Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) amol válasza dragonfx (#4249) üzenetére


amol
addikt

Nekem ezek a számok nem mondanak semmit. Bayerische Motorenwerke. Biztos nem új, valami régebbi.
A tulaj erősen strigógyanús.

[ Szerkesztve ]

(#4252) Khelben


Khelben
nagyúr

(#4253) DeadMeat válasza Khelben (#4252) üzenetére


DeadMeat
veterán

:( Gyalazatos.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#4254) amol


amol
addikt

Pár napig vidéken voltam, hiába, az ember a jóhoz könnyen hozzászokik. Első mozzanatom Bp-en egy satufék volt, mert úgy gondoltam ha zöld, indulhatok. Hülyeség volt, ugyanis még 3 autó átment keresztben. Biztos a lámpák voltak rosszul beállítva.

Ha rajtam múlna hamar bevonnék pár tízezer jogosítványt. Nem tudom ki védene meg utána.

(#4255) #96302336 válasza DeadMeat (#4253) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az. :(

(#4256) #96302336 válasza amol (#4254) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem hallottad még, hogy a faszagyerekek a piroson mennek, mert milyen lámer az, aki csak a zöldön megy. :( Szomorú, de ez van. És az is, hogy elgázoltak egy gyalogost, két autó is, csak azért, mert ő át szeretett volna menni a zebrán. Tettes persze nincs. Napló Extra, a riporter sem tudott átmenni csak úgy, kukásmellény kellett hozzá, hogy valahogy átérjen a túloldalra, és a sok "úriember" a középső ujjával köszönt neki, vagy anyukája foglalkozását firtatta. szép új világ, szép magyar vezetési morál...

(#4257) brd válasza lsc (#4250) üzenetére


brd
nagyúr

Hol véled felfedezni az ellentmondást?

The only real valuable thing is intuition.

(#4258) brd válasza Khelben (#4252) üzenetére


brd
nagyúr

Szép. Lassan már fegyverrel kell járkálnia a normális embereknek, ha túl akarja élni.

The only real valuable thing is intuition.

(#4259) amol válasza #96302336 (#4256) üzenetére


amol
addikt

Én is láttam
#4231 :P

A faszagyerekeknek pedig kéne ásni egy gödröt. Nagyot mert sok van.

(#4260) dabadab válasza amol (#4232) üzenetére


dabadab
titán

Pedig nem kellene sok: az orszagban par tucat zebra melle odaallitani egy civilruhas rendort, egy videokamert, meg par szaz meterrel arreb egy integetokommandot nagy koteg huszezres csekkel mindazok szamara, akik nem mutatnak hajlandosagot arra, hogy atengedjek a gyalogost.
Nem is kellene sokaig csinalni: par nap utan ezzel lenne tele a Fokusz meg a Blikk, nyilatkoznanak a szakertok, mindenki megtudna vegre, hogy mire valo a zebra. Aztan par havonta egy-egy kisebb emlekezteto akcio, szerintem ennyi kb eleg is lenne ahhoz, hogy mindenkinek a fejebe vessek, hogy a gyalogost at kell engedni.

DRM is theft

(#4261) lsc válasza brd (#4257) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
"A hátsó kerék megcsúszása szerintem könnyebben kezelhető," Talán itt , ezt úgy hívják túlkormányzottság.Szerintem.

Az élet kegyetlen .

(#4262) amol válasza dabadab (#4260) üzenetére


amol
addikt

Igen, csak az a baj, hogy most legalább nem is számít a gyalogos arra hogy átengedik. Ezért vigyáz. Így ütnek el naponta kettőt-hármat. Hiába állnának meg többen, az igazi frankó csávók, akiknek az nem pénz (ill. ki sem fizetik hanem megfenyegetik a rendőrt) akkor sem.
Képzeld ha abban a tévhitben élnének a járókelők hogy a zebrán biztonságosan átmehetnek...

Srácok, hagyjuk már ezt a megcsúszásos-gumis vitát. Nem ebbe a topikba való.

[ Szerkesztve ]

(#4263) dabadab válasza amol (#4262) üzenetére


dabadab
titán

"Képzeld ha abban a tévhitben élnének a járókelők hogy a zebrán biztonságosan átmehetnek..."

Hat, ugye, a fent vazolt akcionak az lenne a celja, hogy ez ne tevhit legyen. Es hidd el: ha egy heten kiroppene par tizezer csekk, akkor az eleg lenne arra, hogy a t. polgar el kezdjen gondolkozni azon, hogy a zebra elott megis csak lassitani kellene, mert ha ot nem is, a haverjat, sogorat, munkatarsat v vki egyeb ismeroset biztosan megbuntetnek.

DRM is theft

(#4264) amol válasza dabadab (#4263) üzenetére


amol
addikt

Jó lenne. De tuti hogy akkor is lennének akik leszarnák, mint ahogy eddig is leszartak minden létező szabályt. Íratlant is.

(#4265) Peet210 válasza Integra (#4247) üzenetére


Peet210
őstag

Az ilyeneknek egy cetlit kellene a szélvédőjén hagyni egy szívhez szóló üzenettel. ;]
Persze tudom én, hogy nem érünk vele semmit de talán egy kicsit könnyítene a lelkünkön. :D

Today's record, is tomorrow's motivation

(#4266) amol válasza Peet210 (#4265) üzenetére


amol
addikt

Enyvvel felragasztva :))

(#4267) tiv61us


tiv61us
őstag

en mondjuk azt nem ertem miert nem tesznek minden gyalogosatkelohelyhez lampat?

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#4268) Khelben válasza tiv61us (#4267) üzenetére


Khelben
nagyúr

fizeted? :)

(#4269) hobizoli válasza tiv61us (#4267) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ha lenne is atmennek a piroson a gyalogok, ugyhogy mind1
Lasd IX Hatar ut. Beall a busz es 3 savon at mint a csurhe, tokmind1 hogy piros van, leszarjak, mennek. Eppen csak megall az autos, rajuk dudal, hogy hekas, meg lekurvanayazzak, hogy mit kepzel? At mer menni a zoldjen...? :U

hobizoli

több drón kell ;P

(#4270) tiv61us válasza Khelben (#4268) üzenetére


tiv61us
őstag

en oszt tuti nem
de mennyit er egy ember elete
ittt mindenhol van lampa
valaki fizeti itt sem en

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#4271) tiv61us válasza hobizoli (#4269) üzenetére


tiv61us
őstag

hat az eleg gaz
amugy itt is , kentuckyban, mashol nem tapasztaltam /florida, carolina/
nade aki normalis megvarja a zoldet es akkor nyugodtan atkelhet
tehat a noralisoknak biztonsagot ad
szoval en tennek minden atkelohoz
sok minden masra tellik, erre miert nem?

ps. vagyis hat a feheret, mert itt a feher a zold a gyalogosoknak

[ Szerkesztve ]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#4272) amol válasza hobizoli (#4269) üzenetére


amol
addikt

Ilyen is van, oda is rendőr kellene. Viszont ritkább hogy gyalogos gázol halálra autóst. És tőlük nem lehet elvenni a lábhasználati engedélyt, mert olyan nincs.

(#4273) tildy


tildy
nagyúr

Ennel jobb csak a dupla zebra, ala kerepesi. Sietne az ember a hevhez, de komolyan mondom buveszmutatvany. Legalabb 4 perc az atkeles...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4274) Khelben válasza tiv61us (#4270) üzenetére


Khelben
nagyúr

szerintem ne hasonlítgassuk az "ott"-ot az "itt"-hez. Nálunk se rabszolgák, se gyarmatok nincsenek, és nem raboljuk végig a világot terroristák után kutatva. :(((

(#4275) bolvar válasza Khelben (#4274) üzenetére


bolvar
senior tag

minek vezetni gyalogolni jobb:Dcsak a kocsi erősebb lehet azért ütöttek el eddig 3x:D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#4276) Eagl3


Eagl3
veterán

Ma Székesfehérváron elég nagy baleset volt hajnalban. 1halott 1 súlyos sérült :(((

(#4277) deicide válasza Eagl3 (#4276) üzenetére


deicide
veterán

merrefelé?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4278) niti válasza tiv61us (#4267) üzenetére


niti
aktív tag

Én meg azt nem értem, hogy minek kellene... Pesti közlekedés mondjuk más, az biztos. Gondolom, megy mindenki, amerre lát, de nem szabad sem aza utósokat, sem a gyalogosokat, sem a bringásokat hibáztatni. Egyszerűen rossz az egész úgy ahogy van.
De itt nálunk (Kecskeméten) nincs ekkora forgalom, élhető az egész. Mégis van 1-2 olyan zebra, ahol halálfélelemmel kelek át 5 perc várakozás után... És olyan is van, ahol van lámpa, de ha lenne némi tolerancia az autósokban, nem kellene. Elég ritkán menne át ott gyalogos, ezért magától nem is vált át a lámpa, csak ha megnyomod a gombot. Mondjuk sokszor előbb fordul elő, hogy nem jön autó, minthogy zöldre váltana... Ezért itt is akkor megy át az ember, amikor tud. Egyszerűen csak tekintettel kellene lenni egymásra.

(#4279) Calogero válasza amol (#4272) üzenetére


Calogero
addikt

De meg lehetne úgy bünteni hogy cipőre se teljen neki... mezitláb csak nem kolbászol az utcán.

(#4280) Peet210


Peet210
őstag

Van egy tábla, biztos Ti is ismeritek. Kerek pirosra van festve és a közepén van egy vízszintes fehér csík.
Bevallom őszintén én azt hittem, hogy ennek a táblának van jelentősége, hogy okkal rakják oda ahova. Ma sokadjára rájöttem, hogy igazából semmi jelentősége nincs. :U
És egyre több tábla iránt érzek így.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#4281) #24889344 válasza tiv61us (#4267) üzenetére


#24889344
törölt tag

Lampa jó dolog.

Múltkor a páromat majdnem elütötték, hiába volt zöld neki.
Egy barom autós úgy gondolta őrá nem vonatkozik a piros.

(#4282) brd válasza lsc (#4261) üzenetére


brd
nagyúr

Értem. Nos, úgy értsd a dolgot, hogy aki tud és akar tenni a csúszás ellen-közben, az szerintem jobban jár, ha hátul van a rosszabb gumi, aki nem tud/akar, annak jobb elől.

The only real valuable thing is intuition.

(#4283) lsc válasza brd (#4282) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
Akkor szerinted egy kopottabb gumi később veszti el a tapadását , mint egy új ?Talán az sem véletlen , hogy a fékerőszabályzót miért találták ki vagy rosszul tudom , hogy a hátsó kerekek blokkolásának megelőzése a célja?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#4284) Bubu79


Bubu79
addikt

Vajon miért van az, hogy ha két kerékkel közlekedik valaki, akkor jogot formálhat arra, hogy figyelmen kívül hagyja a záróvonalat, nem kell tudomást vennie arról, hogy a lekanyarodó sávot nem arra találták ki, hogy az ott szabályoan közlekedő embert ( aki történetesen éppen ellenkező irányba halad, mint kedvenc motorosunk, aki megintcsak nem túramotorral volt ) letolja a másik sávba, csak mert ő nem hajlandó a megengedett sebességgel közlekedni...

Hány embernek kell még kamion orrán, árokban, személyautó tetején, ház oldalán kinyúlnia motorral ahhoz, hogy eljusson a csökevényes agyukba, hogy baszhatják a bukósisakjukat, nem védi meg semmitől őket?

Mi kell ahhoz, hogy végre az igen tisztelt donorjelölt társaság belássa végre, hogy nem az autósok viszonyulnak bunkón hozzájuk, hanem ők nem hajlandóak normálisan közlekedni?

Mi kell ahhoz, hogy beláthatatlan kanyarban ne kezdjen el előzni?

Ha meg elcsapom a barmát, mert olyan helyen jaszkarizik, ahol esélyem sincs észrevenni a kamikázét, akkor még engem hurcolnak meg, nekem kell elszámolnom a lelkiismeretemmel, nekem kell valahogy feldolgoznom azt, hogy egy baromállat általam lett öngyilkos...

A fentieket költői kérdésnek szántam - a válaszok talán ismertek mindenki számára...

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#4285) tildy válasza Bubu79 (#4284) üzenetére


tildy
nagyúr

Ilyenkor már nincsenek is kint szinte motorosok, mert qrva hideg van :P :P

Remélem nem fogod minden egyes balfék motoros(általad donnorjelöltként emlegetett személy esetén ) megpillantása esetén megint leírni a szinte összes sérelmedet velü(n)k kapcsolatban.

Vagy akkor írd le így: ma láttam egy hülye motorosta ki letolt valakit a másik sávba, mert őneki épp mehetnékje volt (a nemnormálisnak).

Tudod E/3 és nem T/3:U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4286) Bubu79 válasza tildy (#4285) üzenetére


Bubu79
addikt

Akkor akivel én találkoztam, az biztos csak délibáb volt... :P

Bizonyára téli gumi volt a jószágon... ( ironia ON... )

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#4287) Bubu79 válasza tildy (#4285) üzenetére


Bubu79
addikt

A probléma nem egyedi, tehát nem fogok E/3-at használni... Ha találkozok hasonlóval legközelebb is be fogom írni, éppúgy, ahogyan mások beírják a bunkó BMW-s sztorijaikat :P

Nem, nem fogom leírni az összes "sérelmemet" - de nem fogom magamban tartani sem a véleményemet...

Ha nagyon csípi a szemed, nyugodtan ugord át a hozzászólásaimat, én is megteszem egyes emberekével...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#4288) dragonfx válasza Bubu79 (#4287) üzenetére


dragonfx
veterán

:C
mi van bepipultál, eldurrant a lufi :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4289) tiv61us válasza Khelben (#4274) üzenetére


tiv61us
őstag

ez kozvetlen osszefuggesben van azzal hog legyen minden gyalogatkelohelyen lampa
de ha ti nem akarjatok, igy a jo ahogy van, nekem voszem

ja amugy nem tudom, hol tartassz a tortenelmi tanulmanyaidban, gondolom a kozekornal jarhatsz esetleg az ipari forradalomal, de ha majd haladsz rajossz, hogy a rabszolgasag megszunt itt
lesz majd szo eszak es del haborujarol, marthin luther kingrol me ilyenek
de nem akarom leloni, csak szep lassan fokozatosan

[ Szerkesztve ]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#4290) tiv83us válasza Piet_ (#4168) üzenetére


tiv83us
veterán

Na itt az emberunket jelenleg hatulrol apolnak a zuhanyzoban a Federal State Prison-ban...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4291) tiv61us válasza tiv83us (#4290) üzenetére


tiv61us
őstag

mint irtam biro kedvetol fugg es a precedensektol akar 10 ev is kinez
meguszhatja kozmunkaval is

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#4292) tiv83us válasza tiv61us (#4291) üzenetére


tiv83us
veterán

Vegulis lehet jobb buntetes lenne napi 10-12 oraban -12C fokban az autopalyak mellett szedni a szemetet, meg az allat tetemeket, sarga Prison Inmate feliratu overallban, ugy hogy 20 centikre suhannak el a 30 tonnas kamionok.

ps: Valaki emlegetett valami rabszolgasagot. En meg nem lattam, csak tv-ben, az is valami kozep-keleti allam volt.
Ja es igen napi tobbszazzmillio dollart dobalnak ki az ablakon a kurva haboru miatt /amit en nagyon ellenzek/ es megis vannak szep tiszta, katyumentes autopalyak, raadasul meg a torvenyt is betartjak, sot meg magadat is van jogod megvedeni, ha valaki kiszall baseball utovel, te meg kikapod a kesztyutartobol a pisztolyt es akkor majd meggondolja magat.
Az meg mar tenyleg off, hogy aki a hazadba beteszi a labat az engedelyed nelkul, szo nelkul lepuffanthatod...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4293) Khelben válasza tiv83us (#4292) üzenetére


Khelben
nagyúr

látom, nem nagyon ment át, miről beszéltem.
biztos a távolság...

(#4294) tiv83us válasza Khelben (#4293) üzenetére


tiv83us
veterán

Neked sem ment at teljesen, biztos a tavolsag...Jolvan, bocsanat. Vegig vagytok rabolva, levagytok huzva, Neked pedig a kisujjadban van a vilagpolitika. En meg hulye segg vagyok mer' tengerentulrol irok. De ne offoljunk ide, priviben, e-mailben megtalalsz, ha folytatni szeretned.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4295) L.T. válasza Piet_ (#4172) üzenetére


L.T.
aktív tag

Hát nem tudom melyik ügyvédet kérdezted, de ilyen esetben (súlyos testi sértés bűntett=nyolc napon túl gyógyul) három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Nincs pénzbüntetés ez nem az a kategória. Felfüggesztett az lehet. Ha maradandó fogytékosságot okoz akkor egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Két évtől nyolc évig , ha a testi sértés életveszélyt vagy halált okoz. Csak, hogy pontosak legyünk.
Ja és még segítségnyújtás elmulasztásával is vádolhatják.

[ Szerkesztve ]

(#4296) amol


amol
addikt

Ma összesen 14km-t tettem meg a városban. Ezalatt csak egy kisteherautó szorított le (dudára száját járatva) és egy index nélküli türhő toppant elém egy szempillantás alatt a kanyarodó sávból, az autótól 10 centi távolságot tartva. Úgy tűnt a semmiből került oda.
Hogy ki ne hagyjam, 20 centire álltam meg egy oszloptól, mire okostóni 15-re állt rám. Volt egy kis Houdini-mutatvány.

(#4297) dragonfx


dragonfx
veterán

Nincs mit cifrázni ezen aki a kollégával ilyet tett halál vagy 20 év dutyi..fegyház stb...a direkt készakartságot én kb 5x-ös szrozóval büntetném...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4298) hobizoli válasza tildy (#4285) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ma reggel 5-kor is lattam egyet :DDD

hobizoli

több drón kell ;P

(#4299) Dr. Ernő válasza brd (#4282) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Most gondold el, ha hátul van a rosszabb gumi, akkor pl hirtelen fékezéskor a hátsó kerekek fognak előbb megcsúszni mivel a gumik miatt ott rosszabb a tapadás. Megindul a kocsi hátulja és nem fogod tudni összeszedni a holmit. Hátsókerék megcsúszást sokkal trükkösebb korrigálni, főleg annak, aki előkerékhajtású autókat vezetett eddig és arra vannak beállva a reflekszei.

[link]
A fehér Opel Vectrás reflekszei zseniálisak ;)

(#4300) Mawyx


Mawyx
senior tag

Ha vki otthonhagyja a forgalmit, mekkora büntetés járhat -tól -ig?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.