Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) Boxiné válasza amol (#4100) üzenetére


Boxiné
tag

Jópár éve én is meghúztam egyszer egy autót. Iszonyat szűk helyen kellett manővereznem egy Mazda kisbusszal. Azzal nem olyan könnyű, mint egy személyautóval. Nem hagytam nagy nyomot a kocsin. Én tudtam olyan "bunkó" lenni, hogy megvártam az autó tulaját, és a helyszínen megegyeztünk. Leléphettem volna, de nem tettem. :U
Hogy miért születnek ilyen patkányok a Földre? :O Most is cirkáltunk egy kicsit, hátha meglátjuk azt a szemetet, aki nem kis fejfájást okozott most nekünk. De sajna semmi. Ami késik nem múlik. Nem adom fel.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#4102) Zozzant


Zozzant
addikt

anno szlovákiában nyaraltunk asszonnyal, állunk a szupermarket parkolóban és tömjük a fejünket a kocsiban, egyszercsak meginog a kocsi hátulja, mondom mia... háát banyeg a helyi kisebbségi nekitolatott a vonóhorgomnak... :) nem győzött sajnálkozni hogy begörbült a rendszámtáblája:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#4103) amol válasza Zozzant (#4102) üzenetére


amol
addikt

Amíg volt horgom engem is megtoltak 2-3-szor. Sosem lett semmi látható sérülésem. Amióta nincs nem tologatnak, ki érti ezt... nem mintha hiányozna :DDD

(#4104) Rover623 válasza amol (#4103) üzenetére


Rover623
félisten

Vonóhorog... :K
Ma reggeli friss élmény: lámpánál próbálnak megállni a népek...sokaknak sikerül...nekem is...mögöttem zöld Nexia-nak nem...:DDD
Nekem félrefittyent a műanyag védősapka a vonóhorgon, neki megrecsent a lökhárító...:C

primus inter pares

(#4105) Peet210


Peet210
őstag

Egyszer a mi kocsinkba is belement egy Rover. A vonóhorog elég rendesen felfogta az ütközést ( a vonóhorog felhajlott egy kicsit és megnyomta a lökhárítót, amit sec perc alatt visszaállítottak eredeti állapotába). A másikon kicsit több kár lett.
De a legnagyobb Suzuki vs Nissan terrano. A suzi hátulról telibekapta a terrano hátulját, később úgy kellett leemelni a vonóhorogról, a kárt képzelhetitek a suzin. És mikor megkérdeztem, hogy a Nissanon milyen kár keletkezet, azt felelte barátom, hogy "bameg elreped a vonóhorgon a kupak" :DD .

[ Szerkesztve ]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#4106) doc válasza Rover623 (#4104) üzenetére


doc
nagyúr

vonóhorog mint safety kiegészítő :D
lehet nekem is fel kéne rakatni egyet :U

(#4107) Bubu79 válasza doc (#4106) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem véletlenül van tele kisvárosunk is vonóhorgos autókkal - kizártnak tartom, hogy ennyi embernek lenne hétvégi telke ;)

Valaki megtalálta már az én gépemet is vonóhoroggal a parkolóban . nem tudom milyen autó lehetett, valószínűleg rendesen meg volt pakolva a hátulja, mert a lámpám helyett a lökős alsó felét kapta el - szép nagy lyukat hagyva rajta :U Lehet, hogy felszálló űrhajóra hasonlító, szolgálati metálbizniszes Lada volt... :U

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#4108) lsc válasza Bubu79 (#4107) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
Igaz nem sokszor , de már használtam a horgot rendeltetésszerűen is és egyszer már nekem is megmentette a Corolla hátulját :) .

Én sem feltételeztem , hogy ezt állítod :) .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#4109) Bubu79 válasza lsc (#4108) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem állítottam, hogy mindenki csak vészhárítónak használja, csupán megjegyeztem, hogy feltűnően sok autón látni :)
Tulajdonképpen semmi gondom vele, mert aki felrakatja, az nem kevés gondtól kímélheti meg magát - hiába fizeti a balfék sofőr biztosítója a gép hátuljának újrateremtését, , míg ez megtörténik, addig nincsen autó, nem beszélve arról, hogy egy esetleges eladáskor is lehet bukni a kis incidens okán néhány ropogós bankót...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#4110) koob


koob
senior tag

(#4111) Zozzant


Zozzant
addikt

a vonóhorognak van más előnye is, megtalál a rokonság egyből ha vontatni kell az obi-s utánfutót...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#4112) dabadab válasza koob (#4110) üzenetére


dabadab
titán

O piros 316-tal nyomul.

DRM is theft

(#4113) Bubu79 válasza dabadab (#4112) üzenetére


Bubu79
addikt

Ráadásul E36-tal, nem E30-cal...

Nem mellesleg ez már volt említve itt a topkban :) - mármint a hír...

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#4114) a_tesz válasza Bubu79 (#4113) üzenetére


a_tesz
Korrektor

és az ő bmwje sohasem szakadna szét, mert az rendes autó :DDD

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#4115) Bubu79 válasza a_tesz (#4114) üzenetére


Bubu79
addikt

Ezt csak megerősíteni tudom, nekem is E36-om van :P :DDD

Valószínűnek tartom, hogy az adott tempónál majdhogynem teljesen mindegy lett volna, hogy mivel van... Az észt meg kell fizetni - ha van, ha nincs... :U

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#4116) Integra válasza koob (#4110) üzenetére


Integra
titán

maybe next time..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4117) dragonfx válasza Bubu79 (#4115) üzenetére


dragonfx
veterán

Nem egy e36 nem szakadhat szét mert médíndzsermání :C ...már írtam hogy az adott e30 valszeg kokányolt hegesztett verda volt..az enyém nem az :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4118) lsc válasza dragonfx (#4117) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért én kipróbálnám , nehogy mégis... ;] .
Oszt ha jó maradhat :DDD .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#4119) DeadMeat válasza dragonfx (#4117) üzenetére


DeadMeat
veterán

Honnan tudod? ;]

Megtortent eletem elso pozitiv rendori intezkedese:Reggelrol vittem edesapam kotozesre,es az iskolaba igyekvo diakokkal egy hid alatt talalkoztam.Tablam is van,ami felhiv a gyalogos forgalomra,nem szaguldottam.Nekik 1,5m szeles jardajuk van,megis a kedves joravalo gyermekek az uttesten kozlekedek.Es meg nekik all feljebb,hogy en arra mereszeltem venni az uiranyt.Olyannyira foljebballt nekik,hogy az egyikuk az oskolataskaval ravagott a jobb visszapillantotukromre,ugy hogy 2 tartoful ki is ugrott a kasztnibol.Mire en megalltam es elkezdtem vele ugatni.Hogy ugyan mit kepzel magarol...
Persze meg sem allt a kolok,csak anyazott,meg rohogcselt a haverjaival.
Minden reggel rendori bizositas van a suli elott,vigyazni kell a csurhere,mert nem a zebran mennek at ezek a barmok,hanem attol 20-25mre.Szo szerint mint a barmok...
No es az ott posztolo rendorbacsi az ugatast hallva odaszaladt,azt hitte elutottem valakit.De nem csak lezuztak az automat... no mind1 a vege az lett,hogy a rendor kihivatta az izgatot,az folhivta apucit,apuci akkora sallert baszott le a kedves fianak,hogy az majdnem a sarba rogyott,es bocsanatot kert a fia helyett.Kiakarta fizetni a karomat,nemhagytam,30 perces munka visszapattintani.A gyerknek meg megsugtam,hogy meg talalkozunk ;]
Mindezt ejszakas muszak utan :( Mer ilyen barmok az emberek?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#4120) Khelben válasza DeadMeat (#4119) üzenetére


Khelben
nagyúr

Apuci jókor pofozkodik, kicsit korábban kellett volna megnevelni a kölyköt.

(#4121) a_tesz válasza Khelben (#4120) üzenetére


a_tesz
Korrektor

még mindig jobb, mintha lesz@rná és az arcodba röhögne :U

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#4122) DeadMeat válasza a_tesz (#4121) üzenetére


DeadMeat
veterán

ez igaz.Soha nem keso elkezdeni a nevelest... De amit meg tolem fog kapni azt sem teszi zsebre.Napersze szoban,hozza nem nyulok,nem az en dolgom.Leugatom a hajat a birka fejerol,megse forduljon a fejeben megegyszer ilyen dolog..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#4123) parandroid válasza Khelben (#4120) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sosem késő. Sok ilyen apára lenne szükség.

Szerk: A kölykök érdekében is.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4124) koob válasza dragonfx (#4117) üzenetére


koob
senior tag

#4112
dragonfx-nek volt az a hsz-a h milyen szar már a Lambo, Ferrari, mert szétszakadt

[ Szerkesztve ]

(#4125) Integra


Integra
titán

ki hova szereli a kevésbé kopott, újabb téligumijait?
első vagy hátsó tengelyre?
micselin szerint ide kell

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4126) dragonfx válasza Integra (#4125) üzenetére


dragonfx
veterán

sehova veszek 2 másikat... :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4127) Integra válasza dragonfx (#4126) üzenetére


Integra
titán

úgy tűnik neked már egy kérdést HELYESEN értelmezni is magasiskola.....
ne erőltesd inkább...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4128) dragonfx válasza Integra (#4127) üzenetére


dragonfx
veterán

csak a te kedvedért, kopott abroncsot se előre se hátra nem rakok fel. Veszek a kopott helyett 2 ujjat. De mivel 2 abroncs nem kopik el cska mind a 4 egyszerre így enneka kérdésnek nincslétjogosultsága.
Ha 2 abroncs hamarabb kopik xar a futóműved, guminyomást rosszul állítod.
Hol előre hol hátra kell a2 rakni ami a hajtott volt és akkro egyszerre kopik.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4129) Integra válasza dragonfx (#4128) üzenetére


Integra
titán

maradjunk annyiban, hogy ez az elemzésed úgy rossz ahogy van, már elméleti síkon megbukik, gyakorlatban pláne.
tényleg ne erőltesd a dolgot inkább:)
még jó, hogy senki se veszi komolyan a sok sületlenséget amit összehordasz

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4130) Rover623 válasza Integra (#4127) üzenetére


Rover623
félisten

Hátra...:B
Van önkritikám...nem tekintem magamat képzett, tapasztalt, profi sofőrnek...:DDD
Bár törekszem rá, hogy nagyjából hasonló kopottságúak legyenek az abroncsok a két tengelyen...:U

primus inter pares

(#4131) philoxenia válasza Integra (#4129) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A gumisnál mindig a régi helyükre rakják a gumikat, tehát elsőkerékhajtású autónk lévén, így a helyes. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4132) hobizoli válasza dragonfx (#4128) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Kello powa'-nal a hajtott kereken mindig elobb elkopik.

hobizoli

több drón kell ;P

(#4133) Khelben válasza Integra (#4125) üzenetére


Khelben
nagyúr

attól függ, mit szeretnél.
ha elindulni szeretnél mindenáron, akkor a hajtott kerekekre, legtöbb esetben előre.
ha nem akarsz leesni az útról az első kanyarban vagy nem akarsz keresztbeállni az első fékezéskor, akkor hátra.
normális ember hátra rakja.
a még normálisabb meg egyformákat használ.

(#4134) Khelben válasza philoxenia (#4131) üzenetére


Khelben
nagyúr

A gumisnál mindig a régi helyükre rakják a gumikat

szerintem keress másik gumist.

(#4135) hobizoli válasza Khelben (#4134) üzenetére


hobizoli
nagyúr

En eddig mindnel azt lattam hogy kretaval felirjak rajuk, BE, JE, BH, JH... :F

Az acelradial gumit mar nem szokas korbe-korbe cserelgetni

hobizoli

több drón kell ;P

(#4136) csudri válasza hobizoli (#4135) üzenetére


csudri
őstag

Pont azért írja rá, hogy tudja honnan vette le és hogy hová nem szabad visszarakni. :)

(#4137) Integra válasza Khelben (#4133) üzenetére


Integra
titán

én mindig előre rakom, világ életemben előre raktam a jobb gumikat:)
mai napig. és soha a büdös életben nem akartam leesni az útról, pedig én azért hóban se megyek épp lassan..
bár az is tény, hogy nem 4e ft-os barum gumik vannak az autókon.
amúgy meg ha 4 zsírúj gumival kezded, kb ugyanakkorra kopnak is el együtt és vehetsz 4 újat

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4138) koob válasza Integra (#4137) üzenetére


koob
senior tag

3évente amúgy is cserélni kell

(#4139) Integra válasza koob (#4138) üzenetére


Integra
titán

nékem 4 inkább. a jó gumik simán bírnak annyit.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4140) Khelben válasza Integra (#4139) üzenetére


Khelben
nagyúr

a gyártók szerint meg 6, én inkább nekik hiszek :o)

(#4141) Integra válasza Khelben (#4140) üzenetére


Integra
titán

mai modern téli gumik szerintem is hamarabb kopnak el, mint amit a gyártó megad rájuk élettartamban. nem öregszik el a gumi szvsz.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4142) hobizoli válasza Integra (#4137) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A TD Tipo-mon eccer korben uj gumik voltak, megis kevsebb, mint fele-harmad annyi ido alatt elkoptak az az elsok, mint a hatsok, nem futomu hiba miatt, hanem inkabb jobblab es a gazpedal allasszoge miatt :DDD
Aztan ekkor csak elore vettem megint ujakat, de azok megint elobb lekoptak :U

Monnyuk kupplung az nemtom mijen volt benne, de azt eccer sem kellett cserelni rajta az 5 ev es 90-100k km alatt, amig nalam rotta km-ket, pedig igazi vontatobajnok voltam vele, kispoktol a terepjaroig mindent huztam, eccer meg egy Nissan Patrol 2.8GR is "megvolt", meg saras arokba csuszott es felhasalt A Vectra-t is huztam ki, es birta, akkor kicsit budi volt, de az par ora mulva el mult :DDD
Amikor eladtam is meg ugyanaz a kupplung szolgalt benne igy is, amivel vettem anno.

Gumit miert nem tudnak ijet csinalni? :F

hobizoli

több drón kell ;P

(#4143) lsc válasza Integra (#4137) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
"én mindig előre rakom, világ életemben előre raktam a jobb gumikat" Azért én vitatkoznék veled, azt a kocsit könnyebb "megfogni" amelyik alulkormányzott / tehát elől gyengébb a tapadás /, mint amelyik túlkormányzott . Az sem véletlen ,hogy a mai kocsik 90%-át alulkormányzottra állítják be .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#4144) Integra válasza hobizoli (#4142) üzenetére


Integra
titán

tudsz te élni:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4145) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Elvesztettem egyik haveromat, volt osztálytársamat
Pontosan aznap beszéltem egyik osztálytársammal(aki ebben az esetben a kocsit vezette elvileg, de ő tulélte), hogy siet hazafele mert mennek este bulizni...a buli után ez lett a vége, az anyósülésen ült másik osztálytársam aki meghalt, mögötte egy haver neki pedig arcplasztikát kell végezni.

El sem tudom képzelni hogy mi történhetett, de tuti hogy nem kis tempóban, mert azt az utat nagyon jól ismerem, lehet, hogy csak egy pillanatra félrenézett és ez lett a vége...Ilyen az élet, kiszámíthatatlan, egyszer még megvagy és nevetsz örülsz az életnek, kicsivel később pedig már vége mindennek :((( :O

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#4146) t1 válasza sosperecek18 (#4145) üzenetére


t1
addikt

Sajnálom...részvétem :(

(#4147) hobizoli válasza Integra (#4144) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Kajakra fel voltam ezekre keszulve. Aki elakadt annak sosem volt kotele ugyebar, nalam meg mindig volt egy 2.5t teherbirasu db, vegen ket nagy kampoval, az mindent elbirt. Bikazokabel a legvastagabb, amit kapni lehetett...azt is magamnak kb 1x hasznaltam, amikor eccercsak cellazarlatos lett az akkum aztan lon se kep, se hang, se semmi, csak egy ketty, meg izzzitasnal elhalvanyult minden :U
Monnyuk lehet az is kozrejaccott ebben, hogy hogy mar 6.5 eves is elmult...na mind1

Kispokot pl ugy huztam be, eszre se vettem amikor beroffent, meg raengedte a kupplungot, csak mar egy 3-400m mulva megalltam vele, hogy na mi van ma' meg nem megy? Aszongya nem tudta hogy jelezzen, mert mar 15-20m utan jart
Kotel raakaszt, 1-s, megfeszit, es go, 3-3500rpm, csak ugy suvitett a csiga :DDD.
Eleve fele tomegu is volt, meg a ~200Nm 1-sben kb megtizszerezve adott egy kisebb fajta szereny vonoerot :K

hobizoli

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#4148) Integra válasza hobizoli (#4147) üzenetére


Integra
titán

hehe, bikakábelről jut eszembe, nemrég láttam igazi usa bikakábelt...
3x vastagabb volt az európainál, vagy 6 méter hosszú és a kapcsok is korrektül batár elpusztíthatatlanok voltak, nem úgy mint ez európai elnyalódó szarok... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4149) brd válasza Integra (#4125) üzenetére


brd
nagyúr

'hát, bármit is mond a "micselin", én elsőkerekesnél (Szerk., tulajdonképpen hátsókerekesnél is) előre szereltetem/szereltetném, ha már muszáj különböző gumikkal járkálni. Mit lehet ugyanis egy kanyarban csinálni egy elsőkerekes autóval, ha az első kerék csúszik meg? A hátsó megcsúszását pedig lehet kezelni, egy kis kormánymozdulat, esetleg visszavált+gázadás, legfeljebb kicsit driftelve veszi be az ember a kanyart. Ám ha az első csúszik meg, akkor patthelyzet. Irányítani nem lehet, max. a kézifékkel lehet kicsit besegíteni, de az nehezebb, mint a kormánymozdulat, mert nem lehet olyan finoman adagolni a kéziféket.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#4150) Integra válasza brd (#4149) üzenetére


Integra
titán

jaja, de erre mondja a micselin hogy ehhez gyakorlott sofőr kell
nos, ha ennyit nem tud megcsinálni józsi bácsi meg mari néni meg dragondfx vagy mi a neve, akkor szerintem ne kapjanak jogsit inkább.....
tiszta ovi...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.