Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56351) bluyoo válasza csab1 (#56350) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen! Sok sikert a döntéshez! :)

Bazinga!

(#56352) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv!
Minél kevesebbet szánnék a lapra, olyan 10-15 körül.
2 giga DDR3 ramot tennék bele, 2 satás vinyót és egy satás ODD-t kötnék rá.
Tuningolni egyáltalán nem szeretnék.
VGA/DVI(majd átalakítóval) jó lenne ha lenne rajta.

Csak netezésre és zenehallgatásra lenne használva a gép. Igazából nézegettem ezeket az integrált cpu-sokat és az áruk alapján nagyon megtetszett. Ahogy néztem 13 körül már lehet kapni őket. Vennék bele még egy DDR3-as memóriamodult, egy normális tápot mellé. A többi cuccom adott.

Egy ilyent néztem ki.
Érdemes ezekbe fektetni? Mit tudnak ezek a zacate procik? Azért azt nem szeretném, hogy 3-4 perc legyen betölteni a windowst és további egy perc elindítani egy vlc playert... :) Akkor inkább szánok rá (szántatok rá, mert nem az enyém lesz :D ) többet. :)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Tomikapc

(#56353) Pete55555 válasza BomiBoogie (#56321) üzenetére


Pete55555
addikt

Te atya úr isten !!
Ennyire drága a mATX-es Bitfenix?! Hát így nem kérdés melyiket vedd... Talán én elgondolkodnék azon amit linkeltem neked, de a CM is elég jól néz ki, és jó az ára is...
Alaplapból végül mi mellett döntesz majd ?

...Szeretem leracsniztatni...

(#56354) BomiBoogie válasza #59070464 (#56339) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jó, jó, de milyen házat szeretnél? A Bitfenix ára horror, ráadásul nem is kisebb az ITX, mint az mATX, akkor meg ugye minek vegyen az ember olyat.

(#56353) Pete55555
Szerintem is CM lesz a dologból, azért +15K-ból már kijön egy jobb VGA vagy egy procihűtő. :K

[ Szerkesztve ]

(#56355) nimfas válasza Tomikapc (#56352) üzenetére


nimfas
addikt

Hali!

Talán le kellett volna menni az általad linkelt oldal aljára...

Íme:

1.hsz:
"HTPC-nek szántam volna, de marad egyszerű netezésre. Nem tudom hogy én vagyok a béna vagy csak simán túl gyenge bármihez is az alaplap, de még egy 720p-és zenei klip is szakadozik a youtube-ról. Konfig: Win7 pro 32 bit, 2 GB RAM"

2.hsz:
"Nincs tapasztalatom a lappal viszont Tamás véleménye magáért beszél. És nem, nem ő a béna. Ez az APU körülbelül a régi 939 foglalatú 3200+ AMD Processzorok teljesítményét facsarja ki magából. Mai használatra semmiképp nem ajánlom. Ugyanitt a PCX-en van egy ASrock E350M1 amiben már E-350 van ami viszont kétmagos 1.6GHZ-es és jobban teljesít mint egyes Notebook APU-k (vagy CPU-k). És nem is kerül sokkal többe de viszont sokkal többet ér."

Szerinted megéri???

(#56356) Mahrenburg válasza minek?:S (#56328) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Minek?:S - Akkor szerintem a B85 Killert válaszd, mivel átlagos felállás esetén (azaz egy SSD + egy HDD) a két PCH egyenértékű, a B85 Killeren lévő Killer E2200 LAN az egyetlen (talán) számottevő különbség, bár nem tudom, hogy ennek mennyi a valós előnye, más különbség nincs a két lap között. Dalzarustól várható majd leírás a Killer E2200-ról, s rá is kérdeztem az ASRock 8-as topicban.

Tomikapc - Az E-240 csak egy magos, inkább két magos változatot válassz, igazából egy Kabini APU lenne a legjobb, de csak márciusban várható a megjelenése. A Mini-ITX-topicban érdeklődj a platform tudásáról, sebességéről.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#56357) #59070464 válasza BomiBoogie (#56354) üzenetére


#59070464
törölt tag

Fogalmam sincs. Csak tetszik a kis méret. Az ár/érték aránya miatt lehet, hogy ez csak egy hirtelen felindulás volt.

(#56358) BomiBoogie válasza #59070464 (#56357) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én most megint visszaálltam az mATX-re. Igazából az alaplapok nem drágábbak.

Pl.
Gigabyte GA-Z87M-D3H (rev. 1.0), már tuningolható is (ha épp akarod), és 27k. Ennyiből meg simán vehetsz "csak" egy H-s vagy B-s lapot. Oké, hogy nem egy erős tuninglap, de azért mégiscsak ad rá lehetőséget.

A belevaló proci valóban kicsivel drágább, de az értékét is jobban tartja.

Ugye egy mATX házban meg mindig több a hely, hűtésre stb.

Az ITX konfigot meg ugyanúgy nem tudod jobban hordozni, mozgatni, mégiscsak egy asztali számítógép.
Az ITX tényleg inkább akkor éri meg, ha egy netezős kisgépet építesz, minél kisebb házban. Erősebb konfigra minden szempontból jobb az mATX...

[ Szerkesztve ]

(#56359) jim bcs válasza BomiBoogie (#56358) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Na, csak Asus Vanguard lesz?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56360) BomiBoogie válasza jim bcs (#56359) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Gigabyte GA-Z87M-D3H

Most ezzel szemezek, mert kb. annyi, mint a VANGUARD, de alkalomadtán még tuningolni is lehet esetleg.

S nem is azért, mert annyira tuningbajnok lennék vagy vonzana, de valóban jobb az értéktartása egy ilyennek. Plusz ott a lehetőség.

Azt azért sajnálom, hogy a Haswellnél már a nem K-s procik korlátozott tuningja sem lehetséges, de nyilván nem véletlenül döntöttek így.

(#56361) jim bcs válasza BomiBoogie (#56360) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ez is egy nagyon jó lap és bőven elég mindenben, de számomra Z-s létére sem tudja felvenni a versenyt az Asus Vanguard-al mivel segédprogramokban nálam még mindig az Asus van előnyben és ráadásul ez 5év garis és TUF és 25k. Egyébként te tudod a te géped lesz, egyértelmű hogy a Gigával sem jársz rosszul.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56362) BomiBoogie válasza jim bcs (#56361) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, tudom, ezért is elgondolkodtató...

@NewmanHD:
Tehát, vagy nagyon kompakt netezős gép, vagy egy teljes értékű asztali, amibe nem rak az ember VGA-t stb.
A kompakt így néz ki.

Ha meg erő is kell, akkor legalább mATX-ben érdemes gondolkodni. Szimpatikus az ITX, de tényleg sok a kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

(#56363) aleister válasza bluyoo (#56330) üzenetére


aleister
veterán

Értem.
Tehát alapvetően ez specifikációbeli eltérést jelent, nem pedig működésbelit.
Köszi!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#56364) jim bcs válasza BomiBoogie (#56362) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én nem gondolkoznék mert nincs min = Asus Vanguard

Megkapsz mindent amit akarsz: tökéletes ventiszabályzás az AI Suite 3-nak köszönhetően, gyönyörű-átlátható bios, használható és nagy segítséget nyújtó segédprogramok, szép design, 5év gari, TUF, bőséges csatlakozók__kérdem én kell még valami otthoni használatra egy i5-4440/4570 mellé

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56365) BomiBoogie válasza jim bcs (#56364) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezt abszolút megértem, viszont ha K-s proci lesz, akkor már más a történet lényege...
Persze, ezt nekem kell eldöntenem. :K

(#56366) #59070464 válasza BomiBoogie (#56358) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nem akarok olcsóbb Z-s lapot, mert semmi szükségem a funkcióira, inkább egy jobb lapot vennék azzal a chipset-el, amire valóban szükségem van (épp a tuning érdekel utoljára). Így járok a legjobban. Vanguard B85 lesz valószínűleg, de ahhoz memóriát kell(ene) cserélnem, mert a kék Corsair borzalmasan fest benne. :D [link] [link]

Legfeljebb majd lecserélem egy kisebb mATX-es házra a Fractal Define Mini-t.

[ Szerkesztve ]

(#56367) BomiBoogie válasza #59070464 (#56366) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Viszont akkor meg már vehetnél egy olcsóbb lapot, a különbözetből meg jutna a memóriákba.

Gigabyte GA-B85M-D3H (rev. 1.0)

(#56368) bluyoo válasza aleister (#56363) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
De milyen "működésbeli" eltéréseket vártál (vagy gondoltál)?
Végül is még az Intel C226 lapkakészlettel szerelt P9D WS is ugyan úgy működik mint egy "átlagos" lap, csak éppen ott van az a pár plusz szolgáltatás/tulajdonság.
Ezek a lapok nem igazán a "gamer"-eknek készültek. Ezért is Workstation sorozatú lapok, vagyis munkaállomásokba szánt lapok. :)
Csak egy idézet a reklámhalmazból:
"ideális az olyan grafikai szakemberek számára, akik a lehető legerősebb grafikát igénylik: például tervezéshez és modellezéshez, orvosi kutatáshoz, valamint számításigényes szimulációs és képkirajzoló (renderelő) alkalmazásokhoz. "

Bazinga!

(#56369) #59070464 válasza BomiBoogie (#56367) üzenetére


#59070464
törölt tag

Giga lapot nem akarok. Ha nem lesz Vanguard, akkor beérek egy Asrock B85M Pro4-el, hangzatosabb Intel LAN-al, meg elforgatott SATA portokkal. Ez esetben új memória sem kell, mert a fekete lapban nem zavarnának a kék memória modulok. ;]

(#56370) BomiBoogie válasza #59070464 (#56369) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Inkább takard le a házat (ha ablakos), aztán a kutya se látja a színeket. :D

(#56371) bluyoo válasza #59070464 (#56366) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Vegyél egy tekercs barna szigetelőszalagot és tekerd be azt a rusnya kék RAM-ot! Vagy fesd be temperával .... ;] Így a gari sem ugrik a kit-ről. Vagy ha netán legközelebb egy kék lap lenne az egyik legjobb választás, csak le kellene törölnöd vagy leszedni a szalagot és máris passzolni fog a kit színe a lapodhoz! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56372) jim bcs válasza #59070464 (#56369) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

annyi Vanguard van hogy nem késel le semmiről, akárhonnan rendeled max. 2 nap múlva nálad van

(#56365) BomiBoogie
minek a K-s proci, egy i5-4570 de még egy 4440 is annyira erős hogy mire kevés lenne már régen az ettől számított 2.-3. lapodat fogod nyúzni

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56373) BomiBoogie válasza jim bcs (#56372) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, ez gondolkodtat el mindig engem is, aztán meg arra gondolok, hogy ha meg kevés lenne a proci, még lehet húzni rajta... áh, fenébe is, igazad van. :D

Ettől viszont még mindig az mATX felé húzok, mert az olyan arany középút, még bővíthető, szellősebb, de nem kell egy böszme toronyház hozzá.

A ventivezérlésnek pl. örülnék, nem kéne külső szabályozóra költeni stb.

A 4440-es proci is jó lenne akkor, a különbözetből meg mondjuk vehet az ember egy kicsit erősebb VGA-t. :K

[ Szerkesztve ]

(#56374) jim bcs válasza BomiBoogie (#56373) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD akkor még mindig ott tartunk, hogy messze a legjobb döntés/választás az Asus Vanguard egy i5-4440/4570 társaságában akár egy Cooler Master N200-ba tolva pl.: szép fekete Adata XPG ramok mellett

az i5-4440 is doszt elég, 2-300mhz-et szemre nem fogsz észrevenni még egy gtx770 társaságában sem

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56375) BomiBoogie válasza jim bcs (#56374) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

...vagy inkább egy Bitfenix Phenomba. :K :)
Van fekete Kingston RAM is, jó lesz az.

(#56376) BomiBoogie válasza jim bcs (#56374) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Maximum egy 270X lesz benne úgyis.

(#56377) jim bcs válasza BomiBoogie (#56375) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

abba is tökéletes lesz sőt a legjobb legalább nem húz a vga lefelé, a ram is ok mert fekete hűtőborda van rajta, a 270x meg gyerekjáték neki ám ha nem vetted még meg akkor inkább asus_gtx660

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56378) #59070464 válasza BomiBoogie (#56375) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nem ablakos a házam, csak zavar a béna összeállítás (a tudatomban). Épp ezt a Phonomot keresem, de sehol nem találom itthon, csak a Prodigy M-t. (semmi, Merlin)

Szerk: jó lesz az feketében is. :)

[ Szerkesztve ]

(#56379) BomiBoogie válasza jim bcs (#56377) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem nincs gondom a Radeonokkal, a GTX660 meg gyengébb is és régebbi is, úgyhogy marad a 270. :K :)
De ez már nagyon off.

(#56378) NewmanHD
Íme, Phenom M. Létezik fehérben is.

Szerintem gyögyörű. Az ára viszont elég borsos. :(

[ Szerkesztve ]

(#56380) jim bcs válasza BomiBoogie (#56379) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

dehogy gyengébb egy kategória, ha mégis 270 akkor 270X és Asus

off vége

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56381) aleister válasza bluyoo (#56368) üzenetére


aleister
veterán

Pl egy munkaállomásba szánt vga (NV Quadro, AMD Firepro, stb), teljesen más felépítésű, mint egy gamer vga. A DX fícsörök lényegtelenek, textúrázás másodlagos, ellenben nagy számítási teljesítmény kell a sok poligonhoz. Teljesen más a felépítése a 2 kártyafajtának.
Vagy egy LGA2011-es Xeon E5 2xxx lehet, hogy kicsit elmarad játékok alatt egy modernebb, húzott i5--től, ellenben a megfelelő alkalmazásban a 4 csatornás memóriakezelés, HT miatt jobban domborít.

A fentiek alatt értettem én a "működésbeli" különbséget.

Akkor helyes volt a megérzésem, hogy mbo terén a WS ezek szerint csak bizonyos komponensek (pci-e aljzat, sata port, stb) számbeli különbségét jelenti, de egyébiránt "nem különleges". Ott van pl az általad linkelt P9D WS leírásában lévő "Szakemberek számára optimalizált" szlogen. Több ehhez hasonló marketing szöveg is olvasható az oldalon, de egyik sem olyan, amit egy felsőkat gamer lap ne tudna megadni. Létezik 3-4way SLI gamer mbo, a chipseten kívül plusz sata portot nyújtó deszka, stb.

Egyedül a 2 cpu foglalat, ami kuriózum, de sajna az már nem fér bele a keretbe, és egyelőre felesleges is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#56382) bluyoo válasza BomiBoogie (#56375) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az ok hogy fekete de a KHX16C9T3K2/8X és a KHX16C9B1BK2/8X is 1,65V-os .... Akkora gond a zöld szín a KHX1600C9D3LK2/8GX -el ami már CL9-9-9/1600MHz/1,35V-os XMP profillal rendelkezik.

Bazinga!

(#56383) bluyoo válasza aleister (#56381) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Lényegében vehetsz "gamer" lapot munkára is ugyan annyiért (de inkább drágábban) mint egy "workstation" lapot. Mint ahogy játékra is "workstation" lapot.
De ugye semmi értelme azt a lapot választani amit nem arra a feladatkörre fejlesztettek.

Bazinga!

(#56384) aleister válasza bluyoo (#56383) üzenetére


aleister
veterán

Ez tagadhatatlan. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#56385) Tomikapc válasza nimfas (#56355) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Üdv! Lementem, azért is merültek fel bennem ezek a kétségek. Csak az itteni társaságban jobban bízok, mint a pcx-es kommentelőkben.

Tomikapc

(#56386) Tomikapc válasza Mahrenburg (#56356) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszönöm a válaszod! Akkor itt és most vetettem ezt az integrált cpu megoldást, inkább választok valami belépőszintű lapot, egy belépő szintű 2 magossal :) Köszönöm!

Tomikapc

(#56387) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok!
fx-6300 proci mellé elég az M5A97 r2.0 vagy kell az M5A97 EVO r2.0? Tuning nélkül
köszi

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#56388) bluyoo válasza Vismajor01 (#56387) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Tuning nélküli FX? :DDD Mennyit spórolnál az olcsóbb lappal?

Bazinga!

(#56389) Vismajor01 válasza bluyoo (#56388) üzenetére


Vismajor01
addikt

Hát még életemben nem tuningoltam, nemtudom, hogy hogy kell, és hogy egy 6300&7790 mellé mennyire szükséges belevágni.
a lapok között 5k különbség van

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#56390) bluyoo válasza Vismajor01 (#56389) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tuning nélkül elég az M5A97 r2.0 sőt még tuningra is, persze értelmes keretek között.
24K-ért már kapható az EVO r2.0
Viszont ha nem szeretnél tuningolni egy I5 talán jobb választás lenne. Teljesítményben mindenképpen jobban járnál.
Milyen asztali gépet vegyek?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56391) Vismajor01 válasza bluyoo (#56390) üzenetére


Vismajor01
addikt

Szegényeket már az őrületbe kergettem mire kiokosítottak AMD vonalon ^^

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#56392) bluyoo válasza Vismajor01 (#56391) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:) Nem az írtam hogy rossz lenne az FX.
De ha nem szeretnéd kihasználni a tuningpotenciáját akkor szerintem egy szorzózáras I5 jobb választás. Alapból erősebb egy 4. generációs I5. Még akkor is ha tuningolnád az FX-6300-at. De ugye drágább is az Intel megoldása.

Bazinga!

(#56393) jim bcs válasza bluyoo (#56392) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az fx-re feltétlen kell egy 10-14k-s hűtő, így már mindjárt nem drágább az i5 nemde :)

mámmég olcsóbb is az i5 ha innen nézed és itt elég a gyári hűtő

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56394) Vismajor01 válasza jim bcs (#56393) üzenetére


Vismajor01
addikt

Már miért kéne FELTÉTLEN és végképp, 14ks hútó a 6300ra? Ha nem tuningolod tökjól elviszi a gyári is, max hangos kicsit. De 5-8kért is vannak tökjó hűtők..

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#56395) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,

Mi a különbség a két lap között?
Gigabyte z87 hd3
és
z87x ud3h

Megéri a többlet kiadást? Csak tuning esetén érdemesebb a ud3h-t venni?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#56396) bluyoo válasza .LnB (#56395) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Ég és föld a kettő.
GA-Z87-HD3 vs. GA-Z87X-UD3H
Hogy neked megéri vagy nem azt csak te tudod. :)

(#56393) jim bcs
Kinek mekkora a fájdalomküszöbe. :D

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#56397) jim bcs válasza .LnB (#56395) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

[link]

(#56396) bluyoo
jogos :) , az enyém elviseli az intel gyári hűtőjét nem olyan vészes ezt mondom úgy hogy egy Alpenföhn K2-m volt

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56398) .LnB válasza bluyoo (#56396) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kifejtem akkor kicsit jobban. Egyrészt nem nekem lesz, havernek teszek össze gépet.
Ez menne a Lapba:

i5 4670k
gigabyte r9 280x
8Gb RAM

Így a VGA felesleges, hangkártya mellékes. Tuning szerintem nem lesz.

Ennek függvényében mit mondasz?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#56399) jim bcs válasza .LnB (#56398) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

felesleges a K-s proci elég a sima, legyen i5-4570 és Asus Vanguard B85 és akkor nem keveset spórolsz a K-s proci Z-s lap pároson

-a tápot írtam az ok: XFX Pro 550w
-ram: 2x4GB CL9 1600mhz KIT (adata xpg, patriot viper 3 black, avexir)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56400) .LnB válasza jim bcs (#56399) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ahogy írtam nem nekem lesz. És már ez a config is az általam butított. (Mivel a pénz nem nagyon számít haveromnak.) Jó is, hogy mondod a K-s procit, mert már én is mondtam neki az elején hogy felesleges. Viszont már így is lejjebb adott mert, az első proci amit kinézett egy i7-es volt valami 80ezer körül.. :S. Nem könnyű eset :) RAM-ot is 16gigáról kurtítottam 8-ra. Viszont később az még jól jöhet neki.

Ja igen, alaplap az Gigabyte lesz nem ASUS. :) de azért köszi :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.