2519) Mateosz válasza slaci007 (#2517) üzenetére


Mateosz
aktív tag

:R :R :R
kitaláltad mire gondolok! thx

*** Be prepared! ***

(#2520) Mateosz válasza slaci007 (#2517) üzenetére


Mateosz
aktív tag

asus esetleg? öcsémnek az van és neki bejön...

*** Be prepared! ***

(#2521) polip válasza Mateosz (#2520) üzenetére


polip
addikt

az asus belül pio :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2522) Janoska26 válasza slaci007 (#2444) üzenetére


Janoska26
addikt

Szasz Mester, dobnál egy linked hogy hol találom a 4571-hez a friss firmwaret?Előre is köszi :DDD :R

(#2523) slaci007 válasza Janoska26 (#2522) üzenetére


slaci007
senior tag

Itt találsz:[link] :R

Tungsram 1896-2022

(#2524) Janoska26 válasza slaci007 (#2523) üzenetére


Janoska26
addikt

Hálás köszönet :DDD :R

(#2525) 3x3y


3x3y
aktív tag

Szert tettem egy NEC 5170-es kütyüre. Meglepő a sebessége. A Plextor 755A -t olvasásra símán lenyomta. A gagyi lemezeket viszont lassabban olvassa. Kellemes kis jószág.

PF

(#2526) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Egy gyors kérdés.Egy Asus 0402P/D típusú írom van, tökéletesen működik,de a DL technológia miatt gondolkodom egy új vételén.Meg ti is javasoltátok már korábban a lemez kompatibilitások miatt.
Egy Asus DRW-1608P3S-ban gondolkodom.Az írási és olvasási sebességgel biztos nem lenne gondom, mert a régié is tökéletesen megfelel(2X-esenél gyorsabban nem írok dvd-t :DDD ),feltételezem az írás minősége sem romlott az idők folyamán(azért erősítsetek meg), az egyedüli kérdésem, hogy vajon hangosabb-e ez az új író mint pl. az én régim?
Mert az Asus topikban írták, hogy van akinek hangos, de ha nem hangosabb mint a régi verziók akkor valszeg én vagyok süket mivel én ennek sem hallom a hangját. :D
Plusz felvetették, hogy a bemélyedések miatt zörögne, erről van tapasztalat?

[Szerkesztve]

(#2527) 3x3y válasza birno (#2526) üzenetére


3x3y
aktív tag

2X-en felesleges írnod. A mai modern kütyük a gyorsabb írásra vannak optimalizálva, ott lesz a minőség is.

PF

(#2528) birno válasza 3x3y (#2527) üzenetére


birno
addikt

De akkor sem lesz rosszabb minőségű ha 2X-essen írom, nem?

(#2529) lazydog válasza birno (#2528) üzenetére


lazydog
addikt

Valószínűleg rosszabb lesz a túl kis sebességen írott lemez, mivel az új lemezek alapanyaga a nagy sebességű írásra van optimalizálva.
DVD esetén a legjobb minőségű írást 6x-os sebességgel tudod elérni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2530) 3x3y válasza birno (#2528) üzenetére


3x3y
aktív tag

De...rosszabb lesz a minőség 2X-en.

PF

(#2531) PPeter válasza 3x3y (#2530) üzenetére


PPeter
addikt

Megint egyszerűsítetek. Ha az adott íróban az adott lemezhez van normálisan kimunkált írási stratégia egy adott sebességhez, akkor teljesen mindegy, milyen gyors írási sebességről beszélünk a lemez maximálisan ajánlott írási sebességéhez viszonyítva. Magyarul: ha egy író tartalmaz egy bizonyos 16x-os lemezhez normálisan optimalizált 2x-es írási stratégiát, akkor az teljesen jól működhet. Csak azért nem lesz rossz, mert a lemez 16x-os, az írás meg 2x-es.
Ellenben
- az újabb írók firmware-ében egy-egy lemezhez (MID-hez) 4-5 írási stratégiát tárolnak el, amelyek többnyire a 6x-8x-12x-16x tartományt fedik le, tehát fel sem fogják ajánlani egy 16x-os lemezhez a 2x-es írást (nincs rá bejegyzett stratégia a firmware-ben).
- a régebbi írók meg fel sem ismerik az új rendszerű 8x-os és 16x-os lemezeket, ha meg mégis, akkor az úgynevezett általános írási stratégiával fogják megírni alacsony sebességen, aminek a minősége (a csillagok állásán kívül) attól függ majd, hogy a leme elején rendelkezésre álló kalibrációs zónában mennyire sikerült belőni a lézert az írás előtt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2532) slaci007 válasza birno (#2526) üzenetére


slaci007
senior tag

Nagyon jó választás az Asus P3S,Pio111 Asus csomagolásba.6x-an nyugodtan írhatod majd a lemezeket jó lesz az írás minősége. :C

Tungsram 1896-2022

(#2533) birno válasza PPeter (#2531) üzenetére


birno
addikt

Számomra ezek olyan nehezen hihető dolgok, de ha ennyien mondjátok akkor elhiszem s ki fogom próbálni a nagyobb sebességet.
Azt meg lehet valahogy tudni, hogy milyen írási stratégiák vannak eltárolva?

(#2534) PPeter válasza birno (#2533) üzenetére


PPeter
addikt

Mi az ami nem hihető abban, amit beírtam? Nem kötelező elhinni, attól még így működik. :D
Hogy milyen írási stratégiák vannak egy író firmware-ében az adott lemezhez, az rögvest kiderül, amint behelyezted a lemezt, ugyanis ez alapján fogja felajánlani az íróprogram a kiválasztható írási sebességeket (vannak kivételek, pl. az ImgBurn, amelyik mindenféle sebességet felajánl, de ha olyat váalsztasz ki, amelyiket magától nem ajánlana fel az író a lemezhez, akkor a kiválasztott tempóhoz legközelebb eső, támogatott sebességgel fog írni a drive). Aa CDSpeed program DiscInfo füle is megmondja az adott lemezről, hogy az íród milyen tempóval hajlandó írni rá, valamint néhány író firmware-ébe közvetlenül bele lehet kukkantani egy speciális segédprogrammal, hogy melyik MID (a lemezek gyártókódja) mellé milyen írási sebességeket, stratégiákat tartalmaz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2535) birno válasza PPeter (#2534) üzenetére


birno
addikt

Paraszti logikával hihető nehezen. :D Miné lassabb anná jobb!
Ok, köszi a tájékoztatást.

(#2536) PPeter válasza birno (#2535) üzenetére


PPeter
addikt

Az írási sebesség csak egyik összevetője annak a sok elemből álló feltételrendszernek, amely a jó minőségű írás kulcsa. Önmagában a 2x-es sebességű írás nem garantál jó minőséget, ha ehhez a 2x-es tempóhoz az író olyan beállítású lézert használ, amely nem felel meg a lemez hordozórétegének. Az írási stratégia nemcsak egy bizonyos sebességű adatrögzítés gondosan időzített megvalósításából áll, hanem a kérdéses lemezhez az adott sebesség mellett alkalmazandó pontos kalibrációt is meg kell oldani. A mai 16x-os írók játszva írnak 6x-osan, 8x-osan olyan minőségben a 16x-os lemezeke, mint a régi írók a korábbi lemezekre 2x-esen vagy 4x-esen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2537) Söri


Söri
tag

Szevasztok!
Lenne egy kérdésem.
Éppen egy CD-t ISO-sztam amikor befagyott a gép, egyszerüen semmire se reagált, maradt a reset és azóta az íróm nem reagál semmire. A gép felismeri de azonkívül halott.
Van valakinek valami ötlete?

(#2538) PPeter válasza Söri (#2537) üzenetére


PPeter
addikt

Tehát egy lemezről készítettél image fájlt amikor lefagyott a gép és azóta kuka a drive? Windows alatt látszik a betűjele? Ha beraksz lemezt felpörgeti, van valami aktivitás (világít, villog a led)? Milyen meghajtó pontosan?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2539) Söri válasza PPeter (#2538) üzenetére


Söri
tag

Igen egy image fájlt szerettem volna csinálni.
Nem tudok lemezt betenni csak ha kinyomom egy tűvel a tálcát, de akkor se pörget fel semmit, ha rákattintok a betüjelére totalcommander alól akkor egyszerüen befagy a commander.
Benq1655-ös és a ledek csak akkor villognak párat ha bekapcsolom a gépet.
:(
Van megoldás?

(#2540) greenface válasza PPeter (#2536) üzenetére


greenface
aktív tag

PPeter,
NEC2510A íróm van, a fw a legfrissebb, de még 2005 eleji... Verbatim 16x lemezekre írok (+R).
4x-en írtam eddig, de most elbizonytalanítottál... :)
Tudom, hogy ez így nehéz, de így látatlanban szted a 4-6-8x közül melyik a legjobb minőséget adó írás...?
Köszi előre is.

(Bocsi a kissé OFF-ért.)

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#2541) PPeter válasza Söri (#2539) üzenetére


PPeter
addikt

Ellenőrizd le, hogy a tápcsatija biztosan jól van a helyére dugványozva, de nagyon úgy tűnik, hogy valami elhalt benne. Ugyanígy viselkedik akkor is, ha nem engeded, hogy betölötődjön a Windows (épje be BIOS-ba a bootoláskor) és úgy próbálsz tálcát kiadatni és lemezt berakni?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2542) PPeter válasza greenface (#2540) üzenetére


PPeter
addikt

Ha a 4x-esen írt lemezeddel nincs minőségi probléma, akkor minek is változtatnál a jól bevált recepten? Ami nem romlott el, azt nem piszkáljuk :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2543) Söri válasza PPeter (#2541) üzenetére


Söri
tag

Thx!
A tápcsatit kihúztam és visszadugtam és most működik. :R
de eddig a led világított folyamatosan amikor nem pörgött a drive,
most meg csak akkor villog ha dolgozik.
Ez furcsa, de az a lényeg hogy müxik.

(#2544) cirmy


cirmy
csendes tag

üdv!

van egy olyan proglémám hogy van egy samsung dvd íróm de rendellenesen működik mert nem olvassa be a dvdket, magától kiadja a lemezt, van hogy üresen kinyílik amikor hozzá se nyúlok, volt hogy kiadta a lemezt és bent meg izomból pörgette üresen magát. Pedig még firmwaret is frissítettem rajta 6 verzióból 4et. olyankor egész jól műszöki de egy idő után megkergül HELP HELP HELP! mit tegyek vele?



TÍPUSA: samsung TS-H552

(#2545) bandita73


bandita73
csendes tag

Hello!
Ezt a külső írót néztem ki: [link]
Mi a véleményetek róla? Ebbe melyik Pioneer író belseje van? Tudtok ennél jobb külső írót ilyen áron(22e körül van)?
üdv

Joe a folyó felé ment.

(#2546) LeC válasza bandita73 (#2545) üzenetére


LeC
addikt

asus írókban tudtommal pio belső van.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#2547) greenface válasza PPeter (#2542) üzenetére


greenface
aktív tag

Rendben, maradok akkor a 4x-nél, eddig nem volt gond. :)
Csak kicsit félek, az új lemezekkel nem lesz olyan jó írási minőség, tekintve, hogy elég régi a drive....

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#2548) PPeter válasza greenface (#2547) üzenetére


PPeter
addikt

Igen, ez előfordulhat, de ha megtaláltad a megfelelő lemezt és konzekvensen ragaszkodsz hozzá - no meg az írási sebességhez ami bevált vele -, akkor nincs miért aggódni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2549) szimcsi


szimcsi
senior tag

Most vettem dvd írót, meg van már egy dvd olvasóm is, azt kérdezném hogy hova kellene ezeknek meg a winchesternek a jumpereit tennem (master, slave,cs) hogy minden ok legyen.Kösz

XP

(#2550) LeC válasza szimcsi (#2549) üzenetére


LeC
addikt

A vinyók: primary master és slave (ha 2 vinyód van) IDE1 alaplapi csatlakozó
optikai meghajtók: secondary master és slave (dvd olvasó+író) IDE2 alaplapi csatlakozó

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.