Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56201) Dalzarus válasza bluyoo (#56200) üzenetére


Dalzarus
tag

Köszi :R A kézikönyvvel túl egyszerű lenne :DD

(#56202) g@bo válasza Zsmester89 (#56197) üzenetére


g@bo
nagyúr

én várnék egy privát tesztet a kaveriról. de -előre- látatlanban tolok egy x et a 4670k ra... ;)

(#56203) bluyoo válasza g@bo (#56202) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát meglepődnék hogy ha a Kaveri APU alternatíva lenne az FX-8350 vagy az I5-4670K mellett.
Legalábbis CPU erőben.

Bazinga!

(#56204) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Asrock extreme 3+Phenom II x4 955BE @3,6ghz párosról szeretnék váltani Matx-ra.

Először Gigabyte GA-H87M-D3H+i5 4570- re gondoltam
(vagy esetleg vanguard b85 lap, de 5 év garival nem találtam csak a nagy tesóját).
Ezután olvastam az új 1150es procikról a cikket .
Akkor már lehet érdemes lenne megvárni legalább az új lapokat, hogy később több választék legyen bele, ha fejleszteni akarok.

Esetleg gondoltam még arra is, hogy maradna a proci csak átraknám egy GA-78LMT-USB3 lapba,
nem lenne nagyon előrelépés enyémhez képest,csak az alaplapi usb3 meg a matx méret.
Így több pénzem maradna, és kibírnám a ddr4-ig.
Viszont ebben a lapban tudnám használni a procit 3,6ghz en fesz emelés nélkül ?

(#56205) g@bo válasza bluyoo (#56203) üzenetére


g@bo
nagyúr

a 8 magos fogyasztása meredek, és nem biztos, hogy ütősebb mint az intel...

a kaveri érdekes lehet úgy összességében. de gyanús, hogy nem az inditó áron.
egy a8 7600 elvileg 110 font..

(#56206) bluyoo válasza Kreash (#56204) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Hát ha mATX én maradnék Intel vonalon főleg hogy tuningolni is szeretnéd az AMD-t. Bár kétségkívül az a legolcsóbb (és leggyengébb megoldás).
Hogy van e türelmed az új lapokra várni azt csak te tudod. Minden új generáció hoz egy kis fejlődést (persze eleinte felárért) szóval megérheti várni. Bár ennyi erővel megvárhatod a Broadwell CPU-kat is. :DDD
Ha a jelent nézzük én a Vanguard, i5-4570 párosra tenném a voksom. Alapórajelen is erős, keveset fogyasztó, modern, strapabíró rendszer.
Az öt éves garancia fennmaradó részét szerintem az Asus-al is .... [link]

(#56205) g@bo
Hát nekem nem kérdés az I5. :DDD Én az APU-k általában gyengébb teljesítményére céloztam. És ugye egyelőre 50K környékén amin már egy I5 is simán megvan.
Fogyasztásban meg már van mohóbb CPU a 9000-es FX-ek személyében. :DDD

Bazinga!

(#56207) Burt1793


Burt1793
veterán

Sziasztok!
Van egy p8p67-m alaplapom.
Sajnos csak egy cha fan connector van rajta. Ezt szétoszthatom ketté egy Y elágazással?
Illetve a powerfan connectorra köthetek házventit?
(most még van ilyen potméteres állító, de az új házba nem rakom bele (szigetelt).
Köszi a választ

(#56208) bluyoo válasza Burt1793 (#56207) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Igen! Igen! Szívesen! :D

Bazinga!

(#56209) Mans20


Mans20
addikt

Jónapot

Asus H81M-C mennyire lenne jó a G3220-hoz?gépajánlóba nem ajánlott mert gyenge a tápellátás,egy gtx650 menne mellé,meg 1 hdd-dvd író.gagyibite meg asrock nem kell.

(#56210) Burt1793 válasza bluyoo (#56208) üzenetére


Burt1793
veterán

Köszönöm Szakérő Úr!
További szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#56211) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Z87-DELUXE jó alaplapnak számít? Megéri az árát?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#56212) bundaska


bundaska
aktív tag

Üdv!

Gépfejlesztés előtt állok, a mosta az elmúlt 6 évben eléggé kiszolgált, már cserére érett :D
FX 6300/6350-es prociban gondolkodok. Az általam kinézett alaplapok:
1, Gigabyte GA-990FXA-UD3 (rev. 4.0)
2, Gigabyte GA-990XA-UD3 (rev. 3.0)
3, AsRock 990FX EXTREME 3 vagy Extreme 4
(ami talán lényeges, van egy 120-as Kingston V200-as SSD-m, nem tudom melyik lapkakészlet szereti :S, a mostani az tuti szereti, mert müxik vele rendesen, adatlapomon megtrekinthető).
Tápegység is már lassan 6 éves lesz (Corsair TX 650), de szerintem azt nem cserélem még le, ezzel a mostani géppel se volt agyon hajtva.
Várom a tapasztalatokat, hozzászólásokat!

Thx előre is!
Bundas

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#56213) Mahrenburg válasza Mans20 (#56209) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Mans20 - Ha jól sejtem, azért nem ajánlották, mert hosszú távon, ha esetleg "megjön az étvágy", s igény támad egy 4 magos CPU-ra, ahhoz már tényleg nem ajánlott, inkább max. 2 magos CPU alá tanácsos tenni.

Kiki18 - Nagyon szívesen! :R

Bluyoo - "Nem volt az olyan kimoly ... De fáradt vagyok, szóval ne mérlegelj mert megvonom a nemlétező prémiumod! - Isten ments, hogy semmivé foszlassam a remény utolsó leheletnyi fátylát is, épp hosszabb értekezést akartam közzétenni az általad alkotott "kimoly" szó a Magyar nyelv megújításában betöltött korszakalkotó jelentőségű szerepéről, de akkor inkább eltekintek ettől, nem akarván további tételekkel növelni a be nem tartott vezérigazgatói ígéretek így is már-már végtelennek tűnő listáját... :))

Dalzarus - A gyártó azokra is gondolt, akik esetleg egy bútordarab lábai közti magasságkülönbség kiegyenlítésére vetnék be a kézikönyvet, s így a kézikönyv későbbi rendeltetésszerű használata az említett bútor stabilitásának súlyos veszélyeztetésével válna csak lehetővé, ezért a CPU-hoz legközelebb eső memória-slot mellé odafestettek egy az elsődlegesen használandó (DIMM2 és DIMM4) slotokra utaló ábrát is:

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#56214) g@bo válasza Mans20 (#56209) üzenetére


g@bo
nagyúr

13k az az asus? ezetleg ez [link]?

gigabyte al mi a baj? de szvsz jó az asus, pentiumhoz tuti.

(#56215) Dalzarus válasza Mahrenburg (#56213) üzenetére


Dalzarus
tag

Kéne hordanom a szemüvegemet. A tokjában nem túl effektív :DD :DDD :DD

(#56216) Mans20 válasza g@bo (#56214) üzenetére


Mans20
addikt

Volt már giga lapom,áramkör szétégett,gari ugrott,másiknál a hang halt meg..akkor lehet nézek B85-öt.

(#56217) Mahrenburg válasza Zsmester89 (#56211) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Zsmester89 - Igen, meglehetősen jó alaplapnak számít, az, hogy megéri-e az árát, az erősen relatív, attól is függ, hogy használod-e a szolgáltatásait, esetlegesen szubjektív szempontok (pl.: márkahűség), s hogy Neked mi számít drágának...

Bundaska - Az Extreme3 nem ajánlott, belépő szintű tápköre miatt, a többi megfelelő.

Dalzarus - :)) :R

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#56218) Zsmester89 válasza Mahrenburg (#56217) üzenetére


Zsmester89
őstag

Annyira nem vagyok márkahű vásárló, simán váltok, ha találok jobbat. Ami nekem kéne egy 1150-es lapba:
- első a megbízhatóság!
- a lehető legjobb áram ellátás szabályzás
- 1db PCIe 3.0
- tuningolható legyen benne a K-s proci stabilan
- ATX méret
- usb 3.0
- sata 6gb/s

Most hogy jobban nézegettem, pl a delux és a pro között nem sok különbség van, így ha az ac wifit elhagyom (amire nincs szükségem), már is 10e beljebb vagyok. Az "A"-t is nézegettem, de ott panaszkodtak arra, hogy hajlik a lap, stb...azt kihagynám. A giga lapokban csalódtam amd terén (meghalt a hang), így gondoltam az asus elég megbízható, haveromnak sabertooth-ja van s nincs vele baja.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#56219) bluyoo válasza bundaska (#56212) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
A négy lapból szerintem a GA-990FXA-UD3 a legjobb választás. Hőcsöves VRM (bár érdekes módom a borda tetején), ..... Már támogatja az FX-9000-es CPU-kat is. Kicsivel olcsóbban az Asus M5A99FX PRO R2.0 hasonlóan jó választás lehet.
Bár szerintem ezek a lapok talán kicsit combosak az FX-6300-nak (nem mintha bajt okozna). Gondolom CF/SLI sem lesz mellé. Szóval egy jó 970-es lap is megfelelhet. A megspórolt pénzen meg mehetne egy erősebb CPU pl. az FX-8320/8150. Vagy akár Intel konfig ... (ami tuning nélkül erősebb a 6300-nál).

(#56213) Mahrenburg
:P Még a végén felcsapsz SZERKESZTŐ-nek! ;]

Bazinga!

(#56220) bundaska válasza Mahrenburg (#56217) üzenetére


bundaska
aktív tag

Köszönöm a válaszodat! :R

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#56221) Zsmester89 válasza Zsmester89 (#56218) üzenetére


Zsmester89
őstag

Amúgy az Asus Z87-PRO(V EDITION) és a sima pro miben különbözik?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#56222) bluyoo válasza Zsmester89 (#56218) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"haveromnak sabertooth-ja van s nincs vele baja." Hát a TUF lapokra nem is nagyon van panasz. :) Bár áruk is van ....
A Delux és a PRO között pont a tápkör a jelentős különbség (a PRO-hoz is ugyan úgy van WiFi).
WiFi nélkül szerényebb árcímkével ott a Z87-PLUS.
De a Delux alatt csak az Asus márkából van vagy 5 jó lap ... pl. az általad említett TUF szériás Asus SABERTOOTH Z87 is 5év garival, ....
Vagy a ROG szériás Asus MAXIMUS VI HERO.
Kérdés mennyi tis akarsz valójában a lapra költeni. Ezek a lapok azért bőven 40K felett vannak. :)

(#56221) Zsmester89
"Hát én is csak a Bluetooth/Wi-Fi -t látom különbségnek ..... Nem sok értelme van. Főleg hogy néhol még drágább is a V EDITION :U Biztos azért mert hosszabb a neve! :DDD"

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56223) Zsmester89 válasza bluyoo (#56222) üzenetére


Zsmester89
őstag

Mivel jobb a Delux tápköre? (Sabertooth tápköre melyikkel egyezik?) Szépen lassan kirajzolódik, hogy melyik lesz. Addig is köszi a segítséget. :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#56224) bluyoo válasza Zsmester89 (#56223) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Mivel jobb a Delux tápköre?" A linkelt gyártói oldalon össze bírod a lapokat nézni.
PRO: "- ASUS DIGI+ VRM - 12 fázisú digitális tápellátás"
DELUXE: "- ASUS DIGI+ VRM - 16 fázisú digitális tápellátás"
Alkotóelemeiben megegyeznek.
"Sabertooth tápköre melyikkel egyezik?" Egyikkel sem, a TUF lapok más alkotóelemekből épülnek fel [link]. De számában sem egyezik a fenti lapokkal ugyanis "- 8 +2 fázisú digitális tápellátás"-t kapott.
És ugye egy pár extrát is kapsz az áráért pl. TUF Fortifier, TUF Thermal Armor, .... (az oldalon át tudod nézni mit kínál a lap).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56225) bundaska válasza bluyoo (#56219) üzenetére


bundaska
aktív tag

Üdv!

Köszi a választ, Intelhez nem értek sajnos egyáltalán, mindig AMD-m volt. Ha a 970-es lap szerinted elég lenne, akkor melyiket ajánlod?
GIGABYTE GA-970A-D3P vagy GIGABYTE GA-970A-UD3P esetleg
ASUS M5A97 EVO vagy ASUS M5A97 R2.0
Ha említetted az intelt, akkor milyen párosítást ajánlanál? Gondolom drágább lenne mint az AMD, de ha annyival jobb, nem zárkózom el előle.

Thx:
Bundas

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#56226) bluyoo válasza bundaska (#56225) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi! Szívesen!
970-es lapból talán a legjobb vétel a Asus M5A97 EVO R2.0. Ha AMD akkor szerintem szánd rá azt a "kis" pénzt és az említett FX-eket vásárold. Milyen processzort vegyek?
Hát Intel oldalon ugye a CPU a drágább pl. egy I5-4570 ~48K.
Ami végül is már egy H81-es lappal is működőképes. Viszont ~30K a legdrágább lap amit érdemes alá tenni. Összesen mekkora lenne a kereted? Pl. a Vanguard B85 beleférne a maga ~24K-s árával?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56227) Zsmester89 válasza bluyoo (#56224) üzenetére


Zsmester89
őstag

Megnéztem őket, köszi!
Akkor marad a Deluxe vagy a Sabertooth.
16 fázis a jobb vagy a 8+ 2-es ellátás?
3-4e ft eltérés van a két lap között, ennyi pénznél már nem oszt nem szoroz, én úgy gondolom. Véleményed szerint is a kardfog a megbízhatóbb?

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#56228) bluyoo válasza Zsmester89 (#56227) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csúcslapok szóval ezeknél a megbízhatósággal azért nem szoktak bajok lenni. :)
De szerintem igen a Saber. ilyen szempontból a legjobb választás. Nem potyára 5év rá a garancia. A TUF szériás lapoknak végül is a megbízhatóság/strapabíróság az "extrája". :)
"16 fázis a jobb vagy a 8+ 2-es ellátás?" Ha csak a számukat nézzük egyértelműen a nagyobb, de mivel más lapcsaládról (mások az alkotóelemei a tápkörnek) van szó azért ez nem ilyen egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56229) Mahrenburg válasza bundaska (#56220) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Bundaska - Szívesen! :R Esetleg még a táp is megér egy kört a Melyik tápegységet vegyem?-topicban

Bluyoo - Szerény törekvéseimnek mindössze az a célja, hogy a bluyookrácia elterjesztésével párhuzamosan, nyelvújító kezdeményezéseidet (mint például a "kert"-szó általad való, a megszokottól eltérő, forradalmi változásokat generáló használata) minél szélesebb körben elfogadottá tegyem... :K

Dalzarus - "Kéne hordanom a szemüvegemet." - Tökéletesen megértelek, hogy nem hordod, az utolsó áldozatodtól származó, a szemfogadon lévő friss vércseppen megcsillanó fény által keltett lenyűgöző hatást némileg csorbítja, ha ugyanez a fény a szemüvegedről is visszatükröződik...

Zsmester89 - Hol találkoztál a Z87-A-val kapcsolatos panaszokkal?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#56230) Dalzarus válasza Mahrenburg (#56229) üzenetére


Dalzarus
tag

Áh csak szemüvegben nem vagyok olyan jóképű :DDD A különbség szemüveggel és anélkül kb akkora, mint, amikor Aizen-t látod szemüveggel és anélkül :DD

[ Szerkesztve ]

(#56231) Zsmester89 válasza Mahrenburg (#56229) üzenetére


Zsmester89
őstag

Newegg-en és iponon pl.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#56232) bundaska válasza bluyoo (#56226) üzenetére


bundaska
aktív tag

Hello!

A 970-es lapba belemegyek, drágább proci miatt, és akkor venném a 8320-at szerintem!
Intelbe nem megyek bele, nagyon drága (néztem tesztet amit írtál prociról, nagyon jó, de az ára...).
A keret? Kb. 90k.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#56233) sarkadifeca válasza bluyoo (#56206) üzenetére


sarkadifeca
tag

Hi!

Én a fórumhozzászólások és a Te ajánlásod révén vettem egy Asus Vanguard B85 lapot! És csak jókat tudok elmondani a lapról! Igaz még csak kb. 2 hete van meg, túl nagy következtetést nem tudok elmondani róla, eddig stabilan teszi dolgát, sokszor éjjel-nappal bekapcsolva. Bár most még csak egy Pentium G3220 van benne i5 helyett, de majd bővítem ha futja rá. Aki azon gondolkozik, hogy ezt a lapot vegye csak megerősíteni tudom, hogy nem fog melléfogni vele!

Üdv sarkadifeca :)

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#56234) bundaska válasza sarkadifeca (#56233) üzenetére


bundaska
aktív tag

Akkor kérdezek, mert teljesen átvezettek a Proci topikban az I5 4570 irányára (Esetleg használt I5 3470-3550-3570 procikat is ajánlottak).
Ehhez a procihoz elég egy olcsóbb lap, mint amit te is írál? Az AMD-nél amiket nézegettem 28-30 környékén már hőcsöves a hűtése, lehet bírna minimális tuningot is, az intel lapok drágábbak, amiket nézegettem, de akkor melyik éri meg? Melyik az ár/érték/minőség arányban a jobb? (Gigabyte párti vagyok, nem ódzkodok az asustól sem, amit te is leírtál/ajánlottak neked).

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#56235) Womb válasza bundaska (#56234) üzenetére


Womb
senior tag

A Vanguard nem tuning lap, cserébe igen megbízható :)

(#56236) Pete55555 válasza bundaska (#56234) üzenetére


Pete55555
addikt

Ahhoz egy ilyen lap tökéletes. 19k
Egyébként is bestbuy kategória, ráadásul Giga is, ami neked számít. Persze az ASUS jobb 25-ért :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#56237) sarkadifeca válasza bundaska (#56234) üzenetére


sarkadifeca
tag

Ennek nem hőcsöves hűtése van, semmi extra, de szerintem megbízható lapot vettem, már ha lehet hinni a TUF komponenseknek. Előtte Nekem is Gigabyte volt, most is azt akartam, de végül hosszas olvasgatás\tesztek nézése után úgy döntöttem jó lesz ez Nekem egy Pentium G3220-al. Később majd rakhatok bele i5-i7-et is ha akarok, meg egy erős VGA-at! Amire Nekem kell per pillanat(net, torrent, HD filmnézés) arra tökéletes szerintem.

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#56238) bundaska válasza sarkadifeca (#56237) üzenetére


bundaska
aktív tag

Womb: Köszi a választ, meggondolom

Pete55555: Köszi a választ neked is, az a "pár ezres" nem mondom, hogy nem számít, de ha jobb, és azt ajánljátok, akkor azt veszem!

sarkadifeca: Nekem is net, torrent, HD film (igaz TV-n nézni), néha játék, ami jól menjen, nem maxon természetesen, mert már egy 6870 nem hajt ki mindent. Ha ez időtálló a 4570-el, akkor lehet ilyet veszek!

Természetesen, ha valakinek van még tapasztalata akár AMD akár Intel téren, kérem írjon itt vagy PM.
THX:
Bundas

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#56239) bluyoo válasza Mahrenburg (#56229) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most már tényleg figyelnem kell hogy minden egyes betű meglegyen a szavakban. Bár ha elfogadott lenne széles körben is a hagyjunk ki egy két betűt a szavakból mozgalmam az igencsak jó lenne! :D
"bluyookrácia" Mekkora király már ezt lopom ha nem gond ... az asszonykám igencsak emlegetni fog! :DDD

(#56232) bundaska
A te géped lesz! :) Egyik oldallal sem fogsz mellé. Előnye és hátránya is van mindkettőnek ....
Bár ez a nagyon drága az Intel platform kb. olyan mint a nagyon sokat fogyaszt az AMD CPU. :)

(#56233) sarkadifeca
Köszi a visszajelzést! :R Kár hogy csak keveseknek fordul meg a fejében ....
És nem aggódj egy I5 vagy I7 alá is ugyan olyan jó az alap. :)

Bazinga!

(#56240) sarkadifeca válasza bluyoo (#56239) üzenetére


sarkadifeca
tag

:)

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#56241) KAMELOT válasza bluyoo (#56239) üzenetére


KAMELOT
titán

Bár ez a nagyon drága az Intel platform kb. olyan mint a nagyon sokat fogyaszt az AMD CPU.

Ez attól függ milyet raksz össze. Lehet erős intel kombó olcsón. Most ami drága azok a ramok. 8GB ram annyi mint egy proci.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#56242) BomiBoogie válasza KAMELOT (#56241) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egyáltalán minek is egy konfigba RAM? :DDD

(#56243) Mahrenburg válasza Zsmester89 (#56231) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Zsmester89 - Köszönöm!

Arra gondolsz, hogy: "Az alaplap a szabvány ATX méretnél kisebb, a csatlakozóknál figyelni kell, hogy ne hajoljon be a lap."? Ha jól sejtem, a szerző arra utal, hogy mivel az alaplap keskenyebb (22,5 cm), mint a normal ATX szabvány-szélesség (24.4 cm), ezért a szélső csavarhelyeket nem éri el a lap széle, így a "keleti" oldalon nincs alátámasztva a lap, ezért általában pl. a RAM-ok behelyezésekor ideiglenesen alá szokták támasztani ujjal a lap szélét, hogy ne hajoljon meg, de ez nem feltétlenül jelent gyengébb minőséget, a 24,4 cm-nél keskenyebb lapoknál ez általánosnak mondható.

Bluyoo - Nadehát Vezérigazgató Úr! Már elég régóta a bluyookrácia megszilárdításán munkálkodom, Te meg nem is vagy ennek tudatában? :Y Így várjon elismerést az ember önfeláldozó, lemondásokkal teli munkásságáért... :(((

Mrs. Bluyoo kitűnő alany lenne arra, hogy amíg ki nem vívtuk a világuralmat, hatalmat gyakorolj valaki felett, így finomítva későbbi önkényuralmi módszereiden... :K (Ha eddig Mrs. Bluyoo véletlenül még nem kedvelt volna meg engem, ezután a mondat után biztos örökre a szívébe zár... :)) )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#56244) KAMELOT válasza BomiBoogie (#56242) üzenetére


KAMELOT
titán

Tessék nem viccelődni! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#56245) BomiBoogie válasza KAMELOT (#56244) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem vicces, mert valóban egy alap 2x4 gigás KIT kb. 23-24 ezer forint. :W

De visszatérve: a RAM kihajcsae? :DDD

(#56246) Dalzarus válasza BomiBoogie (#56245) üzenetére


Dalzarus
tag

És most kell ám rá beruházni RAM-ra, mert az idei évre további drágulást jósoltak.

(#56247) radi8tor válasza Dalzarus (#56246) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy csak keltik a pánikot és ezzel plusz bevételt teremtenek a gyártóknak.

⭐ Stella

(#56248) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Egy 0-ról összerakott gépecskét szeretnék (saját tervezésű minél vékonyabb házzal). Valami olyan alaplap kellene, mint ez a Intel DQ77KB, csak nem ilyen horror áron. Gondoltam már arra is, hogy valami monitor hibás laptopot veszek és abból szedem ki, de az se sokkal olcsóbb és nehézkesebb a kimenetek elhelyezése. A cél egy I3, I5 -ös közép(-alsó) kategóriás gép összerakása. Nincs valami jól bevált "thin mini itx" lap ebben a kategóriában? :F

www.adatfalodesign.hu

(#56249) bluyoo válasza KAMELOT (#56241) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ezért is írtam hogy olyan mint a nagyon sokat fogyasztó AMD. Pedig alulfeszeléssel elég jól kordában lehet őket tartani. Persze nem tuningra és a 9000-esekre gondoltam. ;] Ugyan így lehet "olcsó" vasat építeni Intel-el is csak éppen kompromisszumokkal.
A RAM terén teljesen igazad van. Szerintem felháborító és megindokolhatatlan hogy 3-4 hónap alatt megduplázták az árát. :(((

(#56243) Mahrenburg
Bocsi akkoriban inkább ez volt a sláger itthon: "Bluyoo szava szent, és sérthetetlen..." Valahogy a bluyookrácia kicsit elhomályosul mellette! :))
Próbáltam is meggyőzni róla a párom, de már nála sem sikerült érvényesíteni a dolgot. A kollégáknál meg még nagyobb ellenállásba ütköztem ez ügyben! :DDD

(#56248) adatfalo
Hi!
Hát az a chipset alapból elég drága, ráadásul még LGA1155-ös lap. Ha újonnan akarsz vásárolni az LGA1150 jobban megéri. Gondolom a magasság miatt nézel SO-DIMM -es lapot. Ez kicsit beszűkíti a lehetőségeid (bár még mindig több választásod van mint AMD oldalon).
Ha igen, akkor a legolcsóbb H81-es chipset-el szerelt Asus H81T megfelelő lehet, ~24K környékén kapható. Bár hogy ól bevált vagy nem azt nem tudom. Viszonylag elég kevesen építenek ilyen lapokkal gépet. Persze vannak a 8-as sorozatú lapok között is drágább chipset-el szerelt lapok (több SATA3, USB3 port, Raid, DisplayPort, ...) mint pl. a Gigabyte GA-H87TN vagy éppen az Asus Q87T, ..... de jóval borsosabb áron.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56250) Kronus


Kronus
tag

Sziasztok!

Szerintetek:

Asrock Fatal1ty Z87 Killer

vagy

MSI Z87-G43 GAMING

?

Árban közel azonosak. Annyi h az MSI elvileg régebbi modell mert van már Z87-G45 Gaming is, de nem tudom megéri-e azt a 6-8 ezer Ft felárat.

De ha szerintetek van más jobb Z87 chipszettel szerelt (játékra) alaplap (ami árban is hasonló) akkor nyugodtan írjátok meg. :)

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.