Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56551) bluyoo válasza Tuki89 (#56546) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak ATX méret? Vagy mehet mATX is? Max. keret?

(#56547) twingos
Miért ragaszkodnál a mITX mérethez amikor a házadba belefér egy mATX-es lap is? Kisebb nem lesz tőle a géped, jobb meg végképp nem.
A kis méretéből adódó pluszkiadás aztán tényleg nem éri meg. Inkább kevesebb mint több.
Inkább a kiejtett F2A85-M PRO mint egy mITX-es ..... Mivel később nem akarod fejleszteni az FM2+-t sem kötelező erőltetni, úgy is a Kaveri-vel együtt van/lenne igazán értelme.
Árban viszont az FM2+ -os FM2A88M Extreme4+ az egyértelmű befutó.
"marketing adja el a dolgot" Mint midig! Ezt kár is felhozni. Vannak használható és nem annyira használható tulajdonságaik ezeknek a lapoknak, de mindegyiknek megvan az értelme/haszna. És ugye ez felhasználótól is erősen függ. Pl. én használom a Fan Xpert 2-őt és jó dolognak tartom, valaki meg fel sem telepíti. Ezért is írtam hogy ha te nem tudod hogy kellenek vagy nem, akkor ki? :) El kell olvasni a lapok honlapján hogy mi micsoda és döntsd el hogy szükséged van rá vagy sem.
Pl. ha ennyire minimalista elvárásokat támasztanál akár egy A55-ös lap is megteheti. Pl. az ASRock FM2A55M-HD+ a maga ~13K-s árával. Bár szerintem ma már nem igazán ajánlott SATA3 és USB3 nélküli vasat építeni.

(#56548) mate3553
Hát itt már tényleg a kereted dönt. Ahogy BomiBoogie is írta akár egy H81-es lap is megteheti ~12K-tól. De pl. szorzózáras CPU alá a legjobb mATX-es lap sem kerül többe mint 25K.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56552) BomiBoogie válasza bluyoo (#56551) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

De pl. szorzózáras CPU alá a legjobb mATX-es lap sem kerül többe mint 25K.

Mondd csak ki bátran, ez az általad nem igazán kedvelt ASUS VANGUARD B85. :K :DDD

(#56553) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok :R Lassan 10 éves gépemet cserélném le. Úgy érzem, hogy eljött a idő a cserére :K Semmi baja a gépnek, csak újabbra vágyom. Gyorsabb proci, gyorsabb usb (usb 3)..stb. Netezésre, böngészésre kellene a gép. Nem játszanék rajta semmit, nem is dolgoznék. Max ritkán konvertálnék. hdmi sem kell, nem kötném tévére, filmet sem néznék a gépen. Videókari sem menne bele. Csak 1 BD író. Ilyen procit néztem ki.

Intel Pentium G3220 3000MHz 3MB LGA1150 Box : Processzor magok száma 2

Lap: ASUS H81M-C LGA1150 Intel H81 Micro-ATX 2xDDR3, SATA3, USB 3.

Ez a kettő durván 30ezer lenne.

Szerintetek ez nekem megfelelne? Az én kicsi igényemnek :)

Vagy esetleg ár/érték arányban lenne jobb ennél?

Nekem azt tanácsolták, ha tehetem Intel Platform -ot válasszak.

Köszönöm, :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56554) jim bcs válasza mayday00 (#56553) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

proci ok doszt elég amire neked kell, egy 64gb-os ssd elkéne, a konvertálás miatt nem ártana 8GB ram, alaplap is ok bár én ide itx-et vennék Asus H81I-Plus vagy MSI B85I

de erre a célra megfelelne az előző generáció is pl.: egy GIGABYTE GA-B75N és egy Pentium G2030 társaságában és az ssd-t én nagyon fontolóra venném a helyedben

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56555) mayday00 válasza jim bcs (#56554) üzenetére


mayday00
őstag

itx az kisebb méretű? Az mitől lenne jobb? :)

(#56554) jim bcs operációs rendszernek lenne jó a ssd? maga az adat lehetne ,,sima sata 3as vinyón" ?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56556) jim bcs válasza mayday00 (#56555) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen sokkal kisebb ~17x17cm, attól jobb hogy beleteszed egy itx házba és sokkal szebben mutat

(#56555) mayday00
igen oprendszer és programok, adatnak meg hdd

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56557) bluyoo válasza BomiBoogie (#56552) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD Mint mindig igazad van! Bár jobban meggondolva kicsit ferdítettem mert pl. a H87M-PRO majd 30K. :B

(#56556) jim bcs
Kérdés megéri e a felárat. Annyiért már megkapja GA-B85M-D3H-t és még marad is pénze. :) Sőt annyiból az általam oly sűrűn felhozott Asus Vanguard B85 is majdcsak kijön.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56558) mayday00 válasza jim bcs (#56556) üzenetére


mayday00
őstag

kisebb házban is ugyanolyan jó a hűtés mind nagyobban? hőelvezetés..( nem reked meg bent a meleg)?mondjuk nálam nem lenen videókari, nem menne semmi fullon, így valószínűleg nem lenne annyi hő sem.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56559) BomiBoogie válasza bluyoo (#56557) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ja, igen, az ITX-szel szemben tanúsított ellenérzéseidről akkor még nem is beszéltünk! :DDD

(#56560) jim bcs válasza bluyoo (#56557) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha lenne vga akkor azt mondanám hogy matx és az általam is sűrűn emlegetett Vanguard, de így hogy nem lesz én itx-et vennék az tuti

(#56558) mayday00
vga nélkül bőven elegendő levegő lesz

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56561) bluyoo válasza BomiBoogie (#56559) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem feleslegesen drága a legtöbb felhasználónak. Hacsak nem egy dizájncucc kell az asztalra a monitor mellé. De azok a házak amiket szívesen bámulnék naphosszat az megint csak drágább .... :)

(#56560) jim bcs
Ok kinek hogy. :)

Bazinga!

(#56562) jim bcs válasza bluyoo (#56561) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hát igen, kinek mi az igénye jelen esetben is van 2 választása aztán majd eldönti

van egy pár verzió, pl.: hugomnál a GIGABYTE GA-B75N + Pentium G2030 páros az íróasztalon van ala nature ház nélkül

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56563) mayday00 válasza bluyoo (#56557) üzenetére


mayday00
őstag

Véleményem szerint nem éri meg a felárat :N Jobbat lehet kapni ugyanannyi pénzért. Nekem meg nem fontos, hogy kicsivel kisebb legyen a gép :K Csak kérdés, hogy ez a lap (gigabyte) mennyivel jobb, mint amit én leírtam.

4 memória foglalat van rajta, amit én sosem fogok használni pl :) max talán 4 giga ram lesz a gépbe.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56564) jim bcs válasza mayday00 (#56563) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor viszont ezek is doszt elegek:

ASUS H81M-K vagy GIGABYTE GA-H81M-D2V

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56565) bluyoo válasza mayday00 (#56563) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak példának írtam ... és nem is neked. :DDD
Viszont szinte mindenben jobb lap, ahogy azt az ára is mutatja. :)
H81-es chipset-el ha nem kell a PCI slot talán a H81M-A jobb választás. Ha szükséged van PCI slot-ra ott a Gigabyte GA-H81M-HD3 is mint alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56566) mayday00 válasza jim bcs (#56564) üzenetére


mayday00
őstag

Köszi :) Szerintem asust választok :) A 1000éves lapom is asus. :) Annyit ment ez a gép, hogy el nem tudod képzelni, és a mai napig tökéletesen működik. Csak már elavult. (Asus P4P800-E Deluxe) Gondoltam hű maradok a márkához.

Véleményed szerint akkor jó lenne az a proci a igényeimnek.
Intel Pentium G3220 3000MHz 3MB LGA1150 Box

Ezekhez gondolom van gyárilag hűtő ventilátor? Tényleg jobb mint az amd procik gyári hűtése?
Gyárilag a intel jobbat ad hozzá úgy olvastam.

Miért ajánlják inkább a intel platformot mint a amd-t? :) Olcsóbb a amd, de nem jobb mint az intel? Vagy, hogy van ez? Nem csak a magok száma számít? Nem értek annyira hozzá, gondoltam megkérdezem :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56567) jim bcs válasza mayday00 (#56566) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mivel én is Asus párti vagyok így legyen asus 15k-ig szemzgethetsz csak csatlakozókban lesz eltérés, igen van hozzá gyárilag hűtő és az doszt elég, intel messze erősebb nyers proci erőben viszon az igp-je jóval gyengébb de neked most ez is doszt elég, az is számít hány szálon dolgozik a proci ebben az amd procik 90%-a nem üti meg az intel tudását a maradék 10% meg annyiba kerül mint egy erős intel proci és akkor meg már intel főleg úgy hogy az amd-re 120% hogy kell venned hűtőt met a gyári-amd az 0-a, a Pentium G3220 tökéletes

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56568) Tuki89 válasza bluyoo (#56551) üzenetére


Tuki89
csendes tag

Szia

A jobb szellőzés és a plusz bővítési lehetőség,több csati... Ezért szeretnék atx lapot. A keret 20 környéke ezért is írtam az asrock h87 pro 4 et. Ez esetleg megfelelő lenne? Vagy más javaslat vagy ötlet esetleg?
I7 4771 menne belle.
Ma adnám le a rendelést uh fontos lenne.
köszönöm

(#56569) jim bcs válasza Tuki89 (#56568) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

2-3 vga lesz?
+1 hangkártya?

Ha 1 vga lesz mi a gránátnak neked atx lap?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56570) Zsmester89 válasza jim bcs (#56569) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ezek szerint, ha nekem 1 videókárya elég a rendszerbe, akkor microATX is elég? Pl Asus Sabertooth 787 vagy Gryphon? Ha nem számítanak a + bővítőhelyek, akkor érdemes a kicsit venni? Vagy tápellátásban van köztük különbség? (vagy más)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#56571) mayday00 válasza jim bcs (#56567) üzenetére


mayday00
őstag

Köszi :) Az menyire igaz, hogy a mai lapokba integrált videókártyák sokkal jobbak mint egy 10 éves akkori videókártyák teljesítménye? pl GeForce FX 5700LE

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56572) Tuki89 válasza jim bcs (#56569) üzenetére


Tuki89
csendes tag

Igen a késöbbiekeben 2 vga is lesz. Szóval tudnátok javasolni valamit?
Vagy maradhat az asrock h87 pro 4?

(#56573) bluyoo válasza Tuki89 (#56572) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Két VGA alá legalább Z87-es lapot kell hogy nézz (azokból sem az olcsóbbat). Azokat meg 20K-ért nem kapod meg az biztos. Főleg nem ATX méretben.
Ha a több VGA ötletét elfelejted a B85 és H87-es chipset-el szerelt lapok jók lesznek. Mint a kinézett PRO4.

Bazinga!

(#56574) _csocso_ válasza mayday00 (#56571) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Alig valamivel jobbak az integrált videokártyák, mint a régiek, kivéve, hogy általában már gyorsítják a HD tartalmakat, ill flash lejátszást. Egyébként már ez is idejétmúlt, bár lehet, hogy te is a prociba integrált videokra gondoltál, azok alapfeladatokra alkalmasak, szintén gyorsítják a HD ill. flash tartalmakat. Az Intel prociba integrált kevésbé erős, míg az AMD procikba Llano, Richland ill. Kaveri, már játékra is alkalmasak többnyire.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#56575) Weyoun_aliga


Weyoun_aliga
csendes tag

Hali!
I3-4330 processzorhoz keresek alaplapot.
Nem lesz tuningolva.
Olyan 27 ezer forint lenne rá.
Ezek közül ti melyiket választanátok?:

MSI B85-G43 GAMING
Gigabyte G1.Sniper B5

Vagy estleg még a MSI B85-G43 jöhet szóba.
Köszi Weyoun.

(#56576) jim bcs válasza Zsmester89 (#56570) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen bőven elég, a legalsó slotba még tehetsz egy hangkártyát is ha akarsz, 1 bika vga alá nem szükséges Z-s lap K-s proci páros bőven elég a sima proci meg egy jó H-s lap avagy az Asus Vanguard B85

(#56572) Tuki89
akkor atx és Z87-es lap lenne az ajánlott

(#56571) mayday00
a hd_4600 azaz haswell i5 proci elviszi az AC4-et médium beállításokkal élsimítás és egyéb textúrák minimumra állításával

(#56575) Weyoun_aliga
matx lap bőven elég felesleges az atx, ezek mind bővíthetők később i5-re:
Asus Vanguard B85, GIGABYTE GA-B85M-D3H, MSI H87M-G43, MSI B85I, MSI H87I

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56577) Tuki89 válasza bluyoo (#56573) üzenetére


Tuki89
csendes tag

És ha nem lesz 2 vga mondjuk akkor ilyen árban ami ár érték arányban jobb lenne? Vagy ez teljesen megfelelő lesz?

(#56578) bluyoo válasza Tuki89 (#56577) üzenetére


bluyoo
nagyúr

ATX méretben annyiért jó választás lehet.
Viszont 2VGA-t alapból bele sem tudnál tenni mert még a CF-et sem támogatja a kinézett lap, hiába ATX méretű. H87 Pro4.
Hogy legyen alternatívád itt van két ATX méretű B85-ös lap: GA-B85-HD3 , B85-G43.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56579) Tuki89 válasza bluyoo (#56578) üzenetére


Tuki89
csendes tag

köszönöm szépen a segítségeteket :)

(#56580) jim bcs válasza Tuki89 (#56577) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor az lesz hogy 1 erős vga-val többet érsz mint 2 vga-val és kevesebb a hibalehetőség is, ehhez a legjobb lap 30k alatt az az Asus Vanguard B85

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56581) ambatenator válasza bluyoo (#56530) üzenetére


ambatenator
csendes tag

Köszi bluyoo a választ!
Igaz a memória árát nem kalkuláltam bele. Gyűjtök még a 30k-hoz, de csak lépésről lépésre tudok fejleszteni.
Pozitív meg negatív tapasztalatot bárki írhat nekem az ASRock 1150-es foglalatú alaplapokról, kíváncsi vagyok mindenre. :))

(#56582) jim bcs válasza ambatenator (#56581) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nincs gond velük, de a segédprogramok miatt én Asus-t vagy Gigabyte-t vennék

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56583) Tuki89


Tuki89
csendes tag

Sziasztok ismét :)

Sok nézelődés és kérdezősködés után 3 jelölt maradt:
-Asrock h87 pro4
-Gigabyte GA H87 hd 3
-Asus h87 plus

Melyik lenne a legjobb választás? Ez az amit nem tudok eldönteni :)

Ez hiányzik a megrendelés leadásához :)

Bocsi a sok kérdésért de szeretném kereteken belül a legjobb döntést hozni :)

Köszönöm :)

(#56584) jim bcs válasza Tuki89 (#56583) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha nem számít hogy sárga akkor Asus, ha inkább fekete kell akkor Gigabyte

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56585) Tuki89 válasza jim bcs (#56584) üzenetére


Tuki89
csendes tag

Nekem is inkább az asus fele húz a szívem meg valahogy abban bíznék meg a legjobban!

(#56586) jim bcs válasza Tuki89 (#56585) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

egyetértek így akkor Asus H87-PLUS, csak hááát az a gond hogy 25k és ha nem akarnál 2 vga-t csak 1-et akkor mérföldekkel jobb választás lenne ugyanennyiért az Asus Vanguard B85

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56587) Tuki89 válasza jim bcs (#56586) üzenetére


Tuki89
csendes tag

Ha csak 1 vga ról beszélünk mondjuk és elvetem a 2 vga-s ötletet akkor miért lenne jobb választás a vanguard???

(#56588) jim bcs válasza Tuki89 (#56587) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mert 5év gari és mert TUF azaz stabil mint a piramis, részemről 35k-ig a legjobb választás, már mikor a kezedbe veszed érezhető a minőség

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56589) BomiBoogie válasza jim bcs (#56588) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Dehát csak 25k. :D
35k-ért már azért kapni egy alap tuninglapot is, nemde?

(#56590) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

B85 es H87 lapokkal lehet meg tuningolni K-s procikat? Olvastam hogy intel bacsi probalja megakadalyozni, de most ez gyakorlatilag hogy all? Illetve a ramokat lehet tuningolni 1600 fole vagy ennyi a max ezeknel a chipseteknel?

(#56591) BomiBoogie válasza csucsbicep (#56590) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Elvileg nem lehet, de kérdezd meg miresz kollégát, ő a 4770K-t húzza B85-ös lapban (lásd az adatlapját).

Oszd meg velünk az infót, mi is kíváncsiak vagyunk. :K :D

(#56592) bluyoo válasza BomiBoogie (#56591) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ment neki .... :K
Kérdés ha most vásárolnánk is menne? És a többi gyártó minden lapján? Vagy esetleg csak a régebbi gyártásúak .....? Vagy csak egy két márkával / típussal? Vajon tényleg nem lesz változás ez ügyben? Vagy tényleg lesz változás ez ügyben? Megéri kockáztatni? Egyáltalán érdemes hivatalosan nem tuningképes chipset-es lapba, szándékosan tuningképes "K"-s CPU-t venni? :))

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56593) BomiBoogie válasza bluyoo (#56592) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egyébként engem is inkább a kockázat érdekel, nyilván az Intel nem hagyja annyiban.

Másrészt viszont ez olyan, mint az USA-beli PS accountok. Elvileg nem lehetne, de óriási csalódás lenne a játékosoknak, ha letiltanák, így meg többen vesznek játékot stb., tehát inkább nem változtatnak rajta.

Nem csodálkoznék, ha az Intel is így gondolkodna.

(#56594) bluyoo válasza BomiBoogie (#56593) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem tudom nem látok a kulisszák mögé. De így elég lutri a dolog. Főleg hogy hivatalosan támadja az Intel a dolgot ....

Bazinga!

(#56595) csucsbicep válasza BomiBoogie (#56591) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Régebben ment azt tudom, csak hogy most mi a helyzet az a kérdés.

bluyoo: Tavasszal jön a Z97, amibe a Broadwell is belemegy, a mostani 8-as chipsetek nem fogják megenni tudomásom szerint(bár ennek várjuk ki a végét). Így meg fölösnek tartom most a Z87-et. Ezért veszek inkább egy fapad lapot addig. Nem akarok tuningolni komolyan ezekkel, főleg hosszabb ideig (már ha lehet) :D

(#56596) bluyoo válasza csucsbicep (#56595) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát személy szerint feleslegesnek tartom esetedben a váltást.
A 3570K-val azért ki lehet még húzni még pár hónapot nagy nehezen. :DDD
Legalább látnád pontosan mit hoz a Z97.

Bazinga!

(#56597) BomiBoogie válasza csucsbicep (#56595) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Máris jön? Te jó ég, még jó, hogy nem alapoztam Haswellre. :D

Ettől még persze egy szép házat vehetnék. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56598) csababarca


csababarca
őstag

Milyen procit ajánlatok játékra?
I5-et néztem, azt mondták,hogy abból a legolcsóbb is elég, van jobb alternatíva az intel I5-szériánál ami olcsóbb?
AMD-k esetleg?
Videókártyára helyezném a hangsúlyt, [link] ezt néztem ki. Ehhez kéne valami jó proci, játékhoz lenne a gép használva főként.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#56599) Tomko78 válasza csababarca (#56598) üzenetére


Tomko78
őstag

Milyen játékokkal játszol? mert még el lehet gondolkodni a 4 gb verzion is

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#56600) BomiBoogie válasza csababarca (#56598) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem egy i5 4440 jó lehet, vagy egy FX-6300 AMD oldalról, bár az Intel árából már kijön egy FX-8320 is. :K

A VGA-ból szerintem felesleges a 4 gigás, előbb elfogy a 270, mint a 2 giga VRAM rajta.

Ugyanakkor van ám procis topik is. :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.