Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56601) csababarca válasza Tomko78 (#56599) üzenetére


csababarca
őstag

Legújabb CoD-ok, BF 4, PES legújabb kiadásai,nba 2k14.
Cél,hogy egy 2-3 évig azért vigye legalább minimumon az újabb játékokat.

Jelenleg egy notebookon játszok, amd athlon X2, 2,1-es proci, ati radeon hd 4750 512MB-s videókártyával rendelkezik, de PES 2013,nba 2k13, CoD Black Ops, Tomb Raider 2013 jelentette a végét, ennél újabbak már nem mennek...

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#56602) csababarca válasza BomiBoogie (#56600) üzenetére


csababarca
őstag

Köszönöm!
Eltévesztettem a topicot! :D

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#56603) BomiBoogie válasza csucsbicep (#56595) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Asztali gépekbe majd év végén jön a Broadwell. :K

(#56604) bluyoo válasza BomiBoogie (#56603) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Még a végén új vasam lesz karácsonyra! :DDD Természetesem mITX a kedvedért! ;]

Bazinga!

(#56605) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

i3 kilőve, AMD lesz.

AMD FX-6300 vagy AMD Athlon II X4 760K. Melyikhez mi a legolcsóbb, amit ajánlani tudtok?

USB 3, Sata 3 nem ártana, hogy garantáltan ne legyen ilyen jellegű gond vele később. Húzva biztosan nem lesz a proci, így ezzel sem kell számolni.

(#56606) nsgeri


nsgeri
csendes tag

Sziasztok!

Intel Core i5-4670K -alá milyen lapot ajánlanátok? Tuningolás nem fontos (a "K" csak azért mert 2ezerrel drágább mind a sima), az elsődleges cél az lenne, hogy megtaláljam a legolcsóbb olyan lapot ami nem korlátozza a processzort, és minőségben is korrekt (sli/cf nem fontos). Az ár olyan 30 körül de inkább alatta. Egyéb megoldásokra is nyitott vagyok, pl.: más proci. A gép játékra lesz majd.
Előre is köszi!

(#56607) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Udv!
Nagybatyamnak tervezunk netezos konfigot osszerakni. Semmi masra nem lesz hasznalva, mint netezesre. Egy Pentium 3220-as proci lesz es valami olcso lap, mert szeretnenk kijonni a legolcsobban. Egy AsRock H61m-DGS-re gondoltam, 11k-ert pcxbol. Az megfelelo hozza? Ha szempont akkor leirom, kesobb nem lesz bovitve, szoval meg lesz veve, es megy amig megy.
Ja, milyen a Sata3-as vezerloje, mert egy ssd lenne rakotve. Ha mondani kene arat akkor ez 11 k, max olyan 12 lenne ra szanva
:R

[ Szerkesztve ]

(#56608) csucsbicep válasza BomiBoogie (#56603) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tudom, én a chipsetről beszéltem, hogy az jön tavasszal.

(#56609) davebesze


davebesze
csendes tag

Sziasztok ! Core unlock-os lap-ot szeretnék vásárolni a közeljövőben. 15k körül gondolkoztam, és ezt néztem ki, már csak azért is mert van benne DDR2-es ram hely (nem kéne venni egybe a lappal DDR3 ramot). Most egy Asus M2N Sli Deluxe lap van a gépben, de elavult a chipset, és nincs rajta core unlock. Ezért akarom cserélni.

A fent említett ASRock megfelelő lesz, vagy inkább felejtsem el ? :)

[ Szerkesztve ]

(#56610) hepibáb


hepibáb
tag

Sziasztok!

Manapság AMD fronton mi az, ami jó ár-érték arányú lap? Most egy MSI 790 FX-GD 70em van. Köszi

(#56611) Apollo_21 válasza hepibáb (#56610) üzenetére


Apollo_21
addikt

Attól függ merre indulnál el amd fronton:D
Nekem is volt ilyen lapom, sok évig kiszolgált.
De már fm2-re váltottam róla, nemsoká fm2+ra...
Ha nem a fő cél a játék..vagy kizárólag csak az..akkor jólehet neked az fm2+, ha pedig fordítva van a helyzet akkor am3+os lapok fele kell nézelődni.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#56612) csucsbicep válasza bluyoo (#56596) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Elfelejtettem valaszolni :D Azert gondolom igy, mert a mostani cuccaim is mennek aprora es addig akarok toluk megszabadulni, amig el lehet oket adni jo aron. Most nezem, hogy szakerto lettel. Ennyire kiokosodtal? :D

[ Szerkesztve ]

(#56613) miresz válasza csucsbicep (#56590) üzenetére


miresz
veterán

Igen lehet,legalábbis azzal ami nekem van tuti. Az enyém már a legújabb bios-al jött,és azzal is megy. Viszont a memóriákat 1600 fölé nem lehet vinni bennük.

Asrock,Giga,Asus,MSI,egyes B,és H-s lapjaiban megy a K-s tuning.

A Z97-es chipsett is 1150-es foglalattal lesz? Ha igen a Haswell-ek menni fognak benn?

[ Szerkesztve ]

(#56614) wegener


wegener
tag

Sziasztok!
Új alaplapot, procit és memóriát vennék, de annyi féle van, hogy nem tudok eligazodni, főleg az alaplapok között vagyok tanácstalan. Amit szeretnék: usb3, sata3 működjön (ez gondolom ma már egyértelmű), ezen kívül annyi, hogy nem játszom, képet, videót szerkesztek. Fotosop, Lightroom, SonyVegas az erőforrás igényes programok.
Valakinek lenne javaslata? Videókártya fontos?
Köszönöm előre is.

Ui.: Természetesen költséghatékony megoldás előnyben. Nem akarok felesleges erőművet.

[ Szerkesztve ]

(#56615) BomiBoogie válasza wegener (#56614) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mégis, kb. mi a kereted az alkatrészekre? :)

(#56616) hepibáb válasza Apollo_21 (#56611) üzenetére


hepibáb
tag

Köszi, esetleg tudnál valami tipust ajánlani?

(#56617) wegener válasza BomiBoogie (#56615) üzenetére


wegener
tag

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de nem a pénzből akarok kiindulni. Szívesen veszek minőségi cuccot, aminek van értelme, de nem akarok úgy költeni rá, hogy aztán ne használjam ki. Ezért is írtam, hogy mire akarom használni. Bár gondolom az inkább proci és memória (meg vinyó) függő. Szerintem nem kell nekem i7-es proci, ha jól értem azt főleg a játékosok tudják kihasználni.
Most egy ilyenem van:
DualCore AMD Athlon 64 X2, 2200 MHz (11 x 200) 4200+
MSI K8T Neo2-F v2.0 (MS-7094)
2048 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Ennél kéne valami érezhetően jobb.

(#56618) anytime válasza bluyoo (#56604) üzenetére


anytime
őstag

Na, tobb komolysagot :)

(#56619) csucsbicep válasza miresz (#56613) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

1150es lesz az is, visszafele biztos kompatibilis lesz. Csak a 8-as szeria nem lesz jo a broadwell melle, pedig fizikalisan nem lenne akadalya.

(#56620) bundaska


bundaska
aktív tag

Egy gyors kérdés a szakértőkhöz:

GIGABYTE GA-970A-UD3P erre írtak egy hosszú véleményt itt
M5A97 EVO R2.0.
A 2 közül melyik az ajánlottabb? Gigabyte párti vagyok, de ha ez a húzásnál lévő dolgok fennállnak, nem is tudom.

Thx:
Bundas

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#56621) Apollo_21 válasza hepibáb (#56616) üzenetére


Apollo_21
addikt

Keret..és felhasználási kör, e kettő jólenne ha megtudnád adni..sajnos fm2ben cpu erőben nemtud még..vagy ezután sem fog olyan erőt nyújtani mint egy fx6300fölött teljesítő sima cpu..; ezért írtam hogyha nem a játék ami elsősorban érdekel..vagy kompromisszum kész vagy a kinézetet érintve..élsimítás..+1-2 opció ami vga szinten érintene akkor fm2+ban gondolkodhatsz...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#56622) ambatenator


ambatenator
csendes tag

Sziasztok!
LGA775 foglalatú processzorom szeretném leváltani 1150-esre. :)
Az új alaplapnál sem jutottam még dűlőre, de valszeg egy B85 chipset-es mATX lesz.
25K-t szánnák rá, és egyelőre elég lenne egy 2 magos proci is. De ez még változhat.
Tuningolni nem akarok, de szeretném kihasználni az NVIDIA GeForce GT 640-es karim játékokra.
Tanácsot kérek és javallatokat.

(#56623) KMT válasza ambatenator (#56622) üzenetére


KMT
addikt

Szinte ugyanabban a cipőben vagy, mint én: asus vanguard b85.

(#56624) BomiBoogie válasza KMT (#56623) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért nem muszáj ám a VANGUARD. Ha nem kellenek az extra funkciói, akkor egy:
Gigabyte GA-B85M-D3H (rev. 1.0) is tökéletes, az 17k-ból megvan. :K :)

Csak, hogy bluyoo kedvében is járjak... :DDD

(#56626) 2XP


2XP
csendes tag

Sajnos a Milyen gépet vegyek topikban javasoltakat követve vettem egy GIGABYTE GA-F2A88XM-HD3 lapot, ami viszont folyamatosan nagyfrekvenciás hangot ad és már most az őrületbe kerget (főleg, h a csendesség volt a fő szempont). Azt hiszem tehetem is fel apróhirdetésre :(

Helyette az Asus A88XM-PLUS-t néztem (mindenképp mATX kell), ugye ez már csendben lenne? :)

(#56627) Apollo_21 válasza 2XP (#56626) üzenetére


Apollo_21
addikt

Gari...?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#56628) 2XP válasza Apollo_21 (#56627) üzenetére


2XP
csendes tag

Ilyesmivel vissza lehetne vinni? Mert nekem elég szubjektívnek tűnik a dolog, lehet másokat nem is zavar. A keresgélésem alapján úgy tűnik amúgy ez típushiba :(

(#56629) Apollo_21 válasza 2XP (#56628) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nemtudom elfogadják hibának...nagy valószínűséggel nem. De egy próbát megér.
Másik táppal, procival? nemis tudom hogy lehetne elindulni ezen a "hibajelen". Hátha..esetleg a tuning van rá ilyen hatással, márha van tuningolva a procid... hisz csupasz a tápellátásért felelős rész..esetleg az adhatja ki a hangot...bár annyira nemértek hozzá h 100%ba merjek bármit is javasolni/mondani.
Én megpróbálnám kölcsön procival, táppal..hátha..

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#56630) 2XP válasza Apollo_21 (#56629) üzenetére


2XP
csendes tag

Köszönöm, azt hiszem megpróbálom! Nincs tuningolva a proci, igazából csak pár napja raktam össze a gépet, és rögtön így indult :( Az aggaszt, h ipon-on két egymást követő hozzászólónak is ilyen gondja volt, nem tudom h nem vettem ezeket a kommenteket észre vásárlás előtt :(

(#56631) Apollo_21 válasza 2XP (#56630) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ilyen véleményezést/megoldást találtam tom's hardware-n.
Sajnos nincs támpont h hol kapcsolható/található ez a menü a Bios-on belül.
Volt olyan hozzászólás miszerint csak win alatt jön elő és Bios-ba nem, ezt is nézdmeg.

"i turned off a feature called "overspeed protection" as well as disabled the default power setting in the bios, this seems to have reduced the whining noise on the motherboard by 90% .. if i really listen when all the fans are low i can still hear it but barely."

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#56632) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok. Szeretnek egy gepet osszerakni az elkovetkezendo par evre. En rgy x79 es alaplap+proci paroson gondolkodtam mivel azt utobbnmeg lehet fejleszteni. Elsodleges szempont a 8 memoria foglalat. Procinak kezdeskeppen egy 3820 ra gondoltam. Ehhez kene valami lap ami ar/ ertek aranyban megeri :)

Elore is koszonom!

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#56633) twingos válasza bluyoo (#56551) üzenetére


twingos
tag

Szia

Átolvasgattam a két Asrock használatiát és valóban talán 2 eltérést találtam.Így a választásom a FM2A88M Extreme4+ -re esett.
DE!
Azért még nem 100%os, a döntés,mert lenne 2 apró kérdés,tudom lehetne gugli,nem is számottevő,de mégis.
Van lényegi eltérés ASUS és ASROCK UEFI között?(Nem is láttam még ilyet,ergó nincs tapasztalatom).Egyik jobb,könyebb kezelni,átláthatóbb,vagy szimplán csak megszokás kérdése.Nyilván nem ezt fogom minden nap nézegetni.
Gari ASUSnál és ASROCKnál is 3 év,van amelyik esetleg jobban supportált és normálisabbak az ügyintézésnél?(Tisztába vagyok a jogaimmal és az az adta lehetőségekkel,de utálok kakaskodni,meg paragrafusokat idézgetni az ügyfélszolgálatosnak)

Úgy gondolom,hogy nincs is más kételyem,ha választ kapok ezekre is.

Köszönettel

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#56634) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok!
Nagyon amatőr vagyok és szánjatok meg egy végtelenül primitív kérdés erejéig!
Van egy phenom 2-es processzorom, és szeretnék venni egy olyan lapot, amit később esetleg fejleszthetek valamilyen FX procival, de erre egyelőre nem akarok költeni.
Magyarul kompatibilis-e visszafelé valamelyik olyan lap phenom 2-ig, ami elvisz valami komolyabb bull procit?

Ezer bocs!!!

(#56635) zibo73 válasza ingalls (#56634) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Igen megy benne a Phenom2 is.
Íme!

(#56636) Tomko78 válasza zibo73 (#56635) üzenetére


Tomko78
őstag

Szerintem ez egy nagyon jó lap , mivel nemrég dobták piacra így már a kezdeti hibákat kijavították benne ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#56637) ingalls válasza zibo73 (#56635) üzenetére


ingalls
senior tag

Köszi!

Nem tudom megnyitni a linket valamiért, de annyit látok belőle, hogy Fatal1ty, vagyis méregdrága. Van esetleg emberi árú lap, ami tudja ezt?

(#56638) Tomko78 válasza ingalls (#56637) üzenetére


Tomko78
őstag

39 ezer ft és ezek vannak + benne amit semmi más AMDs lapban nem találsz meg , M.2 foglalat (2. gen. PCIe x2/SATA) , Realtek ALC1150 audio , Killer™ E2200 Intelligent hálózati platform Asrock 990 FX

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#56639) zibo73 válasza ingalls (#56637) üzenetére


zibo73
aktív tag

Persze ez csak példának linkeltem. :D
A tizen ezres lap is tudja csak abban az FX procik elvéreznek.
De ez jó lap!

(#56640) ingalls válasza zibo73 (#56639) üzenetére


ingalls
senior tag

Kösz a választ!

(#56641) zibo73 válasza ingalls (#56640) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szívesen!

(#56642) bluyoo válasza csucsbicep (#56612) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Így már érthető! :K
"Ennyire kiokosodtal?" Fejlődőképes vagyok! ;)

(#56618) anytime
Na mITX és máris megjelentél! : ;]

(#56624) BomiBoogie
:DDD A H87-PRO-hoz képest kb. 6K-t spóroltunk a Vanguard-al. Kevés? :)

(#56625) Zsivaagoo
Hát azért egy fórumtársra ilyet írni elég kemény kritika! És felesleges is .... :( Ráadásul a másik lapot be tudta állítani? :U

(#56633) twingos
Szia!
A felhasználói kézikönyvet át tudod nézni. Ott az összes opciót megtalálod. De természetesen ki mire esküszik (én pl. az Asus-t szoktam meg). Ugye itt már a kinézet is ....Viszont írtad hogy nem érdekelnek a beállítások, így teljesen mindegy .... :DDD A garanciára meg nem tudok mit írni ha elromlik cserélik ....

Bazinga!

(#56643) BomiBoogie válasza bluyoo (#56642) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

...viszont a H87-PRO árából már Z-s lapot is lehetne venni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56644) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

valaki?

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#56645) bluyoo válasza BomiBoogie (#56643) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egy I3 alá kell is a Z87-es chipset ... :DDD Még mindig azon a véleményen vagyok, hogy inkább egy komolyabb tuningmentes, mint egy fapados tuningvas.

(#56644) MasterHUn
"Ehhez kene valami lap ami ar/ ertek aranyban megeri" Egy kerettel többre mennénk. :) Bár az LGA2011-es lapok 60K környékén kezdőnek, szóval nem éppen ár/érték bajnokok! :DDD
Pl. Asus P9X79 , Gigabyte GA-X79-UP4 (rev. 1.1)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56646) MasterHUn válasza bluyoo (#56645) üzenetére


MasterHUn
senior tag

mondjuk ugy hogy a kiszemelt áldozatom egy asus x79 extreme IV :)

így akkor eltudsz indulni :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#56647) bluyoo válasza MasterHUn (#56646) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok, nyertél! Nem tudok komolyabb lapot írni. :DDD
Bár ilyen kerettel a Sabertooth mindig előjön. Az 5év gari csak 5év gari. Sabertooth X79. Még spórolnál is vele vagy 20K-t.
Viszont ezekbe a lapokba talán az i7-4820K esetleg borsosabb áron pl. az i7-3930K / i7-4930K jobb választás. Milyen processzort vegyek?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56648) BomiBoogie válasza bluyoo (#56645) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Annál a résznél én még hiányoztam, tanár úr. :DDD

Nem tudtam, hogy i3-ról van szó.

Persze, nekem meg csak a szám jár, konfig meg sehol. :D

(#56649) bluyoo válasza BomiBoogie (#56648) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Persze, nekem meg csak a szám jár, konfig meg sehol." Nem baj az. Mire döntesz/döntenél legalább már az LGA 1151 lesz porondon a Skylake CPU-val. Akkor meg kezdheted elölről ..... ;]

(#56650) Tomko78
Biztos szépen füstölne egy mITX-es lapon/lappal ... Már ha lenne gyártó aki oly h... hogy készítene alá mITX lapot (még mATX sem nagyon ..)! ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56650) Tomko78 válasza bluyoo (#56649) üzenetére


Tomko78
őstag

Csak nehogy a végén FX legyen belőle ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.